Strona 1 z 75 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 3337

Wątek: Apator Toruń 2010 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,144
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,863 w 4,876 postach

    Apator Toruń 2010 - wątek klubowy

    Zaladam watek dotyczacy nowego sezonu zuzlowego najwiekszego wymiatacza ostatniej dekady w najsilniejszej lidze swiata czyli Apatora Torun.:)
    Trzeba bylo sie pospieszyc,bo sa na tym forum dowcipnisie bardzo ceniacy sobie barwy i tradycje klubowe,ale najchetnej i bez zazenowania otworzyliby za nas ten watek z nazwa Unibax Torun.Coz,pomrocznosc jasna znana jest nam od wczesnych lat dziewiedziesiatych.Szczepionki jak dotad nie wymyslono.

    Dosc tych zlosliwosci,przejdzmy do meritum.
    Dyskusja zostala juz rozpoczeta w starym watku.
    Wlasciwie mamy do wykonania tylko jeden ruch.
    Zamienic Kostka na zawodnika mniej chimerycznego.
    Z calym szacunkiem dla Roberta,ale nas nie stac na marnowanie takich szans jak w miniona niedziele,choc to nie On byl jedynym ktory zawiodl.Jego postawa i to ,ze wlasciwie przeszedl sobie obok meczu przelala chyba kielich goryczy.
    Sensownych wzmocnien na rynku transferowym bedzie niewiele.
    Jedni uwazaja,ze wystarczy nam zakontraktowac kogos na 6-8 pkt,inni w tym i ja ,ze potrzeba nam lidera z prawdziwego zdarzenia.Zawodnikiem na 6-8 pkt moze i zrobilibysmy krok w przod,ale rownie dobrze moglibysmy przezyc to samo co w sezonie 2007 i 2009.Nie po to walczy sie caly rok,awansuje sie do finalu ,zeby wlasciwie oddac go bez walki a niestety takie mam wrazenie po wczorajszej porazce.
    Najbardziej prawdopodobnym wzmocnieniem wydaje sie Hansio - Lansio.I o ile w porownaniu z tegorocznym skladem zapewne bedzie to wzmocnienie,o tyle nie wiem czy wystarczajace aby nie przezywac po raz kolejny malego rozczarowania.
    Wiekowo nawet bardziej pasuje do tej druzyny niz wymarzony przeze mnie Hancock,ale Yankesowi nawet do piet nie dorasta.Dwa - trzy lata Grega na wysokim poziomie nam wystarcza w zupelnosci.Potem mielibysmy znowu problem ,bo prawdopodobnie trzeba bedzie latac sklad nie tylko po Gregu ,ale i po Wiechu,ktory zdaje sie do 40 nie ma zamiaru jezdzic.Obchodzi mnie jednak jak na razie sezon 2010 i tego sie trzymajmy.
    Kndydatury Hampela czy poruszana przeze mnie Kolodzieja raczej malo realna,wiec szkoda nawet dywagowac.
    Mozna sie zastanowic jeszcze nad Holta czy Kasprzakiem,ale zadnego z nich nie stawiam wyzej niz Hancocka.

    [img][/img]


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik Awatar blimas
    Dołączył
    15-01-2005
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 38 w 6 postach
    Z tego co słyszałem z dobrego źródła możemy szykować się na Grega Hancocka. :) Kościecha został wczoraj 'wyautowany'. W grę wchodzi ponoć jeszcze Nicki, ale Herbie bardziej prawdopodobny. To tyle o sezonie 2010 na ten moment z mojej strony. :P

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    3,000
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 600 w 398 postach
    Apropo Apatora...
    Wczoraj wyraźnie podczas relacji stadion hura lnie odpowiadał na zapytanie spikera...Toruń. Nie było by nic w tym dziwnego, gdyby spiker mówił Apator. Z tego co ja słyszałem mówił Unibax. Ktoś powie taka jego rola, taki sponsor, ale widać, ze co raz mniej osób pamięta o Apatorze.
    Pozdro z Leszna

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Nie jest zadna nowinka ze kibice Apatora sa wrzodem na dupie dla klubu.
    My nie mamy byc kibicami, a widzami. I nie mowie tu tylko o sektorze dla dopingujacych, ale dla wszystkich ktorzy nosza w sercu Apatora.
    Najwieksze jaja to sie dzieja przed biegami:)
    Jak z glosnikow leci glosny Mozart tak ze nie mozna ze znajomym pogadac tylko dlatego, zeby vipy nie slyszaly krzyczenia Apatora

    Zreszta widac po forum krzyzacy.net i netfans.org co tak naprawde ludzi boli. Jedna wielka zasrana komercjalizacja

    Myslicie, ze kibicow Apatora boli przegrana w finale? Zapraszam na wszystkie mecze u nas, dopiero zobaczycie co to smutek ...

    slucham rozne opinie i czytam rozne fora i widze jedno, Ludzie zaczynaja miec tego dosyc, czy to "piknik", baba, chlop, ultras czy osoba z mlyna. Komus sie jeszcze podobaja lapki Skladaka i te sztuczne nawolywanie do dopingu?
    w momencie gdy spiker dal te unibax i grupki ludzi odpowiadaly Toruń tylko czekalem, az mlyn eksploduje
    moglo dojsc do skandalu oj moglo

    ja tam nie jestem zaden bandyta, zwykly normalny kibic, ale jak klub zacznie bezczelnie zmuszac do nawolywania unibax to bedziemy mieli mala wojenke, ktora po kilku latach skonczy sie brakiem jakiejkolwiek atmosfery i dziesiatkami zakazow dla kibicow


    dla kibicow z innych miast, ktore moga tego nie rozumiec

    trzeba po prostu przezyc to co sie u nas dzieje ...

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Nie jest zadna nowinka ze kibice Apatora sa wrzodem na dupie dla klubu.
    My nie mamy byc kibicami, a widzami.
    Najwieksze jaja to sie dzieja przed biegami:)
    Jak z glosnikow leci glosny Mozart tak ze nie mozna ze znajomym pogadac tylko dlatego, zeby vipy nie slyszaly krzyczenia Apatora

    Zreszta widac po forum krzyzacy.net i netfans.org co tak naprawde ludzi boli. Jedna wielka zasrana komercjalizacja

    Myslicie, ze kibicow Apatora boli przegrana w finale? Zapraszam na wszystkie mecze u nas, dopiero zobaczycie co to smutek ...
    w momencie gdy spiker dal te unibax i grupki ludzi odpowiadaly Toruń tylko czekalem, az mlyn eksploduje
    moglo dojsc do skandalu oj moglo
    a Unibax jest wrzodem na dupie dla kibiców. Niech więc kibice sami utrzymają klub. Jak ja uwielbiam takie pieprzenie bzdur...

    Ciekawe co byś zrobił jeden z drugim jakby Unibax klubu nie przejął... albo wytłumacz mi skoro tak bronisz młyna jak mam wytłumaczyć mojej 7 letniej córce co to znaczy "Je.any Falubaz". Stuknij się w czoło najlepiej z rozbiegu o beton i pomyśl zanim coś napiszesz.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,144
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,863 w 4,876 postach
    Proponuje wiec wybuchowemu mlynowi,zeby na nastepny sezon zrobil zrzutke na kontrakty Sullego,Miedziaka,Holdera i Jagusia.
    Kibice sa od tego aby szanowac barwy i tradycje klubowe,zgoda,ale zapominasz chyba,ze to dzialacze od Karksika czyli Unibaxu zarzadzaja tym klubem.Trzeba to jakos pogodzic.Nikt nie wymaga od tzw prawdziwych kibicow skandowania nazwy Unibax,ale z drugiej strony oni sami powinni wykazac sie tez wiekszym zrozumieniem co do dzialan na stadionie spikera.Takie zycie.Mamy druzyne na wysokim poziomie nie dzieki Apatorowi,ktory zakonczyl juz chlubna historie sponsorowania naszych Aniolow a dzieki Karkosikowi.
    Ciezko od chlopa wymagac aby promowal za swoje pieniadze obcy mu biznes.

    dla kibicow z innych miast, ktore moga tego nie rozumiec

    trzeba po prostu przezyc to co sie u nas dzieje ...
    Matko boska.Co sie dzieje ? Krzywdza cie chlopie ? Moze w ramach protestu dokonalbys na najblizszym meczu samospalenia ? Bedzie glosno a koszta twojej rehabilitacji pokryje Apator S.A, a Niedzwiecki w razie potrzeby odda ci nerke.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Maci78 mysle, ze teraz za bardzo mnie zaatakowales. Ja nie mam nic przeciwko unibaxowi jako firmie, ktora pomogla klubowi. Nie bronie tez przeklenstw mlyna do ktorego zreszta sam nie chodze. Tylko boli mnie ta atmosfera na tym stadionie.

    sterowany doping Skladaka wkurza prawie wszystkich i tutaj chyba nie ma co dyskutowac
    zreszta z tego co widze osoby decyzyjne wsrod kibicow wyraznie przejrzaly na oczy po wczorajszym meczu




    http://www.forum.krzyzacy.net/viewto...er=asc&start=0


    Kingpin powiedz mi szczerze. Co Karkosikowi moze przeszkadzac nazwa klubu Unibax Apator Toruń ?
    To ze ludzie beda krzyczec Apator sprawi, ze zbiednieje?

    RKM ROW Rybnik
    Cognor Wlokniarz
    Caleum Stal
    Lotos Wybrzeze
    tutaj doceniaja tradycjne i sponsora i problemu nie ma

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2007
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Apropo Apatora...
    Wczoraj wyraźnie podczas relacji stadion hura lnie odpowiadał na zapytanie spikera...Toruń. Nie było by nic w tym dziwnego, gdyby spiker mówił Apator. Z tego co ja słyszałem mówił Unibax. Ktoś powie taka jego rola, taki sponsor, ale widać, ze co raz mniej osób pamięta o Apatorze.
    Pozdro z Leszna
    O to akurat bym się nie martwił...

    Od czasu kiedy sponsorem tytularnym jest Unibax nie słyszałem na stadionie jakiejś choćby jednostkowej inicjatywy wykrzykiwania rytmicznego nazwy firmy Karkosikowej. U mnie w pracy mam kilku interlokutorów, a zarazem fanów czarnego sportu, z którymi swobodnie rozmawiam o wydarzeniach, nowostkach i plotkach żużlowych (kilku z nich jest na poważnych dyrektorskich stanowiskach) i chyba jeszcze ani razu nie słyszałem, żeby ktoś wykrztusił przez usta "Unibax".

    Nasz wodzirej gdyby krzyknął Apator zamiast Unibax w nowym sezonie komentowałby narodziny nowego niedźwiedzia w naszym ogrodzie botanicznym zamiast kolejnych wyścigów żużlowych.

    Kingpin powiedz mi szczerze. Co Karkosikowi moze przeszkadzac nazwa klubu Unibax Apator Toruń ?
    To ze ludzie beda krzyczec Apator sprawi, ze zbiednieje?

    RKM ROW Rybnik
    Cognor Wlokniarz
    Caleum Stal
    Lotos Wybrzeze
    tutaj doceniaja tradycjne i sponsora i problemu nie ma
    Niestety jest jedna różnica, która powoduje, iż Apator w nazwie Unibax niestety nie zagości. Firma Apator działa na rynku i jest przedsiębiorstwem zatrudniającym sporo ludzi. Do tego udziały w innych pokrewnych firmach powodują, że Karkosik zrobiłby niezłą reklamę naszym przedsiębiorcom.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Apator, Unibax, DGG, Netia czy jak tam jeszcze. Strasznie mnie to wali. Nazwa sponsora jest zmienna - to nadal klub z Torunia i ma wychowanków z tegoż miasta. Dla mnie klub może nazywać się jakkolwiek. Byle w członie nazwy pojawił się Toruń. Zresztą dla purystów - raczej powinna być Stal Toruń. Jest to sprawa *****iście drugorzędna. Chodzę na speedway od 1984 roku i jakoś nie płakałem ani po Apatorze ani po Adrianie i pewnie po Unibaxie płakać nie będę. Byle był żużel w naszym mieście - to rzecz dla mnie świeta a nie jakieś nazwy. Dla mnie klub może się nazywać Sony Toruń jesli zagwarantuje szkolenie młodzieży i wynik sportowy drużyny seniorskiej. Ale do rzeczy: mamy dwa wybory: albo Greg na jeden sezon albo wiara w "nawrócenie" Ander$$ena. W to drugie jakoś nie chce mi się wierzyć. Bo niby dlaczego gość który od dwóch sezonów stacza się po równi pochyłej (24 średnia w SE?) ma być wzmocnieniem dla zespołu walczącego o medale. Zresztą facet cierpi na *****istą megalomanię i zawsze ma jakąś wymówkę dla swojej słabszej postawy. Naprawdę nie wierzę że Hansio jest cokolwiek w stanie ugrać w sensie dobrego wyniku. Jesli jednak tak się stanie i Ander$$en wyląduje w Toruniu to mam nadzieję że na zdrowych zasadach - żadnych ryczałtów i płacenie jedynie za zdobyte punkty. Z tej perspektywy Greg wydaje się być lepszym rozwiązaniem - jest poprostu lepszym żuzlowcem. Wiem że stary. Ale w 2011 na rynku transferowym będzie nowe rozdanie i wówczas może da się go zastąpić kimś równie wartościowym. Być może do tego czasu darcy okrzepnie i będzie dla nas takim grajkiem jak Vaculik w drugiej części sezonu dla Gdańska. Może rozwiną się Pulczasy. Greg to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na sezon 2010.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,144
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,863 w 4,876 postach


    Kingpin powiedz mi szczerze. Co Karkosikowi moze przeszkadzac nazwa klubu Unibax Apator Toruń ?
    To ze ludzie beda krzyczec Apator sprawi, ze zbiednieje?

    RKM ROW Rybnik
    Cognor Wlokniarz
    Caleum Stal
    Lotos Wybrzeze
    tutaj doceniaja tradycjne i sponsora i problemu nie ma
    Ile masz lat ,ze stawiasz takie pytania ?
    Ile razy trzeba tlumaczyc,ze to Apator jako pierwszy nie uszanowal tradycji i wykreslil jako sponsor z nazwy naszego klubu " Stal" ? Dotarlo ?
    "Apator" kojarzy sie Karkosikowi przede wszystkim z firma a nie z klubem.Niby dlaczego ma teraz reklamowac w nazwie klubu firme ,ktora z zuzlem obecnie nie ma nic wspolnego i sama oswiadczyla,ze nie zyczy sobie oficjalnego wykorzystywania swojego wizerunku w zwiazku z klubem zuzlowym ? Ogarnij sie chlopie.

  11. Powrót do góry    #11
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Dajcie już spokój. Sam nigdy nie wypowiadam nazwy Unibax(apropo, może to bardziej pasuje definicji "nazwy, której nie można wymawiać?), ale trochę mnie śmieszy ten fundamentalizm na rzecz tego by było to tak strasznie passe.

    Ci, którzy pamiętają jeszcze Stal nie mają problemu z kibicowaniem "Unibaxowi", taka jest moja obserwacja. I obserwacja ta jest też taka, że najbardziej wojowniczy są Ci, którzy żużlem żyją gdzieś od połowy lat 90-tych, a już najbardziej Ci, którzy nawet tych nie pamiętają.

    Apator to świetny epizod, ale to było minęło. Trzeba zamknąć. Równie dobrze, można sięgać pamięcią Stali i tego się domagać. Bo to jest jeszcze bardziej "mojsze".

    Według mnie obecna era jest najlepszą w historii klubu i widać nową jakość. A czy to pod sztandarem "Stali", "Apatora" czy "Unibaxu" - czy to ma znaczenie? Jeszcze może dałoby sie pogodzić Unibax z Apatorem, gdyby Apator był w chwili obecnej nazwą czysto legendarną. Tak nie jest i rozumny człowiek to pojmie. A ten, który postawi fundamentalizm(często bardzo sztuczny i niepotrzebny) uber alles nie przeżyje. Bo zabrali mu nazwę i niszczą żużel przy pomocy Składaka.

    No Borysek, sorry Twój post to jest dla mnie coś kompletnie niezrozumiałego. Ja tam nie przepadam za Stępniewskim, Gajewskim i ich bufonadą, nie przepadam za Holderem, drażni mnie Ward(nie chodzi o szale, o Warda się boje, raczej o jego zbyt luźne podejście i o to, że zbyt łatwo mu to przychodzi. "Zbyt" to względne, ale dla jego osobowości to jest chyba zbyt), ale mimo tego... to co dzieje się w Toruniu od 3 lat trudno mi nazwać inaczej niż tłustymi latami. Bezsprzecznie najlepszy okres w historii klubu: sukcesy, stadion, GP, dobra organizacja i przychylny klimat dla żużla w mieście i masa nowych kibiców. (przypomnijmy sobie jak ciężko było czasem wypełnić trybuny na Bronka).

    A tu czytając takie rzeczy mam wrażenie, że niektórzy woleliby stadion na Bronka, spikerkę Raczyńskiego, 0 emocji na torze i Puszakowskiego(bez urazy) w składzie.


    W temacie składu, przekopiowuję swój wpis z wątku 09:

    Czy Hans jest za słaby? Wszystko zależy od przyjętych kryteriów. Jeżeli oczekujemy od niego jazdy na 12+, to rzeczywiście jest za słaby, ale... patrząc na naszych pozostałych zawodników wydaje mi się wystarczająco dobry.

    Na tyle... że posiadając go w 2009 zdobylibyśmy złoto bezproblemowo. I tutaj wracamy do punktu wyjścia, czyli zimowej dyskusji: dorzucić na Hansa(przepłacić czy zostawić Kościechę). W trakcie sezonu nikt podjętej decyzji nie żałował, a w tym momencie? Ja jednak uważam, że suma summarum był to błąd. Złoto byłoby wielkim sukcesem, także marketingowym. Srebro jest zdecydowanie porażką.

    Hansowi też nad morzem się nie ułożyło. Wniosek z tego prosty: ten rozwód nie wyszedł na dobre żadnej ze stron i prawdopodobnie teraz, gdy są one mądrzejsze będzie im dużo łatwiej osiągnąć porozumienie na rok przyszły.

    Jestem za! No chyba, że Hans nie wyciągnął wniosków(2009 był w jego wykonaniu dużo słabszy niż 2008, więc musi spuścić z ceny).

    Lepsze wyjście jest jedno, ba właściwie ono byłoby idealne. Mam na myśli Jarka Hampela. Problem polega na tym, że przy planowanym odejściu z Leszna Kasprzaka jest to nierealne. Podobnie jak angaż Taia(ale on lepiej spełni się w Czewie, u nas z Wardem i Holderem byłoby im za ciasno).
    ps: Ja tam widzę różnicę. Różnicę jakości epok :) :) :)

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    26-10-2009
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy tylko mi sie wydaje czy Apator byl takim samym sponsorem jak teraz jest Unibax? Nie za bardzo widze roznice.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Borysek,

    sorry jeżeli tak to odebrałeś ale wydaje mi się, że jakiś szacunek dla sponsora się należy i mówienie że młyn wybuchnie i będzie źle rozbawia mnie, a co najwyżej wybuch młyna może doprowadzić do tego że obudzimy się z ręką w nocniku.


    Nazwa jak nazwa za 5 lat może być inna byle była...
    zresztą przedmówcy dobrze to nakreślili. zgadzam się w 100%.

    Jeżeli chcemy mieć tradycyjną nazwę to tylko Stal...


    o dopingu się wypowiedziałem a jechanie na Składaka co najmniej dziwne. Gdyby nie on 3/4 stadionu cały mecz by przesiedziało na tyłku i nawet nie zamachało flagą którą dostali. Chłopak się uczy widać postępy niech zostanie.

    Problemem wydaje mi się tutaj jedynie muzyka... chyba jednak za dużo i za głośno...

    ale o tym mamy czas do dyskutowania przez następne 4 - 5 miesięcy :)

    mniej bluzgów to i więcej osób będzie chciało dopingować.

    Co do skłądu pisałem już (część nie do końca realnie):

    Hampel
    Emil
    Greg
    Tai
    Lee
    Nicki
    Andersen

    Wszystko zależy od kasy, chęci i możliwości. Zapewne także od nastawienia w klubie. Pożyjemy zobaczymy. Przypuszczam że do połowy listopada będzie wszystko jasne :D

    ps. po tych ostatnich 2 sezonach i ciągłym stawianiu na Roberta szkoda mi jednak że to jednak Karol nie dostał takiej szansy jak Robert...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,823
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    Czy tylko mi sie wydaje czy Apator byl takim samym sponsorem jak teraz jest Unibax? Nie za bardzo widze roznice.
    znasz powiedzenie komuno wróć? Ludzie zatesknili za gierkiem, wiec w nieskonczonosc beda rozpamietywali pewna firme od licznikow. Taki zwyczaj "wybuchowej klatki".

    Nalezy im podziekowac, ze obylo sie bez skandalu. A mogli narozrabiac! Znamy ich z poprzedniego przegranego finalu z Lesznem. Za podobna wstrzemię¼liwo¶ć Obama dostal nobla.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach

    Ludzie zatesknili za gierkiem, wiec w nieskonczonosc beda rozpamietywali pewna firme od licznikow.
    a co jest zlego w rozpamietywaniu pewnej firmy od licznikow?
    Ludzie maja prawo pamietac o tym na czym zostali wychowani. Nie widze powodu zeby z tego sie smiac. (chyba ze zle zrozumialem przekaz?

    Zreszta zgadzam sie z jednym z poprzednikow. Trzeba bylo zostawic ta Stal lata temu i bylby spokoj. Predzej czy pozniej mam nadzieje, ze w naszej nazwie zagosci stala nazwa.
    Tylko, ze naprawde to jest tak trudna sytuacja, ze nie mam pojecia co moze byc ta stala nazwa ...

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,823
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    Zreszta zgadzam sie z jednym z poprzednikow. Trzeba bylo zostawic ta Stal lata temu i bylby spokoj.
    Sam w to nie wierzysz. Ludzie nadal by krzyczeli Apator. Nie ma sensu tego walkowac, bo temat wraca regulanie i nic sie nie zmienia.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,663
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,386 w 4,354 postach
    Mozecie krzyczec na trybunach KS Toruń..
    zawsze to mniejsze zlo.
    Kto za koscieche? Moze Gapa?

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Stępniewski kiedyś w tym sezonie wspomniał, że się nam tak dobrze finansowo powodzi, że moglibyśmy kupić zawodnika ze ścisłej światowej czołówki.

    I ja za tym jestem - N. Pedersen, Hancock, Adams... Crump (wiem wiem, Sullivan :P). Chodzi o to, że jak już wywalimy swojego wychowanka i jego następca przyniesie rozczarowanie i słabe wyniki, to będzie irytacja, że mógł zostać Kościecha, mógł dostać szansę Karol i byłoby to samo coś. Dlatego jak już kupować, to jakiegoś powera.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Stępniewski kiedyś w tym sezonie wspomniał, że się nam tak dobrze finansowo powodzi, że moglibyśmy kupić zawodnika ze ścisłej światowej czołówki.

    I ja za tym jestem - N. Pedersen, Hancock, Adams... Crump (wiem wiem, Sullivan :P). Chodzi o to, że jak już wywalimy swojego wychowanka i jego następca przyniesie rozczarowanie i słabe wyniki, to będzie irytacja, że mógł zostać Kościecha, mógł dostać szansę Karol i byłoby to samo coś. Dlatego jak już kupować, to jakiegoś powera.
    baa mówił nawet, że stać nas na każdego i jeszcze spłacenie długów innych drużyn :D

    ps. po tych ostatnich 2 sezonach i ciągłym stawianiu na Roberta szkoda mi jednak że to jednak Karol nie dostał takiej szansy jak Robert...
    Ja również, tylko w tym miejscu należy zdać sobie pytanie, czy gdyby stawiano na Karola cieszylibyśmy się ze złota?
    Trzeba w końcu zainwestować jakoś w tego zawodnika, może jednak dać mu szansę? Może postarać się o zmianę regulaminu na 7+1 lub możliwość wypożyczenia po dajmy na to 2 startach w barwach innej drużyny. Karol obok Miedzińskiego to nasze nadzieje na zmianę warty po Jagusiu i Kościesze, bo innych wychowanków na horyzoncie nie widać.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Wierzycie w Grega? chlop w Szwecji klub zmienil (po 15 latach??) aby jezdzic z Tai'em a w Polsce odejdzie do innego?
    Natomist po przyjsciu Hansa proponuje otworzyc jakis nightclub na MA, przynajmniej chlopaki beda przy torze (cos jak z ksiazkami pod poduszka).

    Nie trzeba nam wiele, w niedziele wystarczyl Kus za Kostka, podwojny taktyk gdy poszedl x1 i Ward pod 7, do tego bledy w Zielonej (na torze i Gajesia w 14 biegu) i pieprzenie ze chcemy 40 pkt, a mecz byl do wygrania i to nie 2 pkt. Falubaz nie kalkulowaj tylko gryzl tor, jak my rok temu.

    zmiana Kostka na kogokolwiek (nawet Kusa) wyjdzie nam na zdrowie i jesli nikt nie zmontuje dream-teamu to znow bedziemy mogli myslec o finale. tyle, ze do druzyny musi wrocic "jajo". Holder z Wardem sa tak rozluznieni, ze strona Zabika przy nich traci stypa.

    Pzdr

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    W obecnym momencie masz rację energo, skład w zasadzie bez zmian stać ponownie na walkę o mistrza. Wczoraj też było ich stać na złoto, tylko nikt nie przewidział, że Falubaz będzie śmiał powalczyć:P

    Jednak w sytuacji gdy wzmocni się Gorzów, Leszno i Falubaz, nasze szanse maleją i nie ma już miejsca na niewiadome w składzie pokroju Kusa, czy Kostka.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    30-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    Kto za koscieche? Moze Gapa?
    Zamienil stryjek siekierke na kijek, ze tak powiem. Nie daj boze za rok Gapa nie trafi z motocyklami i ze sredniej 1.8 zrobi sie 1.3 i mamy powtorke z rozrywki. Z mojej strony nie dla takich polsrodkow.

    Co do tego "wybuchu" w mlynie... Polecam tym wszystkim ynteligentom zapytac takiego Niedzwieckiego co mysli na temat zuzla i dlaczego firma Apator tak dlugo sponsorowala torunski speedway. Moglibyscie sie troszku zdziwic.

    Naszym problemem jest to, ze kosztem Apatora wlasnie zrezygnowano z nazwy Stal. Teraz mamy ze dwa pokolenia, ktore wychowaly sie na Apatorze i powrot do dawnej nazwy bylby co najmniej sztuczny.
    Ja sam nie uzywam nazwy Unibax, ale nie widze nic dziwnego w tym, ze spiker krzyczy wlasnie nazwe obecnego sponsora. Dziwne by bylo gdyby bylo inaczej.
    Wiekszosc z nas nie potrafi zrozumiec, ze to wlasnie Apator pozbawil nas tez "bezsponsorskiej" tozsamosci, zwyczajnie dlatego, ze nie pamietamy tych czasow.

    RKM ROW Rybnik
    Cognor Wlokniarz
    Caleum Stal
    Lotos Wybrzeze
    tutaj doceniaja tradycjne i sponsora i problemu nie ma
    wytlumacze łopatologicznie
    RKM ROW - nazwa wlasna
    Caleum Stal - nazwa wlasna
    Cognor Wlokniarz - nazwa wlasna
    Lotos Wybrzeze - nazwa wlasna
    Unibax Apator - nazwa firmy, ktora juz zuzla nie sponsoruje, ale nadal dziala na rynku

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,462
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Unibax Apator - nazwa firmy, ktora juz zuzla nie sponsoruje, ale nadal dziala na rynku
    Nie pozostaje Wam nic innego jak namówić Karkoszkę, aby wykupił Apator ;)Dla takiego rekina GPW to nie powinnen byc problem ;)

    Pamiętajcie jeszcze o jednym, że być może Apator jako firma niechcieć być w nazwie zespołu.

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Najlepiej niech ultrasi przekonaj± Niedzwieckiego żeby rzucił trochę kasy na żużel i będzie unibax apator i sprawa załatwiona ;)

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Szkoda tego finału. Mimo wszystko nie często się w nim można znaleźć. Udawało się naszym już 3-krotnie i nie powiedziane ze tak będzie dalej. No ale... to tylko sport. Raz się wygrywa, dwa razy przegrywa Bywa.
    Cieszy mnie tylko to, że nasi nie kombinowali z przekładaniem tych zawodów. Przecież wiedzieli że stan toru nie pozwoli dokręcić śrubek jak by się chciało. Była rywalizacja a nie kombinatorstwo i wygrali lepsi w danej sytuacji.
    Dobrze też, że sędzia zakończył to w momencie gdy trzech leżało w błocie, bo dalej mogło być już tylko gorzej.
    Aerie
    nawet nie masz pojęcia jak miło jest na tym forum poczytać czasem kogoś, kto potrafi szczerze, z sensem i trafnie coś napisać.
    Szkoda, że częściej się nie udzielasz.

    Apator to świetny epizod, ale to było minęło. Trzeba zamknąć. Równie dobrze, można sięgać pamięcią Stali i tego się domagać. Bo to jest jeszcze bardziej "mojsze".
    Buszmen

    Amen

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Jednak w sytuacji gdy wzmocni się Gorzów, Leszno i Falubaz, nasze szanse maleją i nie ma już miejsca na niewiadome w składzie pokroju Kusa, czy Kostka.
    kim i za kogo? Leszno odda KK i wezmie Dzika, Falubaz odda Puka i za niego wskoczy Zengota (moze sie szarpna na Emila), KK do Gorzowa- tylko czy Wladek uciagnie $ oddajac tylko Ruuda? chetni do odbijania Zagara sie znajda- Bdg, Wroclaw...
    gratuluje Falubazom tytulu z calego serca. po tylu latach czekania niech sie magiczni ciesza do wiosny, ale mam nieodparte wrazenie, ze druzyna byli slabsza, za to bardziej zgrana, zmobilizowana, pragnaca zlota i gryzaca tor. nasi przeszli obok finalu.
    w takim ukladzie zmiana Kostka na kogos kto bedzie w stanie dowozic pozycje po wyjsciu z pierwszego luku i tak bedzie zmiana jakosciowa in plus. w druzynie, ktora runde zasadnicza wygrala zdecydowanie, do finalu awansowala dosyc pewnie klepiac Real Madryt tez dosc bezproblemowo.
    jesli zalozymy progres u Warda, Holdera i Miedzina (bo trzeba i wypada) to nawet ewentualna znizka formy Wiecha (zapewne) i Ryana (niekoniecznie) tego nie "zrekompensuje".
    ta druzyna nie potrzebuje "******cia" bo sie zanudzimy na smierc a zlota i tak moze nie byc. zniose HA, Kusa (pod warunkiem braku konkurencji w skladzie)... i pomysly mi sie koncza. moze Vaculik? Laguta? to nie sa glupie opcje.
    Liderow mamy i "hodujemy".
    Pzdr

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec Awatar kecaj1
    Dołączył
    09-11-2008
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Podsumowując mecz finałowy w Toruniu można stwierzdzić, że pycha i zbytnia pewnośc siebie została przykładnie i właściwie ukarana, a przecież to tylko sport. Bzdurne wypowiedzi zwłaszcza Gajewskiego odnoszące się do P.Żyto, stroi sobie jeszcze żarciki i bełkocze, że przyjechali tu wygrać, ale jego trzymają się takie głupie żarty, takie specyficzne poczucie humoru. Miedziński podobnie w Toruniu jeszcze nikt nie wygrł i nie wygra. A niby jak miał Żyto motywować zespół i jak się wypowiadać, nie nie Toruń to najwięksi mistrzowie a my przyjechaliśmy tu z góry nastawieni na pożarcie, po porażkę, bęcki, łupnia w jak najmniejszych rozmiarach bo drżymy przed krzyżacką potęgą, przykładami można sypać z rękawa. I gdzie są teraz ci wszyscy fałszywi prorocy obstawiający druzgocące zwycięstwo Pierników. Więcej pokory na przyszłość i Gratki dla Pokonanych.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    30-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    kecaj pomyliles watki
    pozdrawiam

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec Awatar kecaj1
    Dołączył
    09-11-2008
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A tam zaraz pomyliłeś, lepiej by zabrzmiało wypowiedziałeś się. Bez urazy.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    http://miasta.gazeta.pl/torun/1,3558...si_odejsc.html

    http://miasta.gazeta.pl/torun/1,3557..._Falubazu.html



    ja wszystko rozumiem ale kurna...
    może niech jeden z drugim pomyśli zanim coś napisze. to nie forum w końcu tylko ogólnopolska gazeta...

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,823
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    co za k... bzdury. Redaktorzyna wymienil wszystkie liczace sie nazwiska, wiec moze miec pewnosc, ze po zakonczeniu okresu transferowego moze napisac "juz w pazdzierniku o tym pisalem".

    Wierzenie, ze Tai odejdzie z Czewy mozna porownac do wiary w odrodzenie Kosciechy albo Zabika.

    Greg jak najbardziej ok, nawet podejmujac ryzyko zwiazane z wiekiem. A moze dzieki niemu i Jagus poczuje sie mlodszy? ;)

    Sprawe szalika nalezy zalatwic polubownie. Kazdy z australijczykow winien zaplacic zielonogorkim netfansom (czy jakie stowarzyszenie tam maja) troche grosza z przeznaczeniem na oprawe.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    182
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 3 postach
    A nie macie wrażenia, że redaktor czyta to forum ? Wydje mi się, że wszystkie nazwiska przewijałay się w waszym wątku. O to akurat nietrudno bo nazwisk jest niewiele, ale uzasadnienia sa również zadziwijąco podobne. Kasprzak nie bo atmosfera, o Hanckoku też już gdzies czytałem.

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,144
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,863 w 4,876 postach

    Aerie
    nawet nie masz pojęcia jak miło jest na tym forum poczytać czasem kogoś, kto potrafi szczerze, z sensem i trafnie coś napisać.
    Szkoda, że częściej się nie udzielasz.
    Howard,przyjacielu

    Wez sie w koncu umow gdzies na kawe z nasza Anielica a nie za kazdym razem jak napisze Ona kilka zdan rozplywasz sie w komplementach ( calkiem slusznie zreszta ).
    Troche wiecej odwagi,napisz cos o sobie na priva,zaproponuj spotkanie ,obadaj teren. :):):)
    Z drugiej strony Arie pisala kiedys,ze jest wierna fanka mojej tworczosci,podobno bez ironii,wiec nie wiem czy masz jakies szanse.:P
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,683
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 789 w 447 postach
    Nazwa klubu, czyli temat, powracający jak bumerang. Młodzież się napina z nazwą Apator, a pamiętam swoje początki i skandowanie: "Ka eS, Ka eS Stal, Stal Apator, Toruń! A był to już czas, gdy napis Stal figurował jedynie na wjeździe na stadion. Przypuszczam, że dla mnie na zawsze pozostanie w sercu Apator. Z czasem jednak u ludzi pamięć o nim zaginie jak niegdyś o Stali. Firma Apator odcięła się już dawno temu od żużla. Zresztą w świadomości kibiców w Polsce, którzy nie zaglądają na fora i śledzą mecze ligowe jedynie w TV, istnieje jedynie klub Unibax Toruń. Sam już się spotkałem z sytuacjami, gdy pytano się mnie czemu mówię Apator. Minęły raptem trzy lata... Smutne ale prawdziwe.

    Wzmocnienie. Jeśli miałbym wybierać, to fajnie byłoby gościć w Toruniu Hancocka. Strasznie sympatyczny gość, do tego posiadający ogromne doświadczenie, z którego skorzystać by mogli inni zawodnicy. Wydaje mi się, że takiego grajka nam trzeba przynajmniej na dwa sezony.

    W kwestii nazw własnych - ROW to skrót od Rybnicki Okręg Węglowy. Swego czasu zdziwiłem się widząc owe logo gdzieś w Borach Tucholskich, bo tam sporo hanysów dawnymi czasami przyjeżdżało.

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Może się mylę ale chyba nasz klub jest pierwszym od wielu lat, który zarobił na żużlu o ile nie jedynym:) Komplety na nowym stadionie, niewygórowane kontrakty i spora ilość sponsorów na pewno pozwoliła nam wyjść na plus. Do tej pory słyszało się o niewielkich zaległościach nawet tych drużyn, które zdobywały DMP. Ktoś się orientuje w kwotach? Wiadomo, że sam przychód z biletów to około 4.600.000zł.

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    20-05-2009
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I Podsumowując sezon.

    1) Patrząc od strony zarządu można śmiało powiedziec iż odnieśli oni spory sukces. Druzyna o ktorej mowiono iz stanowi wariant oszczednosciowy dotarla az do finalu (w ktorym byla faworytem), sprawiajac iz na Moto Arenie odjechano maksymalna liczbe spotkac ( 10 )

    Prawie na wszystkich meczach (oprocz tych z Gdanskiem i Wroclawiem) stadion byl zapelniony prawie w komplecie. Zlozyla sie zapewne na to, w poczatkowym okresie sezonu, chec zobaczenia nowego stadionu jak i dwukrotne odjechanie derbow z Bydgoszcza, ktora niewazne jak slaba bedzie zapewnia komplet widzow.

    W finale na tle cudow jakie dzialy sie w ZG pieciokrotne odwolywanie meczu) klub zaprezentowal sie profesjonalnie zapewne przyciagajac do siebie kolejnych sponsorow.

    Udalo sie zdobyc GP na rok 2010 i Torun stal sie trzecim polskim miastem, ktore bedzie w przyszlym roku bedzie goscic elite swiatowego zuzla. Jest to duzy sukces, gdyz wczesniej wydawalo sie iz bedzie trzeba poczekac az do wygasniecia kontraktow Bydgoszczy lub Leszna. Mi osobiscie nie podoba sie fakt dokladania publicznych pieniedzy na organizacje imprez tego typu, ale coz "uroki" socjalizmu.

    2) Jezeli chodzi o sprawy organizacyjne, to spory minus dla zarzadu za sposob organizacji sprzedarzy biletow. Argumentem jaki slyszalem odnosnie braku numerowanych miejsc juz w tym roku, byl fakt sprzedazy karnetow zanim jeszcze bylo wiadomo gdzie beda jakie miejsca. Dziwne wytlumaczenie. Wystarczylo przed pierwszym spotkaniem na Moto Arenie zaprosic do siedziby klubu posiadaczy karnetow i pozwolic im wybrac wybrane przez sibie miejsca i po klopocie. Pozostale mozna by juz sprzedawac jako numerowane, zarowno w kasach jak i przez internet.

    3) Jezeli chodzi o wyniki sportowe na torze to mimo przegranego finalu widze spory sukces dzialaczy. Druzyna, ktora czesc kibicow w przedsezonowych przewidywaniach widziala na miejscach 5-6, wygrala zdecydowanie runde zasadnicza i pewnie dostala sie do finalu. Dostarczyla widza niesamowitych wrazen na nowym torze jak i w wyjazdowych meczach chociazby we Wroclawiu czy Gorzowie.

    O sukcesie druzyny moim zdaniem zdecydowaly dwa elementy. Pierwszy to ogromny postep Adriana Miedzinskiego.
    Z zawodnika od ktorego na poczatku sezonu oczekiwalismy 5-6 punktow na mecz, czyli wyniku typowego dla przedstawiciela tzw solidnej drugiej lini, w tym sezonie Adrian przeistoczyl sie w czwartego lidera druzyny, w wielu meczach jej najlepiej punktującego zawodnika. Pozostaje miec nadzieje na podtrzymanie wysokiej formy w przyszlym sezonie a nawet na dalszy rozwoj mlodego zawodnika.

    Drugim elementem ukladanki ktory pozwolil osiagnac w tym sezonie niespodziewany sukces bylo zakontraktowanie Darcy'ego Warda. Przed sezonem wszyscy obawialismy sie o obsade pozycji juniorskiej w druzynie, a wielu wieszczylo iz bedzie to najslabsza para juniorska w calej Ekstralidze. Teraz mamy w skladzie Indywidualnego Mistrza Swiata Juniorow, ktorego wyniki w meczu w okolicach 5-6 punktow odbieramy z rozczarowaniem, wynik ktory przed sezonem wszyscy bralibysmy w ciemno. Jezeli tylko osobowosc mlodego Warda nie doprowadzi go do samodestrukcji, obok Holdera i Miedzinskiego moze stanowic silny element druzyny torunskiej na wiele przyszlych lat.

    Reszta zawodnikow jezdzila tak jak mozna bylo sie po nich spodziewac. Warto moze jeszcze dodac iz na przeprowadzce z Broniewskiego na MotoArene prawdopodobnie najwiecej stracili Robert Kosciecha i Wieslaw Jagus.

    II Odnosnie nazwy, Apatora i takich tam.


    Jezeli dobrze to rozumiem firma Apator byla "tylko" sponsorem klubu żużlowego w Toruniu, natomiast pan Roman Karkosik od trzech lat jest jej wlascicielem. Fakt ten stanowi ogromna roznice, a firma Unibax (ilu kibicow wie czym sie ona zajmuje?) jako jedna z wielu spolek jednego z najbogatszych polakow zostala wytypowana do promowania poprzez obecnosc w nazwie klubu.

    Rozumiem ze taka forma reklamy oraz podejmowanie kontrahentow w lozy dla vipow podczas meczu "Unibaxu" ma wiele zalet, ale caly czas sie zastanawiam czemu panu Karkosikowi czy tez jego "ludziom" nie przyszedl do glowy pomysl zbudowania marki torunskiego klubu zuzlowego jako samej w sobie. Neutralna nazwa w stylu K.S Toruń, Anioly Toruń (a już najlepiej oglosić konkurs dla kibicow na nowa nazwe druzyny), dlugofalowa polityka budowania wizerunku klubu, polityki biletowej majaca na celu doprowadzic do sytacji jaka ma miejsce w angielskich klubach pilkarskich gdzie wlasciwie przed meczem to jest niewiele biletow w sprzedazy, gdyz prawie caly stadion jest zapelniony przez posiadaczy karnetow.

    Tak samo nie rozumiem dlaczego klub pozwala stowarzyszeniom kibicow sprzedawanie koszulek/szalikow/gadzetow zwiazanych z klubem. Duzo kibicow nie kupuje tych sprzedawanych przez klub wlasnie dlatego ze maja nadrukowana nazwe Unibax, a przeciez znowu porownujac do wzorcow pilkarskich, wplywy ze sprzedazy gadzetow jest tak duza iz czesto decyduje o zakupie danej "gwiazdy". Szaliki, czapki, plastrony, flagi to wszystko powinien sprzedawac tylko i wylacznie klub (nie wiem jak sie ma sprawa wlasnosci barw klubowych).


  37. Powrót do góry    #37
    Zbanowany
    Dołączył
    12-02-2009
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jak narazie to klub marketing ma gdzies a te gadzety co sa sprzedawane to i tak klub z tego raczej nic nie ma bo to sprzedają prywatne osoby.co inne jak by klub wydawał gadzety czy inne rzeczy np napoj enegetyzujacy wode mineralna itp
    BYŁ JEST I BEDZIE APATOR!

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,683
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 789 w 447 postach
    jak narazie to klub marketing ma gdzies a te gadzety co sa sprzedawane to i tak klub z tego raczej nic nie ma bo to sprzedają prywatne osoby.co inne jak by klub wydawał gadzety czy inne rzeczy np napoj enegetyzujacy wode mineralna itp
    BYŁ JEST I BEDZIE APATOR!
    I kupisz napój energetyzujący z logo Unibax? Ja z chęcią, bo przynajmniej wiem, że choć cześć pieniędzy pójdzie do kasy toruńskiego klubu, któremu wszyscy kibicujemy, a którego nazwy niektórzy nie chcą wymawiać ;)

  39. Powrót do góry    #39
    Zbanowany
    Dołączył
    12-02-2009
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nawet jakby był unibax to napewno by nieraz takie coś kupił bo bym wiedział ze wspomagam kase klubową!a czy musi być zaraz unibax??mogą być Krzyżacy,Anioły nasze barwy Krzyż rycerz żużlowiec itp wiadomo ze jakby miał to klub wydawać no napewno by musiało być coś ich ale zeby wszystkim pasowało to można zrobić coś razem zeby był klub zadowolony i kibice.

    napewno nigdy nie kupie tych gadżetów z tych stoisk!!!nawet jakby rozdawali za darmo.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    O sukcesie druzyny moim zdaniem zdecydowaly dwa elementy. Pierwszy to ogromny postep Adriana Miedzinskiego.
    Z zawodnika od ktorego na poczatku sezonu oczekiwalismy 5-6 punktow na mecz, czyli wyniku typowego dla przedstawiciela tzw solidnej drugiej lini, w tym sezonie Adrian przeistoczyl sie w czwartego lidera druzyny, w wielu meczach jej najlepiej punktującego zawodnika. Pozostaje miec nadzieje na podtrzymanie wysokiej formy w przyszlym sezonie a nawet na dalszy rozwoj mlodego zawodnika.
    Adrian w zeszlym sezonie mial 1.9, tak samo w obecnym tez 1.9, tak wiec punktowo progresu nie zrobil, jednak na pewno zrobil postepy pod wzgledem jakosci, stylu jazdy. Caly czas musi jednak popracowac nad odpornoscia psychiczna, poniewaz oprocz super wystepow we Wrocku, Bydzi i DPS, w waznych momentach pod koniec tego sezonu zaliczyl wpadki (oba finaly, final eliminacji do GP).
    Nie zgodze sie z tym, ze oczekiwano od niego 5-6 pkt na mecz, oczekiwano i robil znacznie wiecej!! (9-10)

    Mam nadzieje, ze w przyszlym roku zrobi kolejny krok do przodu, bo jest to najwieksza nadzieja torunskiego zuzla, a przy tym skromny i szczery chlopak.

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach

    Emocje opadly troche, dwie refleksje:

    Jako kibic Falubazu:

    Jestem pod wrazeniem postawy tych kibicow Apatora, ktorzy przybyli na Wroclawska 69 po raz n-ty z kolei przy niepewnej pogodzie w sobote aby dopingowac swoja druzyne osobiscie. To sa prawdziwi kibice! Brawa dla nich , niezaleznie od ich liczby.

    Uwazam tez, ze slowa uznania naleza sie prezesowi Stepniewskiemu za obiektywizm i podejscie fair play. Na poczatku sezonu Dowhan zgodzil sie na przelozenie meczu z Toruniem ze wzgledu na przeciagajaca sie budowe bez problemu. Teraz widac, ze i prezes Apatora potrfai konstruktywnie dogadac sie co do terminu przelozonego spotkania, docenic wysilek organizatora polegajacy na wymianie nawierzchni, pogratulowac zwyciestwa, przeprosic za swoich zawodnikow i przyznac to, ze i srebrny medal tez jest przeciez duzym sukcesem. Przed sezonem puscil wolno Andersena i zrobil madrze. Tak jak Falubaz Apator nie kupowal gwiazd i nie musial nawolywac do renegocjacji kontraktow przed sezonem.

    Taki Komarnicki moglby sie uczyc od Stepniewskiego jak nalezy postepowac i wypowiadac sie aby nie wychodzic bez przerwy na Leppera naszego zuzla.

    Tylko ten Miedzinski... Jak dalej bedzie tak jezdzil to w koncu i jego ktos porzadnie stratuje i chlopak moze sie nauczy szanowac kosci rywali.


  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie jest to może wątek na takie wypowiedzi, ale apropos Miedzińskiego kilka zdań dopiszę.

    Wszyscy pamiętamy, jak Gollob junior startując w parze z Gollobem seniorem (czy to w Bydzi, czy w Tarnowie) szczycił się tym, że jak bieg układał się na 4:2, blokował drugiego zawodnika po to, by Jacek mógł wyjść na 5:1. Wówczas w wykonaniu klanu były to akcje wręcz standardowe, a wszyscy dokoła patrzyli z wielkim podziwem, jak to Tomasz pracuje "drużynowo". Ja również.

    Dlatego też, pamiętając tamte czasy (choć Gollobów nie znoszę), nie będę jechał po Miedzińskim za to, że hamował i spowalniał Dobruckiego - chłopak starał się jak mógł. Mało tego, traf chciał, że przez taką a nie inną jazdę (założeniem było podwójne zwycięstwo) ucierpiał jego kolega z drużyny. Traf również chciał, że tym kolegą był Jaguś, a jak mniemam po finale IMP coś tam jeszcze kibice pamiętają i wypominają. Jednym zdaniem - Miedziak chciał być chytry (co nie dziwi, jak drużyna ma nóż na gardle), o mały włos dla tej właśnie drużyny nie skończyło się tragicznie, ale w mojej opinii nie ma co po nim specjalnie jechać za ostrą jazdę.

    Poza tym był to bądź co bądź rewanż w finale - gdzie emocje, zaangażowanie, chęć zwyciestwa są 13 razy większe niż zwykle. Nie ma miejsca dla ułomków i wcale się takiej postawie Miedzińskiego nie dziwię.

    To pisałem ja, kibic Falubazu, pod okiem którego Jaguś z całym impetem uderzył w bandę.



  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec Awatar kecaj1
    Dołączył
    09-11-2008
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Tak na chłodno to jestem zdania, że mecze finałowe w największym stopniu zawalił wam Miedziak podobnie jak u nas bardzo słabo prezentował się Walas. Miedziak jeżdził a właściwie miotał się po całym torze bez ładu i składu stwarzając tym samym niebezpieczeństwo i sobie i pozostałym. W zasadzie nie było chyba zielonogórzanina którgo by bezpardonowo nie podjechał, przydałoby się więcej płynności w jeżdzie i o wiele więcej opanowania. Jaguś raczej nie zawiódł,zresztą tłumaczy go w jakimś tam stopniu niezaleczona kontuzja i generalnie na więcej nie było go stać w przekroju tego całego nieudanego sezonu, w innych meczach raczej dużo lepiej nie jeżdził. Do Kostka też chyba raczej większych pretensji mieć nie można bo taki a nie inny jest jego poziom i raczej trudno oczekiwać aby w decydujących momentach był w stanie przechyić wynik meczu na korzyść swojej drużyny. Jeżeli już to pozytywnie zaskoczył w Zielonce gdzie raczej osobiście obstawiałem, że wywalczy najmniej ze szlachetnych kompletów, a tu spora niespodzianka w postaci 5 pkt. Co do Holdera to powoli wyrasta na pierwszego przygłupa Ekstraligi i o ile sportowo prezentuje się dobrze to mentalnie kompletna klapa i z taką dalszą postawą to raczej większych sukcesów nie wróży. Jak ktoś to określił, że przypomina Aborygena, aż tak to nie, ale jakiegoś leśnego ludka to z całą pewnością i jeszcze ciągnie za sobą całkiem niepotrzebnie młodziutkiego Warda dając mu zły przykład. Holder to nie ta klasa co Leigh Adams z którego mógłby brać przykład czy chociażby będący w zbliżonym wieku sympatyczny Emil Sajfutdinow mimo, że i jemu zdażyła się wpadka podczas GP Wielkiej Brytanii, no ale tam walka szła o tytuł IMŚ, który to rosjaninowi zaczął powoli umykać z rąk.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    30-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    tylko w kwestii porzadkowej

    Rif
    W kwestii nazw własnych - ROW to skrót od Rybnicki Okręg Węglowy. Swego czasu zdziwiłem się widząc owe logo gdzieś w Borach Tucholskich, bo tam sporo hanysów dawnymi czasami przyjeżdżało.
    Nazwa Rybnicki Okręg Węglowy nie jest nazwą przedsiębiorstwa, jest nazwą zwyczajową już od wieeeelu wieeeelu lat tyczącą się, można powiedzieć, całego regionu :)

    Kwestia marketingu rzeczywiscie lezy. W niektorych sportach przychody z gadzetow stanowia najwieksze zrodlo dochodow klubow (np pilka nozna). Szkoda, ze u nas to kompletnie lezy, ale z tego co pamietam ktos juz tu za przyklad wklejal linka do sklepu internetowego Unii Leszno. Naprawde nie trzeba duzego wysilku zeby to ogarnac. Wtedy bedzie i wiecej barw na stadionie i klub znajdzie dodatkowe przychody.

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Tak na chłodno to jestem zdania, że mecze finałowe w największym stopniu zawalił wam Miedziak podobnie jak u nas bardzo słabo prezentował się Walas(...).
    Do Kostka też chyba raczej większych pretensji mieć nie można bo taki a nie inny jest jego poziom i raczej trudno oczekiwać aby w decydujących momentach był w stanie przechyić wynik meczu na korzyść swojej drużyny.
    Proszę Cię bądź poważny, Kostek to nie Pulczyński i należy wymagać od niego chociaż tych 5 punktów! W Zielonej Górze mu się to udało, więc dlaczego nie udało się na doskonale sobie znanym torze? Gdyby zdobył w Toruniu chociaż te 5 pkt to Mistrzostwo powędrowałoby w ręce gospodarzy. Miedziak pojechał słabiej ale taka już specyfika naszej drużyny, że jak ktoś pojedzie słabiej to ktoś inny nadrabia. W niedzielę nie było komu nadrobić i przegraliśmy. Poza tym to głównie dzięki dobrej postawie Adriana mogliśmy cieszyć się z awansu do finału.

Strona 1 z 75 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •