Pokaż wyniki od 1 do 21 z 21

Wątek: Kontuzje

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2002
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kontuzje

    Pawel Siezieniewski jest juz po pierwszej operacji i czeka go najprawdopodobnie jeszcze jedno ciecie co eleminuje go z gry w tym sezonie.Nastepnymi pechowcami sa Soroka rownierz po operacji i Kadziewicz ktory dzisiaj udaje sie na rezonans kolana.Wydaje mi sie ,ze szkolenie w naszych klubach,szkolach mlodych ludzi jest nieprawidlowe, za malo ogolnorozwojowe i za malo stosuje sie gimnastyki ortopedycznej itd.W naszych klubach konieczny jest naplyw mlodych zdolnych trenerow(starsi koledzy mile widziani) ,ktorzy jezdza na na rozne seminaria ,posiadaja nowoczesne metody szkolenia mlodzierzy.A co wy na to??Piszcie!!!


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a mozna wiedziec co sie Soroce i Kadziewiczowi stalo?

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2002
    Postów
    181
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a mozna wiedziec co sie Soroce i Kadziewiczowi stalo?
    Kadziewicz jest na zgrupowaniu kadry... w Szczyrku...

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2002
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego co mi wiadomo to Soroka jest po zabiegu,ale na to pytanie powinni inni ludzie odpowiedziec.Kadziewicz ma spuchniete kolano i pojechal do Lodzi na rezonans.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie od dziś wiadomo, że metody szkoleniowe są 10 lat za Światem a medycyna sportowa 20 lat.
    Który z naszych trenerów bierze udziała w konferencjach trenerskich, który ma jakieś wkształcenie, któe bierząco uzupełnia. Odp. żaden!!!. U nas jest reguła - skończył grać i aby miał co robić to niech bawi się w trenerkę. I się bawi stosując te same metody do jakie stosowano do niego gdy był zawodnikiem....

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Który z naszych trenerów bierze udziała w konferencjach trenerskich, który ma jakieś wkształcenie, któe bierząco uzupełnia
    z Polski to nie wiem czy jest taki !!
    ale z pracujących w Polsce jest - Słowak Igor Prielożny - nowy Trener Jastrzębia Borynii :)

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Który z naszych trenerów bierze udziała w konferencjach trenerskich, który ma jakieś wkształcenie, któe bierząco uzupełnia
    --------------------------------------------------------------------------------



    z Polski to nie wiem czy jest taki !!
    ale z pracujących w Polsce jest - Słowak Igor Prielożny - nowy Trener Jastrzębia Borynii
    Panters mam pytanie, dlaczego tylko w Jastrzębiu są dobrzy ludzie ??? Od razu ci też odpowiem. Bo kibicujesz Jastrzębiu. Jeżeli jesteś takim kibicem tego Prielożnego to ciekawe czy znałeś go przed przyjściem do Jastrzębia ???

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oj Figo Figo czy ja cos pisze ???
    ja tylko napisałem odpowiedz na Jerrego pytanie !
    czy ja mówie ze ktos jest lepszym trenerem od kogos tam ??? nie bo wszystko zwerfikuje liga i wtedy sie pozna wartosc poszczególnych trenerów obecnie, choc wiadomo ze trenera Gwardii nie bedzie mozna porównac do trenera Olsztyna po meczu poszczególnych druzyn , no chyba ze np Gwardia wygra !! !!!
    Figo wiecej życzliwosci :)

    Pozdrawiam

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oj Figo Figo czy ja cos pisze ???
    ja tylko napisałem odpowiedz na Jerrego pytanie !
    czy ja mówie ze ktos jest lepszym trenerem od kogos tam ??? nie bo wszystko zwerfikuje liga i wtedy sie pozna wartosc poszczególnych trenerów obecnie, choc wiadomo ze trenera Gwardii nie bedzie mozna porównac do trenera Olsztyna po meczu poszczególnych druzyn , no chyba ze np Gwardia wygra !! !!!
    Figo wiecej życzliwosci

    Pozdrawiam
    Panters nie chodzi mi o to, że Prielożny jest od kogoś lepszy tylko mówie, że go wychwalasz. Skąd wiesz czy jeździ na różne seminaria trenerskie i czy ciągle się w tym kierunku kształci. Chyba, że ci powiedział.

    Pozdrawiam

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Janusz Bułkowski z uwagi na przewlekłą kontuzję barku zakończył karierę sportową.
    Pozdrawiam

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    15-06-2003
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    WYWIAD Z WW:
    - Na ile kontuzje zawodników komplikują przygotowania do sezonu?

    - W znacznym stopniu. Mieliśmy wyjechać na obóz do Słowacji w minioną sobotę, jednak w związku z tym, że okres rehabilitacji przechodzi Bartek Soroka, a Jarek Stancelewski w niedzielę przeszedł operację kolana, pojedziemy dopiero za dwa tygodnie. Jarek nie weźmie w nim udziału, bo przez sześć tygodni będzie nosił na nodze gips. Pojedzie natomiast Bartek, by mógł już pochodzić po górach.

    - Do tego doszła kontuzja Pawła Siezieniewskiego, który dobrze się prezentował na zgrupowaniu kadry...

    - Zrobiono mu altroskopię kolana i okazało się, że uraz jest bardzo poważny, będzie musiał przejść zabiegi chirurgiczne. Przez sześć miesięcy będzie w ogóle wyłączony z treningów. - Spróbuje pan w jego miejsce pozyskać dobrego seniora?

    - Na to jest już zbyt późno, rynek jest zbyt wąski. Natomiast przy założeniu, że wszyscy pozostali grający na pozycji przyjęcia z atakiem będą zdrowi, to nie powinno być źle. Mamy w to miejsce jeszcze trzech zawodników: Bartka Sorokę, Rafała Musielaka i Michała Chadałę. Jeśli zdrowie im dopisze, to nie widzę wielkiego problemu z obstawieniem tej pozycji. Natomiast nie ma co ukrywać, że na Pawła bardzo liczyliśmy, z tego względu, że to chłopak młody i z ogromnymi możliwościami. Przy starszych zawodnikach mógłby się rozwijać i grać w pierwszej szóstce.

    - Kto pojedzie na obóz do Słowacji?

    - Sześciu seniorów: Bartek Soroka, Roland Dembończyk, Rafał Musielak, Olek Januszkiewicz, Michał Chadała i Duszan Kubica.
    źródło: www.mostostal-azoty.pl

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba artroskopię.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    faktycznie coraz częściej dochodzą wieści o kontuzjach zawodników, najb. chyba zastraszające jest to że dotyka to często młodych chłopaków (np. Bąkiewicz , i nie chodzi mi bynajmniej o to ostatnie skręcenie kostki).Nie wiem kogo można obarczyć za to winą jak nie trenerów i grono które powinno odpowiadać za zdrowie zawodików.Wychodzi na to że tego rodzaju opieka jest prowadzona zupełnie nieprofesjonalnie , a ktoś musi ponosić za to odpowiedzialność.Życzę zawodnikom i zawodniczkom aby jak najprędzej się to zmieniło!

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to jest bardzo prosta sprawa z kontuzjami; wiem dobrze jak to wyglada poniewaz studiuje medycyne i widzialem juz przerone urazy sportowe; czytajac rozne kometarze i wywiady na temat roznych dolegliwosci naszych ,i nie tylko naszych,sportowcow i jedno jest pewne-99% z nich nie powinno juz uprawiac sportu zawodowego; sposobich leczenia polega na tym aby w jak najkrotszym czasie postawic ich na nogi-tak zwana efektowna medycyna ale niestety nie efektywna;do tego dochodza przerozne chemiczne odzywki i anormalne przeciazenie fizyczne,co powoduje niesamowita degradacje organizmu; najgorsze skutki ma to u osob mlodych,ktore jeszcze dojrzewaja;mlody organizm nie dostaje nawet szansy na odpowiedni rozwoj,nastepuje szereg modyfikacji ktore jednak na dluzsza mete nie sa do wytrzymania; nie da sie oszukac natury-czlowiek jest w stanie osiagnac pewne poziom sprawnosci i to jest koniec-kazda proba przekroczenia tej granicy konczy sie kontuzja; jednak chec bycia najlepszym jest czesto duzo wieksza niz troska o swoje zdrowie; i tak to jest; dlatego czasami zgadzam sie z stwierdzeniem ze sport to mord;

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    01-08-2003
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TEMAT KONTUZJI JEST MI BARDZO BLISKI BO MIALEM PRZYJEMNOSC SIE JUZ "KONTUZJOWAC":(
    FAKTYCZNIE MOJ PRZDMOWCA PRZYSZLY LEKARZ MA RACJE! NIE RAZ JEST TAK ZE JAK ZACZNIE COS BOLEC TO CIEZKO PRZERWAC I WYLECZYC ZACZYNAJACY SIE URAZ W ZARODKU TYLKO BRNIE SIE KU UPADKOWI!!! JEST TO NORMALNE ZACHOWANIE ZAWODNIKOW ZAWODOWYCH ALE PRZECIEZ ONI NIE MAJA INNEGO WYJSCIA! MUSZA TRENOWAC BO JAK PRZESTANA TO NIE BEDA MIELI SIE Z CZEGO UTRZYMAC! KONTUZJA W WYCZYNIE TO JEST NORMA TYLKO ZE W POLSCE NIE MA PROFESJONALNEGO PODEJSCIA DO LECZENIA I ZAPOBIEGANIA TAKIM WYPADKOM! NIE MA ODPOWIEDNICH CWICZEN Z GUMAMI,ROZCIAGANIA, PELNEGO RODZAJU WACHLARZA DZIALAN ZAPOBIEGAJACYCH!
    JEZELI SIE JUZ COS STANIE TO JEST TO NORMALNE ZACHOWANIE POLSKICH PREZESOW I DZIALACZY, TRENEROW: MA GRAC!!!I GOWNO ZA PRZEPROSZENIEM ICH TO OBCHODZI ZE WYLECZENIE KONTUZJI TROCHE TRWA!!! NIE MA U NICH LITOSCI!
    ZNAM LUDZI KTORZY GRALI I GRAJA ZA GRANICA I TAM WYGLADA TO CALKIEM INACZEJ! PELNA OPIEKA TRENEROW MASAZYSTOW PODCZAS ROZGRZEWKI, W TRAKCIE KONTUZJI I PO KONTUZJI! PROFESJONALENE LECZENIE W PROFESJONALNYCH OSRODKACH!!! PELNE ZROZUMIENIE ZE STRONY KLUBU I POMOC W TYCH TRUDNYCH CHWILACH DLA ZAWODNIKA! U NAS NIESTETY SPORTOWIEC MUSI SAM O SIEBIE ZADBAC SAM SZUKAC INSTYTUCJI KTORA MU POMOZE-TO JEST DRAMAT-TAK NIE MOZE BYC,ALE PRZYKRO MI JESTESMY W POLSCE, PUENTA:MURZYN ZROBIL SWOJE MURZYN MOZE ODEJSC! TAKIEGO STWIERDZENIA TRZYMAJA SIE LUDZIE ZAJMUJACY SIE SPORTEM W POLSCE!!!
    P.S. NIE WIEM JAK TO WYGLADA Z CHLOPAKAMI SIEZIENIEWSKIM I GRZYBEM CZY KTOS IM POMOZE CZY KTOS ZE STRONY REPREZENTACJI CZY KLUBU IM POMORZE??
    PRZYKLAD MARCINA PRUSA JEST TU JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU: ROZWALIL KOLANKO I SAM MUSIAL SIE STARAC O LECZENIE I WSZYSTKIE SPRAWY Z TYM ZWIAZANE! A CZY KTOS MI POWIE GDZIE JEST POLSKI ZWIAZEK PILKI SIATKOWEJ??? CZYZBY TAK SZYBCIUTKO PANOWIE Z PZPS-U ZAPOMNIELI O PODPORZE REPREZENTACJI??? TEN PRZYKLAD KLAROWNIE WAM WYJASNIA JAK PODCHODZI SIE DO KONTUZJOWANYCH ZAWODNIKOW W NASZYM CUDOWNYM KRAJU!!!
    POZDRO!!!

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zawęża się to wszystko do przetrenowania młodych organizmów. Zbyt duże obciążenia, chora presja wyniku, który w tej kategorii wiekowej nie znaczy zbyt wiele (nie będę już tu pisał o poziomie opieki medycznej). Właściwie we wszystkich kategoriach wiekowych poza seniorami (mężczyźni) nasi są dużo lepsi od rywali. Tylko jakim kosztem? Chłopaki na starcie mają już czasami takie kontuzje, o jakich zawodnicy koło trzydziestki z innych krajów tylko słyszeli.
    Jeśli chodzi o Bluszcza to jakiś tydzień temu z kolanem znowu coś się pogorszyło... Ten rok ma raczej stracony i nie wiadomo czy wróci do siatkówki... Niestety.
    Pozdrawiam
    /blancvert/

    __________

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mam cały czas pytanie do lekarza kadry co miał na myśli mówiąc początkowo o "kilku tygodniach przerwy" Siezieniewskiego. ??

    Ostatnia DGN - 9 miesięcy.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2003
    Postów
    252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przy zerwaniu wiązadeł kolanowych przeważnie "do gipsu" idzie się na pół roku. Potem co najmniej 6 tygodni rehabilitacji. Po tym okresie lekkie, rozruchowe treningi, no i za nim Siezieniewski zacznie grać upłynie faktycznie 9 miesięcy.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po zerwaniu więzadeł to najpierw robi się rekonstrukcję ich. Więzadło samo się NIE zrośnie.
    Na zachodzie nikt nie wkłada nogi w gips po rekonstrukcji od lat nastu.

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po zerwaniu więzadeł to najpierw robi się rekonstrukcję ich. Więzadło samo się NIE zrośnie.
    Na zachodzie nikt nie wkłada nogi w gips po rekonstrukcji od lat nastu.
    Nie wiem na czym to polega, ale widzę, że Paweł będzie miał dłuższa przerwę od siatkówki. Pomimo tego ja życzę mu jak najszybszego powrotu do zdrowia.

    P.S.
    Jerry skąd ty wiesz o tym wszystkim ?? Bo ja sie nie łape w 50 % :):):)

    Pozdrawiam

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Figo - jak miałem kontuzję kolana to się mocno nudziłem i parę książek przeczytałem sobie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •