Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 79

Wątek: Mistrzostwa Świata Juniorów (Mamy złoto!!!)

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mistrzostwa Świata Juniorów (Mamy złoto!!!)

    Tu Polacy od lat odnosza sukcesy, a jakoś nie widze tego tematu, więc go zakładam

    za onet.pl:

    Polska zwyciężyła Ukrainę 3:2 (21:25, 25:20, 25:23, 16:25, 15:8), a Czechy pokonały Finlandię 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) w pierwszym dniu, rozgrywanego w fińskim Kuusamo, eliminacyjnego turnieju mistrzostwa świata w siatkówce juniorów.

    Reprezentacja juniorów:

    rozgrywający: Bartłomiej Neroj (SMS Spała), Paweł Woicki (AZS Politechnika Warszawa)

    atakujący: Mariusz Włazły (Samas Zduńska Wola), Marcel Gromadowski (SMS Spała)

    środkowi: Dariusz Szulik (Morze Szczecin), Artur Augustyn (Morze Szczecin), Marcin Możdżonek (SMS Spała) Michał Kaczmarek (SMS Spała)

    przyjmujacy: Michał Winiarski (Galaxia Kaffee Pamapol AZS Częstochowa), Michał Ruciak (Morze Szczecin), Sebastian Wójcik (AZS Politechnika Warszawa)

    libero: Marcin Kryś (NKS NTO Nysa)





  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drugi mecz

    za pls.pl:

    Polska pokonała Czechy 3:1 w drugim dniu rozgrywanego w Kuusamo eliminacyjnego turnieju do mistrzostw świata juniorów w siatkówce. Było to drugie zwycięstwo polskiego zespołu.

    Polska prowadzi w tabeli i jest bliska awansu do mistrzostw świata, które planowane są na koniec sierpnia w Iranie. W niedzielę nasza reprezentacja zagra z Finlandią, która pokonała Ukrainę 3:1.

    Skład polskiego zespołu w meczu z Czechami: Gromadowski, Winiarski, Augustyn, Szulik, Ruciak, Neroj, Kryś (l) oraz Możdżonek, Woicki.

    Wyniki - piątek

    Polska - Ukraina 3:2 (21:25, 25:20, 25:23, 16:25, 15:8)
    Czechy - Finlandia 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

    sobota

    Finlandia - Ukraina 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:18)
    Polska - Czechy 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 25:19)

    niedziela
    Ukraina - Czechy
    Finlandia - Polska

    tabela

    1. Polska 2-0 4 6:3
    2. Czechy 1-1 3 4:3
    3. Finlandia 1-1 3 3:4
    4. Ukraina 0-2 2 3:6

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    cale szczescie ze chociaz juniorom powodzi sie na arenie miedzynarodowej w tym roku. zycze sukcesu w meczu z Finlandia i piierwszego miejsca w gupie !!

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trwa mecz z Finlandią. pierwszego seta wygraliśmy do 23! W drugim także wygrana do 23! Dwa wygrane sety praktycznie zapewniają nam udział w MŚ w Iranie! Bravo!
    Pozdrawiam.
    dakuul

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tytuł można już zmienić na "Trzy wygrane", ponieważ dziś, przed chwilą, nasi młodzi siatkarze pokonali Finlandię 3:0! Niestety nie znam wyniku trzeciego seta, ale nasza przewaga musiała być spora, skoro w końcówce grali rezerwowi zawodnicy.
    Najlepszym polskim zawodnikiem w dzisiejszym meczu został wybrany Marcel Gromadowski!:)
    A na pls.pl w korespondencji z Findlandii można przeczytać już wypowiedź trenera Rysia:
    "Cieszymy sie z awansu.Zwyciestwo przyszło łatwiej ale trzeba było grać konsekwentnie do samego końca.Okazało sie, że w decydujacych momentach górę brało doswiadczenie ligowe.Wyroznił się cały zespół jak i każdy zawodnik z osobna.Każdy z nich miał swój wkład w zwycięstwo.Teraz czekamy na losowanie grup." A Bartek Neroj powiedział : "Oczekujemy naszych kibicow na lotnisku.Wracamy w poniedzialek - ladujemy o 20.50 na Okeciu".
    Pozdrawiam.
    dakuul

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    serdecznie gratuluje trzeciej wygranej ! cale szczescie ze chociaz juniorzy reprezentuja polske teraz na wysokim poziomie :d. oby tak dalej !!!

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    611
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chociaż jedna pomyślna wiadomość... i widoki na przyszłość (znowu) :)
    Gratulacje dla całej dużyny.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    1,915
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo nasz młodzieżówka :):) Może ich starsi koledzy obejrzą sobie ich mecze na video i zobaczą jak nalezy grać i wygrywać... po dwóch meczach z Hiszpanią jest to jak najbardziej wskazane. Hm...już teraz wiem czemu Winiarski jeszcze nie był powołany do seniorow... nom, młodzieżówka i wszystko jasne :):) Jeszcze raz gratulacje z powodu azansu, oby tak dalej chłopaki :)

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    12-05-2003
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No super!!!!! Szkoda, że ich mecze nie były transmitowane. Tak szczerze mówiąc, to nawet nie wiedziałam, ze nasza młodzieżówka coś teraz gra. Na szczęście ktoś wiedział, załozył temat i pieknie poinformował mnie o wynikach. Miejsmy nadzieje, że z młodziezy wyrosna tacy zawodnicy jak Papke, Świderski i Szczerbaniuk. Bo takich zawodników naszym seniorom własnie brakuje. Gratuluję jeszcze raz! MIło wiedziec, że ktoś w tym kraju jeszcze umie grać w siatkówkę i że komus zależy

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    serdeczne gratulacje dla mlodziezowki!! i tu chyba naleza sie gratulacje dla trenera Rysia ktore doborowo dobiera chlopakow,
    co mnie tylko zastanawia ze nie zabral ze soba Malickiego- widzialem postepy tego chlopaka odkad zaczal w Czestochowie trenowac i wydawalo mi sie ze jest naprawde przyszlosciowym zawodnikiem- coz..widocznie sie mylilem:)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odświerzam temat Aleksa :), gdyż właśnie rozpoczęły się przygotowania naszej reprezentacji juniorów do MŚ w Iranie. Nie można także zapominać o tym,że kilku z młodych zawodników będzie grało w nowym sezonie w drużynach pierwszoligowych. A zatem ich forma i gra nie powinny być obojętne kibicom siatkówki.

    Przygotowania do Mistrzostw Świata w Teheranie (Iran) przebiegają zgodnie z planem - w zeszłym tygodniu nasi juniorzy grali na turnieju w Niemczech. Dwa mecze przegrali: z Włochami i z Niemcami (oba w stosunku 1:3), jeden wygrali: z Brazylią 3:2.
    W środę 23 lipca rozpoczęło się kolejne zgrupowanie szkoleniowe - w Miliczu. Podczas tego obozu zostaną rozegrane spotkania towarzyskie: z reprezentacją seniorów Kataru oraz juniorów Bułgarii. Należy przypomnieć, iż w madryckich finałach LŚ w drużynie Bułgarii występowało czterech juniorów: Kaziwski (w meczu z Rosją najlepszy zawodnik meczu i zdobywca 19 punktów), Jordanow, Miluszew i Samunew.
    Po kilkudniowej przerwie, 6 sierpnia, nasi juniorzy powrócą do Milicza. Zostanie tam rozegrany kolejny turniej, podczas którego młodzi zawodnicy zmierzą się z juniorami Rosji i Egiptu. Zgrupowanie zakończy się 12 sierpnia i następnego dnia reprezentacja odleci do Iranu.
    A co trener Ryś powiedział na temat szans naszej reprezentacji w tych Mistrzostwach? Cytuję za "Słowem Sportowym":
    - "Jedziemy jednak walczyć o medale, a to znaczy, że walczymy o zwycięstwo w każdym meczu".

    I jeszcze na koniec program turnieju w Miliczu:
    25 lipiec, godz. 19: Polska - Katar
    26 lipiec, godz. 19: Bułgaria - Katar
    27 lipiec, godz. 16: Polska - Bułgaria (i na ten mecz się wybieram :))

    Pozdrawiam.
    dakuul

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko czy sukcesy juniorów są wynikiem ich talentu czy cieżkiej (nadmiernie) pracy.
    Byliśmy juz MŚ w 1996 i co dalej ?
    Świderski, Prus tyle kontuzji mieli jak niektórzy zawodnicy po 40.
    Papke też dość często ma jakies przypadłości.
    Czy nie jest to płacenie kosztów zdobycia złota MŚ w 1996 roku pod wodzą Mazura ??

    Nie problem zapodać juniorowi duże obciążenia - będzie od rówieśników silniejszy, skoczniejszy, wytrzymalszy . Ale jakim kosztem ? Organizmu się nie oszuka - wczesniej czy później wyjdzie to wszystko.

    Ci co byli w juniorach za nami teraz są daleko z przodu.

    Podobnie jest z piłką nożną. Kiedyś nasi juniorzy grali z Hiszpanią. Nikomu nie znany Raul Gonzales tylko odbijał się od naszych jak to się wtedy mówiło "wszechstronnie utalentowanych zawodników". Gdzie jest teraz on a gdzie nasi wszyscy wiedzą.

    U nas jest tak, że każdy trener myśli tylko o swojej działce. Nie jest brane pod uwagę (albo bardzo mało), że junior to etap przejściowy do seniora i warto mądrze eksploatować zawodników - tak aby i w seniorach był z nich porzytek.

    Obym w tym wypadku się mylił.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko czy sukcesy juniorów są wynikiem ich talentu czy cieżkiej (nadmiernie) pracy.
    Byliśmy juz MŚ w 1996 i co dalej ?
    Świderski, Prus tyle kontuzji mieli jak niektórzy zawodnicy po 40.
    Papke też dość często ma jakies przypadłości.
    Czy nie jest to płacenie kosztów zdobycia złota MŚ w 1996 roku pod wodzą Mazura ??

    Nie problem zapodać juniorowi duże obciążenia - będzie od rówieśników silniejszy, skoczniejszy, wytrzymalszy . Ale jakim kosztem ? Organizmu się nie oszuka - wczesniej czy później wyjdzie to wszystko.

    Ci co byli w juniorach za nami teraz są daleko z przodu.

    Podobnie jest z piłką nożną. Kiedyś nasi juniorzy grali z Hiszpanią. Nikomu nie znany Raul Gonzales tylko odbijał się od naszych jak to się wtedy mówiło "wszechstronnie utalentowanych zawodników". Gdzie jest teraz on a gdzie nasi wszyscy wiedzą.

    U nas jest tak, że każdy trener myśli tylko o swojej działce. Nie jest brane pod uwagę (albo bardzo mało), że junior to etap przejściowy do seniora i warto mądrze eksploatować zawodników - tak aby i w seniorach był z nich porzytek.

    Obym w tym wypadku się mylił.
    Zgadzam się w 100 % z tym co powiedział jerry. Nasi trenerzy nie myślą o przyszłości, tylko obchodzi ich to co teraz się dzieje. Jest to też po części wina naszego związku, który stawia przed trenerami reprezentacjami młodzieżowych wysoką poprzeczkę i jeśli trener nie osiągnie dobrego wyniku to odrazu zostanie zwolniony, więc im się nie dziwmy.

    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja tez tak mysle, dla porównania zobaczmy na reprezentacjie brazyli,byłej jugosławi,włoch czy rosji, czy tam wogóle mówi sie o kontuzjach(są ale w porównaniu do naszej reprezentacji to mozna powiedzieć ze tam nie ma ich wogóle), myśle ze trzeba coś z tm zrobiś i porzynajmniej sms powinien coś temu zaradzić, wkońcu to oni moją bydż kuźnią

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak podała pls.pl nasi juniorzy wygrali pierwszy mecz turnieju w Miliczu.

    "Reprezentacja Polski juniorów pokonała Katar 3:0 (27:25, 25:23, 25:16) w pierwszym meczu, rozgrywanego w Miliczu, turnieju siatkarzy.

    W sobotę Katar zagra z juniorami Bułgarii (19.00), a w niedzielę Polska z Bułgarią (16.00).

    W Miliczu gra reprezentacja seniorów Kataru, która w Polsce przygotowuje się do mistrzostw Azji. W poprzednim czempionacie tego kontynentu Katar zajął ósme miejsce.

    Skład Polski w meczu z Katarem: Neroj, Winiarski, Kaczmarek, Patucha, Ruciak, Augustyn, Kryś (l) oraz Olejniczak, Wlazły, Kolec, Prusakowski, Wójcik. Nie grali kontuzjowani Szulik i Kasprzak. Być może wyjdą oni na parkiet w niedzielnym meczu z Bułgarią."

    Pozdrawiam.

    dakuul

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    10-09-2002
    Postów
    86
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a czemu w tym składzie nie ma nazwiska gromadowskiego???????????????????????????????????? ??????

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj nasi juniorzy wygrali mecz z Bułgarią - 3:1, w setach: 21:25, 25:18, 25:19, 25:23.
    Polska wystąpiła w składzie: Neroj, Szulik, Augustyn, Wlazły, Winiarski, Ruciak, Kryś (libero); Olejniczak, Kolec, Kaczmarek.

    I set to od początku do końca zdecydowana przewaga Bułgarów, udokumentowana wynikami z przerw technicznych - 6:8 i 12:16. Nikt z Polaków nie zagrał dobrze; przyjęcie i rozegranie na mizernym poziomie, bloku nie było. Słabo zagrał Winiarski...Set zakończył się gładkim zwycięstwem Bułgarów do 21.

    II set rozpoczął się podobnie, jak poprzedni i na pierwszą przerwę techniczą Bułgarzy zeszli przy stanie 7:8. Ale było to ich ostatnie prowadzenie w meczu...Polacy zaczęli lepiej zagrywać, a przede wszystkim omijali dobrze przyjmującego libero Bułgarów. Szczególnie udaną serią zagrywek popisał się Szulik - po jego zagraniach Polacy zdobyli bodaj że sześć lub siedem punktów. Doskanale zaczął także grać Ruciak - bezbłędny na przyjęciu i w ataku. Druga przerwa techniczna to już nasze prowadzenie 16:9. Przy stanie 22:14 na boisku pojawili się: Kolec na Neroja i Olejniczak za Winiarskiego. Seta wygrali Polacy do 18.

    III set to powrót do pierwszej szóstki i niezła gra Polaków, za wyjątkiem Augustyna, który zagrał wyjątkowo słabo i został zmieniony (już do końca meczu) przez Kaczmarka. Wyróżniającym się zawodnikiem był nadal Ruciak, który w tym secie także doskonale zagrywał. Seta Polacy wygrali do 19, mając przewagę od jego początku do zakończenia.

    IV set powinien był zakończyć się bez historii - gładką wygraną Polaków, ale widocznie to byłoby zbyt mało interesujące - stąd wiele emocji w jego końcówce... Przerwy techniczne to 8:5 i 14:16 dla Polaków i wydawało się , iż taka przewaga zostanie utrzymana do końca. Jednak przy stanie 18:16 Ruciak po raz pierwszy w tym meczu został zatrzymany przez blok Bułgarów i zrobiło się 18:17. Gra stała się bardziej wyrównana, czego dowodzi remisowy wynik 21:21. Na szczęście na zagrywce stanął Winiarski, któremu drużyna zawdzięcza doprowadzenie do stanu 24:22. Ostatnią (teoretycznie) piłkę dostał Ruciak, ale ten jeden jedyny raz się pomylił i było 24:23. Kolejna piłka została posłana przez Neroja ponownie do Ruciaka, który wreszcie udanym atakiem zakończył mecz.

    Najlepszym zawodnikiem meczu był, moim zdaniem, Ruciak. Reszta młodych Polaków grała dość nierówno, nikt nie powalił mnie swoją grą na kolana :P... Ale do Mistrzostw Świata zostało przecież jeszcze trochę czasu...

    Pozdrawiam.
    ps. Gromadowski nie grał w tym turnieju, gdyż, razem z Możdżonkiem, wyjechał z reprezentacją kadetów do Paryża na Europejskie Igrzyska Młodzieży.
    dakuul

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dakull szczególnie mnie interesuje gra Kaczmarka mógł cos wiecej powiedziec jak grał , i jaką ma zagrywke ?

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kaczmarek zagrał o niebo lepiej, niż Augustyn, którego zmienił w trzecim secie. Chłopak ma dobre warunki fizyczne i potrafił je wykorzystać. Był bardziej przytomny w bloku, zupełnie niezły w ataku ze środka; zagrywka także na przyzwoitym poziomie, bo nie pamietam jakiś ewidentnych wpadek.
    Ale ja nie znam tego zawodnika, więc nie wiem, na jakim poziomie zazwyczaj gra...
    Pozdrawiam :).
    dakuul

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    10-09-2002
    Postów
    86
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja byłem tylko na dzisiejszym meczu i jestem wielce rozczarowany gra naszych juniorow. według mnie gra była na zenujaco niskim poziomi oprocz gry neroja ruciaka i winiarskiego to uwazam ze jest to tragedia . a to co pokazał augustyn to juz jest kompletna poraszka ciagłe ataki w siatke lub 6 metrow za boisko , to po roku gry w 1 lidze to chyba nieporozumienie !!!!! tragedia ale kto wie moze cos wywalcza zycze im tego ale watpie.

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    z Bułgaria i Katarem

    też byłem na dzisiejszym meczu Polska - Bułgaria i bardzo podobała mi się gra Ruciaka. Jak zobaczyłem tego "niepozornego" chłopaka to nie sądziłem, że drzemią w nim takie możliwości. Jak sie nie mylę to jeden z najniższych zawodników ale atak to ma tak skuteczny, że mie zatkało.
    byłem także na meczu z Katarem był to mecz bez wiekszej historii ale wyróżniającym zawodnikiem w moich oczach był Patucha chyba Adrian. tak jak dzisiaj rewelacją był Ruciak tak przedwczoraj Patucha i temu zawodnikowi też należą się słowa uznania. więcej niż z Bułgarami pograł też Olejniczak, który też zapisał sie w mojej pamięci kilkoma dobrymi atakami

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    02-02-2003
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zapomnieliscie dodac ze w niedziele dobrze zagral jeszcze Wlazły! tez bylam na meczach no i w niedziele poziom nie byl taki straszny jak mowicie:)

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    29-11-2002
    Postów
    317
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też chcę na mecz! Zaproście nie do siebie czy coś takiego :D:D:D Czekam na propozycje:P

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też chcę na mecz! Zaproście nie do siebie czy coś takiego :D:D:D Czekam na propozycje:P

    tak na powaznie Aga za niedługo masz turniej w swoich rodzinnych Żorach :):):)

    Pozdrawiam

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2002
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trenerzy kadry zrezygnowali z Sebastiana Wojcika , ktoremu uderza woda sodowa do glowy.Ten zdolny chlopak jest w przeciwienstwie do ojca leniwy i nie chce mu sie ciezko pracowac na treningach kadry(waga 101kg).Szkoda!!

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    10-03-2003
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juniorzy po zgrupowaniu
    2003-08-10, PLS



    Kadra juniorów zakończyła zgrupowanie w Miliczu. We wtorek w Warszawie spotka się reprezentacyjna dwunastka, która dzień później rano odleci na turniej do Egiptu.

    "Niestety, wcześniej zapowiadane juniorskie zespoły Kanady i Brazylii zrezygnowały z gry w tych zawodach - powiedział trener reprezentacji juniorów Grzegorz Ryś. - Będziemy grali z juniorami Egiptu i czynimy starania, żeby spotkać się z pierwszym zespołem tego kraju." 18 sierpnia juniorzy wrócą do Polski skąd dzień później polecą do Iranu, gdzie 23 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa świata. Rywalami Polaków w grupie będą zespoły Brazylii, Kanady i Tunezji.

    "Teoretycznie najsilniejsza jest Brazylia - powiedział Grzegorz Ryś. - Teraz jednak nie ma takich klasycznych słabeuszy. Ostatnio graliśmy z Egiptem sparingi i wcale nie było łatwo. Chcemy wyjść z grupy i awansować do ósemki. To jest nasz plan minimum."

    W sobotę w Miliczu polski zespół pokonał Egipcjan 3:2. Wcześniej wygrał w Pszczynie 5:0 oraz przegrał w Miliczu 2:3.

    Na turniej do Egiptu poleci dwunastka wytypowana na mistrzostwa świata. "Trzeba jednak dodać, że mogą w niej zajść jeszcze zmiany - mówi Grzegorz Ryś. - Rezerwowymi są Adrian Patucha i Paweł Kolec."

    Skład dwunastki na turniej do Egiptu:

    rozgrywający
    Bartłomiej Neroj, Paweł Woicki

    atakujący
    Mariusz Wlazły, Marcel Gromadowski

    środkowi
    Dariusz Szulik, Artur Augustyn, Michał Kaczmarek, Marcin Możdżonek

    przyjmujący
    Michał Winiarski, Michał Ruciak, Arkadiusz Olejniczak

    libero
    Marcin Kryś

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trenerzy kadry zrezygnowali z Sebastiana Wojcika , ktoremu uderza woda sodowa do glowy.Ten zdolny chlopak jest w przeciwienstwie do ojca leniwy i nie chce mu sie ciezko pracowac na treningach kadry(waga 101kg).Szkoda!!
    Rutyna możesz powiedzieć jeszcze przy jakim wzroście ??? Jeśliby miał 2 m to by dobrze ważył. :P:P

    ----------------------------------

    A co do kadry na mistrzostwa to nie wiem dlaczego nie leci Patucha. Jest chyba lepszy od Wlazłego nie ??? A Gromadowski to już napewno. Mój kumpel zna go bo gra w juniorach i mówi, że Gromad do 2 metry mieśni. Jeżeli to prawda to się nie dziwie, że dostał najlepiej atakującego na Mistrzostwach.

    Pozdrawiam

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adrian Patucha zwyczajnie przegrał rywalizację o miejsce w kadrze. Sprawa nie jest jednak jeszcze ostatecznie przesądzona, gdyż wymieniona powyżej dwunastka zawodników została powołana na razie tylko na mecze w Egipcie. Jeżeli któryś z młodych zawodników dozna kontuzji (odpukać!!!), czy też po prostu będzie w słabszej formie, może zostać zastąpiony właśnie przez Adriana Patuchę czy Pawła Kolca (także nie został powołany do "dwunastki").
    Pozdrawiam.
    dakuul

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla odświerzenia tematu, Polacy przegrali swój pierwszy mecz na MŚ 0:3 z Brazylią, obrońcą tytuły i faworytem tegorocznej imprezy. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Michał Winiarski zdobywca 15 punnktów.

    Wszystkie wyniki pierwszego dnia a także dużo więcej i nie tylko o MŚ juniorów znajdziecie na portalu SportoweFakty
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    651
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zwycięstwo juniorów

    Polska pokonała Tunezję 3:0 w meczu drugiej kolejki grupy C mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w Teheranie. W tabeli prowadzi jeden z kandydatów do złotego medalu Brazylia.

    Zwycięzcy czterech grup zakwalifikują się do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 2-3 zagrają w play off o awans do czołowej ósemki.

    Polska po wygranej z Tunazją praktycznie zapewniła sobie awans do play off.

    W poniedziałek Brazylia spotka się z Tunezją, a Polska z Kanadą.

    Wyniki:

    sobota
    Kanda - Tunezja 3:1 (25:12, 25:21, 22:25, 25:12)
    Polska - Brazylia 0:3 (21:25, 28:30, 17:25)

    niedziela
    Polska - Tunezja 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)
    Brazylia - Kanada 3:1 (25:16, 22:25, 26:24, 25:18)

    Tabela:
    1. Brazylia 2-0 4 6:1
    2. Kanada 1-1 3 4:4
    3. Polska 1-1 3 3:3
    4. Tunezja 0-2 2 1:6

    www.pls.pl

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Druga wygrana

    Polska - Kanada 3:1
    za www.PLS.pl


    Polska pokonała Kanadę 3:1 (25:18, 27:29, 25:22, 25:15) w eliminacyjnym meczu grupy C mistrzostw świata juniorów. Zespół polski zajął w grupie C drugie miejsce i w środę walczyć będzie o awans do ćwierćfinału.

    Bezpośrednio do czołowej ósemki mistrzostw zakwalifikują się zwycięzcy grup. W C zwyciężyła Brazylia. W spotkaniu z Kanadą 21 punktów zdobył Gromadowski, a 12 Winiarski.

    Polska: Neroj, Gromadowski, Szulik, Augustyn, Winiarski, Ruciak, Kryś (libero) oraz Woicki, Kaczmarek.

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    651
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Świetna forma Winiarskiego dobrze wróży AZSowi Częstochowa przed sezonem ! Winiar oby tak dalej ! Myślę że Polska przejdzie przez te play offy i bez problemów awansuje do ćwierćfinału :), i oby tak było...

    Pozdrawiam.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jutro o 10.00 Polska gra z Indiami.

    Pozostałe mecze kwalifikacyjne do ćwierćfinałów:
    Niemcy - Kanada
    Bułgaria - Egipt
    Iran Słowacja Słowacja

    oraz mecze o rozstawienie w ćwierćfinałach
    Korea - Jugosławia
    Rosja Brazylia

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polska weszła do ćwierćfinałów pokonując Indie 3:1 (25-22, 20-25, 25-21, 25-18).

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za www.pls.pl
    Polska spotka się w ćwierćfinale z Serbią i Czarnogórą.
    Zestaw pozostałych par:
    Bułgaria - Rosja
    Korea Płd. - Niemcy
    Brazylia - Iran

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałem wam zakomunikować, że:

    POLACY POKONALI SERBIĘ I CZARNOGÓRĘ 3:1 I SĄ W PÓŁFINALE!!!

    Tylko pogratulować. Szczegóły później.

    I II III IV TOTAL
    YUG 1 24 23 25 23 95
    POL 3 26 25 22 25 98

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    651
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polska biało-czerwoni !!!

    I oby tak dalej ! Winiar i Gromadowski doprowadzą nas do finału !!! DO BOJU POLSKA !!!

    Winiar nie daj się !

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fantastycznie! To wielki sukces naszych juniorów! Najbardziej cieszy mnie to, że grają bez kompleksów i kunktatorstwa, nie zakładając z góry niemożności wygranej.
    Sądząc po wynikach poszczególnych setów mecz miał bardzo wyrównany przebieg - tym cenniejsza jest wygrana.
    Z niecierpliwością czekam na szczegóły, licząc na dobrą grę Marcela Gromadowskiego :).
    Pozdrawiam.
    dakuul

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba zrozumiałe:

    Poland beat Serbia & Montenegro 3-1 (26-24, 25-23, 22-25, 25-23) - duration 1:36
    29-Aug, start time: 10:00, end time: 11:36 - Attendance: 200
    Poland pulled off a surprise victory over favorites Serbia Montenegro
    Poland pulled off a surprise victory over favorites Serbia Montenegro 3-1 (26-24, 25-23, 22-25, 25-23).
    In the first set Poland started their brilliance in the first points to lead in the first technical time out 8-7 after good performance of Michal Ruciak who made by his effective hits disturbance in the Serbian team. After that Serbia took the lead by adjusting their block by Andjelko Dangubic to lead 16-13, then Poland again with their solid backline defense continued to win the set 26-24, after Serbia got the set point 24-23.
    Poland continued their lead in the second set using the unstable Serbian performance to lead 8-7 after perfect work of the setter Bartlomiej Neroj. They continued their lead 16-13 after excellent defense of the libero Marcin Krys and the effective spikes of Artur Augustyn, to end the second set 25-23 after perfect blocks of team captain Michal Winiarski.
    In the third set Serbian team tried to modify their tactics by their coach Milan Zarkovic to lead the third set from the start 8-6 and 16-11 by the activity of Dangubic and Novica Bjelica to win the set 25-22.
    The fourth set went point by point in the first part as their was 4-4 and 5-5 owing to the solid block of both teams till Poland led the second technical time out 16-15. Poland controlled the net action by Marcin Mozdzonek till they won the set 25-23.
    __________________________________________________ ___

    Natomiast statystyki Polaków wyglądają tak:

    Najwięcej, 15 punktów zdobył Michał Winiarski.

    ATAK:
    Winiarski - 12 / 32
    Ruciak - 11 / 30
    Gromadowski - 7 / 16
    BLOK:
    Neroj - 5 / 10
    Augustyn - 3 / 10
    Szulik - 2 / 7
    SERWIS:
    Neroj - 1 / 25
    Ruciak - 1 / 9
    Winiarski - 1 /17

    Skład Polaków:

    Set1: Augustyn, Ruciak, Szulik, Gromadowski, Winiarski, Neroj, Kryś (l) na zmianę wszedł Wlazły

    Set2: Augustyn, Ruciak, Szulik, Wlazły, Winiarski, Neroj, Kryś (l) na zmianę weszli Woicki i Możdżonek

    Set3: Augustyn, Ruciak, Możdżonek, Winiarski, Wlazły, Neroj, Kryś (l) na zmianę weszli Woicki, Gromadowski i Olejniczak

    Set 4: Augustyn, Ruciak, Możdżonek, Gromadowski, Winiarski, Neroj, Kryś (l) na zmianę wszedł Woicki

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Bułgarzy wykolegowali Rosję - również 3:1

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,069
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Wielkie gratulacje dla polskich młodych siatkarzy oraz ich trenera Grzegorza Rysia!!!
    Wielu bedzie się może zżymać, że sukcesy w kategorii juniorskiej nie często znajdują przełożenie na wyniki osiągane w gronie seniorów, jednak sukces po paru latach młodzieżowej posuchy jest oczywisty i niezaprzeczalny. Przed mistrzostwami optymistów nie odliczyło się zbyt wielu, nie oszukujmy się ta drużyna przynajmniej teoretycznie nie ma takiego potencjału jak choćby mistrzowie świata z Bahrajnu, kiedy na oczach zachwyconych kibiców dokonał się prawdziwy wysyp talentów rzadkiej próby. Ilu w tym zespole jest gwiazd porównywalnych do chłopaków z grupy Mazura? Tam prym wiodło co najmniej kilku zawodników, wśród nich plejada znanych wszystkim nazwisk jak Papke, Gruszka, Murek, Świderski, Zagumny, Prus, Szczerbaniuk, Ignaczak długo można by wymieniać... Większości z nich wróżono równie złote wyniki na kolejnych szczeblach kariery, to że rzeczywistość jak dotąd wygląda trochę inaczej jest inną sprawą, jednak bez wątpienia mieliśmy pokolenie młodych, gniewnych, uzdolnionych siatkarzy.

    Podopieczni Rysia takiego rezultatu jeszcze nie uzyskali i nie wiadomo czy zdołają go powtórzyć, lecz nie da się ukryć że udało im się zrobić coś z niemal niczego. Od kilku sezonów na młodzieżowym rynku siatkarskim panował zastój, brakowało oczekiwanych wyników, wybitnych jednostek i wciąż cierpimy na ich niedostatek, tak że trudno było naszych w zasadzie zaliczyć do faworytów imprezy. Komunikat FIVB nie pozostawia złudzeń, sprawiliśmy ogromną niespodziankę, eliminując wyżej notowanych Serbów, dysponujących graczami o znakomitych warunkach fizycznych, przewyższających nas przygotowaniem siłowym, tak istotnym dla rozstrzygnięć w tej kategorii wiekowej. Tym bardziej należy się cieszyć z wiktorii, że skromna polska ekipa okazała się lepsza nie dzięki nienaturalnej dla stopnia rozwoju organizmu kondycji, wytrzymałości, tylko dzięki taktyce, technice, wzajemnym zrozumieniu. W składzie Serbów dostrzeżono kilku wielkoludów, ponad 2 metrowych atletów, a mimo tej przewagi na pierwszym planie znaleźli się nasi zawodnicy, Winiarski i Ruciak, odpowiednio 196 i ledwo ponad 190 cm wzrostu.
    Winiarski w ogóle- nie zapeszajmy- spisuje się fantastycznie w tej irańskiej imprezie, potwierdza swój nieprzeciętny talent, wielkie możliwości techniczne, poparte naturalną dynamiką i swobodą w ruchach. Dotrzymuje mu natomiast niespodziewanie kroku M.Ruciak, niepozorny siatkarz- co jasno dowodzi, że uprzednie przetarcie w najwyższej klasie rozgrywkowej(PLS) stanowi ogromny handicap, pozwala przystępować do spotkań o wysoką stawkę bez obciążeń i tam pokazać pełnię swoich umiejętności.

    Prawda jest taka, że ten zespół trzymają w garści przymujący, oni niepodzielnie nadają ton grze drużyny, kończą najważniejsze piłki, zaś kreowani na liderów atakujący(Gromadowski i Wlazły) podpalają sie w najważniejszych meczach i nie błyszczą- tak było w ciężkim barażu z Indiami, podobnie w konfrontacji z Serbią, właśnie solidnego, regularnie punktującego bombardiera brakuje Polakom, by mogli realnie mysleć nawet o zdobyciu złotego medalu mistrzostw. Tak mi sie przynajmniej na podstawie statystycznych obserwacji wydaje.
    Podnieca mnie nie ukrywam myśl, że w pokononanym polu zostawiliśmy Jugosławię i przede wszystkim Rosję, z którą absolutnie nie mamy co się nawet próbować mierzyć, gdy mowa o ludzkich możliwościach, wielości przewijających się przez przeróżne kadry młodzieżowe graczy, rozmiarach dokonywanej nieustannie selekcji. A tu proszę, w naszej szarej rzeczywistości, chronicznych niedomaganiach finansowych, organizacyjnych też okazuje się można stworzyć świetną jakość.
    Nic tylko gratulować i życzyć powodzenia na przyszłość!
    (szczególnie tą wybiegającą poza mistrzostwa świata juniorów).
    Pozdrawiam.
    AZS-CKM the leading polish teams

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Świetna sprawa, zwłaszcza że w tle lub nawet na pierwszym planie "smakujemy" gorzkich porażek polskich drużyn klubowych piłkarskich i niezbyt wyrazistego występu polskich atletów na mistrzostwach świata (poza oczywiście naszym wielkim chodziażem). Juniorzy pokazali, że potrafią walczyć o swoje, wykazując przy tym wiele charyzmy i chęci walki, w końcu ten turniej był stawiany przez wielu z nich za wydarzenie roku i istotnie te mistrzostwa mogą być dobrym zwiastunem ich dalszej kariery. Winiarski wielokrotnie mówił czym dla niego są te mistrzostwa, wyrażając jednocześnie w swych słowach przeświadczenie o wierze całego zespołu juniorskiego w ewentualny sukces w tym turnieju, co teraz udało się urzeczywistnić choć jeszcze zobaczymy w jakim stopniu. Życzę oczywiście Polakom medalu, choć nie wybiegajmy jeszcze zbyt daleko. Z tego co podają głuche statystyki wynika ,że faktycznie malutki Ruciak radzi sboie bardzo dobrze, nie wspominając o Winiarskim, który wyrósł na lidera zespołu. Z tego co widzę, nie do końca ustabilizowaną formę ma Marcel Gromadowski, w nim pokładałem szczerze się przyznam największe nadzieje przed irańskim turniejem. Zobaczymy jak będzie dalej. Powodzenia panowie!
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cures, pamiętaj, że podczas gdy większość drużyny to 20-latki, Gromadowski ma 18 lat. W tym wieku to duża różnica.
    Patrz Baranow - z Polakami grał bezbłędnie, ale, wg. trenera, podczas finałów LŚ nie sprawdził się zupełnie.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,069
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Uwaga!
    Podobno nasi juniorzy ograli Bułgarów 3:1 i awansowali do Wielkiego Finału!!!, zapewniając sobie co najmniej srebro!!!. Podaję za uczestnikiem relacji na www.pls.pl(powołującym się na Polsat Sport), także wiadomość jest niesprawdzona, jeżeli się okaże mylna, nie życzę sobie bana za wprowdzanie w ewentualny błąd.
    Oby to była szczera prawda!!!
    Strona LIVE SCORING FIVB się coś przycięła, trudno mi więc tę fantastyczną wiadomość zweryfikować.
    Szatan, nieładnie tak tracić wiarę w biało- czerwonych jescze na początku 2 seta, po przegraniu pierwszej odsłony!
    Chociaż, każdy ma się prawo zirytować wcześniej czy później, ważne by być spontanicznym w swych reakcjach.
    Pozdrawiam.
    AZS-CKM the leading polish teams

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Polacy w fiale!

    cures, prawdą jest to co napisałeś-Polacy wygrali 3:1 (21:25, 27:25, 25:20, 25:21). Mecz trwał 1:23. W finale nasi spotkają się z Brazylijczykami lub Koreańczykami.

    Ehh, ręce same składają się do oklasków:D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •