Pokaż wyniki od 1 do 27 z 27

Wątek: Likwidacja klubu sposobem na wszystkie problemy ???

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach

    Likwidacja klubu sposobem na wszystkie problemy ???

    Ostatnimi czasy coraz częściej prezes X czy Y mówi że ratunkiem dla klubu jest jego likwidacja. W jego miejsce powstaje nowy (niczym Feniks z popiołów) klub i po kłopocie.
    Przynajmniej dla X, on nie myśli o tych którym klub jest winny pieniądze, nie myśli o pracownikach którym dzięki likwidacji nie będzie musiał zapłacić. A najgorszy jest fakt że taki sposób "oddłużenia" klubu staje się coraz bardziej popularny, rekordzistą (niechlubnym) w tym względzie jest chyba klub z Ostrowa.

    Czy tak powinno być ?


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sam proceder jest tragiczny, bo na lodzie zostaja zawodnicy i inne osoby związane z byłym klubem, którzy o kasie mogą pewnie zapomnieć.
    Co do Ostrowa hmm.. o ile mnie pamięć nie myli to była Ostrovia... a potem Iskra.. wiecej zmian nie pamietam ostatnimi czasy. Już ciężej mi się połapać w Łodzi co to jest TŻ, ŁTŻ, JAG etc, lub Krosnie KKŻ, KSŻ, TŻ ?????

    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten proceder nistety czesto sie powtarza, a nikogo za to nie mozna ukarac bo stadiony naleza do miasta i nie ma czego zajac, gby bylo tak jak w Anglii, ze stadion nalezy do klubu to wtedy nie likwidowalyby sie bo mialyby majatek ktory moglyby stracic. Cociaz wtedy znikneloby pare klubow, ktore nie moglyby ,,powsatc'' na nowo. Tylko czy to jest maetoda najlepiej nie wydawac wiecej niz sie ma i to jest przedewszystkim sposob na to co sie dzieje.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z waszymi wypowiedziami. Są w 100% prawdą. Mnie najbardziej bulwersuje klub z Grudziądza. Już byliśmy zrozpaczeni a tu prosze nowy klub w Grudziądzu. Co to ma znaczyć??

    Pozdrawiam

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    2,331
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ramzes...

    ...GKM upadł, ale z winy byłego prezydenta Grudziądza. Ten człowiek nie dał ani złotówki w krytycznej sytuacji. Obecny prezydent obiecał pomoc finansową, co pomoże odbudować klub.
    Mam nadzieję, że władze GTŻ - tak jak obiecały będą prowadzić przejrzystą gospodarkę finansową i nie dojdzie do podobnej sytuacji jak w GKM.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    To jest tak jak z trenerami piłkarskimi. Jak drużyna gra źle to winą należy obwinić trenera i jest on zwalniany. Tutaj całą winą obarcza się działaczy - moim zdaniem niesłusznie aczkolwiek zdaję sobie sprawę że zdania będą podzielone. Temat który poruszyliśmy jest mi bliski ponieważ moja ukochana drużyna ma ogromne długi. Tak się składa że znam "kulisy" tego zadłużenia i nie uważam aby całą winą należało obarczyć działaczy..


    No ale sam powiedz kto do tego doprowadził jeżeli nie prezesi ? Czy to nie prezes przed sezonem niemalże siłą wyrwał Crumpa z Pergo ? To kosztowało napewno dosyć dużo pieniędzy, a w ilu meczach pojechał ? Czy nie lepiej było te pieniądze przeznaczyć na sprzęt ? czy wypłaty dla zawodników krajowych ? Przeceiż prezes dobrze znał sytuacje finansową klubu. Nie można liczyć że w środku sezonu "manna spadnie z nieba".


    Z drugiej natomiast strony spróbujmy odpowiedzieć na pytania: Jeżeli nie upadłość to co? Przecież funckjonowanie takiego klubu jak np. Piła przy obecnym zadłużeniu i bez poważnego zastrzyku finansowego nie ma sensu. Nawet jeżeli pojawią się jakieś pieniądze to natychmiast zostaną zarekwirowane przez komornika.
    Ale Damian zastanów się, gdyby każdy myślał tymi kategoriami (chyba już większość tak myśli) to gospodarka upadła by w kilka miesięcy. Bo po co spłacać długi lepiej ogłosić upadłość i cześć niech się inni martwią.

    No i co to jest uczciwe?
    A czy uczciwym jest fakt że zawodnicy za swoje występny nie otrzymali pieniędzy, podobnie rzecz się prawdopodobnie miała z osobami pracującymi w klubie, być może też (nie wiem czy napewno ale wielce prawdopodbne) firmy świadczące usługi na rzecz klubu. I czy to będzie uczciwe że klub ich oszuka ? Musicie sami sobie na to odpowiedzieć.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 44 w 20 postach
    Gdyby można był ogłościc upadłość klubu w pierwszej i ekstralidze to po tym sezonie 75% drużyn miało by w roku 2003 nowe nazwy.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2002
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    NIE

    Likwidacja klubu jest tragicna jak i cale za tym ciagnace sie konsekwencje typu:
    - zwalnianie pracowników
    - zawodnikow
    ... i wszystko chodzi znowu o pieniadze !!!
    Najgorsze jest to za najbardziej pokrzywdzeni sa rodziny zwalnianych w/w zawodnikow i pracownikow.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    221
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Niestety takie realia.

    Dla mnie likwidacje klubow to zadne rozwiazanie.Trzeba walczyc o utrzymanie klubu szukanie innych lepszych rozwiazan typu szukanie sponsorow itd. Bezsensu jest zglaszanie upadlosc jakiegos klubu i w jego miejsce nagle powstaje nowy ehhh. Niestety takie sa realia :(

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2002
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I te realia sa najgorsze dla polskiego zuzla.

    BEZNADZIEJNE POLSKIE ROZWIAZANIA PROBLEMOW !!!

    Bardzo szkoda bo traca na tym kibice, wez klub bez historii.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    moj nr gg 4983842[url]

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    19-10-2002
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Likwidacja klubu i powstanie na jego miejscu nowego to jest jakies wyjscie z sytuacji, moim zdaniem najłatwiejsze. Działacze powinni robić wszystko by nie dopuscić do tragiczej sytuacji zespołu kiedy to można go tylko zlikwidować. (Potym co się dziej e z np. w bydgoskiej Polonii, mam wrażenie że niektórym działanie na szkode zespołu jest na rękę.)Nowy klub jest bez historii, musi powoli wdrapywać sie po szczeblach lig, by wkońcu zlaneźć się na dobrym miejscu w tabeli. Takie niszczenie i tworzenie klubówv spłyca to wszystko co możan nazwać "czarem" żużla. Jestem zdecydowanie przeciw takiemu postępowaniu!!!!

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co z zawodnikami???

    Zgadzam się z opinią, że być może upadłość to dobre rozwiązanie. Zastanawiam sie jednak co wówczas dzieje się z zawodnikami, którzy jakby nie patrzeć są kapitałem klubu. Czy także ich karty zawodnicze są przejmowane przez komornika? Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie, przynajmiej dla mnie.
    Działacze też ludzie-popełniają błędy i myślę że nie mają złych zamiarów.A czy wy czasami nie popelniliscie jakiegos błędu a dopiero po nim zdobyliscie doświadczenie jak postępować w przyszłości, Zeby nie powtarzac błędu??
    Likwidacja zespołów niesie za sobą ogromne konswkwencje, nie będe ich wymieniać zrobiliście to w swoich wcześniejszych wpisach, ale co można zrobić jeżeli dług jest wielki i nie ma jak go spłacić??
    Co zrobic gdy klub jest bez wyjścia?? Czy nie lepiej zlikwidować klub wczesniej, jezeli juz wiadomo, ze jest sie w sytuacji bez wyjscia, czy lepiej powiekszac dług klubu??
    Niestety kluby maja sytuacje ktorych sie nie da "naprawic"...i jedynym rozwiązaniem jest likwidacja klubu.
    Każdemu jest trudno podjąć tą decyzję, ale takie jest życie.
    Ja probuje zrozumiec działaczy chociaz w czesci.

    Pozdrawiam


  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-12-2001
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "Przekretacze"

    Jesli cos pominalem to piscie.

    Zielona Gora- po upadku Morawskiego powstal ZKZ

    Rybnik- RKM na miejsce ROW-u (klub do bankructwa doprowadzil Niemyjski)

    Opole- czolowi "przekretacze" w lidze. Po likwidacji Kolejarza powstal OTZ CemWap, nastepnie wskrzeszono Kolejarza, a po 2 sezonach zalozono Towarzystwo Zuzlowe. W nastepnym sezonie szykuje sie kolejne "ratowanie" zuzla w Opolu.

    Grudziadz- na zgliszczach zadluzonego na kilkaset tysiecy GKM-u powstal GTZ. Pewnie i tak nic z tego nie bedzie.

    Lublin- kolejni mistrzowie "przekretu". Po likwidacji Motoru (chyba w '96) powstal LKZ. Poza sporym zadluzeniem niczym wiecej sie nie wyroznili. Wskrzesili nowy klub (TZ), ktory jak narazie radzi sobie calkiem dobrze.

    Warszawa- 3 sezony, 3 rozne kluby (WSZ, WTZ, WKM- jesli przekrecilem jakies literki to sorka). Bez komentarza.

    Łodz- JAG, ŁTZ, TZ. 3 kluby w niespelna 7 sezonow.

    Ostrow- nie wiem czy zmiana nazwy z Ostrowia na Iskra mialo zwiazek z zadluzeniem. Jesli nawet nie to idealne pasuje powiedzonko "co sie odwlecze to nie uciecze". W sezonie 2003 KM "Ostrow" Ostrow Wielkopolski. Nie sadzicie, ze idiotyczna nazwa?

    Krosno- jesli mnie pamiec nie myli to tylko jeden "przekrecik" w ciagu 10 lat. Z KKZ na KSZ.

    Swietochlowice- ci to juz w ogole maja tupet. Wyraz "Slask" od zawsze w nazwie klubu. Zmieniali tylko literki przed owym wyrazikiem: KS, TS, SZ (jakos tak to bylo). W sezonie 2003 wystartuja(o ile wystartuja) pod nazwa..."Stadion Slaski"...Chorzow. Jeszcze wiekszy smiech niz w przypadku Ostrowa.

    Na 8 zespolow, ktore w sezonie 2003 zostaly zgloszone do rozgrywek tylko...Wanda Krakow nie uciekala przed dlugami przez zmaine nazwy klubu! Jest jeszcze "Pogon" Szczecin, ale oni sie nie licza. Chyle czola przed "Wandzia".
    Przypusczam, ze gdyby Pila, Gdansk i Gorzow startowaly w najnizszej klasie rozgrywek to tez doszlo by do likwitacji TS-u, GKS-u i KS "Stali". No ale jeszcze nie wszystko stracone.

    Podsumowujac: "czarna rozpacz"

    Pozdrawiam

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Opole- czolowi "przekretacze" w lidze. Po likwidacji Kolejarza powstal OTZ CemWap, nastepnie wskrzeszono Kolejarza, a po 2 sezonach zalozono Towarzystwo Zuzlowe. W nastepnym sezonie szykuje sie kolejne "ratowanie" zuzla w Opolu.
    Ale ciekawostki wypisujesz, sęk w tym że robisz to jak jakieś "Życie na gorąco" :):). Pozwól, że cię naprostuje bo zbłądziłeś. :) Otóż klub KS KOLEJARZ OPOLE istniał do roku 2002 udało mu się pozbyć długów (nie możliwe, co?), uległ likwidacji przez to, że nie dopełnił obowiązków gromadzenia się członków (ale glupio zabrzmiało :)). Następnym klubem był OTŻ KOLEJARZ OPOLE, przez dwa sezony wystawiał druzyne pod nazwą CemWap tak jak to robiło np Stal Rzeszów starując jako Jasol. Ten klub też jeszcze istnieje. Później był TŻ Opole, który nadal istnieje. A kolejne ratowanie to będzie próba wskrzeszenia klubu KS KOLEJARZ.

    Musisz wiedzieć, że pstawienie klubu w stan likwidacji nie jest równoznaczne z natychmiastowym jego zlikwidowaniem.

    Aha, moze sie myle ale bylo jeszcze cos takiego jak TŻ Kraków oraz TTŻ Unia Tarnów.


    Co się tyczy zaś likwidacji "klubów" to z tego co się orientuję dopóki będą tworzone towarzystwa, stowarzyszenia i inne takie a nie kluby, to likwidacje będą chelbem powszednim. W towarzystwach nikt tak na prawdę za doporowadzenie do upadku lub działanie na szkode takiego towarzystwa nie odpowiada.

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgodzę się z tym, że jest to ucieczka od długów. Jednak niektóre kluby robią to tylko dlatego żeby żużel w ich mieście nadal istniał bo przecież to jest najważniejsze. Akurat ja jestem kibicem Grudziądzan i nie wyobrażam sobie aby tej drużyny nie było w rozgrywkach ligowych.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest co najmniej śmieszna możliwość oddłużenia klubu w taki właśnie sposób. Za swoje czyny trzeba płacić. Nie ma innej rady. a jeśli ktoś twierdzi inaczej i popiera takie praktyki yczę mu, aby kiedyś znalazł się w sytuacji wierzyciela. Wtedy na pewno zrozumie dlaczego nie można tak postepować. Pisze ostre słowa, ale do niektórych wyłącznie takie argumenty przemawiają.

    Moim zdaniem spokojnie można sobie poradzić bez tak radykalnych i bezczelnych kroków jak likwidacja klubu. Nie może być tak, by osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy postępowały w tak haniebny sposób.

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety czasami trzeba wybierać; albo mało chwalebna likwidacja klubu, zmiana nazwy itp. albo zniknięcie z żużlowej mapy Polski? No kibice - krytycy, co wybieracie?

  20. Powrót do góry    #20
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Może to co teraz powiem nie jest dobre. Wiem że zmiana nazwy to w sumie oszustwo, ale przecież gdyby nie np. najświeższy przypadek czyli zamiam GKM w GTZ to kibice w Grudziądzu mogliby tylko powspominać jak to fajnie było kiedys przyjść na stadion lub przeżucić się na kibicowanie pobliskiemu Apatorowi. Niestety takie mamy realia. Żużel jest w głębokim dołku finansowym i trzeba to jakoś przetrwać. Nawet w taki sposób. Bo zazwyczaj krytykuja to te osoby których ukochane kluby nie przezyły takiej sytuacji. Mój Apator narazie dzielnie się trzyma ale znam sytuacje Grudziądza i naprawde nie zazdroszcze moim sąsiadom. A jeszcze nie tak dawno mecze GKM - Apator dostarczały tylu emocji. Wierzę że te czasy jeszcze wrócą.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak widac w naszym kraju wszystko jest mozliwe i nie tylko sami przestepcy wykorzystuja luki prawne lecz niektorzy dzialacze zuzlowi. Niekiedy jest to jednak jedyna mozliwosc na dalsze istnienie zuzla w miescie. Kazdy na ten temat ma inne zdanie, a kibic chce ogladac w swoim miescie zawody zuzlowe i juz.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 44 w 20 postach
    W pierwszej i estralidze połowe klubów skorzystała by z możliwości likwidacji klubu i tworzeniu, ale nie może.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    54
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja sam sie zalamuje jakies tz ,lkz wiadomo ze jest tylko motor.zmian nie bedzie jeszcze ze 40 lat bo stara gwardia siedzi na stolkch w gksz i w klubach.dzialacze z epoki gierka znaja sie tylko na usmiechaniu i dawaniu dyplomow.za komuny sie nie placilo ,bylo zero ksiegowosci i teraz za kapitalizmu jest tak smao .tyle ze teraz tzreba plcic i urzad skarbowy zaglada do kieszeni.i lepiej powiedziec jest bezrobocie i jest biednie.ale gdy byla koniunktura mogly wejsc przepisy ograniczajace zarobki.dzis jest to smao mniej kasy ale dalej sie zarzyna kluby.i mozna rozwiazac i od nowa bo my przeciez nie mamy z tym nic wspolnego.oto kilka dziwolago

    lkz.tz i oczywiscie MOTOR
    otz,tz -------------KOLEJARZ OPOLE
    krosna nie pisze bo teraz to sam juz nie wiem
    slask stalk sie stz czy czyms takim
    gwardia wkm-emem
    falubaz,morawski zkz-tem
    itd
    zmienili sobie jzu w grudziadzu,walana nowe w opolu i swietochlowicach

    kibice kochaja swoje zespoly i jeszcze 5-10 lat to beda same stowarzyszenia,towarzystwa,kluby motorowe,zwiazki i inne dziwolagi

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z jednej strony, nam kibicom, zalezy na tym, zeby w naszych miastach byl zuzel. Z innej strony zawodnicy, firmy wykonuja okreslone uslugi na rzecz klubu sportowego, za co nie dostaja wynagrodzenia! Postawcie sie na ich miejscu.
    Jak kazdy z nas zareagowalby, gdyby go wystawili do wiatru.
    Nawet nie ma kogo skarzyc. Panowie pobawili sie w zuzel, zabieraja "zabawki z piaskownicy" i nie ma po nich sladu. Albo jeszcze lepiej ! Ci sami "panowie" pod zmieniona nazwa naciagaja nastepnych frajerow! Nie wiem, czy to w dalszym ciagu amatorszczyzna, czy zlodziejstwo ?!
    Takie praktyki odstraszaja od speedway'a lokalne wladze i potencjalnych sponsorow.
    Kompletny brak odpowiedzialnosci za swoje czyny "dzialaczy" zabija zuzel!

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-01-2003
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozwiązywanie klubów jest po prostu bez sensu.Mam nadzieje ,że zmiana zarządu w GKS-ie wyjdzie na dobre dla klubu.Gdy co roku będziemy rozwiązywać następne drużyny to za pare lat będzie tylko jedna liga z kilkoma zespołami...

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Unia Leszno w tym roku obchodzic bedzie 65 -lecie dzialalnosci. Czasy byly rozne, sanacja, okupacja,stalinizm,czasy gierkowskie, czas wielkiej inflacji i III RP i przez to wszystko nasz klub przeszedl bez koniecznosci uciekania sie do jakies kombinacji.
    Nasz klub istnieje i ma sie niezle.
    Tak naprawde wszyscy nam zazdroszcza naszej historii.
    Ale zawsze tym klubem kierowali ludzie odpowiedzialni i honorowi ktorym /jak napisal Rufin w ktoryms z swoich wpisow /zawsze przyswiecal jeden cel "UNIA PONAD WSZYSTKO !"

    Niech inni biora przyklad z UNII LESZNO

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Hmmm

    Mysle ze to wielka niesprawiedliwosc w stosunku do wierzycieli...to niegodne postepowanie, ale mi nie szkodzi ;). Oby moja Staleczka dalej jezdzila.

    PS. Prosze was, o podanie jakiegos linka do wpisow Rufina i innych "ciekawych" osobistosci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •