Pokaż wyniki od 1 do 33 z 33

Wątek: Spłonęły wszystkie motory zawodników Startu:(

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2007
    Postów
    480
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Spłonęły wszystkie motory zawodników Startu:(

    Dzisiaj na granicy Polsko Ukraińskiej spłonął bus z 12 motorami Startu Gniezno. Zawodnicy stracili wszystko:(

    Nie wiem jak wy ale ja głośno mówię w takiej sytuacji:

    START JESTEM Z WAMI nikt nie zasługuje na takie tragedie


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przyznam smutna informacja :/ Start to nasze ziomki z wielkopolski i ubolewam nad tym co im się stało. Nie wiem czy się udźwigną po takiej tragedii. Zobaczymy jak rozwinie się dalej cała sytuacja.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Solidarność świata żużlowego czeka godzina próby!
    Uważam, że kto żyw powinien wesprzeć gnieźnieński klub.

    PS.
    Znając realia transport motocyklów nie był ubezpieczony, więc o pieniądzach z odszkodowania mogą zapomnieć.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Udało nam się jedynie ustalić, że straty liczone są w setkach tysięcy złotych. Nie można zatem wykluczyć, że gnieźnieński klub będzie zmuszony wycofać się z rozgrywek i najprawdopodobniej zakończyć działalność. Chyba, że nadejdzie pomoc, która pozwoli gnieźnianom dokończyć sezon."

    Masakra dla mnie. Jednak może kluby wesprą np. swoich byłych zawodników (np. Palucha Stal Gorzów). Mam nadzieje że inne kluby (w geście solidarności)im pomogą, bo wątpię w to aby motory były ubezpieczone. Szkoda, bo Gniezno pomału wychodziło na prostą :/

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    719
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Pierwszy szok minął...Na pewno trudno będzie się podnieść,ale damy rade...Chciałbym podziękować wszystkim osobom,za słowne i mentalne wsparcie dla kibiców Klubu i zawodników.Wierzę ,że powoli odbudujemy się,a pierwszym krokiem będzie Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego,który odbędzie się 29 czerwca o godzinie 15:30.Jeśli mogę,to chciałbym serdecznie zaprosić na ten Turniej ,osoby które mają ochotę i możliwości by w tym dniu zawitać do Gniezna.Będziemy naprawde bardzo wdzięczni.
    Dziękuje.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-11-2006
    Postów
    789
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 9 w 5 postach

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super gest. Naprawdę.

    Mam prośbę do działaczy PSŻtu - doprecyzujcie jak ta akcja ma wyglądać, bo jak zauważyłem, już pojawiły się durne komentarze w SF na ten temat. Oczywiście przydałaby się informacja czym ma się charakteryzować kibic Startu - by być rozpoznanym (ze mna akurat nie będzie problemu :-) )

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2007
    Postów
    357
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdyby nie nasza wygrana w play-offach to my moglibyśmy stracić 11 motocykli. Pomoc- bardzo dobry gest.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fajny gest tylko wkurza mnie napinka kibiców spoza Wielkopolski, którzy nie wiedzą o tym że kibice Startu przyjeżdżają nawet na normalne mecze. Ja jestem dumny że klub zorganizował taką akcje. Ale poznaniacy tez muszą się przyłączyć do i wrzucić coś do puszeczki :)

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Gdyby nie nasza wygrana w play-offach to my moglibyśmy stracić 11 motocykli. Pomoc- bardzo dobry gest.
    A to niby dlaczego? Winną zaistniałej sytuacji jest ewidentnie strona gnieźnieńska, która nie zachowała podstawowych zasad bezpieczeństwa przy transporcie 11 motocykli (z czego większość miała w bakach metanol) w rozgrzanym do granic wytrzymałości busie.
    Podstawowa zasada - na tak dalekie eskapady paliwa w bakach być nie może. Stało się jednak inaczej i w konsekwencji za głupotę kilku, płaci teraz całe żużlowe środowisko w pierwszej stolicy Polski.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Winną zaistniałej sytuacji jest ewidentnie strona gnieźnieńska, która nie zachowała podstawowych zasad bezpieczeństwa przy transporcie 11 motocykli (z czego większość miała w bakach metanol) w rozgrzanym do granic wytrzymałości busie.
    No to oni w busie przewozili metanol czy nie??? Czytałem w oświadczeniu(S. Gniezno), że nie wieźli metanolu.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...ziny-w-polsce/

    Czy ty Urbi wiesz może coś więcej?? Bo o całej sytuacji wiem tylko z prasy. Sam już się w tym gubię, bo jedni mówią tak a drudzy tak.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    W oświadczeniu było zawarte, iż nie przewozili metanolu w osobnym pojemniku. Natomiast absolutnie nie cche mi się wierzyć, iż pożar nie był wywołany przez obecność metanolu w baku motocykli(a).

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    W oświadczeniu było zawarte, iż nie przewozili metanolu w osobnym pojemniku. Natomiast absolutnie nie cche mi się wierzyć, iż pożar nie był wywołany przez obecność metanolu w baku motocykli(a).
    Z tego co mi wiadomo, to nie paliwo (jakiekolwiek płynne) jest groźne, ale jego opary. Nie sądzę, aby w motocyklach było paliwo, jednak 11 motocykli i opary resztek paliwa, temperatura, wariactwo cząstek od temperatury, ocieranie się metalowych części o siebie, jakaś iskra i bam. Tak ja to widzę. Z tym, że w Polsce zawsze szuka się 2 dna i 3 strony medalu...

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2007
    Postów
    357
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale równie dobrze naszym mogło to się zdarzyć gdyby również nie zachowali ostrożności. No a jeżeli był tam metanol i 40 stopni za oknem to co się dziwić...

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziękuję w imieniu klubu za robieniu z nas winowajców ... Mam nadzieje, że większo¶c kibców PSŻtu jest normalnymi lud¼mi.

    Nigdy nie dowiemy się co było przyczyn± - bo to stało sie w "dzikim kraju". Zrobi± wszystko (już robi±), by wykazać, że winny był Start. A tyle godzin (nieplanowane zaznaczam) sprzetu w busie na zdrowie tego sprzętu (i ludzi oczywi¶cie) nie wpłynęło.

    A może winny jest producent busa? może była jakas wada fabryczna?

    Ale jak widac niektórzy wiedza, że winny jest START. Dzięki.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Abraxas, zaraz powiesz, że winny pożaru jest reżim polityczny panujący na Ukrainie. Za wszelką cenę prubuje się odwrócić kota ogonem, zrzucając wszelką winę za gnieźnieńskie zaniedbania na barki ukraińskich służb celnych. Gdyby analogiczna sytuacja wydarzyła się pomiędzy Jasłem a Krosnem, całą winę zrzucono by zapewnie na Krajową Dyrekcję Dróg Publicznych i Autostrad, no bo "winni są wszyscy ino nie My sami!"
    Dlaczego nikt z Gnieźnian nie zastanowi się, czy przypadkiem sprzęt nie był przewożony bez zachowania elementarnych zasad bezpieczeństwa? Równie dobrze można by przewozić propan - butan w durszlaku.
    Za to na siłę wykorzystuje się zaistniałą sytuację, aby pozbyć się z ligi zagranicznych oponentów - klubu z Równego oraz...największego rywala Gnieźnian - drużynę z Miscolca. Czyżby klubowym włodarzom zajrzało w oczy widmo kolejnego sezonu "drugoligowej banicji"?

    Troszkę wiecej obiektywizmu w wypowiedziach. To w gruncie rzeczy nie boli.

    Ale jak widac niektórzy wiedza, że winny jest START. Dzięki.
    Za to niektórzy wiedzą, że zawsze winny jest ktoś inny, byle nie START. Również Dzięki

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Będziecie szukać winnego jakby to coś miało zmienić. Motocykle się zjarały i już nic nie zmienimy. Fajnie że PSŻ włączył się w tą akcję, tylko że jest mało sprecyzowana, powinno być tak, że połowa całego dochodu z meczu będzie przekazana, a nie tylko dochód od kibiców z Gniezna. Ciekaw jestem w jaki sposób będą to sprawdzać kto jest z Gniezna, bo przez sprawdzanie dowodów to trzeba będzie na Rawicz przyjść ze 3 godz. wcześniej, a pozatym są zapewne kibice Startu nie mieszkający w Gnieźnie, i mogą być tacy którzy nie przyjadą np z klubowym szalikiem, więc pani w kasie chyba będzie musiała uwieżyć na słowo kibicom z Gniezna, a jeżeli tak będzie to ja mówie że z Gniezna jestem.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2007
    Postów
    352
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pamietajac co spotkalo orzel lodz podcza wyjazdu na ukrainie, oraz fakt, jak dlugo robiona wszostko zeby start nie wjechal na ukraine nie chce mi sie wierzyc, zeby bylo to dzielem przypadku. To dziki kraj, a ludzie zwiazani z ukrainskim zuzlem parokrotnie udawadaniali, ze nie dojrzeli do czystej rywalizacji sportowej. Uwazam, ze w przyszlym roku nie powinno sie dopuszczac do rozgrywek klubu z Ukrainy. Osobiscie zostawiam sobie jakis margines prawdopodobienstwa na to, iz nie byl to tylko zwykly wypadek.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-11-2006
    Postów
    789
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 9 w 5 postach
    Tak samo było w tym roku z drużyną z Krosna. Nie powinno być w ogóle zespołów zagranicznych. Liga tylko dla naszych, przy małej ilości drużyn niech jeżdżą ze sobą po 4 razy i koniec.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    ...Liga tylko dla naszych...
    w Niemczech tez kiedys spiewano:

    Deutschland, Deutschland über alles,
    über alles in der Welt,
    wenn es stets zu Schutz und Trutze
    brüderlich zusammen hält.
    Von der Maas bis an die Memel, von der
    Etsch bis an den Belt.
    Deutschland, Deutschland über alles,
    über alles in der Welt.


  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mam pytanie czy ktoś zna jakieś historie PSŻ, kiedy jechał na Ukrainę w II lidze?? Czy nasi też mieli jakieś problemy?

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    przy małej ilości drużyn niech jeżdżą ze sobą po 4 razy i koniec.
    Przy malej ilosci zespolow polacza ligi.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Jeżeli jutro ktoś się wybiera na turniej do Gniezna,to usiądźmy proszę w jednym miejscu.Niech będzie jedna zwarta grupa kibiców z Poznania,jedna a konkretna :)

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za to na siłę wykorzystuje się zaistniałą sytuację, aby pozbyć się z ligi zagranicznych oponentów - klubu z Równego oraz...największego rywala Gnieźnian - drużynę z Miscolca. Czyżby klubowym włodarzom zajrzało w oczy widmo kolejnego sezonu "drugoligowej banicji"?
    Napisz jeszcze, że to Start sam sobie motocykle podpalił - bo zajrzało im w oczy widmo porażki z Ukrainą ...

    Bezsensowna dyskusja. Ja raz jeszcze dziękuje działaczom PSŻ za gest i proszę o doprecyzowanie zasad akcji.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Napisz jeszcze, że to Start sam sobie motocykle podpalił
    Widzisz, czytanie ze zrozumieniem tekstu się kłania. Nigdzie nie napisałem, iż ktoś umyślnie spowodował pożar. Faktem bezsprzecznym jest jednak to, iż gnieznieńscy włodarze próbują wykorzystać zaistniałą tragedię do realizacji partykularnego interesu - pozbycia się raz na zawsze z polskiej ligi zespołów zagranicznych, które (nie wiem na jakiej podstawie) obwinia się m.in za tragedię ze sprzętem.

    Już to powiedziałem i nie zmienię swego zdania. Absolutnie nie nalezy łączyć wydarzeń, które miały miejsce na granicy z pożarem. Za tą tragedię nie są odpowiedziale ukraińskie służby graniczne, tylko ktoś kto odpowiadał za transport sprzętu. I napewno nie jest to celnik Wołodia, Alexiej czy Misza...

    Niekórzy natomiast Tworzą w swoich internetowych wypowiedziach ideologie w stylu: "Jeżeli będziesz stał 5 godzin w Dorohusku, napewno spłonie Ci samochód!" Nic dodać, nic ując. Typowe hasło marketingowe na Ojro tutałzendtłelf.

    Pozdrawiam

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    719
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Ja raz jeszcze dziękuje działaczom PSŻ za gest i proszę o doprecyzowanie zasad akcji.
    Przyłączam się do podziękowań i proponuje prostą zasadę.Kto będzie miał na sobie szal Startu,tzn że jest kibicem Startu i dochód z biletu jest odkładany do puszki/puszek,której zawartość będzie przekazana naszemu klubowi.Osoby bez szala,pokazują dowód osobisty/legitymacje z miejscem zamieszkania,Gnieznem.Wiem,że jest też sporo kibiców w mniejszych miastach.W tym wypadku jedynie jakiś gadżet pozwoli na zidentyfikowanie kibica Startu.Tak będzie chyba najprościej.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    proponuje prostą zasadę.
    Ja proponuję prostsz±. Kto zdeklaruje się kibicem Startu to wtedy pieni±dze s± przekazywane Startowi. I już.

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    To ja też mam propozycję ;)
    Niech każdy kto chce wspomóc Start w dniu meczu z Rawiczem,niech po prostu kupi bilet w okienku dla kibiców Startu.Ja mam zameldowanie w Witkowie i co mam się np.wykłócać,że kibicuję Startowi?Tak czy siak ja kupuję bilet za,który kasa pójdzie na SG.Jeżeli w ogóle została taka akcja wprowadzona w życie to przez ten jeden mecz PSŻ ani się nie wzbogaci kolosalnie,ani nie zbiednieje ;).

    P.S.Mogę komuś udostępnić karnet i wejdzie za prawie free,ale będzie musiał wrzucić chociaż dychę do puszki ;)
    Tyle ode mnie.

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    719
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Prosze,nie...Pamietajmy,że klub z Poznania nie należy do najbogatszych,a za punkty trzeba zapłacić.Przypuszczalnie ok 55 punktów w meczu z Rawiczem.Doceńmy inicjatywe.Nie liczy się ilość,a gest :)

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście












    I mała prywata:

    Dzięki panie Waldemarze za zabranie mnie do pierwszej stolicy :)
    Dzięki Adi za vlepy ;)
    Dzięki Slamer82 za cytrynówkę ;)

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    719
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Dzięki Slamer82 za cytrynówkę ;)
    Tylko to miałem pod ręką,ale miło było wypić za wielkopolską szlake;).Podczas następnej wizyty uszykuje coś mocniejszego :D,a co? .Przyjedź to się przekonasz ;)
    O wrażeniach w innym miejscu :)

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Nalka
    Dołączył
    08-10-2003
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam wszystkich.
    Zapraszam do licytacji gadżetów i pamiątek związanych ze Startem i z Gnieznem. Cały dochód z tej licytacji zostanie przeznaczony na Start. Do wylicytowania jest m.in czapeczka Norberta Kościucha :)

    http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=7259763

    Pozdrawiam

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach

    Pomoc dla Gnieżnian podczas spotkania PSŻ Poznań z Kolejarzem Rawicz (20 lipca):

    http://www.sportsboard.pl/Forum/view...D=43&TID=37235

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •