Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 46

Wątek: Propozycje Prezydium GKSŻ zmian regulaminowych

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Propozycje Prezydium GKSŻ zmian regulaminowych

    Prezydium GKSŻ przekazał swoje propozycje zmian regulaminowych. W załączeniu podaję pod wasz osąd mój komentarz do tylko jednej proponowanej zmiany. Ponizszy tekst ukaże sie jak zwykle w Gazecie Poznanskiej przy okazji najbliższego meczu Unii.

    Szprycą w oczy.
    Kto da więcej, ten będzie Mistrzem Polski.

    Rzadko się denerwuję. Tym razem jednak nie wytrzymałem. W poniedziałek do klubu dotarły propozycje Prezydium GKSŻ dotyczące zmian regulaminowych na sezon 2002. Do końca lipca Zarząd Unii ma czas na przedstawienie swojego stanowiska do sugerowanych rozwiązań. Prezydium GKSŻ jest to takie ciało kolegialne, które zarządza na co dzień polskim sportem żużlowym. Przez rok sam byłem członkiem tego ciała. Podałem się do dymisji. W liście do GKSŻ napisałem, że „różnice pomiędzy mną a większością członków Prezydium na dzień dzisiejszy i przyszłość sportu żużlowego są tak duże, że nie pozwalają mi na dalszą pracę”. Jak byłem dzieckiem wydawało mi się, że po to ludzie biorą władzę w swoje ręce, obejmują stanowiska, aby rozwiązywać problemy, jakie występują w powierzonym im fragmencie Świata. Nie ważne, czy to państwo czy małoznaczący sport żużlowy, oddają tej pracy czy działalności poświęcenie, wiedzę i pomysły. Szybko się przekonałem, że jest duża grupa ludzi, która sięga po władzę dla samej władzy, dla jej zewnętrznych oznak i płynących z niej przywilejów. Gdy na to nakłada się brak wiedzy, nieumiejętność analizy i syntezy problemów oraz zero pomysłów, to upadek prowadzonych przez nich spraw staje się tylko kwestą czasu. Nieszczęście zaś polega na tym, że skutki ich pozorowanej pracy, czy nawet cynicznego szkodnictwa ciągną na dno tych, którymi zarządzają
    Przesłane do klubu propozycje zmian zawierają zapis: „8. W kontraktach zawieranych od 1.01.2003 nie będzie kwot transferowych, co oznacza, że kluby nie mają prawa żądać kwot transferowych za zmianę barw klubowych przez zawodników”. Historia kwot transferowych zaczęła się w Polsce tak naprawdę na początku lat dziewięćdziesiątych. Corocznie z początkiem grudnia ukazywała się lista transferowa na której, kluby umieszczały zawodników, z których rezygnowały lub którzy chcieli zmienić barwy klubowe. Opublikowana kwota była czymś w rodzaju ceny wywoławczej. Przy zgodzie zawodnika zainteresowane kluby przystępowały do negocjacji i jeżeli dochodziły do porozumienia zawodnik zmieniał klub. Istota samej zapłaty za transfer polegała na zrekompensowaniu klubowi macierzystemu kosztów szkolenia. Pieniądze uzyskane z transferu pozwalały klubom na dalsze funkcjonowanie i finansowanie dalszego szkolenia lub uzupełnienie składu innym zawodnikiem. Oczywiście zawodnik, który przechodził do innego klubu nie robił tego z miłości od pierwszego wejrzenia do nowego miasta. W praktyce koszt zakupu dla kupującego dzielił się na części: dla klubu sprzedającego i było to 80% wydatku, dla zawodnika 20 %. . Był to okres w którym nikt nie słyszał o pieniądzach dla zawodników przedłużających kontrakt za tzw.„ podpisanie kontraktu”. Kluby funkcjonowały w miarę sprawnie a zawodnicy korzystali z polityki transferowej choćby w ten sposób, że kluby miały pieniądze na ich opłacanie ich punktówki i zakupy sprzętu. Ten stan trzeba było zepsuć. Bez żadnej konsultacji ówczesna GKSŻ w niemal analogicznym składzie jak dzisiejsze Prezydium GKSŻ wpisało do regulaminu zapis, iż w kontrakcie z zawodnikiem musi się znajdować z góry zapisana i uzgodniona kwota transferowa. Zaczął się horror dla działaczy klubowych , bo powstało jeszcze jedno źródło napięcia między klubem a zawodnikiem. Ten ostatni czynił wszystko, aby kwota transferowa była jak najniższa słusznie licząc, że im mniej będzie przy jego nazwisku na liście transferowej, tym więcej dostanie na „przygotowanie do sezonu” od nowego pracodawcy. Dla klubu kupującego wydatek na zakup był ten sam. Różnica polegała na tym, że teraz ok. 80% pieniędzy trafiało do zawodnika, a 20% do klubu macierzystego. Klub kupujący miał „korzyść” polegającą na nie zasilaniu kasy klubu potencjalnego rywala. Zaczęła się wędrówka gwiazd. Kluby ,chcąc je zatrzymać, brały na siebie coraz większe zobowiązania. Gdy ich nie spełniały gwiazdy odchodziły z zerowa kwotą transferową zostawiając po sobie wyroki sadowe i nakazy płatnicze. Kluby zaczęły upadać a ogromna większość zawodników o mniejszej sławie zaczęła klepać biedę. Teraz panowie z Prezydium GKSŻ dokonują kolejnego kroku na drodze spustoszenia. Nasz klub ma w kartach zawodniczych grubo ponad milion złotych. Podobnie Częstochowa, Rybnik, Zielona Góra.
    Chcą nam je zabrać, aby ktoś mógł tanio kupić. Już wyobrażam sobie okres transferowy. Zawodnicy jeżdżą od klubu do klubu i pytają się „za ile u Was?”. Do ostatniego dnia stycznia żaden normalny klub nie ma składu. Prezesi podpisują się pod zapewnieniami bez pokrycia ,bo co robić? 21 najlepszych zawodników w lidze polskiej trafia do 3 klubów. Być może za dwa lata trzech ostatnich. Reszta „wolnych” zawodników jeździ na żużlu w dni wolne, ale we własnej pracy. No chyba, że wypadnie im w systemie czterobrygadowym pracująca niedziela.
    Rufin Sokołowski
    PS.
    Andrzej, ale i tak nie będziesz Mistrzem Polski.



  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lesne dziadki dzialaja.


    Ciekawe czym nas jeszcze GKSZ zaskoczy. Po takich rewelacjach mozna sie spodziewac jednego upadku kilku osrodkow zuzlowych. Mam nadzieje ze propozycja nie przejdzie a lesne dziaki pomysla nad czyms bardziej sensownym moze zmiana pracy:)

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Lista transferowa obok KSM stanowi jedno z najbardziej "zapalnych" obszarów w naszym żużlu. Na temat transerów mam swoje zdanie, które chciałbym przedstwaić.
    Uważam, iż także w speedway'u powinno obowiązywać "prawo Bosmana" tzn. że po wygaśnięciu kontraktu zawodnik może sobie dowolnie poszukać klubu. Ale byłyby od tego WYJĄTEK: Każdy zawodnik przed ukończeniem 21 roku życia (czyli jeszcze jako junior) mimo, iż by mu wygasł kontrakt z klubem, w którym się wychował, miałby w kontrakcie zapisaną sume transferową, która by była ustalana przez jego klub macierzysty, jako pokrycie za wyszkolenie. W ten sposób klub sam wycenić może wartość włożoną we wyszkolenie młodego zawodnika, a kluby szkolące z powodzeniem młodych zawodników takie jak np. Leszno, Zielona Góra czy Rybnik miałby ochrone przed wykupywaniem ich zawdników przez bogate kluby nie szkolące młodzieży.
    Oczywiście każdy zawodnik (bez względu na wiek) jeżeli chciałby opuścić swój klub jeszcze przed wygaaśnięciem umowy, musiałby oczywiście zapłacić za zerwanie kontraktu (zapłaci klub kupujący) sumę ustalną przez klub sprzedający.
    To co zaproponowałem jest tylko i wyłącznie moim spojrzeniem na "zagadnienie" listy transferowej:P
    Pozdrawiam!
    PS. I tak trzymać panie Rufinie!:)
    Leigh Adams - There's only One!


  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    496
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi się jednak że Prawo Bosmana prędzej czy później stanie się w żużlu koniecznością. Jeśli dobrze rozumiem to ten zapis ma do takiego stanu prowadzić. Prowadziłoby to do podpisywania wieloletnich kontraktów, a to zmuszałoby kluby do regularnego płacenia zawodnikom, bo inaczej kończyłoby się to jak w przypadku Cegielskiego. Moim zdaniem w dalszej perspektywie za cenę wielu wyrzeczeń doprowadziłoby to do poprawy jakościowej szeroko rozumianego "żużla".

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie oni chyba zwariowali!
    Cz po majatek Zgromadzonu przez firme pana Rusko kazdy moze
    wyciagnac reke nic za to nie placac?
    Zawodnicy czy to odkupieni od innych klubow, czy tez wyszkoleni kosztem klubu stanowia majatek tego klubu.

    Dlaczego Birmingham chce zaplacic Panathinajkosowi 4 mln funtow?

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    2,878
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak musze sie tu zgodzic z panem prezesem ze niestety to co robia ludzie zasiadajacy w GKSZ do niczego dobrego nie prowadzi, wrecz przeciwnie - wszystko rujnuje. Nie dziwie sie rowniez ze pan Rufin nie mogl tego wytrzymac i zlozyl dymisje. Brawooooo za sluszna decyzje. Wszyscy chca dobrze dla Polskiego zuzla, widza co sie dzieje obecnie w nim, ale niestety osobowosci z GKSZ patrza tylko na siebie. Zamiast probowac ratowac zuzel to oni ratuja swoje tylki i podreperowuja swoj budzet !!!

    Proponowana zmiana do zapisu 8 dotyczaca nie podawania (zapisywania) kwoty transferu to bzdura. Niektore kluby wrecz z tego tylko zyja. Jednym starcza to na zakup nowego sprzetu dla zawodnikow, podpisanie nowych kontraktow lub ich przedluzenie. No ale widze ze coniektorzy chca je odciagnac od tego chleba jakim niewatpliwie jest kwota odstapienia od startow swojego zawodnika na rzecz inego pracodawcy. Patrzac przyszlosciowo to zuzel w Polsce moze upasc nie za jakis dluzszy czas, ale to jest kwestia kilku, kilkunastu lat. Jezeli jakis klub nie chce walczyc o utrzymanie tylko zrobic furore to bedzie musial szukac pieniedzy na podpisanie kontraktu z zawodnikami ktorych gaze nie mieszcza sie w glowie. Takie cos moze doprowadzic do tego ze kondycja finansowa zostanie niesamowicie zachwiana. Juz teraz mozna zobaczyc ze w tych trudnych czasach jakie teraz niewatpliwie sa (brak sponsorow i pieniedzy)wiekszosc klubow ledwo co ciagnie, kluby tona w coraz to wiekszych dlugach, a strach pomyslec co bedzie pozniej. Wedlug mnie najwiekszy minus tej zmiany dotyczyc bedzie mlodziezowcow. Kluby zamiast ksztalcic oraz doskonalic mlodych adeptow szkolek i nie tylko - kupowac im sprzet itp. beda musialy przeznaczyc pieniadze na drogich zawodnikow !!! Czy tak ma wygladac zuzel ???

    Naprawde jezeli panowie z GKSZ nie zmienia swojego postepowania to niestety za jakis czas wiekszosc kibicow zuzlowych bedzie musiala sie pozegnac z tym sportem na dluzszy czas!!! Niech oni zanim cos zasugeruja to 100 razy to dobrze przemysla. Powinni poodwiedzac kluby startujace w Polskiej lidze i przedyskutowac z dzialaczami czy w jakis sposob mozna im pomoc, co najlepiej mozna zmienic, zamiast siedziec na krzeselkach i miec "wizje" ktora pozniej chca urzeczywistnic !!! Niestety coraz czesciej te "wizje" staja sie katastrofalne w skutkach dla speedway'a.

    Mam nadzieje ze nie dojdzie do tej zmiany. Dla zawodnikow ta zmiana oczywiscie jest bardzo dobrym posunieciem, ale czy warto??? Co z tego ze beda miec wiecej pieniedzy i nie beda walczyc juz o obnizenie kwoty odsprzedazy, skoro juz za rok, dwa, trzy itd. moze dojsc do takiej sytuacji ze nie beda mieli gdzie jezdzic bo zuzel upadnie !!! Czy jedyny srodek utrzymania zuzlowcow jest juz teraz skazany na kleske??? To sie okaze z uplywem czasu.


    Takie jest moje zdanie na ten temat:P:P:P

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panie Prezesie niech sie Pan pocieszy, ze w pilce noznej jest podobnie i tez bzdurne decyzje zapadaja...
    a tak na serio to licze na to, ze zuzel jakos przetrzyma ta wladze i kiedys znajda sie madrzy ludzie, ktorzy zaczna sie przejmowac tym czy aby decyzje jakie podejmuja nie prowadza do konca sportu ktorego sa "wyrocznia"...

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,730
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 384 w 243 postach
    zawodnicy już się tak wycfanili że przy ich sumach transferowych sa śmieszne ceny ,albo nawet ich nie ma tak wiec te kwoty transferowe dotyczą praktycznie tylko juniorów


    ps.rufin a czy czasem nie przyszedł do ciebie przed sezonem pan uśmiechniety i nie zapytał za ile u was ,a przepraszam w byliście ostatni bo nikt go nie chciał i musiał u was jeżdzić
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    czy to sa zarty ?

    chyba tak !

    apeluje aby spotkania prezydium odbywaly sie
    przy otwartej kurtynie aby panowie nie mogli
    spozywac napoi alkoholowych podczas prezydium.

    ciezko to skomentowac ale postaram sie na goraco:

    moj komentarz to no comments lub poprostu brak słow.

    a ja proponuje aby prezydium zapisalo jeszcze
    jedna zmiane:

    ze w druzynie moze wystepowac 7 obcokrajowcow
    i bez udzialu juniorow.

    sklad unii na 2003 (jak bedzie kasa)
    adams, ricki, sulivan, crump, loram, m.karlsson,
    i na rezerwie niech bedzie hamill

    a jak nie to
    bzdega, loman, wolsztynski, jader, firlej, no i moze
    2 chlopakow co w tym roku zda licencje !

    jankowski Ł i kasprzak ktorzy maja kwoty transferowe
    po 300 lub 400 tys ida za "darmo" do WTS lub BKS ktorym
    sie szkolic nie chce no bo po co i biora pod stolem
    500 tys (bez podatku) i jak ten kraj ma funkcjonowac.

    lepiej zmienic przepisy !

    ale frajer ten nasz prezes
    zrobil mini tor w dabczu kopalnie diamentow i nawet
    zlamanego centa nie dostanie a do tego jeszcze
    je oszlifuje!
    ale sie andrzej rusko cieszy ! brawo panie andrzeju
    brawo !

    zawsze wiedzialem ze grodzki ma nierowno pod sufitem
    ale ze az tak to dla mnie szok. jestem ciekaw ile
    wezmie za forsowanie tego projektu ! to przypomina
    mi pilkarskiego pokera ! ostatnie rozdanie a potem z
    kase w las a zuzel g..... mnie obchodzi !
    jedynie co sie udalo zrobic przez te 4 lata AWSiakom
    to polityka prorodzinna i widze ze klany rodzinne,
    grodzkich, spychalow opanowaly te sztuke znakomicie.


    rufinie (wiem ze wiesz) ale ci to wytlumacze :
    w zuzlu jest coraz mnie kasy takze dla gory ! wiec
    lesne dziadki mysla, mysla i wydumali!
    mowi jeden do drugiego

    dziadek Nr 1: ej za rok to zuzla nie bydzie !
    dziadek Nr 2: ej to my musimy naglabac ile sie do teroz!
    dziadek Nr 1: eee zrobmy te zmiany ze zabijoki
    za darmo byda chodzic do innych klubow, to jak andrzy z wrocka to uslyszy to nom po pare baniek do do lapy.
    dziadek nr 2: dobre a ja zadzwonie w pare innych miejsc
    tyz nom pare baniek dadza
    dziadek nr 1: a do rufina tyz dzwon !
    dziadek nr 2: ej nie rob jaj tam naczelny z TZ bydzie
    robil zuzel za rok

    czy ktos moze podac pelen sklad tego "szanownego gremium"
    ktore chce "zdrowic" polski zuzel.


    przypomina mi sie historia z 5-6 lat do tylu jak
    andrzej rusko chcial zabrac za darmo trojke leszczynian gdy ci rokowali na przyszlosc (dwukrotnie zloto MMPPK)
    (mikolajczak, balinski, skornicki) a w zamian deklarowal
    pomoc medialna polsatu dla firmy akwawit (gdy ta sie znalazla w podatkowych tarapatach) przypomne ze pomagali w
    tym przeciewzieciu rusce: adam zajac (naczelny TZ) i Marian
    spychala (owczesny trener Unii) - i to zajcie zreszta bylo przyczyna konfliktu
    na linii KLub Unia Leszno - Tygodnik Zuzlowy czyli tuba WTS

    i wtedy rufin sobie poradzil (gdy groszem klub nie
    smierdzial) to teraz tez ! pieniadze to nie wszystko !

    tylko co z innymi klubami, tu moze byc o zgrozo strach
    pomyslec !

    ps.
    niestety musi ten nasz zuzel upasc !

    rufinie postaraj sie aby w tym ostatnim sezonie zuzla
    w polsce unia leszno byla ostatnia w historii ktora
    zdobedzie DMP (karte historii tez unia otwiera) ale szkoda
    ........... ze za rok moze nie bedzie zuzla.

    no bo ktory normalny klub zakontraktuje zawodnikow.

    ps.2
    rufinie przeslij im na koniec lipca albo podaj adres to sami wyslemy nasze listy z tego watku.

    ps.3
    najwyzszy czas aby andrzej grodzki z rodzina oraz marian
    spychala z rodzina bazela oraz inne lesne dziadki
    opuscli zuzel i poszli do innej roboty.

    ps.4
    proponuje pikiete na warszawe !




    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To juz wola o pomste do nieba co robia lesne dziadki. Chyba po to sie czymc rzadzi(jak slysznie zauwazyl Pan Prezes) zeby bylo jak najlepiej, a nie jak najwiecej sie nachapac, napchac wlasne grube brzuchy a na cala reszte lac, doic ile wlezie, stanowiska obsadzac znajomkami(synkami) i w zarodku niszczyc wszystkie dobre inicjatywy.

    Teraz nalezy zadac sobie pytanie: z czego kluby beda zyly?Z czego beda szkolic mlodych?z czego maja utrzymac druzyne?

    Z kibicow?Ze sponsorow?

    Wiadomo powszechnie ile procent budzetu stanowia wplywy z biletow(a przeciez nie wszedzie przychodzi 15 tys ludzi na mecz)

    Sponsorzy coraz bardziej sie odwracja od zuzla. Bo chyba nikt nie chce ladowac wlasnych, ciezko zarobionych pieniedzy w druzyne i zawodnikow, ktorzy po sezonie rozejda sie po Polsce i pojda tam gdzie kto wiecej da.

    Potrzebne sa zmiany!!!
    Trzeba stracic lesne dziadki z krzesel, najwyzsza pora wprowadzic do wladz polskiego zuzla mloda krew, z nowymi silami, z nowymi pomyslami, z nowym spojrzeniem na zuzel

    CDN
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,093
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    a mozna prosic pozostale propozycje ?

    przy obecnej sytuacji polskiego zuzla na cos tak glupiego to mozna wpasc tylko po ABSOLUTnym zatopieniu LODKA BOLS [:P]
    nie wiem czy ci panowie sie chociaz zastanowili nad tym ... zalosne ...
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie no karabin i strzelac!!
    Ciekawi mnie czy ktorys z lesnych dziadkow zaglada kiedys na sportsboard.pl (czy wogole umie wlaczyc komputer ;)), bo ja bym sobie z nimi chetnie porozmawial!

    Zabic to malo..

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    714
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Serdecznie prosimy o pozostale punkty tej propozycji skierowanej do zarzadow klubow.

    We wszystkich strukturach potrzebne jest stopniowe przyjmowanie nowych ludzi, z innowacyjnymi, aczkolwiek rozsadnymi pomyslami. Wszedzie od czasu do czasu potrzebna jest swiezosc. Ciagle trzeba sie doskonalic i szukac nowych rozwiazan, przez gruntowna analize wylaniajac te najlepsze.
    Uwazam, ze wlasnie teraz nastal czas na gruntowne przebudowanie struktur i zmiane warty we wladzach polskiego zuzla.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten przepis daje zawodnikom pełna władzę.....mogą sobie robic co chcą....przestają być niewolnikami klubów które często nie wywiązuja się z kontraktów....trochę będzie zamieszania to jest pewne.
    Rufin płacze,że ma milion w kartach zawodniczych....a Rusko nie ma kasy w kartach? ...a Polonia B?....a inne kluby?
    Trzeba by się było zastanowic jakie są plusy i minusy z tej zmiany bedą wynikać.
    Ja jestem zdania,że jak zawodnik nie chce jeździć w klubie X nie powinno go sie do tego zmuszać wysoką cena na liście transferowej....bo wtedy robi się nie smaczie w drużynie....i jest czarna owca...a po co?...
    Dla mnie to jest plusem,że wkońcu w klubach będą jeździc zawodnicy z nim związani...i co najważniejsze,którzy chcą.
    Ale z drugiej strony biorac pod uwagę niektórych pazerów jak np.Ułamek....to będzie dla nich raj na kółkach...a dla klubów tragedia....
    To jest temat rzeka ....cdn

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aha....miałem się zapytać tych wszystkich,którzy wieszają się na Rusce.....powiedzcie mi jakie Rusko ma korzyści z tego ???....bo sądzicie że to on za tym stoi...więc może jakaś argumentacja co??.....

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A no takie ze smaczniejsze kawalki (np Kolodziej) bedzie mu latwiej zbierac. A ja tez mam pytanie: Komu bedzie sie oplacilo szkolic??? No, pare latek i dojdziemy do Angli gdzie jak chlopak chce zostac zuzlowcem to sam musi za to placic, a ja zamiast patrzyc na swoich to bede podziwial Jasiow Wedrowniczkow ktorzy i tak beda mieli gdzies czy moj klub awansuje bo w nastepnym sezonie wybieraja sie gdzies indziej.
    Pozdrawiam
    Zazenowany i calkowicie dobity

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Damian
    Ale jesli te propozycje przejda to skonczy sie to tym ze juz coraz rzadziej bedziesz ogladal nowe talenty, bo kto jaki klub bedzie inwestowal w szkolenie jak i tak trzeba bedzie tego zawodnika darmo oddac, a poza tym trzeba bedzie "szporowac" kase na kontrakty. Ciekawi mnie jeszcze jedno. Z jednej strony mowi sie o poglebiajacym kryzysie i zawodnikach wykanczajacych kluby swoimi wymaganiami a z drugiej jeszcze bardziej darzy sie do srubowania plac.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przezsowi Rusko skończyła się kasa, to kombinuje co by tu zrobić, aby w przyszłym roku nie spaść do pierwszej ligi? Ściągnąć za darmoche lepszych zawodników niz ma obecnie! Przeciez i tak co roku ma praktycznie nową drużynę. W zeszłym roku nie wyszedł numer z utalentowanym juniorem, który będzie punktował, przez parę lat (tak jak Węgrzyk) - mam na myśli Romanka - to obniżył KSM i Chromik i Szombierski grzeją ławę. A on w zasadzie nie stracił nic - Ułamek i tak by odszedł.
    Nowe przepisy po części są wymogiem UE, ale nie znaczy to ż trzeba je pochopnie wdrażać. Mamy jeszcze czas na poprawki.
    Brawo, panie Prezesie!

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba się narażę wszystkim zwolennikom wypowiedzi Rufina.
    Ja sądzę , że te zmiany są nieuniknione . "Prawo Bosmana" działa w wielu dyscyplinach od kilku lat i nie spowodowało to katastrofy. Najwięcej krzyku było oczywiście u "kopytkarzy" bo i pieniądze są tam największe. A tak na prawdę nic się nie stało. W trakcie kontraktu jeśli zawodnik che odejść to trzeba klubowi zapłacić , a po wygaśnięciu odchodzi za darmo. I moim zdaniem to jest OK. Dlaczego sportowców mają dotyczyć inne prawa niż np. inżynierów ? Czy taki inżynier zmieniając pracę prosi swojego nowego pracodawcę o zapłatę poprzedniemu "odstępnego"?
    Przede wszystkim wprowadzenie takiego zapisu spowoduje konieczność zawierania dłuższych kontrktów , a co za tym idzie stabilność składu drużyny . Zwróćcie uwagę , że obecnie co roku drużyny w dużym stopniu zmieniają sklady. Ponad to wydaje mi się , że argument jakoby nie opłacało się szkolić juniorów jest co najmniej nierozsądny. Kto broni klubom , które szkolą juniorów podpisywać kontrakty z nimi kiedy są jeszcze juniorami i w 100% są od klubu zależni. Co więcej to może być dobry inters dla klubu , bo przy podpisanym kontrakcie będą mogły sprzedać zawodnika za godziwą sumę odstępnego.
    Kolejny argument, że pieniądze uzyskane z transferów są podstawą utrzymania klubów również uważam za nietrafiony. Przecież wielkie kwoty transferowe obowiązują tylko w Elidze , a na ich zapłacenie w obecnej sytuacji stać może 3 lub 4 kluby . A co w I i II lidze? Tam te kwoty jeżeli wogule są to raczej symboliczne (zwłaszcza w II lidze). A suma odstępnego zawarta na liście transferowej jest jak "przywiązanie chłopa do ziemi".
    Odnoszę wrażenie , że przez większość wypowiedzi przemawia lokalny szowinizm. No bo przecież jak to możliwe , żeby naszeko ukochanego Xińskiego mogli mieć w innym klubie niż nasz ?
    To jest wolny kraj , w którym teoretycznie można kierować się prawem . Przynajmniej chciałby aby tak było.


  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale młyn
    super, teraz trzeba się będzie przerzucić na speedrower hehe
    tak na poważnie to przecież to jest żenada!!!!!
    nie rozumiem tego toku myślenia, znowu kluby którym się niechce szkolić a mają kasę będą górą!!!
    colombo przestań bronić ruskę, bo tutaj nie potrzeba żadnych argumentów, wiadomo jak jest, zacznijcie szkolić sobie dobrych wychowanków we wrocławiu, wiem wiem przecież macie IMPJ hehe
    poczekajcie tylko jak za niedługo rusko was puści w maliny, już niedługo nie bedzie tak dobrze
    przecież gołym okiem widać komu działacze z GKSŻ dupe liżą, ja pierdziele takie mamisynki z nich, takie pomysły, już by mogli coś innego wymyśleć skoro chcą z tego mieć trochę dla siebie, jak dla mnie to banda jakichś gówniarzy, dla których żużel to kura doświadczalna co znosi złote jaja!!!!
    ja jestem za abdulahem żeby iść na warszawę do GKSŻ i przeprowadzić rzeczową konwersację z panem grzodzkim spychałą i innymi ciemniakami, jak można coś takiego bzdurnego wykombinować??? znowu chcą zniszczyć takie kluby jak rybnik, zieloną, leszno, kluby które szkolą młodzież, np w rybniku teraz się szkoli ok 15 młodych żuzlowców!!! i co z nimi bedzie?!?!?! my ich wyszkolimy i taki wrocław albo bydgoszcz sobie kupi za grosze!!!!!!! a nasze kluby poupadają
    takiego wała!!!!
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszystko jest kwestia umowy....
    Piszecie,że nie będzie się opłacało klubom szkolic młodych zawodników...a niby dlaczego nie?....wystarczy podpisać umowe miedzy zawodnikiem a klubem umowe....że w razie zmian klubowych jest zobowiązany zwrócić zainwestowane w niego pieniądze plus zapłata za wyszkolenie go przez klub....i po problemie
    Proste jak ......

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    colombo
    to wcale nie jest takie proste jak......
    dam ci przykłąd z własnego podwórka
    rybnik szkoli młodych którzy się potem nie mieszczą w składzie a co za tym idzie nie jeżdżą, dlatego idą do świętochłowic by tam się rozjeździć i jak nabiorą formy to wracają do rybnika, wam się wszystko wydaje proste, szkoda że nie macie tylku młodzików uzdolnionych co inne kluby, wtedy byś inaczej mówił
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kaniakowski
    Podaj argumenty!!
    Powiedz mi dlaczego niby Rusko miałby to robić?....
    Jaki ma w tym interes?....kto każe przechodzic waszym zawodnikom do np WTS.....i skąd wiesz czy WTS wogóle chce kogo kupować.....to są tylko Twoje przypuszczenia....więc przychamuj trochę z tymi zarzutami!!....albo chociaż logicznie je uzasadnij!!

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    colombo
    to wcale nie jest takie proste jak......
    dam ci przykłąd z własnego podwórka
    rybnik szkoli młodych którzy się potem nie mieszczą w składzie a co za tym idzie nie jeżdżą, dlatego idą do świętochłowic by tam się rozjeździć i jak nabiorą formy to wracają do rybnika, wam się wszystko wydaje proste, szkoda że nie macie tylku młodzików uzdolnionych co inne kluby, wtedy byś inaczej mówił
    pozdrawiam

    To jest kwestia KSM ....osobny temat!.....nie ma nic wspólnego z transferami

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    colombo
    nie bedziemy się obrzucać błotem bo nie chodzi o to
    wiadomo, że każdy będzie bronił swojego!!!
    jak na razie nikt nikogo za rękę nie złapał więc też się nie powinno oskarżać, ok
    ale jest coś takiego jak logika!!! która pozwala człowiekowi na to by trochę pokombinować i dojść do jakichś wniosków, wniosków tak prostych i łatwych, że długo nie trzeba kombinować!!!!!!
    no i na tym zakończę swoją wypowiedź w tym temacie, takie jest moje zdanie i go nie zmienię!!!!
    pozdrawiam

    co do drugiej twojej odpwiedzi
    to sczerze przyznam,że nie wiem czy to ma jakiś związek z ksm, bez sensu
    ...:: pozdROWienia ::...

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-05-2002
    Postów
    523
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po co klub wydaje pieniądze na szkolenie zawodników , jeśli oni będa mogli teraz odejść ,a klubowi który ich wyszkolić podać ręke i powiedzieć dziękuje , chyba czas żeby odmłodzić ten zardząd dziaków bo niedługo będziemy mogli mięć liste transwerową po każdej kolejce .

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    damian
    nie wiem do czego zmierzasz, ale każda moja odpowiedż jest uzasadniona, a co do tematu ksm, to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, twój klub jest w e-lidze i na pewne rzeczy niestety jesteś ślepy, i nie zauważasz pewnych problemów
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to nie ten temat ale ok
    tak narzekam i bedę za jego zniesieniem w przyszłym sezonie, bo to oczywiste, że w tym go nie zniosą, to logiczne, że użlanie się nad nim nic nie da teraz, ale da to, że być może w przyszłym sezonie tego chorego przepisu nie będzie!!!!!!
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    173
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 11 w 2 postach

    Pierwsze OFIARY fali upałow w Polsce

    Tylko tak jak w tytule mojej wypoiwiedzi mozna nazwac pomysły GRANATOWOMARYNARKOWYCH STWORÓW ich pomysły sa skutkiem panujacych od kilku dni w Polsce upałów. Jak z wypowiedzi w tym temacie widać utworzyły sie dwa obozy:
    - zwolenników tego rozwiązania (kibice klubów, które od lat znane są bardziej z osiągnięć handlowych niz sportowych),
    - przeciwników (kibice klubów, z których co jakiś czas wyjeżdzają na tor chłopacyktórzy naprawde potrfią jeżdzić).
    w sposób celowy nie przypisyje klubów do jednej z tych opcji. Kazdy kto siedzi w temacie sam wie który kibic w którym obozie siedzi.

    Niektóre wypowiedzi absolutnie bez wywarzenia i checi zrozumienia tych co wiele czasu I KASY poświęcaja na szkolenie młodzieży. Terza wyszło szydło z worka - TAK JESTEM ZDECYDOWANIE PRZECIWKO TAKIM ZMIANOM. Ale po kolei kilka spraw.
    1.Tyle w polskim zuzlu mowi sie o pieniadzach a przy takim rozwiazaniu zawodnicy beda zadac kwot na zasdzie - kto da wiecej -. Kilka klubow sprotsa ich zadaniom wmomecie podpisywania kontraktów a po sezonie.... tylko adwokaci beda mieli prace i kase bo z sadow nie bedą wychodzic.
    2. Musi byc zagwarantowana kwota za wyszkolenie zawodnika uzalezniona od prezntowanego pozimu sportowego i osiągnieć. Nie da się tego zapisac w zadnych kontraktach z klubem jak prponuje COLOMBO bo tyo nic nie daje. Poxniej zaczynaja sie pojawiac jakieś nowe umowy, sfałszowane podpisy, brak zgody rodziców i .... pasztet gotowy (sprawa J. HAMPELA). Znów sprawa laduje w sadzie, kibice poszczególnych druzyn się zaczynaja naparzać a strumień pienidzy nam ucieka, sponsorzy odchodzą a adwokaci sie cieszą. No i Trybunał PZMot ma sie czym zajmować
    3. Ile kosztuje szkolenie młodzieży? Bardzo dużo. Dlatego niektórzy tego nie robią bo wola wydawać pieniądze na Wyrób Gotowy - sprawdzony i zaprawiony bojach.
    4. Proponowane rozwiązanie spowoduje ze Ci którzy maja dzis dużo beda mieli jeszcze więcej - szcegolnie kilka klubow E-Ligi. A gdzie spojrzenie na problemy i pomoc dla I i II ligi . A niech sobie tam jeżdża. Jak wejda wyżej to za rok spadna niżej i ich ROZGRABIĄ. A jak tylko pojawi sie talent taki jak KOLODZIEJ< ROMANEK< CHROMIK<KURMAŃSKI<SZOMBIERKSI (koejność przypadkowa)to my go- myk - do nas bo tu napewno bezdie lepiej (w propozycjach) . Tylko naiwny nie pojdzie na zaproponowane lepsze warunki. Po sezonie okazę sie ze nie spełnił pokladanych w nim nadzie i z proponoqwanych warunków D... z USZAMI . W ten oto sposób bedzie pojecie zmarnowanych talentów bedzie znacznie popularniejsze niz teraz.
    5. Nie widze związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy proponowanym zapisem a stabilnością składów druzyn. Smiem twierdzić ze wprost przeciwnie.
    6. Zgadzam sie z argumentacja ze zawodnik nie jest niewolnikiem, nawet prawo BOSMANA do mnie przemawia ale nie wprzypadku zawodnikow mlodych, gdzie jak wczesniej wspomniałem wyszkolenie kosztuje (we wszystkich sportach tak jest w motporowych są szczególnie duże kwoty i nie stać nas na takie prezenty)
    7. Ewidentnie proponowane zmiany maja KOMUŚ zycie ułatwić innym uprzykrzyć- KOMU odpowiedzcie sobie sami.

    POZDROWIENIA DLA ZDROWO i TZREŹWO MYŚLĄCYCH O ZMIANACH W NASZYM UKOCHANYM ŻUZELKU.

    PS. Oby to nie była kolejna reforma która nam wyjdzie bokiem tak jak: zdrowia, ubezpieczeń społecznych, samorządowa ................. .

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jestem ciekaw innej kwesti. Przeciez bedzie glosowanie klubow. Jak myslicie ktore kluby beda za przyjeciem tej propozycji GKSZ a ktore przeciw.
    Jeszcze bardziej ciekawi mnie odpowiedz prezesow klubow najbiedniejszych, czyli z 2 (3) ligi.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no coz!poczytalem te wypowiedzi i mam mieszne uczucia.dlaczego?otoz wezmy na poczatek zwolennikow kontraktow-kazdy zawodnik ma przypisana kwote kontraktowa przy zmianie klubu-czy ta kwota odzwierciedla jego umiejetnosci? NIE! stare cwaniaki podpisuja kontrakty tylko tam,gdzie gwarantuja im niska kwote odstepnego,a ile dostaja pod stolem to ich slodka tajemnica.
    natomiast gdyby zostala zniesiona suma odstepnego to bedzie jeszcze gorzej,bo jak ktos napisal-rozpoczna sie wedrowki ludow po klubach,ktory da wiecej,chyba,ze kluby zaczna zawierac dlugotrwale kontrakty i wtedy gdy zawodnik odchodzilby do innego klubu przed wygasnieciem kontraktu,to poprzedni klub dostalby kase.
    z zawodnikami do 21 lat tez mozna zrobic porzadek i tutaj powinny byc zapisane w kontraktach sumy odstepnego(policzyc ile kosztowalo klub wyszkolenie mlodego zuzlowca-motory,paliwo,place trenera itd).

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto bedzie za przyjeciem tej propozycji?
    Moim zdaniem:
    1 Klubu - nowe twory nie posiadajace zadnego wlasnego zawodnika np Lodz,Warszawa.
    2 Inne kluby bazujace na wypozyczeniach np Krakow ,Opole ,
    Krosno.
    3 Kluby ktore za zaleglosci w zaplacie honorariow zawodnikom lubza podpisanie kilkuletnich kontraktow obnizyly
    sumy transferowe doniewielkich kwot lub nawet do 0 zl np Torun
    4 Kluby ktore corocznie kupuja nowych zawodnikow lub naturalizuja obcokrajowcow np Wroclaw i Czestochowa
    5.Pomyslodawcy czyli Prezydium GKSZ
    6.Ci ktorym mozna obiecac kilka opon i tak kupic ich glos np Rawicz i Lublin
    Kto bedzie przeciw tej propozycji?
    1 Kluby ktore w aktualnych kontraktach maja zagwarantowane wysokie odstepne np Pila, Leszno, Rybnik, Z.Gora
    2 Klubu szkolace mlodziez np Gorzow ,Z.Gora, Leszno, Rybnik,Tarnow.

    Jaki wiec bedzie los tej propozycji?

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pożyjemy, pojeździmy, zobaczymy... :) :) :)

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fakt jest taki ze jesli to przejdzie to moze byc poczatek konca zuzla w Polsce.

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach

    Dwustronność

    Dobrze że są również głosy popierające na forum propozycję zniesienia sum transwerowych, bowiem daje nam to szerszy ogląd na sprawę.

    Obecnie jeszcze tylko Piła chyba prowadziła politykę dłyższych transferów (ala Hampel).
    Nie ma szans na zdrowe wprowadzenie w/w zmian, gdyż siła przetargowa zawodników nie
    pozwoliła by wprowadzenie polityki długoterminowych kontraktów. To by kolidowało z ich zawodniczym interesem. No cóż, byłby to przyczółek do wzorca anglielskiego gdzie
    praktycznie nie ma nie przywiązania do klubu i brak jest wychowanków w naszym rozumieniu. Może za parę lat i tak będzie, ale panowie z GKSŻ znacząco przyspieszają
    ów proces swoimi propozycjami.
    Faktem jest że kwoty transferowe uratowały byt paru klubom, typu Iskra, GKM.... Podrugie jak mówi prezes karty są zamrożonym kapitałem klubu.


    Darkness, ten przepis chyba by pasował to Twej koncepcji draftu.


    Na spotkaniu FanKlubu zadałem prezesowi pytanie co możliwości zreformowania PZM-otu i GKSŻ-u. Szef Unii wypowiedział się ciekawie dając znak, że w tym momencie jest to utopijny pomysł (i tu sie z dezaprobatą zgadzam). Nie może być dobrze jak to "szacowne?" grono składa się w dużej mierze z członków klubów.
    Partykularyzm w takim przypadku króluje, zwłaszcza tych niezmiennie wpływowych klubów (typu Wrocław, Bydgoszcz) które np. będą dostosowywać KSM do swoich Dream Teamów. Gdy Bydgoszcz spadała, będąc jeszcze policyjnym klubem i to dwukrotnie poszerzono dla niej po sezonie ligę. Czy coś się zmieniło pod tym względem?
    MOże mimo wszystko należałoby stworzyć wzajemnie sie kontrolujące stowarzyszenie prezesów dla ustalania praw finansowych i osobną radę dla ustalania regulaminów
    i ich egzekwowania.

    Colombo trudno zarzucić Rusce cokolwiek, bo nie ma żadnej przyłąpanej ręki, ale wrocławski szefo swoją krańcowo kupiecką polityką z wszystkich lat swojej
    dłłłługiej kadencji udowadniał, że takowy przepis będzie mu na rękę.

    Kaniakowski nam jaśnie lideruje, jest na tapecie i z tej racji dostaje cięgi za rzekome błędy (Damian). Takie jest życie gwiazdy. Żart.


  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,093
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Kto bedzie za przyjeciem tej propozycji?
    Moim zdaniem:
    (...)
    4 Kluby ktore corocznie kupuja nowych zawodnikow lub naturalizuja obcokrajowcow np Wroclaw i Czestochowa
    (...)
    buahahahahha
    no nie mow ze Wlokniarz jest za ta decyzja !
    Włókniarz ma bardzo duzo kasy w kartach zawodnikow
    kazdy klub chcialby miec u siebie holte i walaska
    a takich oddac za darmo to az zal serce sciska ... :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2002
    Postów
    179
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    po pierwsze to kluby maja zadecydowac co chca a wiec jak uznaja ten pomysl za niedorzeczny to go nie wciela w zycie
    wiec o co loto

    mam tez pytanie czyja to byla decyzja zeby w polskim zuzlu decydowali prezesi klubow ?
    I love this game

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja nie widzę nic strasznego w tej propozycji przynajmniej będzie pełna jasność.A po dwóch-trzech sezonach ceny znormalnieją.To sie nazywa po prostu urynkowienie.A tak wogóle to co złe dla Uni Leszno wcale nie musi być zle dla polskiego żużla.Ułamka łykneliście jak bocian żabę i jakoś nikt nie krzyczał że montujecie zaciężną gwardię i podkrecacie spirale żądań finansowych zawodników a Ułamek na pewno za pięć złotych u was nie jeżdzi ani też z sentymentu do wielkopolski,żebyście go nawet honorowym leszczyniakiem zrobili i dali klucze do bram miasta jak swego nie dostanie to was oleje i pójdzie chyba ze ktoś zacznie mysleć.

  39. Powrót do góry    #39
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    andrew88

    Kolego bardzo szanuje wielu Wroclawian piszacych na tym forum, Ciebie rowniez:), ale mam jedna prosbe - odpusccie Sebastianowi! On w Lesznie ma identyczny kontrakt jak Damian Balinski i zarabia duzo mniej niz we Wrocku! Wiem, ze w to trudno uwierzyc, ale taka jest prawda. Wcale o tym, ze jezdzi w Lesznie wcale nie zadecydowaly bezposrednio przyczyny finansowe! Mam obietnice Sebastiana, iz zima zacznie pisywac na forum, gdyz teraz z braku czasu tylko czasami czytuje i wtedy dowiesz sie od niego samego pewnie wielu ciekawych rzeczy....

    Wracajac do tematu: mowisz o urynkowieniu - ok! Ale nie zdajesz sobie sprawy z jednej podstawowoej rzeczy, a mianowicie z tego, ze za 3-4 lata nie bedziemy mieli w Polsce juniorow!! Czy wyobrazasz sobie, ze taka Unia Leszno, Rybnik lub Zielonka beda ladowac setki tysiecy zlotych w zawodnikow, uczyc zuzlowego abecadla, inwestowac sprzet, obwozic po imprezach zuzlowych majac swiadomosc, iz po dwoch latach ( obligatoryjny czas przez jaki zawodnik musi jezdzic w klubie, w ktorym zdobyl licencje ) pojdzie on za darmo do bogatszego zespolu?!

    Otoz nikomu nie bedzie sie oplacalo szkolic i bedzie to koniec polskiego speedway'a! To smutne, ale prawdziwe jak to unormowanie przejdzie...:(
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W obecnej sytuacji kluby i tak wydają chore pieniądze na transfery z tą różnicą że transakcje odbywają się pod stołem.Co do szkolenia uważam że należało by powrócić do systemu z biegiem młodzieżowców a kluby same by doszły do wniosku że inwestowanie we własnych wychowanków ma sens i może się opłacać.Dziki draft moga równie dobrze ograniczyć umowy cywilno prawne z zawodnikami obwarowane surowymi sankcjami gwarantujące zarówno klubom jak i zawodnikom ich interesy.Utrzymanie KSM w jakiejś formie może nie w tak idiotycznej jak teraz zapobiegło by skupieniu tych najlepszych w najbogatszych klubach.Utopią jest załozenie że da sie nakazać zeby wszyscy mieli po równo zawsze bedą kluby mocniejsze finansowo i koniec.Ten projekt długoterminowo jest sensowny krzyk podnoszą ci którzy maja w ręku najwięcej kart zawodniczych co jest moim zdaniem krótkowzroczne.Co do kosztów wyszkolenia młodzieży to za pieniądze wydane w obecnym układzie na transfer jednego asiora,jestem pewien,że można przez sezon utrzymać całą szkółkę żużlową na przyzwoitym poziomie.Zresztą całą tą nakręconą spirale finansowych roszczeń może powstrzymać tylko solidarność prezesów wszystkich klubów,miało by to i dodatkową dobrą stronę jak np. jednogłos w rozmowach z telewizjami na temat transmisji i tym podobne sprawy a to przelozylo by sie na korzyści tak klubów jak i przede wszystkim kibiców.

  41. Powrót do góry    #41
    Początkujący
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    CZY JEST JAKIŚ SPOSÓB ABY ODWOŁAĆ PREZYDIUM GKSŻ?

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na poczatek propozycja do aminow. Polaczcie temat Rufina z tematem Cmy : "GKSZ proponuje". Pan Prezes odnosi sie tutaj tylko do jednego punktu nowych propozycji,a "ciekawostek" mamy wiecej. Ale skoro tutaj jest temat o punkcie 8, oto moje zdanie :
    Niektore kluby sprzedaza zawodnikow ratuja swoja egzystencje, inne kupujac zawodnikow chca walczyc o najwyzsze laury. Nie bardzo rozumiem, czy GKSZ chce z dniem np. 01.01.2003 rozdac karty zawodnicze wszystkim zuzlowcom, wywlaszczajac tym samym kluby ? Staram sie usilnie znalezc sens w zapisie punktu 8. I dochodze do wniosku, ze moze panom z GKSZ chodi o doprowadzenie do sytuacji z pilki kopanej. A mianowicie, jezeli zawodnik ma wazny kontrakt z klubem i chce z niego odejsc, to nowy klub musi staremu zaplacic. Jezeli zawodnikowi kontrakt sie konczy, to moze pojsc "za darmo" gdzie zechce. Tylko wydaje mi sie, ze tak wlasnie jest do tej pory. Dalej pytanie, co z juniorami i chlopcami zdajacymi licencje ? Czy panowie z zuzlowego olimpu nie wiedza, ile kosztuje wyszkolenie zuzlowca ? Kto bedzie na tyle glupi i skad wezmie kase na szkolenie ? A moze GKSZ bedzie oplacalo szkolenie mlodziezy ? (hahahahaha!)
    Moge sie zgodzic tylko z jednym - dotychczasowa "wolna amerykanka" w transferach nie sluzy polskiemu speedway'owi, ale tez to, co proponuje GKSZ, to koniec zuzla.

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mingozi napisał:
    No cóż, byłby to przyczółek do wzorca anglielskiego gdzie
    praktycznie nie ma nie przywiązania do klubu i brak jest wychowanków w naszym rozumieniu.

    Otóż mylisz się. W Anglii ( członek UE) jest dożywotnia przynalezność klubowa. Dotyczy ona zarówno zawodników krajowych jak i zagranicznych. Klub, który pierwszy zgłosił zawodnika do składu jest właścicielem jego karty i zawodnik musi corocznie mieć zgodę na jazdę w innym klubie. Np. Adams jest zawodnikem Shifild. Spytajcie każdego Polaka, który choć raz wystąpił w Anglii, czy może podpisać kontrakt z innym klubem niż pierwszy bez jego zgody. Istnieje system wypozyczeń,który jest jednym ze źródeł finansowania niższych lig. Angielski system dopuszcza transfery definitywne, ale zdażają się rzadko bo dużo, dużo kosztują.

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    nie wiedziałem rufin - dzięki

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    AVE
    Prezesie, chodziło o lokalną więzi zawodników i kibiców do nich,
    o emocjonalną przynależność, a nie stronę formalano-regulaminową
    której dokładnie potwierdzam.

    Czy widzi pan możliwość ewolucyjnego przejścia do zaproponowanej
    przez GKSŻ zmany regulaminowej, (gdy cała owca i wilk syty) ?

    Pozdro.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •