Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Rafał Dobrucki zakończył sportową karierę

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach

    Rafał Dobrucki zakończył sportową karierę

    Myślę, że dzisiejszy smutny news zasługuje na oddzielny temat.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...onczy-kariere/

    Jeszcze parę tygodni temu miałem okazję zamienić parę słów z Rafałem podczas festynu w Nowej Soli - nie usłyszałem wówczas nic konkretnego (tyle, że jeszcze nie wie). Dziś niestety już wiemy.

    Wielkie podziękowania dla tego wspaniałego zawodnika, który wielu klubom, w których startował, dał niezapomniane chwile i emocje. I chyba śmiało można napisać, że to jedna z niewielu postaci (wśród zawodników), szanowana przez zdecydowaną większość kibiców żużla.

    Rafał, dzięki jeszcze raz, choć te proste słowa to naprawdę bardzo niewiele!


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    I radość i smutek. Smutek wielki, że odchodzi tak fajny zawodnik. Radość taka, że jednak w pełni sprawy, cieszę się, że nie kusi już losu.

  3. Powrót do góry    #3
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2011
    Postów
    403
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Szkoda. Zawsze go jakos lubilem. Taki to sport..

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Na pewno Rafał mógł jeszcze trochę pojeździć, ale w jego przypadku to czyste kuszenie losu. Moim zdaniem wygrał rozsądek i dobrze. Dzisiaj jest żal, ale lepsze to niż gdybyśmy kiedyś w przyszłości musieli czytać, że po kolejnej kraksie kręgosłup jednak nie wytrzymał ...

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    hmmm

    Pamiętam, że kilka lat temu pojawiły się informacje, że Dobrucki kończy karierę.
    Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Ależ by były jaja jak by jutro na konferencji Rafi wstał i zakomunikował wszystkim, że zdecydował się kontynuować karierę. A przecież w obecnym układzie e-ligi pasowałby do wszystkich praktycznie zespołów, ba byłby wręcz pożądanym zawodnikiem. Nie wygórowany KSM, nie startuje w GP, w dodatku Polak
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Zaczynałem chodzić na speedway gdy Rafi rozpoczynał karierę - kupa czasu, kupa odjechanych w ekstralidze biegów, praktycznie zawsze jako lider pary to świadczy najdobitniej o zawodniku, sporo też kontuzji i poważnych upadków. W połowie lat 90-tych wydawał się największym diamentem spośród swojego pokolenia Protasiewiczów, Ułamków, Bajerskich itp. Bodaj 3-krotny z rzędu impj, 3-ci w IMP seniorów jako nastolatek ,vice majster świata juniorów później jego kariera jakby szybko przyhamowała, wydawało się wcześniej że był predystynowany do zdobywania większych laurów - została w miarę solidna jazda w lidze bez błysku, na arenie międzynarodowej nie zaistniał. Regres spowodowany był prawdopodbnie kilkoma dzwonami. Ale jeszcze w ostatnich latach potrafił nie raz pokazać jak walczyć, ładnie orbitując - jeżdżący fair, dzentlemensko żużlowiec.

    W Częstochowie zazwyczaj nic mu nie wychodziło

    Jedna z ikon pokolenia 74-77. Dzięki Dobruś za ten magiczny czas i wspomnienia z lat 90-tych

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,465
    Kliknij i podziękuj
    430
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Słuszna decyzja Rafał, chyba więcej nie można kusić losu.
    Ostatni wypadek mógł się skończyć dużo gorzej. Mam nadzieję, że dalej będzie związany z żużlem choćby jako trener.

    Powodzenia Rafał

    Ps. za www.falubaz.com
    "Rafał otrzymał od PZMotu ofertę poprowadzenia młodzieżowej kadry Polski, jednak jak sam przyznał decyzja nie jest jeszcze podjęta." - musze dzisiaj zagrać w lotka
    "Na początek głos zabrał Robert Dowhan, który powiedział, że złożył Rafałowi Dobruckiemu oferte, niezależnie od tego czy będzie kontynuował karierę czy też nie, chce, aby pozostał w klubie."
    Ostatnio edytowane przez grafi25 ; 21-09-2011 o 13:35

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    Również uważam, że Rafał podjął słuszną decyzję. Ryzyko jest zbyt duże i dalsza jazda byłaby już kuszeniem losu. Dzięki Rafi za jeden sezon w Stali. Powodzenia, może jako trener / manager.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik Awatar tomrz
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo dobrze zrobił podejmując tą decyzje bo po niby nie groźnym wypadku dołączył by do cegły czy Wilka.


    Takich gości którzy szanują kości rywali z toru i swoje nie ma dużo ----GURU---- Greg który nie tylko umie wyprzedzać ale i dba o innych na torze .


    Takie przeciwieństwo Rafała na torze to:
    - balon vel spadaj do tyłu albo cie %^&*
    - dzik który osiąga perfekcje jeśli chodzi o brutalną i momentami chamsko-dziecinną jazde
    -Tomek nasz wielki król reklamy który uczy już młodych jak wystawiać nogę żeby zablokować atak z tyłu , swoją drogą ma szczęście Zmarzlik ,że jechał za nim Holder a nie Troy leszczyński czy balon bo nogę by miał połamana w 18 miejscach.


    Trochę się rozgadałem...Rafał powodzenia
    Ostatnio edytowane przez tomrz ; 26-09-2011 o 14:58 Powód: literówki


    Mądry ustępuje głupiemu!
    Smutna to prawda ,toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez tomrz Zobacz posta
    Bardzo dobrze zrobił podejmując tą decyzje bo po niby nie groźnym wypadku dołączył by do cegły czy Wilka.


    Takich gości którzy szanują kości rywali z toru i swoje nie ma dużo ----GURU---- Greg który nie tylko umie wyprzedzać ale i dba o innych na torze .


    Takie przeciwieństwo Rafała na torze to:
    - balon vel spadaj do tyłu albo cie %^&*
    - dzik który osiąga perfekcje jeśli chodzi o brutalną i momentami chamsko-dziecinną jazde
    -Tomek nasz wielki król reklamy który uczy już młodych jak wystawiać nogę żeby zablokować atak z tyłu , swoją drogą ma szczęście Zmarzlik ,że jechał za nim Holder a nie Troy leszczyński czy balon bo nogę by miał połamana w 18 miejscach.


    Trochę się rozgadałem...Rafał powodzenia
    Wg mnie Rafał zrobił bardzo dobrze podejmując decyzję o zakończeniu kariery. Nie ma co kusić losu...

    Co do postu kolegi tomrz to chciałbym nadmienić, ze Rafał też potrafił wozić, oj potrafił...

    pozdr

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...a-dobruckiego/

    Wie ktoś może jaka będzie formuła tego turnieju pożegnalnego ? Jeżeli "na chwilę obecną swój przyjazd zapowiedziało dziewiętnastu zawodników" to pewnie będzie ich więcej. Jest szykowana jakaś specjalna tabela biegowa czy może coś w rodzaju podziału na grupy wzorem Zlatej Prilby ?

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    wydawało się wcześniej że był predystynowany
    Jako zuzlowca nigdy go nie lubilem. Iryrtowaly mnie porownywania jego za mlodu do Tomka i wrozenie ze wkrotce zacznie Golloba objezdzac. Dla mnie nigdy nie byl predysponowany do sukcesow miedzynarodowych. Przereklamowany jak Ułamek, czy Protasiewicz.
    Prywatnie pełna kultura i mily gosc. Niestety tacy bywaja za miekcy w tym cyrku bez hamulcow.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •