Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 126

Wątek: Sytuacja Poznańskiego Klubu

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2007
    Postów
    480
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sytuacja Poznańskiego Klubu

    Witam

    Pamiętam panie Grobelny jak przeskakiwał Pan przez płot i przez mikrofon opowiadał Pan o wizytach na olimpii z ojcem. Pamiętam jak opowiadał Pan do 10tyś ludzi jak cieszy się Pan z tego, że klub powstał i z wyników jakie osiąga. Pamiętam jak mówił Pan, że doskonale rozumie o co chodzi z rozwojem i doskonale Pan rozumie, że zwiększona pomoc miasta szczególnie potrzbebna jest na poczatku do momentu uzyskania poważnego sponsora. Pewnie pamieta Pan, ze część stadionu gwizdała podczas Pańskiego przemówienia (padały głosy, że Pan kłamie, że uprawia Pan kampanię wyborczą). Przyznam szczerze Ja należałem do grópy, która nei gwizdała, która wierzyła, że Pan będzie tą jedna osobą, która przeprowadzi środkami miejskimi PSŻ przez trudny okres. Proszę mnie zapytać jak się dzisiaj czuję. Czuję się oszukany przez Pana. Pana głos zaważył na tym, że nas klub nie wywiąże się ze zobowiązań. Nawet jak pomoc się pojawi za późno konsekwencje tego będą bardzo poważne.


    Czy naprawdę jest tak, że jest Pan wstanie posunąć się tak daleko dla demagogii i próby gotowania kiełbasy wyborczej. Czy pomyślał Pan co czuje dziś te 10tyś osób. Wie Pan doskonale, że jeśli chodzi o oglądalność żużel jest drugim sportem w Poznaniu a co za tym idzie bardzo ważnym!!!

    Tak Panie Grobelny odpowiedzialność ciąży wyłącznie na Panu bo to Pan obiecał i Pan się z tego nie wywiązał oszukując tym samym ponad 10tysieczną rzeszę poznaniaków i ludzi z okolic wbijając pierwszy gwóźdź do trumny PSŻtu


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2007
    Postów
    480
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    UUUUUUUUUUUUUUUUUFFFFFFFFFFFFFFFFFF
    bo już myślałem, że nie będę miał co fotografować :D

    Dzięki za info

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    04-11-2008
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam.Jestem mieszkańcem tego miasta i nie wierzę w to co władze tego miasta robią ze sportem.Jedno jest pewne że tymi bilbordami "POZNAŃ STAWIA NA SPORT" mogą sobie wytrzeć gęby bo robią z nich pewną część ciała.Pamiętam jak dziś lata kiedy w Poznaniu była czwarta drużyna Europy w koszykówce kobiet.I te same władze przyczyniły się do tego by koszykówka czy inna dziedzina sportu w tym mieście upadły.To są sami łapówkarze i nic poza tym.Teraz 11 listopada jest okazja by pokazać tym beznadziejnym władzą tego miasta swój sprzeciw przeciwko tym decyzją.Sam pseudo prezydent będzie przekazywał klucze miasta Św.Marcinowi pod zamkiem i uważam że powinniśmy się tam wstawić obowiązkowo.Mam nadzieję że pomogą nam też kibice drużyny której też kibicujemy czyli LECHA

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2007
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Udzielmy poparcia Radzie Miasta!

    Rada Miasta uchwaliła poprawkę do budżetu o dofinansowanie Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Zwracamy się z apelem do wszystkich kibiców o poparcie swoimi podpisami tego stanowiska Rady Miasta Poznania.

    Zebrane podpisy należy przynieść we wtorek 11 Listopada 2008 na Imieniny Ulicy Święty Marcin , gdzie będzie stoisko PSŻ Poznań , przy CK Zamek
    Będzie tam też możliwość spotkania Adama Skórnickiego, Norberta Kościucha i Daniele Pytela.

    Od państwa podpisów może zależeć przyszłość speedway'a w Poznaniu, dlatego prosimy o jak najszersze propagowanie naszej akcji!


    Ze sportowym pozdrowieniem,
    Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Stowarzyszenie Sympatyków Sportu Żużlowego "Skorpiony"
    Radny Miasta Poznania Jakub Jędrzejewski

    WIĘCEJ TUTAJ

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    10-10-2009
    Postów
    256
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chętnie podpisałbym się pod tym apelem i namówił znajomych ale uważam że wystarczy imię,nazwisko i pesel.
    Adres,telefon i zgoda na przetważanie danych osobowych?
    Może mi ktoś wytłumaczyć sens podawania tak szczegółowych danych w przypadku takiej akcji?

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2008
    Postów
    125
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a czy moze ktos zbiera te podpisy np w klubie albo gdzies?

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2007
    Postów
    352
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pewnie opyla gdzies te dane i bedzie kasa na Sqre...
    p.s. jak ktos nie hcce podawac prawdziwych danych niech wymysli pesel i nr.tel., teoretycznie po co komu to sprawdzac!

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    10-10-2009
    Postów
    256
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To wcale nie jest śmieszne.Podczas poprzedniej akcji zbierania podpisów wystarczyło podać nazwisko i numer dowodu.
    Nie pamiętam dokładnie,ale zebrano wtedy chyba kilkanaście tysięcy podpisów.
    W takiej formie ani ja,ani nikt z moich znajomych nie podpisze tego apelu.
    Chyba organizatorzy mogą to ponownie przemyśleć i coś z tym jeszcze zrobić.

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    09-10-2008
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    można by na własną rękę przerobić te formularze kasując
    tekst o "przetwarzaniu danych..." i kolumnę z telefonem

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2007
    Postów
    352
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to nie bedzie podpisow....jakos przy zbieraniu podpisow pod jakas petycja czy pies wie czym innym nikt nie wymagal ode mnie zgody na przetwarzanie danych os. , numeru tel., sorrki , ale chyba nie jestem az tak zapalonym kibicem PSZtu zeby to podpisac, moja wybor i tyle...

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To nie wpisuj nr tel czy emaila. jeden wieczór i 20 podpisów mam. Dużo czy mało nie mi oceniać.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    68
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ., sorrki , ale chyba nie jestem az tak zapalonym kibicem PSZtu zeby to podpisac, moja wybor i tyle...
    TY WOGLE NIE JESTEŚ KIBICEM !!!!!

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TO CZY WPISZESZ SWOJEGO EMAILA CZY NR TELEFONU TO TWÓJ WYBÓR. WIĘC PO ..... TE WYWODY. CHODZI O PODPISY. I NIE MOŻESZ NIGDZIE WPISAĆ DANYCH OSOBOWYCH BEZ TEJ FORMUŁKI O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH. I TAK JEST OD KILKU LAT. W KAŻDEJ SPRAWIE. DZIWNE ,ZE SĄ JESZCZE TACY CO TEGO NIE WIEDZĄ. JEŻELI JEST INACZEJ TO ORGANIZATOR NARAŻA SIĘ NA KONSEKWENCJE. THE END

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    sorrki , ale chyba nie jestem az tak zapalonym kibicem PSZtu zeby to podpisac, moja wybor i tyle...
    Jeżeli nie jesteś aż takim kibicem PSŻ to ja Cię serdecznie żegnam z tego forum.Ludzie,jeżeli nie macie zamiaru niczego podpisywać to Wasza sprawa,nikt Wam nie każe.Tylko jak nie jesteście "aż takimi kibicami",to się później w innych ważnych kwestiach nie wypowiadajcie,nie wymagajcie czegoś od klubu,skoro sami nie możecie w tak ważnym momencie dać czegoś od siebie.


  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mam pytanko. Czy można się podpisać przy stoisku PSŻ 11 listopada w święto imienin Św. Michała? Czy są przyjmowane tylko gotowe karty z podpisami.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-11-2006
    Postów
    789
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 9 w 5 postach
    A mam pytanko. Czy można się podpisać przy stoisku PSŻ 11 listopada w święto imienin Św. Michała? Czy są przyjmowane tylko gotowe karty z podpisami.
    Można, oczywiście jak zjesz rogala "michałowskiego" :P

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2007
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Już jutro odbędzie się festyn z okazji imienin ulicy Święty Marcin. Jak wcześniej informowaliśmy będą na nim zbierane formularze z podpisami pod uchwałą Rady Miasta w sprawie dofinansowania Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Zarząd klubu wraz z zawodnikami - Norbertem Kościuchem, Danielem Pytlem i Adamem Skórnickim będą obecni w jednym z namiotów przed CK Zamek od godziny 16:00. Jeżeli ktoś nie złożył podpisu na pobranym z naszej strony formularzu to będzie taka możliwość na miejscu. Prosimy również o zabranie ze sobą barw klubowych, abyśmy byli widoczni.

    www.skorpiony.org

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No,byłem na stoisku i się podpisałem. Nawet podałem e-maila :p. Wiem, wiem, że to było odważne z mojej strony :p ale czego się nie robi dla PSŻu. Z tego co widziałem to nawet się dużo ludzi podpisywało, a jak ktoś nie chciał podać numeru/e-maila to robił kreskę i od tyle. Mam nadzieje, że te podpisy nie pójdą na marne. A jak ktoś nie był to oto zdjęcia naszych żużlowców w innych kostiumach niż te do których nas przyzwyczaili.



  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    12-11-2008
    Postów
    35
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam!
    Z tego co widziałem ludzie masowo podpisywali listy, więc akcja chyba w pełni udana. Fotki z wczoraj można też znaleźć
    na stronie mmpoznan.pl: Kibice zbierali podpisy, żużlowcy piekli rogale

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    13-11-2008
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale cisza, czyzby to juz była namiastka ciszy pogrzebowej.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2004
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie panikuj... To na pewno cisza przed burzą :P

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    12-11-2008
    Postów
    35
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Póki co Grobleny zachowuje się niepoważnie. Dostał dziś podpisy i podobno tylko się usmichnał i nic powiedział. Podobno miliona dla PSŻ nie ma w budżecie, ale radny Jedrezjewski zapowiada że zgłosza poprawkę.

    Wiecej na mmpoznan.pl: Kibice PSŻ wręczyli prezydentowi podpisy

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego, co mi wiadomo, w czytanym dziś prowizorium budżetowym przygotowanym przez prezydenta, ten dodatkowy milion złotych dla PSŻ nie został uwzględniony. Ggyby to się potwierdziło, radni mogą wnieść poprawkę do budżetu, wskazując źródło sfinansowania. Jestem przekonany, że w tak dużym budżecie, jaki mamy w tym roku, uda się znaleźć ten milion - przekonuje radny Jakub Jędrzejewski, inicjator akcji zbierania podpisów z poparciem dla PSŻ.
    Cóż... jeśli pan Grobelny nie umieści w prowizorium budżetowym tego dodatkowego miliona zł dla PSŻ to zwyczajnie sie skompromituje, bo przecież wcześniej obiecał publicznie podporządkować sie decyzji rady miasta!

    Zdaje sobie sprawe, że w polityce słowo jest warte tyle co papier toaletowy :D ( czyli można sie nim "podetrzeć"...), ale mimo wszystko pan prezydent powinien pamiętać że nic nie trwa wiecznie i mieszkańcy Poznania kiedyś rozliczą Go z Jego małych kłamstewek i niespełnionych obietnic!

    Ale z drugiej strony, skoro radni popierają tą dodatkową dotacje to chyba nie ma sie o co martwić... Mam nadzieje!

    Jeśli prezydent da plame, to radni dokonają przesunięć w budżecie zgłoszą odpowiednią poprawke i szafa gra...

    Trzymam kciuki aby tak właśnie było!

    I za to by poznańscy działacze znaleźli w końcu środki na spłate długów bo niewyżyty Witek Skrzydlewski zapowiada jakieś psikusy dla jednego z mocno zadłużonych klubów, któremu zamierza utrzeć nosa i pokazać że "tak sie nie robi" - cytat!

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2008/11/18/witold-skrzydlewski-wykupi-dlugi-jednego-z-klubow-zuzlowych/
    Aż strach pomyśleć co taki nawiedzony frustrat jak Witek może nawywijać! Wykupi długi klubu a potem zażąda ich natychmiastowej spłaty, a jak nie to złoży wniosek o upadłość i klub leży kwiczy i robi pod siebie!

    A dwa najbardziej zadłużone w tej chwili kluby w Polsce to Rybnik i Poznań!

    Ale ufam, że Sqóra, Kościuch i Trojan wobec których nasz klub ma zapewne największe długi są tak związani z klubem po paru latach że nie zrobią nam takiego kuku i nie sprzedadzą swej należności, a już tymbardziej tak nawiedzonemu ludkowi!

    Z drugiej strony jak znam mściwość i zawziętość pana Skrzydlewskiego to zapewne chodzi o gnieźnieński Start! :D :D

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to Prezydent odpowiedział nam gdzie nas ma................. no cóż. Na pewno na mój głos nie ma Pan już co liczyć.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    No to Prezydent odpowiedział nam gdzie nas ma................. no cóż. Na pewno na mój głos nie ma Pan już co liczyć.
    Miłościwie Nam Panujący już wielokrotnie zapowiadał, iż wraz z tą kadencją kończy się jego "prezydencki żywot", więc możesz mu co najwyżej...:)

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2007
    Postów
    480
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No własnie. Generalnie Grobelnemu hmmm rybka co się stanie.

    Jak go znam to przytrzyma swoje zdanie do granic możliwości i tyle:) efekty jakie będą można przewidywać.


    Potrzebował nas motłochu do kampani na stadionie a teraz podpali stos, na którym stoimy i odejdzie ze szczerym uśmiechem. h... mnie strzela (aory admin za tekst z kropkami)

    /edit Stamper

    rozumiem poruszenie, ale mam jedno "ale" - ch....a nie h... :P

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Znam takich co często mówią czy piszą,że oni już nie będą startować a jednak .................... Znam takiego co był Prezydentem dużżżego kraju przez dwie kadencje i został Premierem ( bo musiał) a teraz go szykują do powrotu......... Grobelny tak mówił że już kończy .......... Listek też przez lata mówił a trwał............ To co ktos tam sobie mówi pisze to wrzucam pomiedzy gazety. Wszak............... kasa się liczy Misiu kasa.

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i wyszło szydło z worka!

    Pani Dudziak po raz kolejny zdemaskowała kłamstwa prezydenta Grobelnego!

    Zbulwersowana niewpisaniem do budżetu dodatkowej dotacji dla PSŻ Poznań była wiceprzewodnicząca Rady Miasta i wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Lidia Dudziak. - Jestem zbulwersowana zachowanie prezydenta Grobelnego, który jeszcze na posiedzeniu komisji mówił, iż nie jest za uwzględnieniem tej propozycji w budżecie, ale skoro Rada Miasta podjęła taką decyzję, to on się do niej przychyli. Nie rozumiem zatem, dlaczego podjął decyzję niezgodną z wcześniejszą zapowiedzią - powiedziała Dudziak.
    Za: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...nadal-mozliwe/

    Po raz pierwszy w życiu ciesze sie, że nie jestem poznaniakiem! Bo gdybym był to spaliłbym sie ze wstydu, że mam takiego prezydenta! A gdybym jeszcze sam na niego glosowal to juz w ogole zapadlbym sie pod ziemie ze wstydu!


    Ludzie kogo Wy tam żeście wybrali, gdzieście mieli oczy?
    Hipokryta i publiczny klamca...
    Ehh... Wstyd!

    Cóż, stało sie... miejmy nadzieje że teraz wielu z Was przejrzało na oczy i przy następnych wyborach samorządowych będziecie bardziej rozsądni!

    Cała nadzieja w tym, że sprawe popiera radny Jędrzejewski. Gość jest z PO, a przecież PO rządzi obecnie w mieście, więc szanse na poparcie Jego poprawki do budżetu można śmiało ocenić jako bardzo duże!

    Zresztą wcześniej rada miasta też była za, więc...

    No i poparcie pani Dudziak wiceprzewodniczącej Rady Miasta też swoje robi...

    PO za, PIS za... Szanse na przejście poprawki przyznającej PSŻ ten dodatkowy milion wyglądają na spore!

    Problem tylko w tym, że takie poprawki czy rozpisywanie ofert na promocje miasta troche czasu zabiorą... Gdyby było to uwzględnione w budżecie odrazu poszłoby szybciej...

    A przecież czas ucieka.. Sqra, Trojan, Kosciuch czekaja na oferty na konkrety...

    Im dluzej tym gorzej.. Pan Grobelny skomplikowal sprawy...

    Ale coz, najwazniejsze zeby w ogole ta dotacja przeszla w budzecie!

    Pozostaje nam tylko liczyc na skutecznosc pana Jedrzejewskiego i pani Dudziak... no i na to ze Rada Miasta nie zmienila zdania i przyjmie owa poprawke...

    Potrzebował nas motłochu do kampani na stadionie a teraz podpali stos, na którym stoimy i odejdzie ze szczerym uśmiechem. h... mnie strzela (aory admin za tekst z kropkami)
    Dokladnie... i niestety daliscie sie nabrac!

    Widzicie jacy sa politycy... to takie szmaty ktore przed wyborami wejda ci w du.. bez wazeliny, a po wyborach ci w te dupsko kopa zasadza!

    Polityka to bagno, a politycy to oszusci tyle ze okradajacy nas w bialy dzien w bialych rekawiczkach i niby w ramach prawa...

    Dlatego nie chodze na wybory i nigdy chodzic nie bede...

    Brzydze sie politykami a pan Grobelny tylko mnie w tym utwierdzil!

    P.S. Co tu duzo gadac - z panem marszalkiem Borowskim w Pile bylo podobnie! Dopoki kandydowal w naszym obszarze fundowal opony, pomagal zalatwiac sponsorow, siadal miedzy nami na trybunach, gadal z kibicami!

    Kiedy zmienil okreg wyborczy i kandydowal z Wawy nas zwyczajnie olal i wtedy wyszlo szydlo z worka ze pilski zuzel mial gleboko w du... a chodzilo mu tylko o glosy kibicow z Pily i okolic!

    Wiec ludziska nie wierzcie politykom bo to zawodowi klamcy!



  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kulturalnie, ale wprost można wypowiadać się tutaj:
    http://ryszardgrobelny.blogownik.pl/

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2007
    Postów
    352
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja widze problem z Grobelnym nieco inaczej. Chlop ma wiecej problemow niz klakow na glowie, afera z Kulczykparkiem, z Kupcem, teraz z Universum. A jak znam zycie, jesli szedlby ostro w zaparte zeby dac kaske PSZ-towi ( Wojtowicz byl w jego sztabie wyborczym o ile sie nie myle ) to zapewne ci sami , ktorzy tak mocno chca dac kaske naszej ukochanej druzynie, pierwsi torpedowaliby ta propozycje prezydenta...polityka i tyle. A za jakis czas pewnie i to Grobelnemu by zarzucili weszac tutaj kolejny walek prezydenta. dla dobra i prezydenta i klubu dobrze bedzie jesli propozycja nie wyjdzie od Grobelnego , tylko od radnych.

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja widze problem z Grobelnym nieco inaczej. Chlop ma wiecej problemow niz klakow na glowie, afera z Kulczykparkiem, z Kupcem, teraz z Universum. A jak znam zycie, jesli szedlby ostro w zaparte zeby dac kaske PSZ-towi ( Wojtowicz byl w jego sztabie wyborczym o ile sie nie myle ) to zapewne ci sami , ktorzy tak mocno chca dac kaske naszej ukochanej druzynie, pierwsi torpedowaliby ta propozycje prezydenta...polityka i tyle.
    Hmm... Afera? Chodzi o prawdziwą afere? Pan Grobelny podejrzany jest o udział w jakiejś aferze?

    Czy masz na myśli afere w cudzysłowie? Bo "afera" aferze nierówna :D :D

    Sorki że tak dopytuje ale nie mieszkam w Poznaniu więc nie wiem co w trawie piszczy...

    Wójtowicz był w sztabie wyborczym pana Grobelnego?!

    Hmm... z jednej strony faktycznie gdyby teraz Prezydent bez mrugnięcia okiem rozdawał kase swoim byłym "sztabowcom" mógłby zostać oskarżony o kolesiostwo i spłacanie zobowiązań wobec osób które pomogły Mu sie dostać na szczyt z kasy miasta..

    Ale z drugiej strony, pamiętajmy o tym że z propozycją tą nie wyszedł Prezydent tylko Rada Miasta, więc nikt nie miałby prawa oskarżyć Prezydenta o sprzyjanie swoim kolesiom ze sztabu wyborczego podczas konstruowania budżetu...

    Prezydent tylko by taką propozycje przyjął, a odpowiedzialność za nią i tak spadłaby na rade która pierwsza wyszła z takową propozycją!

    Co innego gdyby inicjatywa wyszła od Niego, gdyby On sam zgłosił poprawke do budżetu przewidującą dodatkową pomoc dla PSŻ! Wówczas zapewne zostałby "ukamieniowany" za sprzyjanie byłemu członkowi swego sztabu..


    Więc obawiam sie Mb, że nie masz racji... Nikt nie mógł by panu Grobelnemu nic zarzucić...

    Być może masz racje, że jeśli sprawe od początku do końca przepchnie sama rada miasta bez udziału pana prezydenta to będzie to bardziej czyste dla PSŻ...

    Jest jednak jeden problem, o którym mówiłem wcześniej! Tak jak pisałem, zgłaszanie dodatkowych poprawek czy rozpisywanie ofert na promocje miasta jak proponuje pan Jędrzejewski to zabiegi bardzo czasochłonne, to znacznie opóźni przyznanie dotacji Skorpionom i to może spowodować spore problemy przy budowie składu!

    Moje słowa potwierdził Sqóra, prosze bardzo:


    Kibiców w Poznaniu najbardziej interesuje fakt, Skórnicki czy będzie nadal reprezentował barwy Skorpionów. - Wszystko zależy od szybkości działania władz klubu. Jeżeli sprawy potoczą się tak, jak zostało to ustalone, to szanse na pozostanie w Poznaniu oceniam na 90 procent - zakończył lider Skorpionów.
    Za: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...niam-na-90-pr/

    Jak mówi sam Adam, wszystko zależy od szybkości działania władz PSŻ! A przez opóźnienia wpływu dotacji do klubowej kasy działacze będą musieli siłą rzeczy działać wolniej i ostrożniej bo póki co nie wiedzą czy dotacje dostaną! Nie wiedzą więc jakim budżetem będą dysponować i czy będzie stać ich na usługi Sqóry! Tym samym muszą sie wstrzymać!

    A jak widać Sqóra nie zamierza czekać zbyt długo... Przez to co nawywijał pan Grobelny mogą powstać opóźnienia które spowodują że kasa wpłynie do klubu za późno, czyli wtedy gdy Adama już w nim nie będzie..

    I tu pan prezydent zrobił nam duże kuku!

    Poza tym, jak dla mnie najgorsze w tym co zrobił prezydent nie jest to że nie przewidział tej dotacji w prowizorium budżetowym, bo to jeszcze można przeboleć... Widać ma poznański żużel głęboko gdzieś, Jego prawo...

    Najgorsze jest to, że publicznie okłamywał ludzi obiecując że poprze propozycje rady choć sie z nią nie zgadza, a zrobił dokładnie odwrotnie!

    W moich oczach taki człowiek jest całkowicie spalony...

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    10-05-2007
    Postów
    352
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hmm... Afera? Chodzi o prawdziwą afere? Pan Grobelny podejrzany jest o udział w jakiejś aferze?

    Wszystkie sprawy rozbily sie,rozbijaja sie lub rozbija w sadzie...

    Czy masz na myśli afere w cudzysłowie? Bo "afera" aferze nierówna :D :D

    Sorki że tak dopytuje ale nie mieszkam w Poznaniu więc nie wiem co w trawie piszczy...

    Wójtowicz był w sztabie wyborczym pana Grobelnego?!

    Z tego co pamietam tak wlasnie bylo...

    Hmm... z jednej strony faktycznie gdyby teraz Prezydent bez mrugnięcia okiem rozdawał kase swoim byłym "sztabowcom" mógłby zostać oskarżony o kolesiostwo i spłacanie zobowiązań wobec osób które pomogły Mu sie dostać na szczyt z kasy miasta..

    Ale z drugiej strony, pamiętajmy o tym że z propozycją tą nie wyszedł Prezydent tylko Rada Miasta, więc nikt nie miałby prawa oskarżyć Prezydenta o sprzyjanie swoim kolesiom ze sztabu wyborczego podczas konstruowania budżetu...

    Prezydent tylko by taką propozycje przyjął, a odpowiedzialność za nią i tak spadłaby na rade która pierwsza wyszła z takową propozycją!

    Co innego gdyby inicjatywa wyszła od Niego, gdyby On sam zgłosił poprawke do budżetu przewidującą dodatkową pomoc dla PSŻ! Wówczas zapewne zostałby "ukamieniowany" za sprzyjanie byłemu członkowi swego sztabu..

    ...polityka na szczeblu lokalnym jest rownie bezwgledna, moze dmucha na zimne...




    Jak mówi sam Adam, wszystko zależy od szybkości działania władz PSŻ! A przez opóźnienia wpływu dotacji do klubowej kasy działacze będą musieli siłą rzeczy działać wolniej i ostrożniej bo póki co nie wiedzą czy dotacje dostaną! Nie wiedzą więc jakim budżetem będą dysponować i czy będzie stać ich na usługi Sqóry! Tym samym muszą sie wstrzymać!

    A jak widać Sqóra nie zamierza czekać zbyt długo... Przez to co nawywijał pan Grobelny mogą powstać opóźnienia które spowodują że kasa wpłynie do klubu za późno, czyli wtedy gdy Adama już w nim nie będzie..

    I tu pan prezydent zrobił nam duże kuku!

    Prezydent nie narobil dlugow, wiec zadnego kuku nam nie zrobil,

    Najgorsze jest to, że publicznie okłamywał ludzi obiecując że poprze propozycje rady choć sie z nią nie zgadza, a zrobił dokładnie odwrotnie!

    W moich oczach taki człowiek jest całkowicie spalony...[/quote]

    ...i tu sie z Toba zgadzam!!!

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wszystkie sprawy rozbily sie,rozbijaja sie lub rozbija w sadzie...
    No tak... polska rzeczywistość!

    Jak jeden z drugim złodziei na szczycie po cichu zachałapci do kieszonki czy na inne konto w Szwajcarii setki tysięcy to najmie dobrych adwokatów, Ci odwalą pare numerów z L4, wykorzystają każdą dziure w prawie i sprawa rozejdzie sie po kościach...

    A jak szary ludź gwizdnie 50 zł to przez pare lat będzie musiał uważać schylając sie po mydło w pierdlu :D :D

    Chamstwo w państwie...


    ...polityka na szczeblu lokalnym jest rownie bezwgledna, moze dmucha na zimne...
    Czyli wychodzi na to, że aby ratować własną du.. i odciąć sie od wszelkich podejrzeń prezydent rzuca kłody pod nogi człowiekowi który pomógł Mu dostać sie tam gdzie teraz jest, czyli na szczyt lokalnej władzy..

    A fe... Nieładnie! To sie nazywa wdzięczność made in Poland!

    Absolutnie nie mówie, że pan prezydent powinien sprzyjać działaniom Wójtowicza bo to pachniałoby już kolesiostwem...

    Ale żeby tak celowo rzucać kłody pod nogi, tylko po to by samemu umyć rączki od podejrzeń w innych aferach i pokazać jaki to ja jestem czysty?!

    Prezydent nie narobil dlugow, wiec zadnego kuku nam nie zrobil,
    Nie moge sie z tym zgodzić... Jasne że za długi nie odpowiada Prezydent a prezes Wójtowicz który zwyczajnie wydawał pieniądze ponad stan!

    Ale przecież jasne jest, że długi nie będą spłacane z dotacji miasta! Więc długi nie mają tu nic do rzeczy!

    Chodzi o nowe kontrakty z zawodnikami, zwłaszcza ze Sqórą który jest obecnie rozchwytywany!

    Przez to co zrobił prezydent klub nie wie na czym stoi! Nie wie czy dotacje dostanie czy nie i siłą rzeczy musi sie wstrzymać z podpisywaniem kontraktów z zawodnikami...

    A czas ucieka, rywale nie śpią... I tu Pan prezydent opóźniając całą sprawe załatwił klub bez mydła!




  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Najgorsze jest to, że publicznie okłamywał ludzi obiecując że poprze propozycje rady choć sie z nią nie zgadza, a zrobił dokładnie odwrotnie!
    Rozumiem, iż teraz zgadza się z decyzją rajców, ale jej nie poprze? :D

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ktoś wie co dalej z radą?? kiedy ewentalnie NASZ radny zglosi poprawke do budżetu?

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O ile dobrze pamiętam to poprawki są 4 grudnia :/ A czas leci nie ubłaganie, bo kontrakty żużlowców wygasają 30 listopada więc trzeba mieć gwarancje tej kasy jak najszybciej.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2007
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W piątek (5 grudnia) o 11 czat z p. Grobelnym. Godzina wczesna, ale może ktoś będzie miał okazję zapytać się o ten milion...

    http://forum.city.poznan.pl/mvnforum...ead?thread=381

  38. Powrót do góry    #38
    Początkujący
    Dołączył
    29-08-2007
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wie ktoś co z tym milionem dla skorpionów, bo nie za bardzo jestem w temacie???

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    68
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy wie ktoś co z tym milionem dla skorpionów, bo nie za bardzo jestem w temacie???

    a nie umiesz szukać ?

    Niestety, czat był o takiej godzinie, gdzie kibice PSŻ są w pracy :(

    Zapis czata z Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który się odbył 2008-12-05.

    Początek - 2008-12-05 10:52

    moderator: Zapraszamy do dyskusji. Czat będzie moderowany, uczestników prosimy o cierpliwość.Jeśli włączyłeś się w rozmowę w trakcie jej trwania obejrzysz pytania i odpowiedzi zadane od momentu Twojego zalogowania.Pełny zapis rozmowy zostanie udostępniony w ramach

    moderator: tego wątku po zakończeniu sesji.Ze względu na wygodę wszystkich użytkowników prosimy o zadawanie zwięzłych pytań.

    prezydent:

    prezydent:

    prezydent: zapraszam do zadawania pytań

    szczur: witam wszystkich

    prezydent: witam ale to jeszcze nie pytanie

    arboleda: Panie Prezydencie, pierwsze pytanie: czy w przyszłorocznym budżecie przewidziane są środki na podwyżki dla urzędników. Ale takie porządne podwyżki. Pozdrawiam.

    prezydent: Są przewidujemy wzrost wynagrodzeń we wszystkich strukturach organizacyjnych. Mam nadzieję że kryzys nie pokrzyżuje nam planów

    szczur: To był test a teraz pytanie: czy zadłużanie się miasta do dopuszczalnej ustawowej granicy nie jest przypadkiem nadmiernym ryzykiem?

    prezydent: Nie. Jek wejdzie nowa ustawa o finansach Poznań będzie mógł zadłużyć się więcej

    prezydent: Warto zadłużać się w celu realizacji inwestycji

    prezydent: i ??

    szczur: A czy nowa ustawa na pewno wejdzie w życie? Losy ustaw ostatnio bywają niepewne, może być opór w parlamencie

    prezydent: Oczywiście nie wiem czy wejdzie w życie

    prezydent: Ale to pokazuje że nasza rzeczywista zdolność kredytowa jest o wiele wyższa niż dzisiejsze wskaźniki max.

    blubrypl: Panie Prezydencie, o ile zwiększą się nakłady na kulturę w mieście w roku 2009?

    prezydent: Zdolność kredytowa nam może spaść gdy zaczniemy wydawać na zadania bieżące. Ja jestem zwolennikiem inwestycji

    prezydent: Wzrosną znacznie. W bieżących o kilka %25. I bardzo w inwestycjach. Biblioteka Raczyńskich, Nowa siedziba Teatru Muzycznego, Muzeum na Ostrowie Tumskim

    arboleda: Drugie pytanie: nowy budżet zakłada przeznaczenie znacznych środków na stadion. Rozumiem, że Poznań stawia na sport. Jednakowoż walczy o ESK 2016. Czy P. zdaniem to dobry pomysł by na Placu Wolności, bądź co bądź najbardziej reprezentacyjnym placu w Poznan

    arboleda: stały przez 3 miesiące budki w piwem Warka?

    prezydent: To jasne, że budujemy stadion. A jeśli chodzi o Plac Wolności to ważne by tam działy się różne wydarzenia. Przyznaję bvudki były średnim pomysłem, Ale podczas Euro 2012 strefa dla fanów pewnie tam będzie

    szczur: Czy aby najlepszą inwestycją jest podporządkowanie całej strategii w kwestii inwestowania jednej imprezie - EURO 2012?

    prezydent: Tak bo to motywuje do działań i dyscyplinuje

    prezydent: Ważne jest by inwestycje na tą imprezę buły inwestycjami które i tak byśmy zrobili

    prezydent: W projekcie budżetu nie ma żadnej inwestycji związanej wyłącznie z EURO

    StowMilosnikUmul: Proszę o podanie jakie inwestycje będą ralizowane w 2009 roku na terenie Osiedla Umultowo

    prezydent: W budżecie nie planujemy z podziałem na osiedla. Na takich terenach jak Umultowo funkcjonuje plan budowy ulic lokalnych. Z tamtąd mogą pochodzić środki

    anulka: Ile pan Prezydent wyjeżdża roczniekilometrów służbowym samochodem i ile pieniędzy na ten celjest przeznaczonych z miejskiego budżetu

    prezydent: Rocznie chyba ok. 25000 - 30000 ale to wie mój kierowca

    urban33: Czy miasto ma plan awaryjny w przypadku, gdyby okazało się, że Biblioteka Raczyńskich niedostanie dofinansowania z funduszy euopejskich?

    prezydent: Prawdopodobnie przełożymu budowę biblioteki na dalsze lata

    arboleda: Pytanie trzecie: radni PiS chcą budować w Poznaniu metro. a Pan?

    prezydent: Nie widzę uzasadnienia. Metro byłoby konkurecją dla sieci tramwajowej.

    prezydent: Nie wyobrażam sobie zamykania lini tramwajowych i budowania bardzo drogiego metra

    prezydent: Analizy wskazują że dla Poznania korzystniejsza jest budowa nowych tras tramwajowych

    prezydent: Kilka tras mamy w projekcie budżetu, a jeszcze kilka czeka na dalsze lata %28lub więcej kasy%29

    blubrypl: Panie Prezydencie , ale metro spełnia kompletnie inną rolę. Przykład Berlina jest tutaj odpowiedni. DOjechać jak najszybciej z jednego końca na drugi, lub co lepsze trasa wokół miasta tzw. RING

    prezydent: Jak poznań będzie miał tyle mieszkańców co Berlin to zgoda

    blubrypl:

    prezydent: Ring ma inną funkcję. Ma przenieść poza miasto ruch samochodowy %28też dostawczy i tranzyt%29. Myślę że te samochody do metra się nie przesiądą

    Paco: Czy do Euro 2012 będzie gotowe przedłużenie PST do dworca PKP, z Rataj na Franowo, i z Zawad do P-ń Wschód?

    prezydent: Dwie pierwsze tak ostatnia prawdopodobnie nie

    xxx: a połaczenie tramwajowe z ławicą???

    xxx: jest szansa przed Euro 2012? szynobus na Ławicę?

    prezydent: Połączenie z lotniskiem to zadanie wojewódzkie. Osobiście nie wierzę że powstanie do 2012. I nie jest nam potrzebne na EURO

    urban33: Czy w roku 2009rewitalizacja Śródki będzie kontynuowana?

    prezydent: Tak. to jest program wieloletni

    arboleda: Panie prezydencie, ale tak szczerze, goście konferencji wysiadający na lotnisku pierwsze o co pytają, to o buty i gdzie jest przystanek metra. Nie żal Panu tych nagłówków w gazetach: Grobelny buduje metro!

    prezydent: o butach słyszałem był taki jeden przypadek. Z metrem to bajer

    arboleda: Jaki bajer!!!

    prezydent: Tak sądze. A nagłówki pamiętam o FUJIBANIE. też były fajne

    mateusz1988: Witam. Chciałem zapytać o środki przeznaczone na turystykę. W projekcie widzę jedynie obiekty sportowe. Gdzie podziała się turystyka?

    prezydent: Turystyka też jest. Mamy środki na konferencyjny Poznań i Trakt Królewsko-Cesarski

    GrekStrzeszynski: Dzien dobry, nawiazujac do mojego nicka - chcialbym zapytac o inwestycje z budzetu dotyczace Strzeszyna Greckiego: ciesze sie, ze wreszcie ruszy budowa szkoly. Niestety ta szkola po oddaniu do uzytku nowych blokow bedzie od razu za mala, co przyznali radni

    anulka: Czy pracownicy broniący Pana prezydenta w sprawie Kulczykparku są opłacani z pieniędzy z budżetu miasta?

    prezydent: Nie sądzimy by była za mała jej napełnianie potrwa kilka lat

    prezydent: Nie

    urban33: Dlaczego w budżecie nie przwidziano środków na przebudowę ulicy św. Wawrzyńca?

    prezydent: Przewidziano na późniejsze lata. Ta inwestycja jest bardzo droga i wymaga wsześniejszego wybudowania systemu kanalizacji deszczowej zlewnii Bogdanki. I po prosu na to już nie ma pieniędzy

    Paco: A co z tramwajem na ul. Ratajczaka i Solną do al. Wielkopolskiej? Bedzie do 2020? Czy nigdy?

    prezydent: Na razie planujemy do roku 2013 i tam te inwestycje się nie mieszczą

    szczur: Mam wrażenie, i to nie ejst chyba tylko wrażenie, bo były takie oficjalne wypowiedzi, że miasto ma się rozwijać pod biznes. Czy to przypadkiem nie ejst przeciwko mieszkańcom? Potrzeby biznesmena, menadżere itp. są całkiem inne, niż zwykłego mieszkańca, pra

    szczur: cującego najemnie? (dokończenie pytania)

    prezydent: Ale to piznes dakje zatrudnienie mieszkańcom. Nie widzę to sprzeczności. Nikt nigdy nie zapomni o potrzebach tych którzy żyją w Poznaniu, bez względu na to kim są

    xxx: Rozmawia się fajnie . Panie prezydencie panu też podoba się ta forma kontaktu z mieszkańcami?

    xxx: Takie czaty mogłyby odbywać się częściej

    prezydent: Tak lubię czarty, bio jest to forma bardzo szybklich odpow. Nie ma czasu na kombinowanie

    blubrypl: fajny pomysł z tym czatem. Czy przewiduje Pan kolejne, może cykliczne spotkania z poznaniakami ?

    prezydent: ok

    mamba11: A które zadania z przyszłorocznego budżetu wspiera starania Poznania o tytuł Europ. Stolicy Kultury?

    prezydent: Te inwestycje o których już pisałem

    prezydent: Także pozostałe wydatki w kulturze i część w promocji

    xxx: Panie prezydencie mamy szczyt Klimatyczny a nie ma korków? Może więcej takich Konferencji w Poznaniu i korki znikną? Co pan o tym myśli

    prezydent: Więcej konferencji tak.

    mamba11: ale pisał Pan o Euro 2012

    prezydent: Ale to jest sytuacja wyjątkowa. Przypomnę studenci mają wolne a i Poznaniacy okazali się bardzo zdyscyplinowani i omijają centrum

    prezydent: Studenci są nam jednak potzrzebni i centum też ma być dla ludzi

    szczur: chodzi mi o to, że biznes potrzebuje rezydencji, centrów handlowych, biurowców i autostrad. A mieszkańcy przestrzeni publicznej, która ejst w Poznaniu zaniedbywana (nie mówię o imprezach masowych). Co Pan Prezydent na to?

    szczur: Właśnie - czy sytuacja ze szczytem nie ejst przypadkiem dowodem na to, że trzeba ograniczać ruch samochodowy w mieście? Od razu sie lepiej zyje....

    prezydent: Biznes też poitrzebuje przestrzeni publicznej. Na prawdę nie ma tu sprzeczności

    prezydent: A ruch w centum trzeba ograniczać ale nie tak by wypychać z niego mieszkańców. Przeciwnie trzeba ich przyciągać do centrum. Jednak stopniowo trzeba zmieniać zwyczaje komunikacyjne

    GrekStrzeszynski: Jakie sa planowane nowe linie tramwajowej w miescie? Czy miasto rozwaza wykorzystanie gestej sieci linii kolejowych przecinajacych miasto?

    prezydent: Linie były już w jednym pytaniu %28Dworzec Zachodni, Franoiwo i Dw. Wschodni, też modernizacja Grunwaldzkiej%29. Chcemy wykorzystywać kolej. Sądzę że pierwszy sytem powstanie do Mur. Gośliny

    boniek: Czy w planie rozwoju na najbliższe lata przewidziano fundusze na rewitalizację Wildy ?

    prezydent: Program rewitalizacji dot. śródki i fragmentu Łazarza

    xxx: a biblioteka Raczyńskich. Uda się w końcu pozyskać brakujące pieniądze

    prezydent: wierzę że tak. Potrzebne jest poparcie mieszkańców %28duże %21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%21%2 1%21%21%21%21%21%29

    urban33: Dlaczego miasto blokuje budowe kamienicy na rogu Wodnej oraz Garbar, pomimo tego, iż w planie zagospodarowania przestrzennego działka przewidziana jest do zabudowy?

    prezydent: Nie blokuje. Plan nas obowiązuje

    mamba11: Proszę o konkrety w sprawie Europ. Stolicy Kultury

    prezydent: Inwestycje już wymieniłem. A w działaniach bieżących w te starania wpisuje się każde przedsięwzięcie np. takie jak Festiwal ANIMATOR

    prezydent: Nie da się tu wszystkich wymienić

    mateusz1988: Może najlepiej by było, aby poprowadzić PST ze wschodu na zachód, tak jak jest to z północy na południe?

    prezydent: Zgoda, choć dziś mamy największe potrzeby z północy. Franowo i Dw. wschód są na wschodzie. W przyszłości trzeba też przedłużyć tramwaj do al Polskiej i zbudować linię na oś. kopernika

    zenon: Chciałbym się zapytać z drugiej strony: czy jest w budżecie coś, co pan chciał, a co się w nim nie znalazło?

    prezydent: Jest więcej rzecz które się nie znalazły. Zidentyfikowanych potrzeb inwestycyjnych mamy na ok 3 mld. rocznie a możemy realizować 1 mld.

    kubap: Czy pytanie o strategię promocyjną (na razie nadal tajną i zapomnianą) opracowywaną z takim hukiem - jest pytaniem niewygodnym? Ponawiam pytanie.

    prezydent: Nie jest to niewygodne. Przewidujemy wzrost środków na promocję o 68%25. A styrategia jest dotowa %28jej częścią jet także jej ujawnienie%29

    szczur: Wobec tego, że chce Pan przyciągać do centrum mieszakńców, a nie samochody, dlaczego więcej pieniędzy miasto planuje wydać na drogi niż tramwaje?

    prezydent: Skąd ten wniosek? środków na komunikację zbiorową jest wyjątkowo dużo

    xxx: jak mamy pomagać w sprawie biblioteki???

    prezydent: Piszcie petycje zbierajcie podpisy, dzwońcie do posłów, a najlepiej wymyślcie coś wyjątkowego.

    urban33: Media jednak przedstawiają sytuacje inaczej. Miastu nie zależy na uporządkowaniu przestrzeni w tym rejonie?

    prezydent: Ja nie odpowiadam za media. Sprawa garbar była omawiana w mojej obecności i postanowiłem że nie będę wnioskował o zmianę planu w tym miejscu. Budynek zatrem powinien powstać, ale musi być uzgodniony z Konserwatorem zabytków. I nie wolno samowolnie zajmować

    prezydent: drogi

    mateusz1988: A może powinno się wręcz utrudniać poruszanie się samochodami na rzecz komunikacji miejskiej (osobne pasy ruchu dla autobusów itd.)?

    prezydent: Trochę tak %28np. opłaty za parkowanie%29, ale bez przesady.

    prezydent: Tylko przesada jest szkodliwa

    szczur: fakt, moje pytnaie wykracza poza budzet. mysle o strategii wieloletniej, z trzecia rama, ktora bedzie sie splacac kilkadziesiat lat, a ulatwi nie dojazd do centrum tylko (koszetm m. in. klinow zieleni) do podmiejskich osiedli weweloperskich

    prezydent: To jest fascyjujący temat ale trochę za długi na czat. I 3 rama jest potzrzebna i trasy tramwajowe. Problem jest w hierarchii

    prezydent: Na pewno 3 rama nie powstanie w ten sposób by była to jedyna inwestycja, przez kilkadziesiąt lat

    moderator: czekamy na kolejne pytania, mamy jeszcze kilka minut

    urban33: Gdyby okazało się, że kryzys finansowy jest wiekszy niż przewidziano i do budżetu wpłynie mniej środków, które inwestycje zostaną skreślone w pierwszej kolejności?

    prezydent: Te które będą najmniej zaawansowane. Będziemy też chronić inwestycje na które dostajemy środki z zewnątrz %28np. UE%29

    sss: Panei Prezydencie:

    prezydent: Co ???

    zenon: Dekonspiruję się

    prezydent: pozdrawiam

    mateusz1988: nie mowi sie co tylko proszę

    prezydent: mówię zawsze proszę, ale w czacie co jest krótsze i bardziej pasowało do zenona

    sss: Panei Prezydencie: czy uwaza Pan, ze pensja Pana- menadżera budżetu 3mld jest adekwatna do odpowiedzialnosci?

    prezydent: Nie ale i tak jest prawie wyższa od mojej

    prezydent: Sory zrozumiałem to pytanie o skarbnika, ale odpow. jest aktualna

    boniek: Był Pan wczoraj na meczu ?

    prezydent: Tak najlepszy mecz Lech ostatnich lat, ale jak można tak nie trafiać

    sss: nie zrozumieliśmy sie chodzi mi o to, ze uważam że pensje prezydentów, marszałków są zbyt niskie jezeli chodzio o odpwoiedzialność, ciagłe procesy, medialne doniesienia.. czy to sie opłaca?

    prezydent: Też tak uważam ale nie narzekam

    prezydent: Dzięki za rozmowę. Do następnego razu %28jeśli chcecie%29.

    zenon: Chcemy! Chcemy!!!

    boniek: Powodzenia panie Prezydencie

    urban33: Ja również dziękuję. Pozdrawiam!

    Koniec - 2008-12-05 12:02[b]

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    13-11-2008
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tej rozmowy wynika, ze ten milion to...ktos zapomnial o nim chyba.

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2008
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co z tym milionem ??? 1.000.000

    Oj chyba, tak. Jak narazie nie ma, żadnych informacji z wiarygodnych źródeł, co z tym ewentualnym milionem. Może 22.12 coś się wyjaśni. Bardzo by się przydał, oj bardzo, aby jednak zatrzymać Adama w klubie. Mam nadzieję, że do Pana Prezydenta dotarła już informacja, że przynajmniej zawodnicy zostali spłaceni i nikt nie zamierza szukać pieniędzy na ten cel. Mógłby zmienić swoją politykę myślenia i przyzwolić na zwiększenie dotacji na ten sezon. W końcu jest w co inwestować i warto bo przecież "Poznań stawia na sport". Poznański żużel zajął już 2 miejsce, jeżeli chodzi o zainteresowanie tą dyscypliną sportową przez kibiców w Naszym mieście, zaraz za Kolejorzem, który ma bogate i długie tradycje.

    pozDrawiaM

  42. Powrót do góry    #42
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Co z tym milionem ??? 1.000.000
    Ano to:


    Raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem...

    Wstałem dziś, tak jak zwykle, o 5:30
    Jeszcze szaro za oknami, dymy snują się po mieście
    Zjadłem to co zwykle, jak zwykle się nie myłem
    Wyszedłem z domu, na autobus zaczekałem
    Gdy autobus przyjechał, ledwo wlazłem do środka
    Tą linią cały fanklub jeździ, kogom ja nie spotkał
    Nagle jeden krzyknął - spójrzcie w "Głos" -oto będzie: hura!
    Patrzę, Jezu, on! Sqóra, Sqóra, Sqóra!

    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona

    Krzyczy starszy człowiek z tyłu: - Ja mówiłem, że tak będzie
    Toć on zwykły taki człowiek jak z nas każdy na zakładzie
    Gdy pomogli mu rękami, pomogli mu zwyciężyć
    Widziałeś ty? Ja mówiłem, że tak będzie
    - Czekaj, czekaj, niech policzę, ile klub nasz ma pieniędzy
    - Co ty, oszalałeś? Niepotrzebne nam są więcej
    Lepiej dobrze się rozejrzyj, popatrz na to co ma Lech
    Patrzę: na Bułgarskiej będzie tylko nowy stadion, a niech...

    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona

    Ty "na radzie" w Magistracie obiecałeś nam pieniądze
    Pamiętam, co mówiłeś, mogłeś liczyć się ze słowem:
    - Nie chcę mieć tego, co rok temu, będę krzyczał zawzięcie
    I zobacz, stało się, jest sprawiedliwość na tym świecie
    Krzyczę teraz już z innymi: - Mówiliśmy, że tak będzie
    Pomogli mu rękami, pomogli mu zwyciężyć
    Miej na wszystko baczenie, tu mnie proboszcz kontroluje
    Nie myślę, nie czuję, wykonuję

    Tam gdzie mieszkam: na Sołaczu -sto lat świetlnych jest do Placu [Kolegiackiego]
    Pokonałem je zawzięcie, znalazłem to zajęcie
    Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa
    Niech zobaczą, jak się gniewa horda krwawego Pollusa
    Obserwują nasze życie urzędnicy za biurkami
    Zobacz, przyjrzyj się uważnie, urzędnicy tacy sami
    Na folwarku jest tak często, że ktoś kogoś kontroluje
    Ja to czuję!

    Obiecałeś miliona, wyraźnie słyszeliśmy
    I minęło tyle czasu, nic nie dostaliśmy
    Czekamy jeszcze trzy dni, ani chwili dłużej
    Niecierpliwość nasza wzrasta, to czekanie się wydłuża
    Nasi wszyscy koledzy, oni myślą tak samo
    Gdy się kładą wieczorem i gdy wstają rano
    Pamiętają twoje słowa, gdy słuchali cię "na radzie"

    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj naszego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj naszego miliona

    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj naszego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, naszego miliona...

    Pamiętają twoje słowa, gdy słuchali cię "na radzie"
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj naszego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj naszego miliona

    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, dawaj naszego miliona
    Grobelny, dawaj mojego miliona
    Grobelny, naszego miliona.


    Przeróbka zawiera oczywiste błędy gramatyczne ("dawaj mojego miliona"), jak również merytoryczne (stadion na Bułgarskiej oczywiście jest miejski a nie Lecha), ale czego się nie robi dla sztuki...;)

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobre!!!!!

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Świetne, naprawde bardzo dobre Basala :D :D

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2008
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewnie, że dobre ;-))

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •