Pokaż wyniki od 1 do 39 z 39

Wątek: Najlepsze na świecie tory do walki

  1. Powrót do góry    #1
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach

    Najlepsze na świecie tory do walki

    Nie wiem czy temat jest poprawnie sformułowany jeśli chodzi o zasady języka polskiego -żubrówka z sokiem jabłkowym (może niezbyt wyszukane, ale po łbie daje)...:) Proszę abyście podawali swoje typy jeśli chodzi o najlepsze tory żużlowe, dodając do tego krótkie uzasadnienie (np.: dobrze wyprofilowane łuki, krótkie proste, odpowiednia szerokość, nawierzchnia z tego a tego z dodatkiem tamtego itp. itd.). Na potwierdzenie swoich tez, czy też twierdzeń, możecie zamieszczać zdjęcia lub np. wypowiedzi zawodników. No i proszę bez "lokalnych patriotyzmów":) Moje typy to tory w Gorzowie, w Gnieźnie oraz w Swindon. Uzasadnienie: jeśli chodzi o dwa pierwsze, to dlatego że nawet jak w danym dniu wymienione tory są "betonowe" to zawodnicy "nie rozjeżdżają się" (przeważnie) i dzięki temu jest sporo walki. Co do trzeciego: bo tak (nie mam już sił na pisanie skąd taki typ). I żeby nie było: jestem (a raczej pochodzę) z Grudziądza:) P.S. Proszę również o wskazywanie torów, które uważacie za najgorsze. Oczywiście też uzasadniając swój wybór. Mój typ: tor PSŻ-etu. Mieszkam obecnie w Poznaniu, więc niby że taki obiektywny jestem:) (Tor jest po prostu za długi i zbyt dziurawy).


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Jednym z fajniejszych torow do walki byl (i jest nadal) tor w Gosford i to zarowno dla zuzlowcow jak i sidecarow. Dobrze przygotowany i zawody oglada sie naprawde swietnie. Bylo tez kilka torow sztucznych, na ktorych byly zawsze emocje oraz oczywiscie niezapomniane Vojens.

    Z polskich torow to za takie zawsze uwazalem Torun i Bydgoszcz.

    Najgorsze? Rzeszow ma jeden z gorszych, podobnie Krosno czy Krakow. Bardzo zle walczylo sie na nowym Sydney Showground, gdzie odbyla sie tegoroczna runda IM Australii.
    Regards from Sydney
    Dexter

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 950 w 513 postach
    No, jezeli miara "dobrosci" toru jest ilosc mijanek, to nie mam pojecia jakim cudem zaliczyles Dexter tor krosnienski do najgorszych. Fakt, byl mocno dziurawy (w tym roku jest juz zupelnie inaczej)ale mijanek bylo zawsze na nim sporo i mozna bylo skutecznie atakowac przy krawezniku jak i po szerokiej.
    Najgorszy moim zdaniem (czytaj najmniej mijanek) jest tor wroclawski, ale to chyba kwestia przygotowywania go na zawody przez Marka Cieslaka.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z polskich torow to za takie zawsze uwazalem Torun i Bydgoszcz.
    Z tym Toruniem to jest tak, że tor jest mały i zawodnicy jeżdżą blisko siebie i to może dawać takie odczucie, ale tak naprawdę to na torze w Toronto walka jest jak ścigają się Ricki, Wiechu, Adams, Crump ponieważ na toruńskim torze trzeba umieć się ścigać.

    Edit: ostatnio działacze fundują nam beton i walki jest jak na lekarstwo.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Najgorsze? Rzeszow ma jeden z gorszych, podobnie Krosno czy Krakow
    Dexter byłeś kiedykolwiek w Krośnie na meczu? Chyba nie, bo piszesz bzdury. Spytaj sie np. Jacka Woźniaka czy tor w Krośnie jest nie do walki :)
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    07-04-2007
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie jest todziwny wątek ,bo uwazam ze na każdym torze jest walka. Tylko trzeba tor do walki przygotować, a nie robić na siłę czegoś aby goście sobie nie poradzili. We Wrocławiu na lidze jest jazda gęsiego ,ale na innych meczach jak tor jest inaczej przygotowany to walka juz jest.Zawsze duzo jest walki na stadionach Tarnowa ,Bydgoszczy, Zielonej Góry i co ostatnio pewnie wszyscy widzieli w Gdańsku( szkoda ze tam się tak strasznie kurzyło-chodzi mi o mecz Lotos_Stal Gorzów), mecz walki i w kazdym biegu duzo mijanek.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Oglądając finał zamorski (dzięki uprzejmości jednego z użytkowników, który udostępnił to na ftp), będący eliminacją IMŚ 1991 byłem pod wrażeniem widowiskowości tychże zawodów, dlatego śmiem twierdzić, że tor w Bradford można do torów, sprzyjających walce z pewnością zaliczyć ;)

  8. Powrót do góry    #8
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Częstochowa 5 lat temu :P Nie było meczu bez ciekawych akcji, a to co robił Holta to było coś :)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach
    Częstochowa przed przebudową i wymianą nawierzchni toru. Kultowa orbita była znana w całym kraju. Akcje Lorama, Drabola, Nielsena, Ermolenki, Golloba no i oczywiście Joe "Maszyny" Screena.

    PS
    15 bieg CKM vs Stal Gorzów wynik po 14 43-41 ze startu na 5-1 wychodzą Hamil ze Świstem> To co zrobił Screen przechodzi ludzkie pojęcie. Kto widział wie i nie zapomni!!!

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Najgorsze? Rzeszow ma jeden z gorszych, podobnie Krosno czy Krakow
    Dexter byłeś kiedykolwiek w Krośnie na meczu? Chyba nie, bo piszesz bzdury. Spytaj sie np. Jacka Woźniaka czy tor w Krośnie jest nie do walki :)
    Bywalem w Krosnie na wielu zawodach, z toru wialo nuda i czarna nawierzchnia, po ktorej niezle sie trzeba bylo myc, byly natomiast efektowne upadki. ;)
    Regards from Sydney
    Dexter

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2006
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://youtube.com/watch?v=-m3r6sQgbuY

    Tu mozna zobaczyc ten atak Screena,szczerze mowiac moge obejrzec go z 15 razy pod rzad i wcale nie wydaje mi sie to nudne.

    L.Adams i wielu innych zawodników w ostatnich latach powtarza,ze tor w Lesznie jest najlepszy.Emocjii i efektownych mijanek nie brakuje,choc na ostatnim meczu z Włókniarzem szału nie było;)to mysle,ze dobrze przygotowany na DPS moze dostarczyc nam widowiska jakiego dawno nie było.




  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Liderem wśród najnudniejszych torów jest zdecydowanie Wrocław, ale o tym wszyscy już wiedzą. Z kibicami z tego miasta włącznie, bo strasznie mało chodzi ich na ligowe mecze Atlasa.

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Najlepsze? Tarnow, Bydgoszcz, Leszno, Gorzow, Ostrow, Malilla, slyszalem, ze w Gorican jest bardzo fajny tor. Najgorsze? Wroclaw, Lublin, Poznan, Daugavpils, Kopenhaga GP (tak jak i wiekszosc tzw. torow czasowych).

    Ogolnie jestem zdania, ze wszedzie da sie poscigac, o ile tor zostanie odpowiednio przygotowany, a z tym jest czesto problem (ostatnimi czasy w Toruniu, no i przede wszystkim Wroclaw).

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Z tym Toruniem to jest tak, że tor jest mały i zawodnicy jeżdżą blisko siebie i to może dawać takie odczucie, ale tak naprawdę to na torze w Toronto walka jest jak ścigają się Ricki, Wiechu, Adams, Crump ponieważ na toruńskim torze trzeba umieć się ścigać.

    Edit: ostatnio działacze fundują nam beton i walki jest jak na lekarstwo.
    W Toruniu przynajmniej od 1999 roku walki zawsze było jak na lekarstwo, niezależnie od nawierzchni (z dokładnością do tych zawodników, których wymieniłeś).
    Przyczyną moim zdaniem są 'grabarze' na obu łukach, którzy zbierają luźną nawierzchnię z zewnątrz do wewnątrz (w tym sezonie też są? bo nie zwróciłem uwagi)

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    341
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ogolnie jestem zdania, ze wszedzie da sie poscigac, o ile tor zostanie odpowiednio przygotowany, a z tym jest czesto problem (ostatnimi czasy w Toruniu, no i przede wszystkim Wroclaw).
    No faktycznie... Tor u nas w Toruniu jest słabiutki...
    Nasi zawodnicy nie mgoą sie na nim odnaleść (szczególnie Żagar i Sulli).
    Częstochowa przed przebudową i wymianą nawierzchni toru. Kultowa orbita była znana w całym kraju. Akcje Lorama, Drabola, Nielsena, Ermolenki, Golloba no i oczywiście Joe "Maszyny" Screena.

    PS
    15 bieg CKM vs Stal Gorzów wynik po 14 43-41 ze startu na 5-1 wychodzą Hamil ze Świstem> To co zrobił Screen przechodzi ludzkie pojęcie. Kto widział wie i nie zapomni!!!
    Przypomina mi sie podobna akcja w Toruniu, bodajże miedzy Crumpa i Jagusia wszedł Sullivan...

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Najgorszy? Naturalnie we Wrocławiu - w myśl powiedzenia "jak wyszli, tak przyszli" czyli od startu do mety bez emocji.
    Nie powiem, że najlepszy w Rawiczu, ale byłem bardzo mile zaskoczony, gdy po ostatniej modernizacji zobaczyłem sporo mijanek i ładnego ścigania się.
    Nie wiem jak teraz, ale był czas, że najwięcej emocji dostarczały mi biegi w Rybniku.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    PS
    15 bieg CKM vs Stal Gorzów wynik po 14 43-41 ze startu na 5-1 wychodzą Hamil ze Świstem> To co zrobił Screen przechodzi ludzkie pojęcie. Kto widział wie i nie zapomni!!!
    To samo Screen zrobił w Gdańsku, pokonując miejscowych. Słuchałem transmisji w radiu gdańsk. Komentator był w takim szoku, że zaczął krzyczeć jakieś niedorzeczności, nieskładne słowa. Po chwili włączono muzyczkę, a ja nie wiedziałem jaki wynik:D. Dopiero po ok 5 minutach(chyba tyle potrzebował aby dojść do siebie) znów połączono się z komentatorem i opowiedział co się wydarzyło.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Nie wiem jak teraz, ale był czas, że najwięcej emocji dostarczały mi biegi w Rybniku.
    O wlasnie, o Rybniku zapomnialem wspomniec. Nie mialem niestety nigdy przyjemnosci ogladac zawodow na tamtym torze na zywo, ale kilka imprez, ktore ogladalem przed TV zapadlo mi w pamiec. Szczegolnie ubiegloroczny final DMSJ i swietny, przyczepny tor, gdzie Hlib potrafil przedrzec sie na czolo stawki z ostaniego miejsca po pierwszym okrazeniu!

    pzdr

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,659
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    To samo Screen zrobił w Gdańsku, pokonując miejscowych. Słuchałem transmisji w radiu gdańsk. Komentator był w takim szoku, że zaczął krzyczeć jakieś niedorzeczności, nieskładne słowa. Po chwili włączono muzyczkę, a ja nie wiedziałem jaki wynik. Dopiero po ok 5 minutach(chyba tyle potrzebował aby dojść do siebie) znów połączono się z komentatorem i opowiedział co się wydarzyło.
    Opowiadasz o zdarzeniu z 1995 roku. Mecz Wybrzeże - Włókniarz. Po 14 biegu wynik 41:43 dla Częstochowy. Ostatni wyścig Olszewski Sawina kontra Screen E. Skupień. Gdańszczanie wychodzą na 5:1. Screen z tyłu. E. Skupień się nie liczy. Gdańsk jedzie parą - Sawina po małej, Olszak po dużej. Screen dwoi się i troi, aby wyprzedzić choć jednego gdańszczanina. Na ostatnim łuku, bodaj Sawina za szeroko wyszedł z wirażu i Screen Machine atakiem przy kredzie wyprzedził gdańską parę. Wynik meczu 44:46...
    Pozdrawiam.

  20. Powrót do góry    #20
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    PS
    15 bieg CKM vs Stal Gorzów wynik po 14 43-41 ze startu na 5-1 wychodzą Hamil ze Świstem> To co zrobił Screen przechodzi ludzkie pojęcie. Kto widział wie i nie zapomni!!!
    42,5:41,5 dla Włókniarza przed 15 wyścigiem ;)
    I ten pamiętny atak między Hamilla i Śwista dał nam wygraną.
    Po biegu wszyscy wybiegli na tor a ja spadłem z bandy jako 5-cio letnie dziecko :P

    Nie w temacie ale trzeba było poprawić :)

    CHCEMY TOR Z 2002 lub 2003 ;)

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    CHCEMY TOR Z 2002 lub 2003
    Oprocz dosypanej nawierzchni, nasz tor jest niemal taki sam (bo przesuniecie kraweznika o 0,5m z powodu dmuchanej bandy nie mozna nazwac zmiana geometrii) :P

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Odgrzebałem ten temat, bo chciałbym zadać pytanie dot. torów żużlowych. Orientuje się może ktoś, gdzie w internecie można znaleźć w miarę kompletną bazę danych technicznych polskich torów (chodzi mi o bardziej szczegółowe dane niż szerokość na prostych i łukach, np. nachylenie łuków w stos. do murawy - ew. może ktoś wie, jak te liczby kształtują się na poszczególnych torach)? Pytam w kontekście budowy nowego toru w T-niu, którego to łuki mają mieć nachylenie 6/7 %. Chciałbym te parametry porównać do analogicznych na innych polskich torach.

    Z góry dzięki, pzdr

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    Odgrzebałem ten temat, bo chciałbym zadać pytanie dot. torów żużlowych. Orientuje się może ktoś, gdzie w internecie można znaleźć w miarę kompletną bazę danych technicznych polskich torów (chodzi mi o bardziej szczegółowe dane niż szerokość na prostych i łukach, np. nachylenie łuków w stos. do murawy - ew. może ktoś wie, jak te liczby kształtują się na poszczególnych torach)? Pytam w kontekście budowy nowego toru w T-niu, którego to łuki mają mieć nachylenie 6/7 %. Chciałbym te parametry porównać do analogicznych na innych polskich torach.

    Z góry dzięki, pzdr
    6-7% to sporo (jeśli się pomyliłeś i chodzi w rzeczywistości o stopnie - to już w ogóle byłaby masakra;)), zważywszy na fakt, że na stoku narciarskim o takim nachyleniu i nawet nierewelacyjnie nasmarowanych deskach można spokojnie zjechać ;) Ale spoko. To jest sensowny projekt, pod warunkiem, że na łukach nie będzie 14 m szerokości.

    pozdr.

  24. Powrót do góry    #24
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odgrzebałem ten temat, bo chciałbym zadać pytanie dot. torów żużlowych. Orientuje się może ktoś, gdzie w internecie można znaleźć w miarę kompletną bazę danych technicznych polskich torów (chodzi mi o bardziej szczegółowe dane niż szerokość na prostych i łukach, np. nachylenie łuków w stos. do murawy - ew. może ktoś wie, jak te liczby kształtują się na poszczególnych torach)? Pytam w kontekście budowy nowego toru w T-niu, którego to łuki mają mieć nachylenie 6/7 %. Chciałbym te parametry porównać do analogicznych na innych polskich torach.

    Z góry dzięki, pzdr
    obawiam się że na necie nie znajdziesz tych danych, kiedyś cały dzień szukałem i znalazłem tylko Toruń i to obecnie budowany stadion, zapomniałeś dodać że na prostej nachylenie ma wynosić ok.4%
    natomiast bujajac sie po stadionach smialo moge stwierdzic ze leszno jest na 1 miejscu, Rzeszow na 2 w kontescie nachylenia luków,


    ps. gniezno luki - 4,7%
    prosta - 3%

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2005
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem z Gorzowa i nie narzekam na brak walki ale dla mnie zdecydowanie i bezsprzecznie najlepszym torem do walki i mijanek jest Bydgoszcz! Niech tylko w końcu zrobią coś z trybunami bo paradoksalnie ale żużel na tamtejszym stadionie lepiej ogląda się w... telewizji niż na trybunach. No chyba że na loży honorowej ale to tylko nieliczni.

    Ktoś wspomniał o Bradford. Pamiętam, że tam były bardzo pochyłe łuki, w ogóle cały tor był bardzo pochyły. Jak stali na starcie to różnica poziomów między tym z pierwszego toru a tym spod bandy była dobry metr!!! Walka tam była również widowiskowa a szczególnie zapamiętałem walkę w finale IMŚ 1990 pomiędzy Perem Jonssonem (wówczas został mistrzem świata)a Shawnem Moranem, któremu później odebrano srebrny medal IMŚ za... doping. Shawn jeździł jak się okazało na dopingu tyle, że nie w finale ale w półfinale. Swoją drogą ktoś wie co się stało z torem i stadionem w Bradford???

    A Częstochowa i Screen? Cóż, doskonale pamiętam tą akcję (najpiękniejsza akcja w historii speedwaya?) ale to zasługa nie toru ale Joe. Taki zawodnik jak on wszędzie jeździł widowiskowo.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jestem z Gorzowa i nie narzekam na brak walki ale dla mnie zdecydowanie i bezsprzecznie najlepszym torem do walki i mijanek jest Bydgoszcz!
    Jestem z Gdańska i zgadzam się w całej rozciągłości ;)


  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    obserwatorek napisał:

    natomiast bujajac sie po stadionach smialo moge stwierdzic ze leszno jest na 1 miejscu, Rzeszow na 2 w kontescie nachylenia luków,
    Chyba za mało "bujasz" się po stadionach aby "śmiało" wypowiedzieć się na ten temat...w konteście...nachylenia łuków.
    Leszno?
    Rzeszów?
    Słaby żart.

    Co do Bradford to byłem tam kilka razy.
    *****isty tor.
    Chyba najlepszy jaki widziałem.
    Nachylenie łuków podobne do toru kolarskiego;)
    p.s. a medal Moranowi odebrano dopiero w finale za drinkowanie;)
    (Nie wiem jak mógłby wystartować w finale obciążony zarzutami o doping?)
    Chyba że mówimy o "innym" finale.
    Kilkanaście lat temu rozmawiałem z Toddem Wiltshirem na temat tego zdarzenia.
    Otrzymał srebrny medal po pewnym czasie ponieważ Shawn był w finale... nachlany:)

    Swoją drogą Moranowie byli totalnymi luzakami.
    Potrafili na motocyklach żużlowych na boso jeździć po zwykłych szosach na bani;)
    of course;)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2005
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Bradford to byłem tam kilka razy.
    *****isty tor.
    Chyba najlepszy jaki widziałem.
    Nachylenie łuków podobne do toru kolarskiego;)
    p.s. a medal Moranowi odebrano dopiero w finale za drinkowanie;)
    (Nie wiem jak mógłby wystartować w finale obciążony zarzutami o doping?)
    Chyba że mówimy o "innym" finale.
    Swoją drogą Moranowie byli totalnymi luzakami.
    Potrafili na motocyklach żużlowych na boso jeździć po zwykłych szosach na bani;)
    of course;)
    Z tego co mi wiadomo to wyniki dopingowe znane były dopiero po finale a próbki były pobrane w półfinale. Nie jestem jednak pewny w 100%. Wracając do tematu to Bradford było naprawdę wyjątkowe a jego oryginalność to ten BARDZO pochyły tor.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    maladioszka napisał:

    Z tego co mi wiadomo to wyniki dopingowe znane były dopiero po finale a próbki były pobrane w półfinale. Nie jestem jednak pewny w 100%.
    Z tego co mi wiadomo to badania zawsze odbywały się zaraz po zawodach.
    W żużlu nie było wówczas testów dopingowych sensu stricto.
    Medal odebrano Moranowi kilka dni po finale po opublikowaniu testów/wyników alkomatowych;)
    Już podczas zawodów kilka osób twierdziło, że jest na bani:)
    Zresztą Kelly i Shawn nie trzeźwieli zbyt często:)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2005
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zresztą Kelly i Shawn nie trzeźwieli zbyt często:)
    To fakt;)

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Na przełomie lat 80/90 toczono w żużlu wojnę z chorobą filipińską:)
    Może nawet wcześniej.
    Zapadło na nią wielu żużlowców.
    Carter czy nasz Jancarz.
    Od przyszłego sezonu ma funkcjonować przepis o alkomatach przedmeczowych i karze rzędu 50000 pln za brak tego sprzętu...
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Temat mocno zszedł w bok, choć notabene szkoda było Show'a.
    W Anglii do elity należy z widzianych przeze mnie Wolverhampton, Arena Essex, w Polszcze to Bydgoszcz, Leszno, Rzeszów (Tarnów dla miejscowych), dodatkowo Krsko i Vojens
    Dużo zależy od braku dysproporcji w sprzęcie i umiejętnościach. Nachylenie też ma znaczenie, w czym brylował wspomniany Bradfod. I tak najwięcej zależy od tego, ile dany tor umożliwia trajektorii.
    Powiecie że to szowinizm, lecz leszczyński tor za najlepszy do walki uznali w wywiadach: Nielsen, Knudsen, Rickardsson, oczywiście zakładam, że trochę było w tym kurtuazji.

  33. Powrót do góry    #33
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    napisał blacktop
    Chyba za mało "bujasz" się po stadionach aby "śmiało" wypowiedzieć się na ten temat...w konteście...nachylenia łuków.
    Leszno?
    Rzeszów?
    Słaby żart.
    to jest twoja odpowiedz ? :)
    zatem podaj stadion w Polsce gdzie masz wieksze nachylenie luków niz w Lesznie ?

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    stary rybnicki tor ..
    to byl tor ..
    www.youtube.com/watch?v=_Gx57EKsUKY
    nie raz nie dwa takie pojedynki mialy miejsce ..

    ale na nowym tez nudno nie jest ...

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    W Toruniu ale w latach 90, nawet przeciętni zawodnicy byli w stanie stworzyć widowisko. Natomiast jeżeli chodzi o tory zagraniczne to najbardziej lubiłem oglądać zawody rozgrywane na torze w BRADFORD

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    22-06-2008
    Postów
    42
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Imo każdy tor jest do walki, wszystko tylko zalezy od sposobu przygotowania nawierzchni :)

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,231
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,220 w 650 postach
    Dawid Stachyra (Marma PF Rzeszów): Chciałbym podziękować kierownictwu drużyny za to, że mogłem wystartować dzisiaj jako prowadzący parę. To dopiero mój drugi występ na torze w Lesznie, który wyjątkowo sprzyja walce na dystansie. Szerokie proste i łuki umożliwiają wiele wariantów ataków w trakcie trwania wyścigu. Startując, jako prowadzący parę miałem okazję rozpoczynać zawody z pól wewnętrznych i muszę przyznać, że to bardzo korzystny układ na początku meczu.

    Cameron Woodward (Marma PF Rzeszów): Po raz pierwszy mam okazję wystartować w Lesznie i muszę przyznać, że tor jest super. Lubię duże obiekty, a tu jest gdzie zaczepić koło i można atakować różnymi ścieżkami. W Anglii obiekty są zdecydowanie krótsze i węższe, przez co rozwijamy tam mniejsze prędkości. W moim przypadku problemem w polskiej lidze jest dopasowanie sprzętu, aby był wystarczająco szybki dla skutecznej walki.

    :)

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Co do Bradford to byłem tam kilka razy.
    *****isty tor.
    Chyba najlepszy jaki widziałem.
    Nachylenie łuków podobne do toru kolarskiego
    p.s. a medal Moranowi odebrano dopiero w finale za drinkowanie
    (Nie wiem jak mógłby wystartować w finale obciążony zarzutami o doping?)
    Chyba że mówimy o "innym" finale.
    Kilkanaście lat temu rozmawiałem z Toddem Wiltshirem na temat tego zdarzenia.
    Otrzymał srebrny medal po pewnym czasie ponieważ Shawn był w finale... nachlany
    To chyba jakas nowa historia sportu zuzlowego. Moranowi odebrali medal za niedozwolone srodki, ktore wzial po upadku
    na kilka dni przed finałem zamorskim w czerwcu. Moran mial o to wiele pretensji, dlaczego tak dlugo zwlekano z oficjalnymi wynikami. Klasyfikacji nie przesuwano. Wiltshire został z brazowym medalem, a Nielsen na 4 miejscu.

    Nie pamietam dokladnie, kiedy podano oficjala wiaodmosc o odebranio medalu Moranowi, ale kilka tygodni po pierwszym wrzesnia, gdy odbyl sie final.

    Ktos tam jeszcze pisal o połfinałach. Eliminacje byly podzielone na strefy. (od 1991 byly półfinały) Moran w 1990 wygral ostatni najtrudniejszy szczebel. Final inter w Fjelsted. Kapitalne zawody. Zreszta wygrał po raz 3 w karierze. Wielki zawodnik i pisanie o nim, ze w finale jechał nachlany? hmmm

    Najlepszy tor do walki? Zgodze sie z Tonym Rickardssonem - Vastervik. Lubie jeszcze Motale.

    Mozliwosci Vastervik testuje Crumpie ;)

    http://pl.youtube.com/watch?v=vhQJ8z_OFoA

    http://pl.youtube.com/watch?v=ViqmrZ6rQ3I&feature=related

    Głowna prosta zmieniono 2 lata temu.

    Bradford bylo magiczne, ale juz go nie ma :(

    Swoją drogą ktoś wie co się stało z torem i stadionem w Bradford???
    Alan Ham promotor zwinal interes po 1997 roku. Notabene gdy książeta wygraly lige z super troi: Screen. Loram i Havelock. Juz w trakcie seoznu 1997 bylo wiaodmo, ze stadion idzie do rozbiorki, ze ma powstac nowy. Lepszy intres dla zespolu futbolowego, ale chyba sie nie dogadali i toru zuzlowego nie ma. Bradford bylo silnym osrodkiem po wojnie, poznije na wiele lat byla ogromna zapasc. Dopiero Alan Ham w 1986 roku zrobil porzadny zuzel. Na pewno pomogl mu w tym fakzt, ze rok wczesniej na Odsal odbyl sie final IMS. Pierwszy w Anglii poza Wembley.

    Liderem Dukes w 1986 byl ekscentryczny Kenny Carter, ktorego Ham wyciagnal z macierzystego Halifax. Ale w maju Kenny popełnił samobojstwo. Ham potrzebowal asa i szybko go znalazl. Gary Havelock, wschodzaca gwiazda angielskiego speedwaya. Havvy był ulubiencem miejscowych fanow do samego konca. Na Odsal bylo wiele magicznych wieczorow, ale i rowniez smutnych. Black sunday 17.09.1989, gdy Gunder zakonczyl sciganie. W barwach Bradford startowalo wielu znakomitych zuzlowcow: Paul Thorp, Simon Wigg, Jimmy Nilsen, czy Kelvin Tatum. Charakterystyczne cechy to trybuna głowna, zółto-czerwona banda, fajnie umiejscowiony parking na 2 luku i nachylone wiraze.

    Stworzony tor dla Tomka Golloba. Lubił go Per Jonsson. Aczkolwiek w finale pucharu ligi w 1990 roku, w pierwszym starcie jako mistrz swiata uciupał 4 punkty. :)

    Moje ulubione zawody na Odsal to FIMS 1990 i BLRC 1992. Pieciu chłopa po 11 punktów. ;) Hans na łopatkach. Sensation :)


  39. Powrót do góry    #39
    Początkujący
    Dołączył
    04-08-2008
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z polskich torów podoba mi się obiekt w Lesznie. Bardzo szeroki i przyjemny tor dla zawodnikow z mocnymi maszynami. Najnudniejszy tor bez dyskusji to obiket we Wroclawiu. Czy może ktoś wyjaśnić dlaczego tam się nic nie dzieje??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •