Pokaż wyniki od 1 do 21 z 21

Wątek: PUCHAR POLSKI

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    PUCHAR POLSKI

    Cze, tak sie zastanawiam i mam nadzieje ze podzielicie sie swoimi uwagami na ten temat, mianowicie zastanawiam sie czy było być możliwe przeprowadzenie PUCHARU POLSKI.

    Jak ja to widze:
    - 16 drużyn ( 8 E liga, 6 - I liga, 2 II liga)

    Oczywiście rozpoczynamy od losowania ( i tak może sie zdarzyć ze np. w I rundzie jedzie Torun-Wrocław albo Toruń-Krosno)
    Ma to swoje plusy i minusy! ( może spowodować ze w pierwszej rundzie odpadnie teoretycznie lepszy zespól a dalej awansuje teoretycznie gorszy zespół - zależy od losowania)

    Czyli jedziemy 1/16, 1/8, 1/4, 1,2 i FINAŁ

    Oczywiście mecz i rewanż

    Duża zaleta PUCHARU jest to ze przegrany odpada i nie jedzie dalej


    Zdobycie DMP to wielki wyczyn ale podwójna korona to juz jest COŚ.





    Co myślicie.......








  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli uda Ci się wytyczyć tyle terminów niekolidujących z innymi rozgrywkami, ile proponujesz, to wtedy podyskutujemy.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli uda Ci się wytyczyć tyle terminów niekolidujących z innymi rozgrywkami, ile proponujesz, to wtedy podyskutujemy.
    Własnie rozpoczynam dyskusje na ten temat i mam nadzieje ze pojawia sie jakies ciekawe pomysły, propozycje itd, było by to napewno bardzo ciekawe doświadczenie dla nas kibiców tak bardzo spragnionych zuzla ( zobacz ile meczy jedzie Elit Liga)

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem, czy wiesz, ale choćby w latach 90. były podejmowane próby rozgrywania pucharów. Zawsze z tym samym skutkiem, czyli frekwencyjną porażką.
    Być może Ekstraliga, na wzór piłkarskiej, zdecyduje się ufundować swój puchar + ogromną nagrodę finansową - wtedy można pomyśleć, zawodnicy byliby skłonni poświęcić inne mecze na rzecz Pucharu. Jeżdżenie dla samych tytułów z góry skazane jest na klapę.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem, czy wiesz, ale choćby w latach 90. były podejmowane próby rozgrywania pucharów. Zawsze z tym samym skutkiem, czyli frekwencyjną porażką.
    Być może Ekstraliga, na wzór piłkarskiej, zdecyduje się ufundować swój puchar + ogromną nagrodę finansową - wtedy można pomyśleć, zawodnicy byliby skłonni poświęcić inne mecze na rzecz Pucharu. Jeżdżenie dla samych tytułów z góry skazane jest na klapę.
    Cenna uwaga, czyli musi byc ktos kto jest w stanie paproponowac wielka kase za wygranie PP ( acz prestiz tez jest wazny), czyli zakładamy ze jest ktos TAKI i wykłada wielka KASE. Co do frekwencji to trudno mi sobie wyobrazić ze na meczu nawet 1/16 PP spotykaja sie druzyny GORZOWA i ZIELONEJ G , lub TORUNIA I BYDGOSZCZY i jest mała frekwencja wiedzac ze po dwumeczu jedna z tych druzyn odpada

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Już kiedyś o to apelowałem - przywrócić niektóre rozgrywki a innym przywrócić rangę!!!

    Mam pomysł na to - ranking!

    Za udział i sukcesy we wszystkich rozgrywkach - zespół zbiera punkty rankingowe. Jeżeli zespół w ostatnich trzech sezonach ma procentowo wysoki pułap zdobytych punktów - otrzymuje bonusy, np.
    - możliwość wykupienia dzikiej karty do ekstraligi :)
    - możliwość wystawienia większej liczby zawodników do eliminacji krajowych IMŚ, IME, IMŚJ i IMEJ
    - możliwość wystawienia większej liczby zawodników do eliminacji rozgrywek krajowych IMP, MIMP, ZK, SK, BK, IPP, IML, MIML.
    - itp. itd.





  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Już kiedyś o to apelowałem - przywrócić niektóre rozgrywki a innym przywrócić rangę!!!

    Mam pomysł na to - ranking!

    Za udział i sukcesy we wszystkich rozgrywkach - zespół zbiera punkty rankingowe. Jeżeli zespół w ostatnich trzech sezonach ma procentowo wysoki pułap zdobytych punktów - otrzymuje bonusy, np.
    - możliwość wykupienia dzikiej karty do ekstraligi :)
    - możliwość wystawienia większej liczby zawodników do eliminacji krajowych IMŚ, IME, IMŚJ i IMEJ
    - możliwość wystawienia większej liczby zawodników do eliminacji rozgrywek krajowych IMP, MIMP, ZK, SK, BK, IPP, IML, MIML.
    - itp. itd.
    AlterEgo na prezydenta:D. Naprawde b.dobre pomysly:).
    pzdr

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2006
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie zeby negowac, ale kluby drugoligowe ledwo dojezdzaja lige, wiec gdziez im w glowach starty w PP.
    Co innego gdyby np taki FIM zorganizowal lige Mistrzow.
    Powiedzmy 4 zespoly Elite League, 4 z Elitserien, 4 z Ekstraklasy i po 2 z Bundesligi i ligi ruskiej.
    Wiadomo, ze niektorzy zawodnicy maja umowy w kilku klubach i musieliby wybierac. Zawsze mozna zrobic losowanie w ktorej ma startowac, a do drugiej druzyny zaprosic kogos goscinnie tak jak jest to w Elite League.


  9. Powrót do góry    #9
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    "Wrocław - Krosno." No jeżeli dla zaistnienia takich widowisk reaktywować PP, to chyba jednak mi się to nie podoba. Ogółem, ciekawe propozycje AlterEgo, ale mi się zdaję, że zwyczajnie żużel w Polsce idzie w tym kierunku, że pewne zmiany są nieodwracalne. I w mojej opinii powstrzymanie upadku prestiżu takich imprez jak MPPK, wszelkiego rodzaju kasków, zawodów młodzieżowych czy też memoriałów albo innych towarzyskich turniejów indywidualnych(nawet super obsadzonych!!) jest niemożliwe.

    To poniekąd proces naturalny, choć z perspektywy cześci kibiców - smutny.

    Cieszmy się, że chociac IMP trzymają się jeszcze w miarę.

    A rozgrywki Pucharu Polski nie zniknęłu bez powodu. Brak terminów to jedno, a znikome zainteresowanie kibiców i przez to drużyn to drugie.

    i jeszcze:
    Wiadomo, ze niektorzy zawodnicy maja umowy w kilku klubach i musieliby wybierac. Zawsze mozna zrobic losowanie w ktorej ma startowac, a do drugiej druzyny zaprosic kogos goscinnie tak jak jest to w Elite League.
    To może weźmy: Crumpa, Andersena, Hancocka, Pedersena, Jonssona, Adamsa, Golloba i Nichollsa lub Hampela i niech wybierają sobie drużyny - jak na podwórku w kosza czy w nogę :) :D
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    02-03-2007
    Postów
    162
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie to poroniona idea...bez obrazy:P...Po pierwsze za duzo napietych terminow po drugie kto by placil zawodnikom jesli juz by sie znalezli jacys wolni bo kluby raczej nie moga sobie na to pozwolic po trzecie kto by na to chodzil w ciagu tygodnia np......Moze fakt bylo by to ciekawe dla klubow 2 ligowych ale ja nie sadze ze w upadajacych osrodkach zuzlowych przyjazd klubu z ekstraligi by byl magnesem na widownie....raczej bez szans na takie rozgrywki...ale dobrze kombinujesz facio:D..pzdr

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Jeżeli uda Ci się wytyczyć tyle terminów niekolidujących z innymi rozgrywkami, ile proponujesz, to wtedy podyskutujemy.
    Jakoś w Anglii jeżdżą i nikt nie narzeka...

    Problemem nie są terminy - problemem są składy drużyn. Większość obcokrajowców, występujących w cyrku objazdowym zwanym ligi żużlowe świata ma tydzień zajęty przed przemieszczanie się pomiędzy Anglią, Polską, Szwecją... Większość ekip nie chciałaby startować w takich czy innych ze względu na brak pełnego składu. Ale spoko. Jeszcze kilka lat i polaków na torach żużlowych będzie mniej niż Finów, może wtedy się ktoś obudzi.
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik Awatar jac_tor
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    172
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze kilka lat i polaków na torach żużlowych będzie mniej niż Finów, może wtedy się ktoś obudzi.
    Obudzi,ale z ręką w nocniku.
    pozdrawiam

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli uda Ci się wytyczyć tyle terminów niekolidujących z innymi rozgrywkami, ile proponujesz, to wtedy podyskutujemy.
    Jakoś w Anglii jeżdżą i nikt nie narzeka...

    Problemem nie są terminy - problemem są składy drużyn. Większość obcokrajowców, występujących w cyrku objazdowym zwanym ligi żużlowe świata ma tydzień zajęty przed przemieszczanie się pomiędzy Anglią, Polską, Szwecją...
    Piszesz, że problemem nie są terminy po czym właśnie w ich braku upatrujesz głównego powodu niepowodzenia przedsięwzięcia...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Jeżeli uda Ci się wytyczyć tyle terminów niekolidujących z innymi rozgrywkami, ile proponujesz, to wtedy podyskutujemy.
    Jakoś w Anglii jeżdżą i nikt nie narzeka...

    Problemem nie są terminy - problemem są składy drużyn. Większość obcokrajowców, występujących w cyrku objazdowym zwanym ligi żużlowe świata ma tydzień zajęty przed przemieszczanie się pomiędzy Anglią, Polską, Szwecją...
    Piszesz, że problemem nie są terminy po czym właśnie w ich braku upatrujesz głównego powodu niepowodzenia przedsięwzięcia...
    gush, przeczytaj mój post jeszcze raz, bo może napisałem zbyt lakonicznie:) Chodzi mi o to, że gdyby żużlowcy nie tworzyli objazdowego cyrku a w składach drużyn byłby max 1 czy 2 obcokrajowieców, to wtedy terminy by się znalazły.

    Chyba mam piątkową przypadłość....;)
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To tak bardziej żartobliwie się czepiałem, chociaż nie ma się z czego śmiać.
    A na poważnie: musimy się pogodzić z tym, że żużel stał sie objazdowym cyrkiem. Pojęcie "drużyna" na dzień dzisiejszy to już praktycznie fikcja. Bardziej pasowałoby "zestawienie". Dzisiaj w Polsce takie, jutro w Anglii inne, w Szwecji pojutrze trzeci wariant. Ci sami zawodnicy, różne konfiguracje. Różne języki!
    Gdyby Anglia zmieniła przyzwyczajenia i zaczęła jeździć jednego dnia w tygodniu (np. czwartek), to można by po ligowej kolejce w niedzielę wynająć jednego wielkiego Airbusa, zabrać wszystkich na wtorkową kolejkę do Szwecji a później spakować w taki sam samolot i polecieć na Wyspy. Z lotniska zawodnicy rozjeżdżaliby się na swoje mecze, wieczorem wracali i lecieli dalej. :)
    Brytyjczycy zdominowali terminy, jeżdżą przez cały tydzień a do tego surowo traktują nieobecności zawodników na meczach. Oni sobie poradzą, liga co roku ma niemal tę samą frekwencję i interes się kręci. Nie mam pojęcia co musielibyśmy zrobić my, żeby mając do pełnej dyspozycji właściwie tylko niedziele, stworzyć rozgrywki o wysokiej randze i prestiżu. Ligowych terminów tykać nie wolno, bo okrojenie zaszkodzi rozgrywkom. Więc co? Poniedziałki? Soboty gdy nie ma GP? W tej cholernej Anglii zawsze znajdzie się jakaś kolizja terminów. Ale może trzeba zacisnąć zęby, zdobyć naprawdę dużą kasę na rozgrywki (tylko i wyłącznie to zapewni im rangę a z czasem prestiż) i walczyć o okołoniedzielne terminy?
    Wg mnie tych dwóch rzeczy nam trzeba - terminów i kasy. Reszta przyszłaby sama.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,659
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    Nie zeby negowac, ale kluby drugoligowe ledwo dojezdzaja lige, wiec gdziez im w glowach starty w PP.
    Co innego gdyby np taki FIM zorganizowal lige Mistrzow.
    Powiedzmy 4 zespoly Elite League, 4 z Elitserien, 4 z Ekstraklasy i po 2 z Bundesligi i ligi ruskiej.
    Wiadomo, ze niektorzy zawodnicy maja umowy w kilku klubach i musieliby wybierac. Zawsze mozna zrobic losowanie w ktorej ma startowac, a do drugiej druzyny zaprosic kogos goscinnie tak jak jest to w Elite League.
    Jestem za, ale moim zdaniem nie powinno się losować gdzie np. jeździć ma Crump (Wrocław czy Poole), tylko on decyduje z którym klubem jest bardziej związany emocjonalnie + kasowo i tyle. Swego rodzaju Liga Mistrzów to było by coś. Jeśli chodzi o terminy to proponuję listopad. Żadna liga nie jeździ, tylko nieco chłodniej...

  17. Powrót do góry    #17
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Jeszcze kilka lat i polaków na torach żużlowych będzie mniej niż Finów, może wtedy się ktoś obudzi.
    Jak tak spojrzeć na obsadę finału eliminacji do finału IMŚJ z Torunia, a tym bardziej na dzisiejszy finał eliminacji do IME do lat 19, to po prostu robi się przykro. Pare lat temu do lat 19 mieliśmy zawodników, którzy byli wielkimi nadziejami na przyszłość i już w tym wieku kosili w lidze. I była pomiędzy nimi konkretna walka. A w tej chwili jest to dramat. I chyba pora się nad tym konkretnie zastanowić, bo przestaje się robić wesoło. To nie na temat, ale po części go dotyczy: właśnie problemu monopolizacji żużla dla grupy 20-30 zawodników na świecie.

    Parę lat temu myślałem, że Polska zdobędzie niedługo tytuł IMŚ i jeśli nie Gollob to będzie to kto inny. Dziś zdaje mi się, że jak nie w tym roku Tomek, co przecież prawdę mówiąc graniczy z cudem to na następne 20 lat nikt może o ten medal nawet nie walczyć. No ewentualnie Hampel.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hehe, chyba już wszelkie aspekty Pucharu poruszamy, łącznie z zostawaniem mistrzem świata. :) I ja również w tym temacie. Nie wiem co też takiego Tomek wymyślił na ten sezon, że tak się na misia zasadza, ale Polak z pewnością nieprędko zostanie mistrzem. Przynajmniej żaden z obecnych asów.
    Łudziłem się, że może Kołodziej coś w tym kierunku zmieni, ale chyba się nie zanosi. Nie dlatego, że miał kilka słabszych meczów, ale dlatego, że ma inne priorytety. Regularnie startuje w Anglii, w Polsce oczywiście, dojdzie do tego Szwecja. To kiedy on ma tym mistrzem zostać? Kiedy pomyśleć o zrobieniu maszyn na GP, kiedy odpocząć i nabrać świeżości (refleksu, koncentracji itp.)? Rickardsson pod tym względem był bezwzględny w ostatnich sezonach - zaczynała się liga w Polsce, kończyły się jego starty na Wyspach i pyrkał sobie w ojczyźnie oraz u nas przez resztę tygodnia spokojnie czekając na kolejną rundę GP.
    Kto chce zostać mistrzem musi być ukierunkowany na swój indywidualny sukces, a nie zaspakajanie potrzeb kilku menedżerów i cieszenie kibiców kilku klubów w Europie.

  19. Powrót do góry    #19
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    A tu się nie do końca zgodzę, bo na pytanie: kiedy Kołdi ma zostać tym mistrzem odpowiem: za parę lat. Teraz musi jednak nauczyć się jeszcze trochę samej jazdy. Sytuacja z Tonym była na tyle inna, że w tych ostatnich latach był on już naprawdę ukształtowany najbardziej jak się tylko da. bardziej niż teraz Crump :) Na taką selekcję owszem trzeba się zdecydować, ale na innym etapie kariery. Z drugiej strony przez nadmiar startów Kołodziej zwyczajnie się wypala poprzez kontuzje, więc też zależy jak spojrzeć.

    No ale odbiegamy od tematu już naprawde mocno za co trochę przepraszam. Ale rzuciłem te swoje refleksje nt. juniorskich obsad w obu finałach krajowych eliminacji tutaj, bo trochę mnie to przeraziło :( Naprawdę następców właśnie Hampela, Kołodzieja, Kasprzaka, Ząbika(?) szukać ze świecą.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-11-2005
    Postów
    1,527
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 253 w 135 postach
    Według mnie ten pomysł to utopia. Po pierwsze zawodnicy startują w kilku ligach i nie znajdą wspólnego terminu, frekwencja będzie słaba bo PP musiałby odbywać się w tygodniu, kibice drużyn ekstraligowych nie chętnie przyszliby na mecz z 2 ligowcem (strata kasy a młodzieżowcy mogą uczyć się jeździć w innych zawodach) Meczy w sezonie jest rzeczywiście mało dlatego ekstraliga powinna liczyc 10 zespołów. Znajda sie zespoły 1 ligowe , które spokojnie maja kase na ekstralige.

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2007
    Postów
    35
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może pewnym rozwiązaniem byłyby np. czwórmecze czy pięciomecze na torach słabszych drużyn.
    Jednak kibice przyzwyczajeni są do spotkań ligowych i raczej niechętnie przyjdą na mecze PP.
    Ogólnie myślę,że sama idea reaktywowania PP jest bardzo słuszna.
    Potrzeba nam przecież więcej rozgrywek.

    ~~~~~~

    A co do czegoś na wzór żużlowej "Ligi Mistrzów" to myślę,że przeszkodą są finanse.
    Wielu zawodników chciałoby na takich zawodach jak najwięcej zarobić.
    Nic dla kibiców.
    A jeśli chodzi o to,w jakiej drużynie ma jechać dany żużlowiec,to myślę,ze możnaby wprowadzić jakieś ograniczenia obcokrajowców i dopiero wtedy zawodnicy mogliby decydować dla jakiej drużyny chcą jechać.
    Ekstraliga - 4 zespoły
    Elite League - 4
    Elitserien - 4
    DSL - 1
    Bundesliga - 1
    Czeska Extraliga - 1
    DM Rosji - 1

    Myślę,że żużel w obliczu dość słabej kondycji powinien "otworzyć" się na świat i zaprosić do tego typu rozgrywek zespoły spoza Europy - USA , Kanada , Argentyna , RPA

    PS Dla mnie paranoją jest to,że odmówiono paru reprezentacjom udziału w DPŚ , bo niby byłoby za dużo zespołów .
    Hahaha , bardzo śmieszne.Niedługo władze speedwaya będą miały problem z obsadą półfinałów.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •