Pokaż wyniki od 1 do 38 z 38

Wątek: baraże o I ligę i sprawa Świtu...

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    baraże o I ligę i sprawa Świtu...

    Przed nami dwa mecze barażowe o miejsca w I lidze w przyszłym sezonie.

    Świt - Garbarnia (sobota 17.30)

    Górnik Łęczna - Zagłębie (niedziela 18)

    Jak sądzicie czy dotychczasowi I-ligowcy zapewnią sobie poprzez baraże udział w najwyższej klasie rozgrywkonej w sezonie 2003/2004?



  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    692
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieje że Garbarnia poleci do 2 ligi. Za te machloje co wyczyniała życze jej tego!

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tylko żałuję, że w barażach nie gra GKS Bełchatów. Chłopaki przez całą rundę o to mocno walczyli, ale trudno było już odrobić stratę z początku sezonu. Ale jestem pewien, że GKS w przyszłym sezonie awansuje do ekstraklasy deklasując przeciwników. A poza tym to nie wiem na jakim stadionie jak awansuje będzie grał Świt przecież jego stadion nie spełnia norm, może tu jest szansa dla GKS ???

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A poza tym to nie wiem na jakim stadionie jak awansuje będzie grał Świt przecież jego stadion nie spełnia norm, może tu jest szansa dla GKS ???
    Ktos rzucil pomysl zeby gral na stadionie Legii dopuki nie spelnia wymogow licencyjnych. Ale na razie to tylko projekt.


    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tej czwórki to bym widział w I lidze Lubin i Łęczną, co jest niestety niemożliwe.

    Świt nie ma stadionu. Szczaki to już w ogóle nie mają nic. No, może poza Marczykiem:P

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I po pierwszym meczu Świt jest w całkiem dobrej sytuacji. Zwycięstwo 1:0, po bramce samobójczej Przytuły w 51 minucie. No i podobno 5 tysięcy luda było. Może być ciekawie w rewanżu.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2002
    Postów
    72
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    brawo Swit!!! Garbarnia nie zasluguje na 1 lige! niech spadnie i tam im pokazemy (Ruch):P

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja powiem tylko tyle ze garbarnia sie raczej utrzyma wygrywajac u siebie chociaz bedzie to bardzo trudne a zaglebie moze miec problemy z gornikiem leczna

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    128
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo świt. Mazowsze będzie maiło trzy drużyny w ekstraklesie(o ile nie będzie w Jaworznie jakiejś klęski

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mazowsze będzie maiło trzy drużyny w ekstraklesie(o ile nie będzie w Jaworznie jakiejś klęski
    Wydaje mi się,że trzy drużyny ma już teraz.No chyba,że nie zaliczasz Płocka do Mazowsza;).

    Przyznam szczerze,że zaskoczył mnie wynik z Nowego Dworu.Myślałem,że Garbarnia tam nie przegra.Mimo wszystko są w stanie to odrobić.I tego im życzę!

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    1,594
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Łęczna pokonuje Zagłębie 1:0. Jedyna bramka autorstwa Bugały w 40 min.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2002
    Postów
    1,422
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W dzisiejszym meczu barażowym Górnik Łęczna pokonał Zagłębie Lubin 1:0 po golu Bugały w 40 minucie.

    Moim zdaniem w meczach rewanzowych zarowno Szczakowianka, jak i Zaglebie pokonaja druzyny Switu oraz Gornika zapewniajac sobie pozostanie w 1 lidze.

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zagłębie się w końcu przejedzie.
    Bo ileż się można **********? Cały sezon przespali. Teraz juz baraże, a oni nadal zero zaangażowania. Wygląda jakby koniecznie chcieli sprawdzić jak się gra na II-ligowym froncie.

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mimo zwycięstw gospodarzy jeszcze żaden zespół nie może być pewny swego pobytu (czyt. utrzymania/awansu) w ekstraklasie. Jak na razie II liga zgodnie ogrywa I-szą. Błedem było by, gdyby po tak skromnych zwycięstwach zespół z Nowego Dworu Maz. czy też z Łęczna już rozpoczął świętowanie awansu. Jeszcze wiele może się wydarzyć.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    LZS-y ...

    To tyle odnośnie zaangażowania piłkarzyków z Lubina ... Co do poziomu, eeeeech, był u nas taki student, geografii zdajsie ... (cytat: Rejs, reż. Marek Piwowski) :):):)

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Lubine do przerwy 1:1, choc sędzia robi co może, to piłkarze z Zagłebia na siłę prą do II ligi:P

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2002
    Postów
    1,422
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Lubinie juz 1:2 dla Górnika. Wiec sprawa jasna 2 liga, 2 liga Zaglebie. Obie bramki dla Lecznej zdobyl Bugala. Dla Zaglebia Klimek. Moj typ wiec okazal sie bledny.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zagłębie się w końcu przejedzie.
    Bo ileż się można **********? Cały sezon przespali. Teraz juz baraże, a oni nadal zero zaangażowania. Wygląda jakby koniecznie chcieli sprawdzić jak się gra na II-ligowym froncie.
    I sprawdzą!!!
    Nie wiem jak to jest możliwe żeby klub,który nie narzeka na brak kasy,z takim potencjałem zawodniczym spadał z ligi?!Dla mnie Zagłębie to był pewniak do pozostania w lidze.Cóż stało się inaczej.Ja napewno nie będę po nich płakał....
    Górnikowi gratululuje awansu i jednocześnie życzę utrzymania w nowym sezonie!


  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mam niedaleko do Łęcznej, wiec się pewnie parę razy wybiorę, żeby zobaczyć np. jak sobie radzi krakowskia Wisła w bastionie disco-polo:P.
    Ale wiekszosc pierwszoligowców raczej nie będzie happy, bo to jednak daleko - bodaj jedyny pierwszoligowiec po prawej stronie Wisły.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2002
    Postów
    489
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeeeeee,
    wreszcie nie ma w extraklasie Zaglebia. Po prostu nie trawie tego klubu. W dodatku od poczatku w II lidze kibicowalem gornikowi. Dlatego moja radosc jest jeszcze wieksza.
    W drugim meczu barazowym wolalbym natomiast, zeby Szczakowianka sie jednak utrzymala.
    tak trzymac

    BRAWO DLA GORNIKA !!!!!!!!

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda że nie będzie I pierwszoligowych miedziowych derbów Dolnego Śląska :(. Gratulacje dla Górnika. Absolutnie zasłużyli na awans. WITAMY W EKSTRAKLASIE! :)

    P.S. Może dwa Górniki się spotkają na inaugurację :P:):):)

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2002
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Górnik wyciągnął właściwe wnioski z lekcji jakiej udzielił mu rok temu KSZO ;-) Gratuluje...

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec Awatar Maldini
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    1,222
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Piłkarze Zagłębia przespali cały tegoroczny sezon i efekto jest taki ze obudzili się z ręką w nocniku. Znacznie bardziej niż w trakcie sezonu ożywiony był natomiast tuż po zakończeniu dzisiejszego spotkania Ireneusz Kowalski, który z pięściami ruszył na graczy Górnika. Widocznie chłopak uznał ze jeszcze nie wszytko stracone i można odzyskac to co stracili na boisku.
    Smiac mi sie chcialo jak komentatorzy Canal Plus cały czas rozprawiali o tym. że KGHM przeniesienie z Zagłębia do pobliskich Polkowic swoje nie male środki finansowe/choc jednoczesnie podkreslali ze to tylko plotka/.
    Ogolnie troche mi szkoda Zaglebia bo przez tyle lat juz przyzwyczailem sie do ze zawsze graja w I lidze, no i nie zapomne jak grali z samym Milanem, ale z drugiej strony za zaslugi to dosatje sie ordery, a nie bezpieczne miejsce w tabeli. Ten zespol zamiast robic postepy cofal sie niestety w przeciwienstwie do Łecznej, ktora juz od kilku sezonow próbowala sforsowac bramy I ligi i wreszcie sie im udalo.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    494
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bravo Górnik! W końcu mamy pierwszą ligę na Lubelszczyźnie!:) Warto było poczekać ten roczek...:) Teraz nic tylko do góry! Jezcze raz Bravo!:)

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-10-2002
    Postów
    918
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oby jeszcze Świt awansował...
    byłoby pięknie...
    życzę im tego z całego serca...

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2002
    Postów
    1,422
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W drugim meczu barazowym Szczakowianka nie pozostawila zludzen Switowi, kto jest lepszy i wygrala 3:0. Bramki zdobyli: Kubisz, Przytula oraz Iwanski.

    Podsumowujac w 1 lidze mamy dwa nowe zespoly, ktore poraz pierwszy dokonaly awansu na ten szczebel rozgrywek : Gornik Polkowice oraz Gornik Leczna.

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No ja też uwazam że Polkowicom i Łącznej należy sie ten upragnionu awans.Sytuacja Zagłebia jest również potwierdzeniem teori że piniądze to nie wszystko.Życzę aby nowe drużyny pobyły dłużej w I lidze niż jeden sezon

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-10-2002
    Postów
    918
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    huhuhu, może być niezła afera z barażami...

    cytuję, źródło http://sport.onet.pl/748819,wiadomosci.html

    Skandal w Nowym Dworze, będzie sprawa w sądzie!

    Co prawda w dwumeczu decydującym o tym, która z drużyn: Garbarnia Jaworzno czy Lukullus-Świt Nowy Dwór Mazowiecki zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie lepsi okazali się ci pierwsi, jednak prezes Lukullusa zapowiada, że to jeszcze nie koniec emocji.

    Cała sprawa znajdzie najprawdopodobniej finał na sali sądowej. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Wojciecha Szymańskiego, prezesa Lukullusa, na łamach "Tempa".

    "Oświadczam, że w moim zespole powstała koalicja piłkarzy, którzy przehandlowali spotkanie barażowe" - powiedział Szymański.

    Według informacji "Tempa", chodzi o kwotę 500 tysięcy złotych.

    "Część zawodników otrzyma oficjalne zapytanie z PZPN, czy zgodzą się stanąć przed sądem w roli świadków. Chodzi o to, że pewna grupa starszych piłkarzy zastraszyła pozostałych, grożąc miedzy innymi, że jeżeli nie dostosują się do ich zaleceń, czyli najzwyczajniej w świecie nie odpuszczą meczu w Jaworznie, to zostaną spalone ich samochody. W tej chwili nie mogę powiedzieć wprost o kogo chodzi" - dodał.

    "Kilka osób dzwoniło do mnie jeszcze przed pierwszym meczem spotkaniem barażowym, informując, że widziano kilku naszych piłkarzy wychodzących ze służbowych pokoi przy ulicy Miodowej. Jeszcze nie przesądzajmy faktów. Wcale nie jestem przekonany, że Garbarnia pozostanie w pierwszej lidze. Dopiero po rozprawie sądowej będę wiedział, który zespół zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie" - stwierdził Szymański.

    "Jestem w posiadaniu zdjęcia, na którym widać, jak Grzegorz Miłkowski podpisuje umowę ze Szczakowianką" - zakończył prezes Lukullusa.

    kolejny news, http://sport.onet.pl/748843,wiadomosci.html

    Wiceprezes PZPN: Rozpoczniemy postępowanie dyscyplinarne

    Pod nieobecność Michała Listkiewicza, prezesa PZPN, który przebywa na Pucharze Konfederacji, sprawą afery w Lukullusie-Świt Nowy Dwór Mazowiecki będzie się musiał zająć Eugeniusz Kolator, wiceprezes związku - pisze "Tempo".

    Prezes Lukullusa po spotkaniu z Garbarnią Jaworzno stwierdził bowiem, że posiada dowody na to, że jego klub z Jaworzna oferował jego piłkarzom 500 tysięcy złotych za odpuszczenie meczu.

    "Jeśli to rzeczywiście ukaże się w gazecie rozpoczniemy postępowanie dyscyplinarne, ale jeśli prezes Szymański ma takie dowody, to dlaczego nie zawiadomił organów ścigania? To już nie jest zabawa. A my mamy tylko środki dyscyplinarne. Z drugiej strony, mam nadzieję, że jeśli rzeczywiście dojdzie do rozpoczęcia dochodzenia, to nikt się z tego nie wycofa i nie skończy się na oświadczeniu, że - tak naprawdę - to ja słyszałem z piątego ucha" - powiedział Kolator.




  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze pozostał smrodek po zeszłorocznym awansie Garbarnii do I ligi(pamiętne baraże z Radomskiem,sprawa Rasica itd.) a już mamy kolejną aferę związaną po części z tym klubem.Mnie tylko dziwi w tym całym zamieszniu postawa działaczy Świtu.Jak można po wygranym pierwszym meczu odsunąć od zespołu kilku piłkarzy i wysłać na mecz rewanżowy 12 zawodników(w tym dwóch bramkarzy)?Trener Świtu nie chcę mówić prawdy bojąc się o swoją rodzinę...
    W tej sprawie jest na razie więcej pytań niż odpowiedzi.Jedno jest pewne letnia przerwa w rozgrywkach nie będzie wcale nudna,tylko co ma to wspólnego z prawdziwą piłką?!

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Syf, jak to w polskiej lidze :(

    Garbarnia celuje w gangsterskich awansach. Powtórka z zeszłego roku. Nie ma o czym pisać. W takich chwilach chcę redukcji ligi do ... 4 klubów :(:(:(

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-10-2002
    Postów
    918
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    na szczęście sprawa trafi do sądu...
    oby znaleźli się zawodnicy Świtu, którzy będą świadkami w sądzie, wtedy winni zostaną ukarani...
    oby...

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Śmierdzący suplement No. 1 :(

    Lewnę zdradził SMS? WP 2003-06-25 (18:39)

    "Być może niedługo się spotkamy. Dostałem propozycję od Szczakowianki. Jak wszystko dobrze pójdzie, będę jej piłkarzem" - mniej więcej tej treści SMS-a, kilkanaście godzin przed rewanżowym meczem barażu o I ligę w Jaworznie, wysłał do koleżanki piłkarz Świtu Nowy Dwór Maciej Lewna. O kolejnym wątku związanym z barażami pisze Gazeta Wyborcza.
    Świt grał w niedzielę ze Szczakowianką w Jaworznie drugi barażowy mecz o ekstraklasę. Lewna wystąpił w pierwszej jedenastce. Grał słabo. W 55. min trener Świtu Mirosław Copjak, w akcie desperacji i na znak protestu, wymienił Lewnę na... rezerwowego bramkarza. Nie miał na ławce zawodników z pola.

    Kilkanaście godzin przed meczem w Jaworznie Lewna wysłał SMS-a do znajomej, cieszył się, że będą się częściej widywać.

    Czy przed meczem wysyłał Pan SMS-a do koleżanki, informując ją, że prawdopodobnie w nowym sezonie będzie występował w Szczakowiance?

    Maciej Lewna: (po chwili zastanowienia) Czy może mi Pan powtórzyć pytanie?

    Czy kilkanaście godzin przed meczem wysyłał Pan SMS-a ze swojego telefonu do koleżanki i informował ją, że prawdopodobnie w nowym sezonie będzie występował w Szczakowiance?

    - Nic nie wiem na ten temat. Nie wysyłałem do nikogo takiego SMS-a. To kompletna nieprawda, bzdura. Ktoś mi "szyje buty". A ofertę ze Szczakowianki mam, owszem, ale nie tylko stamtąd. A zresztą Garbarnia to klub jak każdy inny. Sprawami mojego transferu zajmuje się mój menedżer Robert Kiłdanowicz.

    Ale wróćmy do SMS-a.

    - Pozostawiam to bez komentarza.

    Czyli Pan nie zaprzecza?

    - Zaprzeczam, że wysyłałem.

    Ale mam informację od męża adresatki, właściciela telefonu. Czy zna Pan pana C.*?

    - Znam. Ale nawet nie wiem, kim jest jego żona.

    * C. - działacz piłkarski, prosił o anonimowość, obiecując jednak, że w sądzie gotów jest potwierdzić wszystko i przedstawić dowody.

    Więcej w Gazecie Wyborczej

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-10-2002
    Postów
    918
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czy Ci piłkarze są rzeczywiście tak mało pojętni...
    chłopak sam się sprzedał...

    ciekaw tylko jestem, mówię tu o barażu, jaki będzie tego finał... (oby tylko z tgo nie robili rywingate:) tylko szybko rozwiązali tę aferę...).


  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    Moim zdaniem cos w tym jest , od kilku dni w Gazecie Wyborczej straraja sie przedstawic dowody w tej sprawie ,. no i jak narazie artykuły te sa bardzo ciekawe. Między innymi , dzisiaj npisali ze piłkarz Świstu , Maciej Lewna , miał sprzedac mecz a w zamian za to od nastepnego sezony grac w Szczakowiance. No ciekawe jak to sie wyjasni.
    Tylko Falubaz!

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ciekaw tylko jestem, mówię tu o barażu, jaki będzie tego finał... (oby tylko z tgo nie robili rywingate tylko szybko rozwiązali tę aferę...).
    hehe... w sam raz "zapchajdziura" do poczatku rozgrywek!
    Jeśli o mnie chodzi to nie wierzę w rozwiązanie tej kwestii w żadną stronę... i koniec końców wynik z boiska zostanie utrzymany!

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    We wtorek o godzinie 10.00 zbierze się Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), który po raz drugi zajmie się sprawą meczów barażowych o prawo gry w ekstraklasie pomiędzy Lukullesem Świtem Nowy Dwór Maz. a Garbarnią Szczakowianką Jaworzno.

    Być może członkowie WD zdecydują się przy przesłuchaniach skorzystać wariografu, który potocznie zwany jest wykrywaczem kłamstw.

    Przed tygodniem w prasie pojawiły się kontrowersyjne wypowiedzi prezesa Lukullusa, Wojciecha Szymańskiego. Jego zdaniem w zespole "powstała koalicja piłkarzy, którzy przehandlowali spotkania barażowe. Szef klubu podkreślił, że ma dowody potwierdzające tę tezę.

    W ostatni czwartek Wydział Dyscypliny PZPN przesłuchał prezesa Świtu Wojciecha Szymańskiego i sześciu najbardziej doświadczonych piłkarzy tego klubu, których nazwiska przewijały się w związku z tą sprawą.

    Na wtorek do siedziby PZPN zostali zaproszeni młodsi piłkarze Świtu, którzy rzekomo byli zastraszani przez starszych kolegów oraz trenerzy Mirosław Copiak (wszystko wskazuje na to, że go nie będzie) i Andrzej Prawda. Ma się także stawić menedżer Kazimierz Fliśnik, aby wyjaśnić kontakty z dwoma piłkarzami nowodworskiej drużyny - Grzegorzem Miłkowskim i Robertem Różańskim.

    "Dopiero we wtorek członkowie WD zadecydują, czy będą korzystać z pomocy wykrywacza kłamstw - powiedział rzecznik PZPN Michał Kocięba. - Także we wtorek przekonamy się, które z zaproszonych osób stawią się w siedzibie związku. Docierają do nas bowiem sygnały, że niektóre z nich są poza granicami Polski".

    PZPN otrzymał od jednej z firm, która profesjonalnie zajmuje się badaniami wariograficznymi, propozycję skorzystania z wariografu. Firma zobowiązała się zapewnić odpowiednią aparaturę, nad której działaniem czuwać będą fachowcy.

    Badanie wariografem, zwanym potocznie wykrywaczem kłamstw, jest dobrowolne i strony mogą odmówić wzięcia udziału w tym eksperymencie. "Wszystko zależy od dobrej woli. Nikogo nie można do tego zmusić" - podkreślił Kocięba.

    Jeden z piłkarzy Lukullusa, który już raz składał wyjaśnienia przed WD PZPN - Adam Warszawski, w wypowiedzi dla jednej ze stacji telewizyjnej podkreślił, że nie zamierza poddawać się badaniu wykrywaczem kłamstw.

    Inaczej patrzy na sprawę jeden z trenerów Lukullusa Świtu i kierownik drużyny Andrzej Prawda. "Szczerze mówiąc sam nie wiem - trudno mi ocenić pomysł PZPN. Zbyt mało o tym wiem, nie jestem zbyt dokładnie zorientowany w zasadach działania takiej aparatury itp." - powiedział Prawda.

    "Z jednej strony wydaje mi się, że badanie wykrywaczem kłamstw niekoniecznie jest adekwatne do rodzaju i rangi sprawy. PZPN wyciąga w ten sposób naprawdę ciężką artylerię i chce ją stosować do osób, które nie są o nic podejrzane, ani oskarżone. Chce wpłynąć na psychikę ludzi, a chyba nie o to w tym chodzi" - dodał Prawda.

    "Z drugiej strony - kontynuował trener Lukullusa Świtu - jeżeli jakiś fachowiec wyjaśniłby mi dokładnie na czym polega działanie tej maszyny i wiedziałbym jaka motywacja przyświeca tym, którzy przeprowadzają test, to pewnie zdecydowałbym się, dla dobra sprawy, poddać badaniu wariograficznemu" - zakończył Prawda, który we wtorek stawi się w PZPN.

    Trzeba podkreślić, że nawet jak dojdzie do takich badań, to ich wyniki nie mogą być jedynym dowodem czyjejś winy. "Można je będzie traktować jako element całego postępowania, który może mieć wpływ na decyzje WD, ale nie jako ostateczne dowody.

    za wp.pl.

    Tego to jeszcze chyba w polskiej piłce nie było,nieprawdaz???
    Obawiam się jednak,że to i tak nie zakończy sprawy..Co o tym wykrywaczu sądzicie?

  37. Powrót do góry    #37
    Początkujący
    Dołączył
    01-07-2003
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    szmaciarze

    pieprzone sprzedawczyki ze świtu. wyrzucić ich wszystkich na zbity pysk!

    **************************

    Chciałem wywalić ten post "na zbity pysk",ale stwierdziłem,że w sumie kolega ma rację.Jednak z góry zapowiadam,że pozostałe tego typu wpisy będą kasowane.Jeden wystarczy :)
    Pozdrawiam! Owiec

  38. Powrót do góry    #38
    Początkujący
    Dołączył
    02-07-2003
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo dla obu klubów,to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu jak skorumpowana jest Polska piłka nozna.Jacy działacze tacy zawodnicy ,jacy zawodnicy takie kluby, jakie kluby taka kadra.Ciemność widzę ojjj ciemnosć...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •