Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 475

Wątek: zmiany w Mostostalu (Z Musielakiem coraz lepiej)

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    18-04-2002
    Postów
    42
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    zmiany w Mostostalu (Z Musielakiem coraz lepiej)

    Z najnowszych informacji poliszynela:

    Brak zmian w Mostostalu!!

    najprawdopodobniej zostaną nasi główni zawodnicy, czyli Paweł Papke( w tej chwili dogaduje kontrakt) jeśli będzie on wyglądał podobnie jak w zeszłym roku to zostanie. Zarabia on tu bardzo dobrze i w końcu jest to 3 klub w Europie!
    Trzeba różne anse schować do kieszeni i zachowywać się jak profesjonalista , a taki Paweł jest.

    Sebastian Świderski również jest na najlepszej dla nas drodze do pozostania w klubie , wczorajsze próby podpisania kontraktu z klubem zagranicznym nie doszły do skutku,
    pozdrawiam,
    M




  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja slyszalam ze Swider do 14 bedzie wiedzial gdzie zagra w przyszlym sezonie

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    17-04-2003
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Też tak słyszałam. I mam nadzieję, że zostanie!

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    959
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    i super wiem też że Bartek , Olek i Marek zostają, najprawdopodobniej Rafał tez , Serek Lipa . Benek też potwierdził że jak kasa jest to on bz,
    Na początku maja wszyscy rodrapali Mosto a tu kicha i znowu MP w KK

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No, Natalio, ja tez bardzo się cieszę. A cieszę sie tym bardziej że, jak wieść gminna głosi, Rafcio zażyczył sobie za sezonik w Polskiej Energii ni mniej ni więcej jak 80 tys Euro . No, Europejczyk pełną gębą, a właściwie kieszenią. Mam przeto nadzieję, że jego transfer do Sosnowca upadnie definitywnie, i znowu będzie mógł cieszyć nasze oczy w niebiesko - czerwono - białych barwach formą z końca sezonu, kiedy to umiejętnie przegrał Mostostalowi parę setów. Uważam, sorry, że jednak średniej klasy i nie najmmłodszy zawodnik winien mieć więcej taktu i pomiarkowania.
    Ale żarty na bok.Cieszę się że Kędzierzyn zostaje w starym składzie jeszcze z dwóch pwodów. Po pierwsze, jeżeli maja powalczyć w LM, to niezbędne jest utrzymanie zgranego składu (o ile "zgrany" nie oznacza już tego, co w kartach). A kompromitacja mistrza Polski w LM byłaby nam potrzebna jak najmniej, zw względów i prestiżowych, i szkoleniowych.
    Po drugie, utrzymanie składu Kędzierzyna zapobiegnie chodzeniu na skróty prezesów niektórych zasobnych klubów i prowadzeniu polityki budowania mocnych składów z podkupywanych zawodników gotowych (napisałem o tym w jednym z moich felietonów, a dokładnie w "Zmianie bielizny"). Cóż to za proces szkoleniowy wzmacniający polską siatkówkę, kiedy kluby bazuja na tych samych zawodnikach, zmieniających jedynie koszulki? A szkolić i promować nie łaska? Tu tradycyjny ukłon w stronę AZS Częstochowa, który winien stanowić modelowy wzór podejścia do problemu.
    Nie mówiłbym jednak jeszcze na miejscu kędzierzyńskich fanów "hop" jak również odradzałbym im jeszcze witać się w ogródku z gąską. Wszystko bowiem jeszcze wydarzyć się może. Przecież znowu Swiderski ma mnóstwo propozycji z najlepszych klubów ligi włoskiej, Papke pewnie też. Tylko uspokaja mnie, że te transfery jakbyść rzadko dochodza do skutku, nie wiem zupełnie dlaczego.
    A Świderski i Papke chyba niedługo zasłużą na miano "niedoszłych zawodników wielu najlepszych drużyn klubowych Europy". Ale wcale mnie to, proszę Państwa, nie martwi.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mostostal potwierdza udział w LM

    Klub sportowy Mostostal Azoty SSA Kędzierzyn-Koźle potwierdził oficjalnie swój udział w przyszłorocznej edycji Europejskiej Ligi Mistrzów. Mostostalowcy zdobywając po raz kolejny z rzędu tytuł mistrzów Polski zapewnili sobie udział w tych prestiżowych rozgrywkach, niewiadomo jednak, czy siatkarze z Kędzierzyna będą jedynymi reprezentantami Polski w Lidze Mistrzów.

    Nadal bowiem niewyjaśniona jest sprawa przyznania Polsce drugiego miejsca w IECL. W zeszłym sezonie w Lidze Mistrzów nasz kraj oprócz Mostostalu reprezentował także częstochowski AZS, który jednak nie zaszedł aż tak daleko w tych rozgrywkach jak kędzierzynianie. Jednak wobec zdobycia przez AZS wicemistrzostwa Polski, zespół spod Jasnej Góry jest jedynym, który zostałby dopuszczony do gry w Lidze Mistrzów w razie przyznanie Polsce drugiego miejsca.

    W kędzierzyńskim klubie trwa jak na razie przerwa między sezonowa. Zawodnicy, którzy mają jeszcze ważne kontrakty z klubem uczęszczają na treningi prowadzone pod okiem Andrzeja Kubackiego, z siatkarzami, którym kontrakty wygasły, są prowadzone intensywne rozmowy. Do 14 czerwca ma się wyjaśnić sprawa pozostania w klubie Sebastiana Świderskiego, który otrzymał po sezonie parę intratnych i poważnych ofert z włoskiej Serie A.


    Źródło: www.mostostal-azoty.pl

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dla informacji kibicow kp i mosto; z tego cio slyszalem tio w kedzierzynie pojawil sie sponsor. na przyszly sezon caly tegoroczny sqad ma zostac (mozliwe ze bede poza tym wzocnienia). tym samym wszystkie te plotki o przejsciu pol mosto do kp zostaja rozwiane. lecz nie znaczy to jednak ze kp niebedzie stratowac z cele zdobycia mistrzostwa polski. jak narazie kadre kp wzmocnili 2 reprezentancji (czech i slowak, wiecej na stronce kazikow). mam nadzieje ze uda sie skompletowac mocny sqad w esce, ktory bedzie mogl powalczyc z AZSem czy mostostalem o mistrzostwo! pozdro

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    128
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I znowu MP zostanie w KK!!!

    Tak też myślałem, że Mosto pozostanie bez zmian. jeśli Świderski by odszedł to i tak nawet bez niego zdobędziemy kolejny tytuł MP. Dobrze się stało, że mamy nowego sponsora i, że szykują się wzmocnienia. Myślę, że w następnym sezonie Mosto pokusi się o wygraną LM a będzie to spewnością sensacja na cały Świat i Europę. No więc teraz do wszystkich klubów: Na kolana!! Na kolana!!!

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to dozabaczymy jeszzce kto bedzie na kolanach...

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze o Świderski: jakieś 2 tygodnie temu chodziłam sobie po włoskich stronkach, sprawdzałam wyniki itp. Znalazłam tam informacje, ze Swiderem interesuje sie Padwa klub Gumu, zaluje tylko ze polowy artykul nie zrozumiałam - mój włoski to pare słowek zapamietanych z waklacji i gruby słowniki:P

    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a mnie sie jednak wydaje ze Swiderski pozostanie w Mostostalu. niewiem dlaczego ale tak mi sie zdaje. jak bedzie naprawde, przekonamy sie jush niedlugo...

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    17-04-2003
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Obyś miał rację

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar galaxian
    Dołączył
    30-11-2001
    Postów
    1,779
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jacy pewni sa "kibice" z kk ze to oni beda najlepsi w nadchodzacym sezonie... podpiszcie kontrakty ew. wzmocnijscie sie a potem gadajcie...
    zycze wam z calego serca jak najgorzej ale chyba juz o tym wiecie :D

    faktycznie na strefie siatkowki pojawila sie informacja od kubelka, ze swidrem interesuje sie zespol Pawla /Pawel odejdzi prawdopodobnie/

    wiecie co ja mimo wszystko powiem wam tak nie mozecie powiedziec ze swiderski czy szczerbaniuk to najlepsi zawodnicy w europie poki nie sprawdza sie w jakiejs lepszej lidze. na takie miano mozna zapracowac sobie grajac np. w lidze wloskiej wywalczyc miejsce w skladzie i skutercznie rywalizowac z najlepszymi.

    spojrzcie na Gruszke pojechal do Wloch ... gral w Serii B i caly KK sie z niego smial w jakiej to lidze gra a teraz taki sebastianek mu do piet nie dorasta.

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    spojrzcie na Gruszke pojechal do Wloch ... gral w Serii B i caly KK sie z niego smial w jakiej to lidze gra a teraz taki sebastianek mu do piet nie dorasta.
    Galaxian proszę wyjasnij mi dlaczego Świder nie dorasta Gruszce do pięt?? Bo o ile sobie przypominam to Świder gra w 3 klubie Europy i to on chyba ma więcej wyróżnień indywidualnych a mimo tego ja nie piszę, że Gruszka nie dorasta Świdrowi do pięt... przeciwnie uważam, że obaj powinni grać w reprezentacji bo prezentują wysoki poziom.

    swiderski czy szczerbaniuk to najlepsi zawodnicy w europie poki nie sprawdza sie w jakiejs lepszej lidze. na takie miano mozna zapracowac sobie grajac np. w lidze wloskiej wywalczyc miejsce w skladzie i skutercznie rywalizowac z najlepszymi.
    Nie potrafie powiedzieć jak poradziliby sobie Benek czy Świder w lidze włoskiej, przypuszczam ze daliby sobie rade oczywiscie gdyby omineły ich poważne kontuzje. Uważam jednak, że obaj jako zawodnicy klasy europejskiej już się sprawdzili co tydzień bowiem od kilku lat skutecznie rywalizują z najlepszymi drużynami Europy w Lidze Mistrzów.
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a mnie sie jednak wydaje ze Swiderski pozostanie w Mostostalu. niewiem dlaczego ale tak mi sie zdaje. jak bedzie naprawde, przekonamy sie jush niedlugo...
    przyznam szczerze ze tez mam takie przeczucie

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2002
    Postów
    1,203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a mnie sie jednak wydaje ze Swiderski pozostanie w Mostostalu. niewiem dlaczego ale tak mi sie zdaje. jak bedzie naprawde, przekonamy sie jush niedlugo...
    W tamtym roku, gdy Świderskiemu wygasał kontrakt z Mostostalem też przechodził do Włoch, Grecji itd. Ale w końcu i tak został na kolejny sezon w Kędzierzynie. Moim zdaniem i tym razem też tak będzie. No bo kto by chciał takiego, cytuję: "Sebastianka który Gruszce do pięt nie dorasta"???

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A co wy wszyscy się tak uczepiliście tego Świderskiego?Może poczekajmy jeszcze trochę aż sprawa z transferami zostanie całkowicie wyjaśniona i zamknięta.Jedyną osobą, która już może wie, gdzie będzie grałl Świder jest sam Sebastian, więc może wstrzymajmy się trochę z tymi niepotwierdzonymi wypowiedziami.Później jak zwykle rozpeta się nieciekawa dyskusja(jak obecnie).A co do niedorastania Sebastiana do pięt Gruszce to trochę sie nie zgadzam.No , ale cóż to jest tylko moje zdanie i nie mam zamiaru rozpisywać się dlaczego tak jest i wszczynać kolejnych kłótni.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-05-2002
    Postów
    2,280
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Porównując Gruszkę i Świdra nie można oprzeć się wrażeniu, że mimo kompletnie różnych warunków fizycznych są to zawodnicy grający bardzo podobnie. Ich główną siłą jest kończenie dużej części ataków nad blokiem (Grucha dzięki wzrostowi, Świder wyskokowi), w sposób powiedzmy sobie szczerze nie do końca kontrolowany (tego brakuje im do bycia jednymi z najlepszych graczy świata). Jednak momentami są w stanie sami wygrywać mecze, a grają przecież na przyjęciu. Dysponują niezłą zagrywką silno-taktyczną (czyli najskuteczniejszą w obrazie całego meczu). W tej chwili solidniejszym graczem jest jednak Gruszka, ale różnica jest niewielka i stale robiący postępy Świderski zdoła być może dosyć szybko nadrobić zaległości.

    Ale, nie o tym mowa. Chemik (tymczasowo, bez złośliwości taka nazwa), jako klub z wynikami, mimo nikłych tradycji zyskał sobie już renomę na arenie krajowej i międzynarodowej. Przyciągnięcie bogatego sponsora, w warunkach lekkiego ożywienia polskiej gospodarki, może zakończyć się sukcesem. Wariantem optymalnym dla klubu byłoby utrzymanie składu, podziękowanie Dembończykowi, wypożyczenie Serafina i Januszkiewicza do jakiejś Politechniki, albo czegoś w tym stylu i sprowadzenie młodych, zdolnych, wysokich ludzi, myślę o kadetach, juniorach, itp. Sądzę, że jak zwykle prawda bedzie leżała gdzieś pomiędzy wiecznym snem kibiców Chemika o potędze, a kasandrycznymi przepowiedniami pesymistów.

    PS: Myślę, że przykład AZSu Częstochowa, który zbudował świetny team oparty na młodzieży posłuży Chemikowi i polskiej siatkówce.

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam

    Pawel:
    ... dla informacji kibicow kp i mosto; z tego cio slyszalem tio w kedzierzynie pojawil sie sponsor...
    Bodzio:
    ... Dobrze się stało, że mamy nowego sponsora i, że szykują się wzmocnienia...
    Mam pytanko skąd macie takie informacje?

    Przyznaje, że bardzo bym tego chciał, ale Panowie i Panie spokojnie bez zbędnych „podnieceń”. Jak to mówią dopóki nie ma na papierze możemy sobie pogdybac. No chyba, że to pewna informacja w takim razie pochwalcie się kto to niby sponsoruje zespół z K-K.

    Co do MP, wzmocnień itp. również bym poczekał.
    Teraz pora trzymać kciuki przede wszystkim za naszą reprezentację a nie dzielić skóry na niedźwiedziu, kiedy nawet nie jesteśmy pewni naszych strzelb".

    Pozdrowionka

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szatan,
    Przecież K-K już ma (a raczej miał) młodych zdolnych. Właśnie Serafina, Januszkiewicza, Sorokę, Lipińskiego. Tylko, że grzejąc ławę i robiąc za pogotowie ratunkowe, kiedy asy leczą kontuzje, przemieniają się oni powoli w niespełnione talenty.

    Oczywiście można by zrobić to, co proponujesz. Ale trzeba by naprawdę źle życzyć tej młodzieży. Waldek Zajęcze Serce znowu będzie trzymał ich na ławce - patrząc na jego poczynania w LŚ nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2003
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zgadzam się z Tobą, Maćku. w sensie, że mogą pozostać niespełnionymi talentami. i może byłoby lepiej gdyby Papke, Swiderski i Szczerbaniuk zakontraktowali gdzieś na Zachodzie - WW nie miałby zbytniego wyboru i obecni ławkowi zaczęliby grać. z tym, że przez rok, dwa, dopóki by się nie zgrali i nie doszli do pewnego poziomu KK mógłby nie zdobyć kolejnego tytułu MP, a WW jest rozliczany z efektów.
    zatem wydaje mnie się, że problem kim grać w pierwszej 6 jest dla trenera zawsze bardzo złożny, tym bardziej, jeśli szlachectwo MP zobowiązuje do kontynuacji tradycji zdobywania najwyższysh trofeów.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo słusznie. I dlatego zmiany trzeba wprowadzać ewolucyjnie - wprowadzać co sezon, dwa 1-2 zawodników. Bo inaczej po okresie euforii można się obudzić z ręką w nocniku, kiedy to "starzy" się wykruszą, a młodzi nie będą w stanie nagle udźwignąć ciężaru. Kto stoi w miejscu (ze składem), ten w dłuższej perspektywie się cofa.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2003
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przecież Mosto właśnie co sezon, dwa sprowadza nowych zawodników. Ostatnio Olek i Bartek.
    Teraz proponuje Wlazłego za Rolanda.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2003
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to, że w ekipie pojawiło się dwóch nowych zawodników nie oznacza, że zostali wprowadzeni na parkiet! to jest sadzanie ich na ławce! przecież i Januszkiewicz i Soroka zagrali może w sumie dwa mecze! To niewiele, jeśli policzyć całą PLS i Ligę Mistrzów. Czyli dalej polityka jest taka sama - gra ten sam skład, najmocniejszy, a trochę słabsi siedzą i grzeją ławę, wchodzą jak podstawowi są kontuzjonowani albo kiedy mecz jest tak łatwy, że nie do przegrania (choć i wtedy rzadko). zresztą to samo dotyczy Lipińskiego (przynajmniej pod koniec sezonu trochę pograł, za to teraz tak się szkoli w LŚ, że ławka już chyba poczerwieniała).

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    959
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ptifurko - mam wrażenie że niezbyt dokładnie oglądałaś mecze Mosto jeśli twierdzisz że Olek zagrał 2 mecze , prypominam że w LM grał w całej rundzie zasadniczej a w meczu z Rosjanami w Moskwie był jednym z lepszcyh zawodników, Stancel zaczał grać dopiero w Play-offach i w turnieju finalowym LM. Dlaetego też tak sie stało że Olek studiuje i musiał trochę nadgonic do egzaminow więc wiecej sie uczył niz grał. Co do Bartka zagadzam sie że trochę za mało gral w tym sezonie

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    11-07-2002
    Postów
    401
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ptifurka - nie wiem czy ty oglądasz tylko mecze w tv, ale pewno tak jest. Bo z tego co ja widziałem to Januszkiewicz grał przez pierwszą część sezonu prawie całą i był podstawowym szóstkowym graczem (w meczach LM też). Stancel złapał formę dopiero na play-off. A i Soroka grał dużo dłużej niż tylko 2 mecze, bo Musielak w tym sezonie za bardzo nie błyszczał. I na pewno nie były to tylko zmiany na 1 czy 2 piłki. Jedynie Serafin grał w tym sezonie dużo mniej niż chociażby 2 lata temu, ale to z powodu kontuzji.
    Ogólnie na miejscu Wspaniałego to ściągnąłbym jeszcze jednego młodego gracza za Dembończyka, który wiele dla klubu zrobił, ale powinien ustąpić już komuś miejsca. I w meczach np pucharu polski i części PLS powinni grać sami młodzi, a część meczy PLS i LM powinna grać stara ekipa. Wszystkim by to wyszło na zdrowie.
    A jak będzie zależy od kasy - ma już ktoś jakieś pewne info o sponsorze.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Januszkiewicz grał w tym sezonie sporo i całkiem nieźle. Soroka mniej, ale też przyzwoicie.

    A dlaczego grali? Bo szóstkowi zawodnicy złapali kontuzje, a potem długo wracali do formy. Gdyby nie kontuzje, to Januszkiewicz i Soroka oglądaliby parkiet tyle co Serafin.

    Wspaniały boi się zaufać młodym zawodnikom. Woli np., żeby na boisku był grający lekko pół średnio Musielak, niż naprawdę przyzwoicie dający sobie radę Soroka. Przypomnijcie sobie właśnie wspomniane już play-offy.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prezes Hałasik oficjalnie zdementował informacje prasowe, jakoby klub energetyczny którym zarządza miał zamiar nabyć hurtem Mostostal Kędzierzyn. Powiedział również, że przeprowadził był rozmowę z trenerem Wspaniałym, komunikując mu wolę wygrania rywalizacji na parkiecie, a nie przy zakupowej ladzie. I dobrze bardzo, dobrze bardzo z dwóch powodów.
    Po pierwsze, hurtowy zakup zawodników ciagle i nieodparcie kojarzy mi się z zawłaszczaniem cudzego dobra, mając dwuznaczny podtekst etyczny. Cóż to za sztuka, zebrać okresloną kwotę, podkupić wyszkolonych co najlepszych grajków i błyszczeć przez rok - dwa, bo na więcej nie pozwoli polska albo zagraniczna konkurencja. Szkolić i wychowywać - to powinno być misją klubu, a jeżeli sponsor żąda wyników od razu to niech wychodzi na parkiet i sam pogrywa.
    Po drugie, wykupywanie takie rozbija w proch i pył takie wartości jak przywiązanie do barw klubowych, lojalność wobec kibiców, związek emlocjonalny ze swoją "małą ojczyzną" kreując postawę "zawodnika - byznesmena", który pójdzie wszędzie tam, gdzie więcej mu zapłacą, upodobniając się coraz bardziej do mniej lub więcej luksusowej prostytutki. I to nie zawodnik jest winien, o nie! Winie jest inicjator zakupu, czyli tzw. "manager" (bo to on właśnie jako człowiek na ogół starszy miesza w głowie młodym ludziom za parę złotych prowizji) lub działacz, który, wyrywając brutalnie z ukształtowanych organizmów drużyn żywą tkankę kręci jednocześnie bicz na własną skórę, albowiem raz złamane zasady moralne przestaja obowiązywać trwale, i pozyskana gwiazdka w nastepnym sezonie trzaska owemu działaczowi drzwiami przed nosem, poszukując jescze bardziej dojnej krowy.
    O horrendalnej, kompletnie nieuzasadnionej poziomem sportowym wysokości kwot kontraktowych rujnujących budżety klubowe nie wspomnę. Zatem postawa pana prezesa Hałasika zrzuciła mi kamień z serca, nie chciałem bowiem za żadne pieniądze oglądać sukcesów mojego zespołu zrobionych na czyichś plecach, a właściwie nie mojego zespołu lecz przebranych za zawodników Polskiej Energii kondotierów.
    Co innego zawodnicy zagraniczni, uzupełniający skład - to po prostu wojska zaciężne jak drzewiej bywało (byle nie za wiele) - ale hurt Polaków - nie. Od dziś zatem śpię spokojniej.

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2003
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja jeszcze wrócę do poprzedniego wątku.. moja pomyłka, Januszkiewicz zagrał więcej meczy niż dwa, ciut się rozpędziłam. ale grał, bo Stancelewski nie był w formie, po powrocie tej formy już Januszkiewicz nie był potrzebny. zatem nie był on w pierwszej szóstce z wyboru WW tylko z przymusu.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    959
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    i tu sie mylisz moja droga, Olek ze wzgledu na zaległe egzaminu i kolokwia uczyl sie i zaczał grac trochę słabiej, poczotkowe mecze Jaro wchodzil jeszcze z nie do konca wyleczoną kontuzją.jako klub kibica interesujemy sie więc naszymi zawodnikami ich zdrowiem, nie pisz rzeczy ktore nie sąsprawdzone na temat grania Olka - dobrze?
    Co do Serka to nie gral ze względu na plagę kontuzji jaka go prześladywała w tym sezonie

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak też myślałem, że Mosto pozostanie bez zmian. jeśli Świderski by odszedł to i tak nawet bez niego zdobędziemy kolejny tytuł MP. Dobrze się stało, że mamy nowego sponsora i, że szykują się wzmocnienia. Myślę, że w następnym sezonie Mosto pokusi się o wygraną LM a będzie to spewnością sensacja na cały Świat i Europę. No więc teraz do wszystkich klubów: Na kolana!! Na kolana!!!
    hahaha , uwazaj bodzio zeby twoje kolana w serii b nie wyladowały !

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    715
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Siema Panters :)
    Pewniaku hehe zobaczymy kto sie bedzie smial ostatni...
    Mysl sobie co chcesz o rozpadzie mosto...lecz powiem ci ze twoje mysl na szczescie nie sa zbyt prawdziwe :)

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2003
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W dzisiejszej NTO jest informacja,że Rafał Musielak podpisał roczny kontrakt z Mosto.
    Również sprawa innych siatkarzy powinna sie rozwiązać w najbliższych dniach.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hardy to już wiadomo od czwartku 12-06-03 roku

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2003
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A może to nie była dzisiejsza gazeta.(?)
    Jeśli jest znana tobie to nie znaczy że jest znana każdemu. Więc jeśli znacz jakieś wiadomości to sie nimi podziel.

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    juz jeden z zawodników mosto na 90 % zmienił barwy klubowe, ale nazwiska nie będę tu ujawniał :)

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    15-06-2003
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale w zeszłym roku też popłoch ktoś zasiał, że papke odchodzi, że Świder odchodzi... Rok temu za szybko uwierzyłam i już się z niektórymi żegnałam...

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    WOjtek Serafin już zmienił klub :) A jest to wychowanek Mostostalu :) Ciekawe kto będzie następny :)
    Osobiscie jeszcze 2 , 3 Mostostalowców było by mile widzianych w Jastrzebiu :)

    Czekamy na dalsze ruchy :)

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panters jeżeli już wiesz ,że Serek zmienił barwy klubowe to uchyl rąbka tajemnicy w którym klubie go zobaczymy.Mam nadzieję ,że stary Guma nie wykupi całego Mostostalu.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    10-03-2003
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wojtek Serafin w Jastrzębiu - oby tak dalej :)

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to życzę Serkowi jak najlepiej. tylko chciałbym nadmienić,że jak narazie żadnemu zawodnikowi , który w ostatnich latach odszedł z Mostostalu nie wyszło to na dobre. Podaję przykłady: Prus ,Lach , Gierym , Misiek Chadała.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to życzę Serkowi jak najlepiej. tylko chciałbym nadmienić,że jak narazie żadnemu zawodnikowi , który w ostatnich latach odszedł z Mostostalu nie wyszło to na dobre. Podaję przykłady: Prus ,Lach , Gierym , Misiek Chadała.
    A teraz jak odejdzie 6 zawodników ( Serek, Benek, Papkin, Świder, Lipa, Sorok) to tesh zadnemu na dobre to nie wyjdzie ????????

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panters nie jestem aż takim fanatykiem siatkówki, nikt nikogo nie trzyma na siłę w Mostostalu. stwierdziłem tylko fakt co do innych zawodników , którzy odeszli z Mosto. dla mnie jest bez różnicy kto będzie grał w naszym klubie tylko jestem zwolennikiem dobrej siatkówki i mam nadzieję że taka będzie dalej w KK. Pozdrowionka. A co do Serka jak ma grzać ławę w Mosto to niech sobie gra gdzie indziej.

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2003
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli Serafin odszedł to powodem mogło być np. pozostanie Świdra, ale to już sie okaże niedługo.
    W sumie wolałbym jakąś "nową krew".

  45. Powrót do góry    #45
    Początkujący
    Dołączył
    05-04-2003
    Postów
    48
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jednak oponowalbym jedynie za wypozyczeniem Serafina do klubu, w ktorym sobie moze pograc. Jak na razie z przyjmujacych kontrakt wazny ma Michalczyk. Jezeli dojdzie do tego Gabrych, to Serek znowu sobie za duzo nie pogra.
    Ale nie marudzmy. Powodzenia Wojtek i rozgrywaj sie, rozgrywaj. Na poczatku sezonu byles swietny, w kilku meczach play-off takze. Ale jakze wszyscy pamietamy co wyczyniales na parkiecie rok temu w FF i walce o mistrzostwo.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •