Pokaż wyniki od 1 do 22 z 22

Wątek: Co się dzieje w polskim żużlu????

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Co się dzieje w polskim żużlu????

    Dzisiaj na portalu interii przeczytałem artykuł pod tytułem "Ekstraklasa bez Polonii ?". Przecież Bydgoszcz to team, który nigdy nie opóścił szeregów pierwszej ligi. Mam więc dwa pytania: Co się dzieje w polskim żużlu?? Co powinniśmy zrobić żeby było lepiej??. Zapraszam do dyskusji


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    a co mozna zrobic ?

    bogatszy przetrwa i tyle - my nic nie mozemy pomoc ogolnie zuzlowi tylko swoim klubom przez zakup kiletow i programow

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak, ale zobacz że też są sponsorzy którzy kase nie dają i za niedługo będzie tak że w Polsce zniknie speedway z naszej areny i co wtedy będziemy robić.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    152
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Po malu!

    Jak jest?
    Ja sie nad tym juz dosyc dlugo zastanawiam.
    Z jednej strony bieda ze huk w klubach, z drugiej transfery o kwotach baaaardzo wysokich! :(

    Tu kluby nie maja jak wystartowac, z drugiej dream teamy

    Poczekamy, zobaczymy, ale jednostajnym ruchem ciaglym (dosc szybkim) zuzel siega dna!! :(

    Co wtedy?

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-08-2002
    Postów
    1,078
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Vojtas
    Widzisz - patrzenie na swiat podobne do Twego (dostrzeganie tylko czubeczka wlasnego nosa) doprowadza do takiej sytuacji jaka obecnie dostrzegamy...
    Juz bylo wielu, ktorzy wyznawali teze, ze duzy (bogaty) moze wiecej.
    Morawski, Rolicki, Wilczynski i inni podobnie mowili jak .... kilku obecnych prezesow.
    ja dostrzegam analogie a Ty?

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Vojtas
    Widzisz - patrzenie na swiat podobne do Twego (dostrzeganie tylko czubeczka wlasnego nosa) doprowadza do takiej sytuacji jaka obecnie dostrzegamy...
    Juz bylo wielu, ktorzy wyznawali teze, ze duzy (bogaty) moze wiecej.
    Morawski, Rolicki, Wilczynski i inni podobnie mowili jak .... kilku obecnych prezesow.
    ja dostrzegam analogie a Ty?
    źle mnie zrozumiales (pewnie chodzi ci o obecna sytuacje wlokniarza)

    jeszcze 2 sezony temu wlokniarza mogli rozwiazac, w tamtym sezonie z poczatku tez nie bylo za wesolo a w tym no licze na duzo :)

    to ze teraz my jestesmy w miare stabilni o niczym nie świadczy, a w moim poście nie chcialem nikogo wysmiac czy cos takiego

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Vojtas
    Widzisz - patrzenie na swiat podobne do Twego (dostrzeganie tylko czubeczka wlasnego nosa) doprowadza do takiej sytuacji jaka obecnie dostrzegamy...
    Juz bylo wielu, ktorzy wyznawali teze, ze duzy (bogaty) moze wiecej.
    Morawski, Rolicki, Wilczynski i inni podobnie mowili jak .... kilku obecnych prezesow.

    ja dostrzegam analogie a Ty?
    Ja troche odbiegne od tematu ale musze "wkroczyć" bo niecierpie jak ktoś wrzuca do jednego worka Rolnickiego i np. Morawskiego. Nie znam dokładnych szczegółów tego co pozostawił po sobie Morawski w Zielonej Górze (zadłużenie itp.) ale jeśli chodzi o Rolnickiego to facet chciał wejść w żużel ze swoją prywatną kasą, a jego pech polegał na tym że trafił na epokę ludzi przyklejonych dupami do stołków, którym nie podobało się że ktoś kto daje w cholere własnej kasy chce mieć jakieś znaczące słowo w klubie i mieć wpływ na jego funkcjonowanie. Nie twierdze że Rolnicki był święty ale gdyby dostał większą szansę to być może w Tarnowie do dziś byłaby ekstraliga. Nie wspominając o tym że zbudował swój własny tor za swoje własne pieniądze, założył swoją drużynę na którą łożył swoje własne pieniądze, a w żużel przestał się bawić gdyż - jak sam stwierdził - przejechał się już na tej zabawie (nie pamiętam dosłownie jego wypowiedzi ale jest tu gdzieś wątek założony przeze mnie o zlikwidowaniu toru w Machowej i tam chyba przytoczyłem jego wypowiedź dosłownie).
    Tak więc nie uważam aby wymienianie Rolnickiego wśród czarnych charakterów polskiego żużla było uzasadnione i to na pewno nie on jest odpowiedzialny za taki a nie inny stan żużla w Polsce, czy choćby w Tarnowie.....

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach

    ja nie kumam!!!

    Prosze zobaczyć co sie dzieje w polskim żużlu!!! Jest bardzo źle!! Ale czy kluby chcą w tym kierunku cos zmienić?? Wydaje mi sie że NIE!! Według mnie ogromny (jednym z największych problemów) jest to ze kluby nie patrząc na swoje możliwości finansowe za każdą cene chcą u siebie zakontraktować zawodnika. Tu jako najlepszy przykład podam Polonie Bydgoszcz. Drużyna Mistrza Polski 2002r. i co słyszymy?? Loram straszy ze odejdzie, to samo Wiltshire. I co sie dzieje?? Można zauważyć ze kluby za wszelką cene chcą u siebie zatrzymać obu zawodników, nie patrząc na swoją kondycje, możliwoście finansowe!! No tak być nie moze!! Jeżeli sie ma dług blisko 3 mln zł (tak podają w mediach), i dziure w tegorocznym budżecie wynoszącą milion!! To jak tak można?? Nie od dziś wiadomo ze Loram czy Wilshire za darmo nie pdpiszą kontraktu, ba są jednymi z drożysch obcokrajowców na świecie, co prawda poziom jaki prezentuą jest bardzo wysoki, ale za wszelką cene czy sie opłaca?? Według działaczy Poloni B. (to jest tylko przykład, bo przecież jest dużo klubów postępujących w podobny sposób) sie to opłaca!! Jednak według mnie jest to najgorsza możliwość!! Przecież takie działania mogą doprowadzą\ją do zniknięcia klubu z mapy drużyn żużowych!! Panowie nie za wszelką cene !!! Jeżeli sie nie ma pieniędzy na cos to sie tego nie kupuje!!! Swoją drogą dobrze ze Ricki, Crump, Pepe, Seba juz podpisali kontrakty bo aż sie boje myśleć do czego mogli by sie posunąć działacze takich klubów jak m.in. Polonia Bydgoscz!!!
    P.S. Mam propozycje do kolegów z takich miast jak Toruń, Wrocław, Częstochowa zeby sie tak nie cieszyli, że ą pogaci i mają super skład, bo w każdej chwili moze sie okazać ze jakaś firma sie nie wywiąże z kontraktu (módłmy sie aby tak nie było) i kilka set tysięcy jakie powinny być w budżecie nie beda przeznaczone na żużel ale na ratowanie firmy od bankructwa (wszyscy znamy sytuacje gospodarczą w naszym kraju). Jeszcze raz powtarzam APEL do działaczy NIE ZA WSZELKĄ CENE bo moze sie to skończyć BANKRUCTWEM!!!
    Oby nikt nie musiał sie wycofywać z rozgrywek AMEN!!!
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #9
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Champion ma rację broniąc Rolnickiego. On zrobił dużo dla speedwaya a nie przeciwko niemu. ale to tak na marginesie.

    Pada Polonia?

    Myśle, że nie jest aż tak źle,wg mnie to taki zabieg marketingowy, próba pozyskania sponsorów lub pieniędzy z władz miasta. Szczególnie chodzi chyba o to drugie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Bydgoszczy bez zużla i mysle ze władze tego miasta tez nie, chcoby ze względu na ogromne zainteresowanie. Mimo wszystko w Poloni nie jest na pewno różowo, ale wg mnie należałoby pozostawić tylko braci Gololobów, dorzucić Krzyżaka i Kowalika i w krajowym składzie przystąpić do rozgrywek. I tak skład byłby porównywalny ZKŻ-u i mogłaby byc nawet 1 czwórka, ale jeśli nie to przecież nic złego. Jeden sezon poza ścisłą czołwką to normalka. Za to byłay jazda za dużo mniej kasy.

    A teraz nie o Bydgoszczy a o całym polskim żużlowym światku.

    Kryzys jest powodowany kompletnie nietrafioną reformą przed 1999 rokiem. Pojawienie się KSM to jeden z głównych czynników. Spadło zainteresowanie sponsorów(dużo koplikacji przy budowie drużyny), do tego odeszły na jakis czas ze sportu browary.NO i jeszcze fatalna sytuacja gospodarcza w kraju. Patrząc ogołem w ŻADNYM polskim sporcie nie ma pieniędzy. MOże po prostu tu tkwi problem.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,181
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 43 w 26 postach
    wiecie co jest najgorsze ?
    Najgorsze jest to ze polscy dzialacze nie potrafia sobie odpuscic to ze teraz prezes polonii mowi ze mozliwe jest ze nie wystartuja to dla mnie sa brednie!! on sam w to nie wierzy,wyobrascie co zrobili by z nim kibice ?(złamali by jedno przykazanie NIE ZABIJAJ)

    Ale wracajac do tematu ze dzialacze nie odpuszczaja chodzi mi o to ze jak polonia ma teraz 3 mln dlugo to dzialacze zamiast jechac spokojnie na to 4/5 miejsce i jakos zniwelowac ten dlug troche i wyjsc na swoje.To napewno bede chcieli walczyc o mistrzostwo i na koncu sezonu okaze sie ze dlug to juz 5 milionow albo i wiecej,to nie bedzie napewno pierwszy taki przypadek w polskim zuzlu ale napewno tez nie ostatni

    Takie jest moje zdanie na ten temat :)

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...Mam propozycje do kolegów z takich miast jak Toruń, Wrocław, Częstochowa zeby sie tak nie cieszyli, że ą pogaci i mają super skład, bo w każdej chwili moze sie okazać ze jakaś firma sie nie wywiąże z kontraktu (módłmy sie aby tak nie było) i kilka set tysięcy jakie powinny być w budżecie nie beda przeznaczone na żużel ale na ratowanie firmy od bankructwa (wszyscy znamy sytuacje gospodarczą w naszym kraju). (..) Oby nikt nie musiał sie wycofywać z rozgrywek AMEN!!!
    Ja jestemz Wrocławia i zdaje sobie sprawe że np. w przyszłym roku to my bedziemy mieć problem z kasą chodź tak nie powinno być. Kiedyś jak dobrze pamietam to Atlas chciał już zrezygnować ze sponsoringu, ale pan Rusko zadziałał i tak się nie stało( na szczęście). Więc bobrze by było jakby nie tworzyć nowe drużyny tylko olepszyć stan tych gorszych.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Polski żużel żądzi się swoimi prawami.
    Kto ma kasę obecnie ten jest Panem...
    Tak na dzień dzisiejszy jest...ale pozyjemy zobaczymy)))jak niektóre kluby, które pokupowały zawodników za zaporowe sumy, nie bacząc na kwestię utrzymania płynności klubu)))za rok za dwa...będą na skraju bankructwo)))
    obym się nie mylił))
    przykłady już widać w naszej e-lidze.


    pozdrawiam[u]
    Pozdrawiam
    Czaja



    OFICJALNY SERWIS ROBERTA MIŚKOWIAKA - ..:::Ukryta zawartość :::.. ZAPRASZAM

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    264
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poprostu w Polskim zuzlu zaczel sie liczyc tylko kasiora kto jej nie ma nie maa co szukac w tym sporcie. Ale tak duzej to raczej nie pociagnie moze sezon dwa i zacznie sie wszytsko psuc jak sie juz nie zaczelo. W Polsce nie ma firm ktore by wyozyly duze pieniadze na sprzet ktory jest drogi a co dopiero mwic o pieniadzach na transfery ktore sa ogromne !! To wszystko powinno sie zmienic albo w niedugim czasie bedziemy swiadkiem rozpadku zuza w naszym kraju.

  14. Powrót do góry    #14
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No i wyszło na moje, po celowej informacjii o zadłużeiu Polonii, klub ma już nowego sponsora- Polski Lek
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    264
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy ten nowy sponsor zapeni Poloni dobry byt finansowy czy to tylko czastkowy sponsor ?

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    202
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety recesja panująca w naszym kraju dotyka nie tylko gospodarki,ale także sportu.Co do Polonii to sprawa jest prosta - sukcesy kosztują niemało,a jak chce sie je osiągnąć za wszelką cenę to prowadzi to do takiej sytuacji jaka ma miejsce obecnie,czyli chroniczny brak pieniędzy.Osobiście szkoda mi klubu z Bydgoszczy,ale ne wierze w prasowe doniesienia,a Polonia na pewno wystartuje.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i wyszło na moje, po celowej informacjii o zadłużeiu Polonii, klub ma już nowego sponsora- Polski Lek
    Buszmen a ta firma jest znana i dobra, bo nazwa jest mi obca i niewiem czy im pomoze do końca sezonu.

  18. Powrót do góry    #18
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Polonia Bydgoszcz wystąpi pod nazwą Plusssz Polonia Bydg. Nie wiem ile spomsor da , ale widac że celowe ujawnieni sytuacjii w klubie szybko dało efekt.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Buszmen to wkońcu Plusssz czy Polski Lek

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drużyna bedzie występowała w nadchodzących rozgrywkach pod nazwą Plusssz Polonia Bydgoszcz.
    Myślę, ze jest to podobna sytuacja jak Grudziądzanie w sezonie 98 byli sponsorowani przez Browary Bydgoskie a nazwa klubu brzmiała: Kuntersztyn GKM Grudziadz.
    Pozdro.

  21. Powrót do góry    #21
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Buszmen to wkońcu Plusssz czy Polski Lek
    Firma to Polski Lek, a nazwa drużyny Plusssz
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    264
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A wiec niech im sie wiedzie jak najlepiej i zeby tak bylo w innych klubach !
    pozdrowienia z Gorzowa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •