Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Śmiertelny wypadek angielskiego żużlowca

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    108
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Śmiertelny wypadek angielskiego żużlowca

    25 letni David Nix z zespołu Kings Lynn jeżdżącego w najnizszej klasie Conference League po zderzeniu z bandą w szóstym wyścigu pomiędzy gospodarzami a zespołem z Newcastle
    stracił życie.
    W Angli coraz częściej mówi się o wprowadzeniu pneumatycznych band.
    Co wy o tym myślicie bo ja uważam, że to bardzo dobry pomysł,który powinien być zrealizowany równiez w Polsce.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    19-01-2002
    Postów
    431
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To przykra wiadomość, że jeżeli któryś zawodnik "odchodzi":(:(: Współczuje rodzinie zawodnika. Zauważyłem również, że w Anglii bardzo łatwo się nabawić kontuzji i nie wiem dlaczego?? Co do band to podejrzewam, że jak na polską ligę to przynajmniej w połowie klubów nie jest to w tej chwili możliwe ze względu na koszty.

    Pozdrowienia dla fanów czarnego sportu!!!

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-11-2001
    Postów
    674
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na Wybrzezu sa najlepsze bandy, tak samo jak w Bydgoszczy i we Wrocławiu, lech uważam, że wszędzie powinny być takie bandy jak w Grand Prix!

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    2,878
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Masz rację PELE wszędzie powinny być bandy takie jak w GRAND PRIX. W końcu najważniejsze jest zdrowie zawodników

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli Anglia to zastosuje na swoich torach to ja uwazam ze W Polsce powinnismy zrobic tak samo!!!

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pele zgadzam sie!!!!!!

    Tylko na te bandy jest potrzebna kasa!!!!!
    Ale i wtedy tory się zwęrzą i dlatego nie wsZEdzie bedzie mozna je stosowac

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najlepsze bandy są w Opolu. Są bezpieczne bo ze spróchniałych desek. Przy każdym zderzeniu zawodnika z bandą deski sie łamią ale to jest bezpieczne.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat do tylu GKSZ podpisywala umowe na sponoring calych rozgrywek. Czesc z tych pieniedzy powinna byc przeznaczona od na dofinansowanie (w zaleznosci od sytyacji w klubie) pneumatycznych band. Wydatek co prawda duzy ale na dugie lata. Pozatym sponosor ligi moglby np miec prawa do 80% dlugosci bandy i sprzedawac te miejsce jako miejsce reklamowe innym firmom. Takie moje zdanie.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,710
    Kliknij i podziękuj
    2,091
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    firma ktora zaklada bandy na GP robi to za free
    w zamian za odstapienie tej firmie jakiejs powierzchni reklamowej na tych bandach.

    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Pele ma racje , ale jak już napisał Draz, zweżają tor i tu jest problem. Mam jednak nadzieje że w nidalekiej przyszłości wszystkie tory beda poszerzone i takie bandy jak na GP będą wszędzie. (cóż za skromne życzenie :) )
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-03-2002
    Postów
    1,337
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moze SportsBoard.pl zasponsorowalby pneumatyczne bandy klubom E-ligi i I-ligi. To by byla dopiero reklama dla forum :P
    A tak na serio to odrazu po wynalezieniu tych band powinny sie one znalesc mozliwie na wszystkich stadionach.
    No ale coz, jak juz wczesniej mowiliscie to liczy sie kasa. Niektore stadiny maja sprochniale deski (przez niekturych uwazane za najbezpieczniejsze ;)), a co dopiero mialo by tam zaistniec takie cudo jak banda pneumatyczna...

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    EEE Pele a jakie sa u nas super bandy! ?? Chba ze o to chodzi ze jak jakis Castagna raz przylutowal to dupa ja przebil :) Bo ja sie na bandach zbytnio nie znam :D

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Siergiej chodzi o to, żeby taka banda pochłaniała jak najwięcej energi wynikłej z udeżenia w nią żużlowca. Np. bandy siatkowe tego zadania nie spełniają aż tak bardzo jak ta ze sklejki, jak np. ta we Wrocławiu, gdyż po udeżeniu w nią część energi zostaje pochłonięta przez tzw. odciągacze i sama siatkę ale banda taka oddaje jeszcze pewną ilość energi ( zawodnik się od niej odbija) przez co może bardziej ucierpieć niż po udeżeniu w tą ze sklejki ( bandy te sa tak skonstruowane aby po uderzeniu w nią banda przechwyciła jak najwięcej energii i jak najmniej jej oddała, temu służy właśnie sklejka, która łamie się po uderzeniu oraz elementy aluminiowe, które się odkztałcają przejmując energie uderzenia) A żeby Ci bardziej zamieszać :) to chodzi tutaj o zasadę, że "w przyrodzie nic nie ginie" a nowe bandy służą właśnie temu żeby "gineło" (energia udeżenia)

    ps. Ale się zamotałem :) :) :) :) :) :)
    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    yabkoo chyba miałeś 5 z fizyki, co?


  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No w sumie tak mniej wiecej to rozumialem :) No w gdansku sa wlasnie te banda z plastiku ze jak ktos przydzwoni to ona sie wygina! Pamietam rok temu na Interkontynentalnym Castagna zalutowal z dupska , wybil w niej dziure i utknol :) Ale za chwile wyszedl no i chyba jednak nie byl tak poobijany! A jak iwdze mecze na TV4 to jak patrze na te siatkowe bandy to az mnie strach bierze (serio) jak to ja bym mial w to lutnac :P

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Szkoda.

    Ale bandy to stary temat. Upiory budzą się, gdy ktoś ginie. Taki młody człek. Co tu pisać ... Bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze. To nie wrestling.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •