Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Jak pomóc speedway`owi i swoim klubom?

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jak pomóc speedway`owi i swoim klubom?

    Czemu nie moze byc tak, ze po calym tygodniu pracy czlowiek wybiera sie na ulubiona przez siebie dyscypline sportu, poogladac swoj ulubiony klub,wspanialych zawodnikow jezdzacych w lewo,narazajacych czesto swoje zdrowie??
    Zamiast tego ma szum w okol klubu ze nie ma kasy,ten nie chce jezdzic(bo "cos" mu nie odpowiada-a wiadomo ze chodzi tylko o kase, skonczyly sie czasy ze zawodnik jezdzi dla klubu!!!),tu "kibic" dal w ryja kibicowi przyjazdnemu,tam "ktos" szyby powybijal niewiadomo czemu? przeciez jego druzyna wygrala.
    A potem nie wiadomo czemu wszyscy sie odwracaja coraz mniej ludzi zaczyna przychodzic,sponsorzy sie odwracaja i potem to juz tylko.....

    Mazy mi sie cos takiego aby zuzel w Polsce byl na takim poziomie jak NBA czy dobra pilkarska liga europejska, na ktora kibic przychodzi po to aby wyzucic z siebie caly stres z calego tygodnia i zobaczyc wspaniala sportowa walke.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    06-03-2002
    Postów
    481
    Kliknij i podziękuj
    248
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    W pełni się z autorem wątku zgadzam. Mi tesh się marzy coś takiego. Smutnych czasów dożyliśmy: GKM sprzedaje swój ciągnik, żeby mieć na metanol, Piła wyprówa sobie żyły, żeby nakarmić Crumpa, a tak wspaniały zespół jak gorzowska Stal marnieje w oczach. Moim marzeniem jest zabranie mojego przyszłego syna na stadion żużlowy, tak jak kiedyś zabrał mnie mój ojciec. Boje się, że nie zdąrzę:(

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2002
    Postów
    92
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    RACJA

    TEZ MARZE O TAKIM DNIU .ALE CZY TO MOŻLIWE?MAM NADZIEJE ŻE TAK.NADZIEJA MATKĄ GŁUPICH (JESTEM WŚRÓD NICH)

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2002
    Postów
    1,315
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mi się marzy że kiedyś przyjdzie mój syn do mnie i powie : "Tato za twoich czasów to nie był prawdziwy żużel... teraz jest 40 tyś kibiców na meczu, wspaniała walka na torze i super zabawa na trybunach bez przemocy....."

    oby kiedyś tak było....

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A kto by niechciał żeby było tak jak mówi krufka. To jest możliwe, ale czy w polsce :P Dla mnie speedway był jest i będzie najważniejszą dyscypliną sportową jaką kiedykolwiek udało sie zapoczątkować. Na stadion Rekinów chodze już od x lat, a drugi sezon jeżdze na wyjazdy fakt że nie na wszystkie ale zawsze coś. Może unia europejska jakoś wspomoże polski speedway:P chociarz mało to prawdopodobne, ale czym było by życie bez marzeń i nadzieji.
    Pozdrówka for @ll

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja rowniez chodze pare lat (ponad 10:)) na stadion w Lublinie. mam juz za soba i triumf lubelskiego zuzla i upadek, teraz powoli podnosimy sie z dna. ale na ile starczy sil to nie mam pojecia...
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja powiem chyba tylko tyle ze nie bedzie w klubach lepiej,ani w polskim speedwayu dopoki ludzie siedzacy we wladzach nie beda starali sie brac wiekszoscie kasiory dla swoich potrzeb(tzn robic swoje,zgarniac kase,pokazywac sie-dzialacz klubu to "JA"),a dzialac na korzysc, dla chwaly i sportowego wyniku, ale niestety to jest nie tylko problem zuzla i klubow ale rowniez wiekszych przedsiebiorstw,oraz w duzej czesci calego grona politykow(od tych na samej gorze po tych w gminach)a problem tkwi w ludziach ,ktorzy na swoich stanowiskach widza tylko swoje dupsk@(mam nadzieje ze sa to mniejszosci,Polacy starszej daty,chowajacy sie za ukladzikami, jak sie nie uda "tu" to pojde "tam"),

    coz pozyjemy zobaczymy,moze jak ludzie zaczna sie zmieniac to bedzie tez lepiej,coz niestety nie wszystkim lezy dobro zuzla

  8. Powrót do góry    #8
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    uklady - ukladami

    i juz w innych watkach toczymy dyskusje na temat mozliwych reform, wywalenia lesnych dziadkow z GKSZ, itp...

    Niemnie na tym polu jako kibice nie mamy za duzo do powiedzienia, choc jako forum cieszymy sie coraz wiekszym szacunkiem i niektorzy ( szkoda, ze niektorzy tylko ) licza sie z glosem kibica.

    Proponuje sie jednak zastanowic pod katem tematu w jaki sposob my mozemy pomoc klubom.

    Otoz Marman poruszyl jeden wazny, acz drazliwy problem - zachowanie kibicow:"tu "kibic" dal w ryja kibicowi przyjazdnemu,tam "ktos" szyby powybijal niewiadomo czemu?"

    Bynajmniej nie ma to byc kolejna dyskusja z wymienianiem nazw klubow i slowami - u nas tak nie ma; a w X to mozna dostac, itp. - wszystkie tego rodzaju wpisy beda kasowane!!!

    Problem jest inny - zauwazalne jest, ze o kilku sezonow spada frekwencja globalnie na nasdionach w Polsce. Jaki jest tego powod? - cena biletow, slabe widowiska, czy obawa o wlasne zdrowie, oraz niezdrowa atmosfera na trybunach???

    Ja widze prosta zaleznosc: na stadionach jest coraz wiecej pilkarskiego chamstwa, czesc kibicow (??? ) przychodzi tylko po to by moc dac upust swoim emocjom wyzywajac od najgorszych druzyne przeciwna, a w najlepszym razie solidnie wygwizdac..
    Co to powoduje???
    Otoz widzac taka atmosfere znikaja po malu z obiektow sportowych zamozni kibice, biznesmeni, politycy ( Ci ostatni w czasie kampanii sa bo musza:). To ludzie prezentujacy pewny poziom i czujacy sie wyraznie zazenowani posrod takiego motlochu. Odchodza oni - odchodza potencalni sposorzy ( chocby jako czlonkowie grup biznesowych, a uwazam osobiscie ze taka grupa powinna istniec przy kazdym klubie ). Odchodza sposnorzy jest mniej kasy w sejfie klubowym, a zeby budzet sie zbilansowal to prezesi musza podniesc ceny biletow, a po drugie brakuje pieniedzy na wzmocnienia, czesto wogole na funkcjonowanie klubu. Cena biletow odstrasza kibicow ( niestety nie zawsze tych najbardziej krewkich, ktorzy i tak dostaja sie na stadion przez ploty - czytaj za free ), znow mniejsze dochody, itp...

    Wiec odpowidam jak mozemy pomoc klubowi!
    1. wlaczac z chamstwem na stadionach - stoi lub siedzi obok ciebie gosc ktory gwizda lub wyzywa druzyne przeciwna? - zwroc mu uwage i WYTLUMACZ dostepnymi srodkami:) ze tak nie nalezy
    2. pamietajcie by wpierw czyscic wlasne srodowisko, a nie mowic, ze u nas tego nie ma, ze to Ci, a Ci nas sprowokowali - widzisz drzazge w oku przeciwnika, a belki w swoim nie widzisz?!
    3. co wiecej zwroc sam uwage na to jak sie zachowujesz - bo moze Ty tez przemieniasz sie w zwierze na meczu?!
    4. dbaj o pozytywny wizerunek klubu - jezli ktos mowi Ci, ze jest niebiezpiecznie na stadionie, to wez go na zuzel - usiadz z nim w bezpiecznym sektorzei pokaz ze sie mylil, przy okazji pamietaj by tepic chamstwo wokol...
    5. zamaist sie bic daj upust swojej energii tnac konfetti lub rozklejajac plakaty ( nawet wlasnej roboty ) reklamujace mecz...

    itp., itp.

    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2002
    Postów
    272
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rybnikowi juz nikt nie pomoze.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a co powiecie na "INFO" dolaczaczone do biletow na najblizszych meczach,zrobionych przez nas-czyli forumowiczow,o tresci nawolujacej do pozytywnego kibicowania,wszystkim zawodnikom(wiadomo ze naszej druzynie bardziej,ale to nie znaczy ze przyjezdni to hu...., i kuta....),wspierania zawodnikow podczas slabych wystepow(to czlowiek ,nie maszyna,kazdy ma gorsze dni),przegrana nie zniszczy klubu dopuki kibice beda przychodzic i wierzyc w swoj klub, itp.

    co o tym myslicie ? jezeli macie jakies pomysly to piszcie,moze uda sie nam wspolnie zrobic cos dobrego

    jezeli cos takiego udalo by sie nam stworzyc to szglaszam sie z Gdanska do wydrukowania takiej broszurki,a mysle ze kluby zgodza sie na dolaczenie tego do biletow

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    KLUB JAK FIRMA...

    ... i to jest w moim odczuciu klucz do sukcesu. Zarząd - kadra menadżerska (ten od public relations, ten od finansów, ten od marketingu i reklamy, ten od sportu ... ale każdy fachowiec we własnej działce). Dobrze ich opłacić (zatrudnić na umowie). Niech kluby zastrzegą sobie loga, wszystkie jakieś znaczki, nazwę, a potem iść z tym na rynek ... jak zachodnie kluby piłkarskie ... sprzedawać gadżety (długopisy, czapki, koszulki, szaliki), reklamować mecze, organizować spotkania z gwiazdami speedway'a. Promocja, marketing i sprzedaż. No a kibiców przybywać będzie z każdym meczem. Wzrośnie frekwencja i wpływy z biletów.
    Ponadto wszyscy muszą działać razem, przede wszystkim na rzecz żużla w TV (reklamodawcy tylko na to by czekali).
    A my kibice powinniśmy wzmoc lobbing na rzecz żużla. Czy to u znajomego radnego miasta, u dyrektora znajomej firmy, wśród kumpli ze szkoły, studiów (ja np. po kolei ludzi na żużel zabierałem i przez to jest paru kibićów więcej).
    Pisać do gazet, mailować. Słowem wciskać żużel gdzie się da tak, żeby ludzie sięnim interesowali jak atrakcyjnym produktem na sklepowej półce.
    Może to wszystko zabrzmiało trochę głupio, ale ja tak to widzę. Tak powinny funkcjonować profesjonalne kluby.

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    11-08-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kluby powinny funkcjonować jak zawodowe spólki.

    Według zasady: Ile pieniędzy mamy - takim składem jedziemy w lidze.
    Rzeczy w stylu: Nie mamy kasy ,ale potrzebny jest w drużynie Crump,Sullivan czy inny Stranieri to bieżemy kredyt, zastawiamy stadion, sprzedajemy coś itd.

    Takie fakty świadczą tylko o prostocie prezesów, bo jest to tylko zażynanie własnej drużyny(na dłuższą metę), a w konsekwencji całego speedwaya

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    11-08-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popieram pogląd Mikaela

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •