Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1589

Wątek: Stal Gorzów 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach

    Stal Gorzów 2012 - wątek klubowy

    Udany sezon 2011 zakończony, liście zaczynają sypać się z drzew. Najwyższa pora porozmawiać więc o nowym sezonie. Podstawowe informacje i linki:

    Strona Oficjalna:
    http://www.stalgorzow.pl/

    Forum Klubowe:
    http://www.forum.stalgorzow.pl/

    Pełna lista KSM na przyszły sezon:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...012-juz-znany/

    KSM zawodników Stali i nazwiska przewijające się dotychczas w spekulacjach
    Tomasz Gollob 9,68-GP
    Grigorij Łaguta 8,95
    Matej Zagar 7,85
    Sebastian Ułamek 7,37
    Grzegorz Walasek 7,35
    Przemysław Pawlicki 7,19
    Thomas H. Jonasson 6,99
    Krzysztof Kasprzak 6,74
    Niels Kristian Iversen6,67
    Piotr Pawlicki 6,16
    Linus Sundstroem 4,54
    Bartosz Zmarzlik 4,42
    Artur Mroczka3,81
    Kacper Gomólski 3,49
    Łukasz Cyran 2,50
    Adrian Cyfer 2,50

    Moje wyliczenia co do KSMu sprawdziły się niemal idealnie więc pozostaje przy swoim zestawieniu z przed paru tygodni w którym niestety nie ma miejsca dla bardzo słabego na wyjazdach Iversena. Oczywiście byłby on idealny pod 2 niestety nie pozwala na to regulamin

    1. Gollob
    2. Sundstroem/ Mroczka(Koniecznie obydwaj, ktoś w razie kontuzji musi być w rezerwie)
    3. Kasprzak
    4. THJ
    5. Zagar
    6. Zmarzlik
    7. Cyfer
    Skład regulaminowy, na pewno walczący o najwyższe cele. Może z Iversenem to błąd ale osobiście nie wierzę, że powtórzy tak dobry sezon.


    Wesja składu którą można nazwać "Jak Józef da":

    1. Gollob
    2.Mroczka
    3.Zagar
    4.Sundstroem
    5.Kasprzak
    6.Zmarzlik
    7.Prz.Pawlicki

    KSM=40.42

    Średnia wieku:25,8
    Bez Golloba :23,3
    Skład perspektywiczny, nie ma mowy o żadnym ZBoWiDzie

    Zmarzlik i Pawlicki wskakujący za słabszego z Panów Mroczka/Sundstroem. Daje nam to świetne pole manewru taktycznego i pewne punkty w rywalizacji Juniorskiej. W ciężkich wyjazdowych meczach przy stosowaniu RT nie mielibyśmy żadnej dziury w składzie i każdy mecz to min. 40-41pkt,
    Jak dla mnie skład marzenie na przyszły sezon

    pozdrawiam i zapraszam do aktywnej dyskusji

    Ostatnio edytowane przez libky ; 13-10-2011 o 10:59

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Moim zdaniem powinniśmy zbudować skład uniwersalny. W drużynie piłki nożnej musi być bramkarz, obrońca, pomocnik i napastnik. A w Stali w tym sezonie mieliśmy przede wszystkim walczaków z beznadziejnymi startami, którzy na swoim torze potrafili pięknie zmieść z powierzchni wszystkie ekipy, jednak na wyjeździe, szczególnie na twardym torze nie istnieliśmy. Polegliśmy nawet we Wrocławiu mimo, że fatalnie pojechał Bjerre. Zawodnicy waleczni wykorzystują swoją waleczność głównie na swoim torze. Na obcych torach ten element już nie jest tak istotny, a liczy się start.


    Zawodnicy Stali od kilku lat mają dramatyczne starty i nie wiem czyja to wina? W tym roku przykładowo z Lesznem w kwietniu też większość startów przegraliśmy, ale że Czesław nauczył się przygotować tor i w składzie mieliśmy walczaków, toteż zobaczyliśmy sporo świetnej walki przez cały sezon. Taki skład nie jest jednak uniwersalny, bo brakuje typowych startowców. Nawet Gollob, czy Pedersen w tym roku na twardych torach nie jechali tak skutecznie.

    Dlatego priorytetem powinno być znalezienie solidnego startowca, który będzie jednak wykazywał minimum waleczności. Nie ważne czy będzie to Ułamek, czy Kasprzak, ważne, żeby miał starty. Musi to być ktoś, kto na twardym torze, który nie będzie nadawał się do walki będzie czuł się jak ryba w wodzie. Nie potrzebujemy kolejnego walczaka, który będzie łupał punkty u siebie. Na naszym torze w tym roku zawodnicy tacy jak Gollob, Pedersen, Zagar, Iversen i Zmarzlik mijali na dystansie większość zawodników.

    I druga sprawa – powinniśmy podziękować panu Dworakowskiemu, że rozwija się talent Zmarzlika. Bo gdyby Pawliccy trafili przed sezonem do Gorzowa, pewnie Czecze poszedłby na łatwiznę i postawił na braci w lidze. A że Bartek nie ma takiego zaplecza jak bracia, jego ojciec nie był żużlowcem, dlatego potrzebował trochę więcej czasu na ustabilizowanie wyników. I dlatego nie wyobrażam sobie, żeby w przyszłym roku pojawili się u nas bracia Pawliccy kosztem Adriana Cyfera. Nie wiem, czy Adrian ma talent, ale kiedy dostał szansę w lidze, nagle zrobił duży krok do przodu w zawodach młodzieżowych. Nie jest też typem cwaniaka, więc wydaje się, że w głowie ma dobrze poukładane. Więc mam nadzieję, że działacze nie zrobią błędu, jaki zrobiono w Gorzowie wiele lat temu, kiedy lekką ręką wypuszczono z Gorzowa taki talent, jakim był Cegła. Gołym okiem było widać, że to był diament, a musiał na jakimś szrocie walczyć o skład z Moskwiakiem i Niziołem i kibice musieli się mu składać na silnik. A szansę w lidze dostał dopiero na 18 lat. A potem, już w innym klubie był w pewnym momencie drugim zawodnikiem w Polsce po Gollobie. Rokował nawet w tamtym okresie lepiej niż Hampel.


    Dlatego podsumowując – lubię braci Pawlickich, ale jeżeli mieliby być w Gorzowie to tylko na pozycji seniorów. Na juniorce dajmy szansę naszych chłopakom.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 15-10-2011 o 00:32

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik Awatar orlosep
    Dołączył
    20-09-2011
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    1,151
    Podziękowania: 43 w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta
    (...)

    I druga sprawa – powinniśmy podziękować panu Dworakowskiemu, że rozwija się talent Zmarzlika. Bo gdyby Pawliccy trafili przed sezonem do Gorzowa, pewnie Czecze poszedłby na łatwiznę i postawił na braci w lidze. A że Bartek nie ma takiego zaplecza jak bracia, jego ojciec nie był żużlowcem, dlatego potrzebował trochę więcej czasu na ustabilizowanie wyników. I dlatego nie wyobrażam sobie, żeby w przyszłym roku pojawili się u nas bracia Pawliccy kosztem Adriana Cyfera. Nie wiem, czy Adrian ma talent, ale kiedy dostał szansę w lidze, nagle zrobił duży krok do przodu w zawodach młodzieżowych. Nie jest też typem cwaniaka, więc wydaje się, że w głowie ma dobrze poukładane. Więc mam nadzieję, że działacze nie zrobią błędu, jaki zrobiono w Gorzowie wiele lat temu, kiedy lekką ręką wypuszczono z Gorzowa taki talent, jakim był Cegła. Gołym okiem było widać, że to był diament, a musiał na jakimś szrocie walczyć o skład z Moskwiakiem i Niziołem i kibice musieli się mu składać na silnik. A szansę w lidze dostał dopiero na 18 lat. A potem, już w innym klubie był w pewnym momencie drugim zawodnikiem w Polsce po Gollobie. Rokował nawet w tamtym okresie lepiej niż Hampel.


    Dlatego podsumowując – lubię braci Pawlickich, ale jeżeli mieliby być w Gorzowie to tylko na pozycji seniorów. Na juniorce dajmy szansę naszych chłopakom.
    Prawie podobny mamy problem w Toruniu, z tym, że nawet nie mamy kogoś takiego jak Zmarzlik. Toteż niektórzy chętnie by sprowadzili by jakiegoś rokującego większe nadzieje młodzieżowca. A ja, podobnie jak Ty, uważam, że trzeba postawić na swoich. Jeśli da im się szanse, odpowiednio poukłada cykl szkoleniowy, to w końcu to zaowocuje.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Coś cisza nastała , a tymczasem Komar w jednym z wywiadow powiedział , iż spodziewa się zamknąc skład do końca października. Rzecz jasna formalnych kontraktów nie będzie , ale to bez znaczenioa - jak uczy historia. Sądzę , że na placu boju zostało tylko kilka ( dwa, trzy )nazwisk ale nie będę strzelał jakie , bo sytuacja ,zdaje się, jest dynamiczna. Takiego Kasprzaka na pewno wyrywa sobie kilka klubów : niski ksm, Polak , no i dobry zawodnik. Mam przeczucie , że te licytację wygra Toruń, gdzie potrzebują 4 Polaka do składu.
    No i nadal nie wiadomo co z Iversenem - zapewne ma kilka propozycji , tak samo Mroczka , choć ten ma ważny kontrakt ale różnie może być. Ja bym go zostawił ale koniecznie z konkurentem do składu .

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar loko1980
    Dołączył
    25-04-2004
    Postów
    566
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Pole manewru jest bardzo ograniczone. Potrzebujemy solidnego Polaka do składu, a takiego póki co nie widać. Boję się, że Władek znowu skusi się na nazwisko i będzie z tego "wielka dupa". Tacy zawodnicy jak Kasprzak, Ułamek czy nawet Holta nie gwarantują niczego, nie przyciągną kibiców na trybuny i nie zrobią dobrego wyniku dla Stali. Jest jedno nazwisko które gwarantuje spełnienie obu tych warunków, a mianowicie PRZEMYSŁAW PAWLICKI. Opcja ta jeszcze tydzień temu wydawała się realna jednak teraz wedle mnie jest nierealna. Unia Leszno właśnie dostałą przysłowiowego liścia od jednego ze swoich "rajderów", więc powrót Pawlickich do Leszna jest bardzo prawdopodobny, odejście Kołodzieja powoduje, że pojawiają się pieniądze które Dworakowski ku uciesze całego Leszna przeznaczy na Pawlickich.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,860 w 4,875 postach
    Jedyny z tego towarzystwa ktory gwarantuje przyzwoita zdobycz punktowa to zdrowy Holta.
    Pawlicki potrzebuje jeszcze troche czasu zeby ustabilizowac forme na okreslonym pulapie w e-lidze.Oczywiscie stac go na wiele,ale raczej spodziewam sie po nim wystepow na 10+ jak i 5-.Ma jednak nad Ryskiem spora przewage,bo jest bardziej perspektywiczny i caly czas sie rozwija.
    Kasprzak to niewiadoma a o Ulamku szkoda pisac.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik Awatar slawi
    Dołączył
    09-12-2009
    Postów
    148
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez loko1980 Zobacz posta
    Pole manewru jest bardzo ograniczone. Potrzebujemy solidnego Polaka do składu, a takiego póki co nie widać. Boję się, że Władek znowu skusi się na nazwisko i będzie z tego "wielka dupa". Tacy zawodnicy jak Kasprzak, Ułamek czy nawet Holta nie gwarantują niczego, nie przyciągną kibiców na trybuny i nie zrobią dobrego wyniku dla Stali. Jest jedno nazwisko które gwarantuje spełnienie obu tych warunków, a mianowicie PRZEMYSŁAW PAWLICKI. Opcja ta jeszcze tydzień temu wydawała się realna jednak teraz wedle mnie jest nierealna. Unia Leszno właśnie dostałą przysłowiowego liścia od jednego ze swoich "rajderów", więc powrót Pawlickich do Leszna jest bardzo prawdopodobny, odejście Kołodzieja powoduje, że pojawiają się pieniądze które Dworakowski ku uciesze całego Leszna przeznaczy na Pawlickich.
    trzeba bylo Gape trzymac w bydgoszczy bedziemy mnieli pozytek z niego!!

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar loko1980
    Dołączył
    25-04-2004
    Postów
    566
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez slawi Zobacz posta
    trzeba bylo Gape trzymac w bydgoszczy bedziemy mnieli pozytek z niego!!
    Zapewne z niego byłby większy pożytek niż z takiego zarzyganego sieroty jak Hans Andersen.
    Pasował do składu, teraz tym bardziej kiedy jest obowiązek startu czterech Polaków w składzie.
    Jednak Komarnicki miłość do Gapińskiego zatracił w momencie kiedy przed pamiętnym meczem z falubazem
    Gapa podczas eliminacji do GP w Vojens zajechał swoje osiołki na nowych tłumikach i później na tym samy sprzęcie
    jechał z fakubazem. Silniki te nie nadawały się do jazdy na tym szczeblu rozgrywek i w meczu takiej rangi.
    Kołodziej po pamiętnym Vojens silniki tam używane z miejsca odesłał do serwisu bo nie nadawały się do jazdy.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez loko1980 Zobacz posta
    ku uciesze całego Leszna przeznaczy na Pawlickich.
    Przy wyborze Kołodziej - Pawliccy 80% leszczynian wybrałoby Kołodzieja. Dodam tylko, że połowa kibiców UL nie chce nawet w składzie duetu Pawlickich, więc nie jest to tak do końca, że całe Leszno świętuje z okazji podpisania umowy z teamem Pawlickich (choć do formalnego podpisania umowy jeszcze nie doszło). Dodam, że jeśli ktoś podpiąłby mnie natychmiast do grona ludzi, którzy podburzają do niezrozumiałej nienawiści do Pawlickich, to oświadczam, że nie jestem ani ich zwolennikiem, ani przeciwnikiem. Chcę ich w drużynie, pod pewnymi warunkami.

    Co do odejścia Kołodzieja, to Janusz da odpowiedź na temat swojej przynależności klubowej w przyszłym tygodniu. I nie jest to liść. Bardzo mało wiesz o tej sprawie loko, więc nie używaj takich sformułowań, proszę.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,814
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Pole manewru jest bardzo ograniczone. Potrzebujemy solidnego Polaka do składu, a takiego póki co nie widać. Boję się, że Władek znowu skusi się na nazwisko i będzie z tego "wielka dupa". Tacy zawodnicy jak Kasprzak, Ułamek czy nawet Holta nie gwarantują niczego, nie przyciągną kibiców na trybuny i nie zrobią dobrego wyniku dla Stali.
    Oj, cos mi sie zdaje, ze Holta, według nowego regulaminu, nie będzie traktowany jako polak.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Skład Stali na 2012 rok:
    Prz. Pawlicki
    M. Janowski
    T. Gollob
    A. Mroczka
    M. Zagar
    B. Zmarzlik

    Info pewne na 100%!!! .....










    ... że taki "słowiański" skład bardzo by mi się podobał

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Nigel , nie pisz na forum jak tęgo popijesz alibo popalisz

    Pewne jest to , że takiego ciekawego okresu transferowego jak w tym roku dawono już nie było. Do zmian w składzie MUSI dojść w każdej drużynie i stąd przetasowań bedzie sporo. Najlepsze jest to , że jest pewna grupa zawodników , która ma propozycje od kilku klubów - pieniądze nie bedą jedynym kryterium wyboru , ponieważ oferowane sumy będa po prostu zbliżone do siebie.

    Bardzo mnie ciekawi natomiast data 26 października. Do tego dnia uczestnicy GP muszą odesłać podpisane umowy na starty w cyklu do BSI. Coś czuję , że pan Bellamy mocno się zdziwi . A opotem się wk..wi i bedzie obmyślał plan zemsty na Polakach. Sojusznika w naszym bagienku już znalazł

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Nie podoba Ci się taki skład ? No dobra ewentualnie zamiast Pawlickiego może być Kasprzak ...
    Czy to aż tak nierealne ściągnąć do Gorzowa Janowskiego ??? Kwestia ceny (kontraktu) ot co. Bo KSM w obu wersjach pasuje jak ulał.

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pół ligi myśli o sprowadzeniu Janowskiego, drugie pół marzy o starszym Łagucie. Jestem kibicem Stali, ale nie chcę, żeby mój klub wzmacniał się kosztem biednego Wrocławia czy Częstochowy. Wiem, takie są prawa rynku, ale trzeba patrzeć szerzej - na dobro całej ligi i dyscypliny. Kto przyjdzie na Spartę, gdy zabraknie tam Janowskiego - może ze trzy tysiące, jak będzie ładna pogoda. W interesie wszystkich klubów jest względna równowaga sił - nikogo nie będą interesować mecze z Włókniarzem z wyrobnikami w składzie, którzy na wyjeździe zrobią w porywach 30 pkt. Gdy jeszcze mieszkałem w Gorzowie, w Stali jeździli sami wychowankowie. Te czasy chyba już nie wrócą, chlubnym wyjątkiem może być jedynie Leszno, ale z głosów większości kibiców wyrażanych w wątkach ich klubów przebija tęsknota za swoimi, lub chociaż pół-swoimi (jak Zagar w Gorzowie, Sullivan w Toruniu czy Emil w Bydgoszczy). Musimy dbać o siłę wszytskcih drużyn , bo niedługo zamkniemy się w gronie lubusko-kujawsko-pomorskim + leszno, a atrakcyjność rozgrywek będą podsycać tylko lokalne wojenki małych miast.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ollie Zobacz posta
    Pół ligi myśli o sprowadzeniu Janowskiego, drugie pół marzy o starszym Łagucie. Jestem kibicem Stali, ale nie chcę, żeby mój klub wzmacniał się kosztem biednego Wrocławia czy Częstochowy. Wiem, takie są prawa rynku, ale trzeba patrzeć szerzej - na dobro całej ligi i dyscypliny. Kto przyjdzie na Spartę, gdy zabraknie tam Janowskiego - może ze trzy tysiące, jak będzie ładna pogoda. W interesie wszystkich klubów jest względna równowaga sił - nikogo nie będą interesować mecze z Włókniarzem z wyrobnikami w składzie, którzy na wyjeździe zrobią w porywach 30 pkt. Gdy jeszcze mieszkałem w Gorzowie, w Stali jeździli sami wychowankowie. Te czasy chyba już nie wrócą, chlubnym wyjątkiem może być jedynie Leszno, ale z głosów większości kibiców wyrażanych w wątkach ich klubów przebija tęsknota za swoimi, lub chociaż pół-swoimi (jak Zagar w Gorzowie, Sullivan w Toruniu czy Emil w Bydgoszczy). Musimy dbać o siłę wszytskcih drużyn , bo niedługo zamkniemy się w gronie lubusko-kujawsko-pomorskim + leszno, a atrakcyjność rozgrywek będą podsycać tylko lokalne wojenki małych miast.
    A to już tak nie jest ?

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    18-10-2011
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez ollie Zobacz posta
    Pół ligi myśli o sprowadzeniu Janowskiego, drugie pół marzy o starszym Łagucie. Jestem kibicem Stali, ale nie chcę, żeby mój klub wzmacniał się kosztem biednego Wrocławia czy Częstochowy. Wiem, takie są prawa rynku, ale trzeba patrzeć szerzej - na dobro całej ligi i dyscypliny. Kto przyjdzie na Spartę, gdy zabraknie tam Janowskiego - może ze trzy tysiące, jak będzie ładna pogoda. W interesie wszystkich klubów jest względna równowaga sił - nikogo nie będą interesować mecze z Włókniarzem z wyrobnikami w składzie, którzy na wyjeździe zrobią w porywach 30 pkt. Gdy jeszcze mieszkałem w Gorzowie, w Stali jeździli sami wychowankowie. Te czasy chyba już nie wrócą, chlubnym wyjątkiem może być jedynie Leszno, ale z głosów większości kibiców wyrażanych w wątkach ich klubów przebija tęsknota za swoimi, lub chociaż pół-swoimi (jak Zagar w Gorzowie, Sullivan w Toruniu czy Emil w Bydgoszczy). Musimy dbać o siłę wszytskcih drużyn , bo niedługo zamkniemy się w gronie lubusko-kujawsko-pomorskim + leszno, a atrakcyjność rozgrywek będą podsycać tylko lokalne wojenki małych miast.

    Bardzo dobry post. Nie jestem fanem Stali Gorzów, ale to jakoś ten klub (+Stal Rzeszów) najlepiej rozumie, że silna liga to liga wyrównana. Liga wyrównana będzie także, w dłuższej perspektywie, bardziej atrakcyjna sportowo i finansowo. Rozumieją to Amerykanie i odnoszą z tej racji korzyści, w przeciwieństwie do np. zachodnioeuropejskich lig piłkarskich, gdzie są drużyny, które potrafią trzykrotnie przepłacić za zawodnika i po jednym nieudanym sezonie wyrzucić go niczym zużyte skarpetki nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji, bo ICH STAĆ. Szkoda, że niektórzy działacze (np. Robert Dowhan) chcą popchnąć ligę w tym właśnie, europejskim kierunku.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez acor Zobacz posta
    Bardzo dobry post. Nie jestem fanem Stali Gorzów, ale to jakoś ten klub (+Stal Rzeszów) najlepiej rozumie, że silna liga to liga wyrównana. Liga wyrównana będzie także, w dłuższej perspektywie, bardziej atrakcyjna sportowo i finansowo. Rozumieją to Amerykanie i odnoszą z tej racji korzyści, w przeciwieństwie do np. zachodnioeuropejskich lig piłkarskich, gdzie są drużyny, które potrafią trzykrotnie przepłacić za zawodnika i po jednym nieudanym sezonie wyrzucić go niczym zużyte skarpetki nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji, bo ICH STAĆ. Szkoda, że niektórzy działacze (np. Robert Dowhan) chcą popchnąć ligę w tym właśnie, europejskim kierunku.
    Jaja sobie robisz czy nadużyłeś trunków ? Człowieku za rok będziesz miał gorsze drużyny za większe pieniądze. Zapewniam cię, że czegoś takiego w rzekomo wzorcowych amerykańskich ligach nikt nie praktykuje.
    Władzio z Martą poparli "reformę", bo im to pasuje do koncepcji budowania składu na przyszły rok. Nie miało to nic wspólnego z planami wyrównywania poziomu czy też realizacji amerykańskich wzorców. Za rok poprą powiększenie limitu do 2GP bo akurat będzie im to na rękę.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez ollie Zobacz posta
    Pół ligi myśli o sprowadzeniu Janowskiego, drugie pół marzy o starszym Łagucie. Jestem kibicem Stali, ale nie chcę, żeby mój klub wzmacniał się kosztem biednego Wrocławia czy Częstochowy. Wiem, takie są prawa rynku, ale trzeba patrzeć szerzej - na dobro całej ligi i dyscypliny. Kto przyjdzie na Spartę, gdy zabraknie tam Janowskiego - może ze trzy tysiące, jak będzie ładna pogoda. W interesie wszystkich klubów jest względna równowaga sił - nikogo nie będą interesować mecze z Włókniarzem z wyrobnikami w składzie, którzy na wyjeździe zrobią w porywach 30 pkt. Gdy jeszcze mieszkałem w Gorzowie, w Stali jeździli sami wychowankowie. Te czasy chyba już nie wrócą, chlubnym wyjątkiem może być jedynie Leszno, ale z głosów większości kibiców wyrażanych w wątkach ich klubów przebija tęsknota za swoimi, lub chociaż pół-swoimi (jak Zagar w Gorzowie, Sullivan w Toruniu czy Emil w Bydgoszczy). Musimy dbać o siłę wszytskcih drużyn , bo niedługo zamkniemy się w gronie lubusko-kujawsko-pomorskim + leszno, a atrakcyjność rozgrywek będą podsycać tylko lokalne wojenki małych miast.
    Bardzo trafna opinia. Gdyby tak chociaż 30% kibiców sądziło,to i działacze byliby odważniejsi i skłonni oszczędzać. Teraz wystarczy poczytać jaki jest koncert życzeń kibiców z różnych klubów ,by zrozumieć pod jaką presją podejmują decyzje.
    Poza tym uważam,że gdyby nie było ksm-u to kluby nie wytrzymałyby finansowo. Wyścig zbrojeń to nie dzieło prezesów ale szeroko pojętej opini publicznej.
    Jedyne co jest dla mnie solą w oku to nie wyłączenie z przepisu -1 z GP POLAKÓW. Niektórych bardzo boli,że kasa którą wzieliby przeciętniacy z GP(Lindbaeck,Harris,B.Pedersen)wezmą teraz -Kasprzak,Holta czy Pawliccy. NIECH WEZMĄ- przynajmniej kasa zostanie w polskim żuzlu.

  19. Powrót do góry    #19
    Zbanowany
    Dołączył
    19-10-2010
    Postów
    375
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    haha najpierw wladzie marta i maslana rozhustali lige do finaswoych granic a teraz placza ze zawdonicy duza rzadaja, piekna hiporkyzja.....

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    gdyby nie było ksm-u to kluby nie wytrzymałyby finansowo.
    Dlaczego powtarzasz wytarte zwroty i frazesy? Za dużo nasłuchałeś się prezesa Maślanki, który nie rozróżnia działań na szkodę żużla a działań dla dobra własnego tyłka przyrośniętego, lub przymocowanego siłą do stołka we Włókniarzu. Masz tak oszczędnościowy regulamin, że żużlowcy wołają horrendalne kwoty tej zimy. Łaguta, jak zaśpiewał ile chce w Bydgoszczy, to Dering do tej pory musi Barbituriane łykać. Holta jak poczuje szmal, to poniżej dwa-zero nie zejdzie z ofertą, a i tak ktoś mu tyle da. Zobacz Dowhana. Musi pozbyć się dwóch gwiazd i na ich miejsce za punkt honoru stawia sobie sprowadzenie dwóch w miarę podobnych, wyobraź sobie, jak będzie się licytował z Martą i Władkiem. Pedersen mimo, że beznadziejny to woła wory złota za swoje usługi i ma gdzieś, że może wylądować w pierwszej lidze, bo dobrze wie, że mu ktoś w e-lidze do tę kasę. Stępniewski już z katalogiem domów chodzi za Wardem żeby ten z GP zrezygnował i przyjął ofertę Unibaksu. Nie ma oszczędności. Prezesi wydają więcej niż rok temu, bo każdy team przez ten regulamin musi dokonać zmian w składzie.

    A KSM sam w sobie jest śmieszny, zwłaszcza zapis o tym, że nie dotyczy on drużyny, która nie zmienia składu. Czyli wszyscy muszą się osłabić a dwie ekipy nie zmienią składu wykładając olbrzymie pieniądze (gdzie ta oszczędność?) i będą jeździły z KSM 50 (gdzie ta równość wszystkich zespołów w lidze?)
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Twoje argumenty do mnie nie przemawiają. Może zasymuluj skłądy bez ksm-u. Czy Holta wołał by mniej i dlaczego?

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    W wątku leszczowym ktoś napisał , iż rzekomo propozycję z gatunku tych nie do odrzucenia otrzymał Kasprzak. Tyle , że z Torunia. Oczywiście to tylko ploty , ale akurat ta wydaje się bardzo prawdopodobna. Kasprzak pasuje nam idealnie za Pedersena i jeśli zawinie go nam Apator , to zostajemy z ręką w nocniku. Bo nie bardzo widzę kogo w miejsce Kasprzaka można zakontraktować , skoro Pawlicki jest nierealny ( stary Pawlicki powiedział , że albo obaj albo żaden ) . Pomijam już to , że Dworakowski przy stracie Kołodzieja po prostu nie ma wyjścia i musi się z Pawlickim dogadać. Walasek zostaje w Polonii, Jonasson w Gdansku, Janowskiego chce cała liga ( a uważam , że musi zostać we Wrocku , bo inaczej już po żużlu w tym mieście). Zostają Holta ( jestem zdecydowanie na nie w jego przypadku ), Ułamek - oby Komarowi nie wpadło do głowy go zakontraktować - i w zasadzie to by było na tyle , choć pewnie Komar rozmawia z kimś innym, o kim nie wiemy.
    Nie ma co jęczeć oczywiście na zapas , ale szybko topnieje lista potencjalnych wzmocnień. Skład miał być znany na koniec października - pewnie przyjdzie nam poczekać trochę dłużej , zwłaszcza w kontekście tego , co zrobią zawodnicy ze zgłoszeniami do GP. Coś czuję , że wszyscy na to czekają i dopiero wtedy ruszy domino

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    W wątku leszczowym ktoś napisał , iż rzekomo propozycję z gatunku tych nie do odrzucenia otrzymał Kasprzak. Tyle , że z Torunia. Oczywiście to tylko ploty , ale akurat ta wydaje się bardzo prawdopodobna. Kasprzak pasuje nam idealnie za Pedersena i jeśli zawinie go nam Apator , to zostajemy z ręką w nocniku. Bo nie bardzo widzę kogo w miejsce Kasprzaka można zakontraktować , skoro Pawlicki jest nierealny ( stary Pawlicki powiedział , że albo obaj albo żaden ) . Pomijam już to , że Dworakowski przy stracie Kołodzieja po prostu nie ma wyjścia i musi się z Pawlickim dogadać. Walasek zostaje w Polonii, Jonasson w Gdansku, Janowskiego chce cała liga ( a uważam , że musi zostać we Wrocku , bo inaczej już po żużlu w tym mieście). Zostają Holta ( jestem zdecydowanie na nie w jego przypadku ), Ułamek - oby Komarowi nie wpadło do głowy go zakontraktować - i w zasadzie to by było na tyle , choć pewnie Komar rozmawia z kimś innym, o kim nie wiemy.
    Nie ma co jęczeć oczywiście na zapas , ale szybko topnieje lista potencjalnych wzmocnień. Skład miał być znany na koniec października - pewnie przyjdzie nam poczekać trochę dłużej , zwłaszcza w kontekście tego , co zrobią zawodnicy ze zgłoszeniami do GP. Coś czuję , że wszyscy na to czekają i dopiero wtedy ruszy domino
    Wszystko zależy od Warda. Odrzuci dzikusa to Toruń straci zainteresowanie Kasprzakiem. W takim układzie Kasprzak będzie wybierał między Stalą a Faluazem. Z racji tego, że Władkowi bardziej na nim zależy niż nam, to na 90 % Kasprzak wyląduje u was.
    Pytanie tylko czy do gry nie włączy się Marta i nie walnie jakiejś stawki z kosmosu. Taka opcja też istnieje, bo z nią to nigdy nic nie wiadomo.

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Martusia musi każdemu płacić "tyle co konkurencja+30% za położenie geograficzne ". Ale stać ją na pewno na takie gesty. Tym bardziej , że trzeba zapełnić nowo budowaną trybunę w Rzeszowie. Tak czy inaczej - Krzysio Kasprzak w nowym klubie bedzie zarobiony po pachy. Stawiam jednak na Apator, ponieważ kibice tegoż piszą , że Warda w klubie nie bedzie , jeno w GP.

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    Walasek, Kasprzak, Jonasson - ktoś z tej trójki w Stali w 2012.

    Stawiam na Szweda.
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Martusia musi każdemu płacić "tyle co konkurencja+30% za położenie geograficzne ". Ale stać ją na pewno na takie gesty. Tym bardziej , że trzeba zapełnić nowo budowaną trybunę w Rzeszowie. Tak czy inaczej - Krzysio Kasprzak w nowym klubie bedzie zarobiony po pachy. Stawiam jednak na Apator, ponieważ kibice tegoż piszą , że Warda w klubie nie bedzie , jeno w GP.
    Jeśli tak, to jest definitywny koniec mrzonek Dowhana o uwaleniu reformy z pomocą BSI. Od początku uważam, że to całe gadanie o dokopaniu BSI przez polską ligę to taka typowo polska megalomania. Jak przyjdzie co do czego to obcokrajowcy postawią na GP a nie polską ligę. Swoją drogą jak Ward przyjmie dzikusa to pewnie zostanie w Gdańsku. Czyli bez roboty zostanie Nikuś, bo Wrocka i Czewy raczej nie będzie stać na taki wydatek

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,432
    Kliknij i podziękuj
    4,462
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Uważam, że Nicki ma największe szanse zrezygnować z GP.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Będą niezłe jajca , jak zrezygnuje ze czterech . BSI będzie do Strasbourga pozywać

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Twoje argumenty do mnie nie przemawiają. Może zasymuluj skłądy bez ksm-u. Czy Holta wołał by mniej i dlaczego?
    Zawołałby tyle samo. I tu jest pies pogrzebany. Bo tylko polskim prezesom wydawało się, że zawodnicy zawołają mniej. A prawda taka, że pewna grupa woła więcej, średniacy wołają więcej a liderzy i tak dostaną więcej w uznaniu zasług za wyniki w sezonie i żeby nie rozpraszali się ofertami z innych klubów. Pieniądze z rynku nie giną, one co najwyżej zmieniają lokalizację. Dlatego ograniczenia KSM i zaw. z GP nie służą polskiemu żużlowi czy równaniu szans (zresztą ****** trzeba być, aby równać do najgorszych a nie najlepszych), tylko służą partykularnym interesom grupki kilku prezesów, którzy są mułowaci i nie potrafią znaleźć sobie sponsorów i włączyć się do walki o medale DMP.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Komar w wypowiedzi w Sportowych Faktach mówi o rozmowach z Kasprzakiem , Walaskiem i Jonassonem. Oznacza to , że wali ściemę , bo Walasek zostaje w Bydzi. Chcą mu tam zmienić warunki kontraktu ( ważnego na 2012), ale jak się nie zgodzi to jedzie na starych warunkach i pozamiatane. Poza tym jak już , to Martunia z pewnością zapłaci Walasowi więcej. Jonasson z kolei zostaje w Gdańsku - ma tam pewne miejsce w składzie , za sobą Chomskiego i bez sensu zmieniać to na walkę o skład w Stali.
    Dziwi mnie też to co powiedział o Kasprzaku - kontekst jest taki , ze niby Kasper bardzo chce , ale my to juz niekoniecznie tak bardzo. Albo palnął szybciej niż pomyślał ( jak często to bywa ) , albo szykuje coś innego. Żeby tylko się nie zdziwił , jak do wzięcia nie zostanie nikt sensowny i zostana wynalazki. Tym bardziej , że w tym roku to nie Władzio płaci najwięcej...

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Komar w wypowiedzi w Sportowych Faktach mówi o rozmowach z Kasprzakiem , Walaskiem i Jonassonem. Oznacza to , że wali ściemę , bo Walasek zostaje w Bydzi. Chcą mu tam zmienić warunki kontraktu ( ważnego na 2012), ale jak się nie zgodzi to jedzie na starych warunkach i pozamiatane. Poza tym jak już , to Martunia z pewnością zapłaci Walasowi więcej. Jonasson z kolei zostaje w Gdańsku - ma tam pewne miejsce w składzie , za sobą Chomskiego i bez sensu zmieniać to na walkę o skład w Stali.
    Dziwi mnie też to co powiedział o Kasprzaku - kontekst jest taki , ze niby Kasper bardzo chce , ale my to juz niekoniecznie tak bardzo. Albo palnął szybciej niż pomyślał ( jak często to bywa ) , albo szykuje coś innego. Żeby tylko się nie zdziwił , jak do wzięcia nie zostanie nikt sensowny i zostana wynalazki. Tym bardziej , że w tym roku to nie Władzio płaci najwięcej...
    Dobrze powiedział. Stal chce tylko że Kasper bardziej liczy na angaż w innym klubie, zlokalizowanym troszeczkę bardziej na południe od Gorzowa ...

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez adamczik Zobacz posta
    Zawołałby tyle samo. I tu jest pies pogrzebany. Bo tylko polskim prezesom wydawało się, że zawodnicy zawołają mniej. A prawda taka, że pewna grupa woła więcej, średniacy wołają więcej a liderzy i tak dostaną więcej w uznaniu zasług za wyniki w sezonie i żeby nie rozpraszali się ofertami z innych klubów. Pieniądze z rynku nie giną, one co najwyżej zmieniają lokalizację. Dlatego ograniczenia KSM i zaw. z GP nie służą polskiemu żużlowi czy równaniu szans (zresztą ****** trzeba być, aby równać do najgorszych a nie najlepszych), tylko służą partykularnym interesom grupki kilku prezesów, którzy są mułowaci i nie potrafią znaleźć sobie sponsorów i włączyć się do walki o medale DMP.
    nie wiem czy dostana tyle samo przyklad Harrisa pokazuje ze na pewno nie dostanie tyle co by dostal zostajac u marty z crumpem, straci moze jakis 5 z GP, na pewno pedersen, harris ... wiecej dostana kasprzaki, ulamki i tego typu sredniacy bo walasek, pepe i podobni wartosciowi nie zejda z ceny

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    nie wiem czy dostana tyle samo przyklad Harrisa pokazuje ze na pewno nie dostanie tyle co by dostal zostajac u marty z crumpem, straci moze jakis 5 z GP, na pewno pedersen, harris ... wiecej dostana kasprzaki, ulamki i tego typu sredniacy bo walasek, pepe i podobni wartosciowi nie zejda z ceny
    Czyli prezesi wydadzą tyle samo. A ponoć to regulamin zakładający cięcia w kosztach. Żadnych cięć nie będzie. Zawodnicy zarobią swoje, a my dostaniemy żużel w gorszym wydaniu.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,814
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Dobrze powiedział. Stal chce tylko że Kasper bardziej liczy na angaż w innym klubie, zlokalizowanym troszeczkę bardziej na południe od Gorzowa ..
    A to wszystko dlatego, ze najwięcej niewiadomych na chwile obecną jest w Falubazie. Popieprzyło sie dokumentnie. Jest wielka niewiadoma co do Cieślaka, Pepe, Zengiego i AJ. Jesli Cieślak da sie skusić Azotom to Dobrucki zostanie menago. Z obcych zawodników zainteresowanie mocne startami w Falubazie przejawiaja Kasprzak, Ułamek, Holta i G.Łaguta. Zdziwie pewno wielu ale rozmawia tez Walasek. Co z tego koktajlu wyjdzie zobaczymy pewnie niebawem. Według mnie któryś z prezesów obudzi sie jednak z ręka w nocniku. Czy to będzie Komar, Dowhan, Martusia, Dering czy jeszcze ktoś inny to czas pokaże. Mnie się chce śmiac już z co niektóych prezesów. Władek ostro wkrewiony, że te "pawiany" jak rzekł, żądają i tak dużej kasy mimo ograniczeń regulaminowych. Najlepszy był ponoć Walas który otwarcie przyznał Władkowi z iloma i jakimi klubami rozmawia. Nie robił z tego żadnej tajemnicy

    Na dziś pewne jest tylko jedno. Takich żniw, jakie teraz mają zawodnicy pokroju Walaska, Holty, Kasprzaka czy Ułamka, nie było jeszcze w naszej SE
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 21-10-2011 o 20:31
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec Awatar loko1980
    Dołączył
    25-04-2004
    Postów
    566
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Na dziś pewne jest tylko jedno. Takich żniw, jakie teraz mają zawodnicy pokroju Walaska, Holty, Kasprzaka czy Ułamka, nie było jeszcze w naszej SE
    Dlatego bardzo mocno powątpiewam w regulację odnośnie liczby polskich "rajderów" w składzie, nie z tą mentalnością, nie w tymi zawodnikami, nie w tym kraju. Jeden jeździec z GP, krajowa juniorka, a reszta "wolna amerykanka" to max co można wycisnąć z tej ligi.
    Teraz miało być taniej przez jednego z GP, a będzie tak samo bo średniacy Polacy będą chcieli dla siebie coś ugrać. Jakość widowisk się obniży, jak mam w składzie widzieć Mroczkę to wolę Pawła Zmarzlika jak czwartego Polaka i do tego dobrać silnego "obco". Paweł po słabym jednym czy drugim biegu zastępowany jest przez Bartka

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A to wszystko dlatego, ze najwięcej niewiadomych na chwile obecną jest w Falubazie. Popieprzyło sie dokumentnie. Jest wielka niewiadoma co do Cieślaka, Pepe, Zengiego i AJ.
    No z Cieślakiem jest praktycznie wszystko wiadomo. Chyba że mu Mario samolot zafundujesz
    Chłop się już najeździł w życiu i nawet ziliony od Dowhana go specjalnie nie przekonują. Pójdzie do tego Tarnowa na 99 %. Zawsze to kilkaset kilometrów mniej w jedną stronę.

    Jesli Cieślak da sie skusić Azotom to Dobrucki zostanie menago. Z obcych zawodników zainteresowanie mocne startami w Falubazie przejawiaja Kasprzak, Ułamek, Holta i G.Łaguta. Zdziwie pewno wielu ale rozmawia tez Walasek.
    Może i przysłał ofertę, ale prędzej Dowhanowi kaktus na łapie wyrośnie niż się dogada z Walaskiem.

    Co z tego koktajlu wyjdzie zobaczymy pewnie niebawem. Według mnie któryś z prezesów obudzi sie jednak z ręka w nocniku.
    Z punktu widzenia Roberto to nie byłoby takie złe rozwiązanie mając na względzie że ten sezon transferowy rozpoczynał z pozycji w szambie

    Czy to będzie Komar, Dowhan, Martusia, Dering czy jeszcze ktoś inny to czas pokaże. Mnie się chce śmiac już z co niektóych prezesów. Władek ostro wkrewiony, że te "pawiany" jak rzekł, żądają i tak dużej kasy mimo ograniczeń regulaminowych. Najlepszy był ponoć Walas który otwarcie przyznał Władkowi z iloma i jakimi klubami rozmawia. Nie robił z tego żadnej tajemnicy
    Walas dla Gorzowa to może i by pojechał ale za podwójne stawki w stosunku do najlepszej oferty z pozostałych klubów. To skurczybyk, ale ciągle nasz skurczybyk

    Na dziś pewne jest tylko jedno. Takich żniw, jakie teraz mają zawodnicy pokroju Walaska, Holty, Kasprzaka czy Ułamka, nie było jeszcze w naszej SE
    Dokładnie. Najśmieszniejsze/najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że taki efekt "reform" był znany od samego początku. Wszyscy to qwa wiedzieli jak będzie tylko nie tych 8 baranów co głosowało.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Ludzie , co wy chcecie od reformy? Jak wprowadzano 2 naszych juniorów, to też był lament na cały kraj. Dzisiaj tylko nieliczni,tzw.niereformowalni potrafią jeszcze narzekać. Gołym okiem widać zalety startu juniorów. Konkretne efekty zobaczymy jednak w 2012 a może dopiero w 2013.
    Podobnie będzie z tą reformą. 2 Polaków w składzie to ochrona rynku pracy przed zalewem cudzoziemców,którzy odwalali "kichę"kasowali i tyle ich widziano. Poza tym jak postawiliśmy na szkolenie swojaków,to trzeba im dać możliwości zatrudnienia. Polska gospodarka jest zbyt słaba by 22 latkowie mogli rywalizować z seniorami z zachodu na równych prawach.
    Anglicy zapomnieli zapewnić swoim zawodnikom miejsca w składach ligowych a teraz nie mają materiału ludzkiego by wybrać reprezentację nie mówiąc o juniorach. Doprowadziło do tego tzw."równe traktowanie."
    Ksm konkretne efekty przyniesie w 2012r.Wówczas wszyscy zawodnicy będą zabiegać o pracę a prezesi będą przebierać w ofertach. Zadziała w tym wypadku realny ksm,wyjeżdżony w 10 zesp.SL , na minimalnie niższym poziomie. Jeżeli przeciętnie wzrośnie on o 5-7% a limit 41 pkt.zostanie utrzymany,to będzie naprawdę ciasno na rynku pracy w SL:. Oby tylko prezesom starczyło konsekwencji.
    Ten sezon jest przejściowy. Moze i dojdzie do mini wyścigu zbrojeń. Dajmy jednak czas na sprawdzenie sie systemu. W końcu to nie my odpowiadamy za finanse w klubach. Jestem przekonany ,że żaden prezes nie zapłaci wiecej niz go stać. Te czasy juz minęły.

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Ludzie , co wy chcecie od reformy? Jak wprowadzano 2 naszych juniorów, to też był lament na cały kraj. Dzisiaj tylko nieliczni,tzw.niereformowalni potrafią jeszcze narzekać. Gołym okiem widać zalety startu juniorów. Konkretne efekty zobaczymy jednak w 2012 a może dopiero w 2013.
    Podobnie będzie z tą reformą. 2 Polaków w składzie to ochrona rynku pracy przed zalewem cudzoziemców,którzy odwalali "kichę"kasowali i tyle ich widziano. Poza tym jak postawiliśmy na szkolenie swojaków,to trzeba im dać możliwości zatrudnienia. Polska gospodarka jest zbyt słaba by 22 latkowie mogli rywalizować z seniorami z zachodu na równych prawach.
    Anglicy zapomnieli zapewnić swoim zawodnikom miejsca w składach ligowych a teraz nie mają materiału ludzkiego by wybrać reprezentację nie mówiąc o juniorach. Doprowadziło do tego tzw."równe traktowanie."
    Ksm konkretne efekty przyniesie w 2012r.Wówczas wszyscy zawodnicy będą zabiegać o pracę a prezesi będą przebierać w ofertach. Zadziała w tym wypadku realny ksm,wyjeżdżony w 10 zesp.SL , na minimalnie niższym poziomie. Jeżeli przeciętnie wzrośnie on o 5-7% a limit 41 pkt.zostanie utrzymany,to będzie naprawdę ciasno na rynku pracy w SL:. Oby tylko prezesom starczyło konsekwencji.
    Ten sezon jest przejściowy. Moze i dojdzie do mini wyścigu zbrojeń. Dajmy jednak czas na sprawdzenie sie systemu. W końcu to nie my odpowiadamy za finanse w klubach. Jestem przekonany ,że żaden prezes nie zapłaci wiecej niz go stać. Te czasy juz minęły.
    Głupstwa pleciesz, że ręce opadają. Niby kto tu krytykował obowiązek startowania 2 polskich juniorów ?
    I już widzę te cudowne efekty ksm w 2012 r. w sytuacji gdy rynek żużlowy jest płytki do granic możliwości. I prezesi przebierający w ofertach, szczególnie przy 10 zespołowej ekstralidze. Żart roku. I odpowiedzialni prezesi nie zadłużający swoich klubów i nie podbijający cen za zawodników. Heh, dobre. Marian z Martą by się uśmiali.

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    [QUOTE=CarlitosFalubaz;1410188]Głupstwa pleciesz, że ręce opadają. Niby kto tu krytykował obowiązek startowania 2 polskich juniorów ?

    Jak to kto? Gro takich fachowców jak ty. Wystarczy wrócić do odpowiedniego watku z przed roku.

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Głupstwa pleciesz, że ręce opadają. Niby kto tu krytykował obowiązek startowania 2 polskich juniorów ?
    Jak to kto? Gro takich fachowców jak ty. Wystarczy wrócić do odpowiedniego watku z przed roku.
    No to poproszę o cytat ze mnie sprzed roku albo z kiedykolwiek. Pamięć mam nienajgorszą i tak się składa, że zawsze byłem zwolennikiem obowiązkowych startów 2 polskich juniorów. Mało tego uważam że kluby powinny być karane za zaniechanie wystawiania drużyn w zawodach młodzieżowych rangi mistrzostw Polski albo zabranianie zawodnikom startów w zawodach indywidualnych (vide Bartek Zmarzlik).

    PS - Ostatnio MAK mi wmawiał głupstwa, że rzekomo nawoływałem Protasa do rezygnacji z GP. Jak go poprosiłem o cytat to zamilknął.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 22-10-2011 o 15:48

  41. Powrót do góry    #41
    Zbanowany
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak czy siak troska sąsiadów o Zagara znów spełzła na niczym. Od dziś znów nie będą wierzyć, że jakieś "Zagary" będą objeżdżać Zengoty i innych Davidssonów A jeszcze wczoraj wieszczyli wielkie osłabienie Stali w postaci przyznania dzikusa w GP. Jednak czasami nie-wychowanek potrafi być bardziej z klubem od wychowanka. I niech nikt nie pisze rzeczy, że to zawodnik bez ambicji, bo marzył o jeździe w GP. Ale nie w takiej formie.

    Buziaczki Zielonogórcy hihi

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Minus696 Zobacz posta
    Jednak czasami nie-wychowanek potrafi być bardziej z klubem od wychowanka.
    Tak, tak. Już widzę, jak Matej Zagar, jeden z większych bufonów żużlowego świata rezygnuje z GP dla Stali. Za gażę, która otrzymał tylko kilku zawodników na świecie by nie zrezygnowało z cyklu.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #43
    Zbanowany
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak, tak. Jeden z większych bufonów. Czytaj chłopczyku dalej forumowe komentarze w internecie na temat charakteru zawodników, to z pewnością daleko zajdziesz. A i stawki znasz doskonale. Wracaj do przedszkola, jeżeli jakimś cudem już z niego wyszedłeś...

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Minus696 Zobacz posta
    Tak, tak. Jeden z większych bufonów. Czytaj chłopczyku dalej forumowe komentarze w internecie na temat charakteru zawodników, to z pewnością daleko zajdziesz. A i stawki znasz doskonale. Wracaj do przedszkola, jeżeli jakimś cudem już z niego wyszedłeś...
    Jak nazwać kogoś kto nie chce Ci udzielić wypowiedzi, bo stwierdziłeś, że zdobył w meczu 6 punktów, gdy on utrzymuje, że 6 plus bonus, gdyż był trzeci, ale za kolegą z klubu. Problem w tym, że jechali w trzech wtedy. Możesz tłumaczyć. Nie. On wie swoje. Innym razem zadałem mu pytanie opisowe, "bez wyraźnie postawionego znaku zapytania" a Zagar patrzy i pyta: "A gdzie pytanie? Nie zadałeś mi pytania. Pytaj!". Bufoniada do kwadratu. Także forum nigdy nie było i nie będzie dla mnie wyznacznikiem dla niczego. To miejsce do podyskutowania, czasem nawet konstruktywnego. O charakterze zawodników wiem co nieco z doświadczenia, więc te obelgi mógłbyś sobie darować. I Ty nie spinaj się tak, bo nie miałem na celu obrazić nikogo a już na pewno nie Ciebie. Dobitnie dałem tylko do zrozumienia, że Zagar zrezygnował z GP dla $ a nie dal Stali.
    Ostatnio edytowane przez adamczik ; 22-10-2011 o 18:28
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #45
    Zbanowany
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak... Zapewne byłoby najlepiej dla Ciebie, żeby zrezygnował bez powodu. A co tam pieniądze... Do życia niepotrzebne. Widać, że "potrafisz" oceniać ludzi... Siedziałeś kiedyś z Matejem oko w oko przy koleżeńskiej rozmowie?? Powiem Ci, że nie wiem, z jakiego powodu Ci tak odpowiedział. Wiem tylko, że ja również potrafię się tak odezwać, ale nie do osób, do których mam jakikolwiek szacunek...
    Ty oceniłeś człowieka po jednym wywiadzie, choć nic o nim nie wiesz. Szkoda, że nie miałeś okazji poznać Mateja "na codzień". Robisz błąd, jaki robiłem kiedyś oceniając ludzi. Jesteś widocznie zbyt młody (bez obrazy), albo jeżeli się mylę co do Twojego wieku - nie wyciągasz wniosków z życia. A to jeszcze gorsze. Pozdrawiam.

    Moje pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi: Znasz gażę Mateja?????????????????????
    Ostatnio edytowane przez Minus696 ; 22-10-2011 o 19:37

Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •