Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 86

Wątek: DPŚ 2010: Cieślak podał skład kadry

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    DPŚ 2010: Cieślak podał skład kadry

    Skład reprezentacji Polski:
    1. Tomasz Gollob
    2. Jarosław Hampel
    3. Rune Holta
    4. Adrian Miedziński
    5. Janusz Kołodziej
    6. Wiesław Jaguś
    7. Krzysztof Kasprzak
    8. Grzegorz Walasek
    9. Maciej Janowski
    10. Przemysław Pawlicki

    Rozumiem, że trzeba stawiać na młodzież - dlatego w kadrze Janowski i Pawlicki. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego w szerokiej kadrze nie znalazł się Damian Baliński. Ma naprawdę dobry sezon, 4 średnia wśród Polaków w Ekstralidze, wcale nie jest jeźdźcem własnego toru (średna wyjazdowa 1,789, ogólna 2,140).
    Zamiast niego Miedziński - średnia 1,9 (wyjazd 0,167!), Jaguś - 1,677 (wyjazd 0,625), Kasprzak - 1,321 (wyjazd 1,0). Jak dla mnie to duży błąd pana Marka. Czy on na pewno wie co robi? Może się okazać, że będziemy mieć dziurę w składzie...


    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-odkryl-karty/


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Jaguś i Kasprzak potrzebni jak dziura w moście, Miedziak może się przełamie, Balu od dawna zasługuje na ten zaszczyt.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik Awatar Luk33
    Dołączył
    31-03-2005
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozumiem nie dać Balińskiego do pierwszej 5,6, ale jego brak w 10, a obecno¶ć Pawlickiego, Jagusia to skandal! Czym się ten człowiek kieruje?

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,813
    Kliknij i podziękuj
    591
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Wolf

    Jaguś w Szwecji wedle statystyk jest trzecim Polakiem. DPŚ mamy na torach gdzie Wiechu dość ładnie jeździ, liga w Gorzowie czy DPŚ 2008 w Vojens. Wiec Cieślak ma podstawy aby Jagusia powołać. Dwa wyjazdowe mecze w Ekstralidze to nie jest jakiś wyznacznik formy.

    Lesznianie chcieliby Balińskiego, ale to nie ten poziom. Facet na arenę międzynarodowa nigdy sie nie nadawał. Cieślak to wie w przeciwieństwie do zaślepieńców.

  5. Powrót do góry    #5
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Czym się ten człowiek kieruje?
    Poza wynikami w polskiej lidze także wynikami za granicą, tzw. nosem, który Cieślaka rzadko zawodzi, i paroma jeszcze rzeczami. Cieślak lubi stawiać na młodość, stąd w kadrze Pawlicki i Janowski, a nie ma Pepe, Dobruckiego. Walaska wg mnie też raczej powinno nie być. To wszystko jednak nie zmienia faktu że Baliński powinien się znaleźć wśród nominowanych.

    Czym się kierował?
    Wg mnie głównie tym:

    63.Damian Baliński Piraterna 4 17 1,059

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    1,311
    Kliknij i podziękuj
    291
    Podziękowania: 181 w 137 postach
    Myślę że Janowski i Pawlicki mogliby jeszcze trochę poczekać, dlaczego nie wstawił do pierwszej 10 Balona? Czym się kierował?

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Brak Baliny w 10. to słaby pomysł.

    Adrian Gomólski jest w Elitserien na 22. miejscu, jest jednym z najlepszych Polaków. Gdzie jest jego nominacja!!!??? Skandal.

    Powyższy akapit z dedykacją dla statystyków ligi szwedzkiej oraz p. Cieślaka.


  8. Powrót do góry    #8
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Wg mnie kierował się tym, że i tak ma już wytypowaną trójkę, którą bierze pod uwagę jako uzupełnienie pewnej 4. Miejsc jest 10, więc równie dobrze mógł powołać Roberta Sawinę. Zrobił "ukłon" w stronę młodych, dając im tym samym do zrozumienia, że są w obrębie zainteresowań, co powinno ich dodatkowo zmotywować.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  9. Powrót do góry    #9
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Adrian Gomólski jest w Elitserien na 22. miejscu, jest jednym z najlepszych Polaków. Gdzie jest jego nominacja!!!??? Skandal.

    Powyższy akapit z dedykacją dla statystyków ligi szwedzkiej oraz p. Cieślaka.

    Widzisz? Nawet Gomólski jest w Elitserien od niego lepszy :P

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Co roku ta sama gadka... A czemu ten a nie ten, czemu nie z mojego klubu? Same płaczki na tym forum.

    Popatrzcie sobie na wyniki Cieślaka w kadrze i zamilknijcie. Na szczęście wyniki go bronią, człowiek wie lepiej od paru forumowych ekspertów, kto na poszczególnych torach pojedzie lepiej, a kto gorzej.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na dzień dzisiejszy mamy w zasadzie 3 pewniaków (Gollob, Hampel, Kołodziej). Do tego powiedzmy Holta (pokazał w GP że nie zapomniał jak się jeździ, choć w lidze różnie mu wychodzi). Walasek? Mecze w miarę dobre przeplata słabymi. Jaguś jest w tym roku za słaby żeby stanowić pewny punkt drużyny. Miedziński podobnie. O tegorocznym Kasprzaku nie ma co w ogóle wspominać. Juniorzy chyba są jeszcze zbyt mało objeżdżeni żeby stanowić silne punkty drużyny narodowej. Nie wiem czym Cieślak się kierował ale rezygnując już w tej chwili z Balińskiego może postawić swą drużynę w trudnej sytuacji. Oczywiście, może się okazać, że miał szczęście i za miesiąc Jaguś czy Miedziński nie będą jeździć gorzej od Damiana. Tak czy inaczej dla mnie to decyzja dziwna i obiektywnie trudna do wytłumaczenia.

    Soboth nie przesadzaj z tymi wynikami. W zeszłym roku tylko wielkiemu szczęściu zawdzięczamy to, że Australia ze słabymi wtedy Batchelorem i Wattem nie pokonała nas na naszym terenie. Taktycznie rozegrał finał DPŚ po prostu słabo. Joker zastosowany w nieodpowiednim momencie. Gdyby nie Łaguta, który wyprzedził Batchelora w 24 biegu złoto przeszłoby nam koło nosa...

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Adrian Gomólski jest w Elitserien na 22. miejscu, jest jednym z najlepszych Polaków. Gdzie jest jego nominacja!!!??? Skandal.

    Powyższy akapit z dedykacją dla statystyków ligi szwedzkiej oraz p. Cieślaka.

    Widzisz? Nawet Gomólski jest w Elitserien od niego lepszy :P
    Jak i od Walaska, Janowskiego i Pawlickiego.
    Wystarczająco rozjaśniłem sens swojej wypowiedzi, czy użyć ryciny?

    A prawdziwy i ważny wybór stojący przed Cieslakiem to dobór piątego zawodnika do składu. Czwórka jest raczej pewna. Stawiam na kogoś ze stajni NICE.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik Awatar siwyy_93
    Dołączył
    01-10-2008
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Według mnie Balon nie jest zawodnikiem do końca ustabilizowanym. Wystarczy zobaczyć wyniki z przed roku i wszystko jest wyjaśnione. Janowski i Pawlicki to raczej tylko na pokaz możliwości polskich juniorów. Jedynie trochę nie jest dla mnie zrozumiałe posunięcie z Kasprzakiem oraz Jagusiem. Kasprzak trochę się pogubił w Tarnowie ale myślę że się spokojnie odbuduje. On potrafi się spiąć specjalnie na jedne zawody i w nich świetnie pojechać więc po części rozumiem decyzje. Jaguś ten sezon zaczyna jak każdy kolejny, albo przez zimę nic nie wyda na sprzęt albo pod koniec sezonu wychodzi słabe przygotowanie. Jeszcze coś pokaże w tym sezonie jednak nie jest to sezon życia. Że jest Miedziński i Walasek to rozumiem bo są to moim zdaniem pewniejsi zawodnicy niż Baliński(nie chodzi mi o średnią biegową w tym sezonie). Bo głębszym przemyśleniu składu idzie zrozumieć kryterium wyboru zawodników Cieślaka.
    Pozdro z Bydgoszczy dla normalnych kibiców ;)

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2004
    Postów
    599
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Co roku ta sama gadka... A czemu ten a nie ten, czemu nie z mojego klubu? Same płaczki na tym forum.

    Popatrzcie sobie na wyniki Cieślaka w kadrze i zamilknijcie. Na szczęście wyniki go bronią, człowiek wie lepiej od paru forumowych ekspertów, kto na poszczególnych torach pojedzie lepiej, a kto gorzej.
    bez takich prosze...

    majac takich rewelacyjnych grajkow (z forma) jak gollob, hampel, kolodziej oraz sredni holta - cieslak moze powolac musielaka -

    chodzi o zasade nie o koncowy wynik - koncowy wynik z balinskim w skladzie czy miedzinskim/kasprzakiem jest dla mnie przesadzony

    ZLOTO....

    ciesze sie ze cieslak stawia na janowskiego czy pawlickiego ale co robi kasprzak z jagusiem w kadrze to chyba nawet oni sami nie wiedza

    btw,

    chyba ze bali cieslakowi podziekowal - to zmienia postac rzeczy - przydaloby sie jakies wyjasnienie...

    jedziemy po zloto

  15. Powrót do góry    #15
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Jak i od Walaska, Janowskiego i Pawlickiego.

    Za to w I lidze zbiera punkty głównie na Węgrach.

    Wystarczająco rozjaśniłem sens swojej wypowiedzi, czy użyć ryciny?
    Jeśli sądzisz że to konieczne. Przede wszystkim życzyłbym sobie żebyś w większym stopniu używał mózgu, zaś w mniejszym - klubowych sympatii/antypatii.


  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    W tym roku wybór jest bajecznie prosty. Pytanie kogo wezmie na szóstego. Mysle, ze jednak Kasprzaka z racji doswiadczenia zagranicznego i niezlych wystepow w Szwecji.


    Janowski i Pawlicki, to tak jak napisal Buszmen. Uklon w strone mlodych i zasygnalizowanie ich na przyszlosc. Cieślak lubi takie zagrywki. Marek w zasadzie powoluje tak jak sam bym to zrobil i z tego sie ciesze, bo w poprzednich latach za Kraskiewicza, Rusko, czy Plecha byl z tym dramat. Niestety funkcjonowala nomenklatura osiagnietych sukcesów i umywanie rak od ewentualnych porazek.

    Taktycznie tez rozgrywa dobrze, ale rok temu w Lesznie moim zdaniem zrobil duzy blad z jokerem. Na szczescie wyszlo na jego.

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Już darowałby sobie tego Holtę, Rychu w formie ale mamy kilku innych dobrych riderów, którzy spokojnie powalczą o złoto gdziekolwiek byśmy nie jechali. Trzon to Chudy, Jarek, Koldi i Miedziak. Brak nominacji dla balona do 10 trochę mnie zdumiewa, chłop zasłużył na to. Piątkę mógłby uzupełnić Jagoda, który w Szwecji jedzie przefajnie ale uzupełni dokooptowany norweg. I bardzo prawdopodobny scenariusz z ub. roku Zastanowiłbym się jeszcze nad Ułamkiem, ma trochę słabszy sezon niż ubiegłoroczny ale on gwarantuje zawsze jakieś punkty. A Wiesław ma za dużo w tym roku wpadek.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Jak i od Walaska, Janowskiego i Pawlickiego.

    Za to w I lidze zbiera punkty głównie na Węgrach.

    Wystarczająco rozjaśniłem sens swojej wypowiedzi, czy użyć ryciny?
    Jeśli sądzisz że to konieczne. Przede wszystkim życzyłbym sobie żebyś w większym stopniu używał mózgu, zaś w mniejszym - klubowych sympatii/antypatii.
    Pysznie :) Uwielbiam, gdy ktoś przypisuje tak łatwo komuś intencje.
    Ciekawe też dlaczego nie widzisz Walaska w 10. Oczywiscie, to obiektywny osąd, bez uprzedzeń klubowych.
    Bez odbioru.

  19. Powrót do góry    #19
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Ciekawe też dlaczego nie widzisz Walaska w 10. Oczywiscie, to obiektywny osąd, bez uprzedzeń klubowych.
    Ano. Walasek w DPŚ często zawodził, a ten sezon nie jest w jego wykonaniu jakiś rewelacyjny. Skoro nie ma Ułamka, Protasiewicza, Dobruckiego to i brak Walaska by mnie nie zdziwił. W końcu to jest ta sama półka.

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-06-2008
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    54
    Podziękowania: 155 w 70 postach
    Czwórka jest raczej pewna. Stawiam na kogoś ze stajni NICE.
    czwórke zawodników wystawia Cieślak a tego piątego Nice i wszelkie znaki wskazują że bedzie to ktoś z klubu który sponsoruje Nice - na 99,99% to Adrian Miedzinski

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Co roku ta sama gadka... A czemu ten a nie ten, czemu nie z mojego klubu? Same płaczki na tym forum.

    Popatrzcie sobie na wyniki Cieślaka w kadrze i zamilknijcie. Na szczęście wyniki go bronią, człowiek wie lepiej od paru forumowych ekspertów, kto na poszczególnych torach pojedzie lepiej, a kto gorzej.
    A temu, że jest to dyskusja o powołaniach.
    Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania.
    Nikt nie pisze o klubach, lecz o zawodnikach.
    Skąd to nagłe płaszczenie się przed wyborem Cieślaka, gdzie potrzeba bycia kontrowersyjnym i dowcipnym na siłę?

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według mnie Balon nie jest zawodnikiem do końca ustabilizowanym. Wystarczy zobaczyć wyniki z przed roku i wszystko jest wyjaśnione.
    A Miedziński jest zawodnikiem do końca ustabilizowanym? W życiu nie... Jeśli patrzeć na to co było rok temu to w kadrze nie powinien znaleźć się Kołodziej. Startował przecież w 1 lidze. Powinna liczyć się aktualna tegoroczna dyspozycja i wyniki poszczególnych zawodników. Walasek jest zawodnikiem ustabilizowanym? O jakiejś stabilności można mówić praktycznie tylko w przypadku Golloba i Hampela. Można tutaj też dołączyć tegorocznego Kołodzieja ale zawiedzeni tarnowianie wieszcza mu spadek formy w drugiej części sezonu. Oby nie, ale co będzie jesli Kołodziej zacznie jeździć słabiej, Miedziński ani Jaguś się nie odbudują do lipca a Kasprzak będzie cały czas jeździł bezbarwnie? Pojedziemy juniorami? Oczywiście niebezpieczeństwo, że wszyscy pozostali nagle stracą formę jest nikłe ale reprezentacja z Balińskim byłaby pod względem kadrowym pewniejsza i bezpieczniejsza. On wcale nie musiałby jechać, mógłby być ewentualnie rezerwowym lub wypaść z kadry w końcówce jeśli okazałoby się, że jednak są od niego lepsi. Ale w obecnej chwili brak Ballego w kadrze uważam za duży błąd Cieślaka


  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A temu, że jest to dyskusja o powołaniach.
    Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania.
    Nikt nie pisze o klubach, lecz o zawodnikach.
    Skąd to nagłe płaszczenie się przed wyborem Cieślaka, gdzie potrzeba bycia kontrowersyjnym i dowcipnym na siłę?
    Jak mam ochotę na bycie złośliwym, robię to tam, gdzie trzeba, tj. w wątku gorzowskim i czasem bydgoskim ;) Z kolei z Twoją zgryźliwością spotykam się (prawie :)) wszędzie. Oczywiście fakt, że Cieślak przekonuje mnie do siebie dotychczasowymi decyzjami i wynikami - i że nie boję się tego głośno powiedzieć - świadczy o tym, że się przed nim płaszczę :o To ci teoria :)

    Wracając do tematu - wiadomo jest, że w grę wchodzi 5 lub 6 zawodników, reszta jest tylko kosmetycznym dopełnieniem. Jakby zamiast Kasprzaka pojawił się Baliński, czytalibyśmy mniej więcej "cholera, a gdzie Kasprzak, przecież ten gość w DPŚ zawsze jeździł rewelacyjnie" i tym podobne. Warto? Niekoniecznie, ponieważ (uwaga, płaszczę się :)) Cieślak wystarczająco wiele razy udowadniał, że łeb ma nie od parady i robi, co trzeba.




  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Cieślak ma łeb nie od parady, w przeciwieństwie do braku szyi.
    Obecność Jagusia i Kasprzaka pod nieobecność Balińskiego jest pewną kontrowersją.
    O zgryźliwości nie ma mowy.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cieślak wystarczająco wiele razy udowadniał, że łeb ma nie od parady i robi, co trzeba.
    Oczywiście nikt mu nic nie ujmuje i nie zaprzecza jego fachowości.
    Ale...że się jeszcze czepię ubiegłorocznego finału... W wyprzedzaniu Batchelora przez Łagutę we wspomnianym przeze mnie 24 biegu ubiegłorocznego DPŚ Cieślak raczej udziału nie brał. Wcześniej nie trafił dobrze z jokerem. Nie zawsze jest jak widać z tym łbem Cieślaka tak super. Miał sporo szczęścia bo przegrana z Australią była blisko. Wówczas mit o łbie nie od parady zostałby nieco zachwiany... Pożyjemy, zobaczymy, życzę i jemu i sobie żeby miał rację. W tym momencie jednak taką decyzję jaką podjął w związku z Balińskim uważam za błędną.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Wazne ,ze jak do tej pory niebiosa sa po jego stronie.
    Cieslak jak Cieslak.Ma swoje wady jak i zalety.Doskonaly nie jest,bledy tez popelnia.Jak kazdy.On jednak jest duzym autorytetem a to tez wazne.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #27
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Sporą niespodzianką jest nieobecność w kadrze Damiana Balińskiego, który w tej chwili jest siódmym najskuteczniejszym żużlowcem Ekstraligi. Spośród Polaków wyższe średnie biegowe mają tylko Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel i Tomasz Gollob...

    - Damian Baliński jest w tej chwili na 63. miejscu na liście najskuteczniejszych zawodników ligi szwedzkiej. Odpowiedzmy sobie na pytanie, gdzie w tym roku zostanie rozegrany turniej finałowy? Gdyby te zawody miały odbyć się w Lesznie to na pewno Damian znalazłby się w dziesiątce. Finał zostanie jednak rozegrany na torze w Vojens, który bardzo przypomina szwedzkie tory. Na takich obiektach Damian Baliński sobie w tym roku nie radzi. Jeszcze dzisiaj szczegółowo analizowałem tę sytuację. Ja decyduję się na zawodników, którzy w tym sezonie osiągają dobre wyniki na krótkich i trudnych torach. Zdaję sobie sprawę, że leszczyńscy kibice obserwując jazdę Damiana na jego domowym torze chcieliby widzieć go w kadrze. W tym przypadku jednak muszę kierować się czymś innym.

    Rozumiem zatem, że o powołaniu Wiesława Jagusia i Krzysztofa Kasprzaka zadecydowały przyzwoite występy w lidze szwedzkiej...

    - Oczywiście. Pamiętam jak dwa lata temu krytykowano mnie za powołanie na finał DPŚ Wiesława Jagusia. Torunianin nie spisywał się wtedy najlepiej. Nawet Tomek Gollob ze mną dyskutował na ten temat i pytał: "dlaczego Jaguś"? Doszliśmy jednak wspólnie do wniosku, że w Vojens trzeba umiejętnie jeździć przy krawężniku. Tomasz sam przyznał, że Jaguś potrafi to doskonale robić... Potem w zawodach finałowych torunian zdobył 12 punktów. Właśnie dlatego nie mogę kierować się opiniami kibiców i innych osób przy ustalaniu składu reprezentacji. Ja muszę decydować się na takie rozwiązania, które mają największe szanse, żeby sprawdzić się na tym obiekcie na którym odbędzie się finał.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik Awatar Luk33
    Dołączył
    31-03-2005
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czyli 4 mecze jakie Bally objechał w Szwecji zdecydowały, że nie ma dla niego miejsca w 10. Smiech na sali. No cóż, życzę powodzenia w półfinale, który przypomnę odbędzie się w Polsce. Na szczę¶cie mamy Norwega w składzie :)

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Dokładnie tak było, 2 lata temu sam nie rozumiałem co w kadrze robi Jaguś. Po finale w Vojens już wiem. W Gorzowie bym go nie puszczał, tam może zawieść, w Vojens stać go na wiele.
    Ja w składzie na finał dalej nie widzę Miedziaka. W zeszłym roku nie zawiódł, choć szału nie było.

    Kasprzak pojawił się pewnie dlatego, że do DPŚ trochę czasu jest, a KK, w przeciwieństwie do Balińskiego, ma możliwości w takich zawodach na +10 punktów.
    A nóż odzyska formę, spasuje jakiś super sprzęt.
    Miejsce w 10 dla Balińskiego nic by nie zmieniło i tak by nie pojechał i każdy kto pisze o tym, że Damian jest w tym roku w najlepszej 10 w Polsce, wie że nie jest wśród 5 najlepszych Polaków na Vojens.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,666
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,387 w 4,354 postach
    ale zawiedzeni tarnowianie wieszcza mu spadek formy w drugiej części sezonu
    ze co? ze kto? :O

    Co do składu, to niektóre nazwiska jakby za zaslugi. Ale Tak to jest, DPS rzadzi sie swoimi prawami. Pewnie Cieślak liczy, ze Kasper nawet jak bedzie jechal slabo to bedzie mial najszybsze motory.
    Gollob Hampel Kolodziej - oni sa w siwetniej formie i do tego waleczni i ambitni, jadac jako druzyna beda gryzli tor dla Polski do ostatnich centymetrów.
    Juniorów bym nie zaryzykował chyba. Niby juz doswiadczeni, ale DPS to najwieksze obciazenie psychiczne.

    Do wielkiej trójcy dopasowałbym Holte oraz Jagusia pod warunkiem, ze zobaczymy jakies oznaki poprawy formy. On to Vojens lubi. Miedziaka bym sie bał troche, osobiscie uwazam, ze ten sezon ma mocno rozchwiany, jeszcze by mu sie celownik na Pedersena ustawil niechcacy...
    Będzie ból głowy Cieślak miał.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    1,451
    Kliknij i podziękuj
    182
    Podziękowania: 119 w 80 postach
    Zastanawia mnie jedno .Czy jak Przemek Pawlicki w niedziele (7 lipca) zrobi więcej punktów w Gorzowie od Miedziaka i Jagusia to dostanie szanse wystepu w półfinale .Przynajmniej tak rozumie słowa Cieslaka
    Wolałbym jednak nie zdradzać szczegółów w tej chwili. Będę miał zdecydowanie więcej do powiedzenia wieczorem siódmego lipca. Wtedy dojdzie w Gorzowie do zaległego spotkania pomiędzy miejscową Stalą a Unibaxem Toruń. Ten mecz może dać mi kilka odpowiedzi.

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Mysle,ze da Cieslakowi odpowiedz,ktory z Aniolow pojedzie w polfinale i czy nie trzeba bedzie kogos innego w ich miejsce powolac.Ma jednak na mysli pozostalych seniorow ktorych powolal do tej 10-ki.Watpie,zeby mial na mysli Pawlickiego lub Janowskiego.
    Sam przeciez stwierdzil,ze pod uwage bierze tylko szostke z tej dziesiatki.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    1,451
    Kliknij i podziękuj
    182
    Podziękowania: 119 w 80 postach
    Jeżeli faktycznie bedzie tak jak piszesz , to ta dziesiątka to jest jedno nieporozumienie . Są tam zawodnicy którzy w ogóle nie są brani pod uwagę . Paranoja jakich mało

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,147
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,864 w 4,877 postach
    Pod uwage sa brani,bo jesli Miedziak i Jagus pojada padake w Gorzowie,wskakuje w ich miejsce Walas lub Kasper.
    Tak chyba trzeba rozmiec slowa Cieslaka o podjeciu decyzji po meczu Apatora w Gorzowie.
    Z tego co ja wywnioskowalem sytuacja wyglada tak.
    Czworeczka jest raczej pewna :
    Kolodziej
    Hampel
    Gollob
    Holta

    O pozostale miejsce "walczy" Miedziak z Jagusiem.
    Jesli jeden i drugi nie dojda do formy,pojedzie ktorys z pozostalych czyli Walas lub Kasper.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według mnie, tak jak wyżej napisano, Cieślak powinien odpuścić Holtę.
    Mamy Tomka, Jarka, Janusza. Czyli trzon reprezentacji wyśmienity. Do tego jeden junior i jeden senior, z Polski. Według aktualnej dyspozycji. I gitara!
    Jaguś- nieporozumienie nr 1, brak Balona nieporozumienie nr 2.
    Holta nam jest zbędny. To co z siebie wydusi po polsku jest wyuczone na pamięć. W tym roku mamy bogactwo wśród naszych. Tak jak Rune wykorzystał naszą federację tak samo my możemy wykorzystać jego. Kiedy jest potrzebny. Teraz nie jest. Może za rok. Nie obrazi się bo w końcu dostaje kasę którą uwielbia.

  36. Powrót do góry    #36
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie jest jak nie jest. Ja myślę, że w tym roku jednak jest. Po pierwsze jest w życiowej formie, a po drugie pojawia się ogromna szansa na zgarnięcie mistrzostwa zagranicą, co ma wartość podwójną.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Jak Polacy nie zrobia w tym roku majstra, to uznam za spora niespodzianke. Tak mocnej reprezentacji nie mielismy od lat 60-tych. A moze nigdy przedtem. Warto przypomniec, ze jak do tej pory jedyne pelnowartosciowe zloto na obcych landach, to Kempten 1965. Gdy zdobedziemy zloto, to Cieslak chyba zostanie okrzykniety Papiezem. :D

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Cieślak sugeruje się Szwecją, fakt że Baliemu nie szło w tym roku w Elitserin (chociaż w duńskiej lidze odstrzelił kompleta). Bali nie miał się gdzie pokazać. Pechowo odpadł z krajowych eliminacji (na drugi dzień potłuczony nie jechał w 14-osobowym złotym kasku, potem zwalniały się miejsca w eliminacjach ale szansę otrzymywali inni). Unista doskonale jeździ u siebie, na wyjeździ natomiast przyzwoicie (10,8,5,11). Miedziak i Jaguś, fakt że tylko dwukrotnie, ale odstawili wyjazdową żenadę, u siebie każdy bryluje. Co prawda Bali mógłby przy tej dyspozycji zdziałać więcej, ale tego się nie dowiemy. W sytuacji niepewnej stawia na sprawdzone za granicą "konie", to samo tyczy się Kaspera.

    W cytowanym wywiadzie Cieślak podkreślał, że dwa lata temu Gollob pytał się, czemu wsadził Jagusia, na co podkreślał świetne trzymanie krawęźnik przez Jagodę.

    Cieślak dalej wyjaśnia czemu wstawił Przemka i Janowskiego.
    Otóż na wypadek bojkotu tłumików. I tutaj jestem ciekaw czy możliwy jest taka afera jaka była onegdaj z oponami z Hansem na czele. W ogóle jak poradzi sobie z tłumikami Holta, Gollob i Hampel. Same enigmy

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Ciekawe też dlaczego nie widzisz Walaska w 10. Oczywiscie, to obiektywny osąd, bez uprzedzeń klubowych.
    Ano. Walasek w DPŚ często zawodził, a ten sezon nie jest w jego wykonaniu jakiś rewelacyjny. Skoro nie ma Ułamka, Protasiewicza, Dobruckiego to i brak Walaska by mnie nie zdziwił. W końcu to jest ta sama półka.
    Tak samo jak platini zawodził.

    Pan Tomasz spijał zawsze "smietankę", ale zawdzięczał to przede wszystkim dobrej jeździe innych zawodników.

    Co do Walaska to nie zapominaj o:

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-rokiem-w-dps/

    Rolą trenera jest znaleźć optymalny skład.
    Póki co Cieślak się nie mylił, więc nie pieprz głupot, bo jak wytłumaczysz obecność wsród powołanych np. Jagusia ???


  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Agresywny i wulgarny, używający chamskich określeń zyziu: lecz się :).

    Przestań bełkotać na temat jakiegoś "platiniego", który zawodził, poczytaj słowniki i wtedy może zastąpisz słowa typu dupa, czy gówno innymi.

    Wiem, że sława i chwała Golloba działają na ciebie jak płachta na byka, współczuję, faktów jednak nie zmienisz.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W kwestii protestów były jeszcze deflektory ...

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec Awatar kecaj1
    Dołączył
    09-11-2008
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście


    Rolą trenera jest znaleźć optymalny skład.
    Póki co Cieślak się nie mylił, więc nie pieprz głupot, bo jak wytłumaczysz obecność wsród powołanych np. Jagusia ???

    [/quote]

    Miedziński z Kasprzakiem też nie wiem co tam robią.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale zawiedzeni tarnowianie wieszcza mu spadek formy w drugiej części sezonu
    ze co? ze kto? :O
    A co? Nie zauważyłeś? Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy. Tylko ci, którzy źle życzą Januszowi bo mają mu za złe przejście do Leszna. Poczytaj sobie wątek "Ekstraliga, przewidywania prognozy". W wątku leszczyńskim bodaj w grudniu wypowiadał się jakiś zawistnik z tarnowskim rodowodem o nicku spajk. Strasznie "jechał" po wszystkim co leszczyńskie. Oberwało się też Januszowi, który otrzymał od zawistnika przydomek "strasznie zmęczony" i dowiedział się, że w końcówce sezonu na pewno spadnie mu forma.

    ... pojawia się ogromna szansa na zgarnięcie mistrzostwa zagranicą, co ma wartość podwójną.
    To tym bardziej nie mogę zrozumieć dlaczego w szerokiej kadrze nie ma zawodnika z 7 średnią a są zawodnicy z 13,14,26 i 37 średnią...

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Tak samo jak platini zawodził.

    Pan Tomasz spijał zawsze "smietankę", ale zawdzięczał to przede wszystkim dobrej jeździe innych zawodników.
    Ale Ty tak naprawde mysliz, czy ciagniesz wiadoma wojenke? Bo jesli to pierwsze, to niezly ubaw. :) Tak na szybko:)

    1990 nedza calej reprezentacji w Szeged i Gorzowie. Tomek bodaje po 4 oczka. To chyba i tak bylo najlepiej :D
    1991 W Tarnowie grupa c, Tomek 11, Swist chyba 14. Ogolnie cala trojka dala ciala.
    1992 w dwoch turniejach gr c komplet 30 oczek. najlepszy. w dwoch turniejach gruy B 28 punktow. drugi w kolejce, to chyba Krzyzaniak z 10-12 oczek.
    msp 1993 polfinal 17+1. najlepszy na torze
    final Tomek 15, reszta 0
    1993 DMS Torun gr B, najlepszy komplet, Slangerup gr. A 10 p. najlepszy. Ale zawalil ostatni bieg, ktory decydowal o 2 miejscu. Dal sie zrobic jakiemus gowniarzowi z Australii o naziwsku Crump :) Tu bylem lekko niepocieszony.
    1994 Tomek 16, reszta 4
    1995 Tomek 12 reszta 1
    1996 Tomek niepokonany
    1997 Tomek bodajze 12, kolega z pary polozyl bieg ze Szwedami.
    1998 Tomek 15, reszta 2
    2001 Tomek 27, drugi w kolejce chyba 13
    2002 najlepszy
    2003 najlepszy
    2004 najslabszy :D
    2005 wszyscy pojechali pieknie
    2006 czolwoka druzyny
    2007 czolowka druyzny
    2008 czolowka druzyny
    2009 zawiodł

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    14-08-2007
    Postów
    242
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Bo średnia to nie wszystko...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •