Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1331

Wątek: Sparta Wrocław 2010 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sparta Wrocław 2010 - wątek klubowy

    Rozmowy o 2010 czas zacząć. :)

    Sezon oficjalnie się skończył, czas rozpocząć dyskusje o nowym.

    Na Olimpijskim przygotowania do snu zimowego. Byłem dziś i demontowana jest banda. Póki co dmuchana, ale sądzę, że niebawem zdemontowana będzie też ta statyczna.

    A samochodów z rejestracjami z "poznańskiego" pod klubem nie widziałem. :)


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No więc na pewno moim marzeniem jest aby sezon 2010 był wreszcie rokiem walki o medale WTS-u a nie 3 raz rozpaczliwej batalii o utrzymanie.Z pewnością potrzebne są wzmocnienia więc skład widze tak :
    1.Jason Crump
    2.Rafał Dobrucki/Tomasz Gapiński/W najgorszym wypadku Jędrzejak
    3.Daniel Jeleniewski
    4.Leon Madsen
    5.Greg Hancock/Kenneth Bjerre
    6.Maciej Janowski
    7.Dennis Andersson/Malitowski

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    24-10-2009
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tym Dobruckim to trochę fantazja poniosła:) Myślę, że Dowhan z nim jako pierwszym przedłuży. To samo mysle z Hanockiem (Włókniarz jeśli odejdzie Pedersen to grega nie puści). Ja, jeśli mógłbym wziąć udział w dyskusji to proponowałbym taki skład:

    1. Jelen
    2. Jedrzejak
    3. Hans Andersen/Kenneth Bjerre
    4. G.Laguta/Iversen(potrafi czasem pojechać;p)/Davidsson

    5. Crump
    6. Janowski
    7. Bogdanovs/A.Laguta

    Myślę, że przy odrobinie szczęścia (czyt. dobrej dyspozycji zawodników i brakiem takich dziur jak Nicholls) będziecie mieli szanse powalczyć o medal tak jak Polonia w tym roku. Kluczem do sukcesu może być Ciślakowy tor, który będziecie musieli maksymalnie wykorzystać:)

    Pozdrawiam i życze powodzenia.

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    17-04-2008
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no właśnie, Cieślakowy tor i te sprawy...:
    Rekonstrukcja toru na Stadionie Olimpijskim zostanie przeprowadzona jesienią 2009 roku, już po zakończeniu nowego sezonu. (...)

    Teraz w drodze przetargu wyłoniony zostanie inwestor. Nie ma zatem szans, by prace budowlane ruszyły pod koniec stycznia i zostały sfinalizowane w połowie marca. - Praktycznie jest już przesądzone, że rekonstrukcja toru zostanie przeprowadzona jesienią - mówi prezes WTS Atlas Krystyna Kloc.
    no i...? sezon we Wrocławiu skończył się już jakiś czas temu a tu ciiiiiiisza jak makiem zasiał. czy może tylko mnie ominęły wiadomości o modernizacji wrocławskiego owalu? gdzie te przetargi, kto wygrał???

    a budowanie składu... po raz kolejny będą jakieś nazwiska wypisywane, nadzieje na walkę o coś więcej niż utrzymanie i przerzucanie się z innymi zespołami, że on nie wasz, bo on już u nas zaklepany w większej ilości postów. tylko nic to nie ma wspólnego z naszym składem na przyszły sezon, niestety.

    a jaki będzie? jest Crump, Jeleń i Madsen. W sumie cieszy mnie to bardzo, bo to zawodnicy, którzy pozostawili po sobie najlepsze wrażenie w tym sezonie. Zatrzymanie Janowskiego to priorytet, do tego wychowankowie + Andersson. Może Barker, reszta zależnie od tego, jak pójdzie ze sponsorami i na kogo będzie kasa. I czy to będzie dla przykładu Hancock i Walasek, czy to będzie Monberg i Chrzanowski zależy właśnie od tego.

    Póki co należy trzymać kciuki, żeby nie zjawił się we Wrocławiu KK czy Holta. Reszte jakoś strawię. No i jakieś pozytywne odczucia mam do Vaculika, w ostatnim wywiadzie Falubazy wyczytały, że to za nimi dzisiaj kciuki w finale trzymał, ja zwróciłem uwagę, że lubi nasz tor :-) Więc może, może....

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziś natomiast można było obserwować walkę Jędrzejaka ze Świderskim na torze w Ostrowie. I, jak widać, walka na delikatny plus dla Świdra, co przy ogromie przewagi w znajomości toru przez Jędrzejaka, świadczy, że faktycznie obecnie to Świder mógłby być lepszym zawodnikiem od Ogóra.

    Laguta, Bogdanovs... Hm, raczej nie sądzę, żeby za Cieślaka którykolwiek z Łotyszy znalazł zatrudnienie w Sparcie.

    Co z nazwą drużyny? Czy Atlas (mówcie co chcecie, ale jak dla mnie sponsor marzenie - trwały i wierny) zostanie, czy odejdzie? I co wówczas? WTS Wrocław?

    Czy może ktoś w końcu wpadnie w tym klubie na pomysł, by np. (pisałem o tym lata temu) wzorem klubów amerykańskich, przyjąć oficjalny przydomek klubu "Sparta", jeśli nazwanie klubu w ten sposób tak bardzo klub boli?

    Prócz składu, chciałbym właśnie zobaczyć w 2010 na liście zgłoszonych do PZM zespołów zobaczyć nazwę Sparta przy mieście Wrocław.

    Dlaczego nie chcielibyście Holty? Ja osobiście do Rune nigdy nic nie miałem i więcej powiem, mało który zawodnik tak potrafi na Olimpijskim śmigać, jak on.

    Co do Grega, to ja myślę, że on będzie sam chciał do nas przyjść. Włókniarz ma 6 dni na spłatę zadłużenia wobec niego. Jak się nie wyrobią to drzwi do Sparteczki stoją otworem. I wówczas cały team Herbiego (Rafał Haj i Piotr Janowski) będzie przy obu - Gregu i Maćku. (Oby!)

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jestem przeciwny zatrudnianiu Hancocka. Sorry, ale emerytow nam nie trzeba. Bjerre jest wyborem znacznie lepszym, podobnie zreszta Andersen, ktory jak od nas odszedl, tak odszedl, ale numeru jak Hancock nie wykrecil. Jak napisal ktos wczesniej wszystko zalezy od kasy, a tej chyba duzo wiecej niz w tym roku nie bedzie, wiec walka raczej szykuje sie o podobne cele jak w ostatnich latach.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mam wrażenie, że Nicholls swoje kosztować też musiał, więc z tą kasą to aż tak źle nie mogło być. Także skoro ma być tyle co w tym roku, to wystarczy po prostu spożytkować ją lepiej. ;)

    A tak poważnie, to mam nadzieję, że po prostu zrobią wszystko, żeby nie jechać już o utrzymanie.

    Należy nam się coś więcej za te dwa ostatnie sezony męczarni i nerwów. ;)

    No i byle nie był to KK. Jakoś nie widzę siebie w euforii po zwycięstwach tego gościa. ;)

  8. Powrót do góry    #8
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    KubsonZg
    1. Jelen
    2. Jedrzejak
    3. Hans Andersen/Kenneth Bjerre
    4. G.Laguta/Iversen(potrafi czasem pojechać;p)/Davidsson
    5. Crump
    6. Janowski
    7. Bogdanovs/A.Laguta
    Nigdy więcej Ugly Dicka! Koleś dogadał się z Toronto jeszcze przed końcem sezonu 2007 i nawet negocjować z nami nie chciał - to raz. Jeździ coraz gorzej - to dwa. Po co nam niepewny zawodnik, który w dodatku z uśmiechem napluł nam w twarz (bo tak właśnie traktuję sposób jego pożegnania ze Spartą)?
    Co innego Bjerre. On nigdy nie udawał wielkiego przyjaciela kibiców - przyjeżdżał po prostu na mecz i robił swoje. Normalny najemnik bez żadnych podtekstów i autokreacji. Nie jest to moje wymarzone wzmocnienie WTS-u, ale w nadchodzącym sezonie Kenio wydaje się być optymalnym wyborem.
    Kandydatury Iversena i Davidssona pominę milczeniem, natomiast Laguta już raz nas oszukał - powiedział, że chce pogadać o kontrakcie, tylko potrzebuje kasy na koszty podróży, a tak naprawdę Wrocław leżał po prostu na trasie jego przejazdu i wcale negocjować ze Spartą nie zamierzał, a chciał wyciągnąć z klubowej kasy parę złotych. Bogdanovs mógłby się przydać, ale czy jego wyniki w I lidze i w Alsvenskan będą miały przełożenie na solidną punktację w ekstralidze? Nie jestem pewien.

    ZAW
    Dlaczego nie chcielibyście Holty? Ja osobiście do Rune nigdy nic nie miałem i więcej powiem, mało który zawodnik tak potrafi na Olimpijskim śmigać, jak on.
    Jak to dlaczego? Bo nie jest Polakiem, ten Norweg nie jest Polakiem, nie jest Polaaaakiem...:P
    A mówiąc poważniej, to ja też nie chciałbym Holty u nas. To prawda, że na Olimpico śmiga skutecznie, ale moim zdaniem sam wynik to nie wszystko. Rune to typowa "złotówa" (coś w stylu Andersena), która raz ma "w sercu" Częstochowę, innym razem Tarnów, potem Gorzów, a tak naprawdę wszystkie kluby i miasta ma w zupełnie innej części ciała;) Tak jak napisałem: nie mam nic do typowych najemników typu Bjerre, natomiast wkurzają mnie ci, którzy tanimi chwytami próbują zjednać sobie kibiców i zapewniają o serdecznym przywiązaniu do barw w kolejnych ośrodkach speedwaya. Drażni mnie taka hipokryzja.
    Co do Grega, to ja myślę, że on będzie sam chciał do nas przyjść. Włókniarz ma 6 dni na spłatę zadłużenia wobec niego. Jak się nie wyrobią to drzwi do Sparteczki stoją otworem. I wówczas cały team Herbiego (Rafał Haj i Piotr Janowski) będzie przy obu - Gregu i Maćku. (Oby!)
    Nie jestem pewien, czy Hancock pali się do powrotu na stare śmieci. W ogóle przykro się skończyła jego jazda u nas i trzeba jasno powiedzieć, że kwasy były z obu stron, choć większą winę ponosi niewątpliwie sam Greg. Poza tym dopóki Amerykanin ma ważny kontrakt z Włókniarzem to sprawa jest zamknięta. Jeśli rzeczywiście kłopoty CKM-u okazałaby się duże, wówczas można wrócić do tematu. Tak czy inaczej osobiście wolałbym Kennetha B.
    No i byle nie był to KK. Jakoś nie widzę siebie w euforii po zwycięstwach tego gościa.
    To już jest nas przynajmniej dwóch:)
    Co z nazwą drużyny? Czy Atlas (mówcie co chcecie, ale jak dla mnie sponsor marzenie - trwały i wierny) zostanie, czy odejdzie? I co wówczas? WTS Wrocław?(...)Prócz składu, chciałbym właśnie zobaczyć w 2010 na liście zgłoszonych do PZM zespołów zobaczyć nazwę Sparta przy mieście Wrocław.
    O ile się nie mylę (ale wcale nie jestem pewien), to Atlas ma z nami ważny kontrakt sponsorski.

    Junior_Jack
    Ja jestem przeciwny zatrudnianiu Hancocka. Sorry, ale emerytow nam nie trzeba. Bjerre jest wyborem znacznie lepszym, podobnie zreszta Andersen, ktory jak od nas odszedl, tak odszedl, ale numeru jak Hancock nie wykrecil.
    Z wymienionej trójki ja również preferuję Bjerre, ale sto razy wolę Hancocka niż Andersena.
    Jak napisal ktos wczesniej wszystko zalezy od kasy, a tej chyba duzo wiecej niz w tym roku nie bedzie, wiec walka raczej szykuje sie o podobne cele jak w ostatnich latach.
    Wydaje mi się, że rację ma ZAW, pisząc że równie istotne jest rozsądne spożytkowanie posiadanych funduszy. Czasami nie trzeba wiele środków, by skład był przyzwoity. Porównaj wyniki naszej ekipy z dwóch ostatnich sezonów - widać przewagę składu '08, a przecież był tańszy:) Poczekajmy zresztą na rozwój sytuacji, może nie będzie wcale tak źle z pieniędzmi.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak, tak zgoda, kase trzeba spozytkowac lepiej niz w tym sezonie. Zuzel to jednak taki sport, prawie jak skoki narciarskie. ednego sezonu dobrze jedzie ten, a drugiego tamten, pewniakow na 2-cyfrowe wyniki w kolejnym sezonie mozna policzyc na palcach jednej reki.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi się, że w Częstochowie mogą sobie jednak postawić jako priorytet zatrzymanie Grega, więc jego przejście do nas wcale nie musi być takie łatwe.

    Bjerre... Hm, dla mnie może być. Faktycznie nie silił się nigdy na super team-ridera. Należy pamiętać jednak, jak traktuje klub, gdy ten ma faktyczne problemy. Choć czy Crump postąpiłby lepiej, jak Bjerre w tym roku w Gdańsku?

    Wciąż nie mogę się doczekać jakichkolwiek informacji odnośnie Janowskiego. Ciekaw jestem, jak klub to rozegra.

    Leon już jest, a to myślę będzie hit 2010. ;)

    Jak obstawiacie Jędrzejaka? Wydaje mi się, że zostanie. Chyba że w "Eliteserien" będzie chciał występować. ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Junior_Jack
    Tak, tak zgoda, kase trzeba spozytkowac lepiej niz w tym sezonie. Zuzel to jednak taki sport, prawie jak skoki narciarskie. ednego sezonu dobrze jedzie ten, a drugiego tamten, pewniakow na 2-cyfrowe wyniki w kolejnym sezonie mozna policzyc na palcach jednej reki.
    Racja, ale oprócz tych zawodników "dwucyfrowych" jest jeszcze grono jeźdźców "drugiej linii", takich na ok. 8 pkt. w meczu. Ani Nicholls, ani Watt nie byli takimi żużlowcami. Oczywiście wielu liczyło na ich cudowne przebudzenie i jazdę na wysokim poziomie, ale powiedzmy sobie szczerze - to były raczej pobożne życzenia niż realne kalkulacje. Poza tym nam jest niezbędny tak naprawdę jeden mocny zawodnik, współlider, którego upatruję w osobie Bjerre. Ewentualny drugi kontrakt powinien dotyczyć zmiennika dla Ogóra lub Leona, na wypadek ich słabszych występów. Mógłby to być średniej klasy senior albo mocny junior. Natomiast to dodatkowe wzmocnienie będzie moim zdaniem zależało od kasy, bo priorytetem będzie ktoś z GP, kto mógłby wspomóc Jasona w ciągnięciu wyniku.

    ZAW
    Wydaje mi się, że w Częstochowie mogą sobie jednak postawić jako priorytet zatrzymanie Grega, więc jego przejście do nas wcale nie musi być takie łatwe.
    Też tak uważam. Nasi dwaj dobrzy znajomi, Hancock i Gapa, zadomowili się pod Jasną Górą i tamtejsi kibice bardzo ich lubią, z czego Maślanka doskonale zdaje sobie sprawę. Jeśli nie dojdzie do jakichś megakłopotów finansowych Włókniarza, to Polak i Amerykanin raczej zostaną w Częstochowie.
    Bjerre... Hm, dla mnie może być. Faktycznie nie silił się nigdy na super team-ridera. Należy pamiętać jednak, jak traktuje klub, gdy ten ma faktyczne problemy. Choć czy Crump postąpiłby lepiej, jak Bjerre w tym roku w Gdańsku?
    Tak jak pisałem wcześniej, Kenneth to typowy najemnik: jest kasa - robi swoje, nie ma kasy - nie jedzie. Prosta sprawa. Czy Crumpie postąpiłby tak samo? Mam nadzieję, że nie, ale oczywiście nikt tego nie wie ze stuprocentową pewnością i ufam, że nie będziemy musieli się o tym przekonywać;)
    Wciąż nie mogę się doczekać jakichkolwiek informacji odnośnie Janowskiego. Ciekaw jestem, jak klub to rozegra.
    Jeśli będą mądrzy, to skrobną z nim umowę do końca juniorki, bo z pewnością warto. Jednak niezależnie od długości kontraktu sądzę, że Maciek zostanie u nas, czyli tam gdzie jego miejsce:)
    Leon już jest, a to myślę będzie hit 2010.
    Z oczekiwaniami wobec Leona Zawodowca byłbym ostrożniejszy. On rzeczywiście rozwinął skrzydła pod koniec sezonu, w Polsce i w Szwecji, ale czy był to trwały progres, czy tylko chwilowy wzrost formy? Przekonamy się w przyszłym roku. Osobiście byłbym bardzo zadowolony, gdyby Duńczyk robił regularnie ok. 8 pkt. u nas i ok. 6 na wyjeździe. Każdy wyższy wynik będzie wręcz super.
    Jak obstawiacie Jędrzejaka? Wydaje mi się, że zostanie. Chyba że w "Eliteserien" będzie chciał występować.
    Przecież on i tak występuje w Elitserien i nie potrzebuje do tego KMO:P A tak serio, to jestem niemal pewnien jego nazwiska w przyszłorocznym składzie. Dla jednych "niestety", dla drugich "na szczęście".

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z moich źródeł wynika, że możemy być spokojni o licencje na nowy sezon, zawodnicy zostali już spłaceni jakiś czas temu. Z tego, co udało mi się dowiedzieć to czynione są podchody pod zawodnika, o ktorym w tym wątku jest ostatnio głośno i jeździ w GP, drugim wzmocnieniem ma być jakiś Polak, ktoś na wzór Jeleniewskiego, kiedy do nas przychodził - zawodnik I-ligowy. Niestety konkretów nie znam i nie wiem o kogo chodzi.

    Jeszcze mała anegdotka - podobno Gdańszczanie na ostatni mecz z nami urzadzili niezły bankiet, gdyż byli pewni, że pokonają nas pod nieobecność Crumpa. Homary, szampan itd., tylko zabawa z wiadomych względów się nie udała :P

    P.S. Na tą chwile Jędrzejak zostaje.

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Jabłoński :D

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    drugim wzmocnieniem ma być jakiś Polak, ktoś na wzór Jeleniewskiego, kiedy do nas przychodził - zawodnik I-ligowy. Niestety konkretów nie znam i nie wiem o kogo chodzi.
    Może Świderski? W tym momencie Świder to poziom Kołodzieja.

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Opis jak nic pasuje do Świderskiego. Tylko pytanie, czy on zechce?

    Junior, strasznie tajemniczy jesteś, a mógłbyś rąbka uchylić skąd te newsy. :P

  16. Powrót do góry    #16
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Potwierdzam anegdotę o niedoszłym bankiecie w Gdańsku - też o tym słyszałem. Po meczu oczywiście zaproszono ekipę Sparty, ale nasi zrezygnowali, bo nie daliby rady przełknąć czegokolwiek pośród grobowych min gospodarzy. Ciekawe co ostatecznie stało się z całym tym jadłem i napitkiem?

    Można domyslać się, że wzmocnienie z GP, o którym pisze Junior_Jack, to zapewne Bjerre, zgodnie z oczekiwaniami. Sądzę natomiast, że pierwszoligowy polski senior to nie Świder (on ponoć woli I ligę). Właściwie nie mam pojęcia któż mógłby to być. Na Kołodzieja praktycznie nie ma szans, Ułamek pewnie wróci do Czewy albo ewentualnie zostanie w Tarnowie, więc kto? Rzeczywiście obawiam się idiotycznego pomysłu np. z Jabłońskim w roli głównej... A może powrót kogoś ze starych znajomych - Słabego lub Węgorza? Oj, kruchutko chyba z kasą u nas. Jest jeszcze jedna realna opcja, a mianowicie Ząbik. Być może Cieślak dostrzega w nim ciągle potencjał na sportowe odrodzenie i chciałby go ściągnąć do WTS-u. Mi osobiście taka opcja też nie pasuje, bo nie chcę w klubie torunian, a poza tym wydaje mi się, że na powrót Karola do najwyższej klasy rozgrywkowej jest jeszcze za wcześnie.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jak oceniacie postawę Janowskiego w Ostrowie PO turnieju?

    Czy to zdrowy objaw, czy początki pazerki na kaskę? Powiem szczerze, że zawsze kiedy 18-latek używa słów "skandal", "kasa" itd. nie podoba mi się to. Już wolałbym, żeby to papa Piotr miał sapy do KMO, ale nie Maciek.

    A może znów media przekręcają sprawę dodając wykrzykniki po swojemu? Znamy przecież Maćka i chyba do gwiazdorzenia i pajacowania o każdą złotówkę chyba mu daleko było do tej pory?

    Bo jeśli faktycznie tak się zmienił, to może być ciężko go zatrzymać, jeśli o 15 zł ktoś przebije ofertę WTS?

    Co myślicie? Ja jestem nieco zażenowany całą tą szarpaniną w Ostrowie.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiesz znając Maćka, to zapewne prasa troszkę to upiększyła :) Ale z drugiej strony ja się trochę Maćkowi nie dziwie, odjechał zawody, narażał zdrowie więc chce być za to wynagrodzony. Absolutnie normalna reakcja, natomiast co do transferów to czy to będzie Bjerre czy Hancock to i tak oczekiwania wobec tego zawodnika będą ogromne. Wiadomo Bjerre miewa raz słaby sezon ( Rzeszów) raz b. dobry (Gdańsk), Herbie po mimo wieku to raczej pewniak, więc pod tym względem sprawa jest logiczna. Ale jak wiadomo Greg ma ważną umowę w Czewie a poza tym już słychać,że zakusy na niego ma Toruń... Jedno jest pewne, jest nam potrzebny mocny kolarz, który obok Crumpa pociągnie drużyne do boju.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Zawodnicy byli zdenerwowani, a raczej zażenowani sytuacją, bo pieniądze dostali tylko Ci, który pierwsi pobiegli do klubowej kasy. Nie masz się co martwić o postawę Maćka, po prostu chciał odzyskać swoje pieniądze, czekał bardzo grzecznie, aż mu się dziwie. Mi się udało dotrzeć do domu ok. 23:00, oni nawet jeszcze nie myśleli wtedy o wyjeździe. Przykre, że tak traktuje się zawodników, ale cóż, to nie temat na ten wątek.

    Plotki i ploteczki transferowe mmm, zaczyna się. A wiecie, że los potrafi zaskakiwać? ;)

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rabka tajemnicy nie moge uchylic, bo zwyczajnie nic nie wiem i nie mam pojecia, kto moglby oprocz owego zawodnika z GP nas wzmocnic. W kazdym razie z panami Wattem i Scottem pozegnamy sie na dobre.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    20-01-2009
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "(...) Marek Cieślak i Krzysztof Kasprzak znają się bardzo dobrze z kadry narodowej, atutem WTS-u Wrocław w rozmowach z dwudziestopięciolatkiem może być także zatrzymanie w drużynie Jasona Crumpa. Obaj panowie znają się dobrze z rozgrywek w Wielkiej Brytanii, a Krzysztof wielokrotnie w wywiadach powtarzał, że doświadczonego "Kangura" traktuje jak przyjaciela. Niebagatelną rolę mogą odegrać także względy logistyczne. We Wrocławiu jest lotnisko, z którego "Kasper" często korzysta wylatując do Anglii.(...)"

    Źródło: - część artykułu pt. "Gdzie pójdzie Kasprzak?" autorstwa Mikołaja Juskowiaka.

    Pod względem wyniku sportowego taki skład byłby chyba optymalny i jest dość realny:

    1. Kenneth Bjerre
    2. Leon Madsen
    3. Krzysztof Kasprzak
    4. Daniel Jeleniewski
    5. Jason Crump
    6. Maciej Janowski
    7. Dennis Andersson / Patryk Malitowski / Michał Rowiński

    Jeśli chodzi o inne względy, m.in. atmosferę w drużynie, to o ile Marek nie da sobie Zenkowi w kaszę dmuchać może być nie najgorzej. Myślę, że lepiej niż w Unii Leszno. A czy chciałbym widzieć Blondasa w składzie Sparty 2010 to już inna sprawa. Pewne jest, że punktów zrobi 2 x więcej niż Ogór.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proszę Was...

    W Polsce lotnisko to nie jest Bóg wie jakie dobro. Przecież się do Wrocławia nie przeprowadzi, a tak samo ma lotnisko w Poznaniu czy Krakowie, jeśli pójdzie do Tarnowa np. To plotki.

    Bjerre, Crump, Kasprzak? W jednym teamie? Pomijam fakt, że chyba musielibyśmy w totka wygrać z 5 baniek, ale poza aspektem finansowym, to atmosfery w klubie to ja z taką paką nie widzę.

    Drabol, wiesz na bank coś więcej, daj znać czy chociaż w materii Maćka możemy spać spokojnie. :)

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Bjerre, Crump, Kasprzak? W jednym teamie? Pomijam fakt, że chyba musielibyśmy w totka wygrać z 5 baniek, ale poza aspektem finansowym, to atmosfery w klubie to ja z taką paką nie widzę.
    Skąd w ogóle wniosek, że Bjerre ma trudny charakter i mogłyby wyniknąc z tego jakieś niesnaski (chyba, że to ja złe wnioski wyciągam po Twojej wypowiedzi)? Mam nadzieję, że nie stąd, że chłop lubi walczyć o swoje, czyli o kasę? ;)

    Ja jedynie Sullivana nie widzę we Wrocławiu, wtedy byłaby dopiero "atmosfera" w Sparcie ;)

    Za Kasprzakiem nie przepadam, cała otoczka w okół niego jest niestety jaka jest, ale wydaje mi się, że mało w tym jego winy, a bardziej, to jego team robi taką atmosferę. Zresztą raczej się go tutaj nie spodziewam, jego kierunek to będzie Gorzów.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    20-01-2009
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przecież się do Wrocławia nie przeprowadzi, a tak samo ma lotnisko w Poznaniu czy Krakowie, jeśli pójdzie do Tarnowa np.
    Hmm, jak dla mnie różnicą jest nocleg w hotelu po ciężkim niedzielnym meczu w Ekstralidze i następnego ranka lot z tego samego miasta do W. Brytanii niż ciężki mecz, nocleg i poranny dojazd na lotnisko (nawet te 80 km z Leszna do Poznania, nie mówiąc o większych odległościach z Tarnowa do Krakowa lub z Gorzowa do Poznania / do Szczecina - Goleniowa). Jedynie Bydgoszcz spośród miast, które mogą być zainteresowane Kasprzakiem, ma na miejscu lotnisko.

    Bjerre, Crump, Kasprzak? W jednym teamie? Pomijam fakt, że chyba musielibyśmy w totka wygrać z 5 baniek (...)
    A Nicholls i Watt to do nas za darmo przyszli? No proszę Cię... "Hot" Scott kosztował nas niemałe pieniądze, myślę, że Nicholls (sprzed tego sezonu) + Watt (sprzed tego sezonu) + 500 tys. = Bjerre (z tego sezonu) + Kasprzak (z tego sezonu). Mogę się mylić, bo Kenneth lubi $$$ (a kto nie lubi...) i może kosztować ładnych parę złotych, Krzysiek też tani nie będzie, ale bez przesady z tymi "5 bańkami w totka". Myślę, że jeżeli zarząd WTS-u myśli o dobrym wyniku w sezonie 2010 musi pociągnąć za kieszeń sponsorów, w przeciwnym wypadku o ile Jeleń i Madsen nie będą prezentować przez cały sezon formy z ostatniego meczu, to czeka nas znowu walka o dolne części tabeli (nawet z Bjerre).

    (...) ale poza aspektem finansowym, to atmosfery w klubie to ja z taką paką nie widzę.
    Wyraźnie w cytacie z TŻ zawarte jest, że Crump i Kasper to przyjaciele, a Cieślak ma posłuch u Blondasa z racji występowania w reprezentacji. Na pewno Shrek budzi większy respekt niż CzeCze. Co do Bjerre to jego najlepszym przyjacielem jest KASA, więc jeśli będzie we Wrocławiu, to będzie szczęśliwy. Ba, myślę nawet, że jest szansa, że dogadywać będzie się dobrze z 4 lata młodszym rodakiem Madsenem. Problemów natury atmosfery w drużynie nie widzę wielkich, na pewno większe stwarza Pan Ogór.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drabol a czy to nie jest tak, że dzięki kontuzji Vaculika w dużej mierze wzrosły nasze szanse na utrzymanie a teraz ten zawodnik będzie jeździł u nas ?:) Czyż nie o tą przewrotność losu Ci chodziło ?:)
    A co do Kaspra, to już wcześniej mówiłem, że jestem przychylny temu transferowi. Jego kochać nie musimy, ale więcej pkt niż Ogór zrobi na 200%

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    20-01-2009
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A co do Kaspra, to już wcześniej mówiłem, że jestem przychylny temu transferowi. Jego kochać nie musimy (...)
    A Jasona Crumpa kochaliśmy jak do nas przyszedł? Przypomnę choćby "zalotne" "Rudy ch..., Rudy ch..." na trybunach sprzed kilku lat. Nie od dziś wiadomo, że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ". Zakładając, że Kasper do nas przyjdzie i że będzie w stanie robić dwucyfrówki w większości meczów to sympatia do niego, wg mnie, wzrośnie natychmiast.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zakładając, że Kasper do nas przyjdzie i że będzie w stanie robić dwucyfrówki w większości meczów to sympatia do niego, wg mnie, wzrośnie natychmiast.
    Wybacz, ale kibice mojego pokolenia pamiętający rok 1991 nigdy nie zmienią podejścia do UL więc żeby robił po 100 pkt. to podejścia nie zmieni pewnie pół sektora kibiców Sparty. Kibice Atlasu pewnie go pokochają z punktu. Tu się zgodzę. :)

    A ja prywatnie też go po prostu nie lubię, bo jest normalnym pozerem. Nawet kibole Unii mówią o nim źle, bo faktycznie nie jest bardzo dobrym chłopakiem. Proste.

    Mam wrażenie, że jesteśmy podzieleni na tych, co chcą wyniku za wszelką cenę, nawet z wypchanym najemnikami składem, a tymi co chcieliby jeszcze mieć jak się z tym składem identyfikować.

    Ja sam mam problem, bo mam już dość mizerii, ale powiem Wam, że chciałbym złoty środek. Chciałbym gościa (jak Herbie np.) albo (moje marzenie transferowe) Janusz Kołodziej, czy Świder, którzy gwarantują coś więcej niż Nicholls, ale na dodatek można za nich gardło zdzierać.

    Bo zdzierać gardło na szorstkie mięso na speedwayu to ja lubię bardzo.

    Ale nie za KK. Sorry.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiecie może jak u nas sytuacja z licencją? Można być spokojnym ? Klocówna pospłacała wszystkich? Bo coś sie ostatnio mówi,że Rzeszów ma zajać miejsce kogoś kto wyleci z ligi za długi ( Czewa ? )

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wybacz, ale kibice mojego pokolenia pamiętający rok 1991 nigdy nie zmienią podejścia do UL więc żeby robił po 100 pkt. to podejścia nie zmieni pewnie pół sektora kibiców Sparty. Kibice Atlasu pewnie go pokochają z punktu. Tu się zgodzę.

    A ja prywatnie też go po prostu nie lubię, bo jest normalnym pozerem. Nawet kibole Unii mówią o nim źle, bo faktycznie nie jest bardzo dobrym chłopakiem. Proste.

    Mam wrażenie, że jesteśmy podzieleni na tych, co chcą wyniku za wszelką cenę, nawet z wypchanym najemnikami składem, a tymi co chcieliby jeszcze mieć jak się z tym składem identyfikować.
    Sedno sprawy. Dokladnie! Zdaje się, że takich ZAW, ja i podobnie myślący to pokolenie na wymarciu. Jak można w ogóle akceptować sklad z blondasem...?! Dla mnie nie pojęte.

    Ja sam mam problem, bo mam już dość mizerii, ale powiem Wam, że chciałbym złoty środek. Chciałbym gościa (jak Herbie np.) albo (moje marzenie transferowe) Janusz Kołodziej, czy Świder, którzy gwarantują coś więcej niż Nicholls, ale na dodatek można za nich gardło zdzierać.
    Widzę to dokładnie tak samo.

    Wiecie może jak u nas sytuacja z licencją? Można być spokojnym ? Klocówna pospłacała wszystkich?
    Wbrew temu co pisze Junior Jack nie pospłacała. I tyle w tym temacie.

    A tak zupełnie na marginesie: zauważyłem smutną sprawę. Taka polska zawiść. Ludzie chcą zrobić z Janowskiego gwiazdę, wmówić wodę sodową i takie tam, podczas kiedy jest chyba ostatnią osobą, której można to zarzucić. Ktoś szuka czegoś między wierszami, ktoś coś napisze, ktoś przekręci, ktoś zinterpretuje... Bardzo to niesmaczne.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    ZAW ma dużo racji.

    Sparta zasługuje na dobrą ekipę, co by nie było, to w początku lat 90, to Sparta wyznaczała kierunki w zawodowym sporcie w oparciu o zgraną ekipę, dobrze zarządzaną przez Rusko i Nieścieruka (jaki by nie był jeden i drugi ;)). To była nowa jakość i nie ma co się czarować. Wiele klubów czerpie do dziś z tych doświadczeń.

    A co do składu, złoty środek poznamy tak na prawdę w play offach, w tym roku (2009) niektórych nos mocno zawiódł. KK jaki jest taki jest, ale jak HA raczej nie postąpi. To nie jest zły chłopak, Cieślak go wypielęgnuje. Uważam, że Crump, KK, Janowski - z Cieślakiem na czele mogą mocno zamieszać.

    Kołem to się wszystko toczy, trudno nadążyć... Życie.

    pozdrawiam
    a.

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    20-01-2009
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bo zdzierać gardło na szorstkie mięso na speedwayu to ja lubię bardzo.

    Ale nie za KK. Sorry.
    Ja także zdzierać gardło lubię, nawet za Crumpa. Ciekaw natomiast jestem czy kibice tacy jak Ty, pamiętający początki lat 90-tych zdzierają gardło za Crumpa? Crumpa, który uderzył ojca po jednym z nieudanych biegów bodajże w GP, Crumpa który na DPŚ w 2001 roku pokazał kibicom we Wrocławiu tyłek. Zapewne wtedy wielu z was siedziało na trybunach, a Rudy, wtedy 26-latek pewnie był postrzegany jak to określiłeś jako "nie bardzo dobry chłopak". Kasper ma teraz 25 lat, więc jest rok młodszy od ówczesnego Kangura, nie oceniam podejścia Krzyśka, jego "pozerstwa", bo wiele w tym chłopaku może się jeszcze zmienić. A grzechy młodości popełnia każdy, nawet tacy herosi żużla jak Knudsen.

    Wybacz, ale kibice mojego pokolenia pamiętający rok 1991 nigdy nie zmienią podejścia do UL (...)
    Moja babcia pamiętająca lata 1939 - 1945 podejścia do Niemców też nie zmieni, co nie znaczy, że następne pokolenia muszą żyć w nienawiści i braku akceptacji, która po latach przeradza się w agresję i to co teraz obserwujemy na stadionach żużlowych. Tyle się mówi, że na żużlu zaczęło się dziać równie niedobrze, jak na piłce pod względem bezpieczeństwa. Wasze pokolenie tyle mówi o tym, że kiedyś tak nie było, a przynajmniej nie na taką skalę, a wg mnie to wynik utrwalania pewnego wzorca przez lata, niejako przekazywania z pokolenia na pokolenie niechęci do Leszna, Torunia, itd., niechęci, która wpajana od małego przeradza się w coś, co teraz obserwujemy na meczach z tymi drużynami. Nie mówię od razu, że powinniśmy się kochać i padać sobie w ramiona jak z kibicami z Gdańska, bo to niemożliwe, ale żeby skreślać definitywnie zawodników, tylko dlatego, że są stąd lub stamtąd, dla mnie to nie do pojęcia.

    Kibice Atlasu pewnie go pokochają z punktu. Tu się zgodzę.
    Po pierwsze nigdy nie powiedziałem, że pokocham Kasprzaka, jak tylko do nas przyjdzie. Po drugie nigdy mówiąc o wrocławskiej drużynie nie użyłem słowa "atlas", zawsze dla mnie to będzie SPARTA. Dlatego generalizowanie zostawmy statystykom.

    Pozdrawiam.

  32. Powrót do góry    #32
    Początkujący
    Dołączył
    29-10-2009
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sparta zasługuje na dobrą ekipę, co by nie było, to w początku lat 90, to Sparta wyznaczała kierunki w zawodowym sporcie w oparciu o zgraną ekipę, dobrze zarządzaną przez Rusko i Nieścieruka

    Sparta zasługuje ale na 1 lige! nie mam nic do Wrocka ale to co sie dzieje u Was w ostatnich latach nie napawa optymizmem, wszyscy chwalą Cieślaka a tak naprawde jest to jeden z głównych powodów małej frekwencji na olimpijskim, preferowanie toru na którym nie ma walki odstrasza fanów, a tak nudne mecze jak we Wrocku są rzadkością w obecnej 1 lidze, jeżeli chodzi o lata 90te to też nie ma się za bardzo co jarać, bo były to czasy w których większość klubów bazowała na własnych zawodnikach a wy już wtedy mieliści armię zaciężną, byliście takim żużlowym odpowiednikiem Legii warszawa, który nie posiadał własnych wartościowych zawodników, pod tym względem wzorem do naśladowania zawsze był Apator, kiedyś też moja Unia ale niestety to się zmieniło bo od czasu Kołodzieja nie mamy wartościowego wychowanka... pozdrawiam i życze ciekawszych zawodów we Wrocku!

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Narazie to w Tarnowie szwędacie się miedzy I, a ekstraligą, a wcześniejszych DMP nie zawdzięczacie wychowankom, a najemnikom i to takim, których we Wrocławiu nigdy nie bylo - Gollobom i Rickardssonowi. Swoją drogą jakoś słabo rozwija się ta kariera Kołodzieja.

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Narazie to w Tarnowie szwędacie się miedzy I, a ekstraligą, a wcześniejszych DMP nie zawdzięczacie wychowankom,
    Brednia. Spadlismy z hukiem i z hukiem awansowalismy, ja tu szwędania nie widze.
    Swoją drogą jakoś słabo rozwija się ta kariera Kołodzieja.
    To akurat prawda, smutna bo smutna, ale prawda. Tyle, ze w tej materii ciezko zarzucic cos komukolwiek procz samego Janka, ktory jest zbyt uparty.

    PS. Jak to sie stalo, ze w RZ w meczu z Gorzowem, udalo sie przygotowac tor do walki? Da sie? Jednak sie da tylko trzeba zmienic podjescie farmerskie (na wynik) na zuzlowe (widowisko) i to od lat Cieslakowi zarzucamy (bo to ze ma nosa, acz nie zawsze, do ustalania skladu nikt nie neguje, tak jak tego, ze potrafi chwycic kadrowiczow za jaja i wycisnac z nich medale)
    pozdrawiam

  35. Powrót do góry    #35
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Przyznam szczerze, że tego właśnie się obawiałem... Własciwie miałem nawet pewność, że jak tylko Unia Tarnów awansuje, to od razu we wszelkich wątkach na forum zaroi się od jej kibiców, gotowych karcić, pouczać i gromić wszystkich wokół. No i zaczyna się. Co to, do cholery, ma znaczyć,że niby nie zasługujemy na ekstraligę?! Wygraliśmy z Wybrzeżem, Lokomotiv oddał mecze walkowerem, więc Sparta zapewniła sobie byt w najwyższej klasie rozgrywkowej. Koniec, kropka. Kwestia toru (to prawda, że jest kiepski), wychowanków (przynajmniej jeden bardzo dobrze rokuje), frekwencji (słaba jest, to fakt) i osoba Cieślaka (on też ma swoje za uszami) to temat na zupełnie inną dyskusję, nie mającą nic wspólnego ze sprawą naszej ligowej przynależności. Dodam tylko, iż szczególnie irytuje mnie, gdy pierdoły tego typu serwuje koleś z rangą "młodzik" przy nicku:/

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    @husaria

    Ja przecież nie napisałem, że to Ty akurat będziesz machał szaliczkiem z logo Atlasa i skandował nazwisko Kasprzaka. :) Sam też daleki jestem do krytyki firmy Atlas, bo ja akurat szanuję ich za współpracę z nami, która trwa już 12 bodaj lat, a to sporo w tej dyscyplinie.

    Przez określenie kibiców Atlasa, miałem na myśli bardziej ludzi nie do końca zidentyfikowanych z tą historyczną Spartą, tą na którą pluto, ta, która grała też maks nie fair często, ale to stanowi jej historię. Historia jaka jest, taka jest, zła czasem dobra, ale jest, trzeba ją szanować.

    Mam wrażenie, że odebrałeś mój post jako przejaw nienawiści do Unii Leszno. Błąd. Założę się, że pomimo wielu "niechęci do siebie", to nikt nie wyobraża sobie sezonu bez meczu Wrocław - Leszno. I u nas i u nich. :) Ale twarz trzeba zachowywać. Nie można jednego sezonu skakać jak się Kasprzak wywali, albo defekt będzie miał, a rok później sterczeć pod potem z kartką i długopisem.

    A że barwne mamy historie z nimi, a oni z nami... Cóż, to piękno tego sportu. :)

    A co do Crumpa... Cóż, ja go ogólnie nie lubiłem, ale nie za manewr na DPŚ, bo akurat na nim mnie nie było.

    Crump jest specyficzny. A gardło w jego kierunku zdzieram najczęściej drąc mordę w następujący sposób:

    CZEKAJ NA MAĆKA! ODWRÓĆ SIĘ! ;)

    Nie będę jednak ukrywał, że nie nabrałem nieco sympatii do niego. Jest w nim coś, co szanować trzeba.

    Ojcu przyłożył? Kiedy? :O

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ojcu przyłożył? Kiedy? :O
    Ojcu nie przyłożył, chyba, że jeszcze inna akcja była, która mi umknęła, ale pamiętam za to akcje chyba z Vojens jak dobrze pamiętam, po nieudanym GP ze złości zostawił na stadionie dziadka, biedny Neil Street musiał z innym zawodnikami wracać. Tak czy siak, Jasonowi należy się szacunek za to, co zrobił dla nas w ostatnich sezonach.

  38. Powrót do góry    #38
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Prawda wygląda tak, że Jason jest najlepszym liderem Sparty od czasów Tommy'ego. Faktycznie na torze jest raczej indywidualistą, ale też sam Maciek przyznał, że Crumpie stara mu się pomagać kiedy tylko może. Poza tym ważna jest także pomoc w parkingu, której Jason zawsze udziela pozostałym zawodnikom. Dla mnie jest prawdziwym kapitanem zespołu. A że grzechów i grzeszków popełnił w przeszłości sporo, to już inna sprawa;)

    W kwestii kibicowania mam podobne zdanie jak ZAW. Jestem również dumny z faktu, iż mimo wieloletniego sponsoringu klubu przez Atlas, na trybunach słychać zawsze "Sparta" lub "WTS". Jeden jedyny raz zdarzyło mi się usłyszeć grupkę podnieconych zwycięstwem małolatów, krzyczących pod parkingiem "Atlas, Atlas!", ale to mało znaczący epizod. 90% kibiców identyfikuje się z nazwą historyczną albo przynajmniej z przydomkiem, a nie z nazwą sponsora. Jak czytam w wątku toruńskim argumenty wielu osób za Unibaxem (niektórzy są wręcz oburzeni postawą tych, którzy wciąż krzyczą "Apator"!), to przecieram oczy ze zdumienia. Pieniądze od firmy sponsorującej drużynę od raptem trzech sezonów przesłoniły części kibiców zdrowe podejście do tematu. Jeśli firma Karkosika zagości tam jeszcze przez np. 10 lat, to chyba mało kto w mieście Kopernika kibicować będzie Apatorowi, ściskając w zamian kciuki za Unibax. Smutne, ale prawdziwe.
    Oczywiście szanuję Atlas za wierność naszemu klubowi, ale ten szacunek nie może przekreślić innego, większego szacunku - dla barw, historii i dorobku Sparty. Dla tego wszystkiego, na co pracowali Kupczyński, Pociejkowicz, Słaboniowie, Piekarski, Śledź i całe rzesze innych. Dlatego też niezbyt chętnie widziałbym u nas wychowanków leszczyńskich czy toruńskich, bo oni są dla mnie bardziej "obcy" niż obcokrajowcy:P Pewnie, że wyjątki się zdarzają (vide Baron), ale jednak wolałbym uniknąć zawodników z Unii i Apatora rodem. Zwłaszcza takich jak KK, za którym ciągnie się wątpliwa sława mąciciela i gwiazdora. Możliwe, że to wszystko tylko złe plotki, ale niech Krzysztof udowodni to w jakiejś innej ekipie:)

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawda wygląda tak, że Jason jest najlepszym liderem Sparty od czasów Tommy'ego. Faktycznie na torze jest raczej indywidualistą, ale też sam Maciek przyznał, że Crumpie stara mu się pomagać kiedy tylko może. Poza tym ważna jest także pomoc w parkingu, której Jason zawsze udziela pozostałym zawodnikom. Dla mnie jest prawdziwym kapitanem zespołu. A że grzechów i grzeszków popełnił w przeszłości sporo, to już inna sprawa;)

    W kwestii kibicowania mam podobne zdanie jak ZAW. Jestem również dumny z faktu, iż mimo wieloletniego sponsoringu klubu przez Atlas, na trybunach słychać zawsze "Sparta" lub "WTS". Jeden jedyny raz zdarzyło mi się usłyszeć grupkę podnieconych zwycięstwem małolatów, krzyczących pod parkingiem "Atlas, Atlas!", ale to mało znaczący epizod. 90% kibiców identyfikuje się z nazwą historyczną albo przynajmniej z przydomkiem, a nie z nazwą sponsora. Jak czytam w wątku toruńskim argumenty wielu osób za Unibaxem (niektórzy są wręcz oburzeni postawą tych, którzy wciąż krzyczą "Apator"!), to przecieram oczy ze zdumienia. Pieniądze od firmy sponsorującej drużynę od raptem trzech sezonów przesłoniły części kibiców zdrowe podejście do tematu. Jeśli firma Karkosika zagości tam jeszcze przez np. 10 lat, to chyba mało kto w mieście Kopernika kibicować będzie Apatorowi, ściskając w zamian kciuki za Unibax. Smutne, ale prawdziwe.
    Oczywiście szanuję Atlas za wierność naszemu klubowi, ale ten szacunek nie może przekreślić innego, większego szacunku - dla barw, historii i dorobku Sparty. Dla tego wszystkiego, na co pracowali Kupczyński, Pociejkowicz, Słaboniowie, Piekarski, Śledź i całe rzesze innych. Dlatego też niezbyt chętnie widziałbym u nas wychowanków leszczyńskich czy toruńskich, bo oni są dla mnie bardziej "obcy" niż obcokrajowcy:P Pewnie, że wyjątki się zdarzają (vide Baron), ale jednak wolałbym uniknąć zawodników z Unii i Apatora rodem. Zwłaszcza takich jak KK, za którym ciągnie się wątpliwa sława mąciciela i gwiazdora. Możliwe, że to wszystko tylko złe plotki, ale niech Krzysztof udowodni to w jakiejś innej ekipie:)
    Nic dodać nic ująć. Po prostu nic. :)

    ---

    Gdzieś widziałem dziś, że KK jednak trafi do Stali Gorzów, co w sumie zamyka wstępnie temat.

    Myślę i myślę i wydaje mi się, że najlepszym jednak dla nas rozwiązaniem (jeśli Greg zostanie w Czewie) jest Bjerre. Wydaje mi się, że nawet będzie mu łatwiej do nas przejść, bo jakby nie patrzeć grunt zna. No i co roku na rozmowach u nas jest. ;)

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    29-10-2009
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie spokojnie! nie jestem szczekaczem, który zalogował sie bo Unia awansowała.... nie miałem na celu atakować Sparte! Jej historii z kart polskiego żużla nie da się wymazać bo to zasłużony klub i ja tego NIE NEGUJE! napisałem, że od jakiegoś czasu źle się dzieje, słabe wyniki, pustki na trybunach i nie trafione transfery, wcale nie wywyższam Unii bo głupota nasi działacze przewyższają całą żużlową Polskę! napisałem, że należy się wam 1 liga - i tak uważam a to za 2 ostatnie lata a tego co było wcześniej nikt Wam nie zabierze i ja tego nie prubuje zrobić. A że Atlas nigdy nie zastąpi Sparty to wiedzą wszyscy kumaci, podobnie jest z Falubazem, Motorem i Ostrovią.... pozdrowienia dla Wrocka!

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    Człowieku nie brnij dalej w ślepy zaułek bo w końcu z niego nie wyjdziesz. Co takiego się stało w ostatnich dwóch latach, (poza brakiem walki o najwyższe cele) że należy nam się I-wsza liga ? Czy utrzymanie było wynikiem "prac" przy zielonym stoliku ? Czyż najnormalniej w świecie w 2008 r. nie było jeszcze słabszych ekip w E-lidze, a mianowicie właśnie Wy i Stal ? Czyż w 2009 r. nie pokonaliśmy w barażu o 7 msc. Wybrzeża ? Piszesz, że pustki na stadionie. Fakt, może ludzi na stadionie nie ma tyle co np. w Lesznie czy obecnie w Toruniu (w tym ostatnim akurat przypadku to IMHO więcej jest kibiców sukcesu niż tych prawdziwych, którzy są z klubem na dobre i na złe) lecz objętość Olimpijskiego jest taka, że trochę zaciemnia pogląd ilości kibiców faktycznie zasiadających na trybunach a przez to podawana ilość w mediach jest zaniżona. To tak na marginesie. Na szczęście nie za ilość kibiców i nie za widowiskowość zawodów żużlowych jest się w E-lidze tylko za końcowy wynik w sezonie a ten Sparta osiągnęła lepszy niż inne drużyny na przestrzeni lat, które musiały pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Napisz mi w takim razie za co należy nam się ta I-wsza liga bo ja tutaj nie widzę takich powodów. Słabsze sezony zdarzają się każdej drużynie (vide Unia L. w tym sezonie czy Stal G. w ostatnich dwóch co przy ich potencjale zawodniczym i finansowym jest druzgocącą porażką) ale żeby od razu pierdzielić głupoty o tym iż należy się nam I-wsza liga jest delikatnie mówiąc nadużyciem z Twojej strony. Powtarzam Ci jeszcze raz i to dużymi literami: UTRZYMANIE SPARTY W TYM SEZONIE ZOSTAŁO WYWALCZONE NA TORZE I NIKT I NIC TEGO NIE ZMIENI, NAWET TWOJE BIADOLENIE.
    Koniec dyskusji na ten temat.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pojawiają się ploteczki, że Falubaz rozpoczyna romans z Janowskim.

    Czemu to Sparta nie może powodować nerwów w innych klubach? :P

    Ech... Ciężka zima się zapowiada.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    Plotki były, są i będą. Trzymajmy się faktów a one są takie, że jeśli w klubie zostanie Cieślak to zostanie również Maciek, no chyba że zaproponują Maćkowi "głodowy" (amatorski) kontrakt to wtedy raczej odejdzie. Maciek wielokrotnie podkreślał, że od nowego sezonu chce podpisać już kontrakt zawodowy.

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Pojawiają się ploteczki, że Falubaz rozpoczyna romans z Janowskim.
    To nie do końca tak jest.

    To Cieślak zainicjował. Były (nie wiem czy nadal są) jakieś problemy finansowe w spłacie zadłużenia a potem chyba Klocowa chciała sobie to odbić na kontraktach z zawodnikami. Tu Shrek się postawił Klocowej i zagroził, że drugi rok z rzędu pajaca z siebie i zawodników robił nie będzie. To Cieślak skierował Janowskiego do Dowhana w obawie o jego ewentualną przyszłość. Klocowa nie chciała podpisać aneksu Janowskiemu na warunkach umożliwiających odpowiedni rozwój sportowy. Na dziś podobno coś tam drgnęło w finansach u Klocowej i chyba sprawa migracji Maćka upadnie.


  45. Powrót do góry    #45
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Mariusz
    Coś mi się nie zgadza w Twojej wypowiedzi. Po pierwsze prezesem WTS SSA nie jest pani Krystyna Kloc, tylko Dariusz Marciniak, i to do niego chyba należy ustalanie umów z zawodnikami i kwestie roporządzania finansami klubu. Po drugie nie bardzo rozumiem, o jaki aneks mogłoby chodzić w przypadku Maćka. Janowskiemu skończył się dotychczasowy amatorski kontrakt i o ile wiadomo, chce podpisać kontrakt zawodowy. Tyle.
    Dodam jeszcze, że średnio chce mi się wierzyć w jakąś "krecią robotę" Cieślaka. Jak warunki będą mu odpowiadać, to zostanie, a jeśli nie, to odejdzie. Wpychanie własnego żużlowca do innego klubu uważam za mało prawdopodobne, a jeśli to rzeczywiście prawda, to byłby niezły skandal.

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •