Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 853

Wątek: Sparta Wrocław 2009 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sparta Wrocław 2009 - wątek klubowy

    Okres transferowy rozpoczął się na dobre. W tym wątku dyskutujemy o sezonie ogórkowym, a także później o przebiegu sezonu 2009.

    Jutro Złoty Kask. Kto się wybiera po raz ostatni obejrzeć speedway na starym torze?


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    91
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    co do sawiny miałem?
    wystarczy przypomniec dwumecze rundy finałowej 01 z apatorem - karzełek, swiezo upieczony wicemistrz polski, w gazie przez cały sezon lacznie przywozi w 10 biegach 6 punktow (6 razy ostatni), w pierwszym meczu we wrocławiu pojechał na 1,0,0,1,0 (punkty zdobyte na defektach) i nawet specjalnie nie markowal, ze walczy o punkty, odpuszczal od razu po starcie. po sezonie oczywiscie wyladowal w toruniu

    andersen -> sezon 2007 identyczna sytuacja jak z sawina. w polfinalach 2 beznadziejne mecze z apatorem, po sezonie w toruniu. ja osobiscie nigdy wiecej nie chce go widziec w barwach wrocławskiego klubu.

    ułamkowi i krzyzaniakowi takze zdarzaly sie "dziwne" mecze. z tym, ze jednak ten drugi to kawałek nowozytnej historii naszej druzyny, wiec akurat dla niego szacunek, wystarczy wspomniec sezon 2002.
    I tu się zgadzam z sparta_mistrz w całej okazałości!Kto tego nie rozumie ten jest kret...m::D
    Całe szczęscie że są jeszcze na tym forum ludzie kumaci:P

    ps.Jak dla mnie jest to kontynuacja tematu z 2008 roku i mam nadzieję że MY,fani Sparty Wrocław będziemy mogli sobie dyskutować o problemach wrocławskiego speedwaya.Oby tylko nikt nam się nie wpier.....ł tam gdzie jest nieproszony!;)

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kumaci, jak czytam to co piszesz to ciezko mi nie pier dolnac ze smiechu kumaczu. Wez zaloz sobie osobne forum i bedziesz pisal z samymi kumatymi, z ktorymi siedzisz po szkole na trzepaku i pijesz jabole.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    91
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Junior_Jack
    Kmiocie jeden,masz jakiś problem?Mogę ci to ręcznie wyłumaczyć!;)Daj mi tylko znać na P.W.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    Junior ty to naprawdę jesteś jakiś zryty. Kłócisz się z piernikami, tyfusami, rolnikami i itp. a na deser dopieprzasz również "swoim". Co takiego miroslaw napisał, że wystąpiła u Ciebie tak ostra reakcja chorobowa ? Odpocznij może trochę to być może Ci przejdzie.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    Zapomniałeś o Barkerze, Stróżyku i Łozowickim. ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2006
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozmawiałem wczoraj z Grześkiem Stróżykiem i dowiedziałem się od niego, że dostał z klubu informację, że może zacząć szukać sobie nowego klubu... WTS nie jest zainteresowany przedłużeniem kontraktu z tym zawodnikiem. Szkoda.

    EDIT
    Zapomniałem całkiem napisać, że wczoraj podczas zawodów p. Kloc spędziła dłuższą chwilę z Piotrkiem Świderskim, była to dość przyjacielska pogawędka, więc może Świder nie skreślił Wrocławia jeszcze z listy potencjalnych pracodawców. :D

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Majac w skladzie Jelenia Swiderski jest nam zbedny, chyba, ze znowu mamy walczyc o utrzymanie, wtedy Swiderski na prowadzacego pare najlepiej. Ciekawe co z Walaskiem, ma niby kontrakt wazny, ale czy beda w zielonej sponsorzy? Tak samo Watt z Rzeszowa wydawalby sie bys ciekawym wzmocnieniem, jechac potrafi. Ten sezon mial slabszy, ale w finale z gdanskiem pojechal wysmienicie.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,814
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Ciekawe co z Walaskiem, ma niby kontrakt wazny, ale czy beda w zielonej sponsorzy?
    Będą, będą.

    Kronopol ma ważną umowę sponsorską jeszcze przez następny sezon i ma zamiar sie z niej wywiązać. Tak zakomunikował zarząd tej firmy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szczerze mówiąc to jestem zaskoczony tym, że Jeleń jest już podany jako pewniak do jazdy u nas. Nie oszukujmy się, póki co to odtwarzamy skład z 2008. Czy kolejną niespodzianką transferową będzie Max, Schlein a może Słaboń? Szczerze powiem, że Jeleniewski nie jest zawodnikiem na prowadzenie pary. Jak dla mnie to obecnie skład wygląda następująco:

    9. ???
    10. Jędrzejak
    11. ???
    12. Jeleniewski
    13. Crump
    14. Łozowicki (żadne Barkery - dawać objeżdżać się naszym)
    15. Janowski

    Pozostają numery 9 i 11. Hancock - ponoć jednak wcale mu nie spieszno do nas, a pewniakiem moim był i wciąż jednak jest. Bjerre? Identyfikacja z klubem żadna i powiem szczerze, że za nim nie tęsknię. Ząbik - żart, dziś w ZG pokazał swoje możliwości. Chrzanowski - kolejny blady piernik - jestem na nie zdecydowanie. To pytanie kto? Otóż ja personalnie najbardziej chciałbym Świdra, acz nie jest to chyba zawodnik na pewne 12 pkt. To raczej ekstraligowa solidna druga linia, choć wczoraj pojechał bardzo ładnie i uważam, że jest zdecydowanie lepszy od Jeleniewskigo. Skórnicki? Jestem za. No i jakiś zagraniczniak jednak. Wydaje mi się, że i tak będzie to Bjerre więc nie ma się co ekscytować. Choć wolałbym Herbiego.

    Pytanie tylko czy na bank zostaje u nas Cieślak? Dzisiejszy turniej w Częstochowie mocno mnie w tej materii niepokoi. Dla mnie Cieślak w parkingu to +50 do charyzmy i +20 do talentu dla każdego zawodnika.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2006
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ZAW obserowowałem Łozowickiego na treningach w tym sezonie i moje spostrzeżenia są takie, iż Marek w pewnym momencie przestał sie rowijać, styl i sylwetka moim zdaniem jest nienajlepsza, choć wydaje się, że chłopak gaz trzyma. I jednak w tym momencie jest stanowczo za szybko na jazdę w drużynie, gdyż startował on z innymi zawodnikiami spod taśmy może z 5 razy... plus jazda na egzaminie. Przed nim dużo pracy, a czasu ma dużo bo jeśli dobrze pamiętam ma chyba 15 lub 16 lat.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hm, ja przyznam szczerze, że jeśli go widziałem, to nie jestem tego świadom. Od przyszłego roku będę regularnie na treningi chodził, jako że się poniekąd na BSK przeprowadziłem, ale w tym czas mi nie pozwalał. Niemniej ja zawsze jestem zwolennikiem promocji zawodników lokalnych nawet za cenę wyniku drużynowego. Czasy kiedy mieliśmy w 2 sezony (karier nie porobili, acz mieli zadatki) Lecha, Jankowskiego, Chełmeckiego, Iwańskiego, Kobrynia (ten to był walczak), Szczekota, Szubę, Zielińskiego, Sakowskiego i jeszcze bodaj kilku (nie mówię o Kupijaju, bo to było zjawisko bardziej) odeszły do lamusa, a szkoda. Więc teraz trzeba się cieszyć tym, co jest. Jak dla mnie młody może się wiele nauczyć przy Cieślaku (o ile zostanie) i szanse powinien dostawać. Może faktycznie nie od razu w lidze, ale na przykładzie Stróżyka (na marginesie, obojętnie gdzie będzie jeździł - moje kciuki za Grzesia zawsze będą się gnieść) widać, że w krótkim czasie postęp może być duży.

    U nas plusem jest to, że w razie (odpukać!) kontuzji seniora, zawsze może w skład podstawowy pójść Maciek. Trzeba może faktycznie zbudować jak najmocniejszą parę juniorską. Może w ogóle w tym jest trik? Mocny junior pod 14, a Maciek uzupełnia najsłabsze ogniwo seniorskie? Choć raczej spodziewam się opcji mocni seniorzy i Maciek zamiast juniora. Cudować pewnie nie będą.

    Tylko kto, kurde? :) Ech, pewnie jeszcze miesiąc, dwa, trzeba poczekać...

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z Tobą, spartann. Twój skład prezentuje się tak, że i ja bym chętnie taki widział. :) Co do Skórnickiego to i racja z wiekiem może. Jeśli faktycznie aż tyle krzyczy za kontrakt, to lepiej zebrać pół z tego jeszcze więcej i walczyć o Grega.

    Wróble siadające na parapetach na Mickiewicza ćwierkają od dziś, że najbliżej nas jest... Hans Andersen jednak.

    I dla mnie to byłby cios. Ja jestem pamiętliwy, a migracje w stronę Torunia, po uprzednim ewidentnym uwaleniu półfinału z Toruniem właśnie, są dla mnie grzechem ciężkim i niewybaczalnym. I to byłby sprawdzian dla kibiców spod Wieży.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlatego też faktycznie nie najgorzej wygląda opcja z Bjerre. On co prawda jest tak potwornie bezpłciowy, że szok, ale za to jego grzechem jest pazerność na hajs, która go zresztą zgubiła. Kenneth ma coś do udowodnienia, ma do odbudowania pozycję w Polsce i na dodatek otwarcie mówi, że chciałby wrócić do Wrocławia. Piać za nim z zachwytu nie będę, acz uważam, że z grona kandydatów, które tu już i tak mamy dość szerokie, jest dobrą, jeśli nie najlepszą opcją. Crump + Bjerre != Andersen. I byłbym w 7 niebie, jakby do tej paki trafił Swidders. Opcja zrobienia naszego toru celowo pod walczaków tym bardziej wskazuje na Piotra.

    Zawsze marzyłem, żeby mieć w Polsce choć 1 stadion podobny do legendarnego Odsal. Teraz będę mieć taki we WRO. Nie posiadam się z radości. ;)

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    spartann

    Tylko w gwoli ścisłości, w ubiegłym roku Hans próbował silników włoskiej konstrukcji będąc firmowym jeźdzcem Jawy, a nie na odwrót. Swój najlepszy sezon 2006 odjechał właśnie na czeskich maszynach. W tym roku definitywnie przesiadl się na GM-y, i więcej przesiadek już raczej nie będzie ;) Dlatego trudno pisać o tym, że namieszal w karierze przesiadając się na Jawy, skoro jeździł na nich zanim trafił do Wrocławia :)

    Sezon ogorkowy zapowiada się nazwykle ciekawie. Ale krótko.

    pzdr.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drabol czy ty jestes za powrotem Hansa?

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,113
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    We wrocławskiej napisali, że Bjerre i Shields to nasze wzmocnienia i że warunki kontraktów z w/w dwójką są już ustalone i brakuje tylko (a może aż) podpisów.

    9. Bjerre
    10. Shields
    11. Ogór
    12. Jeleń
    13. Crump
    14. Janowski
    15. Barker

    Solidnie, ale nie pozwoli to na walkę o mistrzostwo, choć z drugiej strony bardzo podoba mi się ten skład pod kątem nowego toru. O ile powrót Kennetha to naprawdę fajny transfer, bo facet papiery na jazde ma, to nie wiem co myśleć o Shieldsie - jeden świetny mecz we Wro, potem kontuzja itp, trudno wyczuć, czy będzie gwarantem niezłyvh zdobyczy punktowych.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jedynie mam jedną wątpliwość. Nie zgadzam się na powrót Świderskiego do Wrocławia! Piszę to tylko i wyłącznie dla dobra tego zawodnika. Ja od czasów jeszcze naszej juniorki bardziej ceniłem Go od Miśka. Było widać, jak zaniedbuje się tego zawodnika. Identyczna sytuacja była dwa lata temu. Dlatego radzę powziąć trochę samokrytycyzmu i dać się Piotrkowi jeszcze rozwijać w I lidze. Za rok pewnie z jakimś klubem awansuje do najlepszych i wtedy pokaże swoją prawdziwą wartość. W naszym klubie zawsze był niedoceniany i było to z niekorzyścią dla obu stron. Tak więc niech Świder się od nas trzyma z daleka.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Shields? Po co on nam? Jest to kolejny wynalazek, jak w tym roku max albo schlein. Szkoda kasy. Co do Swidra to bez przesady, nie robmy z niego mistrza swiata lub pokrzywdzonej krolewny. To, ze pojezdzil w pierwszej lidze nie znaczy, ze pojezdzi i w ekstra na dobrym poziomie. Jednak do skladu takiego jak ten wyzej trzeba zmiennikow miec, bo co jak taki Schields bedzie jezdzil jak nasi zagraniczni w tym roku? Bjerre to moim zdaniem dobry wybor i jesli Kenneth sie u nas odbuduje, to powinien byc wdzieczny za szanse, jaka otrzymal i troche dluzej zostac we Wroclawiu. Jezdzic potrafi. Czy nie mozna Schieldsa wymienic na takiego Watta?

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec Awatar Valo
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ogólnie dziwne posunięcie z tym Schieldsem.
    Gostek pół sezonu pości z powodu kontuzji,a tu nagle nas "wzmacnia"
    Bez sensu.Pewnie jest do wzięcia za czapkę śliwek.ym już
    Wolałbym już,żeby zostawili Schleina,coś drgnęło u niego w końcówce sezonu.
    Tymczasem nasz trzeci lider,Maciek Janowski w meczu USA-Reszta Świata w stanach,robi 13 punktów!

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2006
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wierzę, że Cieślak myśli poważnie o Shields'ie, ponieważ jeszcze w sobote sam mówił, że jest on po bardzo ciężkiej kontuzji i nie wróży mu już wielkiego ścigania... jeśli wogóle wróci do takiego ścigania jak chociażby w tym roku we Wrocławiu... a też już nie jest młodym zawodnikiem. Za to widziałbym Schleina u nas w perspektywie nowego toru ponieważ jest to zawodnik nieobliczalny i bardzo waleczny, do tej pory pamiętam jak przyjechał w 2005 na IMŚJ i jako zawodnik nieznay ładnie tu pojeździł, dlatego sądzę, że jeżeli wpadnie na kilka treningów przed sezonem będzie dobrze, takie mam przeczucie. Mam również wątpliwości co do ewentualnego powrotu dziadka Grega,nie oszukujmy się ale daje mu 49% na to że podtrzyma formę z tego sezonu, forujecie Bjerre przed Świdra, a ja uważam że Piotrek prezentuję się mimo wszystko lepiej na torze od "Kena". Rozmawiałem z nim przed ZK i mówił , że nie ma sprzętu i w zasadzie przyjechał z osiołkami, a zaprezentował sie super.. i te jego ataki przy kredzie ahhhh:) Mimo tego, że Hans ostro przegiął z tym odejściem i stylem w jakim to uczynił to uważam, iż chyba jednak nie ma zbytnio wyjścia i jego powrót chyba jest w tym momencie najlepszym wyjściem uwzględniając również to co pozostało na "rynku" do wzięcia. A swoje winy niech odkupi na torze jak Jason :D

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na Hancocka nie mamy co liczyć. Chłop zadomowił się już w Częstochowie i nie wydaje mi się, aby chciał stamtąd odejść. Tym bardziej, że chyba tam chce zakończyć karierę.

    Jeśli chodzi o Bjerre, nie mam nic przeciwko. Mimo jego zeszłorocznego zachowania to dobry zawodnik i prędzej wolę Jego niż Hansa.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2006
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko że Hans jest piątym zawodnikiem świata i my potrzebujemy przynajmniej oprócz Crumpa jednego bardzo solidnego zawodnika do prowadzenia pary i uważam, że takim zdecydowanie bardziej w chwili obecnej jest Hans niż Kenio i jeśli rzeczywiście Hans sie sam do nas dobija to znaczy że chce coś udowodnić. Jeszce raz powtarzam niech odkupi winy na torze, każdy w życiu czasem błądzi, to nie jest usparawiedliwienie, ale szanse trzeba dać każdemu...

    My tu gadu gadu, a nasz Maciejka w debiucie na "amerykanckim" torze gniecie :d 2 pod wzgledem skuteczności po Smolinskim :)
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...a-swiata-5652/

    Z tego miejsca życzę Maćkowi dalej takiego rozwoju kariery i tej skromności jak do tej pory. Rośnie nam naprawdę wielki zawodnik...

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tym Shieldsem to z pewnością jest jakiś niesmaczny żart... Może dziennikarz (pewnie Koerber) źle usłyszał jak ucho do drzwi przykładał i może chodziło o Schleina? No panowie, litości. Shields? U nas może zrobił 11 czy 12 punktów, spoko, ale z tego co pamiętam, to tydzień później olimpiadę zrobił w Lesznie. Jak dla mnie to jeszcze większe nieporozumienie jak Max.

    Kenio? Czemu nie. Mówiłem już to.

    Co do powrotu Świdra - zgadzam się. Myślę swoimi kategoriami, chciałbym, żeby jeździł dla Wrocławia, ale dla jego własnego dobra może faktycznie niech idzie gdzieś, gdzie będzie mu cieplej. I ja też zawsze ceniłem Piotra wyżej od Miśka. Czas pokazał, gdzie obaj są w obecnym momencie w swoich karierach. Tylko z mojej perspektywy to Świder mając możliwości finansowe, zaplecze, etc. Miśka byłby dziś zawodnikiem pukającym do SGP. Zwłaszcza bolało mnie to, że forowano kosztem Piotra Gapę, Słabego i Ogóra. Moim zdaniem lepiej WTS wyszedłby na pomocy Świdrowi.

    I sam zresztą Piotrek mówił - metody treningowe w zimie we Wrocławiu mi nie służą. A w ciągu roku? Trening ma być po to, żeby dopasować motocykl, a nie żeby walczyć o skład.

    Ale jak będzie - czas pokaże.

    Byle nie brali Kasprzaków i bladych pierników.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2008
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To z tym Shieldsem napisano na espeedway przez Gazetę Wrocławską ...

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://wroclaw.naszemiasto.pl/sport/914802.html

    Swoją drogą ostatnie zdanie najbardziej mnie zaciekawiło.

    Tu link do całości. Jeśli to prawda, to sezon ogórkowy skończył się dla nas dziś. :P

    Ech... A wątek nam się lokalnie tak ładnie rozwijał. :)

    Mam nadzieję, że znajdzie się tu solidna paka ludzi, z którymi będzie można o speedwayu kulturalnie pogawędzić w zimie i w 2009.

    Patrząc na ten skład obecny to porównałbym go do ekipy Włókniarza 2008. Z tym, że mamy lepszego juniora. :)

    Pozdrawiam!

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Patrząc na ten skład obecny to porównałbym go do ekipy Włókniarza 2008. Z tym, że mamy lepszego juniora. :)

    Pozdrawiam!
    Chyba 2007 :D

    Bo w 2008 to tak:

    Crump ~ Pedersen

    ...i więcej podobizn nie dostrzegam :D

  28. Powrót do góry    #28
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Z tym Shieldsem to z pewnością jest jakiś niesmaczny żart... Może dziennikarz (pewnie Koerber) źle usłyszał jak ucho do drzwi przykładał i może chodziło o Schleina? No panowie, litości. Shields? U nas może zrobił 11 czy 12 punktów, spoko, ale z tego co pamiętam, to tydzień później olimpiadę zrobił w Lesznie. Jak dla mnie to jeszcze większe nieporozumienie jak Max.(...) Patrząc na ten skład obecny to porównałbym go do ekipy Włókniarza 2008. Z tym, że mamy lepszego juniora.(...)
    Co ty pier... za przeproszeniem ?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar antyprzemek
    Dołączył
    10-09-2008
    Postów
    2,355
    Kliknij i podziękuj
    1,351
    Podziękowania: 552 w 349 postach
    Witam serdecznie :D
    Myślę, że dzisiejszymi informacjami określany przez znawców speedway'a w Polsce klub z Wrocławia, zamknął niepotrzebną Nam wszystkim jadaczkę odnośnie spekulacji sezonu ogórkowego.
    O ile powrotu Bjerre można się było spodziewać(i zapewne dostał tyle ile chciał, albo tyle ile mu proponowano w ubiegłym roku) o tyle transfer Adama Schieldsa jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Schields sprawdził się w Lesznie jako etatowy zawodnik rezerwowy i pewnie zrobiłby większą karierę w ekstralidze, gdyby nie kontuzja.

    Pozostaje mi tylko pogratulować włodarzom finansowego średniaka - tak określa klub zDolnegośląska większość kibiców z Forów Żużlowych w naszym pięknym kraju - za szybkie skompletowanie składu, który w moich oczach jest nieobliczalny i potencjału mu nie brakuje.

    Ale czas i tor pokaże...

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tym Shieldsem to z pewnością jest jakiś niesmaczny żart... Może dziennikarz (pewnie Koerber) źle usłyszał jak ucho do drzwi przykładał i może chodziło o Schleina? No panowie, litości. Shields? U nas może zrobił 11 czy 12 punktów, spoko, ale z tego co pamiętam, to tydzień później olimpiadę zrobił w Lesznie. Jak dla mnie to jeszcze większe nieporozumienie jak Max.(...) Patrząc na ten skład obecny to porównałbym go do ekipy Włókniarza 2008. Z tym, że mamy lepszego juniora.(...)
    Co ty pier... za przeproszeniem ?
    Czego nie rozumiesz? (O braku kultury nie wpomnę. "Pier..." to sobie na swoim podwórku.)

    Crump i Bjerre 2 z SGP jak Nicki i Greg.
    Jeleniewski i Jędrzejak - moim zdaniem potencjalna siła jak Ułamek i Gapa.
    Lepszy junior Janowski, którego uważam za mocniejszego niż Szczepaniak.

    Tekst o Shieldsie mam tłumaczyć też?

    Comprende?

    EDIT: I żeby nie było, bo pewnie się zaraz ktoś przyczepi, mam na myśli potencjał Kennetha i pozostałych w towarzystwie Cieślaka. Niech mi nikt nie rozdrabnia moich słów w oparciu o średnie z 2008. Ja teoretyzuję odnośnie siły zawodników w 2009. Teoretyzuję.

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    250
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    Jestem kompletnie zaskoczony ewentualnym transferem Schieldsa.
    Moje wrocławskie "źródło" podawało mi inne nazwisko.
    I chyba to taka zmyła.Bo co to dla was za wzmocnienie Wrocławianie?
    Te nazwisko ujawnię wam, jak Schields podpisze kontrakt we Wrocku.
    Chyba,że to nie koniec i jeszcze ktoś dojdzie.
    Myślę jednak,że Rogate Ranczo to jego miejsce w Polsce,a nie Wrocław.

  32. Powrót do góry    #32
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach

    Crump i Bjerre 2 z SGP jak Nicki i Greg.
    Jeleniewski i Jędrzejak - moim zdaniem potencjalna siła jak Ułamek i Gapa.
    Lepszy junior Janowski, którego uważam za mocniejszego niż Szczepaniak.

    Tekst o Shieldsie mam tłumaczyć też?

    Comprende?

    EDIT: I żeby nie było, bo pewnie się zaraz ktoś przyczepi, mam na myśli potencjał Kennetha i pozostałych w towarzystwie Cieślaka. Niech mi nikt nie rozdrabnia moich słów w oparciu o średnie z 2008. Ja teoretyzuję odnośnie siły zawodników w 2009. Teoretyzuję.
    Włókniarz w 2008 był prawdopodobnie najsilniejszym kadrowo zespołem w Polsce. Nieistotne, nie będziemy się spierać czy był na poziomie Apatora, Unii czy odrobinę niżej. Tylko nie wiem komu ty chcesz taki kit wcisnąć, że ten skład ma być na poziomie Włókniarza z 08. To nawet śmieszne nie jest.

    Stawiasz w jednej linii Crumpa i Nickiego, błąd numer jeden. Ale to mały pikuś przy zrównaniu Bjerre i Hancocka. Bo obaj z GP? W takim razie Lindgren i Iversen = Pedersen i Hancock?

    Jeleń, Jędrzejak i Shields na poziomie Ułamka, Gapy i Lee. Dobre sobie :) :) Sebastian jest numerem jeden na mojej krótkiej(dwuosobowej) liście zawodników, którym nie kibicuje, ale stawianie go na sportowym poziomie Jeleniewskiego to zwyczajnie oszczerstwo. Aha, przepraszam...bo w towarzystwie Cieślaka :D :D :D

    Tekst o Shieldsie to jakaś bzdura wyrwana z kosmosu, więc rzeczywiście nie tłumacz, bo szkoda żebyś się pogrążał. Adam to żadna gwiazda, ale w 2008 robił nieporównywalnie lepsze wyniki od Schleina w każdej z lig, zestawienie go z Maxem(z obecnych czasów) jest wyrazem totalnej nieznajomości żużla. I tak jak nie dziwię się, że nikt z powodu tego manewru z radości nie skacze to tekst "może się pomylił i chodziło o Schleina", to jest jakieś nieporozumienie.

    Ja teoretyzuję odnośnie siły zawodników w 2009. Teoretyzuję.
    Dla mnie to co tu tworzysz to wytwory chorej wyobraźni. Ale możemy to eufemistycznie nazwać teoretyzowaniem. Niech Ci będzie. Bjerre u Cieślaka = Hancock.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    ZAW Ty sie cos na zuzlu znasz czy fantazja Cie ponosie? troche realizmu może? Jedrzejak na poziomie Ułamka? Jeleniewski na poziomie Gapińskiego? Bjerre ,ktory w ostatnich 2 latach nie osiagnal w elidze sredniej 2.0 na poziomie Hancocka? nie no chlopie pojechaleś po bandzie.Zebys sie tylko nie rozczarował...

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    17-10-2003
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Chciałem jeszcze tylko dodać że Shields to lepiej wychodzi w każdej z lig nawet w zestawieniu z przykładowo Iversenem ;) Więc nie przesadzajcie, 2 linia jak znalazł.

  35. Powrót do góry    #35
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Prawda jest taka, że jeśli naszymi "hitami" transferowymi mają być jedynie Shields i Bjerre, to taki skład aż prosi się o krótki komentarz: DZIADOSTWO. Australijczyk zaprezentował się raptem w kilku meczach, na ogół z dobrym skutkiem, choć słabsze występy też były. Trzeba jednak pamiętać, że odniósł poważną kontuzję i szczerze wątpię, że miałaby ona pozostać bez wpływu na jego formę. Duńczyk z kolei zaliczył fatalny, katastrofalny wręcz sezon w polskiej lidze i nie można od razu zakładać, że bez problemu odzyska dyspozycję z sezonu 2007. Tym bardziej, że czeka go debiutancki sezon w GP, a to rzadko wpływa korzystnie na ligowe wyniki zawodników. Nie obraź się ZAW, ale porównywanie Kennetha do Herbiego naprawdę wymaga puszczenia wodzy fantazji. Hancock w swoim najgorszym sezonie (2005) miał średnią zbliżoną do tej, którą Bjerre osiągnął podczas swojego najlepszego sezonu (2007). Rozumiem, że Kenneth jest młodszy, bardziej "perspektywiczny" (niektórzy uwielbiają to słowo i mocno je nadużywają;)), ale to nie ta skala talentu, co Amerykanin. Jedyne podobieństwa do składu Włókniarza z sezonu 2008 dostrzegam w osobach liderów (Dzik i Crumpie) i dwóch zawodników drugiej linii (Gapa i Ogór). Na tym koniec, niestety. Póki co zapowiada się walka o 6. miejsce z Gdańskiem i Bydgoszczą, bo wyżej nie podskoczymy. Jedyna pociecha jest taka, że będziemy mieć prawdopodobnie bardzo fajny, sprzyjający walce tor i ciekawe mecze (oby nie do jednej bramki...).

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    @Buszmen
    Zawsze Twoje posty traktowałem jako te najbardziej wyważone na SB. Dziś mnie położyłeś, i to nie tylko dlatego, że pojechałeś sobie po mnie. To takie toruńskie przecież, nie? To, że mam konto od niedawna, nie znaczy, że jestem tu od wczoraj. Nie wiedząc z kim zaczynasz od wyzywania moich stwierdzeń chorymi, "pier...", itd. Kto Cię pytał o opinię? Myśl sobie co chcesz. Nie wiesz, kim jestem, nie wiesz, jaką mam wiedzę o żużlu, od razu robisz ze mnie durnia, a tymczasem sam nie zauważasz, że Kenneth dwa lata temu przy Cieślaku wykręcił bodaj 2,6 w sezonie...

    Myśl sobie co chcesz. Dla mnie Kenneth jest porównywalny wartością i potencjałem do Hancocka, który z roku na rok się robi starszy. I wali mnie, co sobie o tym inni myślą.

    I przynajmniej nie obrażaj innych, bo poziom tego forum i tak jest niski. Przejrzyj ten wątek, zwracając uwagę na choćby jego tytuł.

    I dla Ciebie chore są moje wizje, a dla mnie chore jest umieszczanie w avatarze kolesia, któremu ja bym ręki nie podał, choćby nawet 100 tytułów IMP zdobył. Masz inne preferencje, ot co.

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Pisanie że skład wrocławskiej drużyny jest skompletowany jest śmieszne. Teoretycznie z innymi klubami niż te w ktorych startowali dotychczas zawodnicy negocjować nie mogą, a praktycznie nie mogą składać żadnych podpisów. Zresztą widać jak zdziwiony dzisiejszymi wieściami jest Kryjom, który jest pewny Shieldsa w Lesznie. Nic nie jest pewne.

    Tak samo jak to że pare riderów z GP tworzyć będą Crump i Bjerre. Spokojnie, warto poczekać na rozwój sytuacji. Pozatym, gdyby sezon ogórkowy skończył się teraz zima byłby jeszcze bardziej nudna :)

    pzdr.

  38. Powrót do góry    #38
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    To że moja pierwsza odzywka nie była kulturalna, to jasne. Ale miała być po prostu wyrazista by ukazać poziom zdziwienia.

    2,6 dwa lata temu przy Cieślaku? Gdzie niby? To jest właśnie droga, którą idziesz. Nie bazujesz na faktach, a na osobistych skojarzeniach. Jazda Bjerre była wówczas świetna, ale gdzie 2.6 na bieg? To owszem jest talent i gość z potencjałem, ale na dziś stawianie go w jednym rzędzie z Hancockiem nie może być traktowane poważnie. Nie znaczy to, że wyniki Bjerre(czy innych) na takim poziomie są niemożliwe, niemniej aby postawić znak równości pomiędzy tym "składem"(bo dla mnie to na razie żaden rzeczywisty a jedynie wirtualny) WTS na 2009, a składem CKM w 2008 postawić znak przybliżonej równości należy dopisać, że może tak się stać przy nader korzystnym rozwoju wydarzeń(tj. wykorzystaniem pełni potencjału z każdego zawodnika, co w praktyce nie udało się chyba jeszcze nikomu nigdzie, a już na pewno nie w tym roku we Włókniarzu).

    Trudno też po sezonie 2008 nie zdziwić się, że ktoś stawia wyraźny znak większości na korzyść Rory'ego w odniesieniu do Shieldsa. To nie jest ani atak personalny, ani tym bardziej, jak zupełnie niepotrzebnie sugerujesz, międzymiastowy(że niby antypatia toruńska). Zwyczajnie mam w pamięci biegi i mecze Shieldsa i Schleina z tego roku i nie mam wątpliwości, kto jechał lepiej. Aczkolwiek Adam nie jest oczywiście żadnym gwiazdorem, a sprawy kontuzji rzucają tutaj dodatkowe światło. Porównanie(i to niekorzystne) z Mikaelem Maxem(z całym szacunkiem, nie mówimy o karierze, a o teraźniejszości) to jak już gdzieś pisałem przy innym podobnym przypadku, moim zdaniem - oszczerstwo.

    Mimo wszystko no offence, dygresja do Golloba moim zdaniem bez sensu, bo jaki to ma związek z omawianym tematem?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  39. Powrót do góry    #39
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Kenneth dwa lata temu przy Cieślaku wykręcił bodaj 2,6 w sezonie...
    No to teraz pojechałeś na całego... Bjerre i średnia 2,6?!:O Taką średnią to miał dwa lata temu Jason, a Kenneth około 1,9, a to spora różnica.

    Drabol, a kto Twoim zdaniem będzie stanowił naszą parę z GP? Jason jest klepnięty na dwa lata, na szczęście, a tym drugim prawie na pewno będzie Bjerre, bo kto inny? Nie wierzę w sprowadzenie Herbiego, bo o niego walczy kilka klubów, a my do krezusów raczej nie należymy. Andersena nikt w Sparcie nie chce (przynajmniej taką mam nadzieję), zresztą sam się skreślił przed rokiem. Reszta zawodników z GP jest praktycznie zaklepana w innych ośrodkach, więc wnioski nasuwają się same. Inna rzecz, że niekoniecznie musimy mieć dwóch jeźdźców z cyklu IMŚ. W miejsce Bjerre spokojnie mógłby wskoczyć ktoś spoza tego cyrku, kto punktowałby nie gorzej niż Duńczyk. Moim zdaniem to będzie bardzo krótki sezon ogórkowy w naszym wydaniu, i bez fajerwerków.

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    Opamiętajcie się ci co już naiwnie uwierzyli, że skład Sparty podany w "gazecie" jest ustalony i zamknięty. Żadnego Bjerre'a ani tym bardziej Shieldsa nie ma w naszym zespole. Tak jak napisał(a) Drabol nic nie jest jeszcze przesądzone. Żadnych rozmów oficjalnych nie ma to skąd niby pismaki mają wiedzieć. Coś gdzieś ktoś usłyszy, powie drugiemu a ten trzeciemu a czwarty postanowi tą informacją podzielić się z szerszym gronem kibiców i tak powstaje uwiarygodniona plotka nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Nie mówię oczywiście, że tak nie może być, ale póki co są to tylko dywagacje. Lista transferowa startuje w grudniu i od tego czasu można prowadzić rozmowy. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

  41. Powrót do góry    #41
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Mylisz się. Rozmowy można prowadzić zawsze, co innego podpisywać właściwe umowy :P
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,158
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    jezeli sklad podany dzisiaj w gw sie potwierdzi to niestety znowu jedziemy o utrzymanie. u siebie bedziemy mocni, ale na wyjazdach bedzie jak w tym sezonie.

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    05-08-2006
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A w mojej opinii transfer Bjerre byłby świetnym posunięciem włodarzy Atlasu. Jest to zawodnik o ogromnym potencjale i jeśli z jego kontuzjowana noga wszystko będzie ok to wynik będzie jeszcze lepszy niż w 2007 r.
    Hancock za drogi i za stary. Co do Shieldsa to tego posunięcia akurat nie rozumiem. Na wyjazdach będzie 0, u siebie ok 4-5 pkt. Na to samo wyjdzie ze Słaboniem albo Węgrzykiem. Szkoda kasy.
    Skład typu: 1.Jędrzejak 2. Słaboń 3. Bjerre 4. Jeleniewski 5. Crump 6. Janowski 7. Baker gwarantuje spokojne utrzymanie.
    A gdyby tak w miejsce Słabonia zakontraktowano dajmy na to perspektywiczneo A. Gomólskiego albo świetnego w mijającym sezonie Swiderskiego - Sparta jest skazana na walkę o medale.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdaje się, że nie podkreśliłem jednej podstawowej rzeczy. Te moje teoretyzowanie głównie odnosiło się do meczów we Wrocławiu. Wówczas Kenio miał na bank średnią oscylującą wokół 2,5. Wyjazd to wyjazd, regulamin jest taki, że mecze wyjazdowe są tak naprawdę niewiele warte w obliczu wysokich wygranych u siebie. A ja pamiętam, że Kenneth był kozakiem na Olimpijskim. Ale czy faktycznie aż tak źle było na wyjazdach, że skończyło się na 1,9? Oj chyba nie. Szukałem archiwów statystyk, ale nie znalazłem. Nie wiem.

    Wygląda na to, że Shields to jednak była pomyłka i ja się cieszę, bo dla mnie to nie jest wzmocnienie.

    Buszmen, zbyt cenię sobie Twoje przeróżne posty, żeby robić z siebie Twojego adwersarza ad hoc. No offence. ;) Jeśli mnie poniosło w fantazjach - dajcie mi czas na rozliczenie ich po sezonie 2009. Ja za wiele żużla w życiu zeżarłem, żeby uważać się za szaleńca. A nie takie banały już w żużlu przewidywałem. Ja uważam, że Kenneth będzie gwiazdą, jeśli wróci do WRO. I tyle.

    A co do Shieldsa... Poza meczem we WRO, kiedy wykręcił płatne 12...

    2. Adam Shields (1,0,1*,-) 2+1 (Gorzów)
    2. Adam Shields (1,1*,0,0) 2+1 (Zielona Góra)

    Sorry, ale dla mnie to jest miernota. Punkty zrobił tylko we WRO i na słabym Tarnowie w Lesznie.

    I ja wolę Schleina. Ba, od nich dwóch to ja wolę swojego "sąsiada" Słabonia.

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,158
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,926 w 3,238 postach
    linka do zadnych statystyk nie mam, ale uwierz, ze rok temu Bjerre na pewno nie miał ¶redniej z 2 przed przecinkiem

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •