Pokaż wyniki od 1 do 34 z 34

Wątek: nowy wałek z licencją "ż"

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    09-12-2007
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    nowy wałek z licencją "ż"

    Po obowiązkowych zastępczych poniedziałkach, mamy wałek z obowiązkowym startem juniora Polaka. Wystarczy mieć polską licencje "ż" i już mowy rodak, szybko się rozmnażamy a gdzie niemowlęctwo i becikowe
    Na serio to za chwile wyjadą składy bez polskich zawodników Vaculik Rzeszów kto następny Leszno z Juricą Toruń Gorzów i inni w których zespołach prym wiodą zagraniczni juniorzy
    To jest początek końca naszego sportu, smutne ale własnymi rękoma to robimy (działacze Polacy)


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    15-04-2008
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    uważam ze ten temat nie ma większego sensu, a pozatym jest źle sformułowany merytorycznie

    Proponuję zamknąć ten temat

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja uważam że to jest słuszne że ten temat jest poruszany, bo Vaculik, a następnie Toruń - Robert Księzak (chociaż tu jest mniejszy problem, bo ma polskie korzenie).. ja rozumiem coś takiego, że można ściągnąć juniora do Polski i go szkolić tak jak w Polonii Emil, ale po co obywatelstwo? tylko dlatego, że ma się dziury w składzie powinni blokować takie sytuacje !

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,859 w 4,875 postach
    Nie wiem dlaczego wiazecie licencje "Z" z obywatelstwem.Jedno ma sie nijak do drugiego.Gdzie w przepisach macie zapis,ze licencje "Z" mozna miec tylko w polaczeniu z polskim obywatelstwem ?

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no właśnie powinno być tak chcesz mieć polską licencję 'ż' musisz mieć polskie obywatelstwo.. a to jest tylko tak robione bo są dziury w składzie

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,859 w 4,875 postach
    Tylko ,ze tak nie ma chyba w calej Europie.Ferian jezdzi od lat z licencja wegierska,a Wegrem chyba nigdy nie byl.
    Smith lub Wigg ( o ile sie nie myle ) jezdzil swego czasu z licencja niemiecka a na Szkopa nie wygladal.
    Jednym "mankamentem" posiadania licencji "Z" jest utrata szansy wystepu w swiatowach eliminacjach w barwach swojego kraju.Dlatego tez nici wyszly Cieslakowi z proby zalatwienia licencji "Z" Siterze,ktory to musialby w tym momencie zrezygnowac z wystepow w barwach Czech. Vaculikowi najwyraznie to nie przeszkadza i na wystepach w barwach Slowacji mu nie zalezy.Oczywiscie przepisy mogly sie zmienic,ale chyba tak to mniej wiecej wyglada.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-03-2003
    Postów
    551
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wystarczyłby zapis w regulamienie, że trzeba mieć polskie obywatelstwo od powiedzmy 5 lat. Z seniorami sprawa prosta, natomiast na pozycji juniora mielibyśmy naprawdę naszych rodaków. To chyba jedyna droga, bo inaczej za kilka lat nie będzie żadnego Polaka na pozycji juniora, a później także na pozycji seniora. Patrząc na popularność naszego kochanego speedwaya za granicą, nastapi powolna śmierć tej dyscypliny. A wtedy na mądre działania bedzie już za późno :(

  8. Powrót do góry    #8
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ciekawe czy jakby niektórym usunąć ze słownika słowa "wałek, przekręt, żal i tragedia" to w ogóle by coś pisali?:)

    Czemu ludzie mają na forum mentalności Super Expressu, że zaraz wątek tytułują "Skandal! Przekręt!" zamiast normalnie pisać "Nie uważacie, że odnośnie licencji Ż powinno sie wprowadzić jakieś większe obostrzenia?"

    Wracając do tematu. Uważam, że powinny być obostrzenia większe. Może polskie obywatelstwo chociaż potrzebne - już to by ukróciło takie praktyki. Chociaż z drugiej strony ponoć egzamin pisemny trzeba w języku polskim napisać, więc jest jakieś ograniczenie. Z drugiej strony ktoś mógłby napisać jak przez to przeszli Smith i Holta np?

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    A ja się wcale nie dziwie, że Rzeszów wysłał Vaculika na egzamin. Warunkiem uzyskania tej licencji jest zdanie egzaminu teoretycznego w języku polskim, jeśli sobie poradzi czemu nie?
    Ciekawe czy "Polacy" typu Holta zdaliby taki egzamin?
    Vaculik mając licencję Ż może jeździć w lidze praktycznie jako Polak, prawdopodobnie też (nie jestem pewien) w np MIMP, a na pewno zdobycie MIMPu jest większym osiagnięciem niż zdobycie mistrzostwa Słowacji, bo takich mistrzostw nie ma.
    Ciekawe czy licencja Ż uprawnia do powołania go do kadry czy tu juz trzeba mieć obywatelstwo?
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    15-04-2008
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wystarczyłby zapis w regulamienie, że trzeba mieć polskie obywatelstwo od powiedzmy 5 lat. Z seniorami sprawa prosta, natomiast na pozycji juniora mielibyśmy naprawdę naszych rodaków. To chyba jedyna droga, bo inaczej za kilka lat nie będzie żadnego Polaka na pozycji juniora, a później także na pozycji seniora. Patrząc na popularność naszego kochanego speedwaya za granicą, nastapi powolna śmierć tej dyscypliny. A wtedy na mądre działania bedzie już za późno :(
    Świat jest wolny, skoro obcokrajowcy jezdza lepij od naszych , to niech jezdza.
    Ja wole oglądać solidnych obcokrajowców juniorów niż, polkich juniorów robiących po 1 ,2 punkty w meczu.
    to nie przepisy zabijają polskich juniorów,
    to oni poprostu sami siebie zabijają swoją jazdą

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Toruń Gorzów i inni w których zespołach prym wiodą zagraniczni juniorzy
    dla Twojej informacji: na ostatnim egzaminie licencje uzyskalo [zakladam ze zdali test teoretyczny] 3 torunian : bracia Pulczynscy i Stogowski. Doliczajac do tego bedacych juz w skladzie Apatora: Celmera, Lampkowskiego, Lipinskiego, Pieniazka, Nowakowskiego i Wisniewskiego to razem mamy 9 polskich juniorow - wychowankow.

    Wprawdzie liczy sie ilosc, a nie jakosc. Ale wydajac rokrocznie na rynek kilku juniorów, szanse na to, ze wsrod nich znajdzie sie talent automatycznie wzrastaja. Biorac pod uwage zlota reke Jasia Zabika i uznana marke torunskiej szkolki, to o nowych utalentowanych zawodnikow rodem z Torunia mozemy byc spokojni.

    nie jestem gorzowianinem ani leszczynianinem, ale z tego co wiem to szkolki zuzlowe w tamtych miastach rowniez dzialaja na przyzwoitym poziomie. Lepiej jest wiec chyba sie martwic o te miasta, u ktorych juniorow jest jak na lekarstwo.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Świat jest wolny, skoro obcokrajowcy jezdza lepij od naszych , to niech jezdza.
    Ja wole oglądać solidnych obcokrajowców juniorów niż, polkich juniorów robiących po 1 ,2 punkty w meczu.
    to nie przepisy zabijają polskich juniorów,
    to oni poprostu sami siebie zabijają swoją jazdą
    tak gadasz bo jesteś z Rzeszowa i chodzi tu o Vaculika.. nie myślisz przyszłościowo tylko o to, że trochę drużyna z Rzeszowa zyska, bo może obejść jakoś regulamin.. to nie ma dobrego wpływu na polskie szkolenie młodzieży, bo jak można sobie kupić licencję polską żużlowa to prezesi, którym chodzi tylko o sukces będą tak częściej robić..

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Czemu używasz słów "kupić licencje" ?
    Egzamin teoretyczny w języku polskim jest raczej nie do przeskoczenia dla obcokrajowca i mam nadzieję, nie ma tu żadnego powiedzmy przymykania oka.
    Z resztą wątpię aby juniorzy z Danii Szwecji czy Anglii tak się garnęli do naszej licencji.
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach

    Świat jest wolny, skoro obcokrajowcy jezdza lepij od naszych , to niech jezdza.
    Ja wole oglądać solidnych obcokrajowców juniorów niż, polkich juniorów robiących po 1 ,2 punkty w meczu.
    to nie przepisy zabijają polskich juniorów,
    to oni poprostu sami siebie zabijają swoją jazdą
    tak gadasz bo jesteś z Rzeszowa i chodzi tu o Vaculika.. nie myślisz przyszłościowo tylko o to, że trochę drużyna z Rzeszowa zyska, bo może obejść jakoś regulamin.. to nie ma dobrego wpływu na polskie szkolenie młodzieży, bo jak można sobie kupić licencję polską żużlowa to prezesi, którym chodzi tylko o sukces będą tak częściej robić..
    W Rzeszowie to chyba jednego Polaka wogóle w składzie maja :) to co ty chcesz od nich żeby juniorów polskich mieli ;)bez przesady ;) jak dla mnie to początek rozpadu tego zespołu bo z kim ci kibole maja się utożsamiać ale to ich sprawa a ja mogę sie mylić i wogóle nie na temat :) a egzaminem z polskiego to ja bym sie nie przejmował na pewno wszyscy zdadzą na 6+ jak się popieści to się zmieści tzn zda :)

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,704
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    jak dla mnie to pocz±tek rozpadu tego zespołu bo z kim ci kibole maja się utożsamiać ale to ich sprawa a ja mogę sie mylić i wogóle nie na temat
    A taka Bydgoszcz na ten moment najbardziej utożsamia się z Ruskiem. Nie jest więc to aż tak niemożliwe.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Co prawda nie jest to temat o Rzeszowie (chociaż może pośrednio), ale Stal jeździ obcymi, nie dlatego raczej, że jest tak lepiej, ale dlatego, że nie mają oni problemów logistycznych, jak nasze rodzime gwiazdy.
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja muszę stanąć w obronie Pani Marty 1/2rak i przyklasnąć że jako jedna z nielicznych stara się dotrzymać słowa! a jakiego? - otóż swego czasu była wielką orędowniczką i prekursorką hasła w polskim żużlu "umowa gentlemeńska" (co mniej zorientowanym przypomnę że chodziło o to że mimo przepisów wszystkie kluby umawiają się że wystawiają w meczach tylko dwóch zawodników zagranicznych). Szlak trafił tą umowę no bo dotyczyła tylko gentlemenów a próżno ich szukać wśród naszych prezesów gdzie jeden drugiego najchętniej by na madagaskar wysłał. A tu proszę, Pani Folia chcąc zapewne dotrzymać słowa ma już czterech zawodników w składzie z polską licencją.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja muszę stanąć w obronie Pani Marty 1/2rak
    Pozwolę sobie delikatnie zauwazyć, że nazwisko tej pani to 1+1/2rak a nie 1/2rak... ;)

    Pozdro

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A taka Bydgoszcz na ten moment najbardziej utożsamia się z Ruskiem. Nie jest więc to aż tak niemożliwe.
    Bydgoszcz przede wszystkim jest utożsamiana z Tomaszem Gollobem, ale teraz pupilem w Bydgoszczy jest Emil, który przebił Aj-a

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Ja muszę stanąć w obronie Pani Marty 1/2rak
    Pozwolę sobie delikatnie zauwazyć, że nazwisko tej pani to 1+1/2rak a nie 1/2rak... ;)

    Pozdro
    Jakby się czepiać to 1 1/2k.
    Dla mnie juniorzy powinni być polakami.
    Zapis w regulaminie rozgrywek, że junior to zawodnik z licencją Ż(ew. Polak), który rocznikowo nie przekracza 21 lat.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    244
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    Smith lub Wigg ( o ile sie nie myle ) jezdzil swego czasu z licencja niemiecka a na Szkopa nie wygladal.
    Jeśli chodzi o Wigga jeździł z licencją holenderską. Było to spowodowane tym, że w owym czasie eliminacje mistrzostw świata były dużo łatwiejsze do przejścia na "kontynencie" niż przez tzw. finał zamorski spolszczając nieco ;)

    Co do samego "wałka". Obawiam się, że to jedyny sposób ograniczenia stranieri w postaci juniora jaki był do przyjęcia. Obywatelstwo raczej by nie przeszło, a już na pewno na niezbyt długo. Wystarczyłby jeden niezadowolony "Vaculik" proces w ETS o nierówność w zatrudnieniu (przypomnę, że nie można - poza oczywistymi wyjątkami, o których nie pora gadać - ograniczać pracy cudzoziemcom z UE). Wymyślono więc motyw z polską licencją, więc teraz każdy chętny będzie miał jedną przeszkodę więcej, ale jeśli się uprze to nic go nie powstrzyma.
    Wszelkie ograniczenia tworzą patologię. Prawda (dla niektórych bolesna) jest taka, że prędzej czy później nawet takich sztucznie tworzonych ograniczeń nie będzie i radziłbym się do tego przyzwyczajać. Lamentowanie niezależnie od tego czy jest to korzystne rozwiązanie czy nie (powstrzymam się od oceny własnej) niczego tutaj nie zmieni.

    pozdrawiam

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,989
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Wystarczyłby jeden niezadowolony "Vaculik" proces w ETS o nierówność w zatrudnieniu (przypomnę, że nie można - poza oczywistymi wyjątkami, o których nie pora gadać - ograniczać pracy cudzoziemcom z UE).
    Wydaje mi sie jednak, ze zapis w postaci, ze obowiazkowo w skladzie musi byc junior w wieku do 21 lat posiadajacy obywatelstwo polskie nie jest sprzeczny z prawem europejskim. W taki bowiem sposob formulowane sa zazwyczaj obostrzenia w innych dyscypilnach. W koszykowce musi byc na parkiecie zawsze 1 Polak. A w Siatkowce w 1 momencie musi przebywac na parkiecie minimum 3 Polakow.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-03-2002
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    489
    Podziękowania: 154 w 99 postach
    Wystarczyłby jeden niezadowolony "Vaculik" proces w ETS o nierówność w zatrudnieniu (przypomnę, że nie można - poza oczywistymi wyjątkami, o których nie pora gadać - ograniczać pracy cudzoziemcom z UE).
    Wydaje mi sie jednak, ze zapis w postaci, ze obowiazkowo w skladzie musi byc junior w wieku do 21 lat posiadajacy obywatelstwo polskie nie jest sprzeczny z prawem europejskim. W taki bowiem sposob formulowane sa zazwyczaj obostrzenia w innych dyscypilnach. W koszykowce musi byc na parkiecie zawsze 1 Polak. A w Siatkowce w 1 momencie musi przebywac na parkiecie minimum 3 Polakow.

    ------------------------------------------------------------
    OD nowego sezonu w koszykówce na parkiecie bedzie musiało byc 2 polakow,pewnie oni juz poszki po rozum do głowy



  24. Powrót do góry    #24
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    W dniu wczorajszym na torze w Toruniu odbył się kolejny egzamin na certyfikat, w którym udział wziął m.in. zawodnik eSpeedway Teamu Martin Vaculik. Jazdę Słowak zakończył z najlepszym czasem. Teraz trwa oczekiwanie na wyniki egzaminu pisemnego, ale zawodnik jest dobrej mysli.


    "Cieszę się, że najprawdopodobniej udało mi się przebrnąć egzamin. Podczas jazdy uzyskałem najlepszy czas, a mogło być lepiej, ale zatarł mi się silnik. Dzięki temu będę mógł reprezentować, jako Polak, zespół z Rzeszowa w rozgrywkach ligowych i młodzieżowych. W zawodach międzynarodowych nadal będę reprezentował Słowację. Jeśli chodzi o egzamin teoretyczny to poszedł mi chyba dobrze. Nie miałem problemów ze zrozumieniem tekstu, więc wydaje mi się, że wszystko poszło dobrze i niebawem otrzymam certyfikat." - informuje zadowolony zawodnik.

    espeedway.pl
    Tylko WŁÓKNIARZ!

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    W obliczu pieniędzy narodowość nie znaczy nic..

    Co więcej, nie można się nawet sprzeciwiać takim wałkom bo zaraz jest się złym, nietolerancyjnym rasistą, skinem, nacjonalistą (patrz Jaga i Roger)

    Smutne czasy..

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    A co to za wałek niby? Takie są przepisy i tyle. W żaden sposób nie osłabi to "jakości" polskich juniorów, wręcz przeciwnie. Teraz konkurencja jest większa, do składu przebijają się ci którzy rzeczywiście na to zasługują. Co z tego, że kiedyś trzeba było jeździć polskimi juniorami jak większość z nich kończyła kariery po przejściu w wiek seniora?

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powiedz mi tylko jak i gdzie polscy juniorzy maj± się rozjeżdżać aby doj¶ć do wysokiego poziomu... Na treningach? Daruj...

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A co to za wałek niby? Takie są przepisy i tyle.
    I o to chodzi. Trzeba zmienić przepisy.

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Powiedz mi tylko jak i gdzie polscy juniorzy maj± się rozjeżdżać aby doj¶ć do wysokiego poziomu... Na treningach? Daruj...
    NAsi będa 2 lidze a elita zagraniczna w Ekstra z napchanymi portfelami rodziców bo wiadomo że tam maja kaske a nasze chłopaki to muszą w biedronce za tysiaka uzbierać dodatkowo olani przez ich kluby bo one wola zachodnia młodzież :p
    I ktoś pisze o równym starcie i zdrowej konkurencji bez jaj :p

  30. Powrót do góry    #30
    Początkujący
    Dołączył
    09-12-2007
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Używając zwrotu wałek nie chodziło o łamanie prawa, ani o rasizm, ani o konkretny klub, tylko sposób obejścia przepisu. Jest litera prawa, jest też duch prawa. W przepisach jest junior z licencją "ż" każdy ma myśli miał Polaka, no może każdy. Ile klub musi wydać kasy na szkółke żeby były widoczne efekty i to bez żadnych gwarancji, a tak nauka polskiego (Słowacy, Ukraincy, Czesi, Rosjanie i parę innych nacji bez ogromnych kłopotów przeczytają test) i i już po problemie. Wiadomo w każdej lidze jest inaczej, ale skoro kosz ,czy siata może zmuszać do występów obowiązkowo Polaków to nasz żużel gdzie jest jak nie w POLSCE i nie dla nas KIBICÓW.

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    O duchu prawa możemy sobie mówić przy wykładni normy konstytucyjnej a nie regulaminu rozgrywek żużlowych. Gdyby tworzący ten regulamin chcieli aby jeden junior musiał być Polakiem to by to zapisali. Uznali widocznie, że wystarczającym wymogiem jest posiadanie licencji "Ż"(słusznie przypuszczając, że nie nastąpi masowe obleganie egzaminów licencyjnych przez zagranicznych juniorów). Nikt nie obchodzi tego przepisu.

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Elendir, spójrz na składy 2ligowych zespołów, tam też wol± albo żużlowych emerytów albo zagranicznych...

    2 Polaków w tym minimum 1 junior w Ekstralidze
    4 Polaków w tym minimum 2 juniorów w I lidze (w składzie meczowym jest 8 zawodników jak jaki¶ kibic Ekstraligi nie wie)
    5 Polaków w tym minimum 2 juniorów w II lidze

    I wtedy można zacz±ć my¶leć...

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    no właśnie powinno być tak chcesz mieć polską licencję 'ż' musisz mieć polskie obywatelstwo..
    Co byloby przeciwko przepisom Unii Europejskiej...

    Zgadzam sie, ze jest to problem. Polscy dzialacze sa naprawde najwiekszymi kombinatorami w speedway'u i sami sobie wykanczaja swoj sport.

    Z tymi licencjami Z jest niezbyt szczesliwy przepis. Nalezaloby wprowadzic przepis o liczbie wychowankow w skladzie, a jednoczesnie zdefiniowac wychowanka jako zawodnika, ktory polska licencje Z uzyskal w barwach danego klubu, a jednoczesnie wczesniej nie posiadal zadnej innej licencji do uprawiania sportu zuzlowego na motocyklach 500cm3, ani nie startowal w jakichkolwiek zawodach w barwach jakiegokolwiek kraju/klubu.

    Regards from Sydney
    Dexter

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2002
    Postów
    1,609
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    dla Twojej informacji: na ostatnim egzaminie licencje uzyskalo [zakladam ze zdali test teoretyczny] 3 torunian : bracia Pulczynscy i Stogowski. Doliczajac do tego bedacych juz w skladzie Apatora: Celmera, Lampkowskiego, Lipinskiego, Pieniazka, Nowakowskiego i Wisniewskiego to razem mamy 9 polskich juniorow - wychowankow.

    Wprawdzie liczy sie ilosc, a nie jakosc. Ale wydajac rokrocznie na rynek kilku juniorów, szanse na to, ze wsrod nich znajdzie sie talent automatycznie wzrastaja. Biorac pod uwage zlota reke Jasia Zabika i uznana marke torunskiej szkolki, to o nowych utalentowanych zawodnikow rodem z Torunia mozemy byc spokojni.

    nie jestem gorzowianinem ani leszczynianinem, ale z tego co wiem to szkolki zuzlowe w tamtych miastach rowniez dzialaja na przyzwoitym poziomie. Lepiej jest wiec chyba sie martwic o te miasta, u ktorych juniorow jest jak na lekarstwo.
    Nie wiem jak możesz być spokojny, skoro w lidze jeździ tylko Holder.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •