Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 83

Wątek: Sezon 2007 - zmiany

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sezon 2007 - zmiany

    Jestesmy jeszcze przed rundą play-off, ale nie da się ukryć że do końca ligi pozostało tylko dwa miesiące. Dlatego też zarząd Ekstraligi zamierza wprowadzić kilka nowych przepisów.

    Niestety w większości są one pozbawione jakiego kolwiek sensu. Już od dłuższego czasu żużlem w Polsce kierują ludzie o tak samo absurdalnych pomysłach jak Lepper czy Giertych.

    Pierwsza z nich to powiększenie Ekstraligi do 10 zespołów co zwiększy jej atrakcyjność (z tym akurat wg. mnie jest dobrym posunięciem)

    KSM nie zostanie wprowadzone (to też jest nie głupi pomysł) zamiast tego ma zostać wprowadzony limit na transfery w wysokości 2,5 mln zł. Po co wprowadzać limit, nie jestem tego w stanie pojąć (chyba jedynie tylko po to żeby był). Zawodnicy zaczną dogadywać się z klubami na boku, i np. Crump podpisze kontrakt na 400 tyś a dostanie 800 tyś i niczego to nie zmieni.

    W trosce o rodzimych zawodników liga chce wprowadzić aby każdy klub miał w składzie pięciu Polaków. niby to dobre posunięcie jednak... kluby zatrudnią kilku słabych Polaków a Ci ani razu nie pokarzą się na torze, kasa w błoto.

    A teraz najlepsze!!! Leszek Tellinger (czy jakoś tam, nie wiem jak się pisze) zaproponował nowy system bonusów. Jeżeli w dwumeczu padnie remis (drużyna jeden mecz przegra, drugi wygra) to bonusa dostanie ta drużyna, która wygra małymi punktami, czyli tak jak było do tej pory. Jeżeli natomiast drużyna wygra oba mecze bonusa nie dostanie...

    Najprawdopodobniej niestety zostanie przepis odnośnie ograniczenia liczby zawodników z GP w drużynie, co uważam za jedno z największych kretynizmów. Nie wiem czmu nie wprowaczą poprostu KSM dla zawodników z GP. Każdy stały uczestnik GP w sezonie startuje 50 razy w podstawowej fazie zawodów (bez półfinału i finału). Dlaczego z tego nie obliczyć KSM i ustalić go na takim poziomi by mogło jeździc w drużynie dwóch dobrych albo czterech słabszych?

    Wszystkie te wiadomości pochodzą z dzisiejszego Przeglądy Sportowego.









  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no pomysł Tillingera to prawdziwe cacko hehe:) kretynizm roku chyba to będzie jak wprowadzą:)
    mnie osobiście też niepodaba sie przepisym o ograniczeniu jeźdzców z gp w drużynie... nie rozumiem dlaczego karać jakiegoś zawodnika wyrzuceniem z drużyny za to że uzyskał awans do gp

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2004
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polski żużel jest na dużym zakręcie czy z niego wyjdzie tudno powiedzieć kluczem jest podniesienie poziomu ligi i nie chodzi tu o poziom sportowy tylko marketingowy co powinniśmy zmienić tak żeby iśc we właściwym kierunku
    - Doprowadzić do wyrównania poziomu w lidze - KSM- z tym że naliczana by ona była z conajmniej dwóch ostnich lat średnia KSM dla zespołu 47-48
    - Utrzymać brak ograniczenia dla obcokrajowców w myśl zasady zwiększona podaż wpływa korzystnie na popyt czyli generalnie na cenę
    - Zrobić wszystko żeby żużel znalazł się się mediach ogólnopolskich poprzez umowy barterowe np z jedną z ogólnopolskich gazet np w nowych tytułach Dziennik czy Fakt , za wszelką cenę doprowadzić do transmisji w TV otwartej
    - Powiększyć extraligę to 10 zespołow bądż pozostawienie jej w dotychaczasowym kształcie z tym że runda play-off dzieliła by ligi w dwie
    - Wprowadzenie ujemnych pkt z tym że byłaby to decyzja poprzedzona głeboką analizą
    - bezwwzglęnie trzymać dyscyplinę budżetów klubowych w ryzach składanie deklarcji o wywiązaniu sie z umów z końcem sezonu ,kluby które nie spełniały by wymogów karać surowo łącznie wz wykluczaniem z ligi
    -Jak najszybciej doprowadzić do przekształcenia się klubów w SSA przynajmniej na poziomie extraligi

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,809
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,368 w 3,153 postach
    A teraz najlepsze!!! Leszek Tellinger (czy jakoś tam, nie wiem jak się pisze) zaproponował nowy system bonusów. Jeżeli w dwumeczu padnie remis (drużyna jeden mecz przegra, drugi wygra) to bonusa dostanie ta drużyna, która wygra małymi punktami, czyli tak jak było do tej pory. Jeżeli natomiast drużyna wygra oba mecze bonusa nie dostanie...
    Podejrzewam, że wkradł się tu komuś jakiś błąd w tekście. To jest po prostu niemożliwe.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poczytałem i wniosek - zrobimy wszystko, aby Rybnik jeździł dalej w ekstralidze. Do wyboru - złota karta albo spadkowicz nie spadnie ....
    Rzygać się chce na te kombinacje "działaczy".
    A jeśli chodzi o bonus. Pozornie to absurd, ale jak tak bliżej się sprawie przyjrzeć to do końca takie głupie to nie jest. 2 zwycięstwa - 4 punkty. Jedno ze wskazaniem - 3. Bardziej to rozumne niż joker, bo ten patent zupełnie do mnie nie przemawia.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2005
    Postów
    1,126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy co roku musimy zmieniać regulamin?

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 34 w 11 postach
    Poczytałem i wniosek - zrobimy wszystko, aby Rybnik jeździł dalej w ekstralidze. Do wyboru - złota karta albo spadkowicz nie spadnie ....
    Rzygać się chce na te kombinacje "działaczy".
    No popatrz aż serce rośnie gdy się czyta takie posty. Uczciwość, uczciwość i jeszcze raz uczciwość.

    Mam tylko nadzieję że w razie jakby ZG skończyła rozgrywki na drugiej pozycji (dość prawdopodobne) a następnie wtopiła baraż (niemal pewne) to Ty jako pierwszy zaprotestujesz przeciwko ewentualnemu dokoptowaniu poprzez "zielony stolik" klubu z Zielonej do ekstra. W innym przypadku może się okazać że całe to Twoje dzisiejsze ujadanie na Rybnik jest guzik warte...

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2003
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NEW EXTRALEAGUE
    THE Polish Extraleague will change next season. The Chairmen want ten teams instead of eight, and new transfer rules.
    Starting from 2007 Poland's top division will be managed by Ryszard Kowalski, who is a Professional League chairman. He has sent a special guestionnaire to Extraleague bosses. They were asked what kind of league would they like to compete in.
    It is almost certain that this league will include ten teams. Two will get a chance to enter it on a 'golden cart' rule. "It is for the teams with money and a stable financial condition," says Marian Maslanka, Wlokniarz Czestochowa chairman.
    Polish teams cannot limit the transfers of foreign riders, as that would be contradictory to European Union law. However, they want to pass a rule that will force each Extraleague team to have five riders from Poland, including at least two juniors.
    Clubs will probably not be allowed to exceed 2.5mln PLN on transfers.
    za speedwayworld.tv


    Krotko mowiac ma byc 10 druzyn w e-lidze na nastepny sezon, 2 druzyny z kasa i stabilna sytuacja finansowa dostana szanse na wykup miejsca w e-lidze.


  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zero satysfakcji.

    Jeśli ZKŻ awansuje wyłącznie dzięki rozszerzeniu lub wręcz wykupieniu złotej karty.
    Wolę oglądać pierszą ligę niż zespół balansujący na krawędzi lig.
    Ja chodzę na stadion dla widowiska, poziom ligi jest dla mnie bez znaczenia.
    Jeśli ZKŻ będzie jeżdził w IV lidze amatorskiej (marzenie wielu mieszkańców pewnego miasta) i tak pozostanę kibicem tego klubu.
    A o tym, że Rybnik bedzie jeżdził w ekstralidze w 2007 roku pisałem już w styczniu, taki ze mnie jasnowidz.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mi brakuje pomysłu jokera... Moglibyśmy zrobić z żużla większe "show" wzorem Anglików... Mecze byłyby ciekawsze i do końca trzymały w napięciu. Tak samo ciekawy jest pomysł Brytyjczyków, że zawodnik dotykający taśmę może jechać startując 15 m z tyłu albo jest zastępowany przez rezerwowego... Brakuje nam odważnych decyzji mogących urozmaicić ten sport!

    Z przedstawionych decyzji wszystkie są do zaakceptowania, poza jedną - denerwuje mnie, że nie został zniesiony limit zawodników z GP. Bo np Polacy próbując się tam dostać działają na własną szkodę. Dajmy za przykład Polonię. Jest AJ, który jest raczej pewny startu w GP w przyszłym roku. Ale są też Pepe i Kostek. Niech jakimś cudem się dostaną (nie wierzę w to ale wszystko jest możliwe...) i jeden będzie musiał odejść... A co jeśli wszyscy trzej mieliby podpisane np. 2-letnie kontrakty? Taki sam problem mają w Tarnowie (Gollob, Nicholls + Kołodziej) czy we Wrocławiu (Crump, Hampel + Andersen). Zgodziłbym sie ewentualnie na ten przepis, gdyby cenzurka "zawodnik z GP" nie dotyczyła Polakówi i choćby jeździło ich tam 5 wszyscy mogli by startować w jednym klubie.


  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poczytałem i wniosek - zrobimy wszystko, aby Rybnik jeździł dalej w ekstralidze. Do wyboru - złota karta albo spadkowicz nie spadnie ....
    Rzygać się chce na te kombinacje "działaczy".
    A jeśli chodzi o bonus. Pozornie to absurd, ale jak tak bliżej się sprawie przyjrzeć to do końca takie głupie to nie jest. 2 zwycięstwa - 4 punkty. Jedno ze wskazaniem - 3. Bardziej to rozumne niż joker, bo ten patent zupełnie do mnie nie przemawia.
    Czyli drużyna będzie dostawała nagrodę za przeganie meczu..
    A jeżeli drużyna mecz wygra a drugi zremisuje to co... dostanie trzy punkty i będzie miała tyle samo chociarz nie przegrała, a może bonusa dostanie i będzie miała tę samą ilość punktów co drużyna która oba mecze wygrała. Całkowity bezsens

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Pomysł dotyczący nie otrzymania bonusa w przypadku wygrania obu spotkań jest nie do przyjęcia. Nawet nie ma potrzeby pisania dlaczego. Chyba nie dożyjemy czasów, w których regulamin będzie obiązywał bez zmian przez kilka sezonów...

    A co do robienia z żużla show. Po co to komu? Jeśli ktoś chce mieć show niech idzie na koncert Mandaryny. Jokery, czy inne udziwnienia nie są nikomu potrzebne. Mi odpowiada żużel w obecnym kształcie. Nie wiem jak zapatruje się na to reszta, ale ja jestem dość konserwatywny i nie chciałbym wprowadzać jakichś gruntownych zmian.

    C'mon You Gunners!

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2006
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    ...i nie chciałbym wprowadzać jakichś gruntownych zmian.
    dokladnie TAK!
    nic na sile, po co? "speedway jedzie swoim torem i nie nalezy tego zmieniac" - jak ktos kiedys napisal. Jestem na szczescie podobnego zdania.

    Reklama jest potrzebna ale tylko po to aby sciagnac sponsora, a nie zeby w TV pomiedzy kolejnymi wyscigami na GP pokazywano reklamy "polskich zegarow" zamiast np. wypowiedzi ludzi znajacych sie na rzeczy. Nie o to chyba chodzi w tym sporcie :) mam nadzieje ze ktos mnie rozumie :)

    ...wizja lekko przerazajaca ale jakze mozliwa (z drugiej strony patrzac ofc), niestety ...

    pzdr

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    DWIE ZŁOTE KARTY DO EKSTRALIGI CZEKAJĄ NA BOGATYCH.

    Nie chcą jokerów:

    – Na razie będzie sportowa walka według ustalonych wcześniej reguł, czyli ósmy zespół spadnie, a siódmy pojedzie w barażu. Skład Ekstraligi uzupełni zwycięzca pierwszej ligi i wygrany wspomnianego barażu. Do ósemki dojdzie duet ze „złotymi kartami”, które są przygotowane dla klubów mających pieniądze – mówi prezes Włókniarza Marian Maślanka.

    Jest też jednak druga opcja przydzielenia „złotych kart”. – Może wejdzie z pierwszej ligi więcej drużyn i przydzielimy jedną kartę. W pierwszym rzędzie będzie ona czekała na przegranego z barażu i spadkowicza z Ekstraligi – dodaje prezes Marmy Rzeszów Marta Półtorak.

    Jedno jest pewne, powiekszenie ekstraligi do 10 zespołów jest praktycznie przesądzone. - To zwiększy atrakcyjność przekonuje Półtorak a prezes Adriany Toruń Mirosław Batorski dodaje: - Będziemy mogli ograniczyć rozgrywki do dwóch lig. W końcu ta trzecia jest bardziej kosztowna i rozjechała nam sie po Europie.

    10 druzyn i 2 złote karty to nie wszystkie nowinki. Zmodyfikowany bedzie przepis o bonusie. - Chcemy, żeby bonus przyznawać w przypadku gdy mamy ramis w dużych punktach, jesli druzyna wygra oba spotkania z danym rywalem to bonusa nie dostanie - mówi prezes Poloni Bydgoszcz Leszek Tillingier, a wielu działaczy myśli tak samo. Szkoda tylko, że prezesi nie chcą uatrakcyjnić ligowych spotkań wprowadzając "złotą rezerwę". - Mówię nie bo wtedy wiele meczów przeradzałoby się w teatr jednego aktora - twierdzi Maślanka.

    Wiecej Polaków!
    To są drużynowe mistrzostwa Polski, więc na wygraną powinna mieć wypływ jazda czterech zużlowców. Klub mając jokera w formie Jasona Crumpa mógłby liczyć na wygrane, ale to byłoby zwycięstwo gwiazdy, a nie zespołu - ocenia Batorki.

    Kluby nie chcą nie tylko złotej rezerwy ale i dalszego napływu obcokrajowców. - Limitować nie możemy bo jesteśmy w Uni, ale powinnień być zapis, że w składzie jest pięciu żużlowców z Polski w tym dwóch juniorów - przekonuje Batorki. Nie wszyscy chcą zamykać granice. - W tym roku mamy szanse zdobyć medal dużo mniejszym kosztem niz rok temu. A dlatego, ze nie zamykaliśmy granic - ripostuje Maślanka, a Marek Cieślak trener Altasu dodaje: - Rok temu wszyscy sie śmial, że bierzemy zagraniczych juniorów. Ale Nicolai Klindt i Filip Sitera okazali się cennymi nabytkami.

    W przyszłym sezonie klub wyda na kontrakty nie więcej niż 2,5 mln zł. Extraliga będzie stała na straży interesów polskich żużlowców. W tym sezonie są kluby, które mają wiele obcokrajowców.
    PS
    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  15. Powrót do góry    #15
    MALKONTENT
    Jedna uwaga: przepis o ilości Polaków w składzie chyba jest niezgodny z przepisami Unii Europejskiej (truizm). Wydaje mi się, że dużo ciekawszy może być przepis, wprowadzony ostatnio przez piłkarską Ekstraklasę, a dotyczący minimalnej liczby (choćby jeden) wychowanków klubu znajdujących się w składzie.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2005
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]Jedna uwaga: przepis o ilości Polaków w składzie chyba jest niezgodny z przepisami Unii Europejskiej (truizm). Wydaje mi się, że dużo ciekawszy może być przepis, wprowadzony ostatnio przez piłkarską Ekstraklasę, a dotyczący minimalnej liczby (choćby jeden) wychowanków klubu znajdujących się w składzie.[/quot ================================================== =========Przeciez zapis moze byc dlaczego w tym roku w Angli wprowadzili zapis ze w druzynie musi jechac dwoch juniorow krajowych czyli anglikow , w niemczech jest zapis ze w drugiej lidze nie moze jechac zaden obcokrajowiec jada z opola sekula szmidt jak sie nie myle ale oni maja obywatelstwo tez niemieckie i dlatego jada .I niech ktos bajek nie opowiada ze jestesmy w uni i jest wolny rynek a niemcy to w uni nie sa.Sa i zapisy mozna robic ale u nas wola rozwalic do konca zuzel. Jak oni w warszawie twierdza ze wolny rynek to sie osmieszaja a dlaczego zrobili zapis ze 2 Z GP moze tylko jechac , a dlaczego zawodnik z GP nie moze jechac w 1 lidze czy w 2 lidze . Tez to jest durny zapis i chyba go ustalala to osoba ktora minela sie chyba z tramwajem .

  17. Powrót do góry    #17
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,871
    Kliknij i podziękuj
    464
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    w niemczech jest zapis ze w drugiej lidze nie moze jechac zaden obcokrajowiec jada z opola sekula szmidt jak sie nie myle ale oni maja obywatelstwo tez niemieckie i dlatego jada
    dokładnie...maricn sekula i tomasz schmidt mają podwójne obywatelstwo i dlatego śmigają w tej lidze.
    co do zmian, to jestem za tym, aby za dotknięcie taśmy cofać zawodnika o np. 30 metrów. ponadto upieram się przy tym, aby ratować polski spidłej poprzez ograniczenie liczby zagraniczniaków w składzie drużyny na mecz. np. można ominąć wytyczne unii europejskiej i wproiwadzaić zapis, iż w składzie musi być conajmniej 50% polskich żużlowców w tym minimum jeden junior na pozycji 6/7, 14/15.
    pewnie i tak wiele sezonów jeszcze minie zanim regulamin sportu żużlowego w naszym kraju nie będzie co roku zmmieniany...więc wypada nam czekać...

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    839
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie robić wogóle zmian. Niech wreszcie, przez 4 sezonu jest ten sam regulamin. Ciągle zmiany niczemu nie służą.

    Mam nadzieję, ze KSM nie wejdzie, bo jest głupotą karanie zawodnika za zbyt dobrą jazdę

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Sprawa bonusa to chyba rzeczywiście kaczka dziennikarska, nie chce mi się w to wierzyć. Ja dodatkowo za remis w dwumeczu zrobiłbym bieg dodatkowy dla najlepszych (wybranych) zawodników z obu ekip, tak by ten bonus nie uciekał. KSMom i jakimś ograniczeniom w postaci wysokości kontraktów mówię zdecydowane NIE! To są bzdury, które sztucznie wyrównują szansę, a dlaczego właściwie one mają być wyrównywane? Jeśli kogoś stać to niech nawet kupuje ośmiu Gollobów... Dziesięciodrużynowa ekstraliga to z jednej strony więcej ekip, więcej meczy (choć i tak terminy pozajmowane), a z drugiej strony słabsza pierwsza liga i zupełnie "wyludniona" druga liga. O tym trzeba też pomyśleć. A czy tyle drużyn w ekstralidze to dobry pomysł czy nie, pewnie okaze się w praniu. I retoryczne pytnie z tymi dzikimi kartami dla "najbogatszych": Drugoligowa ekipa łapie supersponsora i chce walczyć o DMP, może czy nie?

  20. Powrót do góry    #20
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Sprawa bonusa to chyba rzeczywiście kaczka dziennikarska, nie chce mi się w to wierzyć. Ja dodatkowo za remis w dwumeczu zrobiłbym bieg dodatkowy dla najlepszych (wybranych) zawodników z obu ekip, tak by ten bonus nie uciekał.
    Niestety to by było troche niesprawiedliwe gdyz gospodarz 2 meczu miałby przewage w postaci toru...
    Tylko WŁÓKNIARZ!

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mam pytanie odnośnie ograniczenia jeźdźców z gp...
    załóżmy taką sytuacje... klub ma w swoim składzie dwóch zawodników z gp...w trakcie sezonu trzeci zawodnik uzyskuje awans również do gp na przyszły sezon...wszyscy trzej mają dwuletnie kontrakty z klubem... i co wtedy?? ktoś musi grzać ławe i nie może jechać w polskiej lidze bo wywalczył sobie awans do gp??

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Niestety to by było troche niesprawiedliwe gdyz gospodarz 2 meczu miałby przewage w postaci toru...
    Z jednej strony jest tak jak mówisz, ale z drugiej to przecież nie zawsze jest tak, że ten najlepszy zawodnik jest gospodarzem i tu myślę sprawa otwarta. W moim mniemaniu to bardziej sprawiedliwe niż brak bonusa....

    mam pytanie odnośnie ograniczenia jeźdźców z gp...
    załóżmy taką sytuacje... klub ma w swoim składzie jednego dwóch zawodników z gp...w trakcie sezonu trzeci zawodnik uzyskuje awans również do gp na przyszły sezon...wszyscy trzej mają dwuletnie kontrakty z klubem... i co wtedy?? ktoś musi grzać ławe i nie może jechać w polskiej lidze bo wywalczył sobie awans do gp??
    No nie może,a to już w ogóle jest bzdura. Moim zdaniem takie ograniczenia dają tylko jedno - podnoszenie kosztów, gdyż znów średniaki będą ciągnąć kasę na jaką nie zasługują.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    ws21

    Jeśli ZKŻ awansuje wyłącznie dzięki rozszerzeniu lub wręcz wykupieniu złotej karty.
    Wolę oglądać pierszą ligę niż zespół balansujący na krawędzi lig.
    Ja chodzę na stadion dla widowiska, poziom ligi jest dla mnie bez znaczenia.
    A czemu Ty patrzysz tylko i wyłącznie pod kontem ZKŻu.
    Ja od dłuższego czasu uważałem, że w ekstralidze powinny jeździć kluby do tego gotowe, dobrze prosperujące finansowo, nie posiadające zadłużenia a ich liczba jest sprawą otwartą.
    Drużyn żużlowych jest na tyle mało, że przy ustalaniu składu lig powinien większe znaczenie odgrywać aspekt finansowy niż wynik sportowy osiągnięty przez drużynę w poprzednim sezonie. Wszystko wskazuje na to, że idzie ku dobremu i o to chodzi. A gdyby w jakimś nieżużlowym mieście ogromne pieniądze zainwestował potężny sponsor, wielki fan żużla, to jaki sens ma zmuszanie Go do rozpoczęcia od 2 ligi.

    Pozdrawiam

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2006
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    ws21

    Jeśli ZKŻ awansuje wyłącznie dzięki rozszerzeniu lub wręcz wykupieniu złotej karty.
    Wolę oglądać pierszą ligę niż zespół balansujący na krawędzi lig.
    Ja chodzę na stadion dla widowiska, poziom ligi jest dla mnie bez znaczenia.
    A czemu Ty patrzysz tylko i wyłącznie pod kontem ZKŻu.
    Ja od dłuższego czasu uważałem, że w ekstralidze powinny jeździć kluby do tego gotowe, dobrze prosperujące finansowo, nie posiadające zadłużenia a ich liczba jest sprawą otwartą.
    Drużyn żużlowych jest na tyle mało, że przy ustalaniu składu lig powinien większe znaczenie odgrywać aspekt finansowy niż wynik sportowy osiągnięty przez drużynę w poprzednim sezonie. Wszystko wskazuje na to, że idzie ku dobremu i o to chodzi. A gdyby w jakimś nieżużlowym mieście ogromne pieniądze zainwestował potężny sponsor, wielki fan żużla, to jaki sens ma zmuszanie Go do rozpoczęcia od 2 ligi.

    Pozdrawiam
    mamy taki przyklad na wyciagniecie reki. RKM (nie o to chyba chodzi)

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach
    Moje przemyślenia:
    1.Rozszerzenie ligi do 10 zespoów-tak.
    2.Limit 2 zawodników z GP nie powinien dotyczyć Polaków. Zniesienie całkowite limitu stworzy zagrożenie budowy dream teamów, a to już przerabialiśmy.
    3.Złote karty-nie wiem czy to dobry pomysł. Jeśli ktoś ma kasę na kartę to niech lepiej za nią zbuduję silny zespół-wtedy nie będzie miał problemów z awansem(spadkiem).
    4.KSM-pomysł bzdurny jakich mało. Będzie tak, że znów kluby na rezerwie będą trzymać dobrych zawodników(kasa w błoto) na wypadek kontuzji, a oni nie będą mogli jeździć ze względu na KSM.
    5.Joker-nie,nie i jeszcze raz nie.
    6.Kara za dotknięcie taśmy-przesunięcie zawodnika. Może i pomysł nie głupi.
    7.Kary zawieszeń za ostrzeżenia od sędziego. Teraz jest tak, że nikt nimi się nie przejmuję(drugie w czasie meczu wyklucza do końca zawodów). Gdyby tak wprowadzić przepis(coś na wzór żółtych kartek). Zawodnik otrzymuje ostrzeżenie w jednym meczu, w następnej kolejce również, to w trzeciej nie jedzie itd. Sędziowie ostrzej by reagowali na to co dzieje się na torze.
    8.Dwóch Polaków z numerami 6,7,8 i 14,15,16- pozostawia pole manewru klubowi jak i dba o młodych Polaków.

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    RKM nie był przygotowany na jazdę w ekstralidze! To była przecież opcja zastępcza, innego wyjścia nie było. Mi pomysł z dziką kartą się podoba. Jeśli ktoś ma kasę i jest w stanie zagwarantować odpowiedni poziom swojej drużynie to warto skorzystać. Im więcej stabilnych finansowo klubów, tym lepiej.

    Co do robienia show z żużla... Nie jest to tak konserwatywna dyscyplina jak piłka nożna i drobne zmiany podnoszące jej atrakcyjność mogą przyciągnąć nowych kibiców na stadion. Chyba lepiej oglądać biegi gdzie nawet po dotknięciu taśmy jedzie 4 zawodników, w tym jeden, na którego nałożone są pewne utrudnienia, ale może się zrehabilitować za swój błąd. To samo tyczy się jokera. Zawody trzymają w niepewności do końca, nikt nie może odpuścić i za szybko uwierzyć, że wygrał zawody. W lidze angielskiej się sprawdza. Czemu u nas miałoby nie zadziałać? Często na różne sprawy prezentuje konserwatywne poglądy ale jeśli chodzi o zmiany w lidze jestem dość otwarty. Najważniejsze jednak jest to, by wypracować pewien system, który będzie obowiązywał przez kilka sezonów aby "niedzielni" kibice nie musieli się non stop uczyć regulaminu bo to zniechęca...

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 34 w 11 postach
    mamy taki przyklad na wyciagniecie reki. RKM (nie o to chyba chodzi)
    Tyle że RKM nie miał żadnej szansy wystawić odpowiedniego składu w tym roku. Wiele spotkań w tym sezonie było przegranych z powodu braku chociażby jednego zawodnika (z GP) którego nie mieliśmy kiedy i jak zakontraktować.

    Jakiekolwiek zmiany szykują się na następny sezon powinny być znane na długo przed jego rozpoczęciem. Sytuacja powinna być jasna i klarowna: jedziemy w ekstralidze - szykujemy skład na ekstra, jedziemy w 1 lidze - szykujemy skład na pierwszą...

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2006
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 2 w 2 postach

    Tyle że RKM nie miał żadnej szansy wystawić odpowiedniego składu w tym roku. ...
    zgadzam sie z Tobą! Tyle ze nie ma nigdy w e-lidze tak aby sie dalo wszystko przewidziec, niestety. RKM budowal sklad na 1L i dlatego jest tak jak jest :/ ... wiadomo jak wszedl do EL.
    Tak czy inaczej, np u nas w Lesznie przyklad KK pokazuje ze mozna i jechac bez lidera i sobie "calkiem" radzic. Zreszta, nie tylko w Lesznie...

    pzdr

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2006
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakiekolwiek zmiany szykują się na następny sezon powinny być znane na długo przed jego rozpoczęciem.
    Racja. Bo co by nie mówić, to w tym roku stracił nie tylko Rybnik, ale i Polonia, która skompletowała skład przed ogłoszeniem zmian... Działacze zostali "nagrodzeni" za sprawne działanie... Skład na tamtą chwilę wydawał się mocny, a po uwolnieniu rynku wszystko się zmieniło... Normalnie istna paranoja...

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Moim zdaniem jedyne zmiany jakie powinny zajsc to powiekszenie ligi i zniesienie limitu GP na polskich zawodnikow.

    Jesli chodzi o kare cofania startu dla zawodnika, ktory dotknal tasmy, to kiedys na ten temat wypowiadal sie Protasiewicz, ze to zadna kara bo wtedy zawodnik ma mozliwosc "czolgania" sie przed startem bez mozliwosci dotkniecia tasmy, a pozatym przy dobrym starcie ma duzo wieksza predkosc na wejsciu w 1 luk od zawodnikow startujacych normalnie, co daje mu mozliwosc napedzania sie po zewnetrznej i nadrobnienia straty.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2006
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    zniesienie limitu GP na polskich zawodnikow

    ...zgadzam sie ale kto jeszcze?

    Nie my rzadzimy w tym bisnesie :/

  32. Powrót do góry    #32
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,795
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nawet nie chcę mi sie tego topicu czytać, nawet nie chcę wiedzieć co za zmiany chcą wprowadzić, bo i po co?!

    Skoro za rok będzie inaczej. To jest naprawdę żałosne, nudne i tragiczne. Rok w rok, od kilkunastu już lat mamy to samo. Mija półmetek sezonu i pojawiają się setki proroczych wizji, jak to teraz dzięki nowym przepisom w żużlu będzie wszystko okej. I co ciekawe, dużo zmian było trafnych, ale nie dano tym zmianom w ogóle szansy - cofnięto je po roku, albo wymyślono co innego. Raz jedziemy tak, potem inaczej, potem jeszcze inaczej, a na końcu tak jak było na samym początku. Parodia, całkowity brak powagi, głupota.

    Obecny regulamin swoją drogą rzeczywiscie jest lekko wadliwy i można wprowadzić jedną poprawkę - zniesc przepis o ograniczeniach dla zawodników z GP, przynajmniej wobec Polaków. Ewentualnie rozszerzyc e-ligę do 10, okej. Można, nie trzeba, ale przede wszystkim nie należy znowu tworzyć klimatu rewolucji. Bo to żadna rewolucja, rewolucja w żużlu światowym może odbyć się w 1 sposób, o którym już pisałem setki razy - poprzez ograniczenie: 1 zawodnik - 1 liga. To byłaby rewolucja dziejowa. A te wszystkie kosmetyki i inne duperele? Darujmy sobie. Przecież to zgłupieć można od tego jak sie co roku ma inny program, dosłownie wygląda to po części tak jakby w PZPN co roku zmieniali czas rozgrywania meczu piłkarskiego w przedziale 85-95 minut czy inny absurd. Setki wizji, pomysłów na kształty rozgrywek - po co to? Jak mecz nie będzie ciekawy to i tak nie będzie, a jeśli będzie to będzie. O tym decydują zawodnicy i ich walka oraz zaangażowanie, a nie twórcy regulaminów. To sportowcy, a nie działacze tworzą widowisko i niech to ktos wreszcie zrozumie.

    Po co np. rok temu wprowadzono PO? Przeciez tego nawet nie sprawdzono, a moim zdaniem było to okej. Ale nie, bo Unia wygrała za łatwo - to już jest lipa. Jak teraz Atlas ma mistrza w połowie rozgrywek, to też coś trzeba będzie zmienić. Na Boga, sport to sport i nie można zmieniac kształtu rozgrywek dlatego, że ktoś je zdominuje...

    Ale jak już o tych wszystkich wizjach i propozycjach, od siebie napisze - generalnie mam już gdzieś, co tam wymyślą, bo wiele to nie zmieni, nie chcę tylko widziec KSM-u, czyli największej durnoty, jaką kiedykolwiek w swiatowym sporcie zaserwowano.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  33. Powrót do góry    #33
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Moim zdaniem jedyne zmiany jakie powinny zajsc to powiekszenie ligi i zniesienie limitu GP na polskich zawodnikow.

    Jesli chodzi o kare cofania startu dla zawodnika, ktory dotknal tasmy, to kiedys na ten temat wypowiadal sie Protasiewicz, ze to zadna kara bo wtedy zawodnik ma mozliwosc "czolgania" sie przed startem bez mozliwosci dotkniecia tasmy, a pozatym przy dobrym starcie ma duzo wieksza predkosc na wejsciu w 1 luk od zawodnikow startujacych normalnie, co daje mu mozliwosc napedzania sie po zewnetrznej i nadrobnienia straty.
    ...ale i tak startuje 15 metrów z tyłu, a to juz i tak strata. na ile metrów zblizy sie do pozostałych 3 zawodników po wyjsciu z 1 łuku? zejdzie do 5-10 metrów, ale i tak nadal jest ostatni. na przeciwległej prostej i tak wszyscy jada juz na max mozliwosci silnika. i musi sie przedzierac na czoło stawki. mi by sie to spodobało.

    popatrz na tasmy w E-lidze w tym sezonie:
    2 tasmy - Jamroży
    1 taśma - j.gollob, JONSSON, Povazhny, Pawlaszyk, M. Rempała, jaguś, Gafurow, Loram, KAPSRZAK, SULLIVAN.

    ilu z nich można upatrywać jako tych którzy startując z 15 m strata przedrą się na punktowane pozycje? Wg mnie tylko ci z Caps Lockiem. Reszta ma mniejsze szanse, ale przy błedzie przeciwnika, lub upadku/defekcie ma sznase na pkt.

    a propo tych którzy wg. mnie mieli by szanse: czy nie fajnie ogladać Jonssona, Sullivana, Kasprzaka którzy gonią reszte? Czyć nie pododbają wam się akcje gdy zaodnik po starcie jest 4, a potem przedziera się nawet na pierwsze miejsce i przywozi 3 pkt?

    te punkt popierał bym na 2007 rok

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Punkt widzenia

    Snemid, a jaki mam ja, kibic jednego zespołu mieć punkt widzenia? Zbawcy polskiego żużla? Chodzę na jeden stadion i interesuje mnie wyłącznie widowisko na nim.
    Wiele widziałem i mnie satysfakcję daje wyłącznie nagroda zdobyta w uczciwej walce z przeciwnikiem. Żadne złote karty, decyzje PZM, sponsor kupujący "galaktyczny zespół".
    Długo żyję i wiem że taki sztuczny twór źle kończy.
    Jeśli nie jesteśmy w stanie wywalczyć na torze awansu to powinniśmy jeździć w 1 lidze.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2006
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Snemid, a jaki mam ja, kibic jednego zespołu mieć punkt widzenia? Zbawcy polskiego żużla? Chodzę na jeden stadion i interesuje mnie wyłącznie widowisko na nim.
    Wiele widziałem i mnie satysfakcję daje wyłącznie nagroda zdobyta w uczciwej walce z przeciwnikiem. Żadne złote karty, decyzje PZM, sponsor kupujący "galaktyczny zespół".
    Długo żyję i wiem że taki sztuczny twór źle kończy.
    Jeśli nie jesteśmy w stanie wywalczyć na torze awansu to powinniśmy jeździć w 1 lidze.
    ...dokladnie tak jak piszesz. W takiej sytuacji myslalbym tak samo, bedac mieszkancem Rybnika np.

    (mi tez sie nie podoba zwyciestwo UL nad UT na poczatku sezonu ale co zrobic, wlasnie o regulamin sie rozchodzi - sam bym sie pogubil przy tak czesto zmienianych zasadach gry)

    .......dlatego UL pokarze, iz tak mialo byc (optimist) ;)

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2003
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy ktoś się zastanowił o co w tej drugiej lidze będą jeżdzić drużyny typu Krosno, Łódź, Rawicz? Tylko i wyłącznie o przetrwanie... z marnymi wizjami na przyszłość. Teraz jeszcze walczą o coś (czasami tylko w pierwszych meczach sezonu ale jednak) a w połączonej lidze o co? Rekrecyjnie? Wątpie żeby ludzie przychodzili wtedy na stadion i wątpie żeby zadodnicy jeżdzili w tych drużynach za marne pieniądze. Moim zdaniem taki system rozgrywek sprawi, że w ciągu kilku lat znikną kolejne kluby w Polsce. Połączenie ekstraligi do dziesięciu zespołów komu jest potrzebne? Zielonce i Ostrowowi bo te drużyny chcą wyrwać się za wszelką cenę do ekstraligi.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2004
    Postów
    434
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jestem przeciwko wszelkim zmianom, zwłaszcza dużym. Jak już ktoś wyżej pisał: kilkanaście lat zmian i co? ciągle to samo. W tym sporcie nie ma złotego środka, nie ma idealnego rozwiązania, zawsze ktoś będzie mówił, że inaczej byłoby lepiej. Rok temu były nażekania, że można odpuścić cały sezon a później wygrać ligę z 6 miejsca. W tym roku marudzimy, że mistrz już jest praktycznie zmiany ( na to akurat jest lekarstwo, punkty w rundzie finałowej liczymy od zera ).
    Jeśli chodzi o dream teamy to nie ma przed nimi ratunku, bo nawet w tym sezonie można było sobie niezły team zestawić: Crump, Hancock ( Hampel ), Andersen, Ułamek, Sullivan ( Holta ), do tego Kołodziej na rezerwie a na juniorach Miedziński. Jak ktoś chce to i tak będzie miał dream team więc po co cokolwiek ograniczać. Po za tym jak pokazuje historia ( np rok 2003 ) dream team niczego nie gwarantuje.
    Trzeba by tylko zmusić ( zachęcić ) kluby do więkrzego zaangażowania w szkolenie młodzierzy, ale to nie dla ratowania ligi a polskiego żużla wogóle.
    Przeciwko 10 zespołom też jestem. Powiedzmy, że w tym roku brakuje w extralidze Ostrowa i Zielonej, ale jak odliczyć Rybnik to już jest tylko 9 zepołów. No i ktoś z tej ligi spada i ktoś do niej awansuje. Więc jak spada np Zielona, to awansuje Rybnik. I znowu czerwona latarnia... A teraz przy 8 zespołach i uwolnieniu rynku jest duża szansa, że czerwonej latarni w lidze nie będzie.
    I jeszcze jedno, piszecie że teraz problemem są tańsi juniorzy zagraniczni bo przyjeżdżają się szkolić i zabierają miejsce naszym. Więc może problemem finansowym polskich klubów nie są obco tylko Polacy...? I jak to jest w Anglii? meczów dwa razy więcej kibiców kilka razy mniej, a jakoś to działa i jeszcze nas w SWC leją, nie wspominając już o Duńczykach, gdzie ligi za to prawie wogóle nie ma...

  38. Powrót do góry    #38
    Początkujący
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli chodzi o limity na zawodników z GP uważam (tak jak w wcześniej napisałem) że powinno ich obowiązywać KSM obliczane na podstawie startów w GP.

    Myślę że wielkim problemem żużla jest to że poczęści nadal tkwi w PRLu zaróno GKSŻ jak i PZM.

    A jeszcze większym jest to że żużel pozostaje nadal sportem nie da się ukryć dość prowincjonalnym. Jakby w Elidze startowały drużyne z Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Poznania, Krakowa to wydaje mi się że łatwiej byłoby o tytularnego ligi. Niestety w miastach takich jak Łódź, Kraków, Warszawa, Poznań priorytemtem jest piłka nożna i właśnie żużel najlepiej rozwinął się w miastach gzie piłka stała na dość miernym poziomie.

    piłka nożna jest nr jeden w Polsce, jednak żużle powinien rywalizować głównie z koszykówką i siatkówką.

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,421
    Kliknij i podziękuj
    266
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    10 druzyn w ekstraklasie i basta!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ja jestem kibicem Falubazu i oglądający mecze tej lig musze stwierdzic ze Ostrów i Zieloną Góra dzeli przepasc nad innymi zespołami zwłaszcza na swoim torze tylko jeden tak na prawde pojedynek był zacienty przy Wrocławskiej no Jeszcze ten Cały Gorzów nam troche krwi napsuł reszta to były bez urazy nokauty przed 1 biegiem zawodnicy przciwnej druzyn juz byli na deskach po próbie toru dowód taki ze Walasek przegrał w tym sezonie na Wrocławskiej nie licząc Ostrowa (poziom ekstraligowy) 3 razy w 30 biegach (musiał sie nudzic na tym prowadzeniu:P) Te druzyn kompetnie nie pasują do poziomu 1 ligi

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2004
    Postów
    426
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tyle że RKM nie miał żadnej szansy wystawić odpowiedniego składu w tym roku. Wiele spotkań w tym sezonie było przegranych z powodu braku chociażby jednego zawodnika (z GP) którego nie mieliśmy kiedy i jak zakontraktować.
    To trzeba było sie pchac za wszelka cene do tej Ekstraligi ? Przeiciez wiedzieliscie czym dysponujecie i jak sie sezon skonczy dla was. Tak wiec jedyne pretensje mozecie miec do siebie.

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2006
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote] dlaczego w tym roku w Angli wprowadzili zapis ze w druzynie musi jechac dwoch juniorow krajowych czyli anglikow , quote]

    ... a masz na to dowod? Kto ci to powiedzial, albo gdzie przeczytales.
    Dla mnie to cos nowego. bede wdzieczny za linka potwierdzajace twoje slowa.

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2005
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    dlaczego w tym roku w Angli wprowadzili zapis ze w druzynie musi jechac dwoch juniorow krajowych czyli anglikow , quote]

    ... a masz na to dowod? Kto ci to powiedzial, albo gdzie przeczytales.
    Dla mnie to cos nowego. bede wdzieczny za linka potwierdzajace twoje slowa.
    -----------------------------------------------------------------------------------Czytalem o tym juz dawno temu w Tygodniku Zuzlowym ze taki przepis obowiazuje w Angli jezeli znajde to napisze nr.z kwietnia z maja nie pamietam dokladnie .Chyba ze te wiadomosci byly by nie prawdziwe ,przeciez mozna zadzwonic do tygodnika i moga to potwierdzic lub zaprzeczyc czy wiadomosci byly prawdziwe .

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    26-12-2005
    Postów
    119
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    dlaczego w tym roku w Angli wprowadzili zapis ze w druzynie musi jechac dwoch juniorow krajowych czyli anglikow , quote]

    ... a masz na to dowod? Kto ci to powiedzial, albo gdzie przeczytales.
    Dla mnie to cos nowego. bede wdzieczny za linka potwierdzajace twoje slowa.
    -----------------------------------------------------------------------------------Kolego interesuje sie zuzlem przeszlo 40 lat czytam wszystkie wiadomosci i teraz co ci w Warszawie wyrabiaja to tak jak cala gospodarka ten zuzel pada ,i jeszcze sie taki nie narodzil i nie narodzi sie i niewiem jaka komisja bedzie w GKSZ tak kazdemu nie dogodzi.Ale mozna w miare chociaz sie starac ze te przepisy i regulaminy beda jakos dopasywane.a nie za piec dwunasta kazdy ch.j na swoj stroj.przeciez tam w PZM TO RZADZA LUDZIE ktorym dac wiadereczko i szpadelek i zaprowadzic do piaskownicy , bo mozna uzyc gorszych slow ale szkoda jezyka bo to nic nie da.Niech Witkowski wytlumaczy tym mlodym chlopcom czyli juniorom ze nie ma 12 tys na zgrupowanie kadry juniorow w Lesznie to przeciez to jest chory czlowiek albo ten PZM JEST CALY CHORY I TO TRZEBA ROZWALIC W KRONIKACH ZA PARE LAT NAPISZA ZE PZM BYL GRABAZEM POLSKIEGO ZUZLA tylko co to zmieni jak ci ludzie beda juz na cieplych emeryturach . WIEC PREZESI KLUBOW BIERZCIE TO SZYBKO W SWOJE RECE ZEBY COS JESZCZE URATOWAC .Juz teraz prezesi klubow mocno powinni dyskutowac nad regolaminem na sezon 2007 ,zeby w pazdzierniku kluby wiedzialy na czym stoja i jaki bedzie regulamin , ale to powinni powtarzam jeszcze raz juz teraz naciskac kluby i dyskutowac zeby w miare odpowiednie przepisy utworzyc......................................... Wiec kolego teraz do sedna sprawy niech nie ******** ze nie mozna wprowadzic ograniczen dla zawodnikow zagranicznych bo jestesmy w uni , a pytam sie Anglia ,Niemcy to ku..a gdzie sa na MERKURYM ze wprowadzaja ograniczenia .Tygodnik Zuzlowy nr 51 z dnia 18 grudnia 2005 na stronie 37 speedway na swiecie pisze MILOSZ LIPPKI ZE W ANGLI NA TENERYFIE ODBYLO SIE SPOTKANIE promotorow brytyjskich podsumowujace sezon 2005 oraz ustalajace regulaminy rozgrywek na sezon przyszly czyli 2006 .cytuje czesc. Anglicy poszli po rozum do glowy i wprowadzili parasol ochronny dla mlodziezowcow. W kazdym zespole tej ligi obowiazkowo bedzie musialo znalesc sie dwoch Anglikow do 21 roku zycia . Z tego powodu skomplikowane beda zasady naliczania sumy KSM w zespolach. Maksymalny limit KSM dla druzyny ustalo na 33 punkty , a beda do tego liczyly sie srednie pieciu zawodnikow, bez juniorow.................................. Nastepny Tygodnik Zuzlowy nr 11 z dnia 12 marzec 2006 strona 39 autor Patryk Saleta cytuje, W 2.BUNDESLIDZE UTRZYMANO ZAKAZ STARTU DLA OBCOKRAJOWCOW.Poza tym nie moga jezdzic zuzlowcy ,ktorzy w sezonie 2005 brali udzial w rozgrywkach 1. BUNDESLIGI I PRZEKROCZYLI W NIEJ KSM 6,00 PKT.Nie wiem czy tu nie chodzi o przypadki bo druzyny maja zespoly w 1 lidz i w drugiej te same kluby .I zawodnicy jezdza w pierwszym zespole a jak bylo wolne to tez jezdzli w drugim zespole .I TYLE Z MOJEJ LEKTURY ................ Wiec niech te jelopy w Warszawie najpierw poznaja przepisy a niech nie pirdula ze nie mozna jakis tam ochronnych przepisow wprowadzac .Bo jeszcze im ktos powie tym w PZM ze jestesmy w UNI i jezeli przyjedzie obywatel UNI to musi przespac sie z ich zona i jeszcze w to uwieza .PANOWIE RZADZICIE STARA KOMUNISTYCZNA METODA W PZM NIE DOROSLISCIE PO WEJSCIU DO UNI.NIC DODAC NIC UJAC GRABAZE POLSKIEGO ZUZLA.ZEBY MNIE NIKT ZLE NIE ZROZUMIAL DLACZEGO W ANGLI W NIEMCZECH MOZNA A U NAS NIE ,WIEM ZE NAWET JAK SIE WLADZA ZMIENI TO KAZDEMU NIE DOGODZI. ALE JAKOS TEN WSPOLNY REGULAMIN POWINNI W MIARE MOZLIWOSCI DOGRYWAC .POZDRAWIAM.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 34 w 11 postach
    Tyle że RKM nie miał żadnej szansy wystawić odpowiedniego składu w tym roku. Wiele spotkań w tym sezonie było przegranych z powodu braku chociażby jednego zawodnika (z GP) którego nie mieliśmy kiedy i jak zakontraktować.
    To trzeba było sie pchac za wszelka cene do tej Ekstraligi ? Przeiciez wiedzieliscie czym dysponujecie i jak sie sezon skonczy dla was. Tak wiec jedyne pretensje mozecie miec do siebie.
    Ja nie mam żadnych pretensji tylko stwierdzam oczywisty fakt - to po pierwsze. Po drugie nie miałem nigdy żadnych wątpliwości co do tego jak będzie wyglądał ten sezon i jazda RKMu w ekstra - wygląda to nawet lepiej niż sądziłem. Po trzecie jeśli interesuje cię odpowiedź na zadane pytanie odsyłam do archiwum tego forum - dyskusja na ten temat zakończyła się dobre kilka miesięcy temu...

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Kocham to rokroczne zmienianie regulaminu, nawet jak wszystko jest ok, to naszym działaczom wydaję się, że przynajmniej trochę trzeba obligatoryjnie namieszać, bo jakże to zostawić z zeszłego roku, jeszcze ktoś by nazwał ich "nierobami"

    Tragedia, bo jak zmieniać to z rocznym wyprzedzeniem, wtedy wszystko jest jasne, odnośnie spadków i awansów.

    Co ja sobie marzę:

    Wszystko jak obecnie i zasadnicze zmiany:

    Juniorem (czyli jeździć na pozycjach 6-7, mogą być zawodnicy, którzy nie ukończyli 21 roku życia i mają polską licencje.

    UE i prawo prawy tego nie zabrania, tylko trzeba to sprecyzować, pozycja juniora, ma służyć rozwojowi rodzimego speedway'a i to trzeba zmienić jak najszybciej.

    Znieść limit 2 zawodników z GP i jakiekolwiek limity związane z tym cyklem, bo to jest nadregulacja rynku, absolutnie niepotrzebna.

    Jeśli chodzi o jakiekolwiek wyrównanie poziomu( a niewidzę takiej potrzeby) to można zastosować tylko KSM, ale dobór naturalny jest najlepszy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •