Pokaż wyniki od 1 do 44 z 44

Wątek: TCS-Dyskusja

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    TCS-Dyskusja

    zapraszam wszystkich do dyskusji o TCS.

    Ciekawe kto tym razem wystrzeli formą i zaskoczy wszystkich.Może Adam???
    Mam nadzieje że w końcu się przełamie i bedzie to decydujący moment tego sezonu.
    Leć Adam Leć...;)

    29-12-2005 Oberstdorf Niemcy HS 137 (K-120), indywidualne, nocny

    01-01-2006 Garmisch-Partenkirchen Niemcy HS 125 (K-115), indywidualne

    04-01-2006 Innsbruck Austria HS 130 (K-120), indywidualne

    06-01-2006 Bischofshofen Austria HS 140 (K-125), indywidualne, nocny


    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No myślę i mam nadzieję,że sprawdzą się słowa Kuttina który mówił o Adamie iż ma być mocny i gotowy już z formą na TCS oby to się sprawdziło bo po dzisiejszym konkursie jestem troche zaniepokojony ale nadal optymistycznie podchodze do skoków Adasia i liczę na podium w TCS.Faworytow jest kilku m.i.n. Janda,Ahonen,Kuettel,Uhrmann a może któryś z Norwegów też namieszać jeszcze.Z naszych liczę na powtórke z ubiegłego roku Roberta Matei może po dzisiejszym konkursie uwierzy w siebie i jeszcze na Kamila Stocha.Jedno jest pewne emocji nie zabraknie!!

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tymi skoczkami to smieszna sprawa.Wyskakuja nagle z wielka forme,wygrywaja (jedni dluzej inni krocej) i nagle bum,czar pryska , zawodnik cieniuje juz do konca kariery osiagajac raczej srednie rezultaty.Obawiam sie ,ze Malysz moze nie byc tu wyjatkiem.

  4. Powrót do góry    #4
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tymi skoczkami to smieszna sprawa.Wyskakuja nagle z wielka forme,wygrywaja (jedni dluzej inni krocej) i nagle bum,czar pryska , zawodnik cieniuje juz do konca kariery osiagajac raczej srednie rezultaty.Obawiam sie ,ze Malysz moze nie byc tu wyjatkiem.
    Oczywiscie ze Małysz nie jest wyjatkiem:) Co wiecej, on juz ma za soba okres straszliwego cieniowania (wystarczy popatrzec na wyniki z IO w Nagano) ale jak ktos 13 miejsce uznaje za "cieniowanie" to gratuluje wiedzy na temat tej dyscypliny sportowej :)

    Mam coraz wieksze obawy co do formy Małysza i naszych reprezentantow. W dzisiejszym konkursie Adam spier...2 skoki mimo dobrych predkosci, nie moze tez byc mowy o złych warunkach pogodowych. Nie wyglada na to zeby Adam złapał forme na TCS, zbyt wielka roznica dzieli go od Jandy, Ahonena, Uhrmanna czy Kuetela. O pozostałych naszych reprezentantach nawet nie wspominam. Jedynie weteran Mateja jezeli Kuttin nie zameczy go na siłowni ma szanse na przyzwoity wynik. Stoch skacze rowno, ale osiaga wyniki na 4 dziesiatke. O Bachledzie nawet nie wspominam, jak narazie to najwieksza pomyłka w naszej kadrze w obecnym sezonie.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiscie ze Małysz nie jest wyjatkiem Co wiecej, on juz ma za soba okres straszliwego cieniowania (wystarczy popatrzec na wyniki z IO w Nagano) ale jak ktos 13 miejsce uznaje za "cieniowanie" to gratuluje wiedzy na temat tej dyscypliny sportowej
    W porownaniu z wynikami jakie osiagal 2-3 sezony temu to jest cieniowanie.Taka jest prawda.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cieniuje to w tym sezonie Hoelwarth a nie Małysz...
    Zgadzam sie z tym co napisał Marks w 100 % :)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  7. Powrót do góry    #7
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W porownaniu z wynikami jakie osiagal 2-3 sezony temu to jest cieniowanie.Taka jest prawda.
    To zapoznaj sie z łaski swojej z wynikami Małysza z pierwszego periodu 2-3 lata temu :) Owszem wowczas kilkukrotnie zajmował miejsca na podium (ani raz nie wygral) ale tez zajmował 15 czy tez 19 miejsce :)

    Nawet w pamietnym sezonie 2000/2001 w 1 periodzie Małysz moze pochwalic sie jedynie 11 i 26 miejscem wiec zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi :) Zdecydowanie za wczesnie na takie oceny.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To zapoznaj sie z łaski swojej z wynikami Małysza z pierwszego periodu 2-3 lata temu Owszem wowczas kilkukrotnie zajmował miejsca na podium (ani raz nie wygral) ale tez zajmował 15 czy tez 19 miejsce

    Nawet w pamietnym sezonie 2000/2001 w 1 periodzie Małysz moze pochwalic sie jedynie 11 i 26 miejscem wiec zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi Zdecydowanie za wczesnie na takie oceny.
    Owszem,mial wowczas i slabsze wystepy,ale zajmowal takze miejsca na podium.Wtedy czulo sie ten potencjal,teraz mam wyrazne przeczucie,ze nie ma juz "czym" wygrac z tymi najlepszymi.Wypalil sie i cudu nie oczekuje.Jezeli Adam wygra w tym sezonie to posypie glowe popiolem i przyznam sie,ze znam sie na skokach jak strus na lotach:)

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar Mietow
    Dołączył
    19-09-2003
    Postów
    1,682
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I zaczyna sie turniej na który co rok czekam z niecierpliwośćią :), szkoda tylko że Adaś nie jest w super formie:(, co do faworytów to nic sie niepowinno zmienic i upatruje do wygranej kogos z 3 Janda, Ahonen, Kuetel, zapewne będzie jakis czarny koń mam przeczucie że będzie nim Kofler.
    A może Adaś zatakuje tak z nie nacka i sprawi nam miłą niespodzianke na nowy rok, niebył bym sobą gdybym w to niewierzył :p

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Poza Igrzyskami, jest to najbardziej prestiżowa impreza w sezonie.
    Myslę że w miarę rozwoju sytacji zawodnicy tacy jak Janda czy Ahonen zaczną być powoli wypierani przez tych, którzy będą dochodzić do pełni formy.

    Mimo to stawiam na zwycięstwo Jakuba Jandy.

    Oczywiście licze na dobre skakanie Adama, niemniej wolałbym takiego np Kamila Stocha regularnie w drugich seriach konkursów czy to TCS czy PŚ ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ha widzieliscie wiadomości sportowe w TVP1 i wypowiedzi Adama??Dziennikarze jak się go coś pytali np.na co zwraca uwagę podczas treningu to Adaś tak"Grzesiu na co zwracam uwagę podczas treningów"?Odpowiedz Grzesia"Chyba na próg"i Adam to powtorzył.Albo pytali się go też jak poczucie humoru a on "to chyba widać".
    I jeszcze inni polscy skoczkowie się wygupiali.Widać,że humory im dopisują ale z czego inni się tak cieszą??Chyba dlatego,że się zbliżają święta.

    PS.Ale się uśmiałem jak to zobaczyłem takiego Małysza jeszcze nigdy nie widziałem.Ale w sumie jeśli on już się tak odnosi do dziennikarzy to odpukać mam nadzieje,że sodówka mu nie odbiła do główki albo,że mu już nie zależy.Poprostu pierwszy raz widziałem coś takiego.Jestem ciekawy jak wy ot skomentujecie

    Umieściłem ten wpis tutaj bo to było wszystko odnośnie TCS.

  12. Powrót do góry    #12
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście licze na dobre skakanie Adama, niemniej wolałbym takiego np Kamila Stocha regularnie w drugich seriach konkursów czy to TCS czy PŚ
    No to bedziesz musiał poczekac jeszcze 1-2 lata :) Stoch to w tej chwili najbardziej utalentowany (i inteligentny co rowniez moze miec znaczenie ;))polski skoczek, jedyny nasz zawodnik ktorego stac na pierwsza 15 PS. Mysle ze dopiero w Zakopanem zobaczymy go w dobrej formie. Jak wiadomo Kamil jako jedyny z naszej reprezentacji prezetował bardzo wysoka forme podczas sezonu letniego. W przypadku tak młodych zawodnikow zwykle odbija sie to niekorzystnie w sezonie zimowym. Ale kto wie, jak wiadomo TCS rzadzi sie własnymi prawami (system KO) wiec przy odrobinie szczescia i dobrych wynikow w kwalfikacjach Stocha stac na ok 20 m-ce w łącznej klasyfikacji TCS - to byłby swietny wynik. Od pozostałych naszych reprezentantow nie oczekuje wiele :) Małysz byc moze obroni swoje aktualne miejsce w PS, a Mateja i Bachleda wiele nie zdziałaja.
    Faworytami sa Janda, Ahonen, Kuettel, Uhrmann, Widhoelzl, Bystoel i nasz Małysz :) - czarnym koniem moze okazac sie Spaeth, Benkovic, Forfang i Romoeren :)
    zapewne będzie jakis czarny koń mam przeczucie że będzie nim Kofler.
    Owszem, zwłaszcza skocznie w Insbrucku i Bichoshofen preferuja takich skoczkow jak Kofler, ale przy jego psychice miejsce pod koniec pierwszej 10 nalezałoby uznac za bardzo dobry wynik :)

    Ha widzieliscie wiadomości sportowe w TVP1 i wypowiedzi Adama??Dziennikarze jak się go coś pytali np.na co zwraca uwagę podczas treningu to Adaś tak"Grzesiu na co zwracam uwagę podczas treningów"?Odpowiedz Grzesia"Chyba na próg"i Adam to powtorzył.Albo pytali się go też jak poczucie humoru a on "to chyba widać".
    I jeszcze inni polscy skoczkowie się wygupiali.Widać,że humory im dopisują ale z czego inni się tak cieszą??Chyba dlatego,że się zbliżają święta.

    PS.Ale się uśmiałem jak to zobaczyłem takiego Małysza jeszcze nigdy nie widziałem.Ale w sumie jeśli on już się tak odnosi do dziennikarzy to odpukać mam nadzieje,że sodówka mu nie odbiła do główki albo,że mu już nie zależy.Poprostu pierwszy raz widziałem coś takiego.Jestem ciekawy jak wy ot skomentujecie
    Prymitywne zarciki :) lub jak kto woli robienie dobrej miny do złej gry.

  13. Powrót do góry    #13
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za nami 2 serie treningowe :) Adam prezentuje sie słabo a jesli chodzi o predkosci na rozbiegu tragicznie. Widocznie to jest ta tajna bron "krzywomordnego" Kuttina :) Fakty sa takie ze duza niespodzianka bedzie miejsce Małysza w 5.
    Pozostali nasi reprezentanci sa bez formy. A juz szczytem osiagniec trenerskich krzywego ryja z Austri jest optymalne przygotowanie Bachledy do TCS :) Zeby przegrac z 2 Chinczykami to naprawde trzeba sie postarac :)
    Mateja i Stoch zakwalfikowali sie do jutrzejszego konkursu, ale ich pozycja (ok 50) sprawia ze zobaczymy ich jutro tylko w 1 serii, zreszta na wiecej nie zasługuja.


  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Ja wczoraj słucham wiadomości sportowych bodaj w Teleexpresie i oczy przecieram ze zdumienia, jak dziennikarz przekazuje słowa Kuttina: "Kuttin twierdzi, że od konkursu TCS rozpocznie się marsz Adama po złoty medal na IO", jakaś tajna broń, jakieś wzrosty formy, rewolucje i inne cuda. O cooo chooodzi ? Wieczorem sprawdzam wyniki kwalifikacji i... :D

  15. Powrót do góry    #15
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Słabość Polakow mnie przeraża :(
    O ile 80m Mateji w serii probnej to norma to skoki Małysza i mimo wszystko Stocha to zaskoczenie. Ten drugi w lecie błyszczał, zimę zaczął, no powiedzmy poprawnie, i naiwnie liczyłem ze moze cos zacząć skakac na poziomie np. Jana Matury. Mylilem sie :/ W serii probnej obaj Włosi wyprzedzili wszystkich Polakow. To tylko seria probna ale konkurs wielkiej odmiany nie przyniosl.

    A Adas jak to Adas. Skacze coraz gorzej a my jak zwykle słyszymy ze juz jest coraz lepiej, blizej czołówki itp.
    2 ostatnie starty - 2 najgorsze miejsca w sezonie, no ale jest juz lepiej...
    Zeby bylo jasne ja do Małysza pretensji nie mam bo on juz swoje wygrał. Tylko po co te Kutiny, Tajnery nakrecaja opinie publiczną oppowiadajac bzdury o rosnącej formie? Komu to pomoze? Na pewno nie Malyszowi.

    Co do TCS - swietny Janek, niezły JJ. Miedzy nimi to sie rozegra. Zawiodł mnie Kuettel i Uhrmann. A cos niedobrego zaczyna sie dziac z Morgim. Wczoraj w kwalifikacji o malo nie "przekrecil sie" w powietrzu (cos ala Kuusamo moglo byc) dzis skok w ogole beznadziejny.


  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego co mówił Zimoch to rzeczywiście z Polakami jest coś nie tak.A mowił to,że Polacy są najsmutniejszą ekipą z wszystkich które są w turnieju.Czyżby odeszla im ochota do skakania??Mateje moge zrozumieć bo już nie wiele mu brakuje do końca kariery.Ale Stoch który zaczyna dopiero skakać żeby taki zrezygnowany już był??To widać zresztą po każdym jego skoku.Do Adasia nie mam pretensji wkońcu to mój idol i dziękuje mu za wszystko co już zrobił.Ale naprawde nie pokoi mnie zachowanie Kamila.Ja po dzisiejszym konkursie jestem przekonany,że wygra Ahonen on jest po prostu fenomenalny ma wszystko poukładane w głowie nic dodać nic ująć.Zagrozić mu najbardziej może Janda a czarnym koniem w dalszych konkursach może być Okabe.Liczę,że poprawi się Kuettel.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ano jakie niespodziewane rozstrzygnięcie konkursu...
    kto stawiał na Ljokelsoey'a przed turniejem ze bedzie wysoko?
    Kuettel juz na starcie moze raczej p[ożegnać się z podium generalki TCS.
    wydaje mi sie że wszystko rozstrzygnie sie pomiedzy pierwszą 5 dzisiejszego konkursu.
    A Adi...no cóż,nie jest Robocopem..nie bedzie wiecznie wygrywał,następnym który bedzie miał takie sukcesy bedzie Klimek;) albo Kamil:D:D
    pozdrowionka
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Mateja 14 w kwalfikacjach, Stoch - 24.

    Widać, że Kuttin ich zmotywował. Pewnie obiecał za wejśćie do 30 najlpszych flaszkę w sylwestra.:)

    Małysz dopiero 19. Nic nie zapowiada niestety przebudzenia naszego Orła.
    C'mon You Gunners!

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hmmmmm może jak coś pobalują dzisiaj to jutro wypadna dobrze.A tak na poważnie to może wreszcie zrozumieli że tak powinno się skakać.A i Kuttin mówił coś o tym ,żeby się nie załamywać i być drużyną w trudnych momentach.Może to im pomogło.

  20. Powrót do góry    #20
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mateja 14 w kwalfikacjach, Stoch - 24.

    Widać, że Kuttin ich zmotywował. Pewnie obiecał za wejśćie do 30 najlpszych flaszkę w sylwestra.
    Kuttin ich zmotywował :) dobre :) to ogladaj uwaznie dzisiejsze zawody :) zobaczysz ta "fachowosc" tego "trenera" :)

    Wczorajsze kwalfikacje to tylko i wylacznie pozytywny wypadek przy pracy naszych "skoczkow" :) Stoch rywalizuje z najsłabszym zawodnikiem z acałej 50 - i wcale jego awans nie jest pewny, jezeli nawet awansuje to stawiam flaszke ze zajmie max 28 m-sce :) Jezeli Haponnen nie spadnie na bule, lub nie wyj*** sie przy ladowaniu to Mateja tez nie ma co liczyc na pkt PS w Ga-Pa. Małysz przechodzi juz samego siebie (a wlasciwie jego "sztab doskonalych szkoleniowcow") :) W poprzednich konkursach jego predkosc była zblizona jedynie do Okabe (z czolowki PS) a w dzisiejszej serii probnej nawet do niego stracił prawie 1 km/h :) to jest kpina :) To cud ze Małysz nie wypada z 15 PS. Ale w zblizajacych sie MS w lotach (jezeli nic sie w tej kwesti nie poprawi) nie daje mu szans na miejsce w 20.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik Awatar jjack
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po dzisiejszym konkursie nie widzę innej możliwości jak wycofanie na jakiś czas Adama z PŚ. Dalsze kontynuowanie startów utrwala tylko błędy w najeździe i pierwszej fazie po wyjściu z progu, powoduje, że zawodnik się tylko męczy, co odbija się na jego psychice. Powinien w tym czasie sam potrenować bez udziału Kuttina. Może to coś poprawi. Może, bo doskonale widać, jak spada jego forma co sezon po zrezygnowaniu z Żołądzia i Blecharza. Jak można oszczędzać na Małyszu?!

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mniejsze od rywali predkosci na progu wczesniej nie przeszkadzaly przeciez Malyszowi w wygrywaniu.Wszystko zmienilo sie gdy wprowadzono ten wspolczynnik dlugosci nart do masy.Adam musial przytyc bodaj 2 kg i nie byl juz piorkiem;)

  23. Powrót do góry    #23
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Klasyfikacja generalna 54. Turnieju Czterech Skoczni:

    lp. zawodnik kraj pkt.
    1. Janne Ahonen FIN 533.1
    2. Jakub Janda CZE 527.3
    3. Matti Hautamaeki FIN 518.3
    4. Roar Ljoekelsoey NOR 518.2
    5. Takanobu Okabe JPN 499.4
    6. Michael Uhrmann GER 491.0
    7. Andreas Kuettel SUI 490.0
    8. Simon Ammann SUI 487.7
    9. Georg Spaeth GER 486.1
    10. Andreas Kofler AUT 485.6
    11. Dmitri Wassiliew RUS 476.8
    12. Noriaki Kasai JPN 474.3
    13. Bjoern Einar Romoeren NOR 474.0
    14. Alexander Herr GER 470.5
    15. Rok Benkovic SLO 466.1
    16. Martin Koch AUT 460.6
    16. Adam Małysz POL 460.6
    18. Michael Neumayer GER 457.3
    19. Joonas Ikonen FIN 450.9
    20. Primoz Peterka SLO 449.9
    21. Daiki Ito JPN 445.5
    22. Martin Hoellwarth AUT 445.0
    23. Lars Bystoel NOR 431.2
    24. Sebastian Colloredo ITA 430.9
    25. Janne Happonen FIN 418.8
    26. Andreas Widhoelzl AUT 356.7
    27. Robert Kranjec SLO 323.7
    28. Wolfgang Loitzl AUT 316.1
    29. Thomas Morgenstern AUT 309.7
    30. Michael Moellinger SUI 309.3
    31. Harri Olli FIN 297.7
    32. Kamil Stoch POL 268.2
    33. Tommy Ingebrigtsen NOR 227.1
    34. Martin Schmitt GER 220.7
    35. Robert Mateja POL 199.3
    36. Denis Korniłow RUS 197.0
    37. Tami Kiuru FIN 192.5
    38. Antonin Hajek CZE 187.9
    39. Balthasar Schneider AUT 186.0
    40. Jan Matura CZE 183.1
    41. David Lazzaroni FRA 179.8
    42. Maximilian Mechler GER 177.9
    43. Jens Salumae EST 175.4
    44. Jurij Tepes SLO 103.9
    46. Stefan Thurnbichler AUT 102.2
    47. Mario Kuerschner GER 100.4
    48. Stefan Read CAN 99.9
    49. Kai Bracht GER 97.2
    50. Martin Mesik SVK 96.2
    51. Dimitri Ipatow RUS 95.8
    52. Petr Czaadajew BLR 95.3
    53. Tsuyoshi Ichinohe JPN 93.1
    54. Julian Musiol GER 91.2
    55. Andreas Wank GER 90.4
    56. Risto Jussilainen FIN 83.8
    57. Hiroki Yamada JPN 82.6
    58. Maksim Anisimow BLR 80.7
    59. Jernej Damjan SLO 71.7
    60. Sigurd Pettersen NOR 27.9


    za onet.pl


    Niewiele brakowało, a dziś znow wygrałby Janne. Swoja droga bajeranckie kitki mial:P:P

    Szkoda Adama, nie wiem co jest tego przyczyną i jak ją wyeliminowac by forma była optymalna na Igrzyska. Nie wiem czy Kuttin nie widzi ze cos jest nie tak, czy nie chce widziec i przyznac sie do błedu? Faktem jest to, że żadenz naszych orzełków nie ma skrzydełek, ktore by dawały dobre odległości a i ani stylu nie maja pięknego...Jakby cos umieli na perfekt to i drugie by sie dało wyciągnąć jakos przywzoicie.

    A w skokach jest jak w miłości:
    przy braku stylu trzeba długości
    ;)

    Pozdrawiam
    NATALA


    EDIT============================================== ======
    MAŁYSZ WYCOFANY Z DALSZEGO ETAPU TCS!!!!!!!!
    http://www.sportowefakty.pl/index.ph...&news_id=97485
    zamiast Małysza---->Hula

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Po dzisiejszym konkursie nie widzę innej możliwości jak wycofanie na jakiś czas Adama z PŚ. Dalsze kontynuowanie startów utrwala tylko błędy w najeździe i pierwszej fazie po wyjściu z progu, powoduje, że zawodnik się tylko męczy, co odbija się na jego psychice. Powinien w tym czasie sam potrenować bez udziału Kuttina. Może to coś poprawi. Może, bo doskonale widać, jak spada jego forma co sezon po zrezygnowaniu z Żołądzia i Blecharza. Jak można oszczędzać na Małyszu?!
    A słowo ciałem się stało ...

    Uprzedziłeś mnie swoim postem ...

    Należy tez wycofać Kuttina, i to na zawsze z polskich skoków. Jak on wygląda w tych swoich czapkach, ten profil, Bosz ...

  25. Powrót do góry    #25
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mniejsze od rywali predkosci na progu wczesniej nie przeszkadzaly przeciez Malyszowi w wygrywaniu.Wszystko zmienilo sie gdy wprowadzono ten wspolczynnik dlugosci nart do masy.Adam musial przytyc bodaj 2 kg i nie byl juz piorkiem
    Rownie dobrze mozna napisac ze przed II wojna swiatowa skoczkom nie przeszkadzało startowanie "pod krawatem", w cylindrach na glowie czy tez machanie łapami w locie - i jakos zawsze ktos wygrywal :) i to nie raz czy dwa :) ale kto tam dzisiaj pamieta o takim zawodniku jak Birger Ruud.
    5 lat w skokach (w czasach obecnych) to cała epoka. Rozwoj techniczny w tej dyscyplinie sportowej jest ogromny, podobnie jak wprowadzane coraz to nowe przepisy odnosnie kombinezonu czy tez wagi ciała. Wiec nie mozna bazowac na tym co było kiedys, trzeba cały czas szukac nowych skutecznych rozwiazan, zwłaszcza gdy ma sie do czynienia z zawodnikiem o delikatnie mowiac mało imponujacych warunkach fizycznych. M.in dlatego czas Tajnera dobiegł konca, gdyz tego trenera nie stac było ani na wprowadzanie nowinek technicznych a tym bardziej na nowoczesne metody treningowe.

    Adam musiał przytyc nie 2 a 5 kg :) i jakos nie przeszkodziło mu to w deklasacji rywali podczas LGP 2 sezony temu.:)

    Szkoda Adama, nie wiem co jest tego przyczyną i jak ją wyeliminowac by forma była optymalna na Igrzyska. Nie wiem czy Kuttin nie widzi ze cos jest nie tak, czy nie chce widziec i przyznac sie do błedu? Faktem jest to, że żadenz naszych orzełków nie ma skrzydełek, ktore by dawały dobre odległości a i ani stylu nie maja pięknego...Jakby cos umieli na perfekt to i drugie by sie dało wyciągnąć jakos przywzoicie.
    Widocznie Kuttin to dupa nie trener :) moze to austryjacki kon trojanski ktory mial zniszczyc Adama na wieki wiekow ;)

    Juz w ubiegłym sezonie "krzywy ryjek" zasłuzyl na porzadny kop w dupe ze strony PZN. Ale wowczas nie miał mu kto udzielic tej potrzebnej lekcji pokory, Włodarczyk zajety był własnymi sprawami ;) Do dnia dzisiejszego Kuttin nie wytlumaczyl jak to sie stało ze bardzo dobra forma podczas PS w Zakopanem nie została utrzymana do MS. W obecnym sezonie jest jeszcze gorzej. Kuttin nie wie w czym tkwi problem Małysza. Wiec jaki z niego trener? Nawet nie bede wspominal o formie pozostałych naszych reprezentantow bo to jedna wielka kpina. Mam tylko nadzieje ze taki Bachleda, Mateja, Skupien bede przygotowywac sie pod okiem Horngachera i juz podczas PS w Zakopanem udowodnia wszystkim kto tak naprawde zasługuje na prowadzenia kadry A :) A tylko to moze zatrzymac Stefana w Polsce gdyz jak wiadomo Niemcy juz robia pod niego podchody - chociazby to swiadczy kto jest dobrym szkoleniowcem :)

    Małysza moze uratowac jedynie Szturc przy kosmetycznej pomocy Tajnera. Jezeli PS zostanie calkowicie olany i Adam solidnie potrenuje na skoczni K-90 to ciagle jest szansa na medal na IO na skoczni małej. Na K-120 szans praktycznie nie ma.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Wujek Sz. mu pomoże, zawsze mu pomagał, może w ogóle w związku z powyższym z wujkiem na stałe zakombinować? Plus oczywiście ekipa Żołądź - Blecharz.

  27. Powrót do góry    #27
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wujek Sz. mu pomoże, zawsze mu pomagał, może w ogóle w związku z powyższym z wujkiem na stałe zakombinować? Plus oczywiście ekipa Żołądź - Blecharz.
    Drogi Wolfie, nie jest to takie pewne :) Oficjalnie do dnia dzisiejszego Kuttin&Kruczek nie zwrocili sie z prosba o pomoc do Szturca - smiem watpic czy po "krzywym ryju" mozna spodziewac sie takiego gestu :) Przeciez w wywiadzie powiedział dobitnie ze nie bedzie płakal jezeli PZN go zwolni :)
    Z Zoladziem i Blecharzem to osobna historia. To nie sa krewni Adama i dobre słowo i usmiech na twarzy nie wystarcza. Zeby ich naklonic do pomocy Małyszowi potrzebna bylaby ogromna kasa, ktora to przeciez zazyczyli sobie juz 3 lata temu (3-4 x wiecej jak zarobki Tajnera) Wiec bardzo mało prawdopodobny wydaje sie ich powrot do sztabu szkoleniowego.

    Według informacji "Przeglądu Sportowego", Adam Małysz zwrócił się o pomoc do swojego pierwszego trenera.

    - Do 12 lutego, kiedy odbędzie się pierwszy konkurs olimpijski, wiele dobrego można jeszcze zrobić. Moim zdaniem wystarczy tydzień, by Adam, trenując w spokojnych warunkach na małych skoczniach, wrócił do swojej niskiej pozycji dojazdowej i mocnego odbicia - mówi Jan Szturc.

    Trener polskiej kadry, Heinz Kuttin, zapowiedział powrót Adama Małysza na mistrzostwa świata w lotach (13-15 stycznia).

    - Jestem zdecydowanie przeciwny startowi Adama w tych mistrzostwach - mówi Jan Szturc. - To zupełnie inne skakanie i ostrzegam, że może ono go znowu rozstroić. Nawet, jeśli wcześniej poukłada pewne elementy techniczne na mniejszych skoczniach. Uważam, że trenerzy powinni mu odpuścić te loty. W tej chwili jest to zupełnie niepotrzebne - dodał Szturc
    Kuttina powinno sie jak najszybciej odstrzelic. Jak takiego cepa ktos mogl zatrudnic? Zwlaszcza ze jak sie okazuje PZN rozmawiał rowniez z Lepisto i Bajcem.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może Adamski niech sie skontaktuje jeszcze ze swoim psychologiem Blecharzem???
    wiadomo ze presja na nim ciąży,a wyników oszałamiających jak narazie nie ma. moze Adam nie moze sobie z tym poradzic?? Przecież ich współpraca przyniosła wiele dobrego dla Adama
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-11-2001
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej Marks nie przekręcaj faktów.
    Żołądz i Blecharz chcieli dostać pieniądze które były im obiecane - nie inaczej. Miały to być pieniądze nie małe nie wątpie skoro pod ich okiem min. Adam zdobył dwa złote medale MŚ. Według mnie ci dwaj ludzie i Tajner byli zresztą bezcenni ,ale stało się inaczej i niema w tej chwili już nic,zresztą dzieje się dokładnie to o czym pisałem 'swego czasu' i wcale nie jest mi z tym dobrze.
    Czytałem dzisiaj bardzo dobry komentarz na interii w którym forumowicz napisał,że w becnej sytuacji powinno być tak: 'Szturc trenerem kadry A, Tajner szefem PZN,plus do tego Żołądz i Blecharz'.
    Wszystko mi pasuje z tymże ja po prostu nie wierze,że prof.Żołądz - który zresztą został zdaje się rektorem AWF w Krakowie - i dr.Blecharz wróciliby po tym w jaki sposób potraktowano ich w 'swoim czasie' - Ja w każdym razie się nie dziwie. Bo to co się stało wtedy to zwyczajne polskie bagno i nic więcej.

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wyniki dzisiejszych kwalifikacji

    Wyniki kwalifikacji w Innsbrucku
    Lp. Nr Zawodnik Kraj Odl. Pkt Status
    1 81 Janne Ahonen FIN 131.5m 130.2 Q
    2 46 Kamil Stoch POL 128.5m 129.8 Q
    3 50 Daiki Ito JPN 126.0m 125.8 Q
    4 58 Alexander Herr GER 126.5m 125.2 Q
    5 80 Andreas Kuettel SUI 123.5m 122.8 Q
    6 8 R. Schwarzenberger AUT 124.5m 122.1 Q
    7 63 Dmitri Vassiliev RUS 124.5m 120.6 Q
    8 74 Andreas Kofler AUT 121.5m 118.2 Q
    9 72 Matti Hautamaeki FIN 121.5m 117.7 Q
    9 65 Bjoern Einar Romoeren NOR 121.5m 117.7 Q
    11 75 Thomas Morgenstern AUT 123.5m 117.3 Q
    12 39 Antonin Hajek CZE 121.5m 116.7 Q
    13 45 Denis Kornilov RUS 121.5m 116.2 Q
    14 51 Tami Kiuru FIN 121.0m 115.3 Q
    15 77 Andreas Widhoelzl AUT 120.5m 114.9 Q
    16 78 Roar Ljoekelsoey NOR 119.5m 114.1 Q
    17 59 Martin Koch AUT 120.0m 113.5 Q
    17 7 Manuel Fettner AUT 120.0m 113.5 Q
    19 21 Andrea Morassi ITA 120.5m 113.4 Q
    20 73 Robert Kranjec SLO 120.0m 113.0 Q
    20 64 Tommy Ingebrigtsen NOR 120.0m 113.0 Q
    20 36 Henning Stensrud NOR 120.0m 113.0 Q
    23 69 Georg Spaeth GER 119.0m 112.2 Q
    23 18 Emmanuel Chedal FRA 119.0m 112.2 Q
    25 53 Anders Bardal NOR 119.5m 111.6 Q
    25 40 Robert Mateja POL 119.5m 111.6 Q
    27 52 Sebastian Colloredo ITA 118.5m 111.3 Q
    28 57 Noriaki Kasai JPN 118.5m 110.8 Q
    29 16 Stefan Read CAN 119.5m 110.6 Q
    30 67 Primoz Peterka SLO 118.0m 110.4 Q
    31 66 Rok Benkovic SLO 117.0m 109.1 Q
    32 68 Wolfgang Loitzl AUT 118.0m 108.9 Q
    32 23 Rafal Sliz POL 118.0m 108.9 Q
    32 2 Mathias Hafele AUT 118.0m 108.9 Q
    35 38 Martin Mesik SVK 119.0m 108.7 Q
    36 60 Joonas Ikonen FIN 117.0m 107.6 Q
    37 62 Michael Neumayer GER 117.5m 107.5 Q
    38 5 Roland Mueller AUT 117.0m 106.6 Q
    39 4 Bastian Kaltenboeck AUT 118.0m 106.4 Q
    40 47 Michael Moellinger SUI 115.5m 105.4 Q
    41 61 Janne Happonen FIN 116.0m 105.3 Q
    42 76 Lars Bystoel NOR 115.0m 103.5 Q
    42 20 Stefan Thurnbichler AUT 115.0m 103.5 Q
    42 15 Maximilian Mechler GER 115.0m 103.5 Q
    45 32 Stefan Hula POL 115.5m 103.4 Q
    46 44 Tsuyoshi Ichinohe JPN 115.5m 102.9 Q
    47 56 Jan Matura CZE 114.5m 102.6
    48 43 David Lazzaroni FRA 115.0m 102.0
    48 28 Maksim Anisimov BLR 115.0m 102.0
    50 6 Stefan Kaiser AUT 114.5m 101.1
    50 3 Gerald Wambacher AUT 114.5m 101.1
    52 54 Martin Schmitt GER 113.0m 99.9
    53 70 Takanobu Okabe JPN 112.5m 99.0 Q
    54 12 Ondrej Vaculik CZE 113.0m 98.4
    55 34 Balthasar Schneider AUT 112.5m 97.5
    56 41 Jens Salumae EST 112.0m 97.1
    57 14 Jurij Tepes SLO 113.0m 96.9
    58 55 Martin Hoellwarth AUT 111.5m 95.7
    58 35 Guido Landert SUI 111.5m 95.7
    58 26 Hyun Ki Kim KOR 111.5m 95.7
    58 22 Yang Li CHN 111.5m 95.7
    62 19 Jakob Grimholm SWE 110.5m 95.4
    63 9 Ivan Karaulov KAZ 111.5m 95.2
    64 48 Harri Olli FIN 110.5m 93.9
    65 27 Hiroki Yamada JPN 110.5m 93.4
    66 10 Zhandong Tian CHN 111.0m 93.3
    67 49 Jernej Damjan SLO 109.5m 91.1
    68 71 Simon Ammann SUI 110.5m 90.4 Q
    69 37 Isak Grimholm SWE 109.0m 90.2
    69 25 Ildar Fatchullin RUS 109.0m 90.2
    71 42 Dimitry Ipatov RUS 109.0m 89.7
    72 33 Hideharu Miyahira JPN 108.0m 89.4
    73 31 Jaan Juris EST 107.5m 89.0
    74 1 Artur Pauli AUT 107.5m 88.0
    75 24 Nikolay Karpenko KAZ 108.0m 87.9
    76 17 Vincent Descombes FRA 107.5m 87.0
    77 29 Heung Chul Choi KOR 106.0m 85.8
    78 11 Petr Chaadaev BLR 105.5m 81.9
    79 79 Michael Uhrmann GER 103.0m 78.9 Q
    80 30 Petar Fartunov BUL 100.0m 68.5
    81 13 Georgi Zharkov BUL 90.0m 54.0
    DNS 82 Jakub Janda CZE Q


    Ciekaw jestem czy skok Kamila to czysty przypadek,czy po prostu załapał forme jak Adam przed laty?
    tak czy siak bardzo dobra postawa,naszego młodego skoczka,i oby tak w konkursie.
    cieszy tez ze wszystkich naszych skoczków zobaczymy w jutrzejszym konkursie:)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  31. Powrót do góry    #31
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej Marks nie przekręcaj faktów.
    Żołądz i Blecharz chcieli dostać pieniądze które były im obiecane - nie inaczej. Miały to być pieniądze nie małe nie wątpie skoro pod ich okiem min. Adam zdobył dwa złote medale MŚ. Według mnie ci dwaj ludzie i Tajner byli zresztą bezcenni ,ale stało się inaczej i niema w tej chwili już nic,zresztą dzieje się dokładnie to o czym pisałem 'swego czasu' i wcale nie jest mi z tym dobrze.
    Czytałem dzisiaj bardzo dobry komentarz na interii w którym forumowicz napisał,że w becnej sytuacji powinno być tak: 'Szturc trenerem kadry A, Tajner szefem PZN,plus do tego Żołądz i Blecharz'.
    Wszystko mi pasuje z tymże ja po prostu nie wierze,że prof.Żołądz - który zresztą został zdaje się rektorem AWF w Krakowie - i dr.Blecharz wróciliby po tym w jaki sposób potraktowano ich w 'swoim czasie' - Ja w każdym razie się nie dziwie. Bo to co się stało wtedy to zwyczajne polskie bagno i nic więcej.
    Jakich faktow? O czym piszesz? Co było obiecane? Czy wg Ciebie normalnym jest ze 2 doktorkow zazyczylo sobie blisko po 10 tys zl miesiecznie wiedzac ze trener kadry A "boski apollo" zarabia całe 2700 ? Czy to jest normalne wg Ciebie? Jezeli tak to nie ma sensu prowadzic dalszej dyskusji :) Prawda jest taka ze niektorym delikatnie mowiac w dupach sie poprzewracalo :) Inny temat ze PZN powinien wynegocjowac lepsze warunki dla siebie jesli chodzi o zarobki "doktorkow" ale Wlodarczyk jaki byl chyba wszyscy wiedza :)

    Ciekaw jestem czy skok Kamila to czysty przypadek,czy po prostu załapał forme jak Adam przed laty?
    tak czy siak bardzo dobra postawa,naszego młodego skoczka,i oby tak w konkursie.
    cieszy tez ze wszystkich naszych skoczków zobaczymy w jutrzejszym konkursie
    Skok Kamila to czysty przypadek i niepodniecałbym sie zbytnio. Wszystkim ktorzy uwazaja inaczej przypomne skoki w Insbrucku podczas TCS 2003, wygrana Zonty i cuda jakie wowczas sie działy na skoczni :)Pojedynek z Uhrmannem raczej niespodzianki nie przyniesie i Kamil moze jedynie liczyc na duzo szczescia. Z czolowej 15 PS jedynie ze slabiutkim Kranjcem Stoch moglby pokusic sie o niespoadzianke. Uhrmann wprawdzie ma od Obersdorfu spore kłopoty z predkosciami najazdu ale 2 serie treningowe pokazały wyraznie kto jest lepszy.

    Porownywanie Kamila do Małysza z 2000/2001 to juz czysta ironia ;)

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakich faktow? O czym piszesz? Co było obiecane? Czy wg Ciebie normalnym jest ze 2 doktorkow zazyczylo sobie blisko po 10 tys zl miesiecznie wiedzac ze trener kadry A "boski apollo" zarabia całe 2700 ? Czy to jest normalne wg Ciebie? Jezeli tak to nie ma sensu prowadzic dalszej dyskusji
    Za wiedze powinno sie placic i to slono.W Polsce ludzie wyksztalceni zarabiaja jak zarabiaja i wcale sie nie dziwie,ze gdy nadarzyla sie okazja postanowili skorzystac ,a nie bawic sie w Samarytan.
    Widocznie Kuttin to dupa nie trener
    Pewnie i dupa,ale czesto rola trenera jest przeceniana,szczegolnie w sportach indywidualnych.Owszem jest on ogromnie wazny w ksztaltowaniu mlodego zawodnika,ale w przypadku tak doswiadczonego juz sportowca jak Malysz jest to raczej kwestia psychiki;)

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-11-2001
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mi sie wydawało,że cała sprawa wynikła własnie o te dwa złote medale na MŚ we Włoszech i kase - olbrzymią kase jak trąbiły gazety - jaką życzyli sobie 'doktorzy' własnie za te dwa złotniki. Kwestia zarobków miesięcznych nie była wtedy tak poruszana tzn.nie była na 1 miejscu.
    Cała atmosfera wtedy była chora i każdy to wie, każdy widział, że cały PZN z Włodkiem na czele zaczyna coś kręcić, bo nie może się wywiązać ze zobowiązań, tak jakby w ogóle nie brał pod uwage,że Adam może wypaść tak dobrze na MŚ, do tego jeszcze wtedy Adam zdobył na koniec kryształową kule w generalce. Można powiedzieć,że 'kompletny idiota' rzucił - jak zwykle - słowa na wiatr i to bardzo porywisty a do tego robił wielki szum w gazetach mydląc oczy całemu społeczeństwu mówiąc podsumowując, że 'doktorom się w głowach poprzewracało'. Ach szkoda mówić.

  34. Powrót do góry    #34
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za wiedze powinno sie placic i to slono.W Polsce ludzie wyksztalceni zarabiaja jak zarabiaja i wcale sie nie dziwie,ze gdy nadarzyla sie okazja postanowili skorzystac ,a nie bawic sie w Samarytan.
    Za wiedze sie placi i to slono ale w normalnych krajach a Polska jeszcze dlugo normalnym panstwem nie bedzie :) Jezeli "doktorki" chcialy skorzystac to wystarczylo obnizyc swoje rzadania i pewnie doszłoby do jakiegos kompromisu. Ale jezeli ktos wprowadza "cene zaporowa" tz ze tak naprawde na kompromisie mu nie zalezy. Przypominam ze mowimy o czasach gdy Tajner musiał wrecz płakac w mediach o swoich niskich zarobkach (zreszta calkowicie słusznie)i wyzebral z PZN podwyzke o całe... 1000-800 zl.

    Pewnie i dupa,ale czesto rola trenera jest przeceniana,szczegolnie w sportach indywidualnych.Owszem jest on ogromnie wazny w ksztaltowaniu mlodego zawodnika,ale w przypadku tak doswiadczonego juz sportowca jak Malysz jest to raczej kwestia psychiki
    Zapytaj sie Schmitta, Goldbergera, Peterki, Funakiego czy kiedy odnosili najwieksze sukcesy to wspołpracowali z psychologiem :) Delikatnie mowiac watpie :) Za to jestem pewny ze do dnia dzisiejszego kłaniaja sie w pas trenerom ktorzy z nimi wowczas wspołpracowali :)
    Moda na psychologow to trend stosowany od niedawna. Nie twierdze ze psycholog jest zupelnie zbedny (chcoiaz ciekaw jestem czy Ahonen kiedykolwiek z psychologiem wspołpracowal :) ) ale nie przesadzajmy piszac czy tez mowiac ;) ze rola trenera jest przeceniana :) Jezeli tak by było to powiedz mi prosze co sie takiego stało ze Wlosi (narazie 2) zaczeło poprawnie skakac? Co sie stało z Janda (i cała rep Czech) ze nagle z bardzo słabego skoczka w wieku 25 lat zaczał wygrywac ? Co sie stało z Moellingerem ktory w Niemczech nie łapal sie nawet do kadry C ? Co stało sie nagle z Rosjanami ? O Kojonkoskim czy Zupanie nawet nie wspominam :) Wiec nie pisz ze rola trenera jest niewielka. Małyszowi moze pomoc jedynie bardzo dobry trener, ktory wyelminuje liczne błedy a pozniej mozna myslec o psychologu.

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    451
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zapytaj sie Schmitta, Goldbergera, Peterki, Funakiego czy kiedy odnosili najwieksze sukcesy to wspołpracowali z psychologiem :) Delikatnie mowiac watpie :) Za to jestem pewny ze do dnia dzisiejszego kłaniaja sie w pas trenerom ktorzy z nimi wowczas wspołpracowali :)
    Moda na psychologow to trend stosowany od niedawna. Nie twierdze ze psycholog jest zupelnie zbedny (chcoiaz ciekaw jestem czy Ahonen kiedykolwiek z psychologiem wspołpracowal :) ) ale nie przesadzajmy piszac czy tez mowiac ;) ze rola trenera jest przeceniana :) Jezeli tak by było to powiedz mi prosze co sie takiego stało ze Wlosi (narazie 2) zaczeło poprawnie skakac? Co sie stało z Janda (i cała rep Czech) ze nagle z bardzo słabego skoczka w wieku 25 lat zaczał wygrywac ? Co sie stało z Moellingerem ktory w Niemczech nie łapal sie nawet do kadry C ? Co stało sie nagle z Rosjanami ? O Kojonkoskim czy Zupanie nawet nie wspominam :) Wiec nie pisz ze rola trenera jest niewielka. Małyszowi moze pomoc jedynie bardzo dobry trener, ktory wyelminuje liczne błedy a pozniej mozna myslec o psychologu.
    No cóż,dobry trener to podstawa, ale mylisz sie mówiąc, że psycholodzy to niedawny trend.Z psychologów korzystano już dużo wcześniej.Taki Ole Gunnar Fidjestoel miał własnego psychologa.Nieminen, Nykkaenen także od czasu do czasu korzystali z porad psychoterapeutów.O Schmicie, Peterce, Funakim - nic nie wiem,ale Ahonena akurat sam Kojonkoski wysyłał do psychologa, gdy ten nie mógł sobie poradzić z sennymi koszmarami.Nie zmienia to faktu,że sami medycy nie wiele wskórają.
    Z drugiej zaś strony,to i trener musi trafić na podatny grunt.Z jedną grupą skoczków mu się powiedzie, z inną nie wypali.Przecież obecny trener Czechów, nieraz w przeszłości zaliczał wpadki.W Norwegii wspólnie z Zajcem mieli do dyspozycji w zasadzie tę samą grupę osób, z którą obecnie pracuje Kojonkoski i sukcesu nie było.Szwedzko-holenderski epizod celowo pominę ze względu na kiepski materiał ludzki.Później była Japonia, gdzie Słoweniec także nie znalazł uznania.Dopiero w Czechach jakoś zaskoczyło, z tym, że poza Jandą reszta skacze w zasadzie tak samo.Jak dla mnie Vasja, to taki słoweński Tajner!

  36. Powrót do góry    #36
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż,dobry trener to podstawa, ale mylisz sie mówiąc, że psycholodzy to niedawny trend.Z psychologów korzystano już dużo wcześniej.Taki Ole Gunnar Fidjestoel miał własnego psychologa.Nieminen, Nykkaenen także od czasu do czasu korzystali z porad psychoterapeutów.O Schmicie, Peterce, Funakim - nic nie wiem,ale Ahonena akurat sam Kojonkoski wysyłał do psychologa, gdy ten nie mógł sobie poradzić z sennymi koszmarami.Nie zmienia to faktu,że sami medycy nie wiele wskórają.
    Piszac ze psycholodzy "sportowi" to niedawny trend miałem na mysli budowanie sztabow szkoleniowych w ktorych jednym z ogniw jest stały etat dla psychologa - specjalisty ktory jest zawsze do dyspozycji zawodnika. Temu nie zaprzeczysz chyba ?:) W skokach narciarskich to bardzo młody trend :)
    W przypadku Nykkaenena porady psychologow (chyba bardziej psychiatrow) zbytnio mu nie pomagały ;)
    O fobiach Ahonena słyszałem, ale czy psycholog z ktorym Jane wspołpracował jezdził z nim na zawody? Chyba nie...
    Nie kazdy sportowiec potrzebuje psychologa. Małysz 6-7 lat temu przezywał spora depresje (syndrom wypalenia?) i wowczas psycholog był niezbedny, ale nalezy tez pamietac, ze człowiek ktory miał do czynienia z psychologiem i miał okazje nauczyc sie roznych "psychologicznych cwiczen" - potrafi ta wiedze odtworzyc bez pomocy specjalistow.

    Z drugiej zaś strony,to i trener musi trafić na podatny grunt.Z jedną grupą skoczków mu się powiedzie, z inną nie wypali.Przecież obecny trener Czechów, nieraz w przeszłości zaliczał wpadki.W Norwegii wspólnie z Zajcem mieli do dyspozycji w zasadzie tę samą grupę osób, z którą obecnie pracuje Kojonkoski i sukcesu nie było.Szwedzko-holenderski epizod celowo pominę ze względu na kiepski materiał ludzki.Później była Japonia, gdzie Słoweniec także nie znalazł uznania.Dopiero w Czechach jakoś zaskoczyło, z tym, że poza Jandą reszta skacze w zasadzie tak samo.Jak dla mnie Vasja, to taki słoweński Tajner!
    Zgadzam sie w 100% :) Tylko trzeba pamietac o bardzo złozonym problemie w Norwegii (glownie w zwiazku narciarskim) wowczas gdy Vasja probował cos zdziałac. Watpie zeby w tym czasie sam Kojonkoski dokonał cudu :)
    W Japoni głownym problemem było starzenie sie kadry i zdecydowanie "olewatorski" stosunek do skokow wielkich mistrzow (Funaki, Harada)
    W Czechach nie tylko Janda zaczal dobrze skakac. Matura, Hajek - fakt ze to młodzi zawodnicy, ale przypatrz sie jak skacza stylowo obecnie a jaka prezentowali technike 2-3 sezony temu :) Roznica widoczna jest nawet dla zwyklego laika :) A jest jeszcze Sedlak i Mazoch ktorzy rowniez czynia widoczne postepy. Chyba oczywistym jest czyja to zasługa.

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak juz Tomaj slusznie zauwazyl miedzy trenerem,a zawodnikami musi "zaiskrzyc" by byly jakies efekty takiej wspolpracy.Czasami coach odnosi sukcesy raz na "ruski miesiac" albo wcale.Duzo zalezy od konkretnego sportowca,od jego inteligencji,dlatego zawsze cenilem w sporcie ludzi,ktorzy byli sami sobie zaglem,sterem i okretem;)

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Marxiu, trochę pieprzysz o tym odtwarzaniu wiedzy psychologicznej. ;) Gdyby każdemu wystarczało odtwarzanie, tego zawodu by nie było. Wystarczyłby instynkt, ot co.

  39. Powrót do góry    #39
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marxiu, trochę pieprzysz o tym odtwarzaniu wiedzy psychologicznej. Gdyby każdemu wystarczało odtwarzanie, tego zawodu by nie było. Wystarczyłby instynkt, ot co.
    Wolfie, ja pisałem o odtwarzaniu pewnych cwiczen psychologicznych (np oddechowych) cwiczen majacych zminimalizowac stres przed zawodami a nie o wiedzy psychologicznej.


    W dzisiejszych zawodach zapowiada sie pasjonujaca walka o wygrana w TCS :) roznica 1-2 metrow na tej skoczni to zadna roznica :)
    Z naszych reprezentantow chyba jednynie weteran Mateja ma szanse na awans do 30, chociaz przy jego machaniu łapami i w zwiazku z tym niskimi notami szans wielkich nie ma. Sliz i Stoch trafili na bardzo mocnych rywali a Hula prezentuje mało stabilna forme na pokonanie Happonena.

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cóz za wspaniała końcówka turnieju!! kto by pomyslał ze bedziemy mieli 2 zwycięzców TCS!:)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-11-2003
    Postów
    922
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W 8 skokach Janda i Ahonen osiagneli ten sam wynik, liczac punkty za miejsca obaj osiagneli ten sam wynik 320pkt. Rowniez w bezposredniej walce obaj po 2 razy byli lepsi od rywala.
    Rowniej chyba sie nie da.
    Brawo dla obu.

    ps kiedy Jane przestanie szalec, juz mi sie opatrzyla jego twarz:P?

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Niesamowity turniej !

    Świetne zakończenie TCS :) Lepszego scenariusza nie można sobie było wyobrazić. Tylko trochę żal że to wszystko toczyło się bez udziału naszego asa atutowego czyli Adam. Trenerowi powinno się już chyba podziękować za współpracę, bo jeżeli jest on bardzo zadowolny z jednego skoku Kamila Stocha w kwalifikacjach i uznaje to za bardzo duży sukces, to ja mu już dziękuję.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem pod wrażeniem tego turnieju TCS jak i dzisiejszego konkursu.Niesamowite rostrzygnięcie.Napewno nikt się tego niespodziewal.Janda i Ahonen na wczorajszych treningach i kwalifikacjach a także dzisiejszego trenigu i konkursie szli łeb w łeb.Oni są poprostu fenomenalni tacy jak byl Adam przez 3 lata.Oby więcej takich konkursów.Teraz jestem ciekawy kto wygra MŚ w lotach.

    PS.Mam nadzieje,że Adam po tych treningach pokaże swoją klase.

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Janda i Ahonen pokazali swoją klasę. W tej chwili są bezapelacyjnie najlepsi na świecie, czego TCS był doskonałym przykładem. Nadspodziewanie dobrze, w porównaniu do początku sezonu spisał się Ljokesloey.

    Wydaje mi się, że zarówno Jakub, jak i Jane utrzymają swoją formę przez cały sezon, dzięki czemu zgarną w tym roku wszystko, co będzie do zgarnięcia.
    C'mon You Gunners!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •