Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 73

Wątek: Kontuzje 2005

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Kontuzje 2005

    Do założenia tego smutnego wątku skłoniły mnie informacje z Wysp Brytyjskich, gdzie poważne kontuzje odnieśli między innymi Mark Loram(prawdopodobna miesięczna przerwa) oraz znacznie poważniejsza B.Hamilla(tutaj okres rozbratu z żużlem nie jest jeszcze znany)
    Chciałbym, abyśmy tutaj mogli dzielić się informacjami na temat stanu zdrowia zawodników.
    Pozdrawiam

    LISTA KONTUZJOWANYCH

    1.Mark Loram (MARS RTV AGD Gorzów Wielkopolski) - kontuzja dłoni , a konkretnie palca - czeka go przerwa kilkutygodniowa. Falubazzini zarzeka się w którymś wątku , że jeden z palców w wyniku kolizji został urwany i chirurdzy musieli go przyszyć , ale nie wiem czy to prawda.
    2.Billy Hamill - połamanych kilka żeber , uraz klatki piersiowej i problemy z płucami - również co najmniej kilka tygodni przerwy
    3.Rafał Trojanowski(Marma Polskie Folie Rzeszów) - złamanie z przemieszczeniem dwóch kości goleni - prawdopodobnie również jeszcze kilka tygodni pauzy
    4.Rafał Okoniewski(ZKŻ Zielona Góra) - otwarte złamanie kości podudzia
    5.Rafał Dobrucki(Unia Leszno) - stłuczenie miednicy i kręgosłupa
    6.Jan Staechmann - złamany obojczyk
    7.Mariusz Węgrzyk(Intar Ostrów) - wstrząs mózgu i stłuczenie nadgarstków
    8.Arkadiusz Kalwasiński(GTŻ Grudziądz) - złamany obojczyk
    9.Phil Morris (Newcastle Wasps) - złamana ręka w łokciu


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    W przypadku Hamilla na brytyjskim forum piszą, że ma złamane 4 żebra (jedna osoba napisała, że lokalne radio podało informację o 5 złamanych żebrach) oraz przebite płuco.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Bardzo dobry pomysł

    Blacktop , cholera coś w tym jest że nas mylą ;) - dokładnie TAKI SAM wątek miałem zamiar dziś założyć. Telepatia jakaś czy co? W NBA mają coś takiego , co się nazywa "injured list" i myślę , że na wzór tego możemy sobie nieoficjalnie coś takiego zaprowadzić.
    A więc:
    Mark Loram (MARS RTV AGD Gorzów Wielkopolski) - kontuzja dłoni , a konkretnie palca - czeka go przerwa kilkutygodniowa. Falubazzini zarzeka się w którymś wątku , że jeden z palców w wyniku kolizji został urwany i chirurdzy musieli go przyszyć , ale nie wiem czy to prawda.
    Billy Hamill - połamanych kilka żeber , uraz klatki piersiowej i problemy z płucami - również co najmniej kilka tygodni przerwy
    Rafał Trojanowski(Marma Polskie Folie Rzeszów) - złamanie z przemieszczeniem dwóch kości goleni - prawdopodobnie również jeszcze kilka tygodni pauzy

    Jeśli kogoś pominąłem , to dopiszczie. Miejmy nadzieję , że nie będzie w tym sezonie zbyt wielu okazji do dopisywania tutaj następnych zawodników.
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,709
    Kliknij i podziękuj
    2,091
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    michal rajkowski
    broken leg :P
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar _jaskolka_
    Dołączył
    01-03-2003
    Postów
    2,856
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 118 w 63 postach
    hmmmmm a on przypadkiem już nie jeździł w sparingu w Zielonej Górze ? :P
    odpowiedź c) - czytam posty Mariusza dla beki

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,709
    Kliknij i podziękuj
    2,091
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    niewazne.
    to byla byla kontuzja. ale 2005:P
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  7. Powrót do góry    #7
    Super Typer Grand Prix Awatar Pyrlander
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    1,088
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    A ja osobiście mam nadzieję, że w tym wątku będzie bardzo mało wpisów!!!
    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W NBA mają coś takiego , co się nazywa "injured list" i myślę , że na wzór tego możemy sobie nieoficjalnie coś takiego zaprowadzić.
    Bardzo dobry pomysł z tym tematem.

    Ja proponuje, zeby nasza "injured list" wisiała u gory tego watku, czyli w pierwszym poscie. Bedą na niej zawodnicy aktualnie kontuzjowani - tych, ktorzy juz wrocili na tor bedziemy wymazywac. :)

    pozdrawiam

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oby jak najmniej wpisów...
    A co do Rajkesa to faktycznie jeździł już w sparingu z Zielonką, a po kontuzji na szczęście nie ma śladu :)

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Dzis w Wielkiej Brytanii kontuzji zeber doznal
    ponoc Matej Ferjan. Tak podal jeden z portali...
    Regards from Sydney
    Dexter

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Huszcza ma jakiś uraz po sparingu z Marsjanami dlatego nie pojechał na kolejny sparing do Leszna
    GG 1655034
    prognoza pogody RMF FM 17.06.03 godz.16.00
    "Najcieplej jest w woj. Lubuskim, bo 23 stopnie w Lesznie" Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2003
    Postów
    188
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy to info o tym ze Matej Ferjan jest kontuzjowany jest pewne?? Jesli tak ,to na ile ta kontucja jest powazna. Moglby ktos podac link do jakiejsc stronki piszacej o tym.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    W NBA mają coś takiego , co się nazywa "injured list" i myślę , że na wzór tego możemy sobie nieoficjalnie coś takiego zaprowadzić.
    Bardzo dobry pomysł z tym tematem.

    Ja proponuje, zeby nasza "injured list" wisiała u gory tego watku, czyli w pierwszym poscie. Bedą na niej zawodnicy aktualnie kontuzjowani - tych, ktorzy juz wrocili na tor bedziemy wymazywac. :)

    pozdrawiam
    a ja mam mala korekte do tego co napisal Lampeq

    zamiast wykaszac tych co wyzdrowieli to moze przenoscie ich na druga list np pod tytulem "wyleczeni" albo "w tym roku kontuzje mieli:"

    cos wymyslicie :D
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący Awatar Rybak_
    Dołączył
    26-02-2004
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "Znawcy"

    Może wreszcie zamkną buźki niektórzy "znawcy", zwłaszcza z Częstochowy, którzy krytykują np. Chrzana za to że nie pojechal na KA. Chyba dobrze jak czasem zwycięży zdrowy rozsądek a osoby nie mające pojęcia o tym sporcie powinny siedzieć cicho i czekać na mecze żeby się troche nauczyć patrząc na zawody.
    "Metanol spala się bez zapachu"

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Może wreszcie zamkną buźki niektórzy "znawcy", zwłaszcza z Częstochowy, którzy krytykują np. Chrzana za to że nie pojechal na KA. Chyba dobrze jak czasem zwycięży zdrowy rozsądek a osoby nie mające pojęcia o tym sporcie powinny siedzieć cicho i czekać na mecze żeby się troche nauczyć patrząc na zawody.
    Z wędki się urwałeś człowieku. Idąc twoim tokiem myślenia, zawodnicy powinni siedzieć w domu i wyjeżdżać tylko na mecze ligowe. Tam szlifowaliby formę i sprzęt.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dzis niestety do listy kontuzjowanych trzeba doliczyc:
    Rafał Okoniewski (Zielona Góra)- podczas dzisiejszego Kryterium Asów uczestniczyl w wypadku. Podczas wstepnych diagnoz ma otwarte złamanie kości podudzia z przemiesczeniem. Rafał kolejny sezon zaczyna od ....kontzji.

    drugim zawodnikiem jest:
    Rafał Dobrucki (Unia Leszno) - podczas 15 wyscigu sparingowego meczu pomiedzy Unia a Intarem Ostrów upadek Rafiego spowodował Węgrzyk.Rafał został odwieziony do szpitala z podejrzeniem kontuzji kręgosłupa.Mam nadzieje że z wstepne diagnozy okaza sie bledne i ze Rafi bedzie za tydzien do dyspozycji w meczu z Atlasem.


    Dzisiejszy Lany Poniedziałek jest pechowy dla zawodników szczególnie Rafałów (moi imiennicy). Życze i jak najszybszego powrotu do zdrowia bo sezon juz za tydzień rusza.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Rybak_

    Może wreszcie zamkną buźki niektórzy "znawcy", zwłaszcza z Częstochowy, którzy krytykują np. Chrzana za to że nie pojechal na KA. Chyba dobrze jak czasem zwycięży zdrowy rozsądek a osoby nie mające pojęcia o tym sporcie powinny siedzieć cicho i czekać na mecze żeby się troche nauczyć patrząc na zawody.
    Dzisiejszy sparring Lotosu w Gnieźnie:
    Tomasz Chrzanowski 10(2,3,2,3)
    Rozumiem , że zdrowy rozsądek w wykonaniu Chrzanowskiego polegał na tym , że należało za pięć dwunasta zrobić w trąbę organizatorów Kryterium i w tym samym czasie pojechać w Gnieźnie , gdzie jak wiadomo moc duchowa emanująca z drzwi katedry chroni żużlowców przed odniesieniem ewentualnej kontuzji.
    Proponowałbym niektórym debiutującym na tym forum trzynastolatkom kilka lekcji czytania. Po przebrnięciu tego etapu można bowiem przejść do czytania ZE ZROZUMIENIEM.
    Jeśli lekcji nie uda się przebrnąć proponuję zmienić forum na wędkarskie. Tam można będzie z wrodzonym znawstwem pouczać innych o moczeniu - nie nocnym , a kija oczywiście.
    Dopowiem jeszcze tylko , że zwycięzca dzisiejszego Kryterium Rune Holta pierwsze w tym sezonie treningowe kółka na torze kręcił 3 dni temu w piątek przez 20 minut , co widziałem na własne oczy.

    A żeby nie było out of topic , to niestety mamy dzisiaj czarny dzień na naszej liście:
    Rafał Okoniewski - otwarte złamanie kości podudzia
    Rafał Dobrucki - stłuczenie miednicy i kręgosłupa
    Jan Staechmann - złamany obojczyk
    Mariusz Węgrzyk - wstrząs mózgu i stłuczenie nadgarstków

    Przed chwilą usłyszałem że Tomek Gollob miał w Rybniku kolizję z Powazhnym. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na silnym stłuczeniu nogi.
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tomasz Gollob opuszcza tor w Rybniku w karetce !!!!! :( :(

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik Awatar mani3q
    Dołączył
    30-08-2004
    Postów
    365
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 18 w 12 postach
    Nie rozumiem co się dzieje. Przecież, to tylko sparingi jak dla mnie bez znaczenia, a tu dwie kontuzje :/. Do tego dochodzi Rafał Okoniewski i mamy dzisiaj czarny dzien czarnego sportu :(. Mam nadzieję, że to koniec złych informacji. Za tydzien liga, a tu takie rzeczy.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    03-12-2003
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juz wysiadł noga tylko mocno stłuczona

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    21-01-2005
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czesc

    Wiesz z tego co slyszalem w TV i na stronach czytalem to on zlamal noge

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    za www.unia.leszno.pl

    W niecałą godzinę po nieszczęśliwym upadku Rafała Dobruckiego podczas ostatniego biegu sparingowego meczu pomiędzy Unią Leszno a Intarem Ostrów Wlkp. napływają pierwsze informacje z leszczyńskiego szpitala.

    Według wstępnej diagnozy u zawodnika stwierdzono ogólne potłuczenia, głównie pleców. Ponieważ Rafał Dobrucki miał już w minionych sezonach urazy kręgosłupa, dlatego profilaktycznie pozostanie jeszcze na obserwacji aby upewnić się, że niewielkie uszkodzenia kręgów będące wynikiem poprzednich kontuzji się nie pogłębiają.

    W dniu jutrzejszym powinny pojawić się bardziej szczegółowe informacje, jednak już teraz wiadomo, że pod znakiem zapytania staje występ tego jakże dobrze prezentującego się w tym sezonie zawodnika.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Nowaczka;
    W Przegladzie Żużlowym jest mowa o mocnym stłuczeniu a nie złamaniu.Jeżeli podajesz jakieś informacje,to proszę przytoczyć wiarygodne źródła.Mówienie,że gdzieś to powiedzieli jest tylko niepotwierdzoną plotką .Potraktuj to jako ostrzeżenie.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Do Nowaczka;
    W Przegladzie Żużlowym jest mowa o mocnym stłuczeniu a nie złamaniu.Jeżeli podajesz jakieś informacje,to proszę przytoczyć wiarygodne źródła.Mówienie,że gdzieś to powiedzieli jest tylko niepotwierdzoną plotką .Potraktuj to jako ostrzeżenie.
    Balbincia
    Myślę, że Nowaczek miał na myśli Okoniewskiego a nie Golloba. Stąd małe qui pro quo.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2003
    Postów
    334
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Okoń 4 bieg kryterium wjechał w miedzińskiego i lewa kość podudzia złamana z przemieszczeniem....


    3 miechy z głowy + rehabilitacja :|:|:|

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dzis niestety do listy kontuzjowanych trzeba doliczyc:
    Rafał Okoniewski (Zielona Góra)- podczas dzisiejszego Kryterium Asów uczestniczyl w wypadku. Podczas wstepnych diagnoz ma otwarte złamanie kości podudzia z przemiesczeniem. Rafał kolejny sezon zaczyna od ....kontzji.
    Hmm to moze poczekamy jednak na oficjalne wynika badan a nie wstepne diagnozy. W koncu zalezy nam na rzetelnych informacjach.

    drugim zawodnikiem jest:
    Rafał Dobrucki (Unia Leszno) - podczas 15 wyscigu sparingowego meczu pomiedzy Unia a Intarem Ostrów upadek Rafiego spowodował Węgrzyk.Rafał został odwieziony do szpitala z podejrzeniem kontuzji kręgosłupa.Mam nadzieje że z wstepne diagnozy okaza sie bledne i ze Rafi bedzie za tydzien do dyspozycji w meczu z Atlasem.
    Mariusz byl co prawda sprawca calego zdarzenia ale na pewno nie spowodowal upadku Rafala. Przynajmniej nie bezposrednio. Wyniklo to z tego ze Rafal troche neiszczesliwie probowal go ominac... I znowu moze nie podejrzewajmy zbyt wiele tylko poczekajmy na zkonczenie badan.

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Mateja Ferjana prosze wykreslic z listy jest tylko potluczony nic nie ma zlamane

    pozdrawiam
    Tomasz Gollob INDYWIDUALNY MISTRZ ŚWIATA 2010 - Szanujcie Go bo takiego Drugiego Nie Bedzie !!

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    25-10-2002
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hmmmm.... Wegrzyk jest zawodnikiem Intaru. Prosze o zmiane 'RKM Rybnik' Na KM Intar Ostrow

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobrucki - no niestety:
    Za Unia.Leszno.pl

    Kolejne badania Rafała Dobruckiego potwierdziły jednak wstępne wątpliwości lekarzy co do stanu jego kręgosłupa. Okazuje się, że Rafał Dobrucki ma jednak pęknięte cztery kręgi na odcinku piersiowym i w najbliższych dniach będzie musiał poddać się operacji.

    Na tę chwilę za wcześnie mówić o czasie rehabilitacji i ewentualnym powrocie na tor. Zdaniem lekarzy najważniejsza jest w tej chwili operacja neurochirurgiczna, po niej będzie można cokolwiek więcej powiedzieć.
    Teraz tylko zyczysc szczesliwego powrotu do zdrowia. A tak sie pieknie zapowiadalo :/

  30. Powrót do góry    #30
    Początkujący
    Dołączył
    25-04-2004
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TAK STRACILISMY 2 ZAWODNIKÓW NIE WIADOMO NA JAK DŁUGO GDYBY BYŁY JUZ DMUCHANE BANDY BYŁO BY CAŁKIEM INACZEJ I NAPEWNO NIE Z TAKIMI SKUTKAMI NAPRAWDE WIELKA SZKODA A TO DOPIERO POCZATEK SEZONU

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-02-2004
    Postów
    1,498
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mateja Ferjana prosze wykreslic z listy jest tylko potluczony nic nie ma zlamane

    pozdrawiam
    Dokladnie :) ma zebro jedno odbite ale nic poza tym, dziś wrocił do Polski :P

  32. Powrót do góry    #32
    Początkujący
    Dołączył
    15-12-2004
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam :)
    Wie ktos co sie stalo z Mariuszem Wegrzykiem, czy to jest jakas powazna kontuzja ? :( albo z Rafalem Dobrucki, kurde no szkoda chlopakow :(, może ktos ma jakis filmik gdzie jest ukazany ten wypadek, czy to byla wina Mariusza czy jakas dziura ? ehhhh

    Pozdro

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Dobrucki

    z Rafałem może być poważniejsza sprawa niż Nam się wydaje...
    Nie chcę być złym prorokiem...
    Oby nie...

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik Awatar Kucharz00
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    317
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 12 w 9 postach
    Blacktop a skad te info?Jakies potwierdzone czy tylko to twoje przeczucia?

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    Blacktop a skad te info?Jakies potwierdzone czy tylko to twoje przeczucia?
    Na SF pisza cos o kregach i dluzszej przerwie.

    Przyznam, ze nie mialem dzis okazji byc w poblizu kompa,i od czasu do czasu jakies info mi sie przewinelo to o Okoniu to o Gollobie. Strach pomyslec co bedzie dalej. Strasznie pechowy ten poniedzielk :(
    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec Awatar Hain
    Dołączył
    01-07-2003
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    Na SF pisza cos o kregach i dluzszej przerwie.

    Przyznam, ze nie mialem dzis okazji byc w poblizu kompa,i od czasu do czasu jakies info mi sie przewinelo to o Okoniu to o Gollobie. Strach pomyslec co bedzie dalej. Strasznie pechowy ten poniedzielk :(
    Oby tylko poniedziałek.

    Co do Okonka to... leczenie moze potrwać dłużej niż przewidujecie... w końcu wiadomo co było w poprzednim sezonie... złamana noga... miał dość szybko powrócić na tor... wrócił później, a winą było niezrastanie sie kości. Oby tym razem zrosły mu sie szybko, jednak wszystko moze sie zdarzyć.
    Oczywiście wszyscy chcemy, zeby powrócił do zdrowia szybko.

    A co do Dobruckiego no niestety znów kręgi:( myśle, ze powinien już skończyć karierę, bo już tyle miał kłopotów z kręgosłupem, że może sobie naprawde narobić wielkich szkód... w końcu najważniejsze jest zdrowie, a z kręgosłupem nie ma żartów.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    14-06-2003
    Postów
    160
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.ztpnet.pl/~mch/video/okon.avi Filmik na ktorym jest wypadek Okonia. Strach pomyslec co by bylo gdyby nie bylo tam siatki tylko deski

  38. Powrót do góry    #38
    Początkujący Awatar Rybak_
    Dołączył
    26-02-2004
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z wędki się urwałeś człowieku. Idąc twoim tokiem myślenia, zawodnicy powinni siedzieć w domu i wyjeżdżać tylko na mecze ligowe. Tam szlifowaliby formę i sprzęt.
    Wszystko ma swój czas. Najpierw trening solo, następnie w parze, potem spod taśmy, na koniec treningi punktowane i sparringi. Taki jest mój tok myślenia. Ty masz inny no i zawodnicy mając w perspektywie ligę za tydzień chcą jak najszybciej dojść do formy jak najwyższej. Skutkiem tego jest ta plaga kontuzji i urazów na początku sezonu

    Dzisiejszy sparring Lotosu w Gnieźnie:
    Tomasz Chrzanowski 10(2,3,2,3)
    Rozumiem , że zdrowy rozsądek w wykonaniu Chrzanowskiego polegał na tym , że należało za pięć dwunasta zrobić w trąbę organizatorów Kryterium i w tym samym czasie pojechać w Gnieźnie , gdzie jak wiadomo moc duchowa emanująca z drzwi katedry chroni żużlowców przed odniesieniem ewentualnej kontuzji.
    Sparring czy trening punktowany to nie KA które można uznać już za poważne zawody. Na sparringu można odpuszczać, jechać asekuracyjnie. Po takim występie na KA zawodnik zostałby zmieszany z błotem że jest nieprzygotowany, że w GP przyniesie wstyd, że co z niego za zawodowiec. Nie widzę sensu w robieniu sobie treningu na poważnych zawodach. Swoją drogą wiedząc że Tomek z marszu po zimie siada na motor, też odradzałbym mu sparring. Jest to problem całej ligi. 1 runda powinna być przełożona. Co z tego że za tydzień będzie już super pogoda. Ale tydzień temu jej jeszcze nie było i zawodnicy nie są spasowani z motorami, nie czują prędkości. No ale przecież są sponsorzy i telewizja a zawodnicy nazywani są gladiatorami. Więc można bylo się spodziewać...

    Proponowałbym niektórym debiutującym na tym forum trzynastolatkom kilka lekcji czytania. Po przebrnięciu tego etapu można bowiem przejść do czytania ZE ZROZUMIENIEM.
    Jeśli lekcji nie uda się przebrnąć proponuję zmienić forum na wędkarskie. Tam można będzie z wrodzonym znawstwem pouczać innych o moczeniu - nie nocnym , a kija oczywiście.
    To osobista wycieczka i na ten temat nie bede dyskutowal. Nadmienię tylko że na żużel chodze bardzo dużo lat i daję sobie sam prawo do stwierdzenia że znam się na tym sporcie dość dobrze.

    Dopowiem jeszcze tylko , że zwycięzca dzisiejszego Kryterium Rune Holta pierwsze w tym sezonie treningowe kółka na torze kręcił 3 dni temu w piątek przez 20 minut , co widziałem na własne oczy.
    Oczywiste jest że nie każdy zawodnik będzie się wywracał i odnosił kontuzje. Jest jednak zwiększone prawdopodobieństwo spowodowania kraksy a tym samym w niej uczestniczenia. Dowodzi zresztą tego wątek jak i lista kontuzji i urazów, którą sam powiększasz.
    I czy nie zauważasz że kontuzji jest najwięcej zawsze na początku sezonu? W jego trakcie gdy jest mase zawodów, klikanascie w ciągu tygodnia (myślę tu o całej Europie), tyle ich nie ma. Zawodnicy są wjeżdzeni, czuja prędkość, czują tor, mają większą pewność. Na początku tego im brakuje więc po co powiększać jeszcze ryzyko?

    EDIT

    Jeśli chcesz cos dodać, to użyj opcji EDYTUJ a nie pisz dwóch postów koło siebie

    Ramzes

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    20-12-2002
    Postów
    143
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Witam wszystkich!

    Co do Okoniewskiego to przerwa potrwa co najmniej 2 miesiace. Wegrzyk ma zlamana reke, a co z Dobruckim to do konca nie wiadomo (dzisiaj bede mial sprawdzone info- prawdopodobnie wieczorem, wiec napisze). Wiem, ze Rafal myslal wczesniej juz o zakonczeniu kariery, mam nadzieje ze nie bedzie to konieczne. Wiecej info wieczorem

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Te 2 miesiące przerwy Okonia to wersja bardzo optymistyczna.. Z tego co słyszałam to 3-4 miesiące przy dobrym układzie, a w najgorszym wypadku cały sezon....; Dobrucki podobnie, a Węgrzyk wstrząs mózgu i stłuczone nadgarstki.... Ładnie się zaczyna....

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Paradoksalnie Rafał odpuścił sobie m.in. kryterium (jak mi przynajmniej określił), by zminimalizować ryzyko na wstępie sezonu. Sami zresztą podkreślacie, iż w KA walka idzie o prestiż. No a tu taki pech.

    I głupio trza się teraz modlić, by zła karma nie dotknęła już Ostrowa, Leszna oraz Zielonej, bo to ze strony losu byłoby niesprawiedliwe. Pokłosie działań tego fatum widzieliśmy na początku zeszłego sezonu i nie będę wróżbitą przepowiadając podobny scenariusz startu obecnego sezonu. I będzie tak dopóki
    nie poczyni sie paru radykalnych posunięć jak choćby zakup dmuchanych band. Karwan proponuje, by zawodnicy odpuścili sobie krótkowzroczne myślenie i zarobek z jednej kolejki na szczytny cel bezpieczeństwa, tak jak było to w Anglii. A ja się zawodnikom dziwię, skoro jest to w ich dalszym interesie, to czemu się sami nie zsolidaryzowali i nie wszczęli tematu band.

    Proponuję też, że w przypadku jakiejś poważnej kontuzji w przyszłorocznym Kryterium, przeniesienie imprezy na dalszą część sezonu, przynajmniej nie przed ligą. Oni faktycznie są jeszcze zaspani zimą. Tym bardziej że odpadają eliminacje IMŚ i nie ma o co się zabijać z początku.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Rybak_

    1)Absolutnie się zgadzam , że najwięcej kontuzji jest u progu sezonu i że jest to efekt braku objeżdżenia.
    2) Absolutnie się nie zgadzam , że w sparringu z drugoligowcem jest mniejsze ryzyko poniesienia kontuzji niż w Kryterium Asów. IMHO jest dokładnie odwrotnie , bo w tej pierwszej imprezie jeżdżą jeźdźcy słabsi , gorzej wyszkoleni , gorzej panujący nad maszyną. Zresztą kto okazał się sprawcą wypadku w KA - zawodnik młody , niedoświadczony , nieobjeżdżony w tym sezonie. Twierdzę , że start w KA jest mimo wszystko statystycznie bezpieczniejszy - jeśli zaprasza się tam zawodników klasy Holty. Jeśli Chrzanowski chce być jeźdzźcem klasy GP - nie ma co szukać dla niego usprawiedliwień.
    Reguła jest taka , że to w niższych ligach jeździ się ostrzej i bardziej niebezpiecznie. Mówiło o tym w wywiadach już tylu żużlowców , że szkoda się kłócić na ten temat.
    3)Absolutnie się nie zgadzam z pomysłem przekładania ligowej kolejki. Tzn. jeśli jakieś 2 zainteresowane kluby się dogadają , to nie widzę problemu. Ale większość klubów ma wystarczająco dużo czasu i dobre warunki do przeprowadzenia odpowiedniej ilości treningów - polecam wypowiedź Drabika na ten temat "To już nie te czasy , kiedy zajeżdżało się motory na pierwszych treningach..."
    4)Odnośnie osobistych wycieczek - jeżeli zaczynasz dyskusję w takim duchu i z takiej pozycji jak zacząłeś , to nie spodziewaj się w odpowiedzi pieszczot.
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Jeszcze w niedziele byli razem na torze...

  44. Powrót do góry    #44
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    No jeszcze się sezon nie zaczął a tu już w jeden dzień 3 kontuzje w tym 2 bardzo poważne:(.
    Okoniewski to już ma wyjątkowego pecha drugi raz z rzędu ma kontuzje już przed sezonem:(.
    A ZKŻ to chyba jakiś pech prześladuje poraz kolejny wejdą w sezon osłabieni i,nie będą mogli w pełni wykorzystać swego potencjału.

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    203
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się, że u progu sezonu jest najwięcej kontuzji, bo nie dość, że brak objeżdżenia, to jeszcze tory są w nie najlepszym stanie. Dla przypomnienia, Kryterium Asów jest pechowe nie od dziś: 2 lata temu Kowalik, rok temu Kasprzak i Dobrucki jak mnie pamięć nie myli..... Może jakiegoś szamana trzeba wezwać, żeby odczarował.........

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •