Pokaż wyniki od 1 do 26 z 26

Wątek: Biegi narciarskie i kombinacja norweska na MS - Justyna Kowalczyk bohaterką MŚ (4 miejsce na 30km)

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach

    Biegi narciarskie i kombinacja norweska na MS - Justyna Kowalczyk bohaterką MŚ (4 miejsce na 30km)

    Nie widze tu nigdzie watku poswieconego czemu innemu niz skoki, a powod jest. Nasza biegaczka - Justyna Kowalczyk zajela 9 miejsce w biegu na 10km technika dowolna i jest to z pewnoscia istotniejsza informacja od tego, ze Bachleda zajal miejsce w 6 dziesiatce na 2 treningu. Jeszcze ktos niezorientowany pomysli, ze w Oberstdorfie startuja tylko skoczkowie... GRATULACJE DLA PANI JUSTYNY. Szkoda, ze nie wytrzymala do konca tempa, bo po drugim pomiarze czasu byla nawet trzecia. Ale i tak swietny wynik.

    Wyniki biegu na 10km K (techn.dow.)

    1. Katerina Neumannova Czechy 26.27,6
    2. Julia Czepałowa Rosja + 1,2
    3. Marit Bjoergen Norwegia + 15,2
    4. Kristina Smigun Estonia + 18,6
    5. Natalia Baranowa-Masolkina Rosja + 31,5
    6. Olga Zawiałowa Rosja + 32,7
    7. Swietłana Małachowa Kazachstan + 34,5
    8. Sabina Valbusa Włochy + 36,0
    9. Justyna Kowalczyk Polska + 41,6
    10. Kristin Steira Norwegia + 46,2

    "Znaj proporcje mocium panie" :p

    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  2. Powrót do góry    #2
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Faktycznie swietny wystep naszej zawodniczki, oby za rok na IO rowniez potwierdziła swoj duzy talent :)


    A teraz cos w odpowiedzi na post Juana :)

    Nie widze tu nigdzie watku poswieconego czemu innemu niz skoki, a powod jest. Nasza biegaczka - Justyna Kowalczyk zajela 9 miejsce w biegu na 10km technika dowolna i jest to z pewnoscia istotniejsza informacja od tego, ze Bachleda zajal miejsce w 6 dziesiatce na 2 treningu. Jeszcze ktos niezorientowany pomysli, ze w Oberstdorfie startuja tylko skoczkowie...
    Z duzym prawdopodobienstwem stwierdzam ze Twoj post w pewnej czesci odnosił sie do mojej skromnej osoby:) Wiec postaram sie w miare rzeczowo odpowiedziec:) Mowiac szczerze biegi narciarskie sa dla mnie tak samo interesujace jak maraton albo chod sportowy na 50 km. (podczas chodu przynajmniej czas umila redaktor Szaranowicz swoimi popisami krasomowczymi) Ciekaw jestem czy gdyby nie tak udany wystep Kowalczyk to załozyłbys ten temat?:) Nie ukrywam iz ze sportow zimowych najbardziej dla mnie fascynujace sa skoki narciarskie, nie zaleznie czy w danej chwili najlepszym zawodnikiem bedzie Polak, Kazach czy reprezentant Republiki Południowej Afryki :) Wiec nie dziw sie, ze trening skoczkow i wyniki niektorych naszych "bulmenow" sa dla mnie wazniejsze niz ok poł godzinne machanie kijkami osmarkanych pan i panow. Wcale nie zarzucam Tobie brak estetycznego gustu a chyba zgodzisz sie ze po niektorych zblizeniach kamer zawodnikow na trasie, chyba mogłbym?:) Dlatego tez nie oburzaj sie ze forum sportow zimowych opanowała juz dawno "skokomania" :)Wiec oszczedz Wasc tej "proporcjonalnej" podniecie :) Nigdzie nie jest napisane ze tematy maja prawo zakładac tylko moderatorzy, to forum tworza wszyscy uzytkownicy, wiec niezmiernie mi miło iz znalazła sie osoba ktora fachowo przedstawi na forum swoje opinie na temat wynikow uzyskiwanych podczas MS w Oberstdorfie w konkurencjach biegowych:)

    Biegi narciarskie były dla mnie interesujace za pamietnych pojedynkow Bjoerna Daehlie z Władimirem Smirnowem m.in podczas zimowych IO w Lillehamer 1994 czy tez Larysy Łazutiny i Stefani Belmondo. Obecnie nie ma tak fenomenalnych zawodnikow czy zawodniczek.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Alez mosci Marksie. Wasc przeceniasz mnie i nie doceniasz siebie. Ani przez chwile nie przemknelo mi przez mysl, aby kogokolwiek tu o cokolwiek oskarzac. De gustibus non disputandum est, jednemu podobaja sie anorektycy w powietrzu, innemu osmarkani narciarze z kijkami ;), tu zatem nie dostrzegam konfliktu. Nie wiem, czy zalozylbym ow temat, gdyby nie 9 miejsce Justyny, ale skoro juz poruszasz temat, musze sie w tym miejscu przyznac do pewnej niekonsekwencji. Jestem fanem narciarstwa alpejskiego (choc w Szczecinie ciezko go uprawiac ;)) i nosilem sie z zamiarem zalozenia watku o MS w Bormio. Zaniechalem tego po tym, kiedy zorientowalem sie, ze ku mojemu wielkiemu niezadowoleniu zainteresowanie ta dyscyplina jest na forum po prostu nikle. Onegdaj prowadzilem nawet rubryke na SF poswiecona wlasnie narciarstwu alpejskiemu, ale poniewaz nie lubie uprawiac sztuki dla sztuki tylko (Vanity is my favourite sin :P), zarzucilem to (moze szkoda).

    Watek o biegach i kombinacji natomiast uwazam za dosc istotny w perspektywie imprezy, ktora wczoraj sie rozpoczela. Skoro bowiem juz zajmujemy sie skokami tak obszernie, to i reszta nie zawadzi. Rozumiem, ze nie sposob opisac wszystkie dyscypliny np. olimpiady, wiec skupiamy sie na LA, plywaniu, podnoszeniu ciezarow etc...etc, ale tu mamy jedynie 3, a zatem zal byloby o tym nie wspomniec. Ktos naprawde moglby sie poczuc tym urazony. Watek ten nie ma na celu wykazania niekompetencji moderatorow (skad ten pomysl), tylko zwrocenie uwagi na to, ze i inni sportowcy przez cale miesiace trenuja, przygotowujac sie do waznej imprezy, wyrzekajac sie wlasnej prywatnosci, harujac w pocie czola.... Nalezy im sie chwila glorii bez zlosliwych komentarzy, ze ktos sie od czasu do czasu usmarka....

    Mialem tu cos jeszcze dopisac, ale nie dopisze... Pozdrawiam :)
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    To skoro juz mnie namasciles na Kuriera Spoza Skoczni to doniose tylko o braku sukcesu naszych panow na 15 km stylem dowolnym, ale oni raczej liczyc sie powinni przede wszystkim w sprincie.

    1 Piller Cottrer Pietro ITA 34:49.7 0.0
    2 Hofstad Tore Ruud NOR 35:03.9 +14.2
    3 Berger Lars NOR 35:06.6 +16.9
    4 Filbrich Jens GER 35:25.8 +36.1
    5 Kattilakoski Teemu FIN 35:28.3 +38.6
    6 Bjoerndalen Ole Einar NOR 35:30.6 +40.9
    7 Bolchakov Nikolaj RUS 35:42.3 +52.6
    8 Goering Franz GER 35:42.7 +53.0
    9 Di Centa Giorgio ITA 35:42.9 +53.2
    10 Soedergren Anders SWE 35:47.9 +58.2
    11 Fischer Remo SUI 35:48.8 +59.1
    30 Kreczmer Maciej POL 36:40.3 +1:50.6
    64 Krezelok Janusz POL 38:59.8 +4:10.1


    Zwracam uwage na miejsca 3 i 6. To panowie Berger i Björndalen miast ciulac grzecznie punkty w Pokljuce rozbijaja sie po jakichs Oberstdorfach i nawet medale tam zdobywaja ;) ?

    I jeszcze ciekawostka:

    121 Freitas Helio BRA 57:29.1 +22:39.4
    122 Aitboubella Brahim MAR 58:22.8 +23:33.1

    Mamy lepszych biegaczy niz taka sportowa potega jak Brazylia ! Czy to nie powod do radosci :P ?
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  5. Powrót do góry    #5
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juan, nikt inny nie komentował treningu skoczkow narciarskich poza mna wiec Twoja uszczypliwa uwaga była skierowana do mnie:)
    Kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ciesze sie ze rowniez wyznajesz ta zasade :)
    Pozdrawiam

    Mialem tu cos jeszcze dopisac, ale nie dopisze... Pozdrawiam
    W takim razie moze na gg albo PW ?:)

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    W takim razie moze na gg albo PW ?
    Juz zapomnialem co chcialem rzec ;).

    Nie Marks, nadal bede sie upieral, ze nie do Ciebie mam pretensje (no kurcze, chyba w kwestii tego, do kogo mam pretensje, jestem najlepiej poinformowany :P ?). To takie "Juana gorzkie zale na caloksztalt sytuacji". Po prostu szkoda IMHO, ze informacja dnia staje sie postawa pana Bachledy, a nie 9 miejsce na swiecie (najlepsze od 12 lat !) naszej biegaczki :(. Ale to osobisty zal, ktorego sprawstwa nikomu nie smialbym narzucac.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-05-2003
    Postów
    1,966
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z duzym prawdopodobienstwem stwierdzam ze Twoj post w pewnej czesci odnosił sie do mojej skromnej osoby Wiec postaram sie w miare rzeczowo odpowiedziec Mowiac szczerze biegi narciarskie sa dla mnie tak samo interesujace jak maraton albo chod sportowy na 50 km. (podczas chodu przynajmniej czas umila redaktor Szaranowicz swoimi popisami krasomowczymi) Ciekaw jestem czy gdyby nie tak udany wystep Kowalczyk to załozyłbys ten temat? Nie ukrywam iz ze sportow zimowych najbardziej dla mnie fascynujace sa skoki narciarskie, nie zaleznie czy w danej chwili najlepszym zawodnikiem bedzie Polak, Kazach czy reprezentant Republiki Południowej Afryki Wiec nie dziw sie, ze trening skoczkow i wyniki niektorych naszych "bulmenow" sa dla mnie wazniejsze niz ok poł godzinne machanie kijkami osmarkanych pan i panow. Wcale nie zarzucam Tobie brak estetycznego gustu a chyba zgodzisz sie ze po niektorych zblizeniach kamer zawodnikow na trasie, chyba mogłbym? Dlatego tez nie oburzaj sie ze forum sportow zimowych opanowała juz dawno "skokomania" Wiec oszczedz Wasc tej "proporcjonalnej" podniecie Nigdzie nie jest napisane ze tematy maja prawo zakładac tylko moderatorzy, to forum tworza wszyscy uzytkownicy, wiec niezmiernie mi miło iz znalazła sie osoba ktora fachowo przedstawi na forum swoje opinie na temat wynikow uzyskiwanych podczas MS w Oberstdorfie w konkurencjach biegowych
    ŻAŁOSNE!!! Nie chce się nawet tego komentować. Dawno nie czytałem takiego steku bzdet. Wstyd, że taka osoby, jak Marks, jest moderatem!!!

  8. Powrót do góry    #8
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ŻAŁOSNE!!! Nie chce się nawet tego komentować. Dawno nie czytałem takiego steku bzdet. Wstyd, że taka osoby, jak Marks, jest moderatem!!!
    K-2 czekałem na Twoj komentarz:D Co tak długo ? Pewnie ze szkoły dopiero co wrociles? Nastepnym razem nie trzymaj mnie tak w niepewnosci.

    Mam prawo do własnego zdania, jak kazdy :) Nie umniejszam wcale sukcesu Pani Justyny ale osobiscie nie interesuje sie biegami narciarskimi, podobnie jak K2 "skomercjalizowanymi" skokami narciarskimi :)

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    03-03-2003
    Postów
    2,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na poczatek sprostowanie, Berger byl czwarty, a nie trzeci Wojtku.Tak czy siak wynik znakomity, i wielka szkoda ze nie stanal na podium.Druga strona medalu to taka,ze Lars osmieszyl rasowych biegaczy Teichmann,Filbrich,Vittoz,Bauer oni po prostu zostali odprawieni z kwitkiem przez podkresle BIATHLONISTE.Pedziwiatr nie przygotowywal sie z kadra tak jak to robil Bjoerdalen, pojechal na te mistrzostwa i wystartowal z marszu bo przypomne w ubieglym tygodniu walczyl o biathlonowe punkty pucharu swiata we Włoskim San Sicario.
    Berger powinien przeniesc sie do "biegow plaskich",przypuszczam ze w dowolnym nie mialby sobie rownych.
    Że tam też nie wystartowala Sandrin Bailly,Uschi Disl przeciez Niemki poniosly kleske,po tym co pokazal Berger jest dla pan biegajacych z karabinem szansa i to nawet na medal.
    Na igrzyskach powinien byc tak ulozony plan,ze biathlon jest w pierwszym tygodniu natomiast biegi w drugim,wtedy jest szansa dla biatlonistow.

    Larysy Łazutiny i Stefani Belmondo. Obecnie nie ma tak fenomenalnych zawodnikow czy zawodniczek.
    Co Ty mozesz powiedziec o dzisiejszej sytuacji w biegach jak piszesz,ze sie nie interesujesz ?.Dzis ciekawa byla walka Neumannovej Kasi i Czepałowej Julki.Na dodatek o czolowke walczyla Polka,wiec emocje podwojne.

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    LL

    Czy Berger ośmieszył biegaczy? Ja bym to inaczej ujął. Uważam, że ścisła czołówka nastawia się na biegi łączne, sprint i sztafety. Więc nie było to dla mnie wielkim zaskoczeniem. Niemniej jest to niebywały sukces dla obojga norwegów startujących.
    Dla uścislenia Bjoerndalen już od jakiegoś czasu stratował w zawodach sprinterskich, narciarskiego PŚ. W tym roku zajmuję mniejsce ok. pierwszej 30. Więc myśle, że podczas tych MŚ może być więcej tego typu niespodzianek. :)

    Co do Kowalczyk to jest to naprawde spory zaskoczenie, bo Justyna przygotowywała sie na biegi łączne, gdzie po cichu liczymy na medal. Mam nadzieje, że dzięki dobrym występom tej utalentowanej zawodniczki AZS AWF Katowice narciarstwo klasyczne będzie lepiej rozpoznawane. Tylko do tego potrzeba zwycięstw, lub chciaż walki z czołówką światową.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    W klasyfikacji Juana, brakuje troche zawodnikow. Prawdopodobnie jest to klasyfikacje przed dobiegnieciem do mety ostatnich zawodnikow, ktorzy startowali. Nie od dzis wiadomo, ze Ole Einar, Andresen czy Berger startuja od czasu do czasu z biegaczami, zreszta z dobrym skutkiem. Berger jeszcze niedawno wystepowal tylko jako biegacz, a co go przekonalo, aby zostal biatlonista?. Pewnie pieniadze, ktorych w biatlonie jest wiecej.
    Faktycznie, ciekawa bylaby konfrontacja najlepszych biegaczek wsrod biatlonistek, a cala czolowka startujacy w biegach narciarskich. Wracajac do rezultatow, to Niemcy poniesli spora porazke.


  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    03-03-2003
    Postów
    2,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie no medal to poza zasiegiem.Oczywiscie my jako kibice liczmy na krazek obojetnie z jakiego kruszcu,ale na to sa naprawde zerowe szanse.Konkurecja jest przeogromna, same gwiazdy... Mysle ze nie ma sie co spieszyc Justyna jest bardzo mloda,najlepsze lata przed nia i wiadomo,ze predzej czy pozniej zdobedzie olimpijski medal,jak nie w Turynie to w Wankuver. Jest dobrze,powoli zadomawia sie w 20/30
    Janusz Krezelok przy odrobinie szczescia moze powalczyc o sprinterski final,a jak wiadomo tam tylko jeden zostanie na lodzie... W tym extra sprincie,latwo o wywrotke,zlamanie kijka-i po ptokach, odpadasz.Jest to bardzo loteryjna konkurencja,a wiec wszystko sie moze zdarzyc,sie moze zdarzyc...

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Hmm, dziwne, dziwne. Wyniki bralem ze strony FIS, z ktorej wynikalo, ze wszyscy poza Christianem Hoffmanem dobiegli, no ale moze trzeba bylo luknac na miedzyczasy...

    1 1139459 PILLER COTTRER Pietro 1974 ITA 34:49.7 0.00
    2 1033923 VALBUSA Fulvio 1969 ITA 35:00.9 4.29
    3 1263231 HOFSTAD Tore Ruud 1979 NOR 35:03.9 5.44
    4 3420076 BERGER Lars 1979 NOR 35:06.6 6.47
    5 1217350 BAUER Lukas 1977 CZE 35:08.3 7.12
    6 1100077 VITTOZ Vincent 1975 FRA 35:08.7 7.27
    7 1221327 TEICHMANN Axel 1979 GER 35:16.2 10.14
    8 1221036 FILBRICH Jens 1979 GER 35:25.8 13.82
    9 1218902 KATTILAKOSKI Teemu 1977 FIN 35:28.3 14.78
    10 1106867 BAJCICAK Martin 1976 SVK 35:29.4 15.20
    11 1287772 BJOERNDALEN Ole Einar 1974 NOR 35:30.6 15.66
    12 1253919 BOLCHAKOV Nikolai 1977 RUS 35:42.3 20.14
    13 3200001 GOERING Franz 1984 GER 35:42.7 20.29
    14 1067291 DI CENTA Giorgio 1972 ITA 35:42.9 20.37
    15 1248293 SOEDERGREN Anders 1977 SWE 35:47.9 22.28
    16 1363141 FISCHER Remo 1981 SUI 35:48.8 22.63
    17 1067485 ZORZI Cristian 1972 ITA 35:54.8 24.92
    18 1175155 MAGAL Jiri 1977 CZE 35:55.4 25.15
    19 1178162 ANGERER Tobias 1977 GER 35:55.5 25.19
    20 1177580 JONNIER Emmanuel 1975 FRA 35:59.6 26.76

    Kreczmer byl 40, Krezelok 74.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2003
    Postów
    739
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj na MS w Oberstdorfie odbywaja sie biegi sprinterskie. Polacy zaprezentowali sie w eliminacjach bardzo dobrze. Wsrod pan Justyna Kowalczyk zajela 16 miejsce awansujac do cwiercfinalow. Wsrod panow zajmujac 11 miejsce do dalszej walki zakwalifikowal sie Janusz Krezelok. Pecha mial Maciej Kreczmer ktory zajal 17 pozycje czyli tuz za strefa dajaca awans do cwiercfinalow.

    Ciesze sie ze w sportach zimowych Polacy zaczynaja liczyc sie coraz bardziej ze mozemy liczyc na dobre wystepy Polakow nie tylko w skokach (ktore dla mnie sa juz nudne) ale w biathlonie, biegach narciarskich (niezle wystepy Polakow w MS czy w PS) czy narciarstwie alpejskim. Mam nadzieje ze te dyspyliny beda sie dalej w naszym kraju rozwijac zeby ogladajac zawody mozna bylo poczuc dreszczyk emocji zwiazany z dobrymi startami Polakow.



    Justyna Kowalczyk w swoim biegu cwiercfinalowym zajela 3 miejsce i niestety ne zakwalifikowala sie do polfinalow. Mimo to Polka zaprezentowala sie bardzo dobrze.


    Po fantastycznym finiszu Janusz Krezelok zajal 2 miejsce i awansowal do polfinalu!!! Ale emocje byly. W pewnym momencie myslalem ze Polak juz nie ma szans a tym czasem fantastycznie wyskoczyl z tylu. Tylko tak dalej panie Januszu!!!

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Justyna Kowalczyk zajęła 10, a Janusz Krężelok 7 miejsce w biegach sprinterskich w stylu klasycznym. Biorąc pod uwagę, że p. Janusz do końca walczył o awans do półfinału i osiągnął życiowy sukces na imprezie rangi mistrzowskiej, należy mu serdecznie pogratulować. Właściwie tak czy siak bym mu gratulował, ale trzeba przyznać, że są poważne powody. P. Justyna znów zakręciła się w czołówce, ale niestety dość zdecydowanie przegrała walkę o półfinał, choć trzeba podkreślić, że rywalki miała znakomite

    PS. Informacja dla "estetów" - nikt się nie osmarkał ;).
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    19-02-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo mi się podoba postawa zarówno Kowlaczyk jak i Krężeloka . Widać , że są to sportowcy w pelni porfesjonalni , mający jasno określony cel. Dla Krężeloka jest to pozycja wysoka , chociaż w tym sezonie w PŚ bywał wyzej . Co do Justyny to wszystko jeszcze przed nią , a porażka z renomowanymi rywalkami nic jej nie ujmuje . Liczę na Justynę kowalczyk na 30km , gdzie jaks sama mówi jets w stanie zrboić niespodziankę . Pozdrawiam moderatora tego wątku.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Justyna czwarta na 30km. Czapki z glow, znakomity wynik naszej mlodej reprezentantki. Nie skoczkowie, a Justyna jest nasza bohaterka na tych MS

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Tfu, tfu. No w brodę sobie pluć trzeba, że tego nie widziałem. Wynik jest po prostu fenomenalny i nawet nie pozostaje niedosyt, że mógł być medal (naprawdę niewiele zabrakło). Jak tak dalej pójdzie, to podium lub wygrana w zawodach PŚ jest kwestią krótkiego czasu. A ja się cieszę, że bohaterką pozytywną i dobrym duchem, który sprawił, że i nam przypadła jakaś radość z tych mistrzostw jest właśnie Kowalczyk, dziewczyna, na którą właściwie nikt nie patrzył i nikt nie stawiał. Jak to czasem dobrze w cieniu być...
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  19. Powrót do góry    #19
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nawet taki impotent wiedzowy z dziedziny biegow narciarskich obiektywnie jest w stanie stwierdzic ze Justyna to zdecydowanie najlepsza polska zawodniczka tych mistrzostw :) Nawet Adam jest w cieniu Pani Kowalczyk. Oby na IO było rownie dobrze a moze i lepiej... ;)

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    03-03-2003
    Postów
    2,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nasi skoczkowie sa tak przeokropie rachityczni,ze wszelaka krytyka w ich kierunku jest jak najbardziej na miejscu.Oddaja skok za skokiem bez przekonania,brak konwikcji.Widac golykiem okiem,ze nie sprawia im to przyjemnosci.Rutkowski przyjechal na ferie,pozwiedzac Oberstdorf,moze i dobrze przynajmniej chlopak cos w zyciu zobaczy, "no na pewno, na pewno nie jestem w formie (uśmiech)" - Adam Małysz.Natomiast to co dzisiaj pokazala Justyna przeszlo moje najśmielsze oczekiwania.Jak ta dziewczyna niesamowicie walczyła z tymi starymi wyjadaczkami,niezmiernie utytuowane gwiazdy jak Neumannova czy Tchepalova zostały wyprzedzone przez szarą dziewczynę z Polski,przez nikogo nie zauważaną Justynę Kowalczyk.Pięknie wytrzymala ten bieg,lecz uwazam ze byl mały błąd taktyczny na około trzy kilometry przed meta.Gdy Justyna byla na czele,postanowila spożyć jakiś napój energetyczny,na ten czas do ataku przystapila Marit Bjoergen i zaraz za nią jak cień ruszyły Kuitunen i Baranova-Masolkina, uciekly na kilka metrow.Wtedy zawodniczka AZS AWF Katowice ruszyla za nimi jak wsciekla, ale niestety przewaga kilku metrow okazala sie zbyt duza,aby na ostatnich metrach dogonic wielkie biegaczki.Ona ma dopiero 22 lata, i spokojnie moze biegac jeszcze 10,DZIĘKUJEMY.
    Fani skokow milego ogladania "otyłych" skoczków.Bo przeciez lepsze to niż osmarkana biegaczna narciarska.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    03-03-2003
    Postów
    2,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ojej ...

    Malutką wtope zaliczyła Justyna Kowalczyk. Nigdy po się tego nie spodziewałem, ale wiadomo jak można zaistnieć w sporcie. Wyobrażam sobie co z siebie robią te najlepsze, które cały czas wygrywają. Trzymaj się Justynka, ale już Cię nie polubię. Za kilka dni przeczytamy wypowiedzieć, że ktoś jej cosik podrzucił <zief>.
    Wszystkie pozytywy o niej wypowiadane przeze mnie wycofuję.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2003
    Postów
    739
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szczegoly tego o czym pisze LL wyzej

    "Komisja antydopingowa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zdyskwalifikowała Justynę Kowalczyk na dwa lata za stosowanie zakazanej substancji dexamethasonu. Najlepszą polską biegaczkę narciarską ostatnich lat złapano na dopingu 23 stycznia tego roku podczas zawodów w niemieckim Oberstdorfie.

    FIS formalnie zawiesił Kowalczyk od 13 czerwca 2005 roku, czyli od dnia kiedy wydano decyzję. Na poczet kary zaliczono czas od 23 stycznia, więc biegaczka będzie mogła wrócić do startów 22 stycznia 2007 roku.

    Zgodnie z decyzją FIS wszystkie wyniki uzyskane przez Kowalczyk od 23 stycznia tego roku są anulowane. To oznacza także unieważnienie jej rezultatów z lutowych mistrzostw świata w Oberstdorfie, gdzie zajęła czwarte miejsce w biegu na 30 km techniką klasyczną, dziewiąte na 10 km techniką dowolną, 12. w sprincie na 0,9 km techniką klasyczną i 13. na 2x7,5 km techniką klasyczną i dowolną."

    Szkoda:(:(:(

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    jakos mi to wszystko umknelo i dopiero dzis spadla ta informacja na mnie jak grom z jasnego nieba. ech, a tak sie cieszylem, ze mamy zawodniczke na swiatowym poziomie

  24. Powrót do góry    #24
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A nie tak dawno ktos tak bardzo mieszał z błotem naszych skoczkow na czele z Małyszem :)
    No coz taki jest "urok" sportu.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2003
    Postów
    739
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wywiad z Justyna Kowalczyk

    "To moja totalna głupota. Nie mam słów, od dwóch dni płaczę. Tyle łez już wylałam... - mówi Justyna Kowalczyk, najlepsza polska narciarka, która została zdyskwalifikowana na dwa lata za stosowanie zabronionego środka - dexamethasonu.

    Robert Błoński: Jest Pani lekkomyślna?

    Justyna Kowalczyk: To moja totalna głupota. Nie mam słów, od dwóch dni płaczę. Tyle łez już wylałam... Olimpiada mi ucieka, ale wie pan, my nie mamy w kadrze lekarza. Poszłam do zwykłego szpitala powiatowego, bo bolało mnie ścięgno Achillesa. Dostałam lekarstwo i je zażywałam...

    Brała Pani leki nie wiedząc, co zażywa?
    - A pan, jak idzie do lekarza, to pyta się o skład lekarstw?

    Ja nie jestem wyczynowym sportowcem...
    - No, ma pan rację. O matko, jaka ja byłam lekkomyślna... A przecież to lekarstwo to nawet wydolności nie poprawiało, tylko likwidowało ból.

    Jak Pani mogła zażyć ten lek w dniu zawodów i, na dodatek, nie zgłosić tego przed kontrolą antydopingową?
    - Nie znałam się na procedurach. Nie wiedziałam, że tak trzeba. Jestem tak zszokowana, że nie wiem, co powiedzieć. Sprawą zajął się już Polski Komitet Olimpijski. Wszyscy wierzą w moją niewinność. Na MŚ w Oberstdorfie byłam na kontroli kilka razy. Jestem czysta. Liczę, że odwołanie, jakie złożyliśmy, zostanie uznane i będę zdyskwalifikowana na dwa miesiące, a nie na lata. Bo popełniłam błąd. Szanse podobno są duże.

    A jeśli nie?
    - Nie wiem (płacz). Nie pojadę na olimpiadę. Jestem młoda, nie wiem, czy znajdę motywację do dalszych treningów. O matko, co ja narobiłam...

    Dla "Gazety"
    Aleksander Wierietelny
    trener Kowalczyk

    Dexamethason to nie jest doping, to środek zabroniony, ale nie można używać go tylko w dniu zawodów. Na treningach - jak najbardziej. Problemy ze ścięgnem Achillesa Justyna miała od wielu miesięcy. W Oberstdorfie też ją bolało. Pięć godzin przed startem wzięła, bez mojej wiedzy, pół tabletki. Potem, i to najgorsze, nie zgłosiła tego idąc na kontrolę. To lekkomyślność. Wie pan, była zakręcona. To dzień jej urodzin, ostatni dzień młodzieżowych MŚ. Już napisaliśmy odwołanie do Lozanny, gdzie jest siedziba FIS. W ciągu 21 dni będzie ostateczna decyzja. Teraz jesteśmy w Sierra Nevada, w Hiszpanii. Właśnie skończyliśmy trening na wrotkach..."


    Ja ciesze sie ze nie chodzi tu o doping jako cos co ma wplynac na poprawe wynikow tylko o lek przeciwbolowy niestety zabroniony. W calej tej sytuacji ktora mam nadzieje skonczy sie dobrze dziwia mnie tylko fakty podawane przez zawodniczke np brak lekarza kadry. Widac ze PZN interesowal sie tylko Malyszem ale to w obliczu ostatnich wydarzen nie dziwi. Po prostu wokol Adama krazyla najwieksza kasa.

    Ja mam nadzieje ze wszystko sie dobrze skonczy i Justyna bedzie mogla wystartowac w Turynie bo szkoda zeby jedna glupota jaka zrobila zawodniczka zniszczyla niezle zapowiadajaca sie kariere. Jednak nawet jesli tak sie stanie to bedzie sie to za nia ciagnelo bardzo dlugo:(


  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) skróciła z dwóch lat do roku dyskwalifikację biegaczki Justyny Kowalczyk. Oznacza to, że Polka będzie mogła wystąpić w przyszłorocznych igrzyskach w Turynie.

    "Decyzję o dwuletniej dyskwalifikacji Kowalczyk FIS przesłała do Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), a ta uznała, że federacja narciarska błędnie zakwalifikowała środek wykryty w organizmie zawodniczki. Używany jako lekarstwo dexamethazon znajduje się bowiem na liście substancji specyficznych, a tu kara dyskwalifikacji nie przekracza roku. Dlatego FIS skorygowała swoją pierwotną decyzję" - poinformował rzecznik Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

    22-letnia Kowalczyk (AZS AWGF Katowice) jest uznawana za największy talent biegów narciarskich w Polsce. W tegorocznych mistrzostwach świata w Oberstdorfie zajęła czwarte miejsce w biegu na 30 km techniką klasyczną, dziewiąte na 10 km techniką dowolną, 12. w sprincie na 0,9 km techniką klasyczną i 13. na 2x7,5 km techniką klasyczną i dowolną.

    Osiągnięcia te zostały jednak anulowane, bowiem w wyniku testu antydopingowego przeprowadzonego 23 stycznia w trakcie zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie w organizmie Kowalczyk wykryto dexamethazon. Zawodniczka tłumaczyła, że zabroniony środek zażyła w dniu zawodów z powodu bólu ścięgien Achillesa.

    Po skróceniu dyskwalifikacji kara Kowalczyk upłynie 22 stycznia 2006 roku. Do tego czasu zawodniczka będzie się przygotowywała do igrzysk indywidualnie, pod okiem trenera Aleksandra Wierietielnego. Później, jeszcze przed występem na olimpiadzie, wystartuje w zawodach Pucharu Świata. Wcześniej jej sprawą zajmie się Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS), do którego Kowalczyk złożyła odwołanie.

    Obecnie Kowalczyk przebywa na zgrupowaniu kadry w Estonii.

    onet.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •