Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 57

Wątek: s.p Rafał "Kurman" Kurmański

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,415
    Kliknij i podziękuj
    264
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    s.p Rafał "Kurman" Kurmański

    Jedna z najwiekszych nadzieji na lepsze jutro Falubazu ba Polski też!!! Chciał żeby w tym temacie kibice pisali o jego "akcjach" na torze jakie w jego wykonaniu mieli okazje zobaczyć

    o to jego kariera

    Najważniejsze osiągnięcia sportowe Kurmanka
    26.09.2000 Rybnik
    - brązowy medal MDMP
    30.06.2001 Rybnik
    - złoty medal MMPPK
    6.10.2001 Pardubice
    - srebrny medal ME Juniorów
    7.07.2002 Piła
    - brązowy medal MMPPK
    4.08.2002 Rybnik
    - zwycięstwo w turnieju o "Złotą Lampkę Górniczą"
    15.08.2002 Toruń
    - 6.miejsce w finale IMP
    29.08.2002 Rybnik
    - 2.miejsce w finale "Srebrnego Kasku"
    7.9.2002 Slany
    - 6.miejsce w finale IMŚ Juniorów
    6.10.2002 Pardubice
    - 6.miejsce w finale 54."Zlatej Prilby"
    20.10.2002 Ostrów Wlkp.
    - zwycięstwo w turnieju o "Łańcuch Herbowy"
    13.09.2003 Kumla
    - 7.miejsce w finale IMŚ Juniorów
    25.09.2003 Zielona Góra
    - brązowy medal MDMP

    opracował:eugpio@wp.pl

    Kilka danych statystycznych z 5-letniej kariery Rafała.

    Rafał swój pierwszy występ odnotował 26.05.1999 r. w trakcie czwórmeczu
    szkoleniowego w Rawiczu, a jego ostatnie zawody to mecz w brytyjskiej Elite League 27.05.br.
    W ciągu tych 5 lat zaliczył 263 imprezy, z tego w kraju - 240.
    Ogladać Go można było na 25 torach krajowych (z wyjątkiem Krosna - wszystkie pozostałe) oraz na 14 torach za granicą. Najczęściej, co oczywiste, pojawiał się w Zielonej Górze - 83 razy, w Lesznie - 19, Rawiczu - 16, Gnieźnie i Rybniku po 14, Gorzowie i Bydgoszczy po 10, Pile i Wrocławiu po 9. Za granicą 5-krotnie wystšpił w Hagfors, w Kumli - 3, w Swindon, Pardubicach i Eskilstunie po 2 razy.
    Kurmanek brał udział w 92 meczach w lidze polskiej. Startował w 445 biegach, zdobywając 741 pkt oraz 88 bonusow. Daje to 9,011 pkt/mecz oraz 1,863 pkt/bieg. Najlepiej jeździło mu sie w Łodzi (2,500 pkt/bieg), Pile (2,313), Gnieźnie (2,286) i w Rzeszowie (2,167) a najgorzej szło mu w Tarnowie, gdzie uzyskał 0,929 pkt/bieg. W Zielonej Górze w 211 startach robił średnio 1,917 pkt/bieg.
    Rafał wystąpił w 14 meczach szwedzkiej Elitenserien oraz w 3 meczach Elite
    League.

    KARIERA

    Rafał Kurmański swoją przygodą z żużlem zaczął w wieku 12 lat na stadionie przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze. W roku 1995 Grabowskiego. Trenował z dużym zaangażowaniem. W dniu 11.06.1999 w Toruniu podczas egzaminu na licencję "Z" dołączył do grona uprawnionych do startów żużlowców. Przewodniczącym komisji egzaminującej był Włodzimierz Kowalski, trenerem konsultantem z zakresu techniki jazdy Jan Ząbik, psychologiem Henryk Szymczak.

    Rafał zadebiutował w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski startując w ZKŻ Polmos w dniu 27.06.1999 w meczu z Częstochową. Zdobył wtedy 1 punkt.

    27.05.2001-dzien ten nie może być zaliczony przez Rafała do udanych. Kurmanek może tutaj mówić o wielkim pechu. W Peterborough w Ćwierćfinale IMŚJ Rafał Kurmański, który będąc jednym z faworytów, z powodu dwóch upadków i kontuzji nogi, połączonych z potłuczeniami zmuszony był wycofać się z dalszego udziału w zawodach.

    30.06.2001 Rafał Kurmański wraz z Dawidem Kujawą i Sebastianem Smoterem wywalczyli na torze RKM-u drugie "złoto" w historii zielonogórskiego klubu. Rafał zdobył 14 punktów. Startował w sześciu biegach (3,3,2,2,2,2).

    Kolejnym większym osiągnięciem Kurmanka jest wicemistrzostwo Europy juniorów do lat 19. 06.09.2001 roku W Pardubicach zdobył srebrny medal z wynikiem 13+3 (2,3,3,2,3).

    Dnia 7.06.2002 w Pile odbył się finał MMPPK. Obrońcy tytułu z poprzedniego roku - żużlowcy ZKŻ-u quick-mix zajęli trzecie miejsce. Zdobyli wówczas 21 punktów, w tym Kurmanek wywalczył 17 (3,3,3,2,3,3,).

    Dobre stary Rafała w 2002 roku zakończone zostały zwycięstwem w 50 Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. 20.10.2002 na torze w Ostrowie Kurmański w pięciu biegach zdobył 12 punktów ( 3, 2, 3 ,3, 1 ).

    06.05.2003 Rafał rozpoczął swój mariaż z ligą szwedzką w barwach drużyny Valsarna Hagfors, zdobywając w meczu ze Smederna Eskilstuna 1 punkt (0,1,0,-).

    Wspaniale występy Rafała w ekstraligowym zespole ZKŻ quick-mix w roku 2003 zostały nagrodzone dzika karta na Grand Prix w Chorzowie w dniu 17 maja. W pierwszym biegu eliminacyjnym Kurmanek przyjeżdża na trzeciej pozycji. Kolejny bieg okazał się pierwszym w karierze wygranym wyścigiem indywidualnych mistrzostw świata. Rafał przyjechał na metę przed S. Ułamkiem, B. Pedersenem i P. Karlssonem. Kolejny bieg nie został już powtórzony z takim samym efektem jak poprzedni i Rafał nie wszedł do czołowej szesnastki. W GP Kurmański uzyskał 3 punkty i zajął 19 miejsce.

    15.09.2003 w Kumli Rafał wystartował ostatni raz w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Kurmanek zajął 7 pozycje. Mistrzem został Jarosław Hampel. Można mówić tutaj o kolejnym pechu Rafała, gdyż poważnie zachorował i jeździł bardzo osłabiony z wysoka gorączka.

    Statystyka występów ligowych 2002r. Statystyka występów ligowych 2001r.
    Ilość meczów - 20 Ilość meczów - 20
    Ilość biegów - 101 Ilość biegów - 109
    Ilość 1.miejsc - 40 Ilość 1.miejsc - 29
    Ilość 2.miejsc - 33 Ilość 2.miejsc - 31
    Ilość 3.miejsc - 15 Ilość 3.miejsc - 26
    Ilość 4.miejsc - 10 Ilość 4.miejsc - 16
    Punkty - 200 Punkty - 175
    Bonusy - 24 Bonusy - 14
    Razem - 224 Razem - 189
    Średnia na mecz - 11,200 Średnia na mecz - 9,450
    CMA - 8,871 CMA - 6,936
    Średnia na bieg - 2,218 Średnia na bieg - 1,734
    Defekty - 0 Defekty - 4
    Upadki - 0 Upadki - 2
    Wykluczenia - 3 Wykluczenia - 1
    Taśma - 0 Taśma - 0

    Statystyka występów ligowych 2000r. Statystyka występów ligowych 1999r.
    Ilość meczów - 18 Ilość meczów - 8
    Ilość biegów - 75 Ilość biegów - 22
    Ilość 1.miejsc - 14 Ilość 1.miejsc - 0
    Ilość 2.miejsc - 17 Ilość 2.miejsc - 4
    Ilość 3.miejsc - 21 Ilość 3.miejsc - 14
    Ilość 4.miejsc - 19 Ilość 4.miejsc - 2
    Punkty - 97 Punkty - 22
    Bonusy - 19 Bonusy - 6
    Razem - 116 Razem - 28
    Średnia na mecz - 6,444 Średnia na mecz - 3,500
    CMA - 6,188 CMA - 5,091
    Średnia na bieg - 1,547 Średnia na bieg - 1,273
    Defekty - 1 Defekty - 0
    Upadki - 3 Upadki - 0
    Wykluczenia - 0 Wykluczenia - 2
    Taśma - 0 Taśma - 0
    [b]www.kurmański.pl


    Panowie i Panie prosze was nie piszcie w tym temacie o jakiś "plotkach" co on robił a czego nie bo takie plotki własznie go zniszczyły i te zielonogórski "hieny "dzienikarskie!!!!!!!


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    1,199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zostawcie juz Kurmanka w spokoju, zaraz sie zaczna klutnie itp.
    Zrobil co zrobil to jego decyzja zostawcie go juz
    Nawet jak bedziecie dyskutowac o jego "akcjach" i osiagnieciach to i tak bedea klutnie.
    ...

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Zostawcie juz Kurmanka w spokoju, zaraz sie zaczna klutnie itp.
    Zrobil co zrobil to jego decyzja zostawcie go juz
    Nawet jak bedziecie dyskutowac o jego "akcjach" i osiagnieciach to i tak bedea klutnie.
    ...
    Nie za bardzo Cię rozumiem, o jakie klutnie
    Ci chodzi,
    Według mnie dobrze, że Kiki tu przedstawił wszystkie starty Śp. Rafała Kurmańskiego...

    Najbardziej mnie z tej biografii wzruszyło jedno z początkowych zdań

    Rafał swój pierwszy występ odnotował 26.05.1999 r. w trakcie czwórmeczu szkoleniowego w Rawiczu(...)

    [*]

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wątek o ś.p. R.Kurmańskim już istnieje więc chyba nie ma potrzeby zakładania nowych...

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    23-12-2003
    Postów
    175
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wielkie dzieki Kiki za to co zrobiles.Pozbierales duzo materiałow o poczatkach kariery Rafala o jego calej karierze...Tak powinnismy robic i dobrze Kiki postapil nie mozemy zapomniec o Rafale a takie cos przypomina nam o tym doskonalym zuzlowcu i wspanialym czlowieku.Dzieki Kiki jestem z TobaRafale na zawsze pozostaniesz w naszych sercach...[']

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-03-2004
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [']['][']['][']

  7. Powrót do góry    #7
    Super Typer Grand Prix Awatar Pyrlander
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    1,088
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 5 postach

    Rafał [']['][']['][']['][']['][']['] :(

    Rafał miał wiele wspaniałych akcji na torze, ale najbardziej podobała mi się chyba ta z Gniezna, kiedy to zapewnił Falubazowi awans do e-ligi!! To było coś!!!
    Pozdro z Leszna 4 all!!

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Ja niezapomne jak kilka lat temu Rafal przyjechal z Falubazem do Pily bronic sie przed spadkiem.Falubaz wtedy wygral u nas a Rafal wraz z J.Hamplem byli najlepszymi zawodnikami meczu i zdobyli po 14 pkt w 5 biegach

  9. Powrót do góry    #9
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    26-07-2004
    Postów
    1,583
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    [`][`][`][`][`][`][`]
    Jeżeli ktoś chce to można Kurmanowi zapalić świeczke na strone www.zapalkurmankowi.prv.pl
    Pozdro z Leszna !

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar zajdi
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    coz o zmarlych zle sie nie mowi.
    kurmanski jaki byl to byl,jak sie prezentowal na zuzlu chyba kazdy majacy o tym sporcie jako takie pojecie tez wie.
    jedno jest nie pokojące?
    jak koles noszacy prawie znamie nowego zuzlowego boga w polsce moze tak drastycznie zakonczyc zywot?
    moze za szybko wokol jego nazwiska zrobiono szum i metlik?
    ale nie o to tu chodzi i nie o tym tu mowa.
    kurmanski jezdzil ladnie, widowiskowo, czesto nawet ostro i niebezpiecznie.
    oj wiele biegow z jego udzialem mi utkwilo, wiele zapamietalem.
    wyminiac ich i powtarzac nie ma sensu.
    to odeszlo razem z nim.
    w tak glupi i banalny sposob.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,415
    Kliknij i podziękuj
    264
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    chodzi mi o to żeby ludzie którzy wejdą na forum żużlowe "przypadkowo" albo osoby młode którzy zaczęli na żużel chodzić od nie dawna wiedzieli co to był za zawodnik jaki miał potencjał



    Rok 1999 mecz Falubaz -Włókniarz Częstochowa po dwóch nie udanych biegach Sebastiana Smotera wchodzi zmiana Rafał Kumański ogłasza Kamil Kawicki na trybunach słychać co ten Grabowski robi stawia gówniarza który miesiąc temu zdał licęcje jak się później okazało Kurman był królem orbity wielu fachowców uważało go za drugiego Tomka Golloba

    2000 r Kurman był już podstawowym młodzieżowcem Falubazu dzięki miedzy innymi jego jerzdzie Falubaz uzyskał awans do ekstraligi!!

    2001 to był rok kiedy Kurman dał osobie znać najlepszym zawodniką w kraju i na świecie jak Falubaz dostawał „becki w Lesznie 65-25 tylko Kurman nawiązał walkę z zawodnikami Uni robiąc Adamsa
    potem były wspaniałe mecze u siebie z Wrocławiem czy Toruniem nie wspominają już o meczu w Bydgoszczy gdzie 2 razy łyknął Tomka Golloba swojego idola!!!

    Rok 2002 to bardzo kiepski początek sezonu i wtedy się zaczęło kibicowskie gadanie gdzie to Kurman nie był i co nie robił ja by nie jego przebudzenie pod końec sezonu to teraz Falubaz by był na miejscu Startu Gniezno!

    Rok 2003 to cudowny początek sezonu wszysko mu pasowało był liderem Falubazu jego jazda była cudowna jak by nie jego 16 punktów w Czewie to Falubaz by nie wyszedł z 20 punktów mecz z Lesznem zapatł w pamieci kibiców jeden bieg 11 po starcie Kurman jest ostatni i na trybunach ludzie wiedzieli co to oznacza nie ustające ataki !! na ostatnim okrązeniu „Wydra”(tak go nazywali koledzy) zrobi dwóch zawodników z Leszna stadion oszalał z radości Kurman był króle jazdy pod bandą




  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    161
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    akcje Kurmana

    Bieg 11 z Unią Leszno to jeden z wielu w jakich Rafał pokazywał swoje wielkie umiejętności a takie majstersztyki jak bieg 11 z Lesznem to...zobaczcie sami:)



    ftp://ftp.interbit.pl/pub/uniaftp/fi...n03/bieg11.wmv




  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-08-2003
    Postów
    500
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja proponuje zobaczyc na stronie z gniezna rok 2002 mecz w play off (start-zkz)...jeden z ostatnich jak nie ostatni biegow tego meczu jest tam filmik zrobiony z muzyczka i pokazane w powolnym tempie jak kupramanek (objezdza 2 zawodniokow startu na jednym luku) ratuje wynik a za razem odbiera startowi szanse na wejscie do e-ligi

    pozdro

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    dajcie moze na jakis czas spokoj ? Z reszta, wrazliwiec ze mnie zaden, ale...

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-03-2004
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [']['][']

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2004
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kurmanek

    czemu kazdy mowi nie piszmy o nim,niech spoczywa,a ja wlasnie mysle ze powinnismy pisac oczywiscie w kulturalny sposob o jego karierze pieknych akcjach,to co robil na zuzlu,nie o plotkach bo to bezsensu,ale w w ten sposob o nim nie zapomniemy.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    23-12-2003
    Postów
    175
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Juz w niedziele Rafał skonczylby 22 lata...Oczywiscie pojde do Niego na ul.Wroclawska naprzeciwko stadionu i zloze mu zyczenia urodzinowe.Aby zawsze byl usmiechniety,wesoly i aby sie nie zmianial aby byl taki w niebie jak u nas na ziemi.Bede mu zyczyl aby jezdzil tak samo wspaniale tam na niebianskich torach jak u nas i aby cieszyl swoja jazda anioly tak jak nas cieszyl.Rafal pamietamy [']

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    161
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    eh....to juz 4 miesiace....

    dzisiaj mijaja juz cztery miesiace od chwili gdy nas opuscil Kurmanek....
    a jednak czas nie goi ran!!!!!!!!

    Kurmanek FOREVER [']

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    06-09-2004
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [']

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,393
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,416 w 895 postach
    pamiętamy
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2004
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [*]

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2004
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sorry , ma ktos moze nagrany na kompie ktorys z biegow meczy Bydgoszcz - ZKZ w 2001r kiedy to rafal 2 razy wyprzedzil Tomka Golloba ? chetnie bym sobie to przypomnial... .

  23. Powrót do góry    #23
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    26-07-2004
    Postów
    1,583
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    Może to sie komuś wyda dziwne? ale Kurman był obok Tomka Huszczy jedynym którego poważałem z zielonki wiadomo że od lat jest kosa na lini Zielonka-Leszno ale po powrocie z GP gdy usłyszałem tą wiadomośc <jechaliśmy w zielonej> to dopiero nie mogłem dojść do siebie...

    [']['][']['][']
    Był tylko miesiąc młodszy ode mnie . . .
    Wysłano z mojej Nokii 3210 za pomocą SNAKE II .

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja polecam kazdemu kto nie ma nabycie sobie ksiazeczki o Rafale, ktora ukazala sie na Rafala urodziny- naprawde warto..

  25. Powrót do góry    #25
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    26-07-2004
    Postów
    1,583
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    Lady_of_Darkness

    Ja polecam kazdemu kto nie ma nabycie sobie ksiazeczki o Rafale, ktora ukazala sie na Rafala urodziny- naprawde warto..
    Możesz mi podac namiary gdzie można nabyć tą ksiązke?
    Wysłano z mojej Nokii 3210 za pomocą SNAKE II .

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2004
    Postów
    645
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Możesz mi podac namiary gdzie można nabyć tą ksiązke?
    Tę książeczkę można było chyba nabyć na każdym stadionie. W Zielonej Górze też pewnie w jakimś sklepiku można kupić. Być może mi udałoby się w jakiś sposób załatwić. Dam znać. ;) Tak jak pisze Diana - warto. Wypowiadają się osoby które były bardzo bliskie z Rafałem. Jest dużo zdjęć. Nawet prywatnych. Kosz, to zaledwie 5 zł. Cały dochód z tych książeczek jest przeznaczony na rodzinę Rafała. Ja przeczytałam wypowiedź Jana Grabowskiego, gdyż jest pierwsza. Potem jest tekst Moniki - Dziewczyny Kurmanka. Przeczytałam pierwsze zdanie, które brzmi: "Data 1 czerwca 1998 r. na zawsze utkwiła w mym sercu!" i książeczkę odłożyłam, bo nie miałam sił czytać dalej... Muszę w końcu się zebrać i dokończyć... :(

    /EDIT Jeśli ktoś jest zainteresowany wspomnianą książeczką, to gg, albo PW. ;) :)
    PozdROWienia. Ukryta zawartość


    Ukryta zawartość ... Lepiej być głupim z nadziejami, niż beznadziejnie głupim ... Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja ksiazeczke przeczytalam juz kilka razy i za kazdym razem lzy sie do oczu cisna..

    Ostatnio bedac w ZG kupilam dla chlopaka ta ksiazeczke, ale zaplacilam nie 5 a 8 zl- chociaz nie wiem czemu cena wzrosla- no ale mimo wszystko warta jest duzo wiecej..

    [']

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    161
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ksiazeczka o Kurmanku

    to byla cena "promocyjna" 5 zł i sprzedawana byla w dniu jego urodzin w meczu z Polonia Bydgoszcz 22.08 z tego co wiem to mozna nabywac ta ksiazke w siedzibie klubu oraz skladac u nich zamowienia telefoniczne i zostaja one wysylane za pobraniem poczta.

  29. Powrót do góry    #29
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2004
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rafi... na zawsze[`] Byles,Jestes,Bedziesz!

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    161
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    jutro baraze...

    kto z nas przypuszczal, ze tak zakonczy sie ten sezon....meczyk tz lublin-zkz??
    meczyk bez dwoch WIELKICH nieobecnych DADI kontra KURMANEK...czy to tylko taki dziwny zbieg okolicznosci?!?

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2004
    Postów
    184
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawe czy to co zrobił Rafał, to jest jakieś wyjście?
    Czy jemu jest teraz lepiej?
    ?

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ['] Rafale pamietamy [']

  33. Powrót do góry    #33
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    26-07-2004
    Postów
    1,583
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    [']Dla Rafała i wszystkich jego kolegów z toru ,którzy od nas odeszli [']
    Wysłano z mojej Nokii 3210 za pomocą SNAKE II .

  34. Powrót do góry    #34
    Początkujący
    Dołączył
    22-10-2005
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Na Zawsze W Naszej Pamieci

    ['][']['][']['][']['][']['][']['] Spoczywaj w Pokoju

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    wychowalem sie jako kibic wlasnie na Kurmanku, zaczelem chodzic na zuzel w tym sezonie w ktorym zdal licencje. Nieraz sie zastanawiam czy to szczescie ze "trafilem" akurat na Kurmana, bo przeciez niektore jego akcje na naszym stadionie sa wręcz legendarne. Z drugiej strony los pokazal nam tylko wierzchołek gory lodowej, mogl jezdzic jeszcze z 15-20 lat... a tak pozostal tylko smutek [']

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-10-2001
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [']

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pamietam jego jak sie zapisywal do szkolki... ten jego zapal ahh duzo mozna by wspominac...

    [*] wszystkim ktorych juz z nami nie ma[*]

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    557
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [*] Na zawsze w naszej pamięci[*]

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    śp.Rafał Kurmański[*]
    Dla mnie szczególna postać. Człowiek o wielkim zaangażowaniu, o wielkim sercu do walki, o niecodziennych umiejetnosciach. Widac bylo gołym okiem, ze dla niego najwazniejsza jest druzyna, wygrywajaca druzyna i jej kibice. Nie zapomne nigdy Jego wielu wspaniałych akcji, wielu wygranych wyscigów, współpracy z kolegami z pary, Jego nieprawdopodobnego wyscigu w Gnieznie... Nie zapomne co o nim w wywiadzie mówil mistrz swiata Mark Loram
    i nie zapomne meczu z Lesznem kiedy Jego motocykl stał na środku murawy otoczony zniczami... Zielonogórskiemu klubowi jeszcze wiele lat będzie brakowało Rafała. Kibice w wiekszosci do dzisiaj nie rozumieją dlaczego... Po ilości zniczy widać, że pamieć o nim nigdy nie zgaśnie, bo dla nas był kimś więcej niz Falubazem, kims wiecej niz zuzlowcem... To był nasz wspaniały idol i nadzieja na przyszłość... Nikt nam Go nigdy nie zastąpi. [*]

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [']

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,415
    Kliknij i podziękuj
    264
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    [*]

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    16-12-2004
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "Zapal świeczkę, za tych których zabrał los..."

    [*]

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    161
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kurman....

    [']pamiętamy i nigdy nie zapomnimy[']

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [*]NZWNP[*]

  45. Powrót do góry    #45
    Początkujący
    Dołączył
    16-08-2005
    Postów
    19
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z nim było by inaczej.....[*]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •