Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zmiany zasad w piłce ręcznej.

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-05-2003
    Postów
    1,966
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zmiany zasad w piłce ręcznej.

    Piłka ręczna to sport bardzo szlachetny i tradycyjny. Podstawowoe zasady są proste: wrzucić piłkę do bramki za pomocą ręki. To fakt. ALe jest pytanie? Dlaczego piłka ręczna nie jest tak popularna na świecie, jak piłka nożna czy choćby koszykówka cyz siatkówka. Bo tak z pewnością jest.

    Według mnie jest to kwestia zasad gry, któe można byłoby zmienić. Dla mnie głupia jest zasada pola karnego, w które nie można wchodzić. Powoduje to sytuacje, że akcja toczy sie wolno, a piłka jest przerzucana z jednej na drugą stronę. Cała filozofia polega na szybkim rozegraniu, bo po zgubieniu obrony zdobycie gola nie jest już kłopotem. Żeby całkiem nie mieszać można po prostu wprowadzić limit czasu na daną akcję np. 30 sekund, to sprawi większą ruchliwość i zwiększy szykość gry. Nie podoba mi się także styl bronienia dostępu do bramki (stanie z wycięgniętym w górę rękami i notoryczne faule wchodzących do rzutu i ponowne wznowienia akcji). Właśnie te faule są trochę denerwujące, powinno sie to trochę zmienić.

    Podsumowując piłce ręcznej nie brakuje wiele, by być bardzo popularnym sporcie, wg mnie problem tkwi właśnie w regułach gry. Może macie jakieś inne propozycje?


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2003
    Postów
    254
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [b]Ja jestem zawodniczką młodą ale zawodniczką, i uważam ze są dobre zasady gry w Piłke Ręczną... Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    13-04-2004
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Hmmm...

    NIby jest coś, w tym co mówisz, ale twoje propozycje nigdy by nie przeszły i są powiedzmy troche nie realnę. Wywalnenie pola karnrgo to już w ogóle czysta herezja, wtedy na gra nie miałaby już sensu....

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2002
    Postów
    95
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trochę aktualności!!!

    "Związek Piłki Ręcznej w Polsce wprowadził w ekstraklasach: męskiej i żeńskiej system play-off po dwóch rundach zasadniczych.
    po 22 meczach:
    1 runda play off: zespół A: 1 z 8, B: 2 z 7, C: 3 z 6, D: 4 z 5 - do 2 zwycięstw.
    półfinały: zwycięzca A z D, B z C - do 3 zwycięstw
    finał: lepsi z półfinałów + mecz o 3 miejsce przegranych - do 3 zwycięstw"

    "Zarząd ZPRwP zadecydował również, że w każdym zespole ekstraklasy w jednym meczu będzie mogło grać trzech, a nie dwóch zawodników spoza Polski. Do tej pory w jednym meczu jedynie dwóch szczypiornistów z obcym paszportem mogło w każdym zespole wybiec na parkiet. Teraz Polska jest już w Unii Europejskiej, więc zawodnicy z krajów członkowskich mogą grać w naszym kraju do woli, spoza UE może występować ich trzech."



    pozdrowionka :)

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    17-08-2004
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to byłoby nieporozumienie... bramkarze by byli poobijani na maksa...teraz też dostajemy ale co by było dostać z odległości 1m piłką pędzącą 70 km/h albo i 100km/h... dla mnie odpada to:P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •