Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Trening

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    01-07-2004
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Trening

    Witam wszystkich :)

    Jestem tu co prawda nowy ale mam za to bardzo konkretne sprawy do użytkowników forum.

    Mam 32 lata, gram w tenis od 5-ciu lat. Technikę "podciągałem" u trenerów i jest ona w opinii graczy zaawansowanych bardzo przyzwoita. Nie powiem zapewne nic nowego, że w tenisie tachnika jest bardzo ważna, nie ona jednak decyduje o zwycięstwie.

    I tu mój problem - przegrywam znacznie częściej niż wygrywam (z naciskiem na "znacznie"). Ciekawostką jest, że dobrze gram i odnoszę zwycięstwa (jeśli się takie przytrafią) z zawodnikami lepiej grającymi niż ja. Z zawodnikami słabszymi zazwyczaj gram źle i najczęściej zdecydowanie przegrywam.
    Problem zapewne siedzi w głowie - tylko co mogę z tym zrobić? Czy są jakieś systemy ćwiczeń, diety, itp. które mogą pomóc?
    Włożyłem w naukę i grę sporo czasu, tenis jest moją pasją, niestety ciągłe "niemożliwe" porażki zaczynają mnie zniechęcać.

    Pozdrawiam i proszę o pomoc.

    Miki


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Rakiete tenisowa mialem w zyciu moze z 2 razy:), za to sporo lat gralem w tenisa, ale stolowego. W tym wszystkim najwazniejsza jest glowa i nastawienie. Nigdy nie mialem pomyslu jak temu zaradzic, choc nie raz pamietam mecze ze slabszymi od siebie, gdzie strasznie sie spinalem i nie bylo lekko. Na zawodach czesto grajac z lepszymi mi dobrze szlo, bralo sie to z tego, ze prawie zawsze ten "lepszy" musi zaatakowac, a wiadomo, ze bronic sie jest latwiej. Do tego jest sie caly czas rozgrzanym, w ruchu i latwo wtedy o wlasna kontre czy blad przeciwnika. Do konca nie wiem jak to jest w tenisie, ale pewnie podobnie. A sposobu na "glowe", to czesto najlepsi w sporcie nie moga znalesc:)

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-05-2003
    Postów
    1,966
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miki!

    Wydaje mi się, że wynika to z tego, że słabsi zawodnicy po prostu przebijają piłkę na drugą stronę bez próby jakiegoś ataku czy też zaskoczenia. Lepsi natomiast kombinują licząc na to, że zaatakują, skończą grę mocnym zagraniem a zazwyczaj im to nie wychodzi(na tym amatorskim poziomie). Dlatego z nimi wygrywasz.

    Grając więc ze słabszymi również czekaj po prostu na ich błąd dając się zepchnąć do defensywy, jeśli są słabsi to w końcu popełnią błąd.

    Ja także grałem kiedyś w tenisa na obozie tenisowym, gdzie wszyscy byli o 5 lat starsi ode mnie. I z kilkoma wygrałem, bo oni chcieli wspaniale i mocnymi uderzeniami wygrać. Tak więc w amatorskim tenisie czekaj raczej na atak rywala, a często będzie on nieskuteczny.

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    01-07-2004
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    dzięki

    dzięki za opinie i pozdrawiam

    Miki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •