www.onet.pl

Biesiada w Radzie Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Biesiada został powołany do pięcioosobowej Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A, w miejsce odwołanego przez Prezydium PZPS Bogusława Adamskiego z Łodzi.

Janusza Biesiadę powołał w poniedziałek Zarząd PZPS.

"Nie przedstawiono mi żadnych konkretnych zarzutów - powiedział Bogusław Adamski. - Enigmatycznie poinformowano mnie, że nie reprezentowałem właściwie interesów związku."

Sekretarz generalny PZPS Marek Irek nie chciał wypowiadać się na temat zarzutów wobec Bogusława Adamskiego.

"Działanie prezesa PZPS nie ma nic wspólnego z pracą merytoryczną a tylko z własnym interesem - powiedział prezes Zarządu PLPS S.A., Artur Popko. - Do działalności Bogusława Adamskiego nie mamy żadnych zastrzeżeń."

"Polski Związek Piłki Siatkowej ma jedno miejsce w Radzie Nadzorczej - powiedział prezes mistrza Polski Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle, Kazimierz Pietrzyk. - Od strony formalno-prawnej wszystko jest w porządku. Biorąc jednak pod uwagę sprawy sądowe jakiej w najbliższym czasie czekają Janusza Biesiadę i Zarząd PZPS, nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie."

Mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek krótko podsumował powołanie Janusza Biesiady do Rady Nadzorczej PLPS: "Jeżeli prezes Biesiada będzie dbał tak o ligę jak o związek, to wszystko długo nie potrwa."

Zarząd PZPS zatwierdził również aneks do umowy na mocy, którego PLPS będzie organizatorem rozgrywek męskiej ekstraklasy do końca sezonu 2004/2005. Aneks został podpisany w Bełchatowie 14 marca podczas finałowego turnieju o Puchar Polski mężczyzn.