Pokaż wyniki od 1 do 32 z 32

Wątek: Puchar Narodów Afryki 2004

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach

    Puchar Narodów Afryki 2004

    Dzis w Tunezji rozpaczyna sie Puchar Narodów Afryki

    Grupa A
    Tunezja
    Rwanda
    Kongo
    Gwinea

    Grupa B
    Senegal
    Mali
    Kenja
    Burkina Faso

    Grupa C
    Zimbabwe
    Egipt
    Algeria
    Kamerun

    Grupa D
    Nigeria
    Maroko
    RPA
    Benin



  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czemu takie małe zainteresowanie tym tematem? W końcu to najważniejsza piłkarska impreza na "Czarnym Lądzie". Dziś 4. dzień turnieju. Dla mnie niespodziankami są przede wszystkim remisy Kamerunu z Algierią oraz Senegalu z Burkiną Faso. Naprawdę warto się zainteresować afrykańskim futbolem, chociażby ze względu na to że odbędą się tu MŚ w 2010 roku. Właśnie trwa chyba jak do tej pory najciekawszy mecz turnieju Nigeria-Maroko. Dwie drużyny, które dosyć regularnie występują w największej piłkarskiej imprezie świata. Po 25 minutach wynik bezbrakowy, ale naprawdę liczę na wielkie emocje w tym spotkaniu.

    Jakie są Wasze typy na zwycięzce tegoż turnieju? Moim zdaniem po raz trzeci z rzędu najlepszy okaże się Kamerun, chociaż po cichu liczę na ćwierćfinalistów ostatnich MŚ.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Fakt, impreza jest powazna i jak narazie ogladałem wszystkie mecze.Jednak juz wczoraj zastanawialem sie, czemu nawet u mnie nie wywoluja te mistrzostwa jakis wiekszych emocji. Jakby nie bylo sa to takie afrykanskie "Mistrzostwa Europy", wiec jedna z najwiekszych imprez sportowych.Mam nadzieje, ze w miare rozgrywania kolejnych meczow to sie zmieni.Ja stawiam na zwyciestwo Kamerunu, choc pewnie i gospodarz Tunezja i Senegal czy znakomicie wyszkoleni Nigeryjczycy beda sie liczyc w walce o zwyciestwo.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No nie zawsze gościem jest Afrykańczyk, bo w roli tej występuje czasem również Jerzy Engel bądż Henryk Kasperczak, ale trzeba przyznać że polski Eurosport naprawdę przyzwoicie przygotował się do Pucharu Narodów Afryki

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    wyniki:

    gr.A
    Congo DR 1 - 2 Guinea
    Tunisia 2 - 1 Rwanda
    Tunisia 3 - 0 Congo DR
    Guinea 1 - 1 Rwanda
    Tunisia 1 - 1 Guinea
    Congo DR 0 - 1 Rwanda

    m druzyna pkt m z r p bramki
    1.Tunisia..... 7 3 2 1 0 6-2
    2.Guinea..... 5 3 1 2 0 4-3
    3.Rwanda.... 4 3 1 1 1 3-3
    4.Congo DR. 0 3 0 0 3 1-6

    gr.B

    Burkina Faso 0 - 0 Senegal
    Kenya 1 - 3 Mali
    Burkina Faso 1 - 3 Mali
    Kenya 0 - 3 Senegal
    Mali 1 - 1 Senegal
    Burkina Faso 0 - 3 Kenya

    1.Mali............. 7 3 2 1 0 7-3
    2.Senegal........ 5 3 1 2 0 4-1
    3.Kenya.......... 3 3 1 0 2 4-6
    4.Burkina Faso.. 1 3 0 1 2 1-6

    gr.C
    Algeria 1 - 1 Cameroon
    Zimbabwe 1 - 2 Egypt
    Algeria 2 - 1 Egypt
    Cameroon 5 - 3 Zimbabwe
    Cameroon 0 - 0 Egypt
    Algeria 1 - 2 Zimbabwe

    1.Cameroon.. 5 3 1 2 0 6-4
    2.Algeria...... 4 3 1 1 1 4-4
    3.Egypt....... 4 3 1 1 1 3-3
    4.Zimbabwe.. 3 3 1 0 2 6-8

    gr.D
    Benin 0 - 2 South Africa
    Nigeria 0 - 1 Morocco
    Benin 1 - 2 Nigeria
    Morocco 1 - 1 South Africa
    Benin 0 - 4 Morocco
    Nigeria 4 - 0 South Africa

    1.Morocco....... 7 3 2 1 0 6-1
    2.Nigeria.......... 6 3 2 0 1 6-2
    3.South Africa.. 4 3 1 1 1 3-5
    4.Benin............ 0 3 0 0 3 1-8

    ćwiercfinaly:
    Tunisia-Senegal 1-0
    Nigeria-Cameroon 2-1
    Mali- Guinea 2-1
    Morocco-Algeria 3-1
    półfinały:
    Tunisia-Nigeria
    Mali-Morocco

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i mamy kolejną niespodziankę. Maroko wygrywa 1:0 z Nigerią i przed podopiecznymi Christiana Chukwu mecz o wszystko z RPA. Naprawdę w PNA zaczyna się robić ciekawie. Dzisiaj o 18 ostatni mecz I kolejki spotkań- RPA zmierzy się z Beninem

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar Payton
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    1,220
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Impreza jest dużej rangi, można zobaczyć kawał dobrego futbolu. U drużyn afrykańskich (może poza Kamerunem i Senegalem) widać, że położono mały nacisk na taktykę, czasami to wygląda jakby gra odbywała się gdzieś na podwórku, czysto dla przyjemności i bez trenera:)
    Komentarz Kameruńczyka jest fenomenalny, najlepiej słychać okrzyki:P Najlepszy dialog meczu Maroko - Nigeria:
    "- Kto się panu podoba w drużynie Maroka?
    - No oni być rewelacja
    - Ale kto konkretnie?
    - Konkretnie precyzja"
    Teraz leci mecz RPA - Benin, Strejlau to już nie te teksty co Kameruńczyk a i gra jakoś słabiej idzie:)
    "Zresztą ja wolę pić niż uprawiać sport. To mniej niebezpieczne. I mniej idiotyczne."

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Faktycznie PNA to duża impreza...obserwując jednak zachowania moich "domowych kibiców piłkarskich" (brat,ojciec)dochodzę do wniosku, że szkoda iż okazują oni tak małe zainteresowanie tym wydarzeniem...ja osobiście, pomimo tego, że "przecież nie znam się na piłce" lubię oglądać mecze drużyn afrykańskich...chyba szczególnie z powodu, o którym wspominał Payton - tzn też momentami odnoszę wrażenie, że grają tylko i wyłącznie "dla przyjemności" :P ale właśnie to jest piękne... sercem ;) jestem za Kamerunem, ale jak wiadomo ... dopóki piłka w grze :P...
    pozdrawiam

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    RPA wygrała dzisiaj z Beninem 2:0, czyli wiemy juz że przed Nigerią mecz z RPA o wszystko. W Tunezji robi się ciekawie, a jutro już drugi mecz gospodarzy. Chyba najłatwiejsza grupa im się trafiła. W końcu Kongo, Gwinea czy Ruanda to raczej egzotyczne drużyny. Osobiście chciałbym aby jednak jutro doszło do niespodzianki i Demokratyczna Republika Konga urwała chociaż punkt Tunezyjczykom.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar BBTSPSYCHOFANS
    Dołączył
    19-12-2003
    Postów
    1,034
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja tam jestem za Egiptem(bo Mido..).chyba niespodzianka Nigeria-Algieria 1-1!!!
    Jest jedna rzecz, dla której warto żyć .:SIATKARZ:. i nie zmienia się nic!!!

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Potworna nuda jak na razie, ale finał obejrzę! :)

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Remis Runady

    No i debiutująca w PNA reprezentacja Ruandy zdobyła swój pierwszy punkt. W ostatniej minucie meczu z Gwineą udało jej się doprowadzić do remisu. No więc 1:1
    Reprezentacja Gwinei z 4 pkt, Ruanda z 1. No a już dzisiaj Kongo będzie chciało sprawić niespodziankę i pokonać gospodarzy. Robi się ciekawie

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to Kamerun wygrał...eh... 5:3 :) dobrze,że ojciec był zajęty przy komputerze...druga bramka Mbamiego jak dla mnie piękna ;)...a dla Zimbabwe Nyandors na koniec meczu... :P pieknie,pięknie...komentarz też niczego sobie...już sobie wyobrażam Kameruńczyków świętujących zwycięstwo "nieposkromionych lwów" przy winie palmowym :P he,he...

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Impreza jest dużej rangi, można zobaczyć kawał dobrego futbolu. U drużyn afrykańskich (może poza Kamerunem i Senegalem) widać, że położono mały nacisk na taktykę, czasami to wygląda jakby gra odbywała się gdzieś na podwórku, czysto dla przyjemności i bez trenera:)
    Komentarz Kameruńczyka jest fenomenalny, najlepiej słychać okrzyki:P Najlepszy dialog meczu Maroko - Nigeria:
    "- Kto się panu podoba w drużynie Maroka?
    - No oni być rewelacja
    - Ale kto konkretnie?
    - Konkretnie precyzja"
    Teraz leci mecz RPA - Benin, Strejlau to już nie te teksty co Kameruńczyk a i gra jakoś słabiej idzie:)

    Hehehe... Szczęsliwi, którzy tego nudnego meczu nie oglądali! Ze swej strony dodam, że po kilku pytaniach prowadzącego relację, ze strony Kameruńczyka zapadała głucha cisza, ale zwykle na większość pytań odpowiadał "noooo, zobaczymy, jak to bedzie" i tak w kółko;)
    Kolejny mecz komentował jush Strejlau...

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tam tego Kameruńczyka lubię :P. Tak ciekawiej się robi, gdy Pan Lach razem z nim komentuje spotkania. Możemy sie dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy i w ogóle :P. Jeszcze ciekawiej jest, gdy pan Lach pyta gościa skąd wzięła się nazwa "nieposkromione lwy", a tamten zaczyna podkreślać jak ważną rolę w kameruńskim futbolu pełni Roger Milla. Ale ogólnie naprawdę Eurosport przyjął dobrą taktykę na te mistrzostwa.

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...trochę czasu minęło, mecze rozegrane...czas na ćwierćfinał i co ?! Kamerun przegrywa z Nigerią 1:2...kurcze jak Eto'o strzelił na 1:0 myślałam, że tak już zostanie...a tu niestety...:( tak więc będzie półfinał Nigeria-Tunezja i Maroko-Mali...przyznam, że dla mnie niespodzianka - z dwóch powodów : 1.brak Kamerunu (mojego cichego faworyta) i 2.brak Senegalu z powodu porażki 0:1 (dla mnie kolejny "niemiły" wynik...)z Tunezją ...wychodzi więc na to, że już nie ma żadnego z moich dwóch faworytów... :( straszne ;)

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 560 w 301 postach
    Ja tam trzymam kciuki od poczatku za MAli i ciesze sie ze sa w półfibale , trafili łatwo na MAroko , mysle ze dadza rade , Kanoute i Coulibali poprowadza MAli do zwysciestwa na Czarnym Ladzie..Pozdrawiam

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przed mistrzostwami liczylem na zwycięstwo Nigerii w turnieju, która obok 'Lwów' IMHO ma najlepszą pakę. Największe szanse na papierze mieli zatem wówczas Kamerun i Nigeria, ten pierwszy już nie gra. Czyżby więc Nigeria została mistrzem Czarnego Lądu?:) Po meczu z Kamerunem utwierdzam się w tej opinii.

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Szkoda porażki Kamerunu bo liczylem na to
    ze to oni wygraja ten turniej a tu porazka
    w cwiercfinale z Nigeria...:(

    wydaje sie ze Nigeria bedzie tym razem nie
    do ogrania i zdobedzie tytul...
    bo jakos nie widze rywali ktorzy
    mogliby im teraz zagroźić;)


    pozdro. ;]

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2003
    Postów
    215
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL LLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    TUNEZJA DAWAC , DAWAC !!!!!!!!!! Jest 1-1 :)

    Nie nawidze Nigerii :]

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec Awatar Payton
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    1,220
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Komentator z Tunezji był udany jak sam mecz:) Tunezja zaskoczyła mnie świetną grą, trzeba przyznać, że na ich tle Nigeria wypadła bardzo kiepsko.
    "Zresztą ja wolę pić niż uprawiać sport. To mniej niebezpieczne. I mniej idiotyczne."

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kurcze...i kto by pomyślał (nie ja bynajmniej), że Nigeria jednak nie zagra w finale...co prawda wyeliminowali "mój" Kamerun, ale jednak spodziewałam się, że to właśnie drużyna Nigerii powalczy o zwycięstwo w całym turnieju(gdy już moich faworytów zabrakło...)cóż...sport...nieprzewidywalny :)...w związku z zistniałą sytuacją nawet nie próbuję obstawiać wyniku sobotniego finału...jeśli chodzi o trzecie miejsce, to wydaje mi się, że Nigeria ogra Mali...chyba, że zagrają tak, jak dziś...

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec Awatar Payton
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    1,220
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Turniej niespodzianek. Przed rozpoczęciem rywalizacji na finał typowałbym Kamreun i Senegal. Do sprawienia niespodzianek wyznaczyłbym Mali i Nigerię. Tymczasem mamy finał Maroko - Tunezja. Marokańczycy już od paru lat są drużyną dobrze sobie radzącą w Afryce, Tunezja mnie bardzo zaskoczyła.
    Ogólnie jest jakaś dziwna tendencja - do tej pory w afrykańskiej piłce rządziły przede wszystkim państwa ze środka czarnego lądu. Kilka lat temu coś znaczyła też RPA.
    Teraz do głosu dochodzi północ, starczy spojrzeć na nazwiska piłkarzy z kadry Tunezji, są świetnie znani z ligi francuskiej.
    Przyczyn wczorajszej klęski jaką poniosła Nigeria dopatruję się w fatalnym ustawieniu taktycznym. Podwajanie pozycji na bokach wyglądało dziwacznie i nie przynosiło efektów, a sam Okocha w środku nie mógł rozwinąć skrzydeł.
    "Zresztą ja wolę pić niż uprawiać sport. To mniej niebezpieczne. I mniej idiotyczne."

  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    więc jednak trzecie miejsce dla Nigerii...czyli tak, jak przypuszczałam (choć raz się nie poyliłam ;) )...z niecierpliwością czekam na Wielki Finał :)
    pozdrawiam

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    No coz jestem w maly szok po tym co
    Nigeria zrobila w polfinale z Tunezja...
    zagrala cienko i odpadla choc bylem
    pewien ze po wygraniu z Kamerunem to
    oni wygraja caly Puchar...

    a dzis final Maroko - Tunezja

    szczerze mowiac trudno wskazac faworyta:)
    chodz Tunezja jest gospodarzem i ich
    kibice beda 12 zawodnikiem :), to Maroko
    jest ostatnio naprawde w swietnej formie...

    pozyjemy zobaczymy :P

    pozdro. ;]



  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    no jak narazie jest 1:0 dla tunezji gol santosa!!

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    gol dla Maroca 1:1!!

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
    2:1 dla Tunezji gol po zle interwencji bramkarza na polu karny dobija z latwoscia tunezyjczyk niepamietam jak sie nazywa ale 2:1 dla Tunezji!!

  29. Powrót do góry    #29
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2004
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czyli jednak gospodarze zgarnęli wszystko...;)...Tunezyjczycy powinni chyba też podziękować bramkarzowi Maroka ;), ponieważ bez jego "pomocy" sytuacja mogłaby wyglądać odrobinę inaczej...chociaż, kto wie...puchar dla Tunezji...po prostu...

  30. Powrót do góry    #30
    Początkujący
    Dołączył
    15-02-2004
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Takiego finału to ja się najmniej spodziewałem.
    ale życie ciągnie za sobą wiele niespodzianek.
    2-1 dla tunezji to sprawiedliwy wynik

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach

    Triumf gospodarzy

    Tunezja - Maroko 2:1 (1:1)
    Bramki: Francileudo dos Santos (5 min.), Ziad Jaziri (52 min.) - Youssef Mokhtari (38 min.)
    Sędzia: Falla Ndoye (Senegal). Widzów: 55 000.

    Tunezja: 1-Ali Boumnijel; 3-Karim Hagui, 15-Radhi Jaidi, 6-Hatem Trabelsi, 20-Clayton; 8-Mehdi Nafti (12-Jaohar Mnari 46'), 18-Slim Benachour (10-Kaies Ghodhbane 57'), 13-Riadh Bouazizi, 14-Adel Chedli; 5-Ziad Jaziri (7-Imed Mhadhebi 71'), 11-Francileudo dos Santos.

    Maroko: 1- Khalid Fouhami; 3-Akram Roumani (7-Jawad Zairi 74'), 4-Abdeslam Ouaddou, 5-Talal El Karkouri, 6-Noureddine Naybet; 2-Walid Regragui, 8-Abdelkrim Kissi, 15-Youssef Safri (11-Mohamed Yaacoubi 64'), 20-Youssef Hadji (9-Nabil Baha 87'); 17-Marouane Chammakh, 16-Youssef Mokhtari.

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Takiego finału to ja się najmniej spodziewałem.
    ale życie ciągnie za sobą wiele niespodzianek.
    2-1 dla tunezji to sprawiedliwy wynik
    Dla mnie to juz jest DUŻA niespodzianka, ze w finale nie zagrała Nigeria. Wygrali gospodarze i słusznie, bo pokazali sie z dobrej strony w całym turnieju.

    Bardzo fajnie oglada sie mecze PNA, tamtejsza piłke cechuje spontaniczny styl gry i czasami nawet smieszne akcje - to jest nawet lepsze od schematycznego europejskiego footballu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •