Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 206

Wątek: KUMLA - Jarosław Hampel IMŚ Juniorów

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2002
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    KUMLA - Jarosław Hampel IMŚ Juniorów

    Przed nami kolejny championat w kategorii juniorów. Tym razem "wszystkie drogi prowadzą do" szwedzkiej Kumli. Jak to w ostatnich latach bywa, spośród uczestników finału, znaczną ich częśc stanowią reprezentanci naszego kraju. Czy, tak jak w trzech ostatnich finałach, któremuś z nich uda się stanąc na podium?
    Czy swoje pozycje z ubiegłorocznego finału poprawią Dawid Howe i Krzysztof Kasprzak?? Być może Fredrik Lindgren wykorzysta atut "własnego" toru??
    Oczywiście szanse ma każdy z zawodników, a wszystko zweryfikują zawody.

    Lista startowa: (w kolejności: nr startowy, imię i nazwisko, federacja, kraj)

    1 David HOWE - ACU - Great Britain
    2 Kenneth BJERRE - DMU - Denmark
    3 Ryan FISHER - AMA - USA
    4 Peter LJUNG - SVEMO - Sweden
    5 Rafal SZOMBERSKI - PZM - Poland
    6 Jonas DAVIDSSON - SVEMO - Sweden
    7 Krzysztof KASPRZAK - PZM - Poland
    8 Oliver ALLEN - ACU - Great Britain
    9 Fredrik LINDGREN - SVEMO - Sweden
    10 Christopher HARRIS - ACU - Great Britain
    11 Robert MISKOWIAK - PZM - Poland
    12 Matej ZAGAR - AMZS - Slovenia
    13 Jamie SMITH - ACU - Great Britain
    14 Jaroslaw HAMPEL - PZM - Poland
    15 Niels-Kristian IVERSEN - DMU - Denmark
    16 Rafal KURMANSKI - PZM - Poland
    rezerwowi
    17 Łuksza ROMANEK - PZM - Poland
    18 Martin SMOLINSKI - DMSB - Germany

    Stan posiadania:
    5 Polaków + 1
    4 Anglików
    3 Szwedów
    2 Duńczyków
    1 Słoweniec
    1 Amerykanin
    + 1 Niemiec


    zdrów





  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    As sie synku pospieszyl z tematem... czasu jeszcze ho ho hoo co mozna narazie napisac. Jedynie tyle ze bede kibicowal za Poalkami a najbardziej to chyba wiadomo za kim - RAFAL SZOMBIERSKI.

    Mysle ze cos wiecej bedzie szlo powiedziec przed finalem a nie na tyle czasu przed nim... mam nadzieje ze cala stawka bedzie "cala" na ten turniej i nikomu nie przydazy sie jakas kontuzja. Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Jak się nasi postaraja to cale pudlo nasze :P

    Najchętniej :P
    1. Szumina
    2. Miskowiak
    3. Hampel

    As sie synku pospieszyl z tematem...
    hehe synku ;) Marecki synek :)

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i finał zbliża się nieubłaganie...

    Przy okazji, oceniającym szanse "Miśka" polecam ciekawy artykuł

    Zapewniam, że autor jest doskonale zorientowany w sytuacji Roberta

    Miłej lektury-> KLIK






  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2002
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czy moze ktos z wybierajacych sie do Kumli dysponuje jakimis wolnymi miejscami ?
    ewentualnie prosilbym o jakies info
    marecki@skrzynka.pl
    z gory thx


  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    08-04-2003
    Postów
    253
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po tym co w ostatniej kolejce pokazal Jarek Hampel to wlasnie on jest najwiekszym faworytem, ale takze pozostali inni polacy nie sa bez szans. Mozna powiedziec, ze podium powinno sie skladac wylacznie z polakow, chociaz jak zawsze niczego nie mozna przewidziec.
    Moje typy:
    1.J.Hampel
    2.R.Szombierski
    3.R.Miśkowiak

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zapowiada sie ciekawy turniej. Z Polaków na ten moment najmocniejszy jest chyba Hampel. Nie wiadomo co z Kasprzakiem. Mysle ze powinnismy miec 2 reprezentantow Polski na podium. Stawiam na Hampelka i Miśkowiaka, obaj sa teraz w dobrej formie, a Hampel jezdzi wrecz wybornie. Kto moze zagrozic Polakom?? Moim zdaniem nalezy sie obawiac Ljunga i Bjerre.

    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Zawody w Kumli - czyli kto zajmie 2 miejsce :-).

    Po tym co wczoraj zobaczylem na wlasne oczy we Wroclawiu stawiam w ciemno na Jarka. Bede mu kibicowal rowniez dlatego, ze jest bardzo sympatyczny i naturalny w swoich wywiadach ( czytaj nie wyszczerza zabkow :)). Bardzo go cenie, znakomity material na mistrza swiata ( seniorow ). Jesli nie bedzie zadnych wypadkow losowych to on wygra z kompletem i jeszcze rekord toru dolozy :).
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2002
    Postów
    92
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wygra ktoś z trójki: Lindgren, Hampel, Ljung (kolejność nieprzypadkowa).
    Szombierski jak nie poprawi startów to będzie miał trudności z miejscem w pierwszej dziesiątce.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Jeśli Kasprzak byłby w pełni sił, zapewne turniej ukończyl by z pięcioma trójkami ... jednak teraz nie wiadomo czy wogole pojedzie. Jeśli nie Kapsrzak to licze na niespodzianke Miskowiaka, gdyż bardzo go lubie i cenie :).
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    As sie synku pospieszyl z tematem...
    Hehehehe myslalem ze nie wytrzymam jak to przeczytalem :D

    Widzisz Marek.. jak ty mlodo wygladasz :D

    A jesli chodzi o to kto wygra to ja jestem za Jaroslawem Hamplem jest w bardzo dobrej formie, ostatnio co zrobil we Wroclawiu... :D

    Ale fajnie by bylo jakby wygral Miskowiak :D firmowy jezdziec Sportowychfaktow :D

    Pozdrawiam...

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    04-04-2003
    Postów
    277
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No bardzo bym chciał aby Jarek wygrał. Jest ostatnio w wybornej formie i ma wielkie szanse na wywalczenie tego mistrzostwa na koniec wieku juniorskiego. Pozostali Polacy też nie są na straconej pozycji. Miśkowiak i Szombierski napewno powalczą o te najwyższe laury, chociaż wydaje mi się, że Rafał nie jest obecnie w najwyższej formie - biore pod uwage jego występy w Tarnowie w meczach ligowych bo tam było mi dane go oglądać i wcale nie błyszczał, jednak na zawody takiej rangi napweno się zmobilizuje. Trzymam mocno kciuki za całą piątke, szkoda mi tylko, że Janusz Kołodziej się nie zdołał zakwalifikować do tego finału ale co się odwlecze to nie uciecze :)

    Do boju Polacy!!! :):):)

    Pozdro!!!

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    ja tam wierze w naszego Kurmanka, kurde oby na startach nie zostawal... ktos powiedzial ze Kasprzak gdyby nie kontuzja przywiozlby same trojki - smiech na sali, jest dobry, cenie go, ale na Hampela nie ma mocnych w tym momencie, chyba ze ktos bedzie u szczytu formy, idealnie przygotowany na te zawody. Hampel to juz jest zawodnik rangi swiatowej, jedyny w tym finale...

  14. Powrót do góry    #14
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wygra Lindgren. Ostatnio w Elitserien jeździ bardzo dobrze poza tym jednak u siebie na pewno bedzie mu łatwiej. Groźni będą Harris, Ljung, Howe i Zagar. Z naszych szanse ma tylko Hampel
    Polacy: Hampel 3-4, Szombierski, Kurmański 8-10, Miśkowiak 12-13 :( Kasprzak pewnie nie pojedzie.

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2002
    Postów
    501
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Matej!

    Po niedzielnym meczu we Wroclawiu nie wyobrazam sobie, zeby najlepszym z Polakow nie okazal sie Jaroslaw Hampel. Ja jednak nadal stawiam na mojego ulubienca - Slowenca - Mateja Zagara. Mam nadzieje ze uda mu sie wywalczyc medal!

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    08-12-2002
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hm na bank beda to ciekawe zawody i sadze ze podium bedzie cale bialo-czerwone!!Jarek Hampel w niedziele pokazal ze ma aspiracje na ten tytul i chyba najwieksze szanse z wszystkich Polakow!Nie mozna skreslac tez Miskowiaka,bo chlopak na pewno bedzie chcial potwierdzic swoja wyrownana forme!Sercem jestem za KUrmankiem,ale cos cienko go widze,niestety:(Jak na razie to nie prezentuje nic nadzywczajnego,i mam nadzieje ze na Kumle bedzie mial wzwyzke formy!!!!RAFAL ZIELONA JEST Z TOBA NA DOBRE I NA ZLE!!!!!!!

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar JoCKeR
    Dołączył
    19-02-2003
    Postów
    656
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Chcialbym aby wygral Kurmanek to pewnie przez zielonogorskie serce;) ale rozum ?? :P mowi ze zwyciezy Hampelek lub ktorys ze szwedow.Szkada ze nie pojedzie Kasprzak ale mlody jest jeszcze i ma czas na zdobycie tytulu ;)
    Kobiety sa jak sytuacje podbramkowe.... niewykorzystane sie mszcza Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,421
    Kliknij i podziękuj
    266
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    Tytuł wróci do Zielonej Góry??!!

    Ja się ciesze że "Kurmanek" nie jest w gronie faworytów coś mi to przypomina 3 lata temu też tak było z Kujawą nie był wogle brany pod uwage a jak się skończyło wszyscy wiemy:)


  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar JoCKeR
    Dołączył
    19-02-2003
    Postów
    656
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ja się ciesze że "Kurmanek" nie jest w gronie faworytów coś mi to przypomina 3 lata temu też tak było z Kujawą nie był wogle brany pod uwage a jak się skończyło wszyscy wiemy:)

    Byloby fajnie gdyby Kurman zdobyl tytul tylko zeby potem nie skonczyl jak Dawid "Mistrz Swiata i Okolic" Kujawa:)
    Kobiety sa jak sytuacje podbramkowe.... niewykorzystane sie mszcza Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Pamiętacie jakimi super-żelaznymi faworytami finału w Peterborough byli Dryml i Okoniewski?

    To jest właśnie przewaga finału jednodniowego nad cyklem GP. Jak ktoś ma "Dzień Konia", to wygra z każdym faworytem

    1973 IMS Szczakiel
    2001 IMSJ Kujawa
    2003 IMSJ ???

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety ale nie wierzę w sukces Szuminy. Dla mnie faworytem jest Hampel. Nawet jak w Rybniku pojechał słabo widać było, że ma on klasę. Hampel jeździ na serio dobrze i strasznie mi się podoba jego styl. Życzę mu tego zwycięstwa bo mu się ono należy. No a cóż, Szumina niestety albo się weźmie sa siebie albo rybki :P:P
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    moim zdaniem tytul powedruje do Frederika Lingrena, jednak mam nadzieje, ze ktorys z "naszych orlow" stanie na podium i ilosc przejdzie w jakosc, pozdrawiam!

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdyby żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się znaleźć na pudle, myślę że byłaby to wielka porażka. Mam nadzieję, że któryś z Polaków stanie na podium w tych zawodach. Do roli faworyta można bez żadnych watpliwości zaliczyć Hampelka, który ostatnio prezentuje się rewelacyjnie i może to właśnie on zdobędzie tytuł Mistrza Świata Juniorów. Napewno z racji tego, że Finał odbywa się w Szwecji groźni będą zarówno Lindgren oraz Ljung i w nich raczej też należałoby upatrywać zwycięzcę tych zawodów.
    Mimo tego, że bardzo lubię Szuminę to jestem realistą i dla mnie miejsce Rafała w pierwszej "6" w tych zawodach będzie już dużym osiągnięciem, ale oczywiście po cichu liczę na dużo większy sukces, a na jaki to widać pod każdym z moich wpisów :):):)

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2003
    Postów
    1,218
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 80 w 56 postach
    Byloby fajnie gdyby Kurman zdobyl tytul tylko zeby potem nie skonczyl jak Dawid "Mistrz Swiata i Okolic" Kujawa
    Moi zielonogórscy informatorzy donieśli, że Rafał Kurmański będzie dysponował sprzętem podobnej klasy co Hampel. Otto Weiss ma podstawić silnik GM-a, przygotowany specjalnie dla Kurmanka. Owiane jest tajemnicą, kto jest sponsorem tego wypozyczenia.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Byloby fajnie gdyby Kurman zdobyl tytul tylko zeby potem nie skonczyl jak Dawid "Mistrz Swiata i Okolic" Kujawa
    Moi zielonogórscy informatorzy donieśli, że Rafał Kurmański będzie dysponował sprzętem podobnej klasy co Hampel. Otto Weiss ma podstawić silnik GM-a, przygotowany specjalnie dla Kurmanka. Owiane jest tajemnicą, kto jest sponsorem tego wypozyczenia.
    Co za tajemnica ? :P
    ...to prezes klubu, którego kibice tak się kochaja z kibicami z zielonki

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Co za tajemnica ? :P
    ...to prezes klubu, którego kibice tak się kochaja z kibicami z zielonki
    Jeszcze jak napiszecie że w następnym sezonie Rafał przejdzie do tego klubu to już w ogóle będzie śmiesznie :P

    No a wracając do tematu, to mam wrażenie że w tym roku całe podjum będzie...biało-czerwone :D No w każdym razie jest na to ogromna szansa ;)

    No ale tak bardziej poważnie to na pewno można liczyć na Jarka i Rafała (jeśli faktycznie będzie miał "sprzęt"). Wśród stawki finalistów jakoś nie mogę się doszukać wielkich nazwisk, ale najgoźniejsi będą Szwedzi, Peter Ljung (kilka udancyh występów na SWC) oraz Jonas Davidsson (jeździ z Kołodziejem w Premier League i wydaje mi się że również ma "papiery").

    A najważniejsze (jak ktoś wspomniał) aby nowy mistrz nie był mistrzem swojego miasta i okolic, jak niegdyś Dawid K. ;)

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    07-12-2001
    Postów
    287
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jestem całym sercem za Rafałem ale jak napisał Pat to dużym sukcesem będzie miejsce "Szuminy" w pierwszej szóstce:) W co głęboko wierzę zresztą:P Pat na coś więcej to nie tylko ty liczysz:P...........

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam.

    Final zapowiada sie naprawde cool.Szkoda ze mnie tam nie ebdzie no ale coz...praca.
    Mam kilku faworytow i mysle ze wlasnie miedzy ta czworka rozstrzygnie sie sprawa mistrzostwa.Hampel,Ljung,Kasprzak i Zagar.Mam nadzieje ze Szumina tez pokaze nice speedway i nie przyniesie nam wstydu.
    Pozdrawiam.

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2002
    Postów
    369
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem jest to jeden z najatrakcyjniej obsadzonych turnijow IMŚJ ostatnich lat. Przeciez tutaj jest kilku BARDZO dobrze jezdzacych zawodnikow. Do walki moze sie wlaczyc sporo startujacych: Ljung, Szombierski, Kasprzak, Zagar, Hampel, Kurmański. Na pewno nie beda im odpuszczac Bjerre, Howe i Miśkowiak. Final bedzie straszliwie ciekawy. Tylko pozostaja pytania: Co bedzie z forma Kasprzaka po kontuzji? Czy Kurmanski dotrzyma obietnice i zalatwi lepszy sprzet? Czy Szombierski nie podlamie sie troche wynikiem na IME?
    Ogolnie mowiac, wszystkim tym, ktorzy jada do Kumli, zycze naprawde ciekawych zawodow.
    pozdrawiam

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mi sie wydaje czy nie dajecie na zwyciestwo zadnych szans fredrikowi lindgrenowi ??

    przeciez to imszj a final odbedzie sie na jego torze w kumli !! to chyba wlasnie on ma najwieksze szanse na zdobycie tytulu imsj - wielu twierdzi ze to nastpca tonyego i henki bo w koncu indianerna :)

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    mi sie wydaje czy nie dajecie na zwyciestwo zadnych szans fredrikowi lindgrenowi ??

    przeciez to imszj a final odbedzie sie na jego torze w kumli !! to chyba wlasnie on ma najwieksze szanse na zdobycie tytulu imsj - wielu twierdzi ze to nastpca tonyego i henki bo w koncu indianerna :)
    O - teraz jak o tym wspomniałeś (o czym nie bardzo wiedziałem :P) to już mu daje szansę na medal :D Ale nie największe :D

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-11-2001
    Postów
    733
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    5/16 czyli matematycznie mamy 31 % szans na złoto :)

    nie wiem skad kopiowana była lista startowa w tym watku, ale mam nadzieje ze po finale nazwisko SZOMBIERSKI bedzie juz poprawnie pisane hehe ( z i w srodku) :)
    Szczerze mowiac jednak sadzac po ostatnich startach Rafała to trudno mu bedzie załapac sie na pudło, woli walki nie mozna mu odmowic ale wyjscia spod tasmy ma tragiczne.

    Podobno tor w Kumli jest zblizony do naszych torow, tzn dosc szeroki i dlugi (jak na szwedzkie warunki) wiec licze ze ktorys z Orłów to wykorzysta i bedziemy mieli kolejnego mistrza swiata.

    18 Hampela w meczu z Apatorem robi wrazenie, ale jednak Jarek ma czasami problemy z dopasowaniem vide np Cz-w (0,0,3,3,3,3) i obawiam sie ze jak nie trafi od poczatku to dobrze nie bedzie.
    Osobiscie stawiam na Kasprzaka.

    Prawde mowiac nawet sie na te zawody wybierałem jednak jest to za daleko, a zwłaszcza przeprawa promem pochłania zbyt duzo czasu, tak ze... niestety.


  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    836
    Kliknij i podziękuj
    97
    Podziękowania: 29 w 18 postach
    Przed kontuzją stawiałem na Kasprzaka, teraz jeżeli nawet wystąpi to obawiam się że zajmie miejsce 5-8.

    Forma Jarka Hampela rośnie i mocno wierzę że powalczy o złoto.

    Niestety nic ostatnio nie wskazuje na to, że Rafał Kurmański może zamieszać w stawce finalistów, ani startów, ani dobrej jazdy na dystansie (kiedy on ostatnio wyprzedził kogoś na dystansie poza Jackiem Rempałą w Lesznie) ani super sprzętu. Poza tym, z drobnymi wyjątkami, nigdy nie błyszczał w turniejach indywidualnych. Tak więc jeżeli zajmie miejsce 5-8 to nalezy to przyjąć jako dobry wynik.

    Nie ma w tegorocznej stawce uznanych nazwisk ale na pewno groźni będą Szwedzi i Duńczycy.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drodzy forumowicze, czy nie wieczy czy Canal + robi relacje z tych zawodów. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Forma Jarka Hampela rośnie i mocno wierzę że powalczy o złoto.
    A ja nawet tego złota mu życzę... po tylu juniorskich latach należy mu się :)
    I on też tego pragnie, więc mam nadzieję, że nie spali go jakiś nagły przyrost ambicji... najlepiej niech sie porządnie wyśpi:P

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    21-02-2002
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaka jest www Indianerny? Ciekawi mnie geometria tamtejszego toru.

  37. Powrót do góry    #37
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mi sie wydaje czy nie dajecie na zwyciestwo zadnych szans fredrikowi lindgrenowi ??

    przeciez to imszj a final odbedzie sie na jego torze w kumli !! to chyba wlasnie on ma najwieksze szanse na zdobycie tytulu imsj - wielu twierdzi ze to nastpca tonyego i henki bo w koncu indianerna :)
    CYCek przeczytaj mój post (który jest nieco wyżej), a dokładniej pierwsze 2 wyrazy: Wygra Lindgren :)

    Swój tor to jednak duży atut i to on jest w moim mniemaniu faworytem.

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No do finalu coraz blizej. Mam nadzieje ze pojedzie Kasprzak ze kontuzja "wyleczy sie" do tego finalu. Bo gdyby nie Kasprzak to pojedzie znow ROmanek i znajac jego to akurat w Indywidualnym turnieju spisal by sie dobrze...

    Co do szans Polakow. W tym roku final jest wyjatkowo silny. Hampel ma zlapal forme nieziemska ostatnio i jest chyba jednym z murowanych faworytow.

    Ja oczywiscie trzymam za Szumina !! Jak by moglo byc inaczej :) Szumina bedzie sie chcial napewno pokazac w tym finale. W koncu to jego pierwszy i zarazem ostatni Championat Swiatowy w gronie juniorow. Trzeba sie godnie pozegnac. W lidze to juz zrobil :)

    RODACY DO BOJU !!! SZUMINA POWER !!!

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kasprzak

    Za radiem ELKA Leszno

    Kasper był wczoraj na konsultacji u profesora Trzaski, rokowania są dobre :)

    Szanse na start w Kumli rosną :)

    Decyzja będzie w czwartek, kiedy Krzychowi zdejmą gips i założą plastikowy opatrunek na nogę. Reszta będzie zależała od samopoczucia Krzycha.

    Jak powiedział Zenek : "nic na siłę nie będą robić "

    Krzychu wracaj szybko do zdrowia, ja chcę w Kumli zobaczyć Cię jak walczysz z Miśkiem :)

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    05-09-2003
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    szumina IMŚJ

    ja jestem sercem i duszom za szumina on nieraz nas już zaskoczył i mam nadzieje że zrobi to i tym razem
    najgraźniejszy jednak JArek Hampel który pod koniec złapał niepowtarzalna forma ostatnio przecierz niebyło dla niego mocnych objerzdżal każdeko !!!!!!!!!!!!!
    liczę takrz że Łukasz Romanek wyjedzie na tor i zdobedzie kilka punktów
    może nawet będzie jeździł całe mistrzostwa bo wciąż niewieadoma co za staem skokowym krzyśka kasprzaka
    już niewraz romanek pokazał że jest dobry chodź w lidze mu nie idzie <mimp>


    glory glory alleluja na szumine niema ****
    glory glory alleluja na szumine niema NIC!!!!!!

    una baloma blanka niema lepszego od romanka !!!!


    pozdROWienia

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja licze ze w skladzie pojawi sie Romanek - on zawsze gdy nikt na niego nie liczy sprawia niespodzianki... poza tym to typowy indywidualista ktory nie sprawdza sie niestety w lidze... wiec moze bedzie to jego dzionek? hehe

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    20-08-2001
    Postów
    337
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam. Nie czarujmy się, ze Polacy zajmy 3 pierwsze miejsca w Kumli, to malo realne zwazywszy na to, ze jezdza w Szwecji, nawet gdyby zawody odbywaly sie w Polsce to i tak bylby problem z takim wynikiem. Faworytem jest napewno Hampel, najbardziej doswiadczony z naszych orłów, zna kilka torów zagranicznych i wie jak trzeba jechac, udowodnil to w DPŚ, poza tym nalezy mu sie to złoto, bo w tych najwazniejszych imprezach zawsze mu cos nie pujdzie. Mam nadzieje ze teraz szczescie bedzie z nim. Na Szumine i Miskowiaka nie stawialbym, potrafia jechac owszem, ale na wlasnych smieciach. Co do dyspozycji Kurmanka to ostatnio z jego blyskotliwoscia na starcie cos nienajlepiej, na dystansie jest lepiej. Ze sprzetem przygotowywanym na takie wazne, jedniodniowe starty to jest tak, ze albo sie trafi i wtedy jest sukces, albo sie nie trafi i totalna klapa. Licze na Rafala, tym bardziej ze malo osob stawia go w gronie faworytow. Do nich naleza napewno Szwedzi (Ljung) to co wyprawia ostatnio w DPŚ i GP stawia go w tej roli, powalcza Howe, Zagar i Dunczyk. W sprawie "Kaspera" nie wypowiadam sie bo jego forma po upadku, jesli wogule pojedzie jest duza niewiadoma. Sprzet napewno ma. Zobaczymy.
    DO BOJU POLACY MEDAL POWINIEN BYC.
    pozdrawiam Grandi

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Romanek podobno ostro szykuje się do finału. Ma jechać z tą samą maszyną, na której zdobył MIMP (nigdy więcej na niej nie jechał) i ma z nim jechać Otto Weiss. A czy to są ploty to trudno powiedzieć. Mam nadzieje, że mimo wszystko pojedzie Kasprzak.
    Osobiście życze Romankowi jak najlepiej, ale jak się zaprezentuje dobrze, a nie daj Boże zdobędzie medal, to osobiście go za jaja na słupie telegraficznym powiesze (i niech nadaje :D;)) za olewanie ligi!!!


    pozdROWienia

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie mowcie mi o Romanku !!!!

    Olewa lige ile tylko wejdzie i foruje swoje nazwisko w turniejach indywidualnych. Ma w dupie lige i wszystko dookola oprucz siebie.

    MIMP - ROMANEK, SREBRNY KASK - ROMANEK 11 punktow !!

    Liga - Dawid Stachyra go wozi na wlasnym torze !!!!

    Kapitan wieszaj go ale Mi to juz !! A niech zrobi w KUmli jakis dobry rezultat a w lidze nic to mu centrala miedzy oczy szczela !! :)

    Co do Kasprzaka.. racja co mowi Zenek "nic na sile". Mam jednak nadzieje ze Kasper wystartuje. Wywalczyl sobie ten awans i niech jedzie. Osobiscie gdyby nie ta kontuzja stawial bym go wysoko, bardzo wysoko. Niestety znow musiala w tym sezonie stanac komus na drodze kontuzja :(

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    za wieczorem wrocławia

    Celuje w złoto

    Żużel: Junior Atlasu Wrocław już czuje gorączkę sobotniego finału w Kumli, ale wcześniej chce się wyciszyć w leśnym kurorcie nad jeziorem w Szwecji
    - Zainwestowałem naprawdę duże pieniądze w sprzęt. I powiem szczerze, że jak zajmę miejsce poza podium, to będę mocno rozczarowany - powiedział nam Jarosław Hampel, który od wczoraj przebywa w Szwecji i szykuje się do walki o złoto w finale indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Swój ostatni występ w światowym finale z udziałem juniorów Hampel traktuje bardzo poważnie.

    Jarosław Hampel ma znakomicie przygotowane motocykle i ze spokojem oczekuje na sobotni finał.To dlatego pojechał do Szwecji już w poniedziałek wieczorem. - Wybrałem taki wariant, żeby przed samym finałem nie odczuwać zmęczenia po podróży z Polski - podkreśla Hampel, chociaż jego kalendarz w najbliższych dniach i tak jest dość mocno napięty. Wczoraj walczył o ligowe punkty w barwach szwedzkiej Kaparny Goeteborg, która podejmowała na własnym torze zespół Tomasza Golloba, Vastervik. Dzisiaj natomiast Hampelek udaje się do Vastervik z rewizytą, ale już nie na ligę, lecz na turniej pożegnalny Australijczyka Todda Wiltshire'a. - Ten turniej potraktuję ulgowo. Wynik nie będzie miał żadnego znaczenia. Będę chciał jeszcze raz przetestować sprzęt, wszystko dokładnie posprawdzać. Później w piątek biorę udział w treningu na torze w Kumli, no i w sobotę finał - mówi Hampel.

    Ma z czego wybierać

    Do walki o złoto stanie perfekcyjnie przygotowany sprzętowo. Będzie miał do dyspozycji motocykle, na których z powodzeniem ściga się na co dzień na torach w Szwecji i dodatkowo silniki specjalnie przygotowane przez jego mechanika, Grabersena Flemminga, na występ w finale. - Dużo zainwestowałem w sprzęt, choć sam jeszcze nie wiem do końca, z którego silnika skorzystam w sobotę. W każdym razie wszystkie motocykle są świetnie przygotowane i naprawdę mam z czego wybierać - uspokaja Hampel.

    Sposób na ciszę

    Tor w Kumli też nie powinien stanowić dla naszego zawodnika żadnego problemu. W tym roku Hampel podczas rozgrywek ligi szwedzkiej jeździł już na tym stadionie w meczu z tamtejszą Indianerną i zdobył 11 punktów. - To było w maju, ale faktycznie ten tor mi odpowiada. Jest dobry do wyprzedzania, a to duży plus. Dlatego w sobotę szykują się bardzo atrakcyjne zawody - zaznacza junior Atlasu.
    Hampel powoli zaczyna już odczuwać napięcie przed zawodami. - Na każdym kroku da się odczuć olbrzymie ciśnienie, ale nie daje się zwariować. Dobrze, że zawody odbywają się w Szwecji, gdzie mam swoje dobre sposoby, żeby się zrelaksować. Jaki to sposób? Wolne chwile przed finałem chcę spędzić w zacisznym kurorcie blisko lasu nad jeziorem. Tam można znaleźć ciszę i spokój, żeby wypocząć - zdradził nam Hampel, który w Atlasie uchodzi za największego śpiocha.

    Trafić z ustawieniem

    Hampel może zostać drugim po Piotrze Protasiewiczu zawodnikiem, który w barwach wrocławskiego klubu sięgnie po najcenniejsze trofeum globu w rywalizacji juniorów. Gdy "Pepe" triumfował w 1996 roku w niemieckim Olching miał u swojego boku wielokrotnego medalistę mistrzostw świata, Duńczyka Tommy'ego Knudsena. Hampel też będzie miał w sobotę swojego opienkuna. W tej roli wystąpi jego duński mechanik Flemming. - Najważniejsze będzie to, żeby już od pierwszego wyścigu idealnie trafić z ustawieniem silnika, na którym będę jechał. To może być kluczowa sprawa podczas tych zawodów, bo fizycznie czuję się znakomicie. Jestem wyjątkowo zmobilizowany i nie ukrywam, że chciałbym wrócić do kraju ze złotym medalem - kończy nasz zawodnik.

    Medale Polaków w IMŚ juniorów
    1996 (Olching, Niemcy) - złoto Piotr Protasiewicz
    1997 (Mseno, Czechy) - srebro Rafał Dobrucki
    1998 (Piła, Polska) - złoto Robert Dados, srebro Krzysztof Jabłoński
    2000 (Gorzów Wlkp., Polska) - srebro Krzysztof Cegielski, brąz Jarosław Hampel
    2001 (Peterborough, Anglia) - złoto Dawid Kujawa, brąz Rafał Okoniewski (11. miejsce Hampel)
    2002 (Slany, Czechy) - srebro Krzysztof Kasprzak (Hampel nie startował)

    Tor idealny do walki
    Piotr Protasiewicz (zawodnik Apatora Toruń oraz szwedzkiej Indianerny Kumla): - Jeżeli chodzi o tor w Kumli, to naprawdę zawodnicy biorący udział w finale IMŚ juniorów nie mają się czego obawiać. To zdecydowanie najlepszy i najszybszy tor w Szwecji, który przypomina obiekty w Polsce. Trzeba na nim jechać bardzo odważnie i szybko. Wyprzedzać można w każdym miejscu - i po zewnętrznej i po wewnętrznej, bo ten tor idealnie nadaje się do walki. Dlatego uważam, że nasi zawodnicy nie mogli lepiej trafić i na pewno zaliczani są do faworytów.

    Kłopoty Kasprzaka
    Do tegorocznego finalu IMŚ juniorów awansowało aż pięciu Polaków. Oprócz Jarosława Hampela na torze w Kumli wystartują Rafał Kurmański (ZKŻ Zielona Góra), Rafał Szombierski (RKM Rybnik) oraz Robert Miśkowiak (Polonia Piła). Nie wiadomo czy pojedzie Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno), który dwa tygodnie temu złamał nogę. Jego lekarz twierdzi, że zawodnik nie jest zdolny do jazdy. Ostateczna decyzja należy jednak do Kasprzaka.

    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •