Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Zapis czata ze Zbigniewem Zarzyckim

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    19-02-2003
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zapis czata ze Zbigniewem Zarzyckim

    MODERATOR: Witam, dzis gosciem czatu jest siatkarski mistrz olimpijski z Montrealu, Zbigniew Zarzycki. Zaczynamy o 12.00

    esox: dzień dobry

    ZARZYCKI: Witam wszystkich. Czekam na pytania

    pawel_zagumny: dlaczego obrzuca sie pan blotem z panem wspanialym i to w prasie?

    ZARZYCKI: Po pierwsze jestem zbyt kulturalny, zeby obrzucac sie blotem. NIgdy nie uzyłem żadne brzydkiego słowa, bo zbyt szanuje kibicow siatkowki.

    esox: jak można wytłumaczyć fenomen polskiej siatkowki chodzi mi o to czemu na każdym meczu jest komplet najlepszej publiczności naświecie ????

    ZARZYCKI: Myślę, że jest to m.in nasza zasługa mistryow Swata i mistrzow olimpijskich. Jeśli państwo zdajecie sobie sprawę, że macie przed soba byłych mistrzow swiata juniorow to podobnie jak ja wierzycie, ze stac ich na wielkie wyniki

    sports: awansujemy do finału LS

    ZARZYCKI: Jak bym w to nie wierzył, to by mnie tutaj nie buło. Musimy awansować dla naszych kibicow!

    esox: wiadomo ,że obecnie reprezentacja nie gra w najsilniejszym składzie mam pytanie o to kogo z nieobecnych umieściłby pan w obecnym składzie i dlaczego ?

    ZARZYCKI: Wszystko jest wyjaśnione. Zawodnicy byli sprawdzani w niejednym meczu. Teraz od trenera zależy odpowiednie zestawienie zespołu na najważniejsze imprezy. Mamy graczy uznanych w Europie np, Papke, Swirerski czy np, Szczerbaniuk

    kibol: czy interesuje sie pan pilka nozna? Jesli tak czy ogladal pan popis naszych orlow?

    ZARZYCKI: Oglądałem, ubolewałem i jestem zszokowany słabą postawą polskiego zespołu.

    wspanialy_na_alaske: czy uwaza pan, ze wiedza pana pokolenia, ze znakomitej druzyny, zostala z pozytkiem wykorzystana w naszej siatkowce?

    ZARZYCKI: Niestety nie i tak jak powiedziałem ciągle jesteśmy do dyspozycji we wszystkich kwestiach dotyczących dobra polskiej siatkówki.

    chicken: Dlaczego w siatkowce skandal goni skandal?

    ZARZYCKI: Dziś do sportu weszły duże pieniądze z czym wiążą się skandale. Dla mnie w sporcie powinny być najważniejsze wyniki.

    krystian: Czy pana komentarze telewizyjne nie sa zbyt ostre?NIe zostawil pan suchej nitki na zawodnikach?

    ZARZYCKI: Szanuję telewidzów i staram się obiektywnie ocenieć sytuacje w danym momencie. KIedy jest dobrze nigdy nie powiem złego słowa, a kiedy jest żle muszę państwu powiedzieć, żę jest żle. Jeśli państwo nas rozumieją, to nasze zdanie jest podobne (patrz...

    kosa: Dzisiejszy sport to w wiekszosci dla mnie oszustwa, doping i wszechobecna kasa. czy zgodzi sie pan z opinia ze prawdziwy sport jest na poziomie TKKF?

    ZARZYCKI: Zawodnikow i trenerow nie powinny intersować inne sprawy. a tylko wspaniała postawa na boisku. NIeprawda, że sport jest nieprawdziwy

    baracuda: czy nasza reprezentacja moze w jakikolwiek sposob byc porownywana do kadry pana wagnera z lat 70-tych?

    ZARZYCKI: Oczywiście, że tak. My nie byliśmy mistrzami świata juniorow, a zdobyliśmy wszystkie tytuły.

    pablo: czy uwaza pan ze trener Wspanialy sprawdza sie w roli trenera reprezentacji?

    ZARZYCKI: Niech wyniki odpowiedzą na to pytanie, bo z kulturą ma kłopoty.

    pawel_zagumny: dlaczego pan wspanialy zareagowal tak nietypowo na krytyke. w koncu nasza kadra grala marnie...

    pawel_zagumny: czy poczul sie pan obrazony wypowiedziami pana wspanialego?

    ZARZYCKI: Naturalnie i to bardzo i nie tylko ja i podzielam pana zdanie, że grała marnie.

    buldog: Kiedy bedzie pan prowadzil jakas druzyne ligowa?

    ZARZYCKI: To nie zależy ode mnie. Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju rozdądne propozycje.

    wspanialy_na_alaske: a zgodzi sie pan z opinia, ze majac - jak na polskie warunki - taki dream team, jak w kedzierzynie-kozlu, w roi trenera tytul zdobylby nawet moj trzyletni chrzesniak?

    ZARZYCKI: W pewnym sensie tak. No, ale może trochę starszy.

    krystian: Jaka taktyke trzeba obrac na mecze z Rosjanami?Wiadomo ze to one beda decydowaly o naszym być albo nie być w finalach w hiszpanii.

    ZARZYCKI: Przede wszystkim pozytywne nastawienie psychiczne. Zawodnicy są bardzo dobrzy i tylko wiara w sukces może nam dać zwycięstwo. Nie obawiłbym się Rosji, a pracowałbym nad swoim zespołem i przy takiej publiczności sukces jest murowany

    mlodysiatkarz: Dzień dobry! Chciałbym Pana zapytać mjak Pan mysli czy rzeczywiście przyczyną porazki Polaków z Wenezuelą w I meczu miał wpływ daleki i zbyt późny przylot z Ameryki Południowej?? I jeszcze jadno-jakie typy na Hiszpanie?????

    ZARZYCKI: Według mnie nie była to rzeczywista przyczna porażki. Przyczyną było złe przygotowanie mentalne zespołu do tego meczu. Z HIszpanią nie możęmy przegrać.

    baracuda: czy polscy siatkarze grali z wenezuela tak jak polscy pilkarze ze szwecja czy gorzej?

    ZARZYCKI: Porównywalnie, ale mamy na myśli mecz przegrany. Wynik zresztą był identyczny.

    esox: od dawna wiadomo że polskiej reprezentacji brakuje lidera czy po dwóch meczach z Wenezuelą na miano takiego lidera zasługuje Piotr Gruszka ???

    ZARZYCKI: Dwa mecze nie rozwiązują problemu. To trener powinien wiedzieć na kogo stawiać.

    kosai: czy reprezentacja przeżywa kryzys?

    ZARZYCKI: Nie sądzę. Reprezentacja powinna bzć zawsze przygotowana, obojętnie kto gra, do dobrych występów.

    wspanialy_na_alaske: a moze pana pokolenie zatrzymalo sie na nowosciach szkoleniowych z tal 70-tych i 80-tych i stad klopoty ze znalezieniem pracy?

    ZARZYCKI: Jesteśmy szanowani i uznawani w Europie. Kilku moich przyjaciół odnosi sukcesy w klubach zagranicznych.

    pablo: Jak pan sadzi ktore miejsce zajmiemy w ME w Niemczeczech.Czy mamy szanse na wystep w Pucharze Świata?

    ZARZYCKI: Zdodnie z moim charakterem jechałbym po medal. I to gwarantowałoby nam udziałw Pucharze Świata. Wszystkie tytuły musi wygrać zespół.

    mlodysiatkarz: Teraz troche z innej beczki...Chciałbym zapytać, który według Pana miał najwiekszy (ostatnio) wkład w rozwój reprezentacyjnej siatkówki- Bosek, Mazur czy Wspaniały??

    ZARZYCKI: Myślę, że każdy z nich dołożył swoją cegiełkę.

    esox: czy Marcin Nowak pasuje do tej reprezentacji ??? osobiscie uważam że jest troche "drewniany" i postawiłbym na zawodnika niższego ale lepiej skordynowanego poza tym denerwuje mnie u Nowaka jego zagrywka momentami świetna qa momentami wołająca o...

    ZARZYCKI: To trener decyduje kto jest w reprezentacji.

    wspanialy_na_alaske: a czy zgodzi sie pan z wypowiedzia pana wspanialego, ze pana praca za granica - owszem, ale nic nie przyniosla polskiej siatkowce, bo zadnego polskiego gracza pan nie odchowal?

    ZARZYCKI: Nie zgadzam się. Samo rozsławianie polskiej siatkówki przeze mnie i moich kolegów, zapraszanie polskich klubów za granicę i nie moja to wina, że do dziś nie wychowuję.

    mlodysiatkarz: Czy moze Pan wie w jakiej polskiej hali najlepiej gra sie naszym siatkarzom???

    ZARZYCKI: Nie obrażąjąc innych miast uważam, że grają najlepiej w Katowicach i Łodzi. Wygrane z Brazylią i Argentyną po wspaniałych meczach są tego najlepszyum dowodem

    baracuda: czy zgodzilby sie pan wspolnie z panem wspanialym poprowadzic kadre?

    ZARZYCKI: Nie.

    esox: papke ,świderski ,murek,gruszka ,golas ,nowak ,ignaczak czy to optymalne zestawienie naszej repry ? jeśli nie to dlaczego ???

    ZARZYCKI: Uważam, że jest to zestawienie bardzo bliskie ideału.

    pawel_zagumny: czy obecny sklad reprezentacji jest optymalny? a moze boi sie pan cokolwiek na ten temat powiedziec, bo zaraz napadnie na pana pan wspanialy :-)

    ZARZYCKI: Napaści się nie obawiam, ale jest ona możliwa. Biorąc pod uwagę kontuzje - skład jest chyba dobry.

    esox: jak pan sądzi ile meczy Polska jest w stanie wygrać z Rosjanami ????

    ZARZYCKI: Grając bardzo dobrze nawet wszystkie.

    esox: czy tonie jest tak ze mamy zespół z potencjałem na medal igrzysk olimpijskich ale jak przyjdzie co do czego to zabraknie nam tego czegos czym dysponują włosi , brazylijczycy ,rosjanie i jugosłowianie czyli mentalności zwyciężców ???

    ZARZYCKI: Całkowicie się z tym zgadzam. Brakuje mam tylko mentalności zwycięzców.

    mlodysiatkarz: Mam pytanie typowo trenerskie. Czy po takim np. beznadziejnym meczu jak z wenezuelą na zawodników trzeba krzyknąć czy "głaskać" ???

    ZARZYCKI: Metody są różne. Dobry trener powinien je znać.

    kibol: Siatkowka plazowa cieszy sie coraz wieksza popularnoscia. Co pan sadzi na temat tej dyscypliny?

    ZARZYCKI: Kocham siatkówkę i każda jej odmiana jest dla mnie cudowna.

    kosai: czy lepiej zeby polacy do konca walczyli o awans to turnieju finalowego czy moze lepiej zeby sobie odpuscili i potraktowali te mecze jako przygotowanie do mistrzostw europy?

    ZARZYCKI: Zawodnicy są profesjonalistami. Muszą szanować kibiców i każdy mecz traktować jak byłby to mecz o wszystko.

    esox: czy to że najlepszy zespół klubowy Mostostal Kędzierzyn-Koźle może przestać się liczyć w krajowych rozgrywkach (z powodów wiadomych ) może mieć negatywny wpływ na naszą repre ???

    ZARZYCKI: Nie sądzę. Może przez to być bardziej wyrównany poziom całej ligi.

    mlodysiatkarz: który z młodych zawodnimków (wiekowo) w kadrze zaskoczył pana pozytywnie?

    ZARZYCKI: Na daną chwilę Gołaś

    kosai: jak polska liga prezentuje sie na tle innych?która to siła w europie

    ZARZYCKI: Miernikiem tego jest postawa reprezentacji. Dwa razy byliśmy w finale Pucharu Europy

    wspanialy_na_alaske: podobno byliscie (jestescie?) z panem wspanialym kolegami? jesli to prawda, niech zyja wrogowie!

    ZARZYCKI: Ubolewam nad tym, ale po epitetach ze strony pana Wspaniałego skierowanych do mnie i pana Boska, a pośrednio też do moich przyjaciół - wszystko jest jasne.

    ZARZYCKI: Serdecznie dziękuję wszystkim Interneutom. Widzę, że zarówno mnie jak i państu leży na sercu dobro polskiej siatkówki. Zapraszam na mecze. Trzymajmy razem kciuki za powodzenie polskiej reprezentacji. Jestem mile zaskoczony państwa wyskoą wiedzą si...

    ZARZYCKI: siatkarską. Do zobaczenia

    MODERATOR: Dzieki za udzial w czacie.


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    12-06-2003
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten człowiek jest żenujący...
    "Jestem otwarty na propozycje" "Z takim składem jak w Mosto nawet dziecko odnosiłoby sukcesy" itp.
    Przecież to jakaś paranoja, i niech mi nikt nie mówi, ze on sie nie czepia wspaniałego.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-12-2002
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten człowiek jest żenujący...
    "Jestem otwarty na propozycje" "Z takim składem jak w Mosto nawet dziecko odnosiłoby sukcesy" itp.
    Przecież to jakaś paranoja, i niech mi nikt nie mówi, ze on sie nie czepia wspaniałego.
    a ja uważam że to bardzo dobrze ze ktoś nie boi się powiedzieć tego co myśli - i całkowicie się z ZZ zgadzam.dla mnie żenujące jest co innego...a propos czepiania się- nie wiem czy jak ktoś by mnie wyzwał publicznie umiałabym być obojętna...ps. księgowa czekam na odpowiedz mailową !!!

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewnie ,że się czepia i to całkiem słusznie... Poza tym ma prawo jako człowiek "ze świata siatkówki" do prezentowania publicznie swojego zdania, bynajmniej po to jest zapraszany do studia. I nawet jeśli to są słowa krytyki to świadczy o tym ,że jest żenujący? Zejdźmy na ziemię, Zarzycki w wielu kwestiach ma rację! nie mówię tutaj tylko o tym co napisał w powyższym czacie. Nie chcę również dac na dzień DZISIEJSZY do zrozumienia , że "Wspaniały musi odejść", ale krytyka jak najbardziej jest uzasadniona i zamiast sie na nią pienić, na miejscu Wspaniałego, wyciągnąłbym wnioski. A może by coś z tego było... Jeszcze raz powtarzam, jestem daleki od stwierdzenia ,że potrzeba zmiany trenera. To rozstrzygnie historia, którą będziemy oceniać na jesień . Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    959
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W pewnych kwestiach Zarzycki ma rację co do gry naszych orłów w przegranym meczu z Hiszpanią -2 razy w Hiszpanii i z Wenezuelą,nikt mu nie ujmuje tego co zrobił jako zawodnik. Ciekawa jestem co zrobil jako trener, czy jak to napisał Weteran - zawsze bezrobotni trenerzy maja krytykować trenera kadry? Na czacie natomiast zachował sie jak bufon faktycznie - stwierdzając że taką dryzyne jak Mosto może prowadzić dziecko. Tu wychodzi właśnie ta dlugo skrywana inteligencja Zarzyckiego. podejrzewam że Zarzycki jest tak świetnym trenerem iż potrafiłby z tą drużyna uplasowac sie na 5-6 miejscu w pls.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nikt Wspaniałemu nie odbierze sukcesów z Mostostalem, nikt Zarzyckiemu nie odbierze tego co sam zdobył.
    Natomiast jeśli chodzi o kadrę to Walduś jak dotąd radzi sobie kiepsko (:)) i nadrabia miną. Oczywiście, że kluczową sprawą, która będzie brana przy ocenie Wspaniałego będzie wynik osiągnięty na ME. Jednak pewnych faktów nie można pominąć:
    - ciągłe mówienie, "że nie wiadomo w jakiej formie jest zespół"
    - wakacyjny cykl przygotowań do kolejnych meczów LS.
    - nierealizowaine celu jakim miało być ogrywanie młodych


  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    651
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z mojej strony mogę powiedzieć, że bardzo lubie i szanuje pana Zarzyckiego, za to co dokonał jako siatkarz i nie tylko:
    -fajnie się go słucha w TV, potrafi się wysłowić(może to pan Zarzycki powinien być komentatorem, zamiast Ambroziaka ? :D)
    -wie o siatkówce wszystko co można wiedzieć:P
    -potrafi zachować kulturę wypowiedzi czego nie można powiedzieć o Wspaniałym.

    Pozdrawiam.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten człowiek jest żenujący...
    "Jestem otwarty na propozycje" "Z takim składem jak w Mosto nawet dziecko odnosiłoby sukcesy" itp.
    Przecież to jakaś paranoja, i niech mi nikt nie mówi, ze on sie nie czepia wspaniałego.
    bo taki skłąd jak Mosto to nawet ja bym do mistrzostwa poprowadził !
    ten skłąd złożył Jan Such a Wspaniały wienczy jego dzieło. to jak ja bym dostał taki gotowy skład to mógłbym , a właściwie bym zdobył mistrza :)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy ktoś z Was wie kiedy zaczyna się cykl szkoleniowo - przygotowawczy do Mistrzostw Europy i ma jego jakiś zarys bo mnie to jakoś wymknęło się i nie słuchałem wypowiedzi WW.Pozdrowionka

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja wiem - 2 dni przed ME :)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    925
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jerry - wydaje mi się że "wakacyjny cykl treningów" od wtorku do czwartku nie zależy od WW tlko od braku kasy pzps
    Panters - chyba Ci się miesza za Sucha nie było Kardosza, ne grał Lipa, nie było Kubicy, Stancla.Świdra czyli 4 z 7 zawodników / pierwszej 6/ więc nie gadaj bzdr że WW zbiera owoce. Such wygral raz MP , drugim razem nu się nie udało. WW robi to 4 razy i osiąga wyniki w LM.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •