Pokaż wyniki od 1 do 22 z 22

Wątek: Emocje a żużlowe tory

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Emocje a żużlowe tory

    Zdecydowałem się na rejestrację po przeczytaniu tematu,, najpiękniejszy bieg w historii żużla”. Takich biegów a nawet meczów gdzie niemal każdy bieg mógłby się o to miano ubiegać było kiedyś mnóstwo. Niemal w każdym klubie byli zawodnicy, których jazdę i walkę wspomina się na bezdechu, pomimo że występowali na torze zanim większość z nas przyszła na świat. Takich zawodników biegów i meczów niestety jest coraz mniej. I to nie, dlatego że kiedyś kamienie były bardziej twarde i woda bardziej mokra tylko, dlatego że obecnie tory żużlowe nadają się do walki dopiero pod koniec meczu. Proszę zwróćcie uwagę, że w zasadzie każdy z wymienionych przez Was biegów miał miejsce pod koniec zawodów. Dlaczego tak się dzieje nie muszę wam chyba tłumaczyć? I tu rodzi się pytanie czy naprawdę jesteśmy skazani na oglądanie minimum 10 biegów typu peleton żeby przeżyć trochę emocji, dla których przyszliśmy na mecz? Na mecze przychodzi coraz mniej kibiców, ja też coraz rzadziej mam na to ochotę. Np. na inaugurację w Zielonej przyszedł nadkomplet, jak myślicie ile będzie kibiców, jeżeli przegrają np. dwa kolejne a emocje będą trwały do pierwszego wirażu? Mecz, który nie wzbudza żadnych emocji poza tym, jakim zakończy się wynikiem nie zachęca do zapłaty za bilet, bo gazeta lub chwila na stronie PŻ kosztuje o wiele taniej.
    Niektórzy z Was są bardzo blisko z zawodnikami i kierownictwem swoich klubów może warto o tym z nimi pogadać?. Może warto stworzyć w tej sprawie wspólny front wszystkich fanów prawdziwego żużla? Proszę o Wasze opinie i propozycje w tej sprawie.
    Spragniony emocji kibic żużlowy - Mirfan
    Ps. O tym, jakie wyniki osiągają dzięki takim torom nasi żużlowcy za granicą, gdy oprócz szybkości motocykla liczy się umiejętność jazdy i walki każdy może przekonać się sam.



  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mirfan:
    Nie zupelnie sie z Toba zgodze, ponieważ emocje są i to na wielu meczach, a dlaczego coraz mmniej kibicow ma chec przyjsc na stadion??
    Ano dlatego bo jest trudna sytuacja gospodarcza w kraju i nie kazdy moze sobie pozwolic na wyjscie na zuzel z rodzina.
    Na wielu stadionach jest odpowiedni tor do jazdy i myslę, że przy tym sprzecie ktory maja zawodnicy(bardzo szybki) walka toczy sie czasem na granicy ryzyka i przysparza nam-kibicom- wielu wspanialych wrazen.
    Innym czynnikiem ktory wplywa na to, ze coraz mniej ludzi chodzi na stadiony jest zla promocja żużla. Trzeba zachecic ludzi, żeby chodzili na mecze, informowac ich kiedy i gdzie odbywaja sie jakies zawody i stworzyc atrakcyjne warunki dla nas.
    Ja jestem mloda:) , mam 15 lat i nie wiem jak bylo kiedys, ale nie chce mi sie wierzyc, że tory sprawiaja, że ludzie nie odwiedzają stadionow.
    Jesli chodzi o ligę, to na ilość kibicow ma oczywiscie wplyw poziom danego spotkania i jezeli liga bedzie wyrownana to emocje beda wieksze. Może wlasnie regulamin takze sprawia, że niektórzy nie odczuwaja tych emocji, bo sytuacja w żużlu jest nie anjlepsza i nie pozwala zbudowac wyrownanej ligi...Może być wiele powodow (jesli jest tak ajk Ty mowisz), że ludzie nie odczuwaja checi pojscia na żużel...Lecz chyba nie zdolamy uzyskac tu jednoznacznej odpowiedzi, bo na to ma wplywy wiele czynnikow.
    Pozdro

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Emocje?

    ... są, ale właśnie przygnębienie społeczństwa sytuacją w kraju i upośledzeniem finansowym oraz rządami sld powoduje, że nikomu nic się nie chce ... I nie dziwota ... Na torze, gdzie zawodnickom tez trochę przykrócono, także to widać.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-10-2001
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rowniez ja sie nie zgodze z tym stwierdzeniem!
    Zuzel nie dlatego podupada,ze mecze sa nie ciekawe,ale dlatego ze mamy trudna sytuacje gospodarcza i jak ktos ma wydac 100 zl na mecz (2doroslych-50zl,dwojka dzieci-20zl,jakies przekaski,pamiatki i setka peka),to woli czas ten spedzic na pikniku lesnym za polowe tej ceny,a wynik przeczyta tuz po meczu np.na www.sportowefakty.pl:).
    Nie uwazam rowniez,aby w dzisiejszych czasach,zawody byly mniej atrakcyjne!Sa obcokrajowcy,polscy zawodnicy ktorzy w lidze pokonuja nawet mistrzow swiata,nowe rekordy torow,a wiec nie ma co tesknic za czasami Romka Jankowskiego,Ryska Dolomisiewicza czy moze Zgrzeblarek.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odpowiedź jest prosta. Bo na takie imprezy jak SGP w Polsce, które są bardzo dobrą promocją tego sportu, gdyż startują Ci najlepsi, bilety mają nadruk ceny, którą jak się widzi to się odechciewa wszystkiego. Żeby zabrać całą rodzinkę na taką imprezę trzeba opróżnić portfel do zera, a przecież żyć za coś trzeba. Już nie mówię o cenach meczy ligowych i o publice. Przecież naprawdę niewiele kobiet chodzi na speedway. Dla nich bilety mogą być za darmo, niewielka strata, ale jak wygląda wtedy stadion? Pełny. Na każdą promocję trzeba trochę wydać.
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    W Gdańsku bracia Cieślewiczowie polepszają widowisko!! ... walcząc miedzy sobą tak zawzięcie jakby według zasady "życie albo śmierć.." Kiedy tak nieraz na nich patrzałem bałem sie zeby sie nie zabili nawzajem, ale wszystko zawsze było git, oni naprawde z nudego meczu potrafili zrobic super widowsiko!! Takich zawodników powinno być wiecej!! A pozatym z tego co mówił założyciel tematu to cos tam pisał ze pod koniec zawodów są dobre tory do walki i wtedy sie dzieją najlepsze. Może próba toru przez całą drużyne zrobi tak ze ten proces przesunie sie o 2-3 biegi wcześniej wiec chyba mamy jakiś plus nowego (starego) przepisu. No i pozaty jeśli chodzi o to ze pod koniec są super biegi to moze tez miec związek z tym ze losy meczu roztrzygają sie na końcu zawodów wiec zawodnicy wtedy bardziej walczą i wogóle. Ja osobiście uważam ze tu nie chodzi o nawierzchnie ale geometrie toru!! Bo prosze zobaczyć na Bydgoszcz, tam tor jest tak iedalny do walki ze aż miło popatrzeć, jak na wizji sport pokazywali jakieś zawody to były one full wypas!!! Pozdro dla wszystkich kibiców z Bydzi i poprostu aż im zazdroszcze ze posiadaja taki dobry tor!!
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-10-2001
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Masz Kania racje,ale jak tu pogodzic zarobki obcokrajowcow,pustki w klubowej kasie,brak sprzetu z promocja zuzla polegajacej na obnizce cen,biletow darmowych dla kobiet itd.itp.

    ps.W Austrii na "glupi"turniej gdzie jezdza chlopaki,ktorzy nie potrafia sie do konca "zlamac"trzeba niekiedy zaplacic 12Euro i nikt nie placze.Wiem tu sie inaczej zarabia,ale moim zdaniem w PL juz nie ma z czego opuszczac:(

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Balu
    Wiesz kiedy kobieta będzie miała za darmo to i mężowi nie będzie truć dupy, że znowu na mecz idzie i że go nie ma w domu w niedziele tylko z nim pójdzie, bo co będzie siedzieć w domu. Jak pójdzie żona to może i koleżanka żony no i jej mąż, wiesz jaki wpływ mają kobiety w dzisiejszych czasach :):):)
    Pamiętam jak w Rybniku raz była impra gdzie kobity miały za darmo, było prawie full na stadionie, ale jaka atmosfera była !!! Nie było chamstwa a i przyjemniej jakoś się zrobiło :):)
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-10-2001
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moze i w tej logice jest jakis sens,ale teraz potrzebujemy jakiegos "krolika doswiadczalnego" do testow.Jak by wypalilo pewnie wszedzie na stadionach zuzlowych w Polsce kobitki wchodzily by za darmo:)A co zrobic z meczami gdzie wiadomo,ze nawet bez biletow darmowych dla plci pieknej bedzie komplet?
    Powiem nawet,ze ciesze sie jak widze ze speedway wywoluje zainteresowanie u kobiet,szkoda tylke ze nie u mojej:)Ale na nia to chyba nawet darmowe bilety nie pomoga:)

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    05-04-2003
    Postów
    24
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rozumiem

    Mojej babie musiałbym dopłacać żeby ze mną poszła!!!! :)

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Konio ,u mnie akurat była odwrotna sytuacja.To ja jestem winna temu ,że mój małżonek z radością chodzi ze mną na żużel.I wiele koleżanek mi tego zazdrości.Na swoich doświadczeniach przekonałam się ,że najlepszą promocją żużla jestesmy my sami.Jak niewierzysz spytaj się kto jest winny temu,że tak bardzo lubi ten sport.Oczywiście sytuacja materialna kibica też jest ważna,ale znam wielu takich co mają mało, mimo wszystko znajdą parę złotych aby przyjść choćby na te najwazniejsze mecze.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Kiedyś na łamach Tygodnika Żuzlowego przeczytałem artykuł o skonstruowaniu przez Japończyków silnika żużlowego zasilanego zwyczajną benzyną.Nie pamientam już dokładnie, ale okazało się po testach lub symulacjach, że sinik ten wytrzymuje z drobnymi naprawami cały sezon.Osiągał o dwadzieścia procent mniejszą prętkość niż silnik klasyczny.Silnik miał być testowany w Wielkiej Brytani, ale nie było więcej informacji o tym silniku i jego losach.Porównując to do obecnego serwisu silnika wychodzi o wiele mniejszy koszt, który mam nadzieje odzwierciedlił by się też na biletach.Wiem że zaraz wszyscy nazwią mnie fantastą i oszołomem, ale gdyby drążyć temat i zainteresować może nawet, a może przedewszystkim firmę promującą GP coś by z tego wyszło.Im przecież też zależy na obniżeniu kosztów.Byłaby to operacja długotrwała i kosztowna bo wszyscy musieliby się przestawić na te silniki.Argument przekonywujący zaczerpnę z budownictwa, ocieplając budynek też trzeba wydać sporo gotówki, ale po pewnym czasie zwróci sie ona z nawiązką przez mniejszy koszt opału.

    Pozdrowienia
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    a co ma piernik do wiatraka?chyba tylko to ze zdaje sie z maki jest nei wiem sam :P powinnismy miec zroznicowane tory ale przeciez to jakie widowisko ogladamy nie zalezy od tego czy tor jest twardy czy mietki :P obejrzyj sobie memorial smoczyka w lesznie z roku 2002 tyle biegow z taka walka dawno nie widzialem! a przeciesz taki beton tam jest :)

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    [quote]a co ma piernik do wiatraka?chyba tylko to ze zdaje sie z maki jest nei wiem sam

    Ano pośrednio ma, bo jak były w początkach lat dziewiećdiesiątych pełne stadiony(chyba sobie przypominasz)to nikt nie poruszał sprawy atrakcyjności wyścigów, że są monotonne i poza pierwszym wirażem to przeważnie kolejność już jest ustalona.Ja chciałem tylko powiedzieć że jak będą tańsze bilety to może wrócimy lub się przybliżemy do lat dziewięćdziesiątych.Można zauważyć kibiców stojących pod stadionem(za drogi bilet)i nasłuchujących wyników.Nie jest ich znowu tak dużo, ale nie są to wszyscy kibice co w wyniku drogiego biletu nie poszli na zawody.Takie jest moje zdanie.

    Pozdrawiam.
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    zgadzam sie fis ale to ejst kwestia biletow a nie torow bilety sa za drogie ale czy to jest wina torow?nie to juz sprawa dzialaczy i drogich czesci itd a z tym sie zgadzam ze ceny powinny byc nizsze

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cieszy mnie to Oman666 że się ze mną zgadzasz.Jeszcze sprawa tych motorów o których wcześniej pisałem.Sądzę że gdy będą woniejsze to też wzrosnie możliwość wyprzedzeń w czasie biegu bo teraz to rakieta dobry start optymalna ścieżka i jak nie zrobi błędu to nikt go nie wyprzedzi.A tak trochę chumorystycznie to można by wsadzić paru czołowych zawodników na sprzęt szkółkowiczów i sprawdzic tę moją teorie.

    Pozdrawiam

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Osiągał o dwadzieścia procent mniejszą prętkość niż silnik klasyczny
    lipa, 20 % to duzo . Ja lubie chodzic na zuzel zeby ogladac predkosc. Pamietam jak jakies 3 lata temu jezdili po błotku. Wtedy walsnie mieli ppredkosc o 20 % mniejsza. LIpa, jezdzili tak wolno i nudno ze to nie mialo sensu . Za takie cos nie dałbym nawet grosza. Ja zostaje przy obecnej kasie i przy normalnych silnikach.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    lipa, 20 % to duzo . Ja lubie chodzic na zuzel zeby ogladac predkosc. Pamietam jak jakies 3 lata temu jezdili po błotku. Wtedy walsnie mieli ppredkosc o 20 % mniejsza. LIpa, jezdzili tak wolno i nudno ze to nie mialo sensu . Za takie cos nie dałbym nawet grosza. Ja zostaje przy obecnej kasie i przy normalnych silnikach. [/quote]

    Ale po błotku jeżdzili na wyprostowanych motorach i delikatnie żeby tylko nie zaliczyć gleby, ja też bym takiego czegoś oglądać nie chciał.Ja mówię o normalnej jeżdzie.Kilka, kilkanaście lat temu jakie czasy wykręcali i co nie było emocji.To jest rzędu 10-12 sekund, to tak jakby się cofnąć kilka lat wstecz, ale jednocześnie do przodu bo kto by nie chciał płacić za bilet np połowę mniej.W formule 1 też robiono ograniczenia i spadała przez to prędkość i ciągle dla tysięcy kibiców jest emocjonująca.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    fis znowu sie zgadzam!!!! kiedys jak byly wolniejsze motory bylo wiecej mijanek ! zawodnicy musieli miec wieksza sile fizyczna paradoksalnie dzisiaj zeby wejsc w luk wykorzystuja moc silnika wiekszosc przed lukiem zwalnia a pozniej na wejsciu gaz do dechy i jakos tak bedzie i tak ucza w szkolkach a to jest zly trop! kiedys zeby zlamac maszyne to trza bylo miec pare a dzisiaj?silnij mocny
    fis zaczyna mi sie naprawde podobac twoj kont myslanie :)

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    370
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A może brak emocji spowodowany jest tym, że tory żużlowe w wielu miastach w drugiej połowie lat 90' zostały przebudowane, tj. skrócone, troche na wzór angielski i teraz są bardziej techniczne. Choć przyznaje się że czasy te pamiętam jak przez mgłe, ale wydaj mi się że kiedyś mogliśmy oglądać lepsze widowiska. Może coś w tym jest?

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    a wedlug mnie im krotszy tor i mniejsze predkosci tym lepsze widowisko dlaczego?bo nie maja czasu sie "rozjechac" po calym torze i nie ma takich sznurkow jak dzisiaj ale moze sie myle :P

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    ...Jak by wypalilo pewnie wszedzie na stadionach zuzlowych w Polsce kobitki wchodzily by za darmo:)...
    A ilu bysmy mieli przebierancow!!! hi, hi, hi ... :P

    PeZet

    "Wszystkie dziewczyny na traktory!"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •