Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: BOKS: A.Gołota przed sądem

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar JoCKeR
    Dołączył
    19-02-2003
    Postów
    656
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    BOKS: A.Gołota przed sądem

    Gołota stanął przed sądem

    Przed Sądem Rejonowym w Sopocie rozpoczął się w czwartek proces przeciwko Andrzejowi Gołocie, oskarżonemu o pobicie mężczyzny przed jednym z hoteli w Sopocie. Znanemu bokserowi grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

    Jak ustalono podczas śledztwa 18 października ub.r. ok. godz. szóstej rano Gołota kilkakrotnie uderzył znajdującego się w taksówce Jarosława T. pięściami w głowę, a także go kopnął. 41-letni producent reklam z Warszawy m.in. ze wstrząśnieniem pnia mózgu trafił do szpitala.

    Według prokuratury, w następstwie tego "pokrzywdzony doznał obrażeń naruszających czynności narządów ciała, na czas powyżej siedmiu dni".

    Bokser w czwartek nie przyznał się do pobicia i spowodowania dotkliwych obrażeń u Jarosława T. Odpowiadał z wolnej stopy, bowiem po postawieniu zarzutów sąd nakazał mu wpłacenie 30 tys. zł kaucji.

    Przedstawiając swoją wersję wydarzeń, Gołota powiedział, że kiedy przyjechał pod hotel ze swoim kierowcą, na podjeździe stała taksówka, która uniemożliwiała wjazd pod wejście i zaparkowanie jego auta. Dodał, że po kilku minutach oczekiwania wyszedł z samochodu i zapytał taksówkarza, czemu nie odjeżdża.

    "Taksówkarz pokazywał, że w samochodzie coś się dzieje. Podszedłem i zobaczyłem pasażera. Leżał, a głowę miał na siedzeniu kierowcy. Kiedy się schyliłem, zostałem kopnięty w twarz. To był celny cios. Po kopnięciu miałem od wewnątrz rozciętą wargę i dziąsło" - mówił Gołota.

    Wyjaśnił, że pod wpływem odruchu "wpadł" do taksówki i chciał uderzyć Jarosława T. "Chciałem mu oddać tym, czym mnie poczęstował" - stwierdził Gołota.

    Jednak nie miał możliwości uderzenia mężczyzny, bo w taksówce było mało miejsca, a Jarosław T. wierzgał nogami. Według Gołoty, żaden z kilku razów, które próbował zadać, nie dosięgnął twarzy pokrzywdzonego. "Trafiłem go może raz w nogę(...) Zniszczyłem taksometr i coś jeszcze" - powiedział.

    Według jego relacji, po tym został odciągnięty od taksówki przez swojego kierowcę i poszedł do hotelu. Po ok. pół godzinie, wychodząc z pokoju, widział w hallu przy recepcji leżącego człowieka z obrażeniami głowy, ale nie wie, czy był to pokrzywdzony. Miał słyszeć, jak leżący kopał policjanta i kogoś z ochrony.

    Sędzia wypytywał Gołotę o jego wyjaśnienia złożone przed policją i prokuratorem tuż po zatrzymaniu. Miał on wtedy m.in. powiedzieć, że: "dał mu dwa, trzy uderzenia".

    Bokser w czwartek wyjaśniał, że nie pamięta tego, co jest w protokole, bo był wtedy zmęczony i niewyspany. Wykluczył, że zadał razy. Tłumaczył, że za uderzenie przyjął wyprowadzenie ciosu.

    Zeznający przed sądem Jarosław T. zaprzeczył, że pierwszy zaatakował Gołotę. Według niego, to bokser po utarczkach słownych wymierzył mu cios, kiedy siedział jeszcze w taksówce.

    "Pamiętam, że zostałem uderzony w twarz. Przypominam sobie, że krzyczałem do kolegi, który siedział w taksówce, żeby wezwał pomoc. Dalej trudno mi powiedzieć co się działo, a co później zostało mi zrelacjonowane. Możliwe, że gdy się broniłem, leżąc w taksówce, kopnąłem Andrzeja Gołotę" - stwierdził.

    Obaj mężczyźni przyznali, że przed incydentem pili alkohol.

    Podczas składania wyjaśnień Gołota stwierdził, że mimo iż nie czuje się winny, próbował dogadać się z pokrzywdzonym. Nie doszło do tego, bowiem pełnomocnik Jarosława T. miał zażądać 100 tys. USD, a jego na to nie stać. W przerwie rozprawy powiedział dziennikarzom, że mógłby zaoferować 10-20 tys. zł.

    Jarosław T. wyjaśnił dziennikarzom, że dał swojemu pełnomocnikowi "wolną rękę" w żądaniu zadośćuczynienia, który miał uzależnić roszczenie od zarobków Gołoty. Zaznaczył, że choć do końca tego jeszcze nie wie, ale raczej nie będzie procesował się z Gołotą o odszkodowanie.


    Posparowali sobie a teraz sie wlocza po sadach tak to bywa kiedy alkohol odbiera rozum :P

    Kobiety sa jak sytuacje podbramkowe.... niewykorzystane sie mszcza Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gołota to jest debil i tyle.Gośc nie ma rozumu.Takim dobrym bokserem mógłbyc.Niestety już wcześniej szajba mu uderzyła do głowy.On nawet sie wysłowić nie umie dobrze.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    595
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj chtba sie nie doczekamy pojedynku Gołota-Sqaleta , ja tego faceta nie rozumię był bardo dobry , walczył z najlepszymi , i zaczeło mu odbijać...Powinien brać przykład z Michalczewskiego....!!!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Nie ma nawet co porównywać Gołote do Michalczewskiego, tygrys to typ prawdziwego wojownika, nie bał się żadnego przeciwnika, a Gołota...
    Wracając do tematu to może w końcu się czegoś nauczy, bo ostatnio Gołocie kompletnie odbija.
    Jedno jest pewne bić słabszych od siebie to on umie bardzo dobrze.
    CKM&AZS

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar JoCKeR
    Dołączył
    19-02-2003
    Postów
    656
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Listem gończym ma być poszukiwany bokser, Andrzej Gołota. Zadecydował o tym w środę Sąd Rejonowy w Sopocie, który chce aresztować sportowca za to, że nie usprawiedliwił nieobecności na rozprawie. Gołota odpowiada za pobicie mężczyzny. Decyzja nie jest prawomocna.

    "Sąd postanowił w środę zmienić środek zapobiegawczy w stosunku do oskarżonego Andrzeja G. W miejsce poręczenia majątkowego w wysokości 30 tys. zł postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące od chwili zatrzymania. Zarządził też poszukiwanie oskarżonego listem gończym" - powiedziała w środę rzeczniczka Sądu Okręgowego, Hanna Langa-Bieszki.

    Obrona zapowiada zaskarżenie decyzji.

    Andrzej Gołota odpowiada przed sądem w Sopocie za to, że w październiku ubiegłego roku pobił przed jednym z sopockich hoteli Jarosława T., producenta reklam z Warszawy. Grozi mu za to od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Podczas rozprawy rozpoczynającej proces w marcu 2003 r. sportowiec nie przyznał się do winy.




    za WP

    Jak moze stawic sie w sadzie skoro przygotowuje sie do walki z Nixem:)
    A co do tego ze nie usprawidliwil swej nieobecnosci,to pewnie zapomial ze w ogole jest rozprawa.
    Kobiety sa jak sytuacje podbramkowe.... niewykorzystane sie mszcza Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Listem gończym ma być poszukiwany bokser, Andrzej Gołota.
    Chyba nigdy nie zrozumiem polskiego prawa.

    Logika podpowiada, że poszukuje się kogoś, kto się ukrywa. Tu nic takiego raczej nie ma miejsca. Gołota sobie jedynie olewa sądy. Podobnie jak inny Andrzej, też zawodnik wagi ciężkiej:).

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    04-05-2003
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mój znajomy widział Gołote w październiku na siłowni w Balic Oasis , mówił że Gołota jakiś nerwowy nadzwyczajnie rozdrażniony cytuje: „ lekki defekt mózgu czy coś w tym stylu” ja się nie dziwie takiego zachowania w końcu stoczył sporo walk i nie wszystkie wygrał więc jak wiadomo kilka solidnych strzałów dostał na czachę .

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-10-2002
    Postów
    918
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to jest już wrak... on chce jeszcze powalczyć. Z czym do ludzi? :( lepiej niech da sobie spokój, nawet Salety się bał, a te 250tyś. zielonych mógł zaikasować od Tygrysa.

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    widziałem go ostatnio w tv, i zaskoczył mnie ale raczej pozytywnie:):)

    Holy, Mike - to są prawdziwe wraki, a nadal walczą. Lenox też juz raczej "dryfuje":P

    Twastara nie rozśmieszaj.
    Gołota tak się boi Przema Skarpety, jak RoyJJ bał się Tigera

    Andrzej wracaj!!!!!
    Już tylko 33 dni

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak sobie to czytam i mimo niesprzyjajacych okolicznosci (wlasnie mi kolejny roczek stuknal sic!) musze przyznac, ze czasem nawet fajnie jest zyc sobie w takim kraju pelnym paradoksow i niedorzecznosci.

    Ja nie rozumiem, jak caly wielki wymiar sprawiedliwosci nie moze poradzic sobie z jednym Golota. Za co oni pieniadze dostaja? Za siedzenie na tylkach i przegladanie akt? To ja tez tak chce!

    Za to gdyby Golota nie byl Golota, tylko zwyklym Iksinskim zaatakowanym i zmuszonym do obrony to juz dawno by siedzial.

    Ale Endrju ma ich wszystkich gdzies. On jest wielki bogaty pan, on mieszka w America, on moze wiecej...

    Panie Golota, dla mnies jest pan skonczony. Coraz bardziej upodabniasz sie pan do jednego z imiennikow, tylko gustownego krawacika brak

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak sobie to czytam i mimo niesprzyjajacych okolicznosci (wlasnie mi kolejny roczek stuknal sic!) musze przyznac, ze czasem nawet fajnie jest zyc sobie w takim kraju pelnym paradoksow i niedorzecznosci.
    sic!
    gdyby Golota nie byl Golota, tylko zwyklym Iksinskim zaatakowanym i zmuszonym do obrony to juz dawno by siedzial.

    Ale Endrju ma ich wszystkich gdzies. On jest wielki bogaty pan, on mieszka w America, on moze wiecej...
    brawo!
    ale nie do końca.
    Gołota (juz) nie jest bogaty pan, choc mieszka w Ameryce.

    A pierwsze zdanie tłumaczy, dlaczego Gołota nie mieszka w Polsce.
    Panie Golota, dla mnies jest pan skonczony. Coraz bardziej upodabniasz sie pan do jednego z imiennikow, tylko gustownego krawacika brak
    Panno(?) Octavio, pan Gołota niezwykł nosić krawacików, nawet przy wyjątkowych okazjach



  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PANNA Ocktavia odpowiada ;))))

    1. Jakkolwiek mozna kraatow nie lubic, aczkolwiek sa sytuacje, w ktorych ich brak jest jakby nieporzadany i swidczy o czlowieku.

    2.Pieniazki maja taka specyficzna wlasciwosc, ze znikaja, jesli sie ich nie mnozy. Pan Andrzej chyba o tym zapomnial :) A do Polski nie ma po co wracac- tu juz chyba nic wielkiego nie osiagnie, ani w sporcie, ani w jakiejkolwiek dziedzinie, bo wszedzie ciagnac sie za nim bedzie znajomy smrod

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pieniażki znikają najszybciej, gdy się ma żonę:P. I właśnie o tym Gołota zapomniał.

    Może i nic juz nie osiągnie, ale alternatywy nie widzę. Wolę czekac na powrót Gołoty niż liczyc, ze doczekamy się lepszego Polaka w wadze ciężkiej. Bo sie nie doczekamy. Przynajmniej nie w tym tysiącleciu.

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gepcio: ot swieta racja :)[z ta zona oczywiscie, ja swoich planow malzenskich nie zdradzam, coby okolicznych panow szlag od razu nie trafil]

    A co do potencjalnego Goloty 2, to z tak malymi nakladami na sport, a juz zwlaszcza taki sport jak boks, to na nic wielkiego liczyc nie mozemy.
    Oczywiscie raz na jakis czas wybitnie wybitny bokser, ale w tych realiach to rzuci sport dosc szybko i poszuka sobie innego zajecia, ktore zapewni mu staly dochod.

    BTW, jak to wyglada ze sponsorami Goloty. Piast nadal ma z nim podpisana umowe?

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i już nikt Gołoty nie sciga zadnym listem:). Inna sprawa że ten liścik obowiązywał tylko na terenie Polski, więc pewnie i tak za szybko by go nie znaleźli:P

    A z tymi sponsorami to nie mam pojęcia. Ale wątpię żeby go cos jeszcze łaczyło z Piastem, bo w końcu prawie 3 lata zajmował się kopaniem ogródka.
    A piwo jedno z gorszych, jesli nie najgorsze, wiec moze i dobrze.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fakt, piwo wstretne, chociaz wczoraj wybralam sie do Czech na degustacje i Pilsner tez nie lepszy :)

    W sumie jakos niespecjalnie zaluje Goloty. Robil sobie co chce i kiedy chce, traktujac przy tym czesto innych jak scierwo do zlania.
    Walka z Tysonem byla jego koncem.
    Nie liczylabym na nic wiecej

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Panowie sędziowie, uwaga, pan Andrzej w gniewie może nieźle przy ... dolić!!! ;)

    A na serio: dajmy juz sobie spokój z tym niewykorzystanym półmózgiem, to zdrowy obciach ...

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    fakt że zdrowy do końce to ona chyba nie jest ale cóż:)
    dostał jeszcze jedna szansę , walczy i zobaczymy jak się to wszystko rozwinie

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nijak się rozwinie! Ten facet ma talent, ale to nie wszystko. Dla mnie to bandyta! Wiadomo- bokser niekoniecznie musi umieć się elokwentnie wysławiać czy mieć jakieś super wykształcenie, ale czasami trzeba się umieć zachować...Gołota już kiedyś taką szansę miał. Na końcu uciekł z ringu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •