Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Powrót do dwóch lig ???

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Powrót do dwóch lig ???

    Proponuje skomentować tekst artykułu zamieszczonego w http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...7&news_id=3272.
    Czy możliwy jest porwót do dwóch lig żużlowych w bieżacym sezonie?
    Wydaje mi sie, że nie z kilku względów:
    1. Nie ma to najmniejszego sensu. Kluby drugoligowe nie maja najmniejszych szans w walce w I lidze. Zapaść finansowa jest ogromna.
    2. 24 spotkania w rundzie zasadniczej - brak terminów. Z drugiej strony szansa dla młodzieży na większą ilość startów. Są jednak zawodnicy startujący w kilku ligach i dla nich byłby to problem.
    3. Ewentualność "przerzucenia" 2 klubów I ligowych do Ekstraligi nie wchodzi w grę. Składy przygotowane np.przez Rybnik, Gorzów, Gniezno pozwolą na skuteczną obrone przed spadkiem. I pozostaje kwestia które dwie!!! drużyny mają awansować, bo większa ilość drużyn w najwyższej klasie rozgrywek jest chyba nierealna.
    4. Najwłściwsza będzie chyba reorganizacja rozgrywek w kolejnym sezonie. Chyba juz to kiedys ktoś proponował?


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-04-2002
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Byloby to dobrym rozwiasaniem ale nie za piec dwunasta.Teraz bylby to cios dla tych zawodnikow,ktorzy statrują w ligach zagranicznych.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    dobry pomysł

    ale od przyszłego sezonu ! i zmiany jakie miały by nastąpić muszą byc znane już teraz
    GG 1655034
    prognoza pogody RMF FM 17.06.03 godz.16.00
    "Najcieplej jest w woj. Lubuskim, bo 23 stopnie w Lesznie" Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    24-10-2002
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To dobre rozwiazanie,ale nie w tym sezonie.Wprowadzenie dwoch lig zrobi duzo zamieszania.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Proponuje skorzystac z gotowego rozwiazania zaproponowanego przez Rufina po zakonczeniu sezonu 2002. Gdyby wtedy ktos chcial w Warszawce ta propozycje przeanalizowac latwo by sie do niej przekonal, no ale ze nikt z warszawki tego nie wymyslil to propozycja zostala olana.

    Jak komus sie chce to niech odszuka sobie ten pomysl gdzies na naszym forum.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    1,199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    !i

    Moze byc dobrze duzo by bylo meczy . I moglo byc by tez zle . Ja mysle zeby mozna bylo by doloczyc nowe kluby do II ligi nie wiem czy to dobry pomysl .

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    17-02-2003
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    TAK

    Uważam , ze powrut do 2 lig jest nieunikniony , to kwestia czasu . Co bedzie jesli odejdo nastepne 2 kluby . Bedziemy rozgrywać czwurmecze ? Poza tym jest przepaść miedzy druzynami aspirującymi do medali i broniących sie przed spadkiem . Jeszcze niedawno nie mozna bylo przewidzieć kto spadnie z ligi , a kto awansuje . Oczywiscie trzeba tylko do tego stworzyć sensowny regulamin , nic nie na wariata.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    No muszę przyznać, że Ania same mądre rzeczy tam popisała :d. Ja jestem za powrotem do dwóch lig. Krosno już 4 sezon będzie jeździło w II lidze i powiem wam, że mi się już to nudzi. Odkąd zreformowano te rozgrywki, to obejrzałem raptem parę ciekawych spotkań... A tak pamiętam jeszcze sezon przed reformą kiedy w lidze jeździło bodajże 13 ekip było o wiele ciekawiej... (w Krośnie). To byłe świetne czasy, pamiętam jak pod koniec sezonu w meczu z Włókniarzem który był wówczas liderem w meczu debiutował młodziutkiMirek Szczurek i podbijał serca publiczności objeżdżając Rune Holte jak chciał :D. Pamiętam świetne mecze Ostrowem, Opolem, Stalą II Rzeszów... Jaka to była frajda jak do Krosna przyjechały takie asy jak: Chris Louis, Todd Wiltshire, Sam Ermolenko, Rune Holta, Laszlo Bodi:D, Andrew Huszcza, Sean Wilson, Sławek Drabik.... to była wielka frajda dla kibica zobaczyć takich zawodników. Chociaż też wiem, że ci których kluby były w czubie raczej tak entuzjastycznie nie podchodzili to pojedynków z takim np. Krosnem...

    Przez pewien czas myślałem czy nie warto by było wprowadzić takiego systemu jak w Anglii, gdzie kto ma kasę jeździ w Elite League, a kto nie ma w Premier League. Ale ten pomysł odpada, bo raczej tylko obniżył by atrakcyjność ligi...

    Dlatego według mnie w tym roku najlepiej by (póki jest jeszcze „trochę” czasu) zreformować drugą ligę aby każdy z każdym pojechał cztery razy... i będzie lulu :). A za rok wprowadzić 2 ligi, i wtedy w pierwszej 10 zespołów, a w drugiej cała reszta czyli gdzieś 11/12 chyba...

    Pozdrawiam,
    Bazyli

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zgoda

    Widzę, ze wszyscy jesteśmy tego samego zdania. Zmiany są konieczne, ale nie wtym roku. Szkoda, że czyta nas tak mało działaczy GKSŻ :( :( :(

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    191
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prędzej czy pózniej nieunikniony będzie powrót do dwóch lig.I nie będzie decydował o tym jakiś laik z Warszawy ale samo życie.Jeszcze pare lat i niektóre kluby całkowicie(niestety)znikną z żużlowej mapy Polski.Ale niestety o tym nie wiedzą lub niechcą wiedzieć niektórzy działacze.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na spotkaniu, które odbyło się wczoraj w sprawie terminarza drugiej ligi żużlowej ustalono, że obowiązującym terminarzem będzie pierwotnie ustalona wersja z 8 klubami, czyli po wycofaniu Pogoni i Śląska z dwoma klubami pauzującymi w każdej kolejce.

    Alternatywnne terminarze obejmowały: wersję, w której w każdej kolejce odbywają się trzy mecze, wersję z z podwójną ilością spotkań "każdy z każdym" oraz wersję z play-off-em po rundzie zasadniczej. Decyzja co do pierwszej, aktualnie obowiązującej wersji terminarza nie jest jednak ostateczna i być może zostanie jeszcze zmieniona.


    Źródlo: http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...7&news_id=3699

    Jak widać wszystko najprawdopodobnij pozostanie po staremu.

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Powrót do dwóch lig ???
    Proponuję przenieść rozmowę na ten temat do tego wątku:

    Zmiana rozgrywek drugiej ligi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •