Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 78

Wątek: Kto nastepca Bonka ??

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    10-09-2002
    Postów
    324
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kto nastepca Bonka ??

    Kto w.g was powinnien byc nastepca Bonka ?
    Ja mam tylko jednego kandyta - Verner Liczka - nie przegral z Bonkiem rywalizacje a uwazam ze jest trenerem Wielkeio formatu - przypomnijcie sobie jak pracowal w Poloni i jak teraz jego asysten sobie radzi w Swicie ..


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TYLKO Jerzy Engel.Przynajmniej za jego kadencji nasi coś grali no i awansowali do MŚ choć się na Mundialu Polakom nie powodło.Reprezentację mógłby również przejąć Henryk Kasperczak

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2002
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tylko nie Engel

    Typy na nowego trenera
    Liczka badz Kasperczak

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    924
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak jak moi poprzednicy na tym stanowisku widze tylko Jurka Engela, gdyz to on naprawde wprowadzil naszą druzyne do MŚ i za jego kadencji moglismy sie cieszyc z sukcesow bialo-czerwonych. Mam nadzieje, ze to ten czlowiek obejmie tą funkcje i zdarzy zbudowac druzyne, bo czasu jest malo, ktora awansuje do EURO.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    1,677
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Robcio i młodziki!

    Na kij tu się wpisujecie?Jest już temat o Bońku.Czy nie można tam się wpisywać?A wiec moderatorzy skasujcie ten temat:)

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,678
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Na stanowisko selokcjonera kadry najchętniej widziałbym trenera Wisły H.Kasperczaka lub ewentualnie szkoleniowca Czeskiej młodzieżówki W.Liczkę.

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ENGEL COME BACK PLEASE

    jedynym wyjściem dla kadry jest powrót Jurka engela !!!!! błagam Panie Listkiewiczu pozwól wrócić ENGELOWI !!!!!!!!!!!!!!!!

    pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    494
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    BRAVO p. BONIEK!!! Na to czekałem szczerze mówiąc:P I spłniły się moje marzenia:P No to czekamy na powrót tego jedynego - JURKA ENGELA!!! JUREK WRACAJ!!!!

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    15-11-2002
    Postów
    147
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    MAM KILKA PROPOZYCKI
    1)JUREK ENGELA
    2)NIEWIEM JAK SIĘ NAZYWAŁ PRZED WYBRANIEM BOŃKA JAKIŚ CZECH CHCIAŁ ZOSTAĆ TRENEREM
    CHYBA CZECH
    3)SMUDA ALE WOLE BY NIE
    4)OLISADEBE ZART ALE MOZE JAKIS Z PIŁKARZY KTÓRZY SKĄCZYLI KARIERE PIŁKARSKĄ

    MYSLE ,ZE NAJLEPIEJ BY BYŁO ZATRUDNIĆ KOGOS ZAGRANICY BO OPRÓCZJURKA ENGELA NIK NIEPOTRAFI POKIEROWAĆ POLSKĄ REPREZENTACJE

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jedynym który mógłby sięnadawać na to stanowisko jest Kasperczak, ale na razie niech zostanie jeszcze w Wiśle, poza nim ie ma chyba nikogo lepszego od Bońka.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-10-2002
    Postów
    918
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Engel
    2. Kasperczak

    kolejność wynika tylko i wyłącznie z nazwisk, wolałbym nawet zobaczyć Henryka jako trenera, bo ten wziąłby z 6-7 zawodników z Wisły i na podstawie tego budował drużynę n
    arodową

  12. Powrót do góry    #12
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Robcio, Panters!

    co wy za przeproszeniem pier... - powrot Engela?!

    Wolne zarty!

    Po pierwsze - nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody ( co udowodnil co back Piechniczka !

    Po drugie - Engel przegral MS - a na przegranych tez sie nie stawia!

    Po trzecie - juz wiemy ze to gosc ktory stawia na pewna klike, jest zamkniety na nowych ludzi. U niego zwycieza przywiazanie do nazwisk, a nie obecna forma - slawetne - "selekcja zostala zakonczona"

    Po czwarte - w naszej kadrze potrzebna jest rewolucja ( nawet kosztem przegranych eliminacji ME ),gwarantuje. Trzeba postawic na nowych zawodnikow, mlodziez, gdyz opierajac sie na obecnych 30-31 latkach, za dwa lata nie bedzie mial kto grac w repre, a mlodym zabraknie doscwiadczenia na arenie miedzynarodowej.

    Po piate - to wlasnie Engel - zlym przygotowaniem do MS zajechal Dudka!

    Po szoste - nie zapowiada sie na naturalizacje Oliego bis, ktory WYGRAL mu elimincje MS i wlasnie na fali pojawienia sie jego osoby i euforii z sukcesu kijowskiego dojechalismy do Korei i Japonii

    Mozna by dalej wymieniac...

    Kot za Bonka ( o tym ze zle zrobil odchodzac w innym watku )???

    Otoz po wywaleniu Engela mialem dwoch faworytow - Bonka i Liczke - teraz mowie czas Wernera Liczki nadochodzi!!!

    1. Verner Liczka
    - swietny warsztat i bardzo stabilna koncepcja pracy trenerskiej
    - pochodzi z Czech, ktorzy zasze slyneli z dobrych trenerow
    - kadra Polski - to jak mowi dla niego wyzwanie zycia
    - ma bardzo dobry kontkat z dziennikarzami - a to ostatnio chyba wazne
    - mowi po polsku - a jak powiedzial Listkiewicz - to bedzie jeden z glownych warunkow, by trener po pol roku mowil po polsku, wiec w gre wchodza chyba tylko slowianie - poliglota Bora M.???
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    11-11-2002
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Też tak uważam

    To oczywiste zdymisjowanie Engela było fatalnym błędem a Boniek po prostu pcha się nie wiem po co na karierę trenera niedogodność.On się po prostu nie nadaję.

    ENGEL POWIENIEN ZOSTAĆ PONOWNIE ZATRUDNIONY.

    I TYLE

    CHRZANO

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar Payton
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    1,220
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Selekcjonerem musi zostać ktoś "z zewnątrz".
    Bardzo dobrym pomysłem jest Kasperczak. Facet ma inne spojrzenie na futbol niż wszyscy polscy trenerzy, spore doświadczenie, no i ........ma za sobą wyniki.
    "Zresztą ja wolę pić niż uprawiać sport. To mniej niebezpieczne. I mniej idiotyczne."

  15. Powrót do góry    #15
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    w uzupelnieniu

    A nowy bedzie mial o tyle ulatwione zadanie - iz jest wielce prawdopodobne, gdyz jest wielce prawdopodobne, ze na wiosne do dyspozycji bedzie trzech zawodnikow w pelni formy, na ktorych bedzie mozna oprzec repre ,- a mianowicie - Krzynowek, Smolarek i ... Dudek!

    Raz jeszcze powtorze - Engel - Niet!!!

    Jak nie Liczka, to "francuz" Henry i Kalu Uche do repre:P

    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    29-08-2002
    Postów
    442
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim obecnym faworytem jest Jerzy Engel,
    o ile nie powoła wszystkich ze starego skłądu i będzie próbował odmłodzić reprezentację.
    Kasperczak byłby dobyr jednak on ma do trenowania Wisłę i możemy poczekać na koniec kontraktu z tym klubem.
    NIe powinno się teraz zatrudniać trenera młodego takiego jak np. Wdowczyk bo nie jest on jeszcze przygotowany do trenowania kadry szczególnie że trenuje na Kieleckim Kolporterze

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar kibicgorzowski
    Dołączył
    17-11-2002
    Postów
    506
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ?????????????????

    trenerem reprezentacji narodowej niebedzi enapewno polski trener nasza trenerska mysl jest sto lat za murzynami powinnismy isc z postepem dlatego proponuje trenera z zagranicy ale nie z czech a z hiszpani portugali ale moze niestac pzpn na takiego trenera .kasperczak przyszedl z francji i wisla gra tera jak z nut wiec to samo powinno byc z rep nowy czlowiek z zachodu
    3125226gg
    Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cię w moim sercu gtps i na dobre i na złe
    Zółto Niebieskie to nasze barwy królewskie!

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    21-10-2002
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W TV Engel mówił , że podjąłby się jeszcze raz tego wyzwania. Być może to nakieruje Listkiewicza.
    Drugim kandydatem jest dla mnie Verner Lièka.

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mam 4 kandydatow:
    1. Wdowczyk - niestety nie chce on w tym momencie pracowac z kadra, woli wypelnic zobowiazania jakie ma w Kielcach
    2. Liczka - po prostu podobalo mi sie jak grala Polonia pod jego reka. Moze Okuka tez mialby szanse cos zdzialac.
    3. Kasperczak - robi swietna rzecz w Krakowie, poza tym odnosil tez sukcesy z reprezentacjami innych krajow moze czas zeby poprowadzil reprezentacje Polski???
    4. Jerzy Engel - po MS bylam za tym zeby zrezygnowal z zajmowanej posady uwazalam ze nie potrafi on wyciagnac wnioskow z porazki ale wydaje mi sie ze teraz juz do tego dojrzal zeby nie tylko wyciaganac wnioski z porazki ale takze znalesc we wszystkim plusy. Poza tym nowy trener bedzie mial malo czasu naprzygotowanie wiec przydalby sie czlowiek ktory wie o co w polskiej pilce chodzi. No i jeszcze jedno Engel juz raz pokazal ze z druzyny gdzie nia ma gwiazd mozna duzo wyciagnac moze wiec uda mu sie to jeszcze raz???

    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2002
    Postów
    1,422
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie trenerem reprezentacji powinien zostać Dariusz Wdowczyk. Niestety jest to raczej niemożliwe ze względu na pracę w Kielcach.

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jeżeli nie wyjdzie z kasperczakiem to stawiam na engela.w eliminacjach mś potrafił zespolić drużynę bez wielkich nazwisk,dopasował kolektyw i grali dobrze.posiada umiejętność oceniania charakterów i wkomponować ich do drużyny.materiał piłkarski jest tylko trzeba to ułożyć.
    błędy każdy popełnia i engel także , ale o tym już dużo pisano.za szybko z niego zrezygnowano, ale to była sprawa polityki listkiewicza ,który chciał pozbyć się bońka z gremium pzpn i wsadził go na minę trenera reprezentacji a przy okazji pozbył się konkurenta do stołka prezesowskiego.
    dzisiaj engel stwierdził ,że podjął by rękawicę reprezentacyjną.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    265
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle, ze dobrym wyjsciem moglby byc angaz jakiegos dobrego zachodniego trenera moze jakiegos wloskieg bo tam dobrych nie brakuje.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    15-11-2002
    Postów
    147
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozmowaz Engelem: "Zgodziłbym się ponownie" PAP 2002-12-03


    - Są propozycje, których nie sposób odrzucić. Gdyby zaproponowano mi ponowne objęcie funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji, to podjąłbym się tego wyzwania - powiedział Jerzy Engel, były trener drużyny narodowej w telewizyjnym programie "Gość Jedynki".
    We wtorek rezygnację z funkcji selekcjonera polskiej kadry złożył Zbigniew Boniek, który po tegorocznych mistrzostwach świata zastąpił odwołanego Engela.

    "Byłem zaskoczony, nawet zszokowany, gdy dowiedziałem się, że Zbigniew Boniek złożył rezygnację z funkcji selekcjonera - powiedział Engel. - Uważam, że ze sportowego punktu widzenia nic złego się jeszcze nie stało. Porażka z Łotwą nie przekreśliła szans na awans do mistrzostw Europy. Jeszcze wszystko jest do wygrania. Moim zdaniem na decyzję Bońka miały wpływ kwestie poza szkoleniowe, których my nie znamy".

    Engel oceniając dokonania powiedział, że był on trenerem +na remis+. "Patrząc na bilans Zbigniewa Bońka na stanowisku trenera reprezentacji, to można powiedzieć, że jest on trenerem +na remis+. Z pięciu meczów jego zespół dwa wygrał, dwa przegrał i zanotował jeden remis. Zbyszkowi nie można odmówić olbrzymich dokonań. Był wspaniałym piłkarzem. Praca z kadrą była dla niego kolejnym wielkim nowym wyzwaniem. Okazało się jednak, że zbudowanie dobrej drużyny nie jest łatwe. Jednak dymisji w tym momencie chyba nikt się nie spodziewał" - dodał Jerzy Engel.

    CZYŻBY ENGLEL WRÓCI??????????

    Mam nadzieje ze Listkiewicz też odejdzie powiniem ręczyć za Bońka???

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    12-11-2001
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    {CIACH}


    Po pierwsze - nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody ( co udowodnil co back Piechniczka !

    Powiedz mi Dark, jak to prawo ma sie do pilki noznej, bo naprawde nie rozumiem.(przeciez praca trenera kadry to nie zwiazek dwoch ludzi).

    Po drugie - Engel przegral MS - a na przegranych tez sie nie stawia!

    No chyba nie spodziewales sie ze ta kadra moze cokolwiek zdzialac na tych mistrzostwach. No chyba nie powiesz mi, ze ciebie tez ogranela euforia przedmundialowa. To ze przed mundialem byla taka, a nie inna atmosfera - to glownie zawdzeczamy mediom.


    Po trzecie - juz wiemy ze to gosc ktory stawia na pewna klike, jest zamkniety na nowych ludzi. U niego zwycieza przywiazanie do nazwisk, a nie obecna forma - slawetne - "selekcja zostala zakonczona"


    No chyba nie chcesz powiedziec, ze za czasow Engela nikt nie dostawal szansy i nie pojawial sie w kadrze ...
    Budowa trzonu zespolu jest chyba jedynym gwarantem sukcesu , bo jak budowac zespol w ktorym obowiazuje ciagla rotacja graczy ?



    Po czwarte - w naszej kadrze potrzebna jest rewolucja ( nawet kosztem przegranych eliminacji ME ),gwarantuje. Trzeba postawic na nowych zawodnikow, mlodziez, gdyz opierajac sie na obecnych 30-31 latkach, za dwa lata nie bedzie mial kto grac w repre, a mlodym zabraknie doscwiadczenia na arenie miedzynarodowej.


    No zaraz, zaraz .. kadra to nie przedszkole, do niej nie powoluje sie graczy aby sie szkolili.


    Po piate - to wlasnie Engel - zlym przygotowaniem do MS zajechal Dudka!


    Tomaszewski w swoich teoriach spiskowych mowil dokladnie to samo ... bez komentarza.


    Po szoste - nie zapowiada sie na naturalizacje Oliego bis, ktory WYGRAL mu elimincje MS i wlasnie na fali pojawienia sie jego osoby i euforii z sukcesu kijowskiego dojechalismy do Korei i Japonii


    Owszem, ale ... nie nalezy od przyszlego szkoleniowca (kimkolwiek on by nie byl) wymagac cudow .. Uplynie wiele wody w Wisle zanim reprezentacja pozownie zacznie odnosic sukcesy.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ENGEL, ENGEL i jeszcze raz ENGEL! to czego dokonał to wielki sukces polskiej piłki nożnej! dlaczego mu przeszkodzono w odnoszeniu dalszych sukcesów, tego nie wie nikt. od razu wiedziałem że jak odwołali go ze stanowiska selekcjonera zapanuje półmrok w polskim futbolu. i jeśli nie wróci to stawiam na kolejny kilkuletni (kilkunastoletni)paraliż polskiej reprezentacji.

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    05-02-2002
    Postów
    96
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mój kandytat to Dragomir Okuka.

    Nie typuje go tylko dlatego że prowadzi klub piłkarski, któremu kibicuje. Wystarczy popatrzeć jak gra tenże klub. Seria 32 (lub 33 nie pamiętam) meczów bez porażki mówi samo za siebie.

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2002
    Postów
    229
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie to obecnie kadre moze objac ktokolwiek, nawet ktos nieznany w naszym kraju, byle tylko mial pojecie o swojej pracy (bo jak juz wiele razy pisalem Boniek go nie mial). Moglby to byc oczywiscie Verner Liczka. Ale rowniez chcialbym, aby nie skreslano Majewskiego - w koncu o nim sie tyle nie mowi, ale trenerem jest bardzo dobrym, co pokazal trenujac kilka lat Amice Wronki i wprowadzajac ja do europejskich pucharow!
    Poza tym jest jeszcze Kasperczak, ale on ma juz prace w Wisle...
    Najlepiej byloby zatrudnic Guusa Hiddinka, przynajmniej mielibysmy ustawione sedziowanie ;)

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Liczka

    Ja tym razem przychyliłbym się do opinii Darknessa. Ktoś taki jak Werner Licka jest potrzebny kadrze. Myślę, że należy dać mu szansę.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po rezygnacji Zbigniewa Bonka, ktorej mozna sie bylo juz wczesniej spodziewac, jedynym jak dla mnie kandydatem jest osoba sprawdzona na tej funkcji, ktora z reprezentacja swietowala wspaniale sukcesy takie jak awans do Mistrzostw Swiata, fenomelalne mecze z Ukraina i Norwegia. Oczywiscie ta osoba jest Jerzy Engel, osoba bardzo kreatywna, ktora budowala reprezentacje od podstaw i ja zbudowala na MS, lecz niestety niedyspozycja naszych czolowych zawodnikow nie pozwolila nam na wejscie do dalszej fazy rozgrywek MS, a jak dobrze pamietamy juz po zmianie prawie polowy skladu w meczu z USA zagralismy przyslowiowego maxa i rozpykalismy Stany Zjednoczone juz w piec pierwszych minut trwania meczu. Jerzy Engel juz mial w swoich rekach S-kadre i za jego kadencji byla to bardzo solidna i rzetelna reprezentacja. Ale wybranie Jrzego Engela na ponownego trenera naszej reprezentacji bardzo zachwieje pozycje Michala Listkiewicz, ktory zwolnil Engela po Mistrzostwach Swiata a teraz gdy reprezetacja przezywa kryzys ponownie by go chcial zatrudnic. Mijalo by sie to z zalozeniami Listkiewicza, bo przeciez zwalniajac jakieos pracownika - powodem tego jest ze nie rzetelnie wykonywal swoja prace oraz zle prowadzil druzyne. A tu nagle po ochlonieciu kleski Polakow w Korei znow chcemy przywrocic Engela.......... Jak dla mnie to Jurek jest jedynym kandydatem na trenera ale Listkiewicz niestety nie podejmie takiej decyzji gdyz to bedzie sprzeczne z jego wczesniejszym postepowaniem. [b]Hhyhyhyhyh ale jak wiemy Polska Pilka Nozna oscyluje w rozne cuda niewida .. :)

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    05-07-2002
    Postów
    366
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem Engel nie powinien juz wrócić trzeba dac szanse jakimś innym trenerą takim jak np. Henryk Kasperczka.
    Jezeli nie on to ktoś z zagranicy ale niewiadomo czy PZPN bedzie stac.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    808
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Engel
    2. Kasperczak

    kolejność wynika tylko i wyłącznie z nazwisk, wolałbym nawet zobaczyć Henryka jako trenera, bo ten wziąłby z 6-7 zawodników z Wisły i na podstawie tego budował drużynę n
    arodową
    zgadzam sie z ta wypowiedzia w 100%:) jurek albo heniu:P:P

  32. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Troche mi to przypomina dylemat-kim zastapic Dudka.Wiadomo,ze trzeba,ale po godzinie myslenia ciagle nie ma kandydata.Na zagranicznych szkoleniowcow Misiu nie wylozy kasy.Z reszta po grzyba nam selekcjoner,ktory przez pol roku bedzie musial jezdzic po enerdowskich wioskach zeby poznac wszystkich kadrowiczow.
    Polscy trenerzy tez mnie jakos nie przekonuja.
    Zastanawia mnie za to Wasz entuzjazm co do osoby Engela.Pamietam reakcje po MŚ i zgodny chor domagajacy sie jego odejscia.Dziwna ta zmiana pogladow.Ja akurat zgadzam sie z tymi,ktorzy twierdza,ze czas Engela sie skonczyl.
    Nastepny kandydat to Kasperczak.Tu juz w ogole nie ma glosow krytyki.Sa jedynie pojedyncze wypowiedzi wislakow,ktorzy deklarauja,ze moga sie przykuc do bram stadionu,ale Henia nie puszcza.Wszystko fajnie,tylko nasuwa mi sie pytanie czy jest o kogo kruszyc kopie.Zaraz ktos wspomni o Afryce i Francji,ale przypominam,ze nie zawsze bylo tak slodko.Bastia pod wodza Kasperczaka zaliczyla rekordowa passe spotkan bez wygranej.Z reszta razem z nim wywalono z tego klubu Mario Piekario.Zostawmy wiec na chwile czarny lad i Galie,a skupmy sie na tym co pokazuje Wisla.No wlasnie,co pokazuje? Jeden swietny mecz w pucharach to juz tradycja.Zeby nie byc goloslownym:Smuda-Parma,Lenczyk-Saragossa,Smuda-Inter,Kasperczak-Parma.Niestey w meczach z twardo grajacymi zespolami nie jest juz tak slodko.I nie chodzi mi juz nawet o Niemiaszkow.Wystarczy duzo slabsza kadrowo Legia,czy nawet Odra.Wniosek z tego taki,ze San Marino zetrzemy z powierzchni ziemi(fakt,ze Boniek nawet tego nie potrafil),ale juz Klose i przyjaciele zrobia nam kuku.Moze wiec jednak warto szukac dalej?
    Kandydat nr 3-Wdowczyk.Tu sie usmialem jak pszczola.Nasz najwiekszy autorytet trenerski przemieszcza sie wlasciwie jedynie miedzy studiem C+ a Polsatu.Po drodze spotyka chyba dziennikarzy Wyborczej i uswiadamia ich czemu np MU przegral mecz w LM.Fajny chlop.Przystojny,inteligentny,wygadany,tylko jakis taki ...bez sukcesow.Panu Darkowi zycze wiele szczescia na nowej,trzecioligowej,drodze zycia,ale kadry mu moze jednak nie powierzajmy.
    Zostalo jeszcze paru naszych szkoleniowcow(w tym moj ulubiony),ale kazdy ma ten sam feler.Ostatnio cos mu nie idzie.Z reszta zyciowym sukcesem duzej czesci tej ekipy jest utrzymanie jakiejs druzyny w pierwszej lidze.Troche to marne osiagniecia.
    Skoro juz wyeliminowalismy wszystkich rodakow i drogich zagraniczniakow,to zostaja nam ci tansi.Warunek jest jednak ten sam jak przy tych drozszych.Facet musi znac jakiegos polskiego pilkarza,ktory nie wystepowal w kadrze Gorskiego i nie bronil ostatnio w meczu z MU.To ograniczenie bardzo nam zaweza krag poszukiwan.Zaweza go do tego stopnia,ze wszystkich kandydatow mozna wsadzic do jednego samochodu( a nawet na tylna kanape).Do wyboru mamy Czecha albo Serba.Ten pierwszy ma kontrakt z czeska federacja(co akurat dobrze o nim swiadczy),a drugi zdobyl mistrzostwo kraju.Problemy w ocenie Okuki stwarzaja dzialacze Legii.Masowa wyprzedaz sprawiala,ze ciezko sie domyslic dlaczego bramki strzeze Bulgar,w obronie charuje Bialorusin,a za kierowanie gra i strzelanie bramek odpowiadaja Serbowie. Nie chcial li Dragomir Polakow w skladzie czy moze nie mial nic do powiedzenia.W tym pierwszym przypadku bedzie problem bo Vuko zarzeka sie,ze dla Polski nie zagra.

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jedynym trenerem, który powinien poprowadzić kadre jest Engel. To, że nie wyszło mu na MŚ to nie jest Bóg wie co, żeby go odrazu wywalało. Przecież on ze swoim składem coś osiągnął. I nie wiem dlaczego go usunęli z posady selekcjonera. A Kasperczak niech zostanie w Wiśle i niech dalej treenuje zawodników z Krakowa. Może jeszcze coś z nimi osiągnie na arenie międzynarodowej.

    Pozdrawiam

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-06-2002
    Postów
    1,236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Engel,Kasperczak,Okuka albo Tomaszewski:PBo nie widzę innej możliwości.Wszystko byleby Boniek tylko nie wrócił:P

  35. Powrót do góry    #35
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    1,709
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kandydat nr 3-Wdowczyk.Tu sie usmialem jak pszczola.Nasz najwiekszy autorytet trenerski przemieszcza sie wlasciwie jedynie miedzy studiem C+ a Polsatu.Po drodze spotyka chyba dziennikarzy Wyborczej i uswiadamia ich czemu np MU przegral mecz w LM.Fajny chlop.Przystojny,inteligentny,wygadany,tylko jakis taki ...bez sukcesow.Panu Darkowi zycze wiele szczescia na nowej,trzecioligowej,drodze zycia,ale kadry mu moze jednak nie powierzajmy.
    A Mistrzostwo Polski z Polonia to nie sukces??? Zreszta jesli chodzi o sukcescy trenerskie to Boniek nie mial zadnych a jakos trenerem reprezentacji zostal.
    Nie ma sebsu jednak dyskutowac o wdowczyku bo on jasno powiedzial ze pozycjia trenera kadry w tym momencie go nie interesuje.
    Mostostal Azoty Kędzierzyn - Koźle
    Rpa Perugia


    [b]UNIA TARNÓW - DMP 2004[b]

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    29-08-2002
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    z tą kase .....(ok 30000 tyś)

    To ja mogę zostać trenerem , tylko dajcie mi na najbliższe 4 mecze 2 słabych i 2 silnych rywali żeby bilans byl na zero i wtedy odejdę.... :-)

    Qna oni taką kasę zbierają i nic się nie dzieje? w 4 miechy masz dużą bańkę jasny gwint!!!


    pozdro4all

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,552
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ENGEL , OBCOKRAJOWIEC ???

    musi wrócić Jerzy Engel i uwierzcie mi to jest najlepsze wyjśćie !! jeśli jednak nie Engel to ktoś z zagranicy innego wyjscią nie ma :)

    POZDR.

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Mistrzostwo Polski z Polonia to nie sukces??? Zreszta jesli chodzi o sukcescy trenerskie to Boniek nie mial zadnych a jakos trenerem reprezentacji zostal.
    Nie ma sebsu jednak dyskutowac o wdowczyku bo on jasno powiedzial ze pozycjia trenera kadry w tym momencie go nie interesuje.
    To mistrzostwo zdobyl Engel,a nie Wdowczyk.Polonia pociagnela sila rozpedu.Kwalifikacje trenerskie pana Darka proponuje oceniac na podstawie pracy w Orlenie,Widzewie i fakcie,ze roboty szukal w trzeciej lidze.
    A co do jego wypowiedzi,to ja tez oficjalnie stwierdzam,ze nie interesuje mnie w tej chwili posada selekcjonera.Cala noc bilem sie z myslami i doszedlem do takiego wniosku.Niech probuje ktos inny.
    Powyzsze slowa stawiaja mnie w elitarnym kregu ludzi,ktorzy odmowili prowadzenia kadry mimo,ze nikt im tego nie proponowal.

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar NITa
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    4,403
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A oto co można przeczytać w Onecie na temat ewentualnego następcy Bońka :

    "To byłoby najgorsze rozwiązanie dla polskiej piłki" - powiedział Jerzy Engel w Programie 3 Polskiego Radia , zapytany , co sądzi o objęciu reprezentacji Polski przez zagranicznego szkoleniowca .
    "To zły pomysł . Teraz nie ma już czasu na eksperymenty . Trzeba grać o jak najlepsze wyniki i nadrabiać straty . Dlatego uważam , że selekcjonerem powinien być polski trener" - powiedział Engel .
    Według byłego szkoleniowca kadry , największe szanse na objęcie funkcji selekcjonera ma Henryk Kasperczak . Engel nie jest jednak zwolennikiem koncepcji oparcia drużyny narodowej o piłkarzy Wisły Kraków .


    Szef PZPN twierdzi , że trudno brać pod uwagę Henryka Kasperczaka , skoro ma ważny kontrakt z Wisłą Kraków i musiałby go zerwać .
    Werner Liczka też nie wchodzi w rachubę , gdyż zaangażował się w pracę w czeskiej młodzieżówce .
    "Nie sądzę , by jego kandydatura była realna" - powiedział Listkiewicz .
    Pomysł powrotu Jerzego Engela na stanowisko trenera kadry również nie znajduje akceptacji prezesa PZPN .
    "Nie zmieniam opinii o trenerze Engelu jako znakomitym fachowcu . Jednak jego powrót w tej sytuacji byłby trudny z psychologicznego punktu widzenia" - stwierdził Listkiewicz .
    Natomiast niemal "murowanym" kandydatem Listkiewicza jest dotychczasowy asystent Zbigniewa Bońka , Stefan Majewski .
    "Uważam go za świetnego fachowca . Nie wiem , czy patrząc na polskich szkoleniowców nie ma w tej chwili najlepszych trenerskich papierów . Gdybyśmy byli w Niemczech , nikt by się nawet nie zastanawiał nad tym . Majewski byłby pierwszym trenerem kadry" - stwierdził Listkiewicz .

    ( więcej w "Tempie" )

    A więc mamy już pewniaka prezesa PZPN-u i selekcjonerem prawdopodobnie zostanie Stefan Majewski .

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2001
    Postów
    1,864
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To ja juz wolę Stefka.
    Bo do Heńka Skarpetczaka jakoś nie mam zaufania. Może i w afrykańskim buszu coś tam osiągnął, ale my mamy tylko jednego Murzyna (plus lekko beżowy Kałuża). To chyba trochę za mało. Już na samą myśl, że Siwy weźmie 6-7 piłkarzy z Wisły, zaczynam sie obawiać czy nie spadlibyśmy do 5. koszyka. Boniek wziął pięciu na Danie, bo ładnie grali z Orlenem i Stasiakiem. Finał wszyscy znamy.

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Listkiewicz: nowego selekcjonera poznamy do końca roku

    Warszawa – Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz poinformował, że nazwisko następcy Zbigniewa Bońka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski poznamy do końca roku.

    Po dymisji Bońka tymczasowym opiekunem drużyny narodowej został jego dotychczasowy asystent Stefan Majewski."Poprosiłem o pisemne opinie na temat sytuacji w reprezentacji grono piłkarskich autorytetów, m.in. Andrzeja Strejlaua, Antoniego Piechniczka oraz Wydział Szkolenia, którym kieruje wiceprezes Henryk Apostel. Decyzję o zatrudnieniu nowego selekcjonera podejmie zarząd PZPN. Chciałbym, by jego nazwisko było znane do końca tego roku" – powiedział Listkiewicz."Wierzyłem, że ze Zbyszkiem Polska odnosić będzie sukcesy. Być może jeszcze byśmy się ich doczekali. Jego odejście jest także moją porażką. Bardzo mi przykro, że do tego doszło" – dodał prezes.

    futbol.pl

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    319
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na nowego trenera powołał bym Kasperczaka.

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    27-11-2002
    Postów
    117
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wg. mnie Kasperczak albo z powrotem Engel!!

  44. Powrót do góry    #44
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Powiedz mi Dark, jak to prawo ma sie do pilki noznej, bo naprawde nie rozumiem.(przeciez praca trenera kadry to nie zwiazek dwoch ludzi).
    A od kiedyz to drogi kolego - powiedzenie, iz nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody odnosi sie do stosunkow miedzyludzkich?! Wielokrotnie takowe stwierdzenie bylo formulowane w kontekscie pracy szkoleniowcow w naszej szarej ligowej pilce. Poszechnie znane sa bowiem atuty jak i wady Engela, a ta kadra potrzebuje wstrzasu, no moze za mocno, ale w kazdym razie nowego spojrzenia, nowej mysli szkoleniowej, ktora podniesie ja, da nowego ducha... Engela i jego metody juz znamy, nie sprawdzily sie w pewnym momencie prowadzenia kadry, wiec teraz chce czegos nowego...

    No chyba nie spodziewales sie ze ta kadra moze cokolwiek zdzialac na tych mistrzostwach. No chyba nie powiesz mi, ze ciebie tez ogranela euforia przedmundialowa. To ze przed mundialem byla taka, a nie inna atmosfera - to glownie zawdzeczamy mediom.
    Bynajmniej nie ogarnela mnie eufornia przed mundialem, a poza tym o ile mnie pamiec nie myli to takowej nie bylo - po wyniki sparingow na to nie pozwalaly!. To sam Jurek Engel zapowiadal wyjscie z grupy ( bo grupa latwa byla - nie da sie tego ukryc! ), a nawet walke o medale ( co oczywiscie pozostawalo w sferze fantazji ). Niemniej awans do szesnastki byl w zasiegu tych chlopakow. Co wiecej gdyby w meczach czy to z Korea czy Portugalia zaprezentowali forme z meczow w Kijowie, czy Oslo - to wyszliby zwyciesko z tej potyczki. Engelowi nie dosc iz nie udalo sie podobnie przygotowac chlopakow do tych spotkan, to jeszcze forma byla daleka od spodziewanej... Podstawowy zarzut - mial byc awans do 16, a nie bylo = porazka trenera! O zlym doborze wykonawcow - ponizej...


    No chyba nie chcesz powiedziec, ze za czasow Engela nikt nie dostawal szansy i nie pojawial sie w kadrze ...
    Budowa trzonu zespolu jest chyba jedynym gwarantem sukcesu , bo jak budowac zespol w ktorym obowiazuje ciagla rotacja graczy ?
    Dostawali szanse - no dobrze - a ile?! Wichniarek 45 min. w meczu z Kamerunem z Poznaniu, podobnie Sypniewski.. Bynamniej nie neguje koncepcji oparcia repre na stalym kregoslupie ( tego chcial tez Boniek!: Dudek, Glowacki, Bak, Kosowski, Kukielka, Zurawski ), niemniej jak mozna powiedziec na pol roku przed MS, iz selekcja zostala zakonczona?! Selekcja na impreze, ktora jest marzeniem kazdego pilkarza! Przeciez to ma dwojakie konsekwencje - po pierwsze nie mobilizuje potencjalnych kandydatkow do kadry do wytezonej pracy, nie wyzwala checi pokazania sie selekcjonerowi i powiedzenia "ja zasluguje na ten wyjazd!". A po drugie - ma to bardzo negatywny wplyw na "stalych" kadrowiczow, ktorzy czuli sie pewni swego, iz to oni na MS pojada. Rozumiem ze jest pewna grupa na bazie ktorej budujemy repre, niemniej musza oni czuc stala presje, wiedziec, iz gdy nastapi obnizka formy przed samymi MS, to trener nie wsadzi ich na poklad samolotu "za zaslugi", a postawi na tych, ktorzy atulanie prezentuja wyzsza dyspozycje... Tego w kadrze Engela zabraklo. Byly jakies tam proby wprowadzenia nowcych zawodnikow - niemniej byly to zmiany kospetyczne, nie tykajace "swietych krow", a wykonane raczej pod presja mediow, pod publike, by zamknac usta krytykantom...


    No zaraz, zaraz .. kadra to nie przedszkole, do niej nie powoluje sie graczy aby sie szkolili.
    Owszem, to nie przedszkole. Niemniej odmlodzenie zespolu jest rzecza konieczna, w kazdej grze zespolowej i wiekoszosc ekip pokroju Polski ( gdzie nie ma tak naturalnej wymiany zawodnikow, jak w potekach typu Brazylia, czy Argentyna ), nadchodzi moment, gdy zespol narodowy opuszcza wieksza niz zazwyczaj liczba doswiadczonych zawodnikow, nastepuje przewietrzenie szeregow reprezentantow. Tego Engel nie gwarantowal i nie gwarantuje! Oparl sie bowiem na starej gwardii, ktora co prawda pojedyncze sukcesy gwarantowala ( typu wygrane elim. MS ) niemniej byla to ekipa bez perspektyw. Potencjal w niej tkwiacy nie predyscynowal jej do walki o medale chocby ME, a tego zadam od renrezentacji Polski. Znamiennie jest to, iz najmlodszymi zawodnikami w kadrze Engela byli Glowacki I Oli, a wiec zawodnicy - 23 i 24 letni! Gdzie czasy gdy debiutowali w kadrze mlodzi 18-latkowie typu Saganowski, czy Kuzba?! Na pewno nie za Engela...

    Dlatego po klesce MS - koniecznym bylo ( i nadal jest ! ) odmlodzenie szeregow reprezentantow, nawet kosztem przegranych obecnych eliminacji, a doswiadczenie, ktore zdobeda mlodzi zawodnicy, jak Strak, Mila, Smolarek, Dudka, Burkhard Madej ( i inni ze zlotej ekipy Globisza ) procentowac bedzie w nastepnych elim. MS. Tylko taka polityka daje nadzieje, iz powroca lata swietnosci polskiego pilkarstwa, a nastepne pokolenia nie beda raczeni setkami meczy "statniej szansy", "meczami dekady", jakich wiele bylo w ostatnim dziesiesioleciu...


    Tomaszewski w swoich teoriach spiskowych mowil dokladnie to samo ... bez komentarza.
    Czy to co Tomaszewski zawsze napisze to jest z ZASADY zle i nie trafione?! Otoz Po pierwsze jako wybitny bramkarz, ma prawo do wypowiadania sie w tej kwestii i jest w tej mierze, jednym z niewielu fachowcow. Po drugie - Engel jest faworytem Janka, wiec nie sa to wypowiedzi, by kogos uderzyc, sprowokowac ( jak w stosunku do Panow z Miodowej ). Po trzecie - Dudek zatracil forme wlasnie podczas przygotowan zafundowanych podczas zgrupowania przed Mundialem, a za ten cykl odpowiadal nie kto inny jak Engel...
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    86
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kasperczak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    boniek i listkiewicz niepozwola engelowi byla by to porazka!!!!!!!!! ale mogl by wrocic moze cos przemyslal i postawi na mlodziez !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •