Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Żużel a polityka?

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    20-11-2002
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Żużel a polityka?

    Co ma polityka do żużla?
    Jak sie okazuje bardzo wiele. Najlepszy przyklad ostatnie wybory na prezydenta miasta Zielona Góra. Wygrała kobieta. Bardzo łaskawym okiem spoglądającego na żużel pana Listowskiego zastąpiła pani Ronowicz. Jej pierwszym pomysłem była kapliczka w budynku obrad sejmiku. Jutro może jej wpaść do głowy pomysł, aby ze stadionu przy wrocławskiej zrobic kościół. Teraz jestem pewny , że na dotacje od miasta nie ma szans. Jest tylko jedno ale. Jak długo ta pani utrzyma się na stołku, jeżeli nie będzie współpracy pomiedzy miastem a klubem. Kibice już o to zadbają i 30 marca po meczu z Bydgoszczą ok 15 tyś. ludzi pomaszeruje pod ratusz i wywiezie panią prezydent na taczce.
    POZDROWIENIA od kibiców FALUBAZU.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Sami ją sobie wybraliście...

    PS. Sorka za skromny wpis :)
    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    hehe fajnie myslisz ;] skoro dla ciebie najwazniejszym kryterium wyboru prezydenta miasta jest to jak osoba wybierana spoglada na zuzel to bez komentarza.
    na zuzlu swiat sie nie konczy - miasta maja inne problemy... takze ludzie ktorzy czesto nie maja co do garnka wlozyc.

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    20-11-2002
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może i ludzie nie mają co do garnka włożyć ale sam prezydent im do garnka też nie nawkłada, a mi chodzi o to,że ta kobieta nie za bardzo będzie chciała promować nie tylko żużla ale takze innych dyscyplin sportowych. Żużel jest wizytówka Zielonej Góry, o którą należało by dbać.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co ma polityka do żużla?
    Jak sie okazuje bardzo wiele. Najlepszy przyklad ostatnie wybory na prezydenta miasta Zielona Góra. Wygrała kobieta. Bardzo łaskawym okiem spoglądającego na żużel pana Listowskiego zastąpiła pani Ronowicz. Teraz jestem pewny , że na dotacje od miasta nie ma szans. Jest tylko jedno ale. Jak długo ta pani utrzyma się na stołku, jeżeli nie będzie współpracy pomiedzy miastem a klubem. Kibice już o to zadbają i 30 marca po meczu z Bydgoszczą ok 15 tyś. ludzi pomaszeruje pod ratusz i wywiezie panią prezydent na taczce.
    POZDROWIENIA od kibiców FALUBAZU.
    Popatrz jakie to dziwne. w miescie zuzlowym wybrano czlowieka podobniez nieprzychylnego zuzlowi. Jak to jest. gdzie byliscie Wy kibice?
    A swoja droga co pani Prezydent moze zrobic majac w radzie wiekszosciowa opozycje SLD.
    A ktory to prezydent podcina galaź na której siedzi.
    A (powtorze sie) KTO NAPISAL ze miasto musi dac na zuzel. Gdzie. Moze miasto Zielona Gora ma wazniejsze problemy. moze nim jest renowacja Dworca Glownego. podniesienie znaczenia Uniwersytetu. moze tu chce dac pieniadze.
    z tym ze nalezy pamietac, ze budzet zatwierdza Rada a nie Pani prezydent.
    I skad wiesz ze pani prezydent nie usiadzie w lozy honorowej 30 marca.
    I skad wiesz ze nie przyniesie dwoch opon:-)))

    Pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    20-11-2002
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałbym zauważyć, że miasto i tak nie daje na speedway. Wspomaga młodych zawodników, inwestuje w szkółkę, remontuje stadion. Za prezydentury pana Listowskiego nie trzeba było wielce prosic. Przykład:- szkółka rozwijała się w miare poprawnie
    - stadion? połowa stadionu wyłożona polbrukiem i zamontowane krzesełka. Także oświetlenie było blisko finalizacji, a teraz?
    A opony to będą na pewno bo kto by niechciał na początku prezydentury pokazać się szerszej publiczności:))



  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ty już wszystko przesądziłeś.Poczekaj ,niech to wszystko się rozrusza.A swoją drogą,są ważniejsze sprawy od żużla.Każdy próbuje ciągnąć do siebie przykrótką kołderkę ,a efekty widać codziennie.Może lepiej ,żeby klub bardziej zaczął szukać porządnego sponsora,bo kasa miejska jest jednak ograniczona.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałbym zauważyć, że miasto i tak nie daje na speedway. Wspomaga młodych zawodników, inwestuje w szkółkę, remontuje stadion. Za prezydentury pana Listowskiego nie trzeba było wielce prosic. Przykład:- szkółka rozwijała się w miare poprawnie
    - stadion? połowa stadionu wyłożona polbrukiem i zamontowane krzesełka. Także oświetlenie było blisko finalizacji, a teraz?
    Po 1. Oswietelenie i krzeselka to inwestycje i one sa do budzetu wkladane:-) i zatwierdzane jak calosc przez Rade Miasta
    Po 2. Przeczytaj co napisales bo nie kumam
    Miasto daje czy nie daje szmal
    Po 3. Pani Prezydent wtym roku kontynuuje budzet 2002
    Po 4. Budzet na 2003 jest juz zaplanowany a gdyby chciala go zmienic to i tak zmiany zatierdza Rada Miasta
    Po 5. idzie zima, ida swieta, idzie Mikolaj i wyluzuj sie. Poczekaj do nowego sezonu. bo i tak w zimie nikt nic na stadionie robil nie bedzie
    Po 6 i tak wladze w Zielonej ma partia Speedway Lubimy Dokladnie (SLD) wiec do nich kieruj zale a nie do Pani Prezydent


  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    04-11-2002
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam sie z Janqes "Sami sobie ja wybraliscie..."
    ...a tak pozatym nie musi lubic zuzla jest to jej osobista sprawa !

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Szersza sprawa niż...

    Żużel pięknym sportem jest... ale jeżeli ktoś się w polityce nie sprawdził (a chyba na pewno się nie sprawdził, skoro w tak czerwonej Zielonej Górze podziękowano temu panu)to... powinien odejść i jego sympatie sportowe nie powinny tu grać roli! Nie bądźmy ślepi... są ważniejsze sprawy niż żużel!!!

    Temat wskazuje jednak na szerszy problem niż zielonogórzańskie podwórko. Myślę tu o kupowaniu kibiców żużlowych pozornym zainteresowaniem speedwayem. Facet wchodzi na trybunę honorową ..., aby usłyszeć swoje nazwisko, zobaczyć dwa biegi i ... skryć się w "bufecie" do momentu dekoracji najlepszych zawodników... Czytaja np. Miller na GP w Bydgoszczy... Ktoś chce zbijać kapitał polityczny na naiwności tłumów.
    I dlatego (po raz wtóry) chiałbym powtórzyć... oddzielmy żużel od polityki i... nie dajmy się "złapać na lep" pozornego zainteresowania i przypiętych uśmiechów

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zuzel a polityka???wydawalo by sie,ze nie ma nic wspolnego a jednak ma!W Tarnowie nie jest inaczej.To tu wlasnie politycy maja duzo wspolnego z tym sportem i czesto tez wykorzystuja ten sport do promowania swojej osoby przed wyborami...
    ...Ostatni przykład to osoba niejakiego krzysztofa B.-kandydata na prezydenta miasta Tranowa,ktory podczas jednego z ostatnich turniejow w naszym miescie wreczal jakies nagrody,spiker oczywiscie poinformowal wszystkich,ze nagrode bedzie wreczal kandydat na prezydent,itd.
    Tyle tylko,ze ja osobiscie widzialem tego pana pierwszy raz na tym stadionie...
    Na szczescie nie pomoglo mu to wiele...
    ...Inne[b]przyklady to ludzie ktorzy dostali sie do sejmu i senatu a tez promowali sie przez zuzel!
    Jeden z nich były juz poseł zorganizował nawet festyn na stadionie Unii(podczas meczu z Wybrzezem pare lat temu!kibice z Gdanska ktorzy byli na tym meczu pewnie beda pamietac)
    Byli znani goscie(zapasnicy-R.Wolny,A.Wronski)Był mecz z udzialem 11 Gorskiego,były konkursy i nagrody!
    Jak sie pozniej okazalo czlowiek ten zostal poslem...
    ...I ostatni przyklad jaki pamietam to obecny senator.Tyle tylko,ze co do tego pana to akurat nie mozna miec pretensji,ze wykorzystal zuzel do wypromowania siebie bo pomagał naszym zuzlowcom wtedy kiedy bylo trzeba i to miedzy innymi dzieki niemu Unia jezdzi teraz w pierwszej lidze.
    Tak wiec jak widac na przykładzie mojego miasta Tarnowa ZUZEL I POLITYKA to jedno!!!

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    mazrku drogi - skad kase brac ?!

    w kraju bida ze az hej !!!

    sa co prawda w kraju struktury nie objete bida ale one nie placa podatkow a raczej jest to struktura parapodatkowa (czyt. kosciol katolicki) a oni jak wiesz sobie grosza wydrzec nie dadza, wiec skad kase brac ?

    sami zaowdnicy bawic sie w zuzel nie chca za swoje (patrz. Polonia Pila) wiec skad kase brac ?

    lokalni sponsorzy - objeci dekoniukntura, kupia pare opon, moze silnik, wiec skad kase brac ?

    spolki skarbu panstwa (wydrenowane przez AWS i nie tylko) i jeszcze teraz oganiczenie ustawowe ze na sport to tylko 50 tys. zł, wiec skad kase brac ?

    telewizje trzeba po rekach trzeba calowac aby zechcieli pokazywac sppedway a o kasie nikt juz nawet nie mysli, wiec skad kase brac ?

    odpowiedz: samorzad ! - najprostsza forma - piszesz wniosek i radni (czesto dzialcze, trenerzy, zawodnicy, opiniuja "pozytywnie") - juz jest kasa - po co sie wysilac, a jak jest zle w klubie to kto jest winien ? jak myslisz samo..rzad oczywiscie bo za malo kasy dal.

    a niech ktorys Prezydent odmowi ! biada mu ! taczka gotowa jak to mowia w ZG

    a od samorzadu to nie tylko datacje, ale rowniez wspolpraca z zakladami badz spolkami miasta w zakresie oczyszczania, komunikacji, spoertu i rekreacji.

    a serio - to oczywiste ze kazdy szuka odpowiednich zrodel finansowania, ale zyjemy w okreslonym otoczeniu i od tego nie uciekniemy, zgadzam sie ze zuzel to sport profesjonalny i winien sie utrzymywac sam, ale gdybyd mazarku drogi byl Prezydentem np. m.Leszna i bylbys (przeciez jestes) fanem unii - odmowilbys pomocy ?
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    spolki skarbu panstwa (wydrenowane przez AWS i nie tylko) i jeszcze teraz oganiczenie ustawowe ze na sport to tylko 50 tys. zł, wiec skad kase brac ??
    Oj wojtek. od ciebie przynajmniej mozna oczekiwac by bylo rozsadku i zimnego podejscia. Na 12 lat Polski niby niepodleglej. prawica rzadzila 6 lat. Z tego w radzie Nadzorczej KGHM 2 lata. Tak, ze wiesz Te wszystkie NFI i inne wieksze prywatyzacje to zrobili ludzie z rodowodem robotniczo - chlopskim.


    odpowiedz: samorzad ! - najprostsza forma - piszesz wniosek i radni (czesto dzialcze, trenerzy, zawodnicy, opiniuja "pozytywnie") - juz jest kasa - po co sie wysilac, a jak jest zle w klubie to kto jest winien ? jak myslisz samo..rzad oczywiscie bo za malo kasy dal.
    a niech ktorys Prezydent odmowi ! biada mu ! taczka gotowa jak to mowia w ZG
    a od samorzadu to nie tylko datacje, ale rowniez wspolpraca z zakladami badz spolkami miasta w zakresie oczyszczania, komunikacji, spoertu i rekreacji.?
    Wiesz te zale zielonogorskie sa dla mnie lekkko smieszne, bowiem pani Prezydent jest w najwazniejszych rzeczach niewolniczka SLD. No ale ludzie widza to co chca widziec.
    Nie zgadzam sie na finansowanie sportu profesjonalnego przez samorzad. No i tego nie zmienie.
    Ale masz racje.Samorzad ma dbac o infrastrukture sportowa miasta, gminy etc. To jest jego psi obowiazek. Wiesz. Ja mysle ze dwa lata zamiast dotacji dla klubu dotacje na stadion i w Lesznie mamy swietny stadionik. Wiem, wiem. Powiesz zaraz ze nikt by na nim nie jezdzil. wiesz ze to demagogia?
    Samorzad jest tez od tego zeby wspierac dzieci i mlodziez. A sami macie z 20 juniorow. Wiec czemu z tego nie oplacic trenera, oprzyrzadowania do treningow i udzialuw zawodach.
    A co do spolek miasta.
    Mysle ze czesc prac moga wykonywac nieodplatnie, czesc w formie pracy na rzecz:-)
    Ale wroce. zadnej kasy z samorzadu na sport profesjonalny.
    Tak obserwuje sobie Lubin. I tam na sport profesjonalny kasy idzie niewielka kwota. Natomiast poszly pieniadze na infrastrukture.

    a serio - to oczywiste ze kazdy szuka odpowiednich zrodel finansowania, ale zyjemy w okreslonym otoczeniu i od tego nie uciekniemy, zgadzam sie ze zuzel to sport profesjonalny i winien sie utrzymywac sam, ale gdybyd mazarku drogi byl Prezydentem np. m.Leszna i bylbys (przeciez jestes) fanem unii - odmowilbys pomocy ?
    Tak.
    Widzisz. wiem ze tak. W tej formie o ktorej mowisz. W formie o ktorej ja napisałem nie.
    Infrastruktura. Wspomoc juniorow. Obozy dla nich. Wyjazdy. Poza nakladami sprzetowymi - Zdecydowanie TAK

    Mysle ze jakby miasto zafundowalo Kasprzakowi wyjazdy na wszelakie eliminacje do turniejow indywidualnych to by sie nie obrazil
    Gdyby miasto finansowalo koszty wyjazdu juniorow Unii na obozy, zgrupowania i zawody w swojej kategorii wiekowej to by sie klub nie obrazil
    Bo od tego jest samorzad.
    A nie od finansowania zawodowcow.
    Bo powiedz wojtku, czemu miasto niue finansuje Ciebie?
    nie masz kibicow? Ale moze Twoja dzialalnosc dla miasta jest bardziej newralgiczna niz zuzlowcow?

    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    dotacja zgodnie z prawem

    dotacje od samorzadu ks unia leszno wykorzystuje zgodnie zprawem - tak przypuszczam.

    nie wyobrazam sobie, aby ktos po glosnych numerach w gorzowie odwazyl sie przeznaczyc kase z samorzadu na zawodowcow - idac tym samym pod topor sadowy !

    w lesznie na szkolenie mlodziezy wydaje sie ok 300 tys. zl - dotacja wynosi o ile sie nie myle w tym roku ok 250 tys. zl. - wiec latwo sie z niej rozliczyc, gorzej gdy tego szkolenia nie ma i .... wtedy problem.

    Chodzi mi generalnie o to ze jesli zuzel to sport profi, choc funkcjonujacy w strukturach stowarzyszen, winien sie finansowac bez wspomagania finansowego z budzetow lokalnych, ale jesli prawo umozliwia wspierania stowarzyszen - to nie dziwi mnie to ze korzystaja z tego.

    [/quote]Oj wojtek. od ciebie przynajmniej mozna oczekiwac by bylo rozsadku i zimnego podejscia. Na 12 lat Polski niby niepodleglej. prawica rzadzila 6 lat. Z tego w radzie Nadzorczej KGHM 2 lata. Tak, ze wiesz Te wszystkie NFI i inne wieksze prywatyzacje to zrobili ludzie z rodowodem robotniczo - chlopskim.

    nie obraz sie marek ale ja ludzi, ktorzy lezeli na styropianie szanuje za to, ale rzadzic to oni nie potrafia. a Ci z rodowodem rob-chlop. troche choc maja umiaru i boja sie jednak telefonu z warszawy. KGHM - to juz inna bajka, kazdy z reszta patrzy na pryzmat polaczenia tych zjawisk przez lokalne podworko. Lewica robi to po cichu a to jak wiesz mniej boli, a druga sprawa ze serce mam po lewej stronie.


    [/quote]Nie zgadzam sie na finansowanie sportu profesjonalnego przez samorzad. No i tego nie zmienie.
    Ale masz racje.Samorzad ma dbac o infrastrukture sportowa miasta, gminy etc. To jest jego psi obowiazek. Wiesz. Ja mysle ze dwa lata zamiast dotacji dla klubu dotacje na stadion i w Lesznie mamy swietny stadionik. Wiem, wiem. Powiesz zaraz ze nikt by na nim nie jezdzil. wiesz ze to demagogia?

    Ok ja to tez mi sie nie podoba, bo czesto (99%) Panowie w zarzadach stowarzyszen (nie mam tu zadnego klubu na mysli) nie znaja ustawy o zamowieniach publicznych, wogole umowy miedzy samorzadami a stowarzyszeniami nie zawieraja podstawowych wymogow ustawowych wynik. z art 71 ustawy o finansach publicznych itd itd., ale co poradzic trzeba odpowiednich ludzi na odpowiednich stolkach w samorzadach. Wiele osob ukrecilo na siebie sznur udzielajac dotacji klubom (vide.gorzow - choc gosc chyba przeszedl znowu). Miasta nie kontroluja wykorzystania dotacji, jest inna mozliowosc o ktorej pisales ze zamiast dotacji np. przedstawia sie rachunki miastu za org. turnieju mlodziez. i miasto placi bezposrednio z budzetu.


    [/quote]Bo powiedz wojtku, czemu miasto niue finansuje Ciebie?
    nie masz kibicow? Ale moze Twoja dzialalnosc dla miasta jest bardziej newralgiczna niz zuzlowcow?

    marek - przeciez wiesz na czym polega demokracja ?! na tym kto ma najwiecej glosow, nieraz z tych powodow mozna naciagnac, zintepretowac inaczej obowiazujace przepisy prawa moze jak bede mial ok. np. 500-osobowa rodzine albo kilkutysieczna (jak o.rydzyk) to kto wie moze otrzymam jakas dotacje ?

    pozdrawiam
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik Awatar SHERMAN1
    Dołączył
    07-09-2002
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    (...)Kibice już o to zadbają i 30 marca po meczu z Bydgoszczą ok 15 tyś. ludzi pomaszeruje pod ratusz i wywiezie panią prezydent na taczce.(...)

    Marzenia ściętej głowy
    WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Trudniej po kase ........... ze spolek SP

    Dzis sejm klepnal nowele w ustawie o komercjalizacji przedsiebiorstw.

    Jak wynika z cytatu ponizej za wyborcza, bedzie panom prezsom trudniej wyrwac kase ze spolek skarbu panstwa.

    "nowością w nowelizacji jest to, że wszelkie darowizny, umorzenia długu bądź umowy niezwiązane z działalnością gospodarczą spółki, a przekraczające 5 tys. euro, wymagają zgody rady nadzorczej."

    Jak mniemam ustawa wchodzi z dniem 1 stycznia, wiec prezesi klepac kase jeszcze w tym roku bo moze byc pozniej bardzo ciezko.
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2002
    Postów
    196
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    żużel a polityka

    Witam !
    Analizując odpowiedź na to pytanie,z oprzykrością muszę stwierdzić,że nie można tego oddzielić.Każde zmagania sportowe mają to przypisane jakby w tle,bo przecież zawodnik czy drużyna mają swoją przynależność,/narodowość,klub,stowarzyszenie/co prowadzi w konsekwencji do walki,już nie prywatnej osoby,lecz Polaka ,Szweda , Duńczyka .
    Tak wyglądają zawody "GP" ,"Mundialu" ,"Olimpiady" sprawa robi się narodowa,a jak tak to musi się tym interesować Prezydent ,Premier,lider miejscowej parti itd.
    Dobrze, tak jest trudno,ale martwi mnie to że niektórzy z nich za wszelką cenę,chcą zbić swój kapitał polityczny kosztem zatracenia wszalkich norm przyzwoitości,niszczą klub /Polonia Bydgoszcz/i zawodnika /Piotra Protasiewicza/.
    Myślę że jedynym rozwiązaniem by się temu przeciwstawić, musimy my kibice w całym kraju,obnażyć takich kuglarzy i podczas prezentacji na stadionie wygwizdać np:p.Jasiakiewicza i p.Gruszkę.
    Wiem że w każdym mieście żużlowym macie takich kuglarzy.
    Więc gwizdajmy na nich,bo powinni pomagać a nie szkodzić.
    "Kibic żużlowy potęgą jest i basta"
    POZDROWIENIA !!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •