Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Memoriał im. dr Lecha Birgfellnera w Zielonej Górze

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    10-07-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Memoriał im. dr Lecha Birgfellnera w Zielonej Górze

    Wczoraj rozpoczął się coroczny turniej im. znanego przed laty w Zielonej Górze działacza sportowego dr Lecha Birgfellnera. W tym roku uczestniczą w nim: Basket Kwidzyn, Noteć Inowrocław, Komfort Spójnia Stargard Szczeciński oraz Zastal Intermarche Zielona Góra.
    Wczorajszy dzień stał pod znakiem niespodzianek. Wygrały dwie teoretycznie słabsze drużyny.
    W pierwszym pojedynku turnieju Basket Kwidzyn pokonał słabiutką wczoraj Spójnię 70:66. Najwięcej pkt zdobywali: Basket- Mielczarek 19, Nieleszczuk 17, Urbaniak 15 oraz dla Spójni - Jaroshevicius 18, Reed 12, Poltavatsky 9.
    W drugim meczu po nudnej momentami grze miejscowy Zastal pokonał ekstraligową Noteć 91:73 (w kwartach 28:15, 18:16, 15:24, 30:22).
    Zastal ligę zaczyna 14 września, Noteć 21.
    Było to widać okiem nawet laika, że oba zespoły są na zupełnie innym etapie przygotowań do sezonu. Zastalowcy ambitni, szybcy z ułożonymi zagrywkami, Noteć... tak jakby wczoraj zeszli z gór. Leniwie poruszający się po parkiecie bez pomysłu na grę.
    Godne podkreślenia jest to, iż w Zastalu w końcu jest rozgrywajacy. Nowy nabytek Krzysztof Kalinowski udanie prowadził grę dostrzegając kolegów na parkiecie. Dobrą zmianę jak zwykle dał Witos i Olszewski.
    Punkty zdobywali: Kalinowski 20, Gołąb 12, Krajewski (również nowy nabytek)13, Taberski 10, Molenda 2(TRAGEDIA!!), Krzyżyński (jak pan Andrzej Huszcza w zielonogórskim żużlu - niezniszczalny niezatapialny) 12, Olejnik 10, Pytel 4, Witos 4, Olszewski 2, Chodkiewicz 2, Buczyniak 0 dla Zastalu i dla Noteci Austin (lekceważący stosunek do wszystkich)17, Żytko 14, Mrożek 13, Czaska 9, Derwisz 11, Skonieczny 6, Szubarga 2, Zarembski 0.

    Proszę o komentaż.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20-08-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    BRAVO POLI za założenie tematu !!!

    Mam nadzieję, że ZASTAL nie straci zapału przy dalszych meczach i to nie tylko turniejowych, a szczególnie ligowych.
    Czeka chłopaków ciężki sezon, a nas moc emocji !

    pozdro


    PS
    A dzisiaj TEŻ ZWYCIĘSTWO !!! !! :):):):)
    Zastal - Basket Kwidzin 62-57

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Notec Inowroclaw : Komfort Kronoplus 77:68

    Komfort Kronoplus Stargard Szcz. : Zastal 61:58



  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    05-09-2002
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiedziałem że ZASTAL to wygra jestem z Zielonej góry i nawet byłem na meczach !! Jedyne co może zdziwic to słaba postawa noteci !! W końcu to druzyna z ekstraklasy i wdodatku z Austinem BRAVO ZASTAL a co myslicie o postawie Kalinowskiego i Krajewskiego ??

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    10-07-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim skromnym zdaniem Krajewski to żenująca pomyłka.
    Krzysztof Der był dwukrotnie pozyteczniejszym zawodnikiem a jemu podziękowali i to w hamski sposób.
    Kalinowski jak na razie strzał w samą dziesiątkę. Bardzo dobry (jak na nasze możliwości finansowe) rozgrywający. Potrafi podać, rzucić a najważniejsze bronić. Oby w sezonie nas nie zawiódł.
    Ciekawe co się dzieje z Molendą? Czyżby się wypompował robiąc żonie dziecko?
    Reszta ekipy bez zmian.
    Martwi jedynie niższa forma Olszewskiego i Witosa. Ale oni dojdą do siebie.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    05-09-2002
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    POLI a co myslisz na temat Gołąba bo moim zdaniem nie jest on liderem drużyny wogóle nie wiem czemu ale jaoś jego gra mnie nie uzeka!! Wolał bym powrót Jarka Kalinowskiego a co do Krajewskiego to masz racje DER był duzo lepszy ! Może gdyby był Kukiełka to powalczyli byśmy o pierwszą 6 !!

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    10-07-2002
    Postów
    309
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pihu!
    widzę, że mamy podobne zdanie. Gołąb nie jest dla mnie graczem który może wziąć cięzar gry na siebie.
    To jest taki średni egzekutor na 100 rzutów 20 trafia.
    Pokazał w meczach decydujących o wejście do ligii, że jak ma zadecydować o wyniku to ma pełne gówna gacie.
    Bardzo szkoda Kukiełki to fakt. Ale pomyśl jaka ekipa by powstała z wychowanków: Szcześniak, Kalinowski, Kukiełka i oczywiście Morkowski...

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2002
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Molenda i Kukiełka będą mieli okazję zagrania przeciwko Zastalowi już 21.09, gdyż grają obecnie w Starogardzie Gdańskim, a tam właśnie w sobotę udają się zielonogórzanie!

    Tak jak mówi Chodkiewicz, dopiero to spotkanie pokaże na co może liczyć Zastal w tym sezonie. Ja osobiście mam nadzieję na wygranie 12-14 z 22 spotkań sezonu zasadniczego i zajęcie miejsca 4-5 w tabeli. Wydaję mi się, że poza zasięgiem Zastalu będą w tym sezonie ekipy z Koszalina i Zgorzelca. Z pozostałymi można z całą pełnością powalczyć, zwłaszcza w Zielonej Górze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •