Zobacz wyniki ankiety: Najbardziej zasłużony klub dla polskiej siatkówki to.....

Głosujących
29. Ankieta zamknięta
  • Resovia Rzeszów

    4 13.79%
  • AZS AWF Warszawa

    0 0%
  • Legia Warszawa

    2 6.90%
  • Gwardia Wrocław

    0 0%
  • Kazimierz Płomień

    6 20.69%
  • Mostostal Kędzierzyn Koźle

    8 27.59%
  • AZS Częstochowa

    6 20.69%
  • AZS Olsztyn

    2 6.90%
  • Hutnik Kraków

    1 3.45%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 50

Wątek: Najbardziej zasłużony klub dla polskiej siatkówki to ...

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Najbardziej zasłużony klub dla polskiej siatkówki to ...


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście wiadomo na kogo ja głosowałem :)

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    24-12-2001
    Postów
    198
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wedlug mnie to Plomien bo jako jedyny zdobyl Puchar Europy.
    O ile sie orientuje to resowia tez chyba grala w finale .

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja bym jeszcze dorzucił Stal Stocznię Szczecin .


    Pozdrawiam

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zgadzam sie z mankiem, i to nie dlatego, ze jestem kibicem sosnowca ale dlatego ze w przeszłości osiągał bardzo dobre wyniki, grali u nas mistrzowie świata oraz jako jedyni zdobylismy puchar mistrzów krajowy...

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    479
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    opowiadam się za Płomieniem !

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Uzasadnienie

    Ja oczywiście głosowałen na olsztyński AZS. Powodów jest kilka. Po pierwsze 31 sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po drugie 17 medali mistrzostw Polski:
    5 złotych (1973,1976,1978,1991,1992
    6 srebrnych (1972,1974,1977,1980,1989,1993)
    6 brązowyh (1971,1975,1982,1983,1985,1990.
    Po trzecie 7 wygranych w Pucharze Polski (najwięcej w historii):
    1970,1971,1972,1982,1989,1991,1992
    Po czwarte II miejsce w Pucharze Zdobywców Pucharów w 1978 roku.
    Po piąte 25 reprezentantów Polski:
    Roman Roszewski , Bartłomiej Babuchowski , Jan Bielmacz , Janusz Damski , Stanisław Iwaniak (mistrz świata), Piotr Koczan, Zbigniew Lubiejewski (mistrz świata), Tomasz Miller , Piotr Poskrobko , Antoni Przeździecki , Andrzej Grzyb , Zdzisław Adamowicz , Włodzimierz Nalazek , Mirosław Peryt, Ireneusz nalazek , Mirosław Rybaczewski (mistrz świata i mistrz olimpijski) , Maciej Tyborowski , Stanisław Zduńczyk , Arkadiusz Wiśniewski , Witold Roman , Mariusz Szyszko,Mariusz Sordyl , Leszek Urbanowicz , Łukasz Kadziewicz , Paweł SIezieniewski (mam nadzieję , że nikogo nie pominąłem)

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Knopfler - wogóle pytanie kto jest najbardziej zasłużony jest retoryczne ;)



    Pozdrawiam

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wybór trudny, opowiedziałbym się jednak z Resovią ta drużyna była w pewnym momencie motorem napędowym polskiej siatkówki, tu pierwsze wchodziły innowacje.
    Z listy wyeliminowałbym AZS Cze-wa i Mostostal. Druzyny te odnosiły w ostatnich latach sukcsy nawet na arenie miedzynarodowej, ale wielkich zasług z tego nie ma. Po pierwsze nie były to też tak spektakularne sukcesy jak dawniej. Nie wychowały też żadnych wielkich nowych graczy, dzięki którym polska siatkówka by odzyła (gdzie szkolenie juniorów - przede wszystkim K-K). Nie ma ani nowego Gościniaka, ani Wspaniałego, ani żadnego innego gracza mogacego się równać z siatkarzami z lat 70! Więc w wypadku tych dwóch drużyn mozna mówić o druzynach utytułowanych ale j e s z c z e za wcześnie jest mówić by były zasłużone.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    943
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuje:
    ------------------------------------------------------------
    "Z listy wyeliminowałbym AZS Cze-wa i Mostostal."
    ------------------------------------------------------------
    Jeśli chiodzi o AZS to chciałbym przypomieć ,że gdyby nie AZS,to ciekawe jak wyglądałaby kadra,to dzięki AZS-owi,na szerokie wody wypłynieli tacy zawiodnicy jak:Piotr Gruszka,Damian Dacewicz,Andrzej Stelmach,Marcin Nowak,Dawid Murek,Krzysztof Stelmach,oraz ci najmłodisi jak Arek Gołaś,Michał Bąkieiwicz,Grzesiek Kokociński,oraz przyszłość kadry Patucha,Winiarski.Przypomne także,że AZS jest sześciu krotnym zdobywcą złotego medalu,zdobył także puchar polski oraz superpuchar.I jeszcze jedna osoba bardzo ważna,dla polskiej siatkówki,jaką jest Stanisław Gościniak-związany z AZS-em -25 lat.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tylko który ze starych kadrowiczów pochodzi z Czewy (chyba tylko Nowak) i który z nich stał sie światowa gwiazdą na miarę właśnie Gościniaka! To jest własnie problem polskiej siatkówki jest dośc duzo dobrych graczy, ale nie ma wybitnych.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    943
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuje:
    ------------------------------------------------------------
    "Tylko który ze starych kadrowiczów pochodzi z Czewy (chyba tylko Nowak) i który z nich stał sie światowa gwiazdą na miarę właśnie Gościniaka! To jest własnie problem polskiej siatkówki jest dośc duzo dobrych graczy, ale nie ma wybitnych. "
    ------------------------------------------------------------
    Racja z Czestochowy pochodzi tylko Nowak,ale np.Andrzej Stelmach przychodząc do AZS miał 17 lat,tak samo było z innymi zawodnikami,wiec można smialo powiedzieć że ich wychował i nauczył grać w siatkówke właśnie AZS.
    P.S.
    We wczesniejszym wpisie powinno być sześciokrotnym i Bąkiewicz.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak, ale mówiąc "zasłużony" mamy na myśli w przekroju całego okresu istnienia u nas siatkówki. Bardzo ważnym kryterium (oprócz ilości kadrowiczów ) jest także co oni osiągnęli. Uważam, że Częstochowa powinna być w tym zestawieniu bo odegrała ważną rolę. Natomiast co do Mosto to można polemizować. Pokupowali zawodników w większości juz ukształtowanych przez inne kluby. Mimo, że Mosto ma obcenie najsilniejszy skład to KK pojawił się na siatkarskiej mapie stosunkowo niedawno.


    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie najbardziej zasłużony jest zespół z Sosnowca,a to ze względu na dobre wyniki na arenie międzynarodowej.
    Zgadzam się też,że Mostostal jest za "młody",żeby mówić coś o byciu zasłużónym dla polskiej siatkówki. Na pewno odnoszą największe sukcesy z polskich zespołów na przestrzeni paru ostatnich lat.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Neo chłopcze zdaje sobie sprawę ze jestes specem od siatkówki od najwyzej 3 lat wiec dla twojej wiadomosci Puchar Europy z tego co pamietam zdobyl zespoł Płomien (tak był kiedys taki klub) a nie z Sosnowca. Obecny zespół Energii to jakaś hybryda klubów z Sosonowca, Kazimierza i Stolarki

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-08-2002
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja osobiście opowiadam się , za dwoma zespołami Kazimierz Płomień oraz AZS Olsztyn .

    FORZA BBTS FORZA AZS

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2002
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Płomień Milowice - to ten klub był najbardziej utytułowany, a zespół z Sosnowca jest poniekąd jego spadkobiercą... o ile się nie mylę.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    419
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj Dude, zarzucasz Neo, że siatkówką interesuje się dopiero od 3 lat, a z twoim znawstwem jest chyba nie wiele lepiej. Otóż Puchar Europy zdobyła drużyna Płomienia Milowice, która nazywała się potem Płomień Sosnowiec, po fuzji z Górnikiem Kazimierz zmieniła nazwę na Kazimierz-Płomień Sosnowiec, a po pozyskaniu strategicznego sponsora powstała KP Polska Energia Sosnowiec. Hybryda tej drużyny ze Stolarką ma wystartować w PLS za 2 miesiące. Acha, jeszcze jedno: Milowice i Kazimierz to obecnie dzielnice Sosnowca. Przynajmniej tak jest zaznaczone w moim atlasie.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dude tamten Sosnowiec i ten to właściwie to samo!!Teraz to wszystko leży w istocie w Sosnowcu jak to mówi Socrates!
    Poza tym to o co się mnie czepiasz można porównać do NBA..tam też jest wiele klubów,które wcześniej się inaczej nazywały i gdzie indziej grały,ale wszystkie zasługi są zapisywane na ich konto!!!!!!
    I kto się nie zna?

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Troszkę historii dla "znawcy" Theduda

    "Klub sportowy GKS "Kazimierz-Płomień" powstał w sierpniu 1992 roku, kiedy to nastąpiło połączenie dwóch sosnowieckich klubów siatkarskich - GKS "Płomień" Milowice, drużyny o wielkich tradycjachi osiągnięciach ("Płomień" zdobył Klubowy Puchar Europy w 1978 rokuoraz dwukrotnie Mistrzostwo Polski) oraz KS "Górnik" Kazimierz,który właśnie awansował do I-szej ligi serii "A". GKS "Płomień"Milowice został rozwiązany, nastąpiła też gruntowna zmiana zasad organizacjinowopowstałego klubu GKS "Kazimierz-Płomień". Siedziba klubu miściła się przy szkole podstawowej Nr 32 przy ul. Jasieńskiego w Kazimierzu Górniczym. "
    1.Poczytaj
    2.Pomyśl
    3.Wyciągnij wnioski
    (Pamiętaj o tym co mówiłem o NBA)
    Moja rada na przyszłość-nie czepiaj się o byle bzdurę,szczególnie jeśli nie masz racji.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar galaxian
    Dołączył
    30-11-2001
    Postów
    1,779
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobra zaraz chwila... Jezeli doszlo do fuzji tych dwoch klubow (nie czytalem dokladnie) i wyy to tlumaczycie ze Sosnowiec zdobyl Puchar to mozna powiedziec ze Kazimierz gral w tamtym roku w Serii A, heh przeciez sie polaczyl ze Stolarka. Polaczenie z tego co wywnioskowalem (moze zle, bo nie czytalem dokladnie) zaszlo po zdobyciu pucharu wiec nie mozna mowic ze pe zdobyly dwa kluby.

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany Awatar galaxian
    Dołączył
    30-11-2001
    Postów
    1,779
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Neo INTELIGENCIE ZNAWCO SIATKARSKI, z tego co widze to napisales: "Płomień"Milowice został rozwiązany.
    Sam przeczysz swoim slowom.
    Jak dla mnie to PE zdobyl Plomien ale Milowice...

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Galax nikt nie mówi,że puchar zdobyły dwa kluby!
    TYlko,że Płomień milowice już nie istnieje,więć powiedziałem,że to Sosnowiczanie,bo w sumie to jak w NBA(już o tym mówiłem).To jest dość skomplikowane :)
    P.S nie dyskutuję z Tobą tylko z thedudem

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czyli Puchar zdobył Płomien ...Milowice którego spadkobiercą jest obecny klub z Sosnowca.
    A co do jednostek administracyjnych to
    kilkanascie lat temu Kazimierz (napewno) i Milowice (chyba) to były osobne miasta włączone do Sosnowca w latach 70tych. Wiadomo jednakze jak to na Sląsku i Zaglebiu Dąbrowskim jest -ulica granicą miasta np slynny Radzionków był przez długi czas dzielnicą Bytomia.
    Chociaz odkąd kibicuję AZSwi (1987/1988) to grało sie z Kazimierzem i jeźdłio sie do Kazimierza a nie do Sosnowca (troche to dziwne). A tak w ogole problem do wytłumaczenia pozostawiam Weteranowi.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    532
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie też chciałem się zwrócić do Weterana,ale ostatnio jakoś go na Forum nie ma.
    Tak w ogóle to napisałem Sosnowiczan,bo Milowicz(jako miasto i drużyna) nie istnieje,a "spadkobiercami" są Kaziki.Oczywiście,że na papierze puchar zdobył Płomień Milowice,ale jak już mówiłem sprawa jest dziwna.
    A Tobie thedude radzę poczytać regulamin forum i to dokładnie,bo już 2 razy go złamałeś!

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar galaxian
    Dołączył
    30-11-2001
    Postów
    1,779
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A tak w ogole to Neo z tego co sie orinetuje to jest to forum otwarte i moge dyskutowac na kazdy temat. Wiec z laski swojej nie pisz taki textow ze dyskutujesz z kims ale nie ze mna, chyba kazdy ma prawo do pisania?

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i wychodzi na to ,że najbardziej zasłużonym zespołem dla polskie siatkówki jest Mostostal. Niech żyją obiektywni kibice drużyny z Kędzierzyna :):):):)

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    943
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuje:
    "Klub sportowy GKS "Kazimierz-Płomień" powstał w sierpniu 1992 roku, kiedy to nastąpiło połączenie dwóch sosnowieckich klubów siatkarskich - GKS "Płomień" Milowice, drużyny o wielkich tradycjachi osiągnięciach ("Płomień" zdobył Klubowy Puchar Europy w 1978 rokuoraz dwukrotnie Mistrzostwo Polski) oraz KS "Górnik" Kazimierz,który właśnie awansował do I-szej ligi serii "A".

    Czytając to co napisałeś,to:Klub Kazimierz-Płomień powstał w 1992,natomiast puchar został zdobyty w 1978 przez Gks Płomień Milowice - więc jakim cudem puchar jest przypisywany drużynie "Kazimierz-Płomień".To tak samo jak połączyły by się dwa akademickie drużyny z Częstochowy i Olsztyna,to moglibysmy sie szczycić że zdobyliśmy 11 złotych medali.Więc jednym słowem puchar zdobyła drużyna GKS Płomień Milowice. :)

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2002
    Postów
    1,282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kazimierz - Płomień to, oczywiście hybryda z dwóch klubów, Płomienia Milowice i Górnika Kazimierz. Połączenie nastapiło w wyniku fuzji która została wymyslona po utracie sponsora Płomienia, czyli Kopalni Saturn wraz z całym górnictwem sosnowieckim, z którego praktycznie pozostała Kopalnia Kazimierz - Juliusz, jeden ze sponsorów Górnika Kazimierz własnie.
    Przytoczyliście wystarczająco dużo dat i faktów, pozostaje więc tylko dodać że:
    1. W jednym jest racja: Płomień Milowice nie istnieje. Istnieje nowy klub, czyli K.P. Polska Energia Sosnowiec.
    2. K.P. Polska Energia jest spadkobiercą Płomienia, o czym świadczy fakt, iż ciagle utrzymywana jest w nazwie litera "P", oznaczającą "Płomień"
    3. Dowodem ciągłosci tradycji jest, że zarówno Urbański (trener) jak i Szopa (kierownik) przez wiele lat byli czołowymi zawodnikami Płomienia Milowice.
    Wszyscy zatem po trochu macie rację, ale ja powiedziałbym tak: zasłuzonym klubem jest Płomień Milowice, którego spadkobiercą jest K.P. Polska Energia.
    Nawiasem, Milowice i Kazimierz to dzielnice Sosnowca od bardzo dawna i nigdy praw miejskich nie miały. Sosnowiec nabył je w 1902 roku, czyli w porównaniu z takim Olsztynem to szczeniak.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    czyli wyniki sa nastepujace....

    Patrząc na wyniki tej sady mozna powiedziec ze:
    Najbardziej zasłużonym klub dla polskiej siatkówki to Mostostal Azoty Kedzierzyn-Koźle(7 glosow), zaraz za nim są Azs Częstochowa(5glosow) i Kazimierz Płomień(4 glosy). Następne miejsca zajmoja AZS Olsztyn,Legia Warszawa i Resovia Rzeszów (po 2 głosy),Hutnik Karków(1 głos) a bez żadnego głosu na końcu zostają wytypowane zespoły AZS AWF Warszawa i Gwardia Wrocław...

    wiecie mysle ze te wyniki troszke sa poplatane :P
    Ja oceniam drużyny z tej sądy w takiej kolejności:
    1.Kazimierz Płomień
    2.Azs Częstochowa
    3.Mostostal Azoty
    4.Legia Warszawa
    5.Resovia Rzeszów
    6.Azs Olsztyn
    7.Azs Awf Warszawa
    8.Hutnik Kraków
    9.Gwardia Wrocław
    A jakie jest wasze typy? Czekam na odpowiedzi :))


  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zrobiłoby się ankietę pt. "komu kibicujesz" i wyniki byłyby identyczne...


    Pozdrawiam

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wcale nie... np wole 100 razy mostostal od azs czy gwardie od azs olsztyn! tutaj kieruje sie osiagnieciami... moze ty wpisalbys tu klubu ktorym bardziej kibicujesz ale nie ja :))

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie to co ja tu przeczytałem to jakieś żarty ?? Mostostal Kędzierzyn Koźle przez 30% -najbardziej zaluzony dla polskiej siatkowki ? Ktoś może mi to uzasadnić ? Czy prócz 3 zawodników grających obecnie w kadrze ten zespół wychował(podkreślam tu nauczyli się grać w profesjonalną siatkówkę)? MOże faktycznie wesprzyjmy się liczbami.. Jeżeli chodzi o ligę..Przedział medali Mistrzostw Polski wygląda następująco..
    Zł Sr Br
    1. AZS Warszawa 19 9 5
    2. Legia Warszawa 8 12 9
    3. AZS Częstochowa 6 4 2
    4. AZS Olsztyn 5 6 6
    5. Mostostal Kędzierzyn Koźle 4 2 0
    6. Resovia Rzeszów 4 1 4
    7. Gwardia Wrocław 3 6 5
    8. Kazimierz Płomień Sosnowiec 3 2 1
    9. Hutnik Kraków 2 6 3
    10. Morze Szczecin 2 3 3

    Fakt... Płomień Milowice poprzednik Polskiej Energii Sosnowiec jest najbardziej zasłużonym klubem ze względu na osiągnięcia międzynarodowe.. Co do klubu ,który wychował najwięcej talentów w ostatniej dekadzie skłaniałbym się ku AZS Częstochowa, również nazwałbym go najlepszym polskim klubem ostatniej dekady. Pozdrawiam.


    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do klubu ,który wychował najwięcej talentów w ostatniej dekadzie skłaniałbym się ku AZS Częstochowa,
    :) a które to talenty wychował?
    Stelamchów nie oni przyszli, Murka? tez nie? Dacewicza, Gruszkę... a skad, tylko Nowak z bardziej znanych graczy jest wychowankiem Częstochowy, ale on raczej jest straconym talentem
    również nazwałbym go najlepszym polskim klubem ostatniej dekady.
    a tu się akurat zgadzam.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    i tutaj zgadzam sie z Tomkiem... mostostal jest zbyt mlodym klubem by uwazac go za najbardziej zasłużony klub, azs i płomień można takimi nazwac! Azs zdobywal dobre wyniki w lidze, a Płomień oprócz troszke gorszych wynikow w lidze :) osiagnol duzo na arenia miedzynarodowej.... dlatego to te 2 kluby uwazam za najbardziej zasluzowne

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hmm czytaj dokladniej Aleks, wiedziałem że ktoś moje słowa tak potraktuje, więc podkrśliłem swe słowa w zdaniu cytuję: "ten zespół wychował(podkreślam tu nauczyli się grać w profesjonalną siatkówkę)". Wiesz.. Nie patrzyłbym na to gdzie stawiali pierwsze kroki, bowiem nie tam rozwinęli skrzydła i nie tam pierwszy raz słyszano o klasie tego zawodnika. Wielokrotnie na forum była już na ten temat dyskusja, bowiem słowo wychowanek nie pokrywa się z czsownikiem wychować. Proponuję na to zwrócić uwagę. Zapytałbyś Gruszki czy Murka z którym klubem polskim jest najbardziej zżyty i skąd ma najlepsze wspomnienia, gdzie nauczył się grać i wreszcie któremu klubowi najwięcej zawdzięcza myślę ,że z udzieleniem odpowiedzi nie byłoby problemu.Zgadzam się z Pawłem w powyższej wypowiedzi. Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Teraz już mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że założona przeze mnie ankieta była swego rodzaju eksperymentem. Miała ona nie tyle ustalenie, który z klubów jest najbardziej zasłużonym dla polskiej siatkówki, ale sprawdzenie poziomu obiektywizmu i wiedzy p historii polskiej siatkówki wśród członków tego forum. Niestety potwierdził on moje przypuszczenia.
    Po pierwsze poziom obiektywizmu na naszym forum jest bardzo niski. Tylko tym można wytłumaczyć wygraną zespołu z Kędzierzyna. I wcale nie twierdzę tutaj , że drużyna ta nie jest zasłużona dla rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju, no ale chyba jednak są kluby mające większe zasługi.
    Po drugie nalezy stwierdzić , że dla większości forumowiczów siatkówka powstała na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. O wcześniejszych dziejach pamięta już mało kto. A szkoda.
    Na koniec odpowiem na apel i uszereguję te kluby w kolejności poczynając od najbardziej zasłużonego.

    1-2 AZS Olsztyn , Resovia Rzeszów = nie wiem , który klub jest bardziej zasłużony. Za AZS-em przemawiają lepsze wyniki w Mistrzostwach Polski, a za Resovią większa ilość złotych medalistów MŚ i IO.
    3 Kazimierz Płomień Sosnowiec - Puchar Europy to wielkie osiągnięcie , ale nie zapominajmy , że nie wystartowały wtedy kluby z ZSSR.
    4. AZS Częstochowa - pomimo ,że w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje niewiele ponad 10 lat to wychował wielu reprezentantów kraju i zdobył 6 tytułó MP
    5. AZS AWF Warszawa - multimedaliści MP. Należy jednak pamiętać ,że w okresie świetności tego klubu siatkówka w Polsce nie stała na najwyższym poziomie.
    6. Mostostal - siatkarska potęga ostatnich lat , no ale krótki czas w gronie najlepszych nie pozwala na umieszczenie jej wyżej
    7. Legia Warszawa
    8. Hutnik Kraków
    9. Gwardia Wrocław

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    741
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wiesz... ja sie jednak troszke z Toba nie zgodze. Nie wmowisz mi ze Azs Olsztyn jest bardziej zasłużony niż Kazimierz czy Azs Czestochowa. A poza tym kazdy kibic swojej druzyny (tak jak TY Olsztyna :)) podwyższa zasługi i pochwaly dla niego a nie wspomina o tych gorszych rzeczeach ( moze w twoich oczach Azs jest najbardziej zasłużoną drużyna ale w moich nie).

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jeszcze dodam, że w 1991 roku AZS Olsztyn + AZS Częstochowa zdobyli tytuł Mistrza Świata drużyn akademickich na turnieju w Anglii .

    AZS Olsztyn ma nawet zasługi na arenie światowej ;) bo olsztyński trener Leszek Dorosz, który przez lata pracował w Jugosławii "wynalazał" braci Grbic.
    Trochę to teraz wygląda jak kręcenie bicza na samego siebie ale cóż - life is brutal.

    Pozdrawiam

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Knopfler narazie zatrzymaliscie sie na 5 zlotych medalach Mistrzostw Polski. Nie należy zbytnio przedobrzać... Obiektywizm ?? Chyba sam niem nie pogrzeszyłeś.. Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fakt, narazie zatrzymaliśmy się na 5 tytułach MP. Jęsli jednak spojrzysz na sumę wszystkih medali , to wychodzi na to ,że tylko AZS AWF Warszawa I legia maja ich więcej. Zdobywały je jednak w czasach, kiedy w siatkówce męskiej liczyła się tylko Warszawa , a i poziom nie był zbyt wysoki. Także w tym względzie zarówno AZS Częstochowa (12 medali) jak i Kazimierz oraz Mostostal (po 6) pozostają daleko w tyle. No ale może z czasem sytuacja się zmieni.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wiesz... ja sie jednak troszke z Toba nie zgodze. Nie wmowisz mi ze Azs Olsztyn jest bardziej zasłużony niż Kazimierz czy Azs Czestochowa. A poza tym kazdy kibic swojej druzyny (tak jak TY Olsztyna :)) podwyższa zasługi i pochwaly dla niego a nie wspomina o tych gorszych rzeczeach ( moze w twoich oczach Azs jest najbardziej zasłużoną drużyna ale w moich nie).
    No to porównajmy osiągnięcia obu AZS-ów:
    tytuły MP Częstochowa 6 Olsztyn 5
    medali MP Częstochowa 12 Olsztyn 17
    zdobytych Pucharów Polski Częstochowa 1 Olsztyn 7
    wychowanych Mistrzów Świata i Mistrzów Olimpijskich oraz medalistów ME:
    Częstochowa 0 Olsztyn co najmniej 6 (Iwaniak , Rybaczewski , Lubiejewski , Ireneusz Nalazek , Włodzimierz Nalazek , Wiśniewski)
    osiągnięcia w pucharach : Częstochowa 3 miejsce w pucharze top teams Olsztyn finał pucharu zdobywców pucharów

    A Olsztyn z Kazimierzem porównam , jak wrócę z pracy. Pozdrawiam.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czas na porównanie AZS-u Olsztyn Z Kazimierzem Płomień Sosnowiec
    tytułów MP 5 do 3
    ilość medali MP 17 do 6
    ilośc zdobytych Pucharów Polski 7 do 1
    osiągnięcia w europejskich pucharach finał PZP , wygrana w Pucharze Europy
    medaliści MŚ . IO , ME 6 do 5 (Bosek , Gawłowski , Sadalski, Zarzycki , Molenda)

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany Awatar Tomek
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    1,668
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Historia historią... Pora patrzeć w przyszłość Knopfler.. Pozdrawiam.
    FORZA AZS!
    GG: 1397680
    Jestem :Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-03-2002
    Postów
    897
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fakt , kistoria jest tylko historią , ale zdaje mi się ,że to "hisoryczny" wątek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •