Strona 133 z 273 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,941 do 5,985 z 12280

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #5941
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    to niemożliwe, co wtedy byłoby z maratonem?
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  2. Powrót do góry    #5942
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    to niemożliwe, co wtedy byłoby z maratonem?
    Walkower, -12 punktów i pinset milionów kary.
    !Adrian walcz!

  3. Powrót do góry    #5943
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Jeżeli finał dzisiaj pojedzie, to każdy klub powinien mieć obowiązkowo taką plandekę od przyszłego roku, bez jakiś tłumaczeń, że za drogo, że coś tam.
    Drugi najważniejszy mecz sezonu, derby, a Falubaz patrzy w niebo, i jedynie może stwierdzić "pada, no trudno".

  4. Powrót do góry    #5944
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,178
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,188 w 908 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Jeżeli finał dzisiaj pojedzie, to każdy klub powinien mieć obowiązkowo taką plandekę od przyszłego roku, bez jakiś tłumaczeń, że za drogo, że coś tam. Drugi najważniejszy mecz sezonu, derby, a Falubaz patrzy w niebo, i jedynie może stwierdzić "pada, no trudno".
    Ok, byle tylko nie musiała być to plandeka homologowana np.znaczkiem Olsena, bo za sam znaczek pewnie cena się podwaja... Położyli folię na torze, obciążyli , by się woda pod to nie dostała i wielki wynalazek.... Ludzkość już wcześniej na to wpadła...

  5. Powrót do góry    #5945
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Ok, byle tylko nie musiała być to plandeka homologowana np.znaczkiem Olsena, bo za sam znaczek pewnie cena się podwaja... Położyli folię na torze, obciążyli , by się woda pod to nie dostała i wielki wynalazek.... Ludzkość już wcześniej na to wpadła...
    A to ktoś broni położyć Falubazowi jakąkolwiek folie? W tym sezonie nie musi być żadnej folii, nie musi być homologacji, jeżeli Falubaz nie potrafi położyć folii za kwotę X,to trzeba mu nakazać kłaść folie za kwotę 10 X. I bardzo dobrze, przecież kluby nie robią nic, żeby mecz się odbył.
    Dobrze to Chomski podsumował, w Gorzowie mecz by pojechał, i ma racje. Tylko trzeba chcieć, zrobić cokolwiek. Jak ktoś nie może wydać 10 tysięcy bo za ciężko, to niech wydaje 200 tysięcy.

  6. Powrót do góry    #5946
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,178
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,188 w 908 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    A to ktoś broni położyć Falubazowi jakąkolwiek folie? W tym sezonie nie musi być żadnej folii, nie musi być homologacji, jeżeli Falubaz nie potrafi położyć folii za kwotę X,to trzeba mu nakazać kłaść folie za kwotę 10 X. I bardzo dobrze, przecież kluby nie robią nic, żeby mecz się odbył.
    Dobrze to Chomski podsumował, w Gorzowie mecz by pojechał, i ma racje. Tylko trzeba chcieć, zrobić cokolwiek. Jak ktoś nie może wydać 10 tysięcy bo za ciężko, to niech wydaje 200 tysięcy.
    Oj tam, oj tam.... Bez nerw. Wiele meczy już zostało odwołanych z powodu deszczu.

    Obowiązku nie było, to i Falubaz folii nie rozłożył. Szkoda, ale co na to poradzić...
    Obowiązek będzie - Falubaz folię o odpowiednich parametrach rozłoży. Wszystko

    Wystarczy nakazać by tego typu środki stosować (o ile rzeczywiście są skuteczne). Ale na pewno nie należy wskazywać jedynie słusznego dostawcy durnych folii... To nie jest statek kosmiczny czy inna wysoka technologia..To zwykle płachty folii... Wszelkie homologacje tak prostych produktów służą nabijaniu kieszeni różnym cwaniakom..
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 24-09-2017 o 19:03

  7. Powrót do góry    #5947
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    A to ktoś broni położyć Falubazowi jakąkolwiek folie? W tym sezonie nie musi być żadnej folii, nie musi być homologacji, jeżeli Falubaz nie potrafi położyć folii za kwotę X,to trzeba mu nakazać kłaść folie za kwotę 10 X. I bardzo dobrze, przecież kluby nie robią nic, żeby mecz się odbył.
    Dobrze to Chomski podsumował, w Gorzowie mecz by pojechał, i ma racje. Tylko trzeba chcieć, zrobić cokolwiek. Jak ktoś nie może wydać 10 tysięcy bo za ciężko, to niech wydaje 200 tysięcy.
    W Gorzowie wszystko działa idealnie.
    Gdzie nam maluczkim z Zielonej Góry, równać się z potentatami ze stolicy lubuskiego.

  8. Powrót do góry    #5948
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez JaacPoz Zobacz posta
    Oj tam, oj tam.... Bez nerw. Wiele meczy już zostało odwołanych z powodu deszczu.

    Obowiązku nie było, to i Falubaz folii nie rozłożył. Szkoda, ale co na to poradzić...
    Obowiązek będzie - Falubaz folię o odpowiednich parametrach rozłoży. Wszystko

    Wystarczy nakazać by tego typu środki stosować (o ile rzeczywiście są skuteczne). Ale na pewno nie należy wskazywać jedynie słusznego dostawcy durnych folii... To nie jest statek kosmiczny czy inna wysoka technologia..To zwykle płachty folii... Wszelkie homologacje tak prostych produktów służą nabijaniu kieszeni różnym cwaniakom..
    Wiem, że wiele, dlatego niektórych może ten przykład Falubazu zaboleć, a to nie jest moją intencją. Chodzi o sam fakt, że kluby nie robią wszystkiego, by mecz się mógł odbyć. A w przypadku Zielonej Góry, to drugi taki przypadek w ciągu sezonu (pierwszy raz, odwołano mecz dwa dni wcześniej, a w dniu meczu świeciło słońce i można było jechać). Gdyby Falubaz się uparł, i stanął na głowie, to oba mecze można było odjechać, a w pierwszym nawet nie trzeba było stawać na głowie. Ta folia, powinna kosztować minimum milion złotych. Za lata robienia sobie jaj, z całej ekstraligi, i z kibiców.

    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    W Gorzowie wszystko działa idealnie.
    Gdzie nam maluczkim z Zielonej Góry, równać się z potentatami ze stolicy lubuskiego.
    Uważam Gorzów, za największych krętaczy obok Wrocławia i Leszna, ale to nie znaczy, że w każdej sytuacji trzeba pluć w ich stronę jadem.

  9. Powrót do góry    #5949
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Wiem, że wiele, dlatego niektórych może ten przykład Falubazu zaboleć, a to nie jest moją intencją. Chodzi o sam fakt, że kluby nie robią wszystkiego, by mecz się mógł odbyć. A w przypadku Zielonej Góry, to drugi taki przypadek w ciągu sezonu (pierwszy raz, odwołano mecz dwa dni wcześniej, a w dniu meczu świeciło słońce i można było jechać). Gdyby Falubaz się uparł, i stanął na głowie, to oba mecze można było odjechać, a w pierwszym nawet nie trzeba było stawać na głowie. Ta folia, powinna kosztować minimum milion złotych. Za lata robienia sobie jaj, z całej ekstraligi, i z kibiców.



    Uważam Gorzów, za największych krętaczy obok Wrocławia i Leszna, ale to nie znaczy, że w każdej sytuacji trzeba pluć w ich stronę jadem.
    Milion za tą folie?

    Chętnie przyjme przetarg.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  10. Powrót do góry    #5950
    Zaawansowany Awatar pakosik
    Dołączył
    19-12-2012
    Postów
    2,810
    Kliknij i podziękuj
    1,511
    Podziękowania: 1,121 w 542 postach
    Z ta folią we Wrocławiu to jest jeden problem. Wrocław przegrał finał.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    ,,Przenajświętszy II-ligowy WŁÓKNIARZ"

  11. Powrót do góry    #5951
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    wielu gospodarzy przegrywalo u siebie przez komisarzy, wiec z dwojga zlego lepsza folia.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Powrót do góry    #5952
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    A to ktoś broni położyć Falubazowi jakąkolwiek folie? W tym sezonie nie musi być żadnej folii, nie musi być homologacji, jeżeli Falubaz nie potrafi położyć folii za kwotę X,to trzeba mu nakazać kłaść folie za kwotę 10 X. I bardzo dobrze, przecież kluby nie robią nic, żeby mecz się odbył.
    Dobrze to Chomski podsumował, w Gorzowie mecz by pojechał, i ma racje. Tylko trzeba chcieć, zrobić cokolwiek. Jak ktoś nie może wydać 10 tysięcy bo za ciężko, to niech wydaje 200 tysięcy.
    Każdy jest mądry u kogoś na podwórku.Tylko nie widzi tego samego u siebie,czy Falubaz odwoływał mecze bo tak sobie chciał.Przecież teraz mamy tylu cwaniaczków których trzeba opłacać choćby komisarzy co powinni wystarczyć za folię.Jeszcze nie tak dawno żużel nie posiadał żadnych komisarzy,foli a mecze szły.Ale nie.... ktoś ubzdurał sobie że tory mają być takie a nie inne bo to jest słuszne więc stworzył ludzi mądrych i mamy co mamy.

  13. Powrót do góry    #5953
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,581
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Wiem, że wiele, dlatego niektórych może ten przykład Falubazu zaboleć, a to nie jest moją intencją. Chodzi o sam fakt, że kluby nie robią wszystkiego, by mecz się mógł odbyć. A w przypadku Zielonej Góry, to drugi taki przypadek w ciągu sezonu (pierwszy raz, odwołano mecz dwa dni wcześniej, a w dniu meczu świeciło słońce i można było jechać). Gdyby Falubaz się uparł, i stanął na głowie, to oba mecze można było odjechać, a w pierwszym nawet nie trzeba było stawać na głowie. Ta folia, powinna kosztować minimum milion złotych. Za lata robienia sobie jaj, z całej ekstraligi, i z kibiców.



    Uważam Gorzów, za największych krętaczy obok Wrocławia i Leszna, ale to nie znaczy, że w każdej sytuacji trzeba pluć w ich stronę jadem.
    To Falubaz już nabył prawa do odwoływania swoich meczów, kiedy tylko chce?
    Chyba coś mnie ominęło, takich możliwości nie ma żaden inny klub.
    My kibice, chcielibyśmy by każdy mecz był rozegrany zgodnie z planem. Klub raczej też.
    Co nie znaczy, że klub nie mógłby jeszcze więcej zrobić, by mecze odjechać mimo przeciwności.

  14. Powrót do góry    #5954
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Wiem, że wiele, dlatego niektórych może ten przykład Falubazu zaboleć, a to nie jest moją intencją. Chodzi o sam fakt, że kluby nie robią wszystkiego, by mecz się mógł odbyć. A w przypadku Zielonej Góry, to drugi taki przypadek w ciągu sezonu (pierwszy raz, odwołano mecz dwa dni wcześniej, a w dniu meczu świeciło słońce i można było jechać). Gdyby Falubaz się uparł, i stanął na głowie, to oba mecze można było odjechać, a w pierwszym nawet nie trzeba było stawać na głowie. Ta folia, powinna kosztować minimum milion złotych. Za lata robienia sobie jaj, z całej ekstraligi, i z kibiców.
    Ciebie chyba pogięło.

    Pierwszy mecz to odwołała SE na podstawie prognoz. Przecież już w momencie pojawienia się w regulaminie takiej możliwości, wiadomo było, że niektóre odwołania meczów będą chybione.

    Ostatni mecz z Gorzowem, nie wiem co miałaby dać folia na torze. Nawet jak by leżała na nim, to trzeba by ją zdjąć w końcu z niego. A przypomnę tylko, że mecz by pojechał, gdyby nie ponowny deszcz ok godziny 15. Potem znowu zaczął padać ok godziny 16.40 i tak sobie padał do godzin wieczornych. I co w tej sytuacji miałaby dać ci folia ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #5955
    Użytkownik Awatar lakov
    Dołączył
    30-03-2003
    Postów
    92
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 8 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ciebie chyba pogięło.

    Pierwszy mecz to odwołała SE na podstawie prognoz. Przecież już w momencie pojawienia się w regulaminie takiej możliwości, wiadomo było, że niektóre odwołania meczów będą chybione.

    Ostatni mecz z Gorzowem, nie wiem co miałaby dać folia na torze. Nawet jak by leżała na nim, to trzeba by ją zdjąć w końcu z niego. A przypomnę tylko, że mecz by pojechał, gdyby nie ponowny deszcz ok godziny 15. Potem znowu zaczął padać ok godziny 16.40 i tak sobie padał do godzin wieczornych. I co w tej sytuacji miałaby dać ci folia ?
    Pewnie jezdzili by po folii 😁😎

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    LaKoV

    UNIA Leszno 4ever !

  16. Powrót do góry    #5956
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ciebie chyba pogięło.

    Pierwszy mecz to odwołała SE na podstawie prognoz. Przecież już w momencie pojawienia się w regulaminie takiej możliwości, wiadomo było, że niektóre odwołania meczów będą chybione.

    Ostatni mecz z Gorzowem, nie wiem co miałaby dać folia na torze. Nawet jak by leżała na nim, to trzeba by ją zdjąć w końcu z niego. A przypomnę tylko, że mecz by pojechał, gdyby nie ponowny deszcz ok godziny 15. Potem znowu zaczął padać ok godziny 16.40 i tak sobie padał do godzin wieczornych. I co w tej sytuacji miałaby dać ci folia ?

    Gdyby Falubaz, zapierał się, że chce jechać, to by mecz pojechał.
    Co do drugiego meczu, Falubaz od początku (z Cieślakiem na czele), nie chciał jechać tego spotkania (zachęcam do obejrzenia materiału z relacji zielonogórskiej), a Stal Gorzów do samego końca, jechać chciała (poza Przemkiem, na materiale było widać, że Pawlicki mówi "cała drużyna chce jechać, ja nie chce").
    I nie wiem jak było, ale Chomski powiedział, że w Gorzowie by pojechali. Na materiale widziałem, że Falubaz jechać nie chciał już przed opadami. A to jest robienie sobie jaj z całej ligi.
    Przepisy powinny być zaostrzone ,ta folia o której pisałem, ma być w kontekście kary, dla takiego Falubazu właśnie np. Nie chodzi o jej realną ochronę przed deszczem, bo jest wątpliwa, ale faktem jest też, że większość odwołanych meczy, można było pojechać. Wystarczyłaby wola klubu.
    Mało tego, ona powinna być obowiązkowa, dla klubów w których np. 2 mecze odwołano w ciągu 2 sezonów, taki klub płaciłby np. milion za folie, a reszta miałaby 90 % zniżki.
    I okazałoby się, ile meczy faktycznie nie da się odjechać.

  17. Powrót do góry    #5957
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Gdyby Falubaz, zapierał się, że chce jechać, to by mecz pojechał.
    Co do drugiego meczu, Falubaz od początku (z Cieślakiem na czele), nie chciał jechać tego spotkania (zachęcam do obejrzenia materiału z relacji zielonogórskiej), a Stal Gorzów do samego końca, jechać chciała (poza Przemkiem, na materiale było widać, że Pawlicki mówi "cała drużyna chce jechać, ja nie chce").
    I nie wiem jak było, ale Chomski powiedział, że w Gorzowie by pojechali. Na materiale widziałem, że Falubaz jechać nie chciał już przed opadami. A to jest robienie sobie jaj z całej ligi.
    Przepisy powinny być zaostrzone ,ta folia o której pisałem, ma być w kontekście kary, dla takiego Falubazu właśnie np. Nie chodzi o jej realną ochronę przed deszczem, bo jest wątpliwa, ale faktem jest też, że większość odwołanych meczy, można było pojechać. Wystarczyłaby wola klubu.
    Mało tego, ona powinna być obowiązkowa, dla klubów w których np. 2 mecze odwołano w ciągu 2 sezonów, taki klub płaciłby np. milion za folie, a reszta miałaby 90 % zniżki.
    I okazałoby się, ile meczy faktycznie nie da się odjechać.
    Proponuję dać spokój w tym temacie. W zasadzie los sam "ukarał" klub kontuzją Thorsella. Gdyby folia była takim złotym środkiem na wszystko, pewnie każdy klub by ją miał. Stal miała i jakoś się z tego wycofała, prawda? Na tę chwilę plandeka może powodować "odparzanie" się toru, tak że efekt jest jeszcze gorszy, niż w przypadku porządnego ubicia nawierzchni.
    !Adrian walcz!

  18. Powrót do góry    #5958
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez 1marcin60 Zobacz posta
    Gdyby Falubaz, zapierał się, że chce jechać, to by mecz pojechał.
    Co do drugiego meczu, Falubaz od początku (z Cieślakiem na czele), nie chciał jechać tego spotkania (zachęcam do obejrzenia materiału z relacji zielonogórskiej), a Stal Gorzów do samego końca, jechać chciała (poza Przemkiem, na materiale było widać, że Pawlicki mówi "cała drużyna chce jechać, ja nie chce").
    I nie wiem jak było, ale Chomski powiedział, że w Gorzowie by pojechali. Na materiale widziałem, że Falubaz jechać nie chciał już przed opadami. A to jest robienie sobie jaj z całej ligi.
    Przepisy powinny być zaostrzone ,ta folia o której pisałem, ma być w kontekście kary, dla takiego Falubazu właśnie np. Nie chodzi o jej realną ochronę przed deszczem, bo jest wątpliwa, ale faktem jest też, że większość odwołanych meczy, można było pojechać. Wystarczyłaby wola klubu.
    Po pierwsze, Przemek mówi, ze "być może chłopaki ze Stali chcą jechac, on nie chce". Po drugie, ten materiał był nagrywany jeszcze zanim spadł ponownie deszcz, gdzies po 15.00. Ten drugi opad własnie zamknął usta wszystkim malkontentom. Oprócz Chomskiego, który coś tam gadał, że on (gdyby sytuacja taka miała miejsce w Gorzowie) dosypałby trochę nowej, świeżej nawierzchni, i doprowadziłby do rozegrania tego meczu. Tyle, że jak później czas pokazał, ok 16.40 znowu zaczął padać deszcz i padał aż do wieczora. Czyli wielkie goowno wyszłoby z tego dosypywania.

    Po drugie, zawsze tak jest, że w podobnej sytuacji, część zawodników by jechała a część by nie jechała. Z reguły gospodarze wola nie jechać, bo znika atut swojego toru, na którym trenowali. Goście natomiast z reguły widza w tym wlasnie szansę dla siebie. Ale po to jest sędzia zawodów, jury zawodów, aby decydowali.

    Mało tego, ona powinna być obowiązkowa, dla klubów w których np. 2 mecze odwołano w ciągu 2 sezonów, taki klub płaciłby np. milion za folie, a reszta miałaby 90 % zniżki.
    I okazałoby się, ile meczy faktycznie nie da się odjechać.
    Tu już całkiem w kosmos odleciałeś, jak widzę. Odwołane 2 mecze, w ciągu 2 sezonów ? Czyli dotyczy to chyba wszystkich klubów, poza Toruniem gdzie jest zadaszenie toru Bo szczerze powiedziawszy to nie wiem czy jest jakis klub który nie odwołałby choćby jednego spotkania w sezonie, z powodu opadów deszczu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #5959
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Po pierwsze, Przemek mówi, ze "być może chłopaki ze Stali chcą jechac, on nie chce". Po drugie, ten materiał był nagrywany jeszcze zanim spadł ponownie deszcz, gdzies po 15.00. Ten drugi opad własnie zamknął usta wszystkim malkontentom. Oprócz Chomskiego, który coś tam gadał, że on (gdyby sytuacja taka miała miejsce w Gorzowie) dosypałby trochę nowej, świeżej nawierzchni, i doprowadziłby do rozegrania tego meczu. Tyle, że jak później czas pokazał, ok 16.40 znowu zaczął padać deszcz i padał aż do wieczora. Czyli wielkie goowno wyszłoby z tego dosypywania.

    Po drugie, zawsze tak jest, że w podobnej sytuacji, część zawodników by jechała a część by nie jechała. Z reguły gospodarze wola nie jechać, bo znika atut swojego toru, na którym trenowali. Goście natomiast z reguły widza w tym wlasnie szansę dla siebie. Ale po to jest sędzia zawodów, jury zawodów, aby decydowali.



    Tu już całkiem w kosmos odleciałeś, jak widzę. Odwołane 2 mecze, w ciągu 2 sezonów ? Czyli dotyczy to chyba wszystkich klubów, poza Toruniem gdzie jest zadaszenie toru Bo szczerze powiedziawszy to nie wiem czy jest jakis klub który nie odwołałby choćby jednego spotkania w sezonie, z powodu opadów deszczu.

    Nie, on mówi "Moje chłopaki chcą jechać, drużyna chce cała jechać, ja nie chce po czym dodał, jedziemy próbę i lecimy" możesz odsłuchać sobie od 1.07.

    . Cieślak był bardzo mocno tym zdziwiony. Stal Gorzów, chciała jechać ten mecz, i jeżeli Chomski twierdzi że się dało, to znaczy że się dało (finał Nice plż pokazuje, że można jechać nawet w trudnych warunkach).


    Nie odleciałem w kosmos, odwołane dwa mecze w ciągu dwóch sezonów, to bardzo dużo, dochodzimy do sytuacji, w której z jednej strony ekstraliga namawia na zadaszenia, a z drugiej, to taka drużyna cierpi. Bo w dzisiejszym żużlu, lepiej tego dachu nie mieć. Bez dachu można kombinować, przekładać sobie jak się chce, no i też cierpią drużyny które się starają mecz odjechać, bo po co się starać, skoro inni mogą przekładać?
    A jest takie narzekanie, że to zaścianek, że to nie poważny sport, w pierwszej kolejności trzeba rozpatrzeć temat przekładanych meczach. Mecze w Ekstralidze, muszą odbywać się w dniu, w którym są w terminarzu ( a z wyprzedzeniem, można przekładać o godzinę, dwie, czy trzy, na podstawie pogody, a nie odwoływać). Wiadomo, że czasami naprawdę przejdzie monsun, i już nie da rady, ale 90 % odwołanych meczy, można by bezpiecznie odjechać.
    Powinny być wprowadzone kary finansowe, bardzo poważne, jeżeli uważasz że temat z bardzo drogą folią jest zły. Np. 500 tysięcy bezwzględnej opłaty za każdy przełożony mecz którą uiszcza gospodarz. Niech wtedy kombinują, ale za swoje.
    Można płakać, że drogo, że przecież to nie od gospodarzy zależy, że niebezpiecznie, a prawda jest taka, że wtedy każdy mecz, odjechałby w terminie.
    Ostatnio edytowane przez 1marcin60 ; 26-09-2017 o 17:57

  20. Powrót do góry    #5960
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cieślak był bardzo mocno tym zdziwiony. Stal Gorzów, chciała jechać ten mecz, i jeżeli Chomski twierdzi że się dało, to znaczy że się dało (finał Nice plż pokazuje, że można jechać nawet w trudnych warunkach).
    Ale dociera do ciebie, ze gadka z zawodnikami była jeszcze zanim spadł deszcz po 15.00 ?

    I czy dociera do ciebie, ze Chomski chciał dosypywać suchej nawierzchni i dopiero jechać ? Ale przed 17 znowu zaczęło padać, i goowno byłoby z tej jazdy.

    Nie odleciałem w kosmos, odwołane dwa mecze w ciągu dwóch sezonów, to bardzo dużo.
    Odwołane 2 mecze w ciągu dwóch sezonów to wychodzi mi średnio jeden mecz odwołany w sezonie. Więc jakie to dużo ?

    Wiadomo, że czasami naprawdę przejdzie monsun, i już nie da rady, ale 90 % odwołanych meczy, można by bezpiecznie odjechać.
    To jest opinia, rzekłbym połowy kibiców, Druga połowa ma w doopie mecze motocrosowe na torze żużlowym i woli mecze przekładać.

    I na czym opierasz tezę, ze 90% odwołanych meczy, ze względu na mokry tor, można by bezpiecznie odjechać ? Bo ja jakoś dizwnie jestem przekonany, ze jak by któryś się połamał, to zaraz cała masa kibiców i ekspertów medialnych, darłaby japę, kto w takich warunkach pozwala się ścigac.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #5961
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale dociera do ciebie, ze gadka z zawodnikami była jeszcze zanim spadł deszcz po 15.00 ?

    I czy dociera do ciebie, ze Chomski chciał dosypywać suchej nawierzchni i dopiero jechać ? Ale przed 17 znowu zaczęło padać, i goowno byłoby z tej jazdy.



    Odwołane 2 mecze w ciągu dwóch sezonów to wychodzi mi średnio jeden mecz odwołany w sezonie. Więc jakie to dużo ?



    To jest opinia, rzekłbym połowy kibiców, Druga połowa ma w doopie mecze motocrosowe na torze żużlowym i woli mecze przekładać.

    I na czym opierasz tezę, ze 90% odwołanych meczy, ze względu na mokry tor, można by bezpiecznie odjechać ? Bo ja jakoś dizwnie jestem przekonany, ze jak by któryś się połamał, to zaraz cała masa kibiców i ekspertów medialnych, darłaby japę, kto w takich warunkach pozwala się ścigac.

    O której ten deszcz spadł? Bo pewności, że to było przed opadami, żadnej nie masz, nie wiem o której tam padało, widziałem wywiad z Chomskim po meczu, że on by to pojechał. PO ODWOŁANIU MECZU, były głosy, że Gorzów dalej chciał jechać (o czym wspominał ten kierownik Falubazu na nagraniu).

    A tematem nie jest to, że spadł deszcz po 15, czy to że o 17 padało, tylko fakt, że w warunkach w których dało się jechać, Cieślak kombinował, jakby to zrobić, żeby nie jechać.

    Jeden mecz odwołany w sezonie, to zdecydowanie zbyt dużo, jest maksymalnie 9 meczy domowych w sezonie, i odwołując 1, to jest ponad 10 % meczy. To jest zbyt dużo, jeden na dwa-trzy sezony, mógłby być odwoływany, ale nie co najmniej jeden w sezonie. To jest parodia.

    Widzę, jak przygotowują tory po opadach w Szwecji (a tam naprawdę deszcz im przeszkadza), widzę że jest równo, bezpiecznie. Znaczy da się, oni mogą, to my też, mecz w Grudziądzu z Toruniem, tor był w fatalnym stanie i go przygotowano, w dodatku padało w trakcie meczu, i nie pamiętam, by było bardzo niebezpiecznie, w dodatku jeden z zawodników się połamał, i nie było darcia japy, że to przez tor.

    Przygotowanie toru po opadach, czy przygotowanie toru w taki sposób, żeby przyjął opady podczas meczu, nie jest niewykonalne. Wystarczą chęci.
    Malutcy, w większości przypadków pokazują że można. Ale jak kilka kropel spadnie w meczu klubu, który walczy o medale, to już kombinacje, byleby nie jechać.

  22. Powrót do góry    #5962
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    O której ten deszcz spadł? Bo pewności, że to było przed opadami, żadnej nie masz, nie wiem o której tam padało, widziałem wywiad z Chomskim po meczu, że on by to pojechał. PO ODWOŁANIU MECZU, były głosy, że Gorzów dalej chciał jechać (o czym wspominał ten kierownik Falubazu na nagraniu).
    Jak karwa nie mam jak mam.

    Obchód po torze robili przed 15.00. O 15.30 miała być próba toru przecież. Deszcz spadł gdzieś tak ok 15.00. Przestał padać (jeszcze mżył) ok 15.30.

    Nagranie pokazywało rozmowy z zawodnikami jeszcze przed opadami. Chodziło o to, ze po 17 godzinnych opadach, przestało padać gdzieś tak w południe, nasi przygotowali tor i sędzia chciał puścić ten mecz. Mieli jechać. Miała być próba toru i zawodnicy mieli się określić sędziemu. Dopiero jak zaczęło padać ponownie ok 15.00 to sędzia i jury stwierdzili, że po zawodach. Już nawet nikt nie wyjeżdżał na próbę toru. Dopiero Chomski, już po decyzji sędziego, w mediach, zaczął nawijać, ze on by dosypał suchej świeżej nawierzchni, i mecz by mógł sie odbyć z opóźnieniem. Tyle, ze gdzieś tak o 16.40 znowu zaczeło padać i padało do wieczora. więc i akrobacje Chomskiego można o kant doopy potłuc.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #5963
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak karwa nie mam jak mam.

    Obchód po torze robili przed 15.00. O 15.30 miała być próba toru przecież. Deszcz spadł gdzieś tak ok 15.00. Przestał padać (jeszcze mżył) ok 15.30.

    Nagranie pokazywało rozmowy z zawodnikami jeszcze przed opadami. Chodziło o to, ze po 17 godzinnych opadach, przestało padać gdzieś tak w południe, nasi przygotowali tor i sędzia chciał puścić ten mecz. Mieli jechać. Miała być próba toru i zawodnicy mieli się określić sędziemu. Dopiero jak zaczęło padać ponownie ok 15.00 to sędzia i jury stwierdzili, że po zawodach. Już nawet nikt nie wyjeżdżał na próbę toru. Dopiero Chomski, już po decyzji sędziego, w mediach, zaczął nawijać, ze on by dosypał suchej świeżej nawierzchni, i mecz by mógł sie odbyć z opóźnieniem. Tyle, ze gdzieś tak o 16.40 znowu zaczeło padać i padało do wieczora. więc i akrobacje Chomskiego można o kant doopy potłuc.
    Mariusz identyczną sytuacje miał Chomski u siebie z Grudziądzem o czym kolega chyba zapomniał.I ten super toromistrz i trener w jednej osobie też.Dosypywał i nie pojechał

  24. Powrót do góry    #5964
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ale jestem podjarany, że dziś baraże To jednak sól żużla i fajny bonusik na koniec sezonu. A i kibice z czterech stron chyba są zainteresowani. Baraże muszą zostać Dawno już nie było obu w jednym sezonie. Szkoda tylko trochę, że odwrócono gospodarzy i najpierw jest mecz na torze drużyny wyżej sklasyfikowanej. Ktoś wie jakie były ku temu przesłanki? Aby kibice drużyn wyżej sklasyfikowanych chętniej przyszli na zawody?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  25. Powrót do góry    #5965
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    bo grand prix u nas za tydzień
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  26. Powrót do góry    #5966
    Zaawansowany
    Dołączył
    16-09-2016
    Postów
    2,173
    Kliknij i podziękuj
    91
    Podziękowania: 281 w 192 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ale jestem podjarany, że dziś baraże To jednak sól żużla i fajny bonusik na koniec sezonu. A i kibice z czterech stron chyba są zainteresowani. Baraże muszą zostać Dawno już nie było obu w jednym sezonie. Szkoda tylko trochę, że odwrócono gospodarzy i najpierw jest mecz na torze drużyny wyżej sklasyfikowanej. Ktoś wie jakie były ku temu przesłanki? Aby kibice drużyn wyżej sklasyfikowanych chętniej przyszli na zawody?

    PS podaje, że chodzi o unikanie przypadków, w którym drużyna z niższej ligi odpuszcza rewanż, po przegranej na własnym torze. Logika jakaś w tym jest.

  27. Powrót do góry    #5967
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Baraże

    47:43 i 38:52

    Takie wyniki nie dziwiłyby, gdyby pierwsze mecze tak jak drzewiej rozgrywano na torach ekip z niższych lig. A tu jednak było odwrotnie
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  28. Powrót do góry    #5968
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Za Sf:

    A cele Ireneusza Nawrockiego?

    Ekstraliga. I żebyśmy nie wozili w tej Ekstralidze ogonów. Jak nie daj boże spadniemy teraz do 2. Ligi, to chciałbym też zorganizować cykl turniejów Golden League. Zafundujemy kilogram złota i niech zawodnicy się o to ścigają. Jest projekt, aby zorganizować sześć zawodów. Inauguracja i finał byłyby w Rzeszowie, jedne zawody w Niemczech, a pozostałe lokalizacje już ustalimy. Każdy mógłby się zgłosić do takiego turnieju. I chciałbym to zrobić od przyszłego sezonu. Rzeszów ma piękny stadion i trzeba go zapełnić. Można robić imprezy łączone, trochę żużla, trochę innych dyscyplin.
    O kurczę, nowy Morawski pojawił się w Rzeszowie.

    Robi, co ty na to ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #5969
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach

    Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

    Nie ma Toyoty Camry i Magic Girls to ni ma Morawskiego


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  30. Powrót do góry    #5970
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Ale gościu pojechał z tym złotem. Kilogram złota to jakieś 150 tys. Gdyby tu chodziło o jeden turniej to ok. byłby magnes dla zawodników. Ale tu trzeba walczyć w 6 imprezach. Czyli szału żadnego nie ma. A widząc jak napięty jest kalendarz z różnymi innymi imprezami w Europie, to jakoś nie sądzę aby gość skompletował mocną obsadę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #5971
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    niech da ten kilogram secowi, zorganizuje jedna runde i bedzie ok. przyzwoita stawka i ranga. juz wystarczy turniejow o nic jak sbp.

  32. Powrót do góry    #5972
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...948,1,984.html
    Miało być pięknie, a wyszło dziadostwo. Chyba nie dożyję czasów gdy pod 8 i 16 zobaczę gwiazdorów z GP
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  33. Powrót do góry    #5973
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...948,1,984.html
    Miało być pięknie, a wyszło dziadostwo. Chyba nie dożyję czasów gdy pod 8 i 16 zobaczę gwiazdorów z GP
    Yyy... 2003?
    !Adrian walcz!

  34. Powrót do góry    #5974
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Yyy... 2003?
    Wtedy to mój klub w 2 lidze jeździł, o gwiazdorach to można było pomarzyć. Poważnie mówiąc to chodzi mi o przyszłość, a nie przeszłość. Przepisy z 2003 byłyby idealne
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  35. Powrót do góry    #5975
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2011
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    76
    Podziękowania: 129 w 86 postach
    Idealnie byłoby gdyby każdy, bez ograniczeń mógł startować pod nr 8 (jak to było m. in. w sezonie 1997). Wtedy dopiero nasi "menedżerowie" mogliby zaprezentować swój kunszt ustawiając na rezerwie Woffindenów, Zmarzlików, czy innych Hancocków i puszczając ich w newralgicznych momentach. Aaaale byłyby szachy!

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pawko.trn za jego przydatny post!

    vicar (10-10-2017)

  37. Powrót do góry    #5976
    Stały bywalec Awatar pejotl3
    Dołączył
    05-12-2006
    Postów
    562
    Kliknij i podziękuj
    394
    Podziękowania: 198 w 119 postach
    Ja tam uważam, że nie powinno być ograniczeń wiekowych do startu pod 8, ale powinny być ograniczenia w liczbie startów - max 4. W innym przypadku de facto kluby byłyby zmuszone wstawiać najlepszych pod numerem 8, który w istocie pełniłby funkcję quasi-rezerwy taktycznej. Moim zdaniem to byłaby przesada.

  38. Powrót do góry    #5977
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Każdy ma swoje zdanie.

    Życie pokaże kto ma rację. Pokaże ilu zawodników 22-23 letnich zgodzi się być rezerwowymi w sporcie, gdzie kasa leży głównie na torze.

    Zobaczymy też, czy przepis nie będzie "martwy".

  39. Powrót do góry    #5978
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Akurat Zmarzlina można na rezerwie wystawić, ale pewnie Stasiu się na to nie zdecyduje.
    Sprawę rezerwowego można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Jeżeli zawodnik U23 w sparingach udowodni że jest lepszy od seniorów na pozycjach 1-5 to startuje od początku zastępując najsłabszego w sparingach seniora. I tak są różne opcje:
    Zawodnik U23 zastępuje od początku meczu zawodnika pod numerem 2. Zalicza jednak dwa zera, więc od 3 serii zawodnik z nr. 2 dostaje swoją szansę. Jeżeli zawodnik U23 spisuje się dobrze to zastępuje zawodnika z numerem 2 przez cały mecz.
    Jest też opcja , że rezerwowy w 2 pierwszych seriach zastępuje zawodnika z nr. 2, ale słabo spisuje się inny zawodnik. Rezerwowy, zastępuje więc tego zawodnika od 3 serii, a zawodnik z 2 na plastronie dostaje swoją szansę.
    Oczywiście zastępowanie zawodnika z numerem 2 to tylko przykład.
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  40. Powrót do góry    #5979
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ale kolega u góry zamotał :O Żużel to prosty sport i potrzebuje prostych przepisów.

    Cytat Zamieszczone przez pejotl3 Zobacz posta
    Ja tam uważam, że nie powinno być ograniczeń wiekowych do startu pod 8, ale powinny być ograniczenia w liczbie startów - max 4. W innym przypadku de facto kluby byłyby zmuszone wstawiać najlepszych pod numerem 8, który w istocie pełniłby funkcję quasi-rezerwy taktycznej. Moim zdaniem to byłaby przesada.
    W czym przesada? W poziomie emocji na stadionie i taktycznych roszad?

    No ale zrobią debilne U23, które już parę lat temu było i się nie sprawdziło. Z tego samego powodu nie sprawdzi się teraz. Znowu jest jakieś wiązanie klubom rąk. W liście podanej przez PS jest śmiesznie mała ilość zawodników. Jakby był rezerwowy na normalnych zasadach to można byłoby sobie takiego Kurtza wstawić gdziekolwiek, a tak będzie musiał być pod nr 8 i będzie zaczynać zawody w połowie. A poza tym będzie przepłacanie za zawodników do lat 23, zamiast ściągnąć sobie tam kogoś innego. To już było parę lat temu i się nie sprawdziło. Ile razy będziemy wracać do takich rozwiązań?
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 10-10-2017 o 13:58
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Powrót do góry    #5980
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Jak mają zamiar robić jakieś bzdurne regulacje w stylu U23 to niech lepiej wcale nie wprowadzają tego przepisu. Naprawdę chciałbym znać personalia osób, które proponują tam na górze tego typu obostrzenia - być może wtedy łatwiej byłoby ich eliminować z żużla.

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    vicar (10-10-2017)

  43. Powrót do góry    #5981
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Czyli co z tymi nr 8/16 do 23 lat ?

    Jeżeli potrzeba 2 polaków w składzie meczowym to np Wrocław (przykładowo podaje) wstawia pod 2/10 takiego Liszke a pod 8/16 Fricke i od razu można go zastępować ?! czyli tylko 1 polak juz potrzebny ????

  44. Powrót do góry    #5982
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Czyli co z tymi nr 8/16 do 23 lat ?

    Jeżeli potrzeba 2 polaków w składzie meczowym to np Wrocław (przykładowo podaje) wstawia pod 2/10 takiego Liszke a pod 8/16 Fricke i od razu można go zastępować ?! czyli tylko 1 polak juz potrzebny ????
    Teoretyczne niby tak.
    Ale gdy rezerwowy bedzie zastępował Polaka "plastrona", to nie bedzie mógł zastępować innych.
    No chybaże z taktycznej.

    Z jednej strony może to i dobrze, bo nie trzeba mieć mocnego Polaka, no ale z drugiej pole manewru takie rezerwowego staje się mniejsze.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  45. Powrót do góry    #5983
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Teoretyczne niby tak.
    Ale gdy rezerwowy bedzie zastępował Polaka "plastrona", to nie bedzie mógł zastępować innych.
    No chybaże z taktycznej.
    No tak ale to jest wcisniecie Fricka do składu. Po co się z tym kryć dawac od razu

    1.Tai Woffinden
    2.Andrzej Lebidiew
    3.Maciej Janowski
    4.Max Fricke
    5.Vaclaw Milik
    6.Maks Drabik
    7.Oskar Bober

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (19-10-2017)

  47. Powrót do góry    #5984
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No tak ale to jest wcisniecie Fricka do składu. Po co się z tym kryć dawac od razu

    1.Tai Woffinden
    2.Andrzej Lebidiew
    3.Maciej Janowski
    4.Max Fricke
    5.Vaclaw Milik
    6.Maks Drabik
    7.Oskar Bober
    Nikt się z niczym kryć nie musi.
    Reguły dotyczą wszystkich i każdy bedzie robił jak uważa za słuszne.

    Gorzów też mocno zyskuje na tych rezerwowych, bo Zmarzlik może łatać dziury.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  48. Powrót do góry    #5985
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No tak ale to jest wcisniecie Fricka do składu. Po co się z tym kryć dawac od razu

    1.Tai Woffinden
    2.Andrzej Lebidiew
    3.Maciej Janowski
    4.Max Fricke
    5.Vaclaw Milik
    6.Maks Drabik
    7.Oskar Bober
    Bo Fricke może pojechać 5+1 startów a plastron kończy obowiązkowe
    starty po czeterech.
    !Adrian walcz!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •