Strona 133 z 315 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,941 do 5,985 z 14161

Wątek: Apator Torun 2017 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #5941
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    A gdzie napisałem, że jeździecko?
    W całokształcie. Hampel to dla niego jako tako najlepsze odniesienie. Podobna charakterystyka jazdy i podobne osiągnięcia, no Hampel jednak trochę większe, stąd Holderowi brakuje. W kwestii możliwości/talentu bym ich przyrównał.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #5942
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    W kwestii możliwości/talentu bym ich przyrównał.
    Sorry, ale to jest nadal ten sam basen tylko woda mniej głęboka.

  3. Powrót do góry    #5943
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No w sumie, skoro płynie z tego konkluzja taka, że przyrównanie do Hampela to jak największa obelga, to nawet mnie to cieszy
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  4. Powrót do góry    #5944
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Nie o to chodzi. Hampel nie jest dla mnie jakimś synonimem dna, ale stawianie jego możliwości w tym samym miejscu gdzie możliwości Holdera to jednak mi się nie dodaje. Z jednej więc strony zarzucasz krajeskyemu, że wrzuca na jedną półkę żużlowców, których dużo dzieli po czym robisz w zasadzie to samo. No ale tu wychodzi alergia na Chrisa i w sumie to nawet dobrze, że nie starasz się jej ukryć - przynajmniej można grać w otwarte karty.

  5. Powrót do góry    #5945
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie o to chodzi. Hampel nie jest dla mnie jakimś synonimem dna, ale stawianie jego możliwości w tym samym miejscu gdzie możliwości Holdera to jednak mi się nie dodaje. Z jednej więc strony zarzucasz krajeskyemu, że wrzuca na jedną półkę żużlowców, których dużo dzieli po czym robisz w zasadzie to samo. No ale tu wychodzi alergia na Chrisa i w sumie to nawet dobrze, że nie starasz się jej ukryć - przynajmniej można grać w otwarte karty.
    Holder akurat trasę ma całkiem niezłą. Na pewno duuuużo lepszą od Hampela i Hancocka. Dla mnie czysto jeździecko jest lepszym zawodnikiem od tych dwóch artystów speedway'a.

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Peter Kildemand za jego przydatny post!

    j-rules (20-05-2017), kingpin (20-05-2017)

  7. Powrót do góry    #5946
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    No ja generalnie uważam tak samo ; ] I jednocześnie bardzo żałuję tych kontuzji - kto wie w którym miejscu byłby teraz Chris gdyby końcówkę 2012 i 2013 udało mu się przejechać bez tych urazów.

  8. Powrót do góry    #5947
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Tego nie wiemy,ale trzeba trzymac kciuki,zeby Chris sie odnalazl.
    Juz w zeszlym roku mial przeblyski dawnej formy,ten rok mial byc lepszy.
    Poki co idzie jak po grudzie,ale akcja ktora wykonal na Kolodzieju i Pedersenie
    Hampelowi mogla sie zdarzyc tylko podczas gry w kreski.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    j-rules (20-05-2017)

  10. Powrót do góry    #5948
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jarro Zobacz posta
    No i właśnie o to chodzi, że osiągnięcia się koloryzuje, zaś obrazki w książce koloruje.
    Oczywiście, ale słowo koloryzować kojarzy się z wyolbrzymianiem, przejaskrawianiem, przesadnym opowiadaniem o czymś, a mnie chodziło o to, że Buszmen by dodać kolorytu napisał o czymś co nie miało miejsca. Nie chodziło mi o jego sposób opowiadania tylko o nadawanie karierze Doyla ciekawych barw.
    Subtelna różnica, której nie wychwyciłeś szukając w mojej wypowiedzi definicyjnego użycia słowa koloryzować.
    Uczepiłeś się, chcąc mi udowodnić, że nie rozróżniam tych dwóch słów. Słabe to...tym bardziej, że się mylisz, bo opisałem tym słowem jaką opinię na temat kariery Jasona utrwala sobie Buszmen, a nie jak o niej opowiada.
    Zresztą w niektórych sytuacjach (w tej tak nie zrobiłem) te słowa można traktować jako synonimy, po co więc te podjazdy?

    Jak napiszę: jeździec fabryczny jawy, to też wytkniesz, że jeździec porusza się konno?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 08:16
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  11. Powrót do góry    #5949
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Zeby docenic Holdera to jednak nalezaloby wyrzucic w pamieci te kilka slabszych sezonow, w ktorych glownie jezdzil z kablem.
    Tak jak teraz nie ma co sie na Hampela wsciekac o to samo. To sa konsekwencje bardzo powaznych urazow a nie jakies blahe sprawy.

    Wg mnie rowniez Holder trase ma zdecydowanie lepsza nie tylko od Jarka ale i od Grega i Nickiego. Przeciez nie jeden raz udowadnial to chocby na MA.

    Z porownaniem do Adamsa moze bym sie az tak nie rozpedzal, ale przypomina mi to troche porownania swego czasu Kolodzieja i Kasprzaka.
    Ciezko sie porownuje zawodnikow, ktorzy jednak postawili przed soba inne cele.
    Chris chcial bym IMS i nim zostal (a przeciez zawsze misiem sie zostaje przez slabosc rywali) Adams na zawsze pozostanie ligowym wymiataczem z jednym chyba tak swietnym i zapadajacym w pamiec sezonem w SGP.

    Holder od najmlodszych lat okazywal wielki talent i mozliwosci, ale wiemy jak sie jego kariera potoczyla. Teraz czesto ta jazda jest szarpana czym potrafi mocno irytowac. Ma jednak jeszcze kilka ladnych lat jazdy przed soba a kazdy sezon przeciez rozwija i uczy.
    Wg mnie za wczesnie na jakies krzywdzace porownania.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (20-05-2017)

  13. Powrót do góry    #5950
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Porównujecie żużlowców z dwóch różnych epok. Adams był u schyłku bogatej kariery, gdy Chris dopiero ją na poważnie zaczynał.
    To kilkanaście lat różnicy to zupełnie inny żużel, w innych realiach z innym sprzętem.
    Zupełnie inne charaktery, inne życiowe priorytety, inne podejście do zawodu żużlowca.
    Dodatkowo lista zawodników z którymi rywalizował Adamsa tak bogata, że lepszej stawki chyba już nigdy nie będzie,
    a teraz kilku prawdziwych rajderów na krzyż.
    Adams wielkim zawodnikiem był, ale też nawet wygrywając często był taki jakiś nijaki, momentami jak Hancock...
    Mnie nie porywał swoją jazdą, a Holder niejednokrotnie tak i to nie ze względu na ligowy plastron.
    Nie znaczy to jednak, że któregoś z nich oceniam wyżej.
    Dwóch zupełnie różnych żużlowców...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 08:40
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  14. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Słowianka (20-05-2017), j-rules (20-05-2017), jelousabmarinek (20-05-2017)

  15. Powrót do góry    #5951
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Buszmen, czy ty potrafisz sobie wyobrazic Hampela wjezdzajacego miedzy Kolodzieja i Pedersena? To pierwszy przyklad, ktory mi przychodzi do glowy

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (20-05-2017)

  17. Powrót do góry    #5952
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Myślę, że wartościowy wpis Korościela o sytuacji Apatora. Bez jakichkolwiek szpilek to piszę. Chyba dość trafna diagnoza.

    http://koro.blog.pl/2017/05/19/inspekcja-torun/

  18. Powrót do góry    #5953
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ale ta akcja Holdera to był przypadek i błąd rywali, nie widziałem w niej nic porywającego. Nicki pojechał tam tak, że powinien się po prostu po biegu spalić ze wstydu i może nawet zdać sprzęt. Takie manewry, to i Lampart zrobi
    Semen: NIE KOLORYZUJĘ, tylko opierałem się na tekście z PS, który zresztą podlinkowałem.

    Wracając do meritum. Holder to niezły, choć bardzo przereklamowany żużlowiec. 2-3 dobre sezony, a reszta to przeciętniactwo. Ten tytuł to do dziś jest przykrym wydarzeniem w dziejach dyscypliny, bo trafił wyjątkowo nieurodzajny sezon i fuksem + lekkim fixem to wyszarpał. Nie uważam jednak by to był jakiś "naturalny talent" w stylu Warda. Raczej, kiedy był w sztosie to dzięki objeżdżeniu i poprawnej, uporządkowanej jeździe. Na pewno nie przewyższa talentem/możliwościami Adamsa o półkę, od czego wyszła dyskusja. Adams był IMŚJ w swoim roczniku, który jest prawdopodobnie najmocniejszym rocznikiem w historii.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  19. Powrót do góry    #5954
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nic nie poradzisx na taki sezon. Jakby tytul zrobil wtedy.nicki, dzis pisanie o 4-krotnym mistrzu podczas kolejnego meczu Unii Leszno skutkowaloby niepotrzebnym metlikiem we lbie

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Buszmen (20-05-2017)

  21. Powrót do góry    #5955
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Stawianie Holdera na równi z Adamsem to jest jakaś pomyłka. Pisanie, że Holder to o klasę lepszy rajder to już jakiś żart. No chyba, że ktoś się podnieca statystykami zdobytych medali. W takim razie jak rozumiem Szczakiel czy Hampel są lepsi o klasę od Plecha tak ?

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Aussie (20-05-2017), Buszmen (20-05-2017)

  23. Powrót do góry    #5956
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Semen: NIE KOLORYZUJĘ, tylko opierałem się na tekście z PS, który zresztą podlinkowałem.
    Wiem, że na jej temat nie koloryzujesz, po prostu kolorujesz ją tak by była barwna.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #5957
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ja podałem tylko informację zaczerpniętą z prasy tematycznej. Koloryzowanie i kolorowanie, czy co tam jeszcze to już ty próbujesz mi wmówić. Pewnie stoi ci kością w gardle, że Jason dalej jedzie po swoje

    ps. Też prawda Sobotch. Wybór między dżumą a cholerą
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 20-05-2017 o 12:47
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  25. Powrót do góry    #5958
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Holder w wieku 25 lat został mistrzem świata. Adams mając 25 lat był statysta w GP (15 miejsce) i jeszcze kilka lat zajęło mu wejście do czołówki.
    Porównując więc kariery na tamtym etapie ciężko powiedzieć, że Panów dzieliła półka. Raczej piętro.

    Cała reszta to już gdybanie. Holder w 2013 mógł skończyć na wózku. Pytanie, gdzie byłby dzisiaj, gdyby nie tamten dzwon, w zasadzie pozostanie bez odpowiedzi.

    Ja gdybam, że patrząc na przebieg kariery do momentu wypadku, Holder miał wszystko, aby przebić dokonania Adamsa, czy Crumpa.

    Równie dobrze możnaby zagdybać, czy Adams, który karierę przejechał bez kontuzji, ze swoim podejściem do żużla zdecydował się na powrót na tor po takiej kontuzji, jaka spotkała Holder.

    Reasumując - być może stwierdzenie o półce było nie trafne. Aczkolwiek była to odpowiedz na stwierdzenie Leszczynskiego prowokatora - "Holder nie jest Adamsen". No musiałem stanąć w obronie naszego kapitana, tak ; D
    Adams to wybitny żużlowiec i życzyłbym sobie, ale Chris miał chociaż regularność na poziomie Adamsa, przede wszystkim w lidze. Ale patrząc na Holdera trzeba niestety mieć na uwadze, jak wiele spadło na tego chłopaka w ostatnich 4 latach.
    Zgodzimy się chyba natomiast, że wiek, w którym Adams osiągnął szczyt swoich możliwości, wciąż jeszcze przed Holderem. I Chris w ciągu najbliższych 10 lat da odpowiedz, kto ma racje. Oby tylko miał już czysta głowa do sportu, bez kontuzji, kalectwa przyjaciół czy puszczalskich kobiet..; D

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    W całokształcie. Hampel to dla niego jako tako najlepsze odniesienie. Podobna charakterystyka jazdy i podobne osiągnięcia, no Hampel jednak trochę większe, stąd Holderowi brakuje. W kwestii możliwości/talentu bym ich przyrównał.
    charakterystyka jazdy - Hampel to przede wszystkim startowiec, Holder start ma słaby, przewage ma w polu. Hampel jeździ wyprostowany, Holder lekko przygarbiony. I przede wszystkim - Holder jest o ponad 10cm wyższy, i te centymetry wykorzystuje, balansując na motocyklu niczym rezus. Hampel ma statyczna sylwetka.

    osiągnięcia - Holder był mistrzem, Hampel nie. Z drugiej strony Jarek kilka lat w lidze robił średnie w lidze po 2,5, Holder w najlepszym sezonie miał 2,3.

    Nie wiem. Najbliżej im chyba w kwestii nazwiska - oba na H. : P Myśle, ze znalazłoby się lepsze porównania dla obu Panów.. ; P
    Ostatnio edytowane przez Krajesky ; 20-05-2017 o 12:55

  26. Powrót do góry    #5959
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krajesky Zobacz posta
    Holder w wieku 25 lat został mistrzem świata. Adams mając 25 lat był statysta w GP (15 miejsce) i jeszcze kilka lat zajęło mu wejście do czołówki.
    Holder w wieku 25 lat jeżdżąc w tych czasach kiedy Adams miał te 25 lat czyli z Rickardssonami Nielsenami Knudsenami Loramami Gustafssonami Gollobami Nilsenami itd. nawet nie marzyłby o DK na rundę a trzeba jeszcze dodać Crumpów Hamillów Hancocków Sullivanów Wiltshireow Karlssonów... w dalszej kolejnosci Kasperów Kargerów... człowieku teraz miał takiego Harrisa Holder czy innego Jonassona to miał lajcik
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 20-05-2017 o 12:59

  27. Powrót do góry    #5960
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,724
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 1,567 w 910 postach
    Abstrahując już od porównań pomiędzy poszczególnymi zawodnikami, pisanie że Holder jest głównym problemem toruńskiego żużla to jakieś nieporozumienie. Głównym problemem od lat są ludzie zarządzający tym klubem którzy myślą korporacyjnymi schematami które nijak mają się do żużlowej rzeczywistości.


    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    #GetWellDarky

  28. Powrót do góry    #5961
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ale ta akcja Holdera to był przypadek i błąd rywali, nie widziałem w niej nic porywającego. Nicki pojechał tam tak, że powinien się po prostu po biegu spalić ze wstydu i może nawet zdać sprzęt. Takie manewry, to i Lampart zrobi
    No i właśnie między innymi tutaj widać tę alergię, o której wspomniałem wcześniej. Gdyby na miejscu Holdera był Doyle... A zresztą szkoda strzępić r**a.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kingpin (20-05-2017)

  30. Powrót do góry    #5962
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ja podałem tylko informację zaczerpniętą z prasy tematycznej. Koloryzowanie i kolorowanie, czy co tam jeszcze to już ty próbujesz mi wmówić. Pewnie stoi ci kością w gardle, że Jason dalej jedzie po swoje
    No przecież cały czas Wam tłumaczę, że nie napisałem, że koloryzujesz.

    Wiesz, w życiu są naprawdę ważne sprawy, a to czy Doyle będzie IMŚ czy nie, jest tą z gatunku mało ważnych.
    Dla mnie jego pozycja w żużlu, jego osoba, jest personifikacją tego co dzieje się z tą dyscypliną, a dzieje się, źle.
    Tylko tyle i niech sobie będzie nawet piętnaście razy IMŚ, o ile na to zasłuży, w zeszłym roku nie zdobył mistrzostwa na własne życzenie
    i żadnym moralnym IMŚ jak pisałeś, nie jest. Nauka, jak sądzę, nie pójdzie w las, wnioski wyciągnął. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie żeby stanął na najwyższym stopniu podium.
    ... a żużlowym wirtuozem wcale nie jest. Taki teraz żużel, że nie trzeba być nie wiadomo jakim maestro żeby być na topie.
    Z tym się już pogodziłem.

    Każdy ma swoje sympatie i antypatie.

    Ja na Doyle'a patrzę przez pryzmat:

    1)sportowo - jego występów w Orle i tego co robił w drugiej połowie sezonu u nas,
    2)po ludzku - jak zachował się gdy młody, zdolny torunianin Dawid Krzyżanowski zaliczył upadek na skutek ktorego skończył przedwcześnie przygodę z żużlem. Miał wyy...ne, gdy młody na skutek tego, że go ominął zaliczył bardzo poważny upadek.

    Niestety w obu przypadkach obraz jest negatywny, ale uczulony na niego nie jestem, bardziej na ślepe zapatrzenie w niego niektórych kibiców.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 13:28
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  31. Powrót do góry    #5963
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Holder w wieku 25 lat jeżdżąc w tych czasach kiedy Adams miał te 25 lat czyli z Rickardssonami Nielsenami Knudsenami Loramami Gustafssonami Gollobami Nilsenami itd. nawet nie marzyłby o DK na rundę a trzeba jeszcze dodać Crumpów Hamillów Hancocków Sullivanów Wiltshireow Karlssonów... w dalszej kolejnosci Kasperów Kargerów... człowieku teraz miał takiego Harrisa Holder czy innego Jonassona to miał lajcik
    Pedersen? Hancock? Gollob? Sajfutdinov? Crump?

    Absurdalne stwierdzenie. Równie dobrze mogę napisać, że Adams w 25 roku życia był Harrisem naszych czasów.

  32. Powrót do góry    #5964
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krajesky Zobacz posta
    Holder w wieku 25 lat został mistrzem świata. Adams mając 25 lat był statysta w GP (15 miejsce) i jeszcze kilka lat zajęło mu wejście do czołówki.
    Porównując więc kariery na tamtym etapie ciężko powiedzieć, że Panów dzieliła półka. Raczej piętro.
    No a Adams został IMŚJ a Holder nie. I co z tego wynika? Holder miał trochę łatwiej o progres ze względu na inne czasy, większe i łatwiejsze pieniądze, powszechniejszy dostęp do sprzętu. Wreszcie, trafił sezon, który najlepiej należałoby wymazać z annałów ze względu na arcyżenujący poziom. Adams z 2007 był dużo lepszy niż Holder w swoim pseudomistrzowskim sezonie. Bez porównania.

    Cała reszta to już gdybanie. Holder w 2013 mógł skończyć na wózku. Pytanie, gdzie byłby dzisiaj, gdyby nie tamten dzwon, w zasadzie pozostanie bez odpowiedzi.
    Zanim rozwalił się w Coventry, to przejechał pół sezonu i jechał mniej więcej to, co w 2014 i 2015, czyli bidę z nędzą.

    Ja gdybam, że patrząc na przebieg kariery do momentu wypadku, Holder miał wszystko, aby przebić dokonania Adamsa, czy Crumpa.
    Powtórzę to co napisałem wczoraj, matka wie, że ćpiesz? Crumpa? Halo, ziemia? W ogóle zestawienie Adamsa i Crumpa w jednym zdaniu razi po oczach.

    charakterystyka jazdy - Hampel to przede wszystkim startowiec, Holder start ma słaby, przewage ma w polu. Hampel jeździ wyprostowany, Holder lekko przygarbiony. I przede wszystkim - Holder jest o ponad 10cm wyższy, i te centymetry wykorzystuje, balansując na motocyklu niczym rezus. Hampel ma statyczna sylwetka.

    osiągnięcia - Holder był mistrzem, Hampel nie. Z drugiej strony Jarek kilka lat w lidze robił średnie w lidze po 2,5, Holder w najlepszym sezonie miał 2,3.

    Nie wiem. Najbliżej im chyba w kwestii nazwiska - oba na H. : P Myśle, ze znalazłoby się lepsze porównania dla obu Panów.. ; P
    No Holder to też startowiec/sprzętowiec. Gdzie niby te jego szarże po trasie? Jakieś linki? Poza MA bym poprosił, bo na własnym podwórku to każdy jest mocny. Przecież Holder jest tak biedny po przegranym starcie, że mając 2x szybszy motocykl nie jest w stanie zrobić Fishera. Oglądając to, można się rozpłakać z bólu.
    Hampel 2010 > Holder 2012. Klasyczne Cz v G, słaba czekolada w tym wypadku. Nie aż taka dysproporcja jak w przypadku Adamsa z 2007.

    ps. Krajesky, możesz sobie stwierdzić, ale będzie to bzdura. Jak inne rzeczy, które tu wypisujesz.
    ps2. Semen, stwierdzenie, że Doyle skończył karierę Krzyżanowskiemu, to dopiero koloryzowanie. Nawet jeśli zawinił w tym wypadku (na pewno nie w 100% on się do tego przyczynił), to był to zwyczajnie wypadek/przypadek.
    ps3. Zabovsky serio uważasz, że to była jakaś wyśmienita akcja Holdera?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 20-05-2017 o 13:33
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  33. Powrót do góry    #5965
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Holder oprócz żużla potrafi czasem na desce się pogibać, co ma także przełożenie na torze. Porównywanie jego jazdy go ze sztywnym jak kłoda Czołgista lub Dzikiem - trzeba zmienić okulistę.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  34. Powrót do góry    #5966
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Buszmen napisałem: przyczynił, a nie że mu skończył karierę!!!
    Sam to poprawiłem bo tak nie myślę...chodziło mi o jego reakcję. W dupie miał że młody ratując mu dupę sam stracił zdrowie.
    Nawet nie podszedł do niego, gdy ratownicy wykonywali swoja pracę.

    Nie dopieprzaj się do mojego błędu, który sam poprawiłem, zanim zamieściłeś swoje przemyślenia.

    EDIT... a z Holderem startowcem to dowaliłeś do pieca.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 13:43
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  35. Powrót do góry    #5967
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No po przegranym starcie jest bezradny jak dziecko we mgle, chyba że ma gigantyczną przewagę sprzętową. Nie powiem, rok temu kilka imprez pojechał imponująco, zwłaszcza w lidze na nowym torze w Manchesterze, to chyba jego najlepszy mecz. Ale pomijając kilka imprez w szczycie formy i mecze na MA, przez pryzmat których jest tutaj przez większość oceniany, to arsenał jego akcji w polu jest bardzo mizerny.
    Ale dobra, już wystarczy. Każda okazja, żeby Holdera podsumować dobra, ale już za dużo. W każdym razie to stwierdzenie o różnych półkach Holdera i Adamsa w kwestii predyspozycji... nieznajomość tematu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  36. Powrót do góry    #5968
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Widzisz to samo można o Jasonie D. napisać.
    Trzeba było widzieć jego nieudolność jak mając rakietę pod tyłkiem nie potrafił wyprzedzić jadącego na osiołku Miesiąca w Łodzi.
    Powiem szczerze, że takiej nieudolności u zawodnika dobijającego się (wtedy) do światowej czołówki nie widziałem nigdy.
    Po prostu rozpacz i to była obiektywna ocena, bo nie rywalizował wtedy jeszcze z kimś komu kibicowałem.
    Był nieznanym szerzej objawieniem polskich lig.

    Każdy wybiela swojego ulubieńca i widzi każdą rysę u tego nielubianego.

    Starzy kibice mawiali: Sprzęt robi zawodnika.
    To cały czas aktualne powiedzenie zdaje się obecnie być jeszcze bardziej celne.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 13:58
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Buszmen (20-05-2017)

  38. Powrót do góry    #5969
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Oczywiście, ale słowo koloryzować kojarzy się z wyolbrzymianiem, przejaskrawianiem, przesadnym opowiadaniem o czymś, a mnie chodziło o to, że Buszmen by dodać kolorytu napisał o czymś co nie miało miejsca. Nie chodziło mi o jego sposób opowiadania tylko o nadawanie karierze Doyla ciekawych barw.
    Subtelna różnica, której nie wychwyciłeś szukając w mojej wypowiedzi definicyjnego użycia słowa koloryzować.
    Uczepiłeś się, chcąc mi udowodnić, że n
    ie rozróżniam tych dwóch słów. Słabe to...tym bardziej, że się mylisz, bo opisałem tym słowem jaką opinię na temat kariery Jasona utrwala sobie Buszmen,
    a nie jak o niej opowiada.
    Zresztą w niektórych sytuacjach (w tej tak nie zrobiłem) te słowa można traktować jako synonimy, po co więc te podjazdy?

    Jak napiszę: jeździec fabryczny jawy, to też wytkniesz, że jeździec porusza się konno?
    Za sjp: kolorować
    1. «nadawać czemuś jakiś kolor»

    Jaki kolor australijskiemu zawodnikowi (lub jego karierze - to bez znaczenia) chciał nadać Buszmen, pisząc że jechał on na silniku GTR? Czerwony, niebieski, beżowy?

    Porównujecie żużlowców z dwóch różnych epok.


    Wicemistrzostwo Adamsa - 2007 rok
    Mistrzostwo Holdera - 2012

    Dwie epoki normalnie (pierwsza to wczesna epoka brązu, druga - środkowa epoka żelaza).

    Trzeba było widzieć jego nieudolność jak mając rakietę pod tyłkiem nie potrafił wyprzedzić jadącego na osiołku Miesiąca w Łodzi.


    Ocenianie zawodnika na podstawie jednej tylko akcji...LOL

    Cytat Zamieszczone przez Robi
    Holder w wieku 25 lat jeżdżąc w tych czasach kiedy Adams miał te 25 lat czyli z Rickardssonami Nielsenami Knudsenami Loramami Gustafssonami Gollobami Nilsenami itd. nawet nie marzyłby o DK na rundę


    No nie marzyłby, bo generalnie wtedy dzikich kart Australijczykom raczej nie przyznawano.


  39. Powrót do góry    #5970
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta



    No Holder to też startowiec/sprzętowiec. Gdzie niby te jego szarże po trasie? Jakieś linki? Poza MA bym poprosił, bo na własnym podwórku to każdy jest mocny. Przecież Holder jest tak biedny po przegranym starcie, że mając 2x szybszy motocykl nie jest w stanie zrobić Fishera. Oglądając to, można się rozpłakać z bólu.
    Hampel 2010 > Holder 2012. Klasyczne Cz v G, słaba czekolada w tym wypadku. Nie aż taka dysproporcja jak w przypadku Adamsa z 2007.
    No widzisz Buszemen,a Kolodzeja i Pedersena lyknal za jednym zamachem.
    Z tego chyba wynika,ze Fisher > Holder>Kolodzej>Pedersen.

    Stawke GP 2010 od 2012 roznily dwa nazwiska.2012 Bjarne Pedersen i Lindbäck a 2010 Holta i Woffinden.Reszta stawki bez zmian.
    Wiem,ze Gollob czy Crump byli dwa lata starsi.Szczegolnie Gollob nie wygladal tak jak w 2010,ale na litosc boska,przestac
    tu wszystkim wciskac kit,ze te sezony dzielila jakas przepasc w stopniu trudnosci.
    Gollob majac swietny sezon zdobyl tytul z 166 pkt i wyprzedzil drugiego w klasyfikacji Hampela o 29 pkt!!
    Holderowi tytulu nikt nie podarowal.Zdobyl 160 pkt a drugi zawodnik cyklu o 8 oczek mniej.
    Jasno z tego wynika,ze w 2010 roku byl Gollob i dlugo dlugo nic,natomiast w 2012 stawka byla bardziej wyrownana.
    Przynajmniej jesli chodzi o 1/8.
    Byc moze Holder te 160 oczek gdyby mial wywalczyc w 2010 roku ( pomijajac Golloba ) musialby sie nieco bardziej postarac,ale
    piszac CZ v G chyba nie bardzo wiesz co piszesz.
    Zreszta zauwazylem,ze dyskusja na temat Holdera to dla Ciebie jakis rodzaj katharsis.
    Nie wnikam czym jest to spowodowane ani nie spodziewam sie,ze sie cofniesz choc o krok w osadach.
    Tak tylko napisalem co o tym mysle.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  40. Powrót do góry    #5971
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Crump dostał i wygrał nawet rundę z DK Sorry, nie wygrał z DK, ale z DK pojechał

    Kingpin: Tak stawka w 2010 też nie była mocna, choć Hampel 2010 był na pewno poważniejszym konkurentem niż Pedersen 2012. Ale Gollob SGP 2010 wygrał bezdyskusyjnie, w stylu nieporównywalnie lepszym od Holdera. Pamiętaj o tym że on mistrzostwo zapewnił sobie przed ostatnia rundą, w której w zasadzie nie wystąpił. Do tego dyspozycja w innych rozgrywkach w rzeczonym roku. Jakby Holder, nawet w tym nieszczęsnym 2012, prezentował się tak... to w życiu bym tego jego sukcesu tak nie definiował.

    A jeśli już szukasz źródła dyskusji, to wywołało ją stwierdzenie Krajesky'ego i porównanie Holdera i Adamsa.
    Ze wszystkich wymienionych tutaj na stronie zawodników, jeśli już chcemy robić hierarchię, to wygląda ona tak:

    Crump > Hancock > Pedersen > Gollob > Sajfutdinov > Adams > Hampel > Sullivan > Doyle > Holder > Kołodziej > Fisher > Miesiąc > Krzyżanowski.

    Na dzień dzisiejszy. Bo JD ma szanse tam sporo przeskoczyć.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 20-05-2017 o 14:28
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Powrót do góry    #5972
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Jarro

    1) No właśnie tak. Tworzy swój kolorowy obraz kariery/osoby Doyle'a posiłkując się artykułem Ostafińskiego.
    Słowo koloryzować dotyczy czego innego - wypowiedzi, opowiadania, narracji.
    Ja do wypowiedzi Buszmena nie miałem żadnych zastrzeżeń.
    Definicja słownikowa to nie wszystko, trzeba rozumieć sens wypowiedzi, jeśli była za krótka czy niezrozumiała to ją w następnych postach rozbudowałem.
    Niestety nie zrozumiałeś albo nie chciałeś zrozumieć.

    Dopierdzielasz się n-ty raz do czegoś czego nie starasz się nawet zrozumieć, dopier.... dla samego dopieee...

    2)Mowa była o zawodnikach i ich dokonaniach, a nie tylko o wybranych sezonach. Zresztą czy ja któregoś z nich uznałem za lepszego czy gorszego?

    Dopierdzielasz się dla samego dopieee...

    3) ... a gdzie Ty widziałeś tam całościową ocenę? Podałem to tylko Buszmenowi jako przykład, tego, że każdemu można wytknąć jakieś braki jak się chce.
    Wcześniej nigdy o tej akcji nie pisałem, więc daruj sobie tanie prowokacje

    Ponownie dopierdzielasz się dla samego dopieee...

    Nie wiem po co te zaczepki. Nudzisz się? Jakiś swoje kompleksy chcesz leczyć?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 14:23
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  42. Powrót do góry    #5973
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Crump dostał i wygrał nawet rundę z DK Sorry, nie wygrał z DK, ale z DK pojechał

    Kingpin: Tak stawka w 2010 też nie była mocna, choć Hampel 2010 był na pewno poważniejszym konkurentem niż Pedersen 2012. Ale Gollob SGP 2010 wygrał bezdyskusyjnie, w stylu nieporównywalnie lepszym od Holdera. Pamiętaj o tym że on mistrzostwo zapewnił sobie przed ostatnia rundą, w której w zasadzie nie wystąpił. Do tego dyspozycja w innych rozgrywkach w rzeczonym roku. Jakby Holder, nawet w tym nieszczęsnym 2012, prezentował się tak... to w życiu bym tego jego sukcesu tak nie definiował.
    Tu nie chodzi o porownywanie Holdera z Gollobem a o Hampela z Holderem. CZ v G? Really?

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A jeśli już szukasz źródła dyskusji, to wywołało ją stwierdzenie Krajesky'ego i porównanie Holdera i Adamsa.
    Ze wszystkich wymienionych tutaj na stronie zawodników, jeśli już chcemy robić hierarchię, to wygląda ona tak:

    Crump > Hancock > Pedersen > Gollob > Sajfutdinov > Adams > Hampel > Sullivan > Doyle > Holder > Kołodziej > Fisher > Miesiąc > Krzyżanowski.

    Na dzień dzisiejszy. Bo JD ma szanse tam sporo przeskoczyć.
    Hierarchie mnie nie bardzo interesuja,tym bardziej ,ze czesto w jednym zestawieniu masz zawodnikow ktorzy scigali sie jednak w nieco innych erach speedwaya.
    Odnioslem sie jedynie i to przekornie,do przykladu ktory ciagle przywolujesz,czyli Fishera.
    Kazdy zawodnik ma chwile slabosci.Pedersen przegrywal z Baniakiem,Crump z Pulczynskim czy jak juz wspomnial Semen,znacznie szybszy Doyle z Miesiacem.
    Zdarza sie kazdemu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Powrót do góry    #5974
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Aaa, sorry. No to napisałem, że czekolada niskiej jakości. Taka z Biedronki za 1.5 PLN.
    Biorę jednak pod uwagę całokształt sezonu, a nie sam cykl SGP, a wtedy Hampel jednak, zwłaszcza w I połowie sezonu, momentami jeździł jak cyborg.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  44. Powrót do góry    #5975
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Sorry, nie wygrał z DK, ale z DK pojechał
    Bo akurat został IMŚJ to pojechał. Taki był zwyczaj. Oprócz tego wystąpił w Linkoeping w 1997. Poza tym Australijczykom dzikich kart nie dawano (słowa kluczowe w tamtym zdaniu to "generalnie" oraz "raczej")

    BTW jest jednak różnica pomiędzy Holderem z sezonu 2013 i 2014

    Jakiś swoje kompleksy chcesz leczyć?
    Obawiam się że personalnymi wycieczkami nie zastąpisz argumentów

    Definicja słownikowa to nie wszystko
    O to właśnie chodzi że używasz słów niezgodnie z ich definicją i znaczeniem

    Słowo koloryzować dotyczy czego innego - wypowiedzi, opowiadania, narracji.
    O to właśnie chodzi że posty na forum, również te dotyczące kariery Doyle'a jak najbardziej są pewnego rodzaju wypowiedziami, opowiadaniami, narracjami, wbrew temu co próbujesz tutaj wmawiać. Tymczasem sprawa jest prosta jak drut. Koloruje się przedmioty. Fizyczne. Opowiadanie, narracja, opis, nie są fizycznym przedmiotami. Ich nie da się pokolorować. Da się je (pod)koloryzować (koloryzować można też fizyczne przedmioty, np. włosy, ale nie o nich tutaj mowa). Zakresy znaczeniowe tych słów nie są tożsame.

    . a gdzie Ty widziałeś tam całościową ocenę?
    Wielokrotnie widziałem całościową ocenę Doyle'a w twoim wykonaniu, zaś jakikolwiek przykład jego nieudolności podajesz dopiero teraz

    Mowa była o zawodnikach i ich dokonaniach, a nie tylko o wybranych sezonach
    Próbowałem ci dać do zrozumienia, że zawodnicy, którzy 4 sezony rywalizowali w polskiej lidze to nie są zawodnicy z kompletnie różnych epok
    Ostatnio edytowane przez Jarro ; 20-05-2017 o 17:01

  45. Powrót do góry    #5976
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Buszmen czemu Sayfutdinov tak wysoko??
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  46. Powrót do góry    #5977
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Holder jedzie obecnie najlepszy sezon od czasu kontuzji. Takie czasy, że detale w sprzęcie potrafią szybko wysforować zawodnika od zera do bohatera i odwrotnie. PJ niby nie trafił w tym roku, każde zawody to męczarnia, ale i tak na Narodowym Chris (startowiec/sprzętowiec) moralnego IMŚ zeszłego roku zgasił na trasie jak peta
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 20-05-2017 o 15:44
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  47. Powrót do góry    #5978
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Zanim rozwalił się w Coventry, to przejechał pół sezonu i jechał mniej więcej to, co w 2014 i 2015, czyli bidę z nędzą.
    Aha. 3 razy na podium w SGP, zdobywane prawie 12 punktów na turniej (do późniejszego mistrza tracił bodajże 3 punkty), najskuteczniejszy w Elitserien i w Apatorze, ścisły top BEL. Faktycznie bida z nędzą.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    ps3. Zabovsky serio uważasz, że to była jakaś wyśmienita akcja Holdera?
    A co masz jej do zarzucenia? Siedział cały czas na plecach Pedersenowi i Kołodziejowi i w momencie, w którym zrobiła się pomiędzy nimi luka to napędził się i w nią wjechał. Atak skuteczny - w kilka sekund z 1:5 zrobił 3:3, i efektowny - zawsze wjazd pomiędzy dwóch rywali na jednej prostej (dodatkowo na lekko uniesionym przez chwilę przednim kole) jest nietuzinkowy, nawet jeśli jego autorem jest Holder. Chciałbym zobaczyć czekoladowego Hampela, który w kryzysie robi takie akcje.

  48. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    apator_uk (20-05-2017), j-rules (21-05-2017)

  49. Powrót do góry    #5979
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jarro Zobacz posta


    O to właśnie chodzi że używasz słów niezgodnie z ich definicją i znaczeniem



    O to właśnie chodzi że posty na forum, również te dotyczące kariery Doyle'a jak najbardziej są pewnego rodzaju wypowiedziami, opowiadaniami, narracjami, wbrew temu co próbujesz tutaj wmawiać. Tymczasem sprawa jest prosta jak drut. Koloruje się przedmioty. Fizyczne. Opowiadanie, narracja, opis, nie są fizycznym przedmiotami. Ich nie da się pokolorować. Da się je (pod)koloryzować (koloryzować można też fizyczne przedmioty, np. włosy, ale nie o nich tutaj mowa). Zakresy znaczeniowe tych słów nie są tożsame.


    Czy Ty chłopie chory jesteś? Chory z nienawiści?
    Toć tłumacze jak krowie na rowie, że nie oceniałem wypowiedzi Buszmena, a właśnie wypowiedzi dotyczy słowo koloryzować w znaczeniu które probóbujesz mi wcisnąć.
    Ostatni raz tłumaczę jak dziecku:
    Kolorować w sensie kolorować obraz/wizerunek, który stworzył sobie Buszmen, tak aby nie był on szary, czarno-biały, nieciekawy,
    a nie koloryzować w sensie przejaskrawiać, nadmiernie ubarwiać wypowiedź, opowiadanie, narrację.

    ... żeś uparł, byle dopieprzyć.
    Odrzuć uprzedzenia, rusz mózgiem to może zrozumiesz.

    ... a jak Ci nie pasuje do definicji, to pomyśl, że nie wszystko traktuje się dosłownie.
    Jak ktoś mówi, że komuś cukrujesz, to nie ma na myśli posypywania cukrem jak jest po odesłaniu do słowa cukrzyć w słowniku PWN.

    Dotarło? Nie?

    No to chociaż daj mi spokój, bo nie mam już więcej siły tłumaczyć tak upierdliwemu rozmówcy.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 18:03
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  50. Powrót do góry    #5980
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta

    Hampel 2010 > Holder 2012. Klasyczne Cz v G, słaba czekolada w tym wypadku.
    Wrzuć na luz, bo przyrównując jakiegokolwiek zawodnika do G, ostro przeginasz. To są ludzie którzy uprawiając ten sport narażają swoje zdrowie i życie i takie teksty są po prostu niesmaczne, nawet jeśli się je uzasadni dziesiątkami statystyk, klasyfikacji i porównań.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  51. Powrót do góry    #5981
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-10-2016
    Postów
    587
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 313 w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Powtórzę to co napisałem wczoraj, matka wie, że ćpiesz? Crumpa? Halo, ziemia? W ogóle zestawienie Adamsa i Crumpa w jednym zdaniu razi po oczach.

    ? ! ? ! ? ! ? ! ? ! ? !

    Szanowny Buszmenie. Czy poza inwektywami, jesteś w stanie zacząć argumentować swoje zdanie ? Przedstawiasz jakieś swoje klasyfikacje większości i mniejszości, a czy mógłbyś w końcu zacząć coś opierać o konkretne liczby czy sukcesy ?

    "Crump, Halo, ziemia"? Jason Crump mistrzem świata został w wieku lat 29. W 25 roku życia (nudny jestem z tym 25 rokiem życia, ale to był ostatni pełny sezon Chrisa przed zgilotynowaniem miednicy) Jason Crump w Ekstralidze osiągnął średnia 2,15. Chris Holder 2,311.

    Możesz mi więc przedstawić jeden, ale poparty liczbami bądz faktami argument, że mówiąc, iż Chris Holder miał absolutnie wszystko, aby co najmniej dorównać Jasonowi Crumpowi, ośmieszam się?
    Czekam.

    Dwa, mówisz że Holder zdobył mistrzostwo, bo stawka była słaba.

    Raz, gówno prawda. Nicki Pedersen, który był drugi, w najlepszym sezonie życia wykręcił w Ekstralidze 2,730. W 2012 2,605. Więc wcale nie był słabszy.
    Dwa, Leigh Adams w GP jeździł 13 lat. Też trafiał na słabsze sezony poszczególnych zawodników. Po prostu był za słaby, by jak Holder w 2012 to wykorzystać.

    I trzy - Holder jak przegra start to na trasie lipa. Ok, tu się zgadzam. Ale odkąd wrócił po kontuzji w 2014. A te dwa etapy jego kariery bardzo wyraźnie rozdzielam. Holder do 2012 oglądało się przy tętnie 180.

    Czekam na argumenty, nie pytania o ćpanie. ; ) konkrety poprosze.
    Pozdrawiam

  52. Powrót do góry    #5982
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Jak ty stawiasz Holdera w jednej linii z Crumpem, to moje argumenty się kończą. Wybacz. Od kiedy aktywnie śledzisz żużel?
    Po prostu mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz.
    Jak chcesz konkrety, to ja ci mogę podać takie, że Crump przez dekadę nieprzerwanie stawał na pudle GP, a Holder ma 1 medal IMŚ na koncie. Mam wątpliwości, czy byłeś świadkiem tych wydarzeń i czy w ogóle widziałeś Crumpa na torze.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 20-05-2017 o 18:12
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  53. Powrót do góry    #5983
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Czy Ty chłopie chory jesteś? Chory z nienawiści?
    Oczywiście każdy, kto się z tobą nie zgadza musi być chory z nienawiści

    Toć tłumacze jak krowie na rowie, że nie oceniałem wypowiedzi Buszmena,
    A ja nie napisałem że ją oceniałeś, pasterzu

    a właśnie wypowiedzi dotyczy słowo koloryzować w znaczeniu które probóbujesz mi wcisnąć.
    Problem w tym, że to słowo nie ma żadnego innego znaczenia, niż to, które ponoć próbuję "wciskać"

    Ostatni raz tłumaczę jak dziecku:
    Kolorować w sensie kolorować obraz/wizerunek, , tak aby nie był on szary, czarno-biały, nieciekawy,
    a nie koloryzować w sensie przejaskrawiać, nadmiernie ubarwiać wypowiedź, opowiadanie, narrację.
    Kombinujesz jak koń pod górę. Widzisz, problem w tym, że Buszmen nie narysował żadnego obrazka (fizycznego przedmiotu), tylko stworzył pewną wypowiedź dotyczącą Australijczyka. I nie, koloryzowanie nie musi oznaczać jedynie upiększania czy przejaskrawiania, jak próbujesz tutaj wmawiać. Może również oznaczać zwykłe zmyślanie.

    Napisałem tak jak miało być czyli kolorujesz, w sensie ubarwiasz(nadajesz kolorów) starty/osiągnięcia Doyle'a.
    Kolorować w sensie kolorować obraz/wizerunek który stworzył sobie Buszmen
    Najpierw kolorowane były osiągnięcia, potem wizerunek Co następne będzie kolorowane, Panorama Racławicka?

    tym bardziej, że się mylisz, bo opisałem tym słowem jaką opinię na temat kariery Jasona utrwala sobie Buszmen a nie jak o niej opowiada.
    Otóż to - opowiada.


    ... żeś uparł, byle dopieprzyć.
    Odrzuć uprzedzenia, rusz mózgiem to może zrozumiesz.

    ... a jak Ci nie pasuje do definicji, to pomyśl, że nie wszystko traktuje się dosłownie.
    Jak ktoś mówi, że komuś cukrujesz, to nie ma na myśli posypywania cukrem jak jest po odesłaniu do słowa cukrzyć w słowniku PWN.

    Dotarło? Nie?

    No to chociaż daj mi spokój, bo nie mam już więcej siły tłumaczyć tak upierdliwemu rozmówcy.
    Czyli tytułem podsumowania:
    1) bezpodstawnie zarzuciłeś komuś, że koloryzuje, jednakże
    2) nie umiałeś tego poprawnie wyrazić
    3) zarzuciłeś kierowanie się niskimi pobudkami osobie, która zwróciła ci na to drugie uwagę

    Ciekawe, że na zwykłe (nienapastliwe, niezłośliwe, bez osobistych wycieczek) zwrócenie uwagi otrzymuję takie coś:

    Czy Ty chłopie chory jesteś? Chory z nienawiści
    Toć tłumacze jak krowie na rowie
    Ostatni raz tłumaczę jak dziecku:
    Dotarło? Nie?

    Wychodzi na to, że Panu Semenowi uwagi na nic zwrócić nie można, bo Pan Semen słownej sraczki dostaje

  54. Powrót do góry    #5984
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Można mi zwrócić uwagę i nie raz to tutaj robiono. Jeśli było to zasadne to zgadzałem się z tym.
    Grzecznie kilka razy tłumaczyłem Ci co miałem na myśli i dlaczego nie użyłem słowa koloryzujesz, które po prostu oznacza co innego niz to co chciałem powiedzieć. Nie zarzuciłem Buszmenowi koloryzowania! Oceniłem jego postępowanie, a nie jego wypowiedź.
    Nie wiem dlaczego w ogole tego do siebie nie przyjmujesz, zakładając, że kłamie, bo chciałem powiedzieć co innego.
    Toż to jakaś paranoja. Po co miałbym to robić?
    Zamiast zrozumienia lub życzliwej uwagi, np. że moglem użyć innego słowa dałeś popis upierdliwości robiąc wykłady słownikowe, zapominając, że język żyje i słów zdefiniowanych w słownikach bardzo często używa się w innych, bywa, że potocznych znaczeniach.
    Podałem nawet przykłady: jeździec, cukrować. Jakoś nie odniosłeś się do nich.

    Problem powstał dlatego, że Ciebie nie interesujowało co powiedział rozmówca, tylko to czy trzymał się sztywno zasad. Zasad, których tak naprawdę nie łamałem.
    Zamiast odnieść się do tematu dyskusji próbujesz prowadzić jakąś wojenkę.

    Kiedyś napisałeś, że tworzysz listę zawodników startujących w określonych latach.
    Nie lepiej o tym byłoby napisać, zamiast czepiać się wyimaginowanej poprawności językowej.

    Z mojej strony to tyle w tej durnej przepychance, jeśli w swej zajadłości którymś ze słów Cie obraziłem to przepraszam!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-05-2017 o 19:07
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  55. Powrót do góry    #5985
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Grzecznie kilka razy tłumaczyłem Ci co miałem na myśli
    OK, tylko że praktycznie za każdym razem miałeś na myśli coś innego, zaś przykłady, które podawałeś były nieadekwatne do tej sytuacji. Tyle z mojej strony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •