Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 218

Wątek: Ekstraliga 2012 - opinie, komentarze, typowania

  1. Powrót do góry    #91
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2008
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    grunek a co Falubaz miał zrobić. Nie bylo szans utrzymać składu przez ksm. Byl do wyboru Holta(+ słabszy senior) lub Laguta + 3 juniorów w składzie. Nie mów , ze ZG nie ma lidera. Protas(krajowa czołówka od lat) , AJ(światowa czołówka) do tego Holta którego stać na dobra jazdę min 8 punktów średnio. Davidsson . Jeden mocny junior. taki Gdansk ma seniorkę słabsza . O juniorach już nie wspomnę. O czym my tu mówimy w ogolę. Falubaz moze porównywać się silą z Gorzowem Toruniem . Ale nie z Gdanskiem bez przesady...

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    A ja jestem zupełnie przeciwnego zdania. Uważam, że będzie na poziomie 5 pkt.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #93
    Stały bywalec Awatar bartiromo1
    Dołączył
    07-03-2003
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 150 w 64 postach
    Czy dzik jest jest prawdziwym liderem? Patrząc na jego wyniki z "kilku" ostatnich sezonów można mieć różne odczucia - w zależności od tego jaki okres czasu będziemy rozpatrywać: czy rzeszowsko-częstochowski - i tu pełna zgoda (ale to "prehistoria")
    czy gorzowski - i tu mam już zupełnie inne zdanie (jak to było ... "spasione koty" czy jakoś tak )
    Oczywiście nikt nie wątpi w to, że ma wszelkie predyspozycje do bycia liderem ale czy nim będzie w nadchodzącym sezonie to się okaże - i nie chodzi o to czy będzie najlepszym jeźdźcem drużyny wybrzeża (bo nie bardzo ma kto być od niego lepszy) ale czy będzie woził crumpów, hancocków czy innych gollobów czy będzie robił 12 pkt (6) i woził rywali po płotach.

  4. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    grunke, a mi się wydaje, że w 2012 takim zawodnikom jak Pepe, AJ czy Holta będzie łatwiej robić dobre wyniki.
    Co by nie mówić liga jest słabsza(powiększenie ligi + wieksza liczba polskich zawodników), w EL będzi jedzić sporo zawodników, którzy w normalnych warunkach nie mieliby miejsca w zespołe EL. Oczywiście poszczególni zawodnicy mogą zaliczać słabszy sezon, ale tak ogólnie liderom powinno być łatwiej.
    Tylko Falubaz

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2008
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    jak ktoś mi mówi, ze beniaminek Gdańsk ma lepsza ekipę od ZG to śmiać mi się chce ...

  6. Powrót do góry    #96
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Sam w ubiegłym sezonie byłem za zatrudnieniem Kylmakorpiego we Włókniarzu. Uważam że stać go na podobną średnią co Daniela.
    Ja mysle ze Ci ktorzy smieja sie z fina za rok beda go chcieli w swoim zespole.Jak dla mnie to moze byc objawienie seniorskie w 2012.

  7. Powrót do góry    #97
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1. Tak naprawdę, też nie wierzę w to, że Wybrzeże przegoni Falubaz, ale też nie wierzę w to że Gdańsk i Bydgoszcz to będą outsiderzy, i tylko będą wozić ogony z wielkimi Falubazami, Stalą czy Toruniem, i modlić się o 42 pkt u siebie i 31 pkt na wyjeździe. Typowałem tak przekornie, ale sportowo wierzę w Wybrzeże i chciałbym by Stasiu Chomski walczył o play-off
    2. Co do liderów Falubazów to myślę że będą nimi Jonsson, Protasiewicz i Krzysiu Jabłoński. Nie darzę sympatią Holty i w niego nie wierzę.
    3. Nie wierzę w objawiony talent Kilokarpia, Łukasza J. i Lamkowskiego. Szanse bycia objawieniami daje THJ ,Mirkowi J., MJJ, Vaculikowi, no może Artem Łagucie i Madsenowi.

  8. Powrót do góry    #98
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-11-2005
    Postów
    1,519
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 249 w 132 postach
    W roku ubiegłym też wyśmiewano Lagute a koleś tłukł tyłki waszym liderom aż miło do tego jeździł bardzo widowiskowo. Nie wszyscy muszą zrobić progres jak Laguta ale to nie znaczy , że będą dawać ciała bo Protasiewicz i Holta dłużej jeździli w ekstralidze. Zawodnicy z 1 ligi , którzy jeżdżą z asami z ekstra często jadą o wiele skuteczniej w lidze szwedzkiej i angielskiej czy GP. Liga jest bardzo wyrównana doszło kilku młodych chłopaków , którzy się wyrobili w 1 lidze. To , że "elyta" od pewnego czasu nie widziała paru zawodników to nie znaczy, że oni nie są w stanie skutecznie ścigać się w ekstralidze. Dla mnie to zwykła ignorancja. Liga w tym roku będzie wyrównana i kontuzja lidera może zadecydować o spadku, medalu , awansu do fazy play off. Jest kilka drużyn , którzy na papierze wyglądają lepiej ale tak jak napisałem ktoś wyskoczy z formą, kontuzja. Szykuję się ciekawa i wyrównana liga. W przeszłości teamy były o wiele słabsze i ludzie przychodzili oglądać zawody, nawet z jednym obcokrajowcem w składzie. Jeżeli każdy mecz będzie o coś to i liga powinna zyskać na wartości nawet jak drużyny musiały się osłabić kosztem przeciwnika.

  9. Powrót do góry    #99
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ostatnimi czasy kibice wielkiej czwórki tj. Wielkiej Zielonej, Wielkiego Leszna , czy Wielkiego Torunia tak przyzwyczaili się do tej swojej Wielkości, że uważają że z samej tej wielkości ktokolwiek by u nich nie jeździł to będzie nie wiadomo jak super. Lepiej niż jakieś tam Bydgoszcze, Gdański czy Wrocławie. Nawet jakby jeździli juniorzy świerzo po licencji, to i tak byliby lepsi. Nawet Adam Skórnicki miał być liderem Wskażcie mi wyższość pary Pavlic-Batchelor nad THJ-Bogdanow, albo wyższość pary Pulczyński E- Pulczyński K nad Woźniakiem i Curyłą. Rzeszów ma jednego Crumpa, ale dzięki niemu na pewno będzie wyżej niż Częstochowa, Gdańsk czy Worcław. Bo tam jakieś śmieszne Mirki Jabłońskie czy Świderskie, czy Buczkowskie jeżdzą.

  10. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    grunek ty chyba wierzysz w to co piszesz. smutne to... ale bywa. pozyjesz to zobaczysz wyzszosc wspomnanych par nad smiesznymi buczkowskimi, woznikami curylami czy innymi johansonami.

  11. Powrót do góry    #101
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No to wskaż mi ile punktów zrobił w sezonie 2011 Bogdanovs poza własnymi śmieciami, bo tu mi się wydaje, że żyjesz przeszłością i nie zauważyłeś regresu jego formy. I doskonale wiem o kontuzji, ale wiem też że cieniował już przed nią (wyłączając mecze w Daugavpils, ale to niepowtarzalny atut toru), jak i po niej. Szczytem kompromitacji był jednorazowy występ w Eliteserien. Zanosi się na to, że to będzie jednorazowy występ w pełnym znaczeniu tego słowa, bo teraz nikt nie był nim zainteresowany...

    O ile THJ można ulokować gdzieś pomiędzy Batchelorem i Pavlicem, to Łotysz jest zawodnikiem zupełnie innego formatu niż wymieniona trójka. Więc nie wiem czego tu chcesz dowieść ?

    BTW, widać jak bardzo lubisz Rzeszów i jak śmiało ograniczasz jego siłę do jednego Crumpa. Walasek, Okoniewski, Richardson i Kylmaekorpi to jednak poziom wyżej niż Zengota, Jabłońscy (nawet jeśli sprzętowo pomoże im TG, co jest raczej wątpliwe przy takich ruchach transferowych), Bogdanovs, Chrzanowski (to dopiero artysta) i mniej więcej podobny poziom, co Gapiński, Kościecha, Jonasson, Świderski (po kontuzji, choć Walaskowi ustępuje nawet w top form). Dla mnie wynik dwumeczu między Stalą, a Wybrzeżem oraz końcowe pozycje w tabeli kształtują się dość klarownie...

  12. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Grunek nie pogrążaj się już bardziej.
    Wymieniłeś swoje typy i ok, wystarczy. Czas pokaże kto ma rację.

  13. Powrót do góry    #103
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Pewnie że wierzę, w to co piszę. Bez sensu by było jakbym nie wierzył. O Chrzanowskim nie pisałem wcześniej, bo w niego nie wierzę, choć trzeba przyznać że od Lampkowskiego i Łukasza Jankowskiego był ciut lepszy ostatnio. Nie wiem jaka to wyższość Pavlica nad Bogdanowem, obaj ostatni sezon nie jechali przez kontuzje, więc trudno cokolwiek prorokować. W swoich ostatnich sezonach "pełno-zdrowych" Bogdanow prawie został IMSJ, trzaskał 15 w lidze. Pavlic też był dobrym grajkiem, ale żeby przepaść dzieliła...hmmm...może ja się na żużlu nie znam. Macie rację, już się nie pogrążam. Zarejestrowałem się na tym forum, bo tu naprawdę ciekawe dyskusje tworzycie, chciałem brać w nich udział. Udało się. Acha, ja naprawdę lubie Rzeszów i wolę ich od Tarnowa, ale uważam, że w tym roku z dużej chmury mały deszcz.

  14. Powrót do góry    #104
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    1.Toruń
    2.Leszno


    3.Gorzów
    4.Tarnów
    5.Zielona Góra

    6.Gdańsk

    7.Bydgoszcz



    8.Częstochowa
    9.Wrocław
    10.Rzeszów
    11.Wąchock

    Spacje powtykałem z premedytacją.

    Chciałbym się mylić co do 6 pozycji ... w tendencji wyżej ale to miejsce byłoby osiągnięciem dla beniaminka .

    Ps. Pozycja 11 celowo uwzględniona w oparciu na obliczeniach KSM .... ponieważ w coś muszę trafić !

  15. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Rzeczywiscie, sklady sie wyrownaly tzn. niektorzy mocni zawodnicy musieli opuscic silniejsze druzyny i wzmocnic slabsze (Nicki, Hancock), bylo troche przetasowan transferowych, wiec mozna sie spodziewac ciekawego sezonu.

    Torun i Leszno wydaja sie byc najsilniejsze. Maja mocne wyrownane sklady. Leszno na papierze wydaje sie rowniejsze z super-mega-liderem Jarkiem Hampelem. Niektorzy chyba jednak przeceniaja sile Pawlickich. Wiele zalezec bedzie od drugiej linii - Balinski, Batchelor, Pavlic. Z kolei Torun ma podobna trojke liderow jak w zeszlym roku, a dodatkowo czwartego do brydza Holte zastapil duzo bardziej perspektywiczny Ward. Juniorka Torunia jest wyraznie slabsza od Leszna - zwlaszcza w swietle kontuzji Emila z koncowki zeszlego roku. Mimo wszystko sadze, ze beda grozni.

    Dalej widze Zielona Gore i Gorzow. Magia miala troche zawirowan transferowych, ostatecznie skonczylo sie calkiem niezle, bo zespol opuscil tylko Hancock, ale za niego przyszedl Holta. Wiele w tej druzynie zalezec bedzie od postawy Patryka Dudka oraz Jonasa Davidssona. W Jablonskiego i Jankowskiego jakos nie wierze. Z kolei Gorzow stracil Nickiego, a zamiana na Kasprzaka jest oslabieniem. Mysle jednak, ze regularne postepy Bartka Zmarzlika, do tego sredniacy Zagar i Iversen powinni regularnie punktowac. Czy jednak starczy na medal?

    Kolejna pare to Rzeszow i Tarnow. Z tej dwojki Tarnow wydaje sie byc silniejszy. Mistrz swiata Hancock, wychowanek Kolodziej, obiecujacy junior Janowski, do tego nieobliczalny Vaculik i niezly Gomolski. A moze Leon Madsen sie przebudzi? Jesli w Unii wypaliloby tych wiele nieobliczalnych i obiecujacych zawodnikow, to moga sie wlaczyc do walki o medale. Rzeszow ma swietnego Crumpa i zbieranine trzydziestokilku letnich zawodnikow. Z tej grupy wiadomo, ze mozna oczekiwac regularnej kichy w wykonaniu Kuciapy z pojedynczymi wyskokami. Moim zdaniem bardzo slabi juniorzy - mimo zakontraktowania Sowki i Gaschki. Walasek powinien regularnie punktowac, ale Richardson, Kylmakorpi i Okoniewski to niewiadoma. Pewnie, ze Okonia stac bylo na duze komplety w 2011, ale generalnie jest to dosc nierowny zawodnik. Oby tylko nie przyszlo znow kibicom z Rzeszowa ogladac super-mega-hiper mistrza Krakowa Lukasza Kreta, bo wtedy beda trzy biegi oddawac walkowerem.

    Nastepni w kolejce to Czestochowa i Bydgoszcz. Wlokniarz zmontowal calkiem niezly sklad i tak sobie mysle, ze moga nieraz namieszac. Wartosci Grigorija Laguty znamy, choc niekoniecznie musi powtorzyc tak rewelacyjny sezon. Nermark i Harris pokazali juz w ekstralidze potrafia punktowac. Niezly junior (Czaja), no i Polacy... nie przekonuja mnie ani Zengota, ani Jablonski, ani Szombierski. To tutaj Wlokniarz moze tracic wiele punktow. Za Bydgoszcza przemawia glownie silny duet juniorski i Sajfutdinov choc daleko mu do takich liderow jak Crump, Gollob, Hampel czy Laguta. Gapinski juz tez nieraz w ekstralidze jezdzil. Dla Buczkowskiego to wielki test. Kosciecha raczej nic wielkiego nie pojedzie, podobnie oczekiwalbym od Artioma Laguty i Gizatulina.

    Na koncu widze Gdansk i Wroclaw, przy czym Gdansk wydaje sie byc silniejszy. Nicki Pedersen jak zawsze budzi respekt. Nie wiadomo, co pojedzie Swiderski po kontuzji, ale reszta to juz totalna loteria, wliczajac juniorow. Choc gdanszczanie przekonuja o talencie Krystiana Pieszczka. Wroclaw wyglada zdecydowanie najslabiej z Ulamkiem jako liderem. No ale zawsze jest szansa, ze przebudzi sie przecietny Lindgren, swoje najlepsze lata przypomni sobie Jedrzejak, forme z 2009 roku odnajdzie Woffinden i nagle eksploduja talenty Nicolaia Klindta, Patryka Kociemby i Patryka Malitowskiego.

    Po rundzie zasadniczej widze nastepujaca tabele

    1. Leszno
    2. Torun
    3. Zielona Gora
    4. Gorzow
    5. Tarnow
    6. Rzeszow
    7. Czestochowa
    8. Bydgoszcz
    9. Gdansk
    10. Wroclaw

    A potem to juz loteria...
    Regards from Sydney
    Dexter

  16. Powrót do góry    #106
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Generalnie liga znów będzie miała dwie grupy, choć bardziej wyrównane. Pierwsza grupa to Leszno, Toruń, Gorzów, Zielona, Tarnów. Drużyny z tej grupy zajmą miejsca od 1 do 6 (nie do 5, bo zakładam, że kontuzje lub niemożliwy pech dosięgną jedną z drużyn - tak jest niemal co roku).
    Druga grupa Rzeszów, Gdańsk, Częstochowa, Wrocław i Gdańsk - miejsca od 5 do 10 przy założeniu jak wyżej.
    Przyjmują jazdę bez pecha i kontuzji obstawiam:
    1. Toruń - przede wszystkim równy cały skład - to jest ogromny atut. Pojadą w finale.
    2. Leszno - jeżeli każdy odpali, to może być mocniej od Torunia, ale Pavlic, Troy czy Bali - któreś z tych ogniw może być słabsze.
    3. Tarnów - Marek poskłada dobry team. W mojej opinii oni także pojadą w wielkim finale. Greg, Janusz, młodzież, Vaculik.
    4. Zielona - stracili Marka i Herbiego. Niby niewiele, ale odpał znów musiałby być w drugiej części sezonu aby się udało. Niestety nie wierzę.
    5. Gorzów - jedyny, który mnie przekonuje to Zagar. Chyba najrówniejszy zawodnik Gorzowa. Tomek oczywiście będzie liderem, ale sam tego nie pociągnie. O medal będzie ciężko
    6. Rzeszów - z wielkiej chmury... Znów druga połówka tabeli. Crump i Walasek - świetni, ale bliżej niż dalej im do końca kariery. Lee R jak Ułamek - potrafi zawodzić w najważniejszej chwili. Nadzieja w Jonasie. W przypadku kontuzji Crumpa lub Walaska walka o utrzymanie.
    7. Bydgoszcz - Emil a reszta równo. Jeżeli któreś ogniwo zawiedzie będzie dramat. 7-me miejsce o ile młodzież pojedzie tak, jak się tego oczekuje.
    8. Częstochowa - cóż serce chciałoby wyżej, może coś odpali, ale... Jest potencjał nawet na miejsce 5, ale wobec własnej ekipy będę krytyczny.
    9. Wrocław - waleczny Lindgren, perspektywiczni tai i Nicolai i robiący swoje Ułamek. Szału nie będzie, ale utrzymanie powinno się udać.
    10. Gdańsk - Nicki już nie ten sam i Świder może być inaczej jadący. Nadzieja w Bogdanovie, ale raczej płonna. Walka o utrzymanie.

  17. Powrót do góry    #107
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    hmmm

    Uważam, że liga jest mocno wyrównana. Nie zgadzam się z opinią, że mamy do czynienia z dwoma odrębnymi ligami w elidze.
    (jak to stwierdził były wiejski rzemieślnik Dobrucki który jest mocny w gębie, a słaby w kręgosłupie tym moralnym oczywiście)
    (zobaczymy jak poradzi sobie z Holtą którego tak ostro atakował wcześniej w mediach)
    Każda drużyna ma mocnego lidera jak i widoczne dziury w składzie.
    Nie ma w tym sezonie dream teamu w moim odczuciu, ale do rzeczy.
    Najlepiej na papierze wygląda Tarnów i Gorzów.
    Następnie ZG i Toruń.
    Potem Leszno i chyba Rzeszów.
    Następnie Bydgoszcz i Czewa.
    Na końcu Gdańsk i Wrocław.
    Kolejność tylko na papierze,
    bo o ostatecznej kolejności może decydować kontuzja
    bądź znaczny spadek formy lub eksplozja talentu poszczególnych zawodników.
    Byle do wiosny
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 24-12-2011 o 01:44
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  18. Powrót do góry    #108
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jako, że jestem młodym sztyftem na tym forum, to złoże życzenia świąteczne wszystkim drużyną :
    Falubazom - powtórzenia mistrza, wyzdrowienia nadgarstków Holty i pociechy z jazdy Krzysia Jabłońskiego, Lesznu - mistrza, Polski drużynowego i świata Jarkowi i Pawlickim w juniorach, Gorzowowi - mistrza, Gollobowi świata i drużynie Polski. Toruniowi- mistrza Polski i by Karol Ząbik wreście wrócił do ścigania, bez kontuzji, Wrocławowi- utrzymania, i rozwoju Malitowskiego, Rzeszowowi - medalu jakiegoś, by ten Kilokarp był jak dziś karp wigililijny- na prawie każdy stole (torze) dobry, a przy okazji może jeszcze jakiś transferek ? Np. Renat Gafurow jest do wyporzyczenia z GKS-u...;Tarnowowi - mistrza i pokory, lepszego zarządu i odbudowy Kołodzieja, Bydgoszczy - wygranej na Motoarenie, utrzymania i Emilowi misia świata, Częstochowie - powtórzenia sezonu Griszy, rozwoju ekstraligowego Mirka Jabłońskiego i walki o play off.
    I na koniec mojemu Wybrzeżu- by udowodniło, że nie jesteśmy chłopcami do bicia, walki o play-off, wyzdrowienia Swidra i Maksima, by Dzik pokazał, że dalej jest liderem, rozwoju Pieszczka, i pozytywnego rozczarowania Chrzanowskim.

    Wesołych ! Udanego sezonu

  19. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    1. Toruń
    2. Gorzów
    3. Leszno
    4. Zielona Góra
    5. Tarnów
    6. Rzeszów
    7. Częstochowa
    8. Bydgoszcz
    9. Wrocław
    10. Gdańsk

    A jak będzie naprawdę, to szlag wie. Liga jest niesamowicie wyrównana, będą decydować detale, kontuzje itp.

  20. Powrót do góry    #110
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No to wskaż mi ile punktów zrobił w sezonie 2011 Bogdanovs poza własnymi śmieciami, bo tu mi się wydaje, że żyjesz przeszłością i nie zauważyłeś regresu jego formy.
    Maksim przed kontuzją na wyjazdach zdobył 10+1 (w Bydgoszczy), 8+1 (w Grudziądzu z wykluczeniem) i 14 w Poznaniu.

    I Grunek ma rację. Kibicom zespołów z "wielkiej czwórki" naprawdę wydaje się, że ktokolwiek by u nich nie jeździł to i tak będzie lepszy od zawodników innych ekip. Aż przykro się to czyta.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Powrót do góry    #111
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    W Grudziądzu w 6 biegach, a mecz w Poznaniu był na mega levelu...

  22. Powrót do góry    #112
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Był na levelu czy nie był, chciałeś jego punkty to Ci podałem. Poza tym o co chodzi - jak mecz był rozgrywany w Poznaniu, Łodzi, Rybniku czy Dauga to już się nie liczy? To że zdobył tam 14 punktów po prostu nie potwierdza Twojej teorii o regresie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  23. Powrót do góry    #113
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    To akurat nie potwierdza, ale nie ma wątpliwości ten, kto dokładnie śledził tegoroczne rozgrywki. Od pierwszych tegorocznych jazd, Max był wyraźnie słabszy niż w poprzednich latach, kiedy imponował formą. Grudziądz to jeden z jego ulubionych torów, a pojechał poniżej oczekiwań. Uważasz, że ten sezon był dla niego równie dobry jak w 2010? Z wyłączeniem kontuzji? To jak się po niej zebrał, a nie była to połamana noga czy coś w tym stylu, też potwierdza jak "dobrze" był przygotowany do minionego roku. Straszny piach pojechał na początku również w kwalifikacjach do SWC. Kontuzja, której się nabawił w dużej mierze wynikała natomiast z fatalnego przygotowania fizycznego, bo nie był to pierwszy tego rodzaju upadek na własnych śmieciach... Nie był to może spadek formy na skalę Tarasenki, ale jednak był i ślepy tego nie zauważy, podpierając się 14 punktami w Poznaniu, gdzie był to jeden z najsłabszych tegorocznych meczów 1 ligi. W zasadzie to wcale nie była wysoka zdobycz, zwłaszcza patrząc kogo pokonał przy swojej pierwszej "trójce". Przy takim lineupie, to i Jarosław Wałęsa ujechałby z 7+2.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 26-12-2011 o 03:30

  24. Powrót do góry    #114
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Nie, nie uważam, że ten sezon był równie dobry. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że był to jego pierwszy rok w seniorach, odpadły łatwe biegi juniorów. W dodatku w Dauga bez Łagutów musiał przejąć na siebie rolę lidera. Dodatkowo kontuzja - czy jest związana ze złym przygotowaniem do sezonu to tego nie wiesz. Zgadza się - 2011 miał słabszy niż 2010. Jednak wynikało to ze wspomnianych wyżej czynników. Wg mnie 2012 może być lepszy.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  25. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Lesznu słodzicie chyba tak na wszelki wypadek. Przecież Hampel takiego sezonu nie powtórzy, Baliński i Batchelor to cieniasy, o Pavlicu nie mówiąc. A Pawliccy to przecież w drugiej lidze jeździli...

    A tak na poważnie Unia nie jest żadnym faworytem (jak co roku). Mam nadzieję, że jak co roku sprawi niespodziankę...

    Do pierwszej piątki najbardziej kandydują Toruń, Gorzów, ZG oraz obie Unie. Kolejność przypadkowa. Inny skład pierwszej piątki byłby dla mnie niespodzianką, no może poza brakiem w niej Unii Tarnów.
    Ostatnio edytowane przez Phenomenon ; 27-12-2011 o 10:02

  26. Powrót do góry    #116
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Pudło: Falubaz, Stalerna :o, Unia Tarnów (kolejność dowolna)
    4-5: Apator, Unia Leszno
    6-8: Rzeszów, Częstochowa, Wybrzeże
    9-10: Polonia, Sparta

    Dziwne, że ktoś z pierwszej piątki nie awansuje do PO. Jakoś biednie to brzmi.

  27. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Dziwne, że ktoś z pierwszej piątki nie awansuje do PO. Jakoś biednie to brzmi.
    Może i biednie, ale za to powinna być walka do samego końca o miejsce w PO.Do tej pory część zepołów w polowie RZ miało pewne PO.
    6 zespół w PO to jednak było nieco naciagąne, a LL zawsze budził wiele wątpliowści.
    Teraz już nie będzie tego problemu, kto wygra jedzie w finale, kto przegra o brąz.
    Tylko Falubaz

  28. Powrót do góry    #118
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2011
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jako że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich. Przechodząc do tematu: wszystko wskazuje na to, że tabela po rudzie zasadniczej podzieli się na dwie grupy: 1-5. Toruń, Zielona, Gorzów, Tarnów, Leszno; 6-10. Czewa, Gdańsk, Wrocek, Bydgoszcz, Rzeszów. Kolejności przypadkowe, ale jeśli miałbym obstawiać jakąkolwiek konkretną drużynę na konkretne miejsce w tabeli, to jedynym "pewniakiem" wydaje się dla mnie być Rzeszów na miejsce 6. Rzeszowianie wydają się być idealnie pomiędzy czołową piątką i ostatnią czwórką. Wytypowania lidera po RZ się nie podejmuję, myślę że analizując poszczególne drużyny można znaleźć argumenty za każdą z nich... ale i przeciw.
    Zielona i Toruń - czwórka seniorów (chociaż bardzo silnych) i ból głowy z piątym. Leszno - Pawliccy za Kołodzieja, pojawiają się pytania czy udźwigną ten ciężar zdobywania punktów - w mojej opinii, tak. Gorzów - pozyskał solidnego krajowego seniora, ale czy para Gollob-Kasprzak właśnie na 15. bieg jest gwarantem zwycięstwa? Z drugiej strony, czy któraś drużyna może powiedzieć o sobie, że ma pod tym względem dwóch absolutnych pewniaków? Tarnów - wzmocnieni m.in. dwoma aktualnymi mistrzami świata, ale czy "dream team" się sprawdzi? Czy Kołodziej powróci do dawnej formy?
    I z drugiej strony tabeli: opis każdej drużyny można zacząć od przedstawienia jej najsilniejszego ogniwa, ale im dalej w las, tym gorzej. Czewa - Łaguta. Bydgoszcz - Sajfutdinow. Gdańsk - Pedersen. Wrocław - ...no i tutaj zaczynają się większe schody. Lindgren? Najwidoczniej... Chyba mimo wszystko Wrocek jest trochę większym kandydatem do spadku niż pozostała trójka.
    Cóż - ktoś musi zostać mistrzem, ktoś musi spaść. Najpewniejszy jest chyba Rzeszów na 6. miejscu, a o reszcie zadecyduje wieeele detali...

  29. Powrót do góry    #119
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    ach, te mity Dobruckiego o dwóch piątkach i wielkość innych nad tymi słabszymi. Rok temu wszyscy ogłosili zaskoczeniem Nenmarka i Griszę Łagutę. No bo niby jak tacy nieznani byli W tym roku większość wielkich drwi bo nie wie kto jest Bogdanow, THJ, Mirek Jabłoński i Krzysiu Buczkowski. Oj wielcy się zdziwią jak ich gwiazdy będą dostawać łupnia od tych grajków. Liga będzie wyrównana, bo większość będzie się spinać na mecze u siebie, i nie będzie wielu zwycięstw wielkich na wyjazdach, wtedy o kolejności zadecydują wybitni - jeźdzcy i trenerzy. A za takich tak na szybko uważam, Tomka Golloba (Gorzów), Jarka Hampela ( Leszno), Cieślaka i Hancocka ( Tarnów), Crumpa ( Rzeszów) i Stasia Chomskiego ( Wybrzeże). I patrzcie już jest piątka....a jeszcze są Unibaxy i Falubazy....

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez grunek Zobacz posta
    Liga będzie wyrównana, bo większość będzie się spinać na mecze u siebie, i nie będzie wielu zwycięstw wielkich na wyjazdach, wtedy o kolejności zadecydują wybitni - jeźdzcy i trenerzy. A za takich tak na szybko uważam, Tomka Golloba (Gorzów), Jarka Hampela ( Leszno), Cieślaka i Hancocka ( Tarnów), Crumpa ( Rzeszów) i Stasia Chomskiego ( Wybrzeże). I patrzcie już jest piątka....a jeszcze są Unibaxy i Falubazy....
    Wszystko OK tylko, że w przyszłym sezonie Stasiu Chomski pod 7 nie będzie miał do dyspozycji Warda, a Marcela Szymkę przez co znacznie zmniejszy się pole dla jakichkolwiek manewrów taktycznych.

  31. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Mój typ układu tabeli na koniec sezonu 2012:

    1. Tarnów
    2. Toruń
    3. Zielona Góra
    4. Leszno
    5. Rzeszów
    6. Gdańsk
    7. Bydgoszcz
    8. Gorzów
    9. Częstochowa
    10. Wrocław

    Kolejność może wyglądać tak ponieważ: Zielona Góra i Gorzów moim zdaniem poniosły największe straty w okresie transferowym a co za tym idzie uważam, że nie obronią miejsc z sezonu 2011. Po drugie Tarnów i Gdańsk mają świetnych fachowców-trenerów, którzy będą potrafili wykorzystać do maksimum potencjał zespołu. Toruń się wzmocnił pozyskując Warda w miejsce Holty. Leszno zachowało status quo, wymienili Kołodzieja/Skórnickiego na Pawlickich. Zupełnie nie przemawia do mnie skład Gorzowa, poza Gollobem nie ma tam drugiego lidera czy chociażby pewniaka. Nie wierzę ani w Kasprzaka, ani w utrzymanie formy przez Iversena, który miał sezon życia. Rzeszów ma dosyć wyrównany skład więc środek tabeli powinien należeć do nich. Gdańsk i Bydgoszcz będą miały teoretycznie trudniej z powodu absencji ekstraligowej oraz składów w połowie pierwszoligowych. Czewa i Wrocek jak dla mnie zdecydowanie najsłabsze z 10 zespołów. Typy podaję takie a nie inne ponieważ uważam, że Stasiu Chomski będzie chciał udowodnić co nieco kolegom z Gorzowa.
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  32. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Jak dla mnie liga się podzieli wyraźnie na trzy części:
    1-4 Leszno, Toruń, Tarnów, Zielona Góra
    5-6 Gorzów, Rzeszów
    7-10 Wrocław, Częstochowa, Gdańsk, Bydgoszcz

  33. Powrót do góry    #123
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Wszystko OK tylko, że w przyszłym sezonie Stasiu Chomski pod 7 nie będzie miał do dyspozycji Warda, a Marcela Szymkę przez co znacznie zmniejszy się pole dla jakichkolwiek manewrów taktycznych.
    Ale też nie będzie miał składu dziurawego jak ser szwajcarski, a to Hlibowi nie szło, a to Stachyra przespał, a to Max nie jedzie na twardym, a to Gafurow nie dostał wizy na nowe tłumiki. Taktycznie jak będzie trzeba będzie miał Dzika, THJ-ota, czy nawet młodziaka Pieszczka jak się rozjeździ. A przecież Chrzanowski też nie będzie robił zera na Lampkowskim czy Łukaszu Jankowskim, synu Romana.

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    A mnie skład Wybrzeża nie przekonuje.Owszem nie mówie ze jest slaby bo nie jest.jest po prostu nie pewny.Kiedys tak było ze w Gdansku zawodnicy sie odbudowywali.Pytanie czy teraz tez tak bedzie.

    Nicki Pedersen - od czterech lat systematycznie idzie ze srednia w dol w lidze polskiej.Nadal to lider i pewniak ale nie juz taki jak kilka lat temu.

    Thomas Jonasson - Czy ten zawodnik pojechał jakikolwiek dobry sezon w najwyzszej klasie rozgrywkowej w Polsce? owszem widac ze systematycznie robi postepy ale nie sadze zeby w nastepny sezonie wywalczyl srednia wyzsza jak 1,6 pkt na bieg.Moze sie myle.Owszem sezon w 1 lidze mial swietny ale miedzy 1 liga a extra jest jednak roznica

    Tomasz Chrzanowski - O ostatnim sezonie w extralidze on sam jak i bydgoscy kibice chca zapomniec.Bo byl po prostu slaby.I to jest czlowiek klucz bo moze wykrecic srednia pod 2 jak i 1,2.Osobiscie sklanialbym sie ku tej drugiej opcji.Moze sam Tomek sprawi mi psikusa? zobaczymy

    Piotr Swiderski - jesli bedzie jezdzil jak przed kontuzja to ok

    Jak dla mnie jedynymi pozytywami tej ekipy sa Bogdanovs i Pieszczek.Mysle ze oni beda objawieniami ligi

  35. Powrót do góry    #125
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Ciekawe, że jedynymi pozytywami w ekipie Wybrzeża są dla Ciebie zawodnicy najmniej przewidywalni, zawodnicy, którzy nigdy nie jeździli w ekstralidze. A już takimi pozytywami nie są starzy ekstraligowi wyjadacze?
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  36. Powrót do góry    #126
    Początkujący Awatar sheridan
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niektórzy tu chyba dość mocno naginają rzeczywistość. Mirek Jabłoński będzie lał gwiazdy ekstraligi? Piszczek objawienie ligi? Ktoś inny jako przykład świetnej postawy Bogdanovsa podaje 14 pkt jakie zrobił w Poznaniu z tamtejszym PSŻ.. Wszyscy będą mieli wg was taki przeskok z 1szej do ekstra jak Grisza czy Nermark (a przypominam, że Włókniarz nawet z nimi zajął ostatnie miejsce w lidze)? To jest wg was w ogóle jakaś różnica między tymi ligami?

    Trochę inne realia ale w Stali przerabiali już tuzy 1 ligowe jako druga linia składu w bodaj 2008 roku. Efekty były dość mizerne.

    Gorzów, ZG, Toruń, Leszno, Tarnów - jedna grupa
    Wrocek, Rzeszów, Bydgoszcz, Gdańsk, Częstochowa - druga.

    Tak jak Dobrucki stwierdził, dwie piątki. A kolejność na końcu to na dziś raczej loteria chociaż z 2giej grupy Rzeszów wybija się wg mnie mocniej niż cała reszta.
    Speedway & NASCAR - 2 most beautiful sports.

  37. Powrót do góry    #127
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Wszyscy będą mieli wg was taki przeskok z 1szej do ekstra jak Grisza czy Nermark (a przypominam, że Włókniarz nawet z nimi zajął ostatnie miejsce w lidze)?
    No trochę nie miarodajne, bo dzięki ukochanemu byłemu zarządowi drużyna 2/3 sezonu jechała za czapkę gruszek (dosłownie).
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #128
    Początkujący Awatar sheridan
    Dołączył
    16-09-2007
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    No trochę nie miarodajne, bo dzięki ukochanemu byłemu zarządowi drużyna 2/3 sezonu jechała za czapkę gruszek (dosłownie).
    Czy ja wiem, naprawdę myślisz, że PK i Artom jechali by o wiele lepiej? Nie wiem czy poza Szombierskim był u was jakiś zawodnik co był aż tak zależny od wypłat na czas. Nermarkowi i Griszy jakoś to nie przeszkadzało. Chociaż wszystkich realiów oczywiście nie znam
    Speedway & NASCAR - 2 most beautiful sports.

  39. Powrót do góry    #129
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Tak.Bo po tych starych wyjadaczach wiadomo co mozna sie spodziewac.Natomiast totalnie niewiadomo co po Maximie i Krystianie

    Osobiscie widze to tak wg srednich na koniec sezonu 2012

    N.Pedersen ~ 2,1 sr bieg
    T.Chrzanowski ~ 1,4 sr bieg
    T.Jonasson ~ 1,5 sr bieg
    M.Bogdanovs ~ 1,8 sr bieg
    P.Swiderski ~ 1,8 sr bieg
    K.Pieszczek ~ 1,4 sr bieg
    M.Szymko ~ 0,5 sr bieg

  40. Powrót do góry    #130
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,680
    Kliknij i podziękuj
    573
    Podziękowania: 917 w 553 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Tak.Bo po tych starych wyjadaczach wiadomo co mozna sie spodziewac.Natomiast totalnie niewiadomo co po Maximie i Krystianie

    Osobiscie widze to tak wg srednich na koniec sezonu 2012

    N.Pedersen ~ 2,1 sr bieg
    T.Chrzanowski ~ 1,4 sr bieg
    T.Jonasson ~ 1,5 sr bieg
    M.Bogdanovs ~ 1,8 sr bieg
    P.Swiderski ~ 1,8 sr bieg
    K.Pieszczek ~ 1,4 sr bieg
    M.Szymko ~ 0,5 sr bieg
    Z tą średnią Pieszczka to żeś koles pojechał a Jak znam życie to Chrzanowski zakręci sie coś kolo 1.

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Czyli średnio biorąc (Pedersen 10,50 w 5 startach, Chrzan 5,60 w 4 startach, Jonasson 7,50 w 5 startach, Bogdanovs i Świder po 9,00 w 5 startach, Pieszczek 4,20 w 3 startach, Szymko 1,5 w 3 startach) na mecz powinniśmy zdobyć 47,30 pkt? Niech będzie. Myślę, że to da nam miejsce w środku tabeli.

    Co do średniej Pieszczka to nie jest jakiś kosmos. Pamiętaj, że junior jedzie z założenia w 3 biegach czyli zdobywa powiedzmy 2 pkt w pierwszym biegu (czasem 3), potem 1 i 1 albo 1 i 0. I średnia biegowa koło 1,4 zrobiona. Wg mnie spitt22 nie pomylił się. Średnia biegowa (nie mylić z KSM) koło 1,3-1,4 jest możliwa.
    Ostatnio edytowane przez MELAS ; 28-12-2011 o 14:17
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  42. Powrót do góry    #132
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    na mecz powinniśmy zdobyć 47,30 pkt
    Tylko pamietaj ze bonusy tez sie wliczaja w to moze byc 38 pkt i 9 bonusow np.No i to tylko moje przewidywania.Twoje moga byc zupelnie inne

    Z tą średnią Pieszczka to żeś koles pojechał
    A ja mysle ze nie widziales go na oczy.To po mlodym Pawlickim i Zmarzliku trzeci nowy talent polskiego zuzla.Jeszcze niejedni sie zdziwia jego jazda.Osiem pkt w ligowym debiucie i to na torze mocnego Grudziadza o czyms swiadcza.jest mlody rozwojowy.

    Co do średniej Pieszczka to nie jest jakiś kosmos. Pamiętaj, że junior jedzie z założenia w 3 biegach czyli zdobywa powiedzmy 2 pkt w pierwszym biegu (czasem 3), potem 1 i 1 albo 1 i 0. I średnia biegowa koło 1,4 zrobiona. Wg mnie spitt22 nie pomylił się. Średnia biegowa (nie mylić z KSM) koło 1,3-1,4 jest możliwa.
    I tu sie zgadzam
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 28-12-2011 o 14:31

  43. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez MELAS Zobacz posta
    Czyli średnio biorąc (Pedersen 10,50 w 5 startach, Chrzan 5,60 w 4 startach, Jonasson 7,50 w 5 startach, Bogdanovs i Świder po 9,00 w 5 startach, Pieszczek 4,20 w 3 startach, Szymko 1,5 w 3 startach) na mecz powinniśmy zdobyć 47,30 pkt? Niech będzie. Myślę, że to da nam miejsce w środku tabeli.

    Co do średniej Pieszczka to nie jest jakiś kosmos. Pamiętaj, że junior jedzie z założenia w 3 biegach czyli zdobywa powiedzmy 2 pkt w pierwszym biegu (czasem 3), potem 1 i 1 albo 1 i 0. I średnia biegowa koło 1,4 zrobiona. Wg mnie spitt22 nie pomylił się. Średnia biegowa (nie mylić z KSM) koło 1,3-1,4 jest możliwa.
    Jak mawiał Disraeli - Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.
    Dla mnie Wybrzeże nie ma składu, który gwarantowałby utrzymanie w ekstralidze. Oczywiście wiele może się wydarzyć, np. seria kontuzji u konkurencji (vide Bydgoszcz 2010), ale porównując siłę rażenia poszczególnych klubów, na bazie tego co reprezentowali sobą zawodnicy w 2011 r., to trudno nie odnieść wrażenia, że Wybrzeże ma najsłabszą kadrowo ekipę. Będzie bardzo ciężko o cokolwiek więcej jak 8 miejsce.
    W "zmartwychwstanie" Nikusia nie wierzę nic a nic. Poza tym to egoista, który nie wspiera partnera z którym jedzie a wręcz mu przeszkadza.
    Świder ostatnie sezony miał przyzwoite, ale po tak makabrycznym wypadku lepszy raczej na pewno nie będzie.
    Jonasson - po wynikach z I ligi wnioskuję, że zrobił spore postępy, ale ekstraliga to jest inna bajka. Nie liczyłbym na to, że udźwignie ciężar liderowania drużynie. Za wcześnie na to.
    Bogdanovs - zdolny chłopak, ale furory w stylu Vaculika sprzed paru lat to on raczej na pewno nie zrobi. Zakładanie że średnio w meczu przywiezie 9 pkt to jest delikatnie mówiąc hurraoptymizm. Nie powinno się oczekiwać od niego więcej niż 5 max. 6 pkt.
    Pieszczek - kolejny zdolniacha, ale wkrótce przekona się o tym, że ci z którymi wygrywa w zawodach juniorskich, gdy przychodzi do ekstraligowego ścigania to wyciągają zupełnie inne motocykle...

  44. Powrót do góry    #134
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Jonasson - po wynikach z I ligi wnioskuję, że zrobił spore postępy, ale ekstraliga to jest inna bajka
    Pieprzenie. Co roku przy okazji barażów pisze się, jaka to przepaść dzieli obie ligi, że I liga to zupełnie inna bajka. Częstochowa o mały włos nie spadła z Eligi. Uratowali tyłek tylko dzięki temu, że Start nie skorzystał w 1 meczu z usług Krzyśka Jabłońskiego. Prawda jest taka, że w I lidze prawie tak samo trudno o punkty i kelnerzy w niej nie jeżdżą. Może z wyjątkiem Adasia Skórnickiego w 2012 roku.

    Co do punktów zawodników Wybrzeża, nie uważam że Bogdanovs będzie zdobywał po 9 pkt. Moje wyliczenia były tylko odpowiedzią na średnie meczowe podane przez Spitt22.

    Szczerze dziwię się osobom, które piszą, że Wybrzeże ma najsłabszy kadrowo skład. Jest już któryś taki głos z kolei. Co z Częstochową, Wrocławiem i Bydgoszczą? W czym tamte ekipy są lepsze od Wybrzeża? Moim zdaniem w niczym.

    Dla mnie Wybrzeże nie ma składu, który gwarantowałby utrzymanie w ekstralidze.
    Jak dla mnie to 6 zespołów nie ma składu gwarantującego utrzymanie w ekstralidze.
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  45. Powrót do góry    #135
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    W mojej ocenie, które już wyrażałem wcześniej najsłabsze są w mojej ocenie Wybrzeże, Polonia i Sparta.

    Co do Wybrzeża to możemy mówić o jednym liderze N.Pedersen, ale to juz tez nie ten dzik co we Włókniarzu.
    Pozostali zawodnicy, no może poza Świderskim i Piszczkiem w biegach juniorskich, nie są żadnymi pewniakami nawet na 6-8 pkt. Jonasson, Chrzanowski, Bogdanovs moga mieć wyskoki w okolicy 10pkt, ale z pewnościa nie w jednym meczu będą mieć 2pkt.
    Tylko Falubaz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •