Strona 145 z 273 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155195245 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,481 do 6,525 z 12267

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #6481
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    10 zespołowa eliga to.... 13 zespołowa połączona 1 liga (licze Rzeszów) ? czy 10-8-5 ?

    Czy kluby niższej ligi stać na objechanie 24 kolejek ? czy kibice przyjdą na mecz o 12 miejsce w tabeli ? czy jednak 10-8-5 i kilka kolejek w 2 lidze

    jakie rozwiąznie tu proponujesz


    Faktycznie, problem niższej ligi trzeba by rozwiązać.Jak ?

    Moim zdaniem zespoły EL powinny mieć obowiązek sfinansowania startu 2 zawodników w składzie drużyn rezerwowych w 2 lidze.
    Drużyna południa i północy to tylko umowny termin.Można też zaprosić do 2 ligi drużynę z Niemiec, Czech lub Ukrainy.

    Najłatwiej jest orzec że nic nie można zrobić.

  2. Powrót do góry    #6482
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    o nie nie. Zadnych obowiazkow, zadne komuny.

    Wg mnie lepiej po prostu czekac. Jesli zuzel jest na tyle mocny, stabilny, to kolejne osrodki w koncu dojda do tej gry, chocby w drugiej lidze.
    Jesli natomiast zuzel jest slaby i osrodki beda znikac, to po prostu zostana nam dwie ligi. Nie da sie reanimowac trupow w nieskonczonosc.

    Poczekajmy bez adnych kombinacji jeszcze 5 lat. Cos sie wyklaruje samo, naturalnie.

    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    To może ja zaproponuję rozwiązanie, które tutaj chyba nie padło. Rozwiązanie które nie wymaga zwiększenia liczby drużyn w Ekstralidze.

    Po 14 kolejkach RZ robimy jeszcze jedną rundę 7-kolejkową. I w zależności kto jakie miejsce zajął w tabeli po 14 kolejkach, to ma swój kalendarz. To byłoby podobne rozwiązanie jak w piłkarskiej Ekstraklasie, tylko bez dzielenia na dwie czwórki i dzielenia punktów na pół. Z racji tego, że byłoby 7 kolejek, to nie wszystkie drużyny miałyby tyle samo meczów u siebie i na wyjeździe. W takim razie można by było zrobić tak, żeby drużyny z miejsc 5-8 miały 4 mecze u siebie, a z miejsc 1-4 3 mecze, bo i tak istnieje większa szansa, że pojadą jeszcze w play-offach.
    Czyli przynajmniej w teorii chciałbyś ukarać te lepsze drużyny mniejszą ilością meczów u siebie?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  3. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Falubaz (11-05-2019), greggor (04-05-2019)

  4. Powrót do góry    #6483
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta


    Czyli przynajmniej w teorii chciałbyś ukarać te lepsze drużyny mniejszą ilością meczów u siebie?
    Kisik94 podał całkiem niezłe rozwiązanie ale tu masz racje że te drużyny 1-4 powinno się nagrodzić a nie karać

    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta

    Moim zdaniem zespoły EL powinny mieć obowiązek sfinansowania startu 2 zawodników w składzie drużyn rezerwowych w 2 lidze.


    Najłatwiej jest orzec że nic nie można zrobić.
    Możesz rozwinąć temat bo nie zrozumiałem.Z tego co wiem w 2 lidze jest tylko 1 drużyna rezerwowa Rawicz-Leszno.I na nastepne się chyba nie zanosi

  5. Powrót do góry    #6484
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Przy rozwiązaniu z 21 kolejkami odpuściłbym PO. To rak a nie dobre rozwiązanie. Niech liga będzie w końcu ligą.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  6. Powrót do góry    #6485
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Przy tym moim wariancie mogą być i 4 mecze u siebie dla lepszych drużyn. Nie widzę w tym problemu. Ja tylko wstawiłem się za słabszymi drużynami, zważając na to, że później byłyby play-offy. Play-offów ogólnie dla mnie też by mogło nie być. W tym temacie nie jestem ani za ani przeciw. Mój pierwszy sezon żużlowy, który śledziłem, czyli 2004 rok, to właśnie kończył się on podziałem na czwórki i jazdą każdy z każdym u siebie i na wyjeździe.
    Ostatnio edytowane przez Kisik94 ; 04-05-2019 o 19:55

  7. Powrót do góry    #6486
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    Przy tym moim wariancie mogą być i 4 mecze u siebie dla lepszych drużyn. Nie widzę w tym problemu. Ja tylko wstawiłem się za słabszymi drużynami, zważając na to, że później byłyby play-offy. Play-offów ogólnie dla mnie też by mogło nie być. W tym temacie nie jestem ani za ani przeciw. Mój pierwszy sezon żużlowy, który śledziłem, czyli 2004 rok, to właśnie kończył się on podziałem na czwórki i jazdą każdy z każdym u siebie i na wyjeździe.
    To bylo fajne rozwiazanie i sprawiedliwe. Ale nie ma na to szans ze wzgledu na TV. PO beda czy tego chcemy czy nie.
    Moze to PO do dwoch zwyciestw byloby jakims rozwiazaniem? Dwa razy na torze zespolu ktory byl wyzej w razie potrzeby.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  8. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Gadol (05-05-2019), spitt22 (04-05-2019)

  9. Powrót do góry    #6487
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,097
    Kliknij i podziękuj
    1,280
    Podziękowania: 2,980 w 1,152 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    To bylo fajne rozwiazanie i sprawiedliwe. Ale nie ma na to szans ze wzgledu na TV. PO beda czy tego chcemy czy nie.
    Moze to PO do dwoch zwyciestw byloby jakims rozwiazaniem? Dwa razy na torze zespolu ktory byl wyzej w razie potrzeby.
    Każda taka rywalizacja kończyłaby się trzecim spotkaniem

    Który zawodnik , czy prezes drużyny gospodarza trzeciego ewentualnego spotkania nie wykorzysta okazji do dodatkowego zarobku, jakim jest właśnie trzecie spotkanie przy pełnym stadionie........

    Pomysł w speedway'u zupełnie bezsensowny z punktu czysto sportowego

  10. Powrót do góry    #6488
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    To tez fakt, dlatego nie uwazam tego wcale za rozwiazanie idealne.. no chyba, ze system premii od sponsora ligi - za zwyciestwo 2-0 w dwumeczu relana kasa dla klubu/zawodnikow?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  11. Powrót do góry    #6489
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kisik94 Zobacz posta
    To może ja zaproponuję rozwiązanie, które tutaj chyba nie padło. Rozwiązanie które nie wymaga zwiększenia liczby drużyn w Ekstralidze.

    Po 14 kolejkach RZ robimy jeszcze jedną rundę 7-kolejkową. I w zależności kto jakie miejsce zajął w tabeli po 14 kolejkach, to ma swój kalendarz. To byłoby podobne rozwiązanie jak w piłkarskiej Ekstraklasie, tylko bez dzielenia na dwie czwórki i dzielenia punktów na pół. Z racji tego, że byłoby 7 kolejek, to nie wszystkie drużyny miałyby tyle samo meczów u siebie i na wyjeździe. W takim razie można by było zrobić tak, żeby drużyny z miejsc 5-8 miały 4 mecze u siebie, a z miejsc 1-4 3 mecze, bo i tak istnieje większa szansa, że pojadą jeszcze w play-offach.

    Odgrzewasz kolego moją propozycję ale karanie zespołów za to że byli w pierwszej czwórce to już przegięcie.
    Poza tym przy 21 kolejkach nie ma szans na coś więcej niż sam finał dwóch najlepszych zespołów.
    To jest dobre wyjście przy utrzymaniu ośmio zespołowej EL.
    Wszyscy jadą niemal do końca i gdyby finał rozegrać w terminie piątek -niedziela to byłoby super.

    Tylko czy mając taką świetną koniunkturę w speedwayu nie warto pomyśleć o 10 zespołach ?
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 04-05-2019 o 23:19

  12. Powrót do góry    #6490
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-09-2017
    Postów
    701
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 83 w 71 postach
    Ja już później po napisaniu tego posta napisałem, że mi jest wsio ryba czy to miały by być 4 mecze u siebie słabszych czy mocniejszych drużyn.

  13. Powrót do góry    #6491
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    To bylo fajne rozwiazanie i sprawiedliwe. Ale nie ma na to szans ze wzgledu na TV. PO beda czy tego chcemy czy nie.
    Moze to PO do dwoch zwyciestw byloby jakims rozwiazaniem? Dwa razy na torze zespolu ktory byl wyzej w razie potrzeby.
    Wtrącę swoje trzy grosze co do pomysłu z systemem do 2 zwycięstw. Moim zdaniem takie rozwiązanie w żużlu nie ma racji bytu. Po pierwsze, jest to dodatkowy termin, który może przepaść w sytuacji gdy rywalizacja zakończy się na dwóch meczach, i wtedy mamy dzień bez meczu/meczów, a przecież tego chcemy uniknąć. Po drugie, koszty dla zespołu który miałby jechać 2 razy na wyjeździe. Ja rozumiem że dwukrotnym gospodarzem byłaby drużyna która zajęła wyższe miejsce w RZ i byłaby to dla niej nagroda i handicap, ale patrzymy inaczej - dla tych słabszych byłyby to 2 mecze na wyjeździe i dwukrotna wypłata dla swoich zawodników, którą trzeba by pokryć właściwie z jednego meczu u siebie. W dłuższej perspektywie to mało zachęcające.

    Ja w ogóle uważam, że najważniejsze powinno być maksymalne możliwe zagospodarowanie kalendarza. Żużel w Polsce to ok. pół roku (kwiecień-wrzesień). Organizując rundy finałowe tyko dla najlepszych, skazujemy resztę zespołów na kończenie sezonu w sierpniu, a biorąc pod uwagę konieczność wygospodarowania terminów rezerwowych czy nieparzyste liczby drużyn w ligach to wychodzi na to że niektórzy mogą ostatni mecz sezonu odjechać u siebie w pierwszej połowie sierpnia, czy nawet w lipcu. Przy założeniu braku PO, Krosno w tym roku ostatni mecz u siebie jedzie 7 lipca! Rawicz, Kraków i Opole - pod koniec lipca. To jest ogromne marnotrawstwo terminów i antypromocja żużla.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    Jap (05-05-2019), Staleczka 3 (05-05-2019)

  15. Powrót do góry    #6492
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Zastanawiam się czy można wprowadzić przepis o zz w trakcie spotkania . Za zawodnika który jest niezdolny do dalszej jazdy z nie swojej winy , mogliby jechać koledzy . Co do przepisu czy wszyscy , czy tylko wybrani temat do dyskusji . Dzisiaj pokrzywdzony został Toruń i punkty uciekły . Zawodnik rezerwowy nie zrekompensuje startów lidera . Były już takie pomysły ?
    TYLKO FALUBAZ

  16. Powrót do góry    #6493
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Zastanawiam się czy można wprowadzić przepis o zz w trakcie spotkania . Za zawodnika który jest niezdolny do dalszej jazdy z nie swojej winy , mogliby jechać koledzy . Co do przepisu czy wszyscy , czy tylko wybrani temat do dyskusji . Dzisiaj pokrzywdzony został Toruń i punkty uciekły . Zawodnik rezerwowy nie zrekompensuje startów lidera . Były już takie pomysły ?
    no to jakis plastron po kontakcie z rywalem sie wylozy, lekarz powie, ze ziaziu i za niego Z/Z?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  17. Powrót do góry    #6494
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-04-2008
    Postów
    1,395
    Kliknij i podziękuj
    199
    Podziękowania: 68 w 49 postach
    Aktualnie masz rezerwowego może i ograniczenie wiekowe jest ale wiadomo że w większości jak ktoś ma dobrego obco to właśnie go używa.
    Jeśli chcieliby coś zmienić trzeba by zrezygnować z takich plastronow (Kościuch, Jamrog, czy planowo Lambert)

    Poza tym znaleźliby pomysl aby nadużywać opcji jak napisał j-rules
    Ostatnio edytowane przez Jjasiek ; 05-05-2019 o 23:00

  18. Powrót do góry    #6495
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    No ale mówimy o Doylu który wg komunikatu GKSŻ jest numerem 1 w Toruniu i łapie się na ZZ medyczną

  19. Powrót do góry    #6496
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Czyli gdy Janowski skasowałby mocniej Buczka i Pawlickiego i byli niezdolni do jazdy , to Wieczorek musiałby ciągnąć wynik ?
    TYLKO FALUBAZ

  20. Powrót do góry    #6497
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Czyli gdy Janowski skasowałby mocniej Buczka i Pawlickiego i byli niezdolni do jazdy , to Wieczorek musiałby ciągnąć wynik ?
    Taka specyfika tego sportu.
    Można kontraktować ilu się chce zawodników jak ktoś chce i można mieć rezerwy.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  21. Powrót do góry    #6498
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Czyli gdy Janowski skasowałby mocniej Buczka i Pawlickiego i byli niezdolni do jazdy , to Wieczorek musiałby ciągnąć wynik ?
    Tutaj też pole do popisu dla klubów skoro wprowadzono rezerwowego 8/16 to czemu kluby nie kontraktują odpowiednich zawodnikow. A druga kwestia to skoro z tego przepisu korzysta tylko Toruń i Wrocław to czemu go w ogóle wprowadzono ?

  22. Powrót do góry    #6499
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,553
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Taka specyfika tego sportu.
    Można kontraktować ilu się chce zawodników jak ktoś chce i można mieć rezerwy.
    No ale nie w tym meczu przecież.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    xmanagerx (05-05-2019)

  24. Powrót do góry    #6500
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No ale nie w tym meczu przecież.
    No nie. Ale to sytuacje losowe na ktróre nie ma nikt wpływu i trudno tu o dobre rozwiązanie.
    Jakieś tam nowe zapisy regulaminowe mogły by stworzyc jeszcze większą patologie niż jest teraz.
    Jak wiadomo nadużywanie wszelakich kruczków regulaminowych nie sa w tym piekiełku nikomo obce.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  25. Powrót do góry    #6501
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez xmanagerx Zobacz posta
    Czyli gdy Janowski skasowałby mocniej Buczka i Pawlickiego i byli niezdolni do jazdy , to Wieczorek musiałby ciągnąć wynik ?
    no niestety. Jest ten "komfort" rezerwowego i albo sie ma taka ekipe albo sie nie ma.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  26. Powrót do góry    #6502
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Kiedyś już kombinowano ztymi ZZ-tkami i szybko został ten przepis zweryfikowany.
    Niby co trzy mecze zmiana.

    ZZ za Jonasa Davidssona i innych asów.

    Tutaj o dobre rozwiązanie łatwo nie jest i raczej nie bedzie.
    Los mocno rozdaje karty w tym sporcie i trzeba się z tym liczyć.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  27. Powrót do góry    #6503
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Zużel pod auspicjami PZM czy szerzej rzecz ujmując FIM nie najmniejszych szans na przetrwanie.

    To co zrobiły te ... z GKSŻ w stosunku do klubu z Piły woła o pomstę do nieba:


    KOMUNIKAT GŁÓWNEJ KOMISJI SPORTU ŻUŻLOWEGO

    Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje o zakończeniu postępowania wyjaśniającego w sprawie pilskiego toru. W trakcie czynności wyjaśniających zapoznano się m.in. z dokumentacją dotyczącą toru i rozgrywanych na nim w 2019 roku zawodów oraz wysłuchano świadków – sędziów: Jerzego Najwera i Remigiusza Substyka, komisarza toru Grzegorza Janiczaka, przedstawicieli pilskiego klubu w osobach: kierownika zawodów Marcina Kozdrasia, toromistrza Szymona Kozerę oraz prezesa klubu Tomasza Bartnika.

    Komisja ustaliła następujący stan faktyczny:

    1. KŻ Polonia Piła nie zrealizował uwag dotyczących toru i infrastruktury towarzyszącej
    wskazanych przez weryfikatora w sprawozdaniach z weryfikacji z dnia 5 listopada 2018 roku oraz 1 kwietnia 2019 roku .

    2. Po Finale Złotego Kasku, który miał być rozegrany 20 kwietnia 2019 roku, klub otrzymał polecenie natychmiastowej realizacji zaleceń co do stanu toru (uzupełnienie nawierzchni) do dnia 26 kwietnia 2019 roku.

    3. Klub uzupełnił nawierzchnię w sposób niezgodny z procedurą i nie konsultował swoich działań z Komisją. Oparł się na osobach, które nie posiadały doświadczenia w zakresie uzupełniania nawierzchni. Ze względów oszczędnościowych Klub zdecydował się dosypać jedynie 100 ton nawierzchni, podczas gdy potrzeby są znacznie większe.
    Nie zastosowano szczegółowych zasad uzupełniania nawierzchni toru, które są opisane w Regulaminie Torów Załącznik E.
    W ocenie Komisji błędy przy dosypywaniu nawierzchni były wyłączną przyczyną nieregulaminowego stanu toru podczas zawodów o DM II ligi w dniu 28 kwietnia 2019 roku.

    4. W zakresie zarzutów KŻ Polonia Piła wobec komisarza toru i podejmowanych przez niego decyzji Komisja ustaliła, że jego błędem była rozmowa na temat toru z działaczami pilskimi. Komisja zaleca komisarzom, by tego typu działań nie podejmować – komisarz rozpoczyna swoje obowiązki dopiero w regulaminowym czasie przed zawodami.

    5. Komisja zawiesiła licencję pilskiego toru, a jej wznowienie może się odbyć po doprowadzeniu go do stanu regulaminowego, udokumentowanego treningiem lub sparingiem na torze.

    6. Podsumowując:
    a. Komisja utrzymała w mocy decyzję sędziego zawodów dotyczącą walkowera,
    b. Komisja wymierzy pilskiemu klubowi z tytułu walkowera pozafinansowe sankcje dyscyplinarne,
    c. Na wniosek GKSŻ PZM nie będzie domagał się od pilskiego klubu regulaminowej kary finansowej z tytułu meczu przegranego walkowerem,
    d. Na wniosek Komisji Poznańskie Stowarzyszenie Żużla złożyło deklarację o odstąpieniu od przysługującej mu regulaminowej kary finansowej od pilskiego klubu,
    e. Komisja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec komisarza toru,
    f. Komisja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec kierownika zawodów.
    Ubić dziadów to byłaby za mała kara...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Powrót do góry    #6504
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Co cie znowu boli? Odstapili od sankcji finansowych, wszczeli postepowanie przeciw komisarzowi. Czego ty oczekiwales?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  29. Powrót do góry    #6505
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    ciekawe jak zakonczy sie punkt e)
    Pouczeniem?
    Czy moze 3 miesiace zawieszenia Styczen-Marzec?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  30. Powrót do góry    #6506
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    kowal zawinił a cygana powiesili

  31. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi cukrzyca za jego przydatny post!

    Semen (11-05-2019), Staleczka 3 (10-05-2019)

  32. Powrót do góry    #6507
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2012
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    723
    Podziękowania: 105 w 65 postach
    Ciekawa sytuacja w Krakowie odwołali już 3 mecz ligowy, do tego wcześniej dwukrotnie finał Srebrnego Kasku, wszystko to powołując się na wcześniejsze, rzekomo złe, prognozy pogody. Ciekawe czy wyjadą na tor w tym roku

  33. Powrót do góry    #6508
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez PrzemoZG Zobacz posta
    Ciekawa sytuacja w Krakowie odwołali już 3 mecz ligowy, do tego wcześniej dwukrotnie finał Srebrnego Kasku, wszystko to powołując się na wcześniejsze, rzekomo złe, prognozy pogody. Ciekawe czy wyjadą na tor w tym roku
    Wyjadą, wyjadą. Mecze i turnieje odbędą się w dniach 15,16,17,18,19,20,21,22 i 23 czerwca 2019r. To nie jest SE, to budżetem kibica przejmować się nie trzeba...
    #MistrzJestJeden #ZdrowiaTomasz

    PRZEGLĄD SPORTOWY - NIE CZYTAM !!! SYFÓW JUŻ TEŻ NIE !

  34. Powrót do góry    #6509
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Zużel pod auspicjami PZM czy szerzej rzecz ujmując FIM nie najmniejszych szans na przetrwanie.

    To co zrobiły te ... z GKSŻ w stosunku do klubu z Piły woła o pomstę do nieba
    Zwrócę uwagę na piękną perełkę:
    5. Komisja zawiesiła licencję pilskiego toru, a jej wznowienie może się odbyć po doprowadzeniu go do stanu regulaminowego, udokumentowanego treningiem lub sparingiem na torze.
    A wg wiceprezesa Polonii:
    Na ten moment licencja toru jest zawieszona i nie można na nim trenować.
    Jedyne co tym szkodnikom wychodzi to tworzenie kolejnych paragrafów 22.

    Żeby odwiesić licencję toru trzeba zorganizować trening, którego nie można zorganizować z powodu zawieszonej licencji toru...
    Ostatnio edytowane przez Gadol ; 11-05-2019 o 03:21
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Semen (11-05-2019)

  36. Powrót do góry    #6510
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    bo źle się dzieje w naszym żużlu. Kraków piła a i w Krośnie coś się wali swoją drogą po co oni w tym Krośnie zrobili takie zmiany. rawicz tez jakiś taki dziwny i nagle może się okazać z 2 liga jest tylko na papierze.

  37. Powrót do góry    #6511
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    780
    Podziękowania: 283 w 184 postach
    Oj jaka biedna ta Piła, nie stać ich było na przygotowanie toru do sezonu i liczyli, że jakoś się uda, a tu klops.

  38. Powrót do góry    #6512
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Zwrócę uwagę na piękną perełkę:


    A wg wiceprezesa Polonii:


    Jedyne co tym szkodnikom wychodzi to tworzenie kolejnych paragrafów 22.

    Żeby odwiesić licencję toru trzeba zorganizować trening, którego nie można zorganizować z powodu zawieszonej licencji toru...
    Daaawno temu kupilem sobie nagrywarke CD i sterowniki do niej byly - tak, dokladnie - na plycie CD.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  39. Powrót do góry    #6513
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Wygląda na to, że oprócz "dziennikarzy" nasze forum czyta dużo więcej osób. Po upadku Taia m.in. ja postulowałem, że warto by w takich przypadkach zastosować jakiś rodzaj Z/Z. Teraz różni "eksperci" uderzaja w podobne nuty.
    Bez Sportsboardu światek żużlowy byłby pozbawiony wartości intelektualnej

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    j-rules (13-06-2019)

  41. Powrót do góry    #6514
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Teraz tylko jeszcze należy sobie postawić pytanie, czy te postulaty to faktycznie jakaś wartość intelektualna
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (14-06-2019)

  43. Powrót do góry    #6515
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Wygląda na to, że oprócz "dziennikarzy" nasze forum czyta dużo więcej osób. Po upadku Taia m.in. ja postulowałem, że warto by w takich przypadkach zastosować jakiś rodzaj Z/Z. Teraz różni "eksperci" uderzaja w podobne nuty.
    Bez Sportsboardu światek żużlowy byłby pozbawiony wartości intelektualnej
    To że forum czyta każdy z branży to jest fakt absolutny. A to , że jego wartość merytoryczna jest wprost proporocjonalna do stylu pokonywania łuków przez Adriana Gałę to już inna kwestia. No ale chociaż 3 % forumowiczów prezentuje wielki styl. Na bezrybiu i rak ryba.

  44. Powrót do góry    #6516
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Żużel to nie sport dla Einsteinów. Tu trzeba mieć jaja większe od mózgu. Ja wolę oglądać szarpiącego się w łukach Gałę niż płynnie i po profesorsku jadącego Hampela.

  45. Powrót do góry    #6517
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Na jednego i drugiego nie da się patrzeć.
    Jeden nie umie jeździć na żużlu, drugi nie umie się ścigać na żużlu.
    Jestem wyrozumiały, np oglądając Holtę czy Walaska,
    ale Gała to wygląda jakby teleportował się w czasie.
    Gość jeżdżąc w 2019 wygląda jakby ujeżdżał motocykle i nawierzchnie z 1969

  46. Powrót do góry    #6518
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    mi tam jego sylwetka nie przeszkadza. Moze i troche oczy bolaly, ale przywyklem, taki ma chlop styl. Wazne, ze daje rade.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  47. Powrót do góry    #6519
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Kwestia gustu. Mi z kolei Miesiąc trzepiący łepetyną przy odkreceniu manetki przypomina tańczącego Elvisa lub pieska na desce rozdzielczej (typowy gadżet kierowcy kamaza w latach osiemdziesiatych). Dla mnie liczy się, czy zawodnik zostawia serce na torze, a czy rozstawia łokcie jak Michaił Starostin, albo macha giczałami jak paralityk to już sprawa drugorzędna.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (17-06-2019)

  49. Powrót do góry    #6520
    Początkujący Awatar sosimply
    Dołączył
    10-05-2018
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Kwestia gustu. Mi z kolei Miesiąc trzepiący łepetyną przy odkreceniu manetki przypomina tańczącego Elvisa lub pieska na desce rozdzielczej (typowy gadżet kierowcy kamaza w latach osiemdziesiatych). Dla mnie liczy się, czy zawodnik zostawia serce na torze, a czy rozstawia łokcie jak Michaił Starostin, albo macha giczałami jak paralityk to już sprawa drugorzędna.
    Mi zdecydowanie tak samo

  50. Powrót do góry    #6521
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Właśnie przeczytałem ostatni komunikat GKSŻ, z którego wynika, że w przypadku przełożenia na niedzielę gdańskiego półfinału IMEJ
    odwołane zostaną mecze: Ostrów Wlkp. - Tarnów i Bydgoszcz - Poznań.
    Powodem jest to, że w składzie gdańskiej imprezy widnieją nazwiska Cierniaka i Curzytka.
    Niby jasne, ale szczegółem jest to, że obaj stanowią tylko rezerwę toru!
    Czy naprawdę nie można było wyznaczyć do tej "zaszczytnej" roli juniorów z Pomorza, którzy mają wolny weekend?
    Jaki sens ma powoływanie chłopaków z Rzeszowa i Tarnowa, dodatkowo powodując tym ewentualne odwołanie dwóch bardzo ważnych meczów?
    Poziom myślenia w związku jest zatrważający,a można było powołać np. chłopaków z Grudziądza.

    Co zmienić?
    Myślenie albo bezmyślnych działaczy.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 06-07-2019 o 10:15
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  51. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Buszmen (06-07-2019), Gkskubik (06-07-2019), greggor (06-07-2019), j-rules (06-07-2019)

  52. Powrót do góry    #6522
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Jakże przewidujący są nasi działacze przewidując, że nasi rezerwowi sobie pojeżdżą i jeszcze awansują(?).
    Oczywiście dworuję sobie, bo to absolutny przypadek, który nie zmienia mojej opinii, że te powołania to była głupota.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  53. Powrót do góry    #6523
    Stały bywalec Awatar macropus
    Dołączył
    09-12-2012
    Postów
    1,192
    Kliknij i podziękuj
    359
    Podziękowania: 598 w 283 postach
    Ciekawy pomysł na doping biologiczno-techniczny w sprzężeniu z zamkiem maszyny startowej


    https://www.youtube.com/watch?v=1BT8REEJibM

  54. Powrót do góry    #6524
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Jest jakis sport na świecie gdzie w każdej z lig jest inny regulamin ? to co wyprawiają granato-marynarkowi przechodzi ludzkie pojęcie

    -rezerwowy w elidze a w 1 i 2 już nie
    -Cały syf pokazany w barażach miedzy eligą a 1 ligą. Zespół który cały sezon jechał siedmioma zawodnikami może wystawić rezerwowego
    -Kilka lat temu pod grożba wysokich kar nakazano szkolic klubom juniorów i wycofano gości. Teraz w tym roku tzw "gosc" powrócił. Kluby mają jeszcze szkolić czy już nie muszą ?

  55. Powrót do góry    #6525
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Na SF kolejny art o sprawie Sledzia.

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/83...y-w-lublinie-i

    Wroclaw i Sledz wykorzystali po prostu luke w przepisach i tyle. Wszystko w bialych rekawiczkach. Polacy to cwaniaki i to zrobili. Poprawic regulamin na nastepny rok i sprawa zalatwiona. Wielkie mi halo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •