Strona 89 z 273 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,961 do 4,005 z 12282

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #3961
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    System jeden klub-jeden zawodnik spowoduje calkowity upadek zuzla w Niemczech i Czechach.W Szwecji ,Polsce czy nawet Danii drastyczny spadek poziomu rozgrywek,podobnie w Anglii gdzie ten poziom juz jest nizszy.Nie wiem jak to sie przelozy w dluzszej perspektywie na zainteresowanie sposorow i kibicow,ale istnieje ryzyko,ze bedzie to poczatek totalnej zapasci tej dyscypliny.
    Kilka zawodow z cyklu Liga Mistrzow tego nie zmieni.Zreszta co to beda za zawody?Mistrz znany na dlugo przed startem.
    Chyba ,ze chcecie wprowadzic system liga dunska dla Dunczykow,liga szwedzka dla Szwedow,liga polska dla Polakow.Wtedy moze byc ciut interesujaco.
    Naprawde dziwie sie tym samodestrukcyjnym postulatom,tym bardziej ,ze wychodza od prawdziwych pasjonatow speedwaya.
    Moim zdaniem przy obecnym potencjale zawodniczym dwie ligi dla zuzlowca to absolutne minimum,choc i tak moze spowodowac duzy klopot w Danii czy Anglii.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-02-2015 o 07:56
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  2. Powrót do góry    #3962
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    To jest to o czym piszę, że dziś człowiek oczekuje innych standardów i stąd uważam ten płacz Semena (i innych) za oderwany od rzeczywistości.
    To jest właśnie twój problem.
    Twoja rzeczywistość to świat wykreowany przez media, marketingowców i speców od PR.
    Nie próbujesz nawet wyjrzeć poza niego i nie zdajesz sobie sprawy, że to właśnie Ty żyjesz oderwany od rzeczywistości.

    Niewiele w swoim życia tego żużla i w niewielu miejscach widziałeś, a zarzucasz mi i innym, że są oderwani od żużlowej rzeczywistości. Światek tego sportu nie jest taki piękny, kolorowy i pełen kibiców, jak można to obejrzeć w relacjach TV lub polskich rundach GP. Zresztą pustych sektorów trybun realizatorzy transmisji nie pokazują. Jak myślisz dlaczego?
    Wiesz pewnie doskonale. Zadaj sobie tylko pytanie: Czy to tak naprawdę jest normalne?
    No, przecież teoretycznie przekaz powinien wiernie oddawać to co dzieje się na stadionie.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen
    No to akurat nie widzę przeszkód, chociaż Wrestling akurat przeżywa kryzys (ale to inny szeroki temat, w którym jako fan Wrestlingu mogę podyskutować w innym miejscu).
    To tłumaczy praktycznie wszystko...

    EDIT POZA DYSKUSJĄ:
    Podziwiam ludzi, którzy pozbyli się telewizorów i całej tej handlowej propagandy z netu. Szczerze mówiąc nie potrafiłbym tego zrobić, ale może kiedyś do tego dorosnę.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-02-2015 o 08:08
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  3. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Drapichrust (12-02-2015), Jap (12-02-2015), ananasek_vel_oman (16-02-2015), unimil_to_run (12-02-2015)

  4. Powrót do góry    #3963
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,478
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Buszmen, ja bym nie chcial by z elitarnego zuzla zrobiono tylko i wylacznie cykl SGP, typowo pod publike. Nastepny krok to "kontraktowanie" walk po biegu co by podsycic atmosfere. Bedzie ogladalnosc, bedzie rezyserka, no bo przecie PRowcy wiedza lepiej co nas jara. Wiem, przesadzam w druga strone, ale taka elitarnosc nie prowadzi wcale do lepszego. Zuzel nigdy nie osiagnie pozycji F1, by mowiono w wiadomosciach o mistrzu swiata w sporcie, ktory juz nawet nie ma zadnej ligi... Zreszta wcale nie uwazam, ze ligi znikna. Nie znikna. Sa ludzie chetni to ogladac na zywo. Sam wiesz, ze rynek nie znosi prozni. W Tarnowie, Krosnie czy wielu innych miastach nic innego, poryzwajacego sie nie pojawi.
    Problem to nauczyc sie prowadzic kluby, lige na prostych zasadach w taki sposob by przynosila dochod. Ja wierze, ze sie da
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Jap (12-02-2015)

  6. Powrót do góry    #3964
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    zawodnik max 2 ligi. macierzysta plus zagraniczna. w kazdej lidze przy skladach 7-8 osobowych max 2 obco. przy mniejszych skladach 1 obco.

    nie moze byc tak jak teraz. ten problem poruszalem kilkakrotnie na przestrzeni ostatnich 10 lat na forach w TZ czy SF. poprzez obecny system udzialu we wszystkich ligach elitarnej grupki zawodnikow zdewaluowały sie pozostale turnieje, zawody itd.

    ligi musza istniec. chyba ze w zuzel wejda motorowe koncerny ale to raczej nierealne. dlatego historia zuzla wyglada tak, ze tam gdzie ligi funkcjonowaly tem byl rozwoj tej dyscypliny.

    zuzel jest bardzo specyficznym sportem. to chyba jedyna motocyklowa dyscyplina w ktorej sa rozgrywki ligowe.

    rada dla laikow: radze przestac zamartwiac sie skad sie wezma "nagle" zuzlowcy do obstawienia ligi w anglii, szwecji, czy Dani. W kazdym z tych krajow istenieja co najmniej trzy poziomy rozgrywek. zuzlowcow teraz jest duzo, a gdy otworza sie szanse na wiekszy rozwoj to jeszcze ich przybedzie. np dostac sie do premier league jest bardzo trudno i nie kazdy sie tam zalapuje. podobne smieszne rozterki przypominaja mi zgryz "ekspertow" ze nie ma zawodnikow na 10 druzyn w polskiej ekstralidze. szczyt absurdu, indolencji i glupoty.

    w czym wiec problem? problem w tym ze ogromnie trudno wejsc do topu 30-40 zawodnikow. tworza sie za duze dysproporcje. problem jest w tworzeniu nowych Jasonow Doyle'ow, a tego zuzel bardzo potrzebuje.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 12-02-2015 o 11:14

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (16-02-2015)

  8. Powrót do góry    #3965
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,478
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    PS. Jak mozesz byc fanem i zuzla i wrestlingu? dla mnie to niewytlumaczalne
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  9. Powrót do góry    #3966
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    rada dla laikow: radze przestac zamartwiac sie skad sie wezma "nagle" zuzlowcy do obstawienia ligi w anglii, szwecji, czy Dani. W kazdym z tych krajow istenieja co najmniej trzy poziomy rozgrywek.
    Co masz na myśli mówiąc o trzech poziomach rozgrywek? O ile się orientuję to tylko w Polsce są trzy ligi. W Anglii i Szwecji dwie, w Danii jedna, czy źle kojarzę?

    Ale o "nowych" zawodników też bym się nie martwił. Przecież skoro obecnie jakiś zawodnik obstawia 3-4 ligi a zmuszony by był do wyboru dwóch, to może w pozostałych dwóch mogliby się wykazać nowi, młodzi.

    Tak w ogóle to zabawna sytuacja. Tyle lat się mówiło że jeden zawodnik-jeden klub to droga to profesjonalizacji, wstęp do prawdziwych rozgrywek Ligi Mistrzów itp., a jak zaczęło się o tym mówić głośno to okazuje się że tak naprawdę nikt tego nie chce
    BKS Polonia Bydgoszcz

  10. Powrót do góry    #3967
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Co masz na myśli mówiąc o trzech poziomach rozgrywek? O ile się orientuję to tylko w Polsce są trzy ligi. W Anglii i Szwecji dwie, w Danii jedna, czy źle kojarzę?
    W Anglii są trzy, w Szwecji trzy, w Danii dwie (niedawno też były jeszcze trzy).
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  11. Powrót do góry    #3968
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Co masz na myśli mówiąc o trzech poziomach rozgrywek? O ile się orientuję to tylko w Polsce są trzy ligi. W Anglii i Szwecji dwie, w Danii jedna, czy źle kojarzę?
    aluzja nie bedzie do Ciebie wiec sie nie denerwuj, ale: tak ogolnie wyglada wiedza kibicow w Polsce dlatego sa przekonani ze gdyby nie my, to nie byloby nigdzie zuzla na swiecie, bo nie byloby zuzlowcow.

    nie pamietam dokladnie i nie chce przesadzac, ale w Danii sa co najmniej 4 ligi. w Szwecji pięc. W Anglii trzy. tyle ze skandynawy nie odzielaja zuzla na dorosly i mini. dla nich zuzel to zuzel, wpisuja tylko klasy.

    Dania to bardzo ciekawy przyklad. wielu sie zastanawia dlaczego ten kraj jest tak dobry skoro ma tak slaba lige. co ciekawe slabosc tej ligi w obecnym cyrku objazdowym to atut dla dunskiego zuzla, bo nie pchaja sie tam na chama gwiazdory. przesilenie finansowe dunskiej ligi mialo miejsce w polowie lat 90-tych. w latach 88-95 rosla w sile na bazie ogromnych sukcesow w latach 80-tych. pod koniec lat 90-tych liga stanela na skraju bankructwa. tyle dalo angazowanie super gwiazd. wczesniej byla ligą podworkowa. w ogole powstala dopiero w 1966. dunscy zawodowcy zaczeli w niej startowac w drugiej polowie lat 80-tych, bo pojawila sie rzecz jasna kasa. i tak ta spirala nakrecala sie niemalze do destrukcji. na przestrzeni wiekow Dunczycy mieli najwieksza zapasc sportowa od powstania Gangu Olsena. W GP w 99 najlepszy Dunczyk byl cos 20. Karger albo B Andersen.

    obecnie poczynajac od klasy 50cc maja stworzony caly system rozgrywek w 4-5 ligach. ponadto w najlepszej superlidze chronia przepisami wlasnych zawodnikow. zawodowcy jezdza po innych ligach, bo chcac sie rozwijac i zarabiac sa niejako do tego zmuszeni. nie siedza w domach jak anglicy i poniekad polacy oraz szwedzi. leza gograficznie w najlepszym miejscu zuzlowej mapy swiata. wszedzie maja blisko. stad wlasnie potrafia dorownac polskiej potedze.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 12-02-2015 o 14:30

  12. Powrót do góry    #3969
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To tłumaczy praktycznie wszystko...
    Wszystko to tłumaczy to, że masz nawyk upraszczania wszystkiego, aby budować swój prosty, niezachwiany światopogląd. Od lat wbiłeś sobie jedną tezę do głowy i non stop piszesz to samo, marudzisz bez końca. Nie zauważając tego, że wszystko się zmienia. Wszystkie pozytywy besztasz i wyzywasz, bo ktoś ŚMIE zarabiać przy żużlu. Nie wiem, zazdrościsz tym ludziom, czy o co chodzi? Bo to jest żenujące.


    Niewiele w swoim życia tego żużla i w niewielu miejscach widziałeś, a zarzucasz mi i innym, że są oderwani od żużlowej rzeczywistości. Światek tego sportu nie jest taki piękny, kolorowy i pełen kibiców, jak można to obejrzeć w relacjach TV lub polskich rundach GP. Zresztą pustych sektorów trybun realizatorzy transmisji nie pokazują. Jak myślisz dlaczego?
    Wiesz pewnie doskonale. Zadaj sobie tylko pytanie: Czy to tak naprawdę jest normalne?
    No, przecież teoretycznie przekaz powinien wiernie oddawać to co dzieje się na stadionie.
    I tu kolejne uproszczenie - przybity do ściany w walce na argumenty, już zaczynasz jechać personalnie "niewiele wiesz, gówniarzu". Najprostszy wybieg. Jeszcze zapomniałeś dodać o telewizorze. Aha, tu Wrestling ci to zastąpił. No bo tak, jak ktoś ogląda np. film fabularny albo serial telewizyjny, gdzie fabuła oparta jest na fikcji, no to jest w twoich oczach spalony. Ty zapewne nigdy nic opartego na fikcji nie widziałeś, żadnego filmu itd - pogratulować.

    No ale do meritum - JASNE, że tak nie wygląda każdy event i żużel w całości, ale to się tyczy KAŻDEGO sportu. Telewizja ma proste zadanie. Tak pokazać produkt, by był on jak najbardziej atrakcyjny dla ich widza. I stąd niepokazywanie pustych trybun. Nie wiem skąd wziąłeś jakieś przekonanie, że musi to być wierne oddanie tego co się dzieje na stadionie? Chyba kolejny przykład "pozostania" w innej epoce. Telewizja pokazuje sport, żeby zarabiać, więc robi to tak, żeby zarobić. Nie wykonuje żadnej misji. To, że żużel - jak wiele innych sportów ma swoje problemy, to jest jasne. To że zmierza, mniej lub bardziej do elitarności - to też jest jasne. Tylko, że jest to naturalny efekt profesjonalizacji i pojawienia się większych pieniędzy (co przecież jest dobre). Rozwój powoduje to, że ci którzy się na niego nie łapią, zostają w tyle. Oczywiście, można by równać do Bułgarów, co postulujesz - ale są jednak ludzie, którzy mają inne wizje.

    I mylisz się, to ty masz problem. Bo cały czas żyjesz przeszłością - w zasadzie na każdej płaszczyźnie życia, co łatwo wywnioskować z twoich postów. A świat się zmienia i musisz to zaakceptować. Obudzić się.

    J-RULES:

    Ok, nie mam nic przeciwko istnieniu lig. Zresztą skoro się utrzymują, jest popyt, są sponsorzy i jest rozwój - szczególnie w Polsce niezaprzeczalny i policzalny (wyrażony w cenie za pokazywanie go w TV), to OK. Osobiście wolałbym, aby szło to nieco inaczej, ale z rzeczywistością walczyć nie będę. Inna sprawa, że i tak w długoterminowym runie, to rozgrywki indywidualne będą mocniejsze - ale racja, nie musi to niszczyć lig, a jedynie je zmarginalizować (w znaczeniu sportowym), tj. np. przy 24 rundach SGP w sezonie ta "elita", jeździłaby tylko w SGP (zajmującym 2-3 weekendu), a ligi to byłaby taka "druga liga", z której do tego GP można się wybić.

    A co ma Wrestling sprzecznego z żużlem? Pierwsze to telewizyjna nowela, fikcja - oparta na "założeniach" sportu, gdzie wbrew pozorom jest realna rywalizacja (tylko odbywa się inaczej, nie w w walce), drugie to klasyczny sport. Zupełnie co innego.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #3970
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    W GP w 99 najlepszy Dunczyk byl cos 20. Karger albo B Andersen.
    Tak gwoli ścisłości, w GP 99 startował jeszcze Nielsen. Największa kaszana była w 00, ale wtedy w klasyfikacji najwyżej nie był ani Karger, ani Andersen, tylko... startujący w dwóch rundach z dziką kartą Pedersen.

    Sorry za OT

  14. Powrót do góry    #3971
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,478
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Skoro TV wyklada kase, chocby na polska lige (A nie tylko!) to w zasadzie wystarcza to jako kontrargument do tezy o marginalizacji rozgrywek ligowych.
    Zreszta gdzies zuzlowcy zarabiac musza, nie wyobrazam sobie by ligi mialy jakies marginalne znaczenie. Popatrz Buszmen ile wtop juz nasza liga miala? Ile skandali? Ile idiotycznych decyzji? dziesiatki i to w ciagu kilku lat. A mimo to staje sie atrkacyjnym produktem i okazuje sie ze nawet w takim szambie da sie ten sport wypromowac.
    Nie sadze by cykl SGP, chocby nie wiem jak elitarny, zastapil lige/ligi.

    Ciezko tez jednoznacznie powiedziec co dla kogo jest bardziej elitarne. Sa sweitny zuzlowcy ktorzy w d... maja SGP i cisna ligi robiac kase.

    Czyli: zuzlowcy, ktorzy chca jezdzic w ligach i dobrze (mam nadzieje) zarabiac byli, sa i beda.
    kibice byli, sa i beda.
    sponsorzy - byli, sa i raczej tez beda, no bo skoro TV coraz wiecej ich pokazuje...

    Nie mam jednak tej pewnosci co do SGP tak szczerze mowiac. Coraz wiecej zuzlowcow ma na to wywalone, czesto z toru wieje nuda, jezdzimy po "pastwiskach" gdzie tv nie ma odwagi zwrocic kamer w strone trybun itd....
    Od lat te same nazwiska, te same smieszne dzikie karty, niektore juz zenujace do bolu.

    Wiesz co Busz? Ja nie wiem czy nie zaryzykuje tezy, ze predzej padnie SGP niz liga
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  15. Powrót do góry    #3972
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Buszmen nie chcę wrzucać cytatów, więc po kolei:

    1) Besztam to co uważam za złe.
    Z faktu, że Ty widzisz w tym pozytyw nie wynika, że komuś nie może się to nie podobać.
    Dla mnie te różne wymyślane na siłę turnieje przynoszą więcej szkody niż pożytku.

    2) Mój "niezachwiany światopogląd" brzmi bardzo poważnie, ale tak nie jest.
    Przykład z ostatnich dni. Jakieś 15, 20 lat temu byłem za tym, żeby jeden zawodnik jeździł w jednym klubie.
    Obecnie dostrzegam, że żużel jest w fatalnej kondycji i zmieniłem pogląd, który jest zbliżony do tego co napisał drozd, czyli jeden zawodnik - dwa, góra trzy kluby.

    3) Napisałem, że niewiele widziałeś, bo sam przyciśnięty do muru stwierdziłeś, że w ostatnich pięciu(popraw mnie jesli się pomyliłem) latach poza żużlem w swojej okolicy byłeś GP i SWC w Gorzowie.
    Dużo to chyba nie jest i sam to przyznasz. Po co wrzucasz jakieś obelgi w cudzysłowie, których w ogóle nie napisałem, ba nawet nie pomyślałem?

    4) Co do Tv. Naiwny nie jestem, wiem, że to instrument do sięgania po pieniądze i władzę.
    To że nie pokazują czegoś tłumaczysz tym, że nie muszą. OK ja to rozumiem, ale z twojego postu wynika, że lubisz jak Cię oszukują , bo czymże innym, jest obrazek z trybunami pełnymi kibiców, pianiem większości komentatorów nawet nad nudnymi zawodami i atmosferą, której w rzeczywistości na obiekcie nie ma.
    I to właśnie kojarzy mi się z twoją fascynacją wrestlingiem. Wygląda mi na to, że po prostu lubisz być oszukiwany przez media i łykasz to co chcą Ci sprzedać.

    5) Nigdy i nigdzie nie napisałem, że mamy równać żużlowo do Bułgarów. Napisałeś to albo złośliwie, albo nadal nie rozumiesz tego, żeby te eventy (ohydne niepolskie słowo) miały większy sens i pozytywny wpływ na całą dyscyplinę, to muszą być szerokie, mocne fundamenty całej tej budowli. Optujesz za budową kolosa na glinianych nogach, nigdy nic dobrego z takiej sytuacji nie wynikło.

    6) Żyję nie tylko przeszłością, ale historię szanuję, bez jej znajomości nie można zbudować przyszłości. Szkoda, że tych dwóch rzeczy nie potrafisz u mnie rozgraniczyć.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-02-2015 o 15:49
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  16. Powrót do góry    #3973
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    1. No ale co jest złego dla dyscypliny z powodu turniejów SEC? To, że otworzono się na rynek niemiecki i rosyjski? I ten pierwszy być może w przyszłości na tym bardzo skorzysta. To, że żużel pojawił się w Eurosporcie? To, że ktoś zarobił, albo w przyszłości zarobi na tym projekcie? No jednak niekorzyść dla żużla - konkretna.

    2. No to faktycznie, rewolucja Akurat z tym poglądem nt. ograniczenia lig dla zawodników (docelowo do jednej) to się zgadzam, bo to jest oczywista patologia i głupota. Ale chodzi mi bardziej o pogląd nt. kondycji żużla. Ona jest bardzo zero-jedynkowa. Owszem, masz rację, że żużel się "kurczy", że kiedyś było więcej torów, więcej zawodników etc. Ale to jest poza wszystkim znak czasów, znak profesjonalizacji - czego nie chcesz dostrzec. Po prostu w dzisiejszym świecie nie ma miejsca na hobbystyczny żużel i chillout (to też ohydne ). Żużel jest inny, mniej jest tej prowincji, ale więcej pieniędzy w głównym nurcie. Masz pretensje, że wąska grupa zawodników obdziela zyski i tworzy się "kasta". Trochę na wyrost, bo nie jest to zamknięta grupa. Podałem ci przykład Vaculika, który wg twojej teorii nie miałby prawa do tej grupy wskoczyć. Takich przykładów jest wiele. A co do tego, że najlepsi zarabiają więcej i że najlepszych najwięcej ludzi chce oglądać - naturalne zjawisko.

    3. Napisałeś albo nie. Między wierszami da się to wyczytać. Niemal w każdej dyskusji. W przeszłości byłem na wielu zawodach niskiej rangi i wiem, jak one wyglądają. Wiem to też stąd, że oglądam je w TV. Nie ma sensu taka licytacja i stwierdzenie, że nic nie widziałeś - to się nie wypowiadaj. Jeżeli tym chcesz przekonać mnie do swoich racji, no to trochę słabe narzędzie. Wolałbym, abyś jakoś "podważył" wzrost cen za prawa do transmisji, fenomen sprzedaży biletów np. na SEC w Gustroew itp, zamiast nawiązywać do mojej osoby.

    4. Nie, nie oglądam Wrestlingu, bo lubię być oszukiwany. Przecież ja wiem, że to jest fikcja, fabuła. Po prostu dla mnie to niezła rozrywka, którą traktuję bardziej w kategorii "serialu" niż sportu. Poza tym, nigdzie nie pisałem o personalnym odbiorze transmisji. Mnie to co na trybunach niespecjalnie interesuje i chyba nie raz i nie dwa razy wyraziłem się na ten temat jasno. Ale zwracam uwagę na to, że to jest po prostu "dobre" dla całości produktu, który jest adresowany nie do mnie, ani nie do ciebie personalnie - tylko do mas, tysięcy. I to jest normalne, że TV chce produkt, na którym zarabia pieniądze jak najlepiej "sprzedać". No jest, czy nie? Sorry, jeśli dzięki temu ma być więcej żużla w TV, a co za tym idzie więcej pieniędzy w żużlu - to jest to problem?

    5. Nie napisałeś, ale poniekąd to sugerujesz, bo marudzisz, że dzięki eventom takim jak SGP, SEC, WSL - korzysta elita, rozwijając się i zostawiając w tyle "tło". No lepiej chyba, że ktokolwiek się rozwija niż nikt? Np. polski żużel rozwinął się na przestrzeni ostatnich 25 lat potwornie. Pod każdym względem. Miazga, skok jakościowy gigant. Gdyby tego rozwoju nie było, to byśmy dalej tkwili obok Węgrów i Czechów. I wtedy miałbyś "zróżnicowany, wielonarodowy speedway". Ale czy o to chodzi? Niech inni równają do nas. Może np. Niemcy zaczną, bo jest tam popyt i kilka ciekawych wizji na rozwój tego sportu w tym kraju.

    6. Nie potrafię, ponieważ wszystko co się dzieje dziś odnosisz do dawnych realiów - a te się po prostu zmieniły.

    J-rules:

    No tak, wyżej napisałem, że ligi póki co generują zyski, także nie widzę przeszkód by istniały i się rozwijały. Pisząc o long runie, nie mam na myśli 5, ani nawet 10 lat. Raczej 30-50. Mam nadzieję, że dożyjemy i sprawdzimy Co do SGP jako produkt BSI - zgadzam się, ale ja pisząc o SGP mam na myśli po prostu rywalizację o IMŚ. Być może obecna forma padnie, ale zrodzi się nowa. Po prostu w mojej opinii ideą tego sportu jest rywalizacja o miano najlepiej jeżdżącego zawodnika. I to się nie zmieni.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #3974
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Drozd-
    Nareszcie w poście # 3964 napisałeś to, czego oczekiwałem od Ciebie. I to słusznie-macierzysta +1 zagraniczna. To korzystne dla Polaków.
    My nie mamy jak piłka nożna piramidy lig od 6-tej do 1-szej.
    Buszmenowi odpowiem tylko jego zwrotem:
    Powiedz mi co ty wciągasz
    Chodź na skoki, które utrzymuje Państwo ( Olimpiada ! ), na F1 finansowane przez koncerny motoryzacyjne i paliwowe. A bijatyka szpadelkami w piaskownicy o wyższości PR nad marketingiem, to poziom kilku z Cze-wy.

    Żałosne jest jęczenie n.p. Miedzińskiego o utracie 1-2 meczów w Czechach. Ma tyle "Bonanz" w Anglii. Taki poziom. Kompromituje siebie.

    Poruszony problem Ligi Mistrzów i hien.
    Niestety, ale nastały czasy, w których działaczom przyzwolono tylko na " działaczowanie ". Im się nic nie chce. Bo nikt nie wymaga. Stąd , kiedy ktoś widzi interes, to zrobią konkurs i... wygra firma z Anglii. I robi LM.
    Co robi PZM ? To samo. Opłaci się p. Witkowskiemu wypromować-zrobi GP za pieniądze związku w Wa-wie. Jaki to ja piękny jestem. A tak wspomóc Świętochłowice i Poznań. Pomóc kupić bandy, zrobić tor, wesprzeć w rozmowach z miastem. Poszukać sponsora klubom za 5% wkładu wpakowanego w GP im. Witkowskiego to już nie. Tylko nie pytajcie mnie skąd ma wziąć PZM pieniądze, bo mnie szlaka trafi. I mam nadzieję , że to ktoś wygarnie. Otworzy oczy przed wyborami w PZM.
    Tacy ludzie , jak szefowie klubów eligi+ Rusko, Majewski i inn. to zgroza, która niszczyła ten sport. Taki zarząd Eligi powinien się w cywilizowanym kraju po wyczynach Cze-wy i Gdańska gremialnie podać do dymisji. I co? Cisza. Bujamy się i " działaczymy " dalej. Te komentarze pp. Stępniewski, Maślanka, Komarnicki w SF to ten obraz. Jeden bełkot o niczym. ZERO myśli.
    Wrócę do hien.
    PZM jeżeli nie potrafi zrobić w Polsce turniejów o Złoty Kask, IMP, to może połączyć te rozgrywki. Zrobić eliminacje z udziałem WSZYSTKICH żużlowców bez wyjątku! I 8 rund finałowych. I to wszystkie umieścić w 2, 3-ciej lidze. 1-sza to "spasione koty" na oglądaniu czołówki. Wesprze te ośrodki finansowo. Tylko wyłonieni liderzy mogą pojechać w eliminacjach GP i ew. SEC. Jeżeli nie potrafią już nic, to niech zaproszą One Sport. Im się zechce. Sorki. Taki mamy klimat. Takie czasy.
    Na koniec... Ten sport na świecie istnieje tylko dlatego, że są kibice w polskich ligach. Buszmen tego nie zrozumie. Rajcujemy się słusznie wynikami w DPŚ. Są polskie sukcesy, są derby, jest utrzymywana tradycja w Polsce.
    I stąd ogromna siła kibica w Polsce. Nieużywana. Niestety stać nas tylko na walki wewnętrzne w internecie. Sorki. Taka tradycja w tej nacji bez inicjatywy.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 12-02-2015 o 17:46

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    Semen (12-02-2015)

  19. Powrót do góry    #3975
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Tak gwoli ścisłości, w GP 99 startował jeszcze Nielsen. Największa kaszana była w 00, ale wtedy w klasyfikacji najwyżej nie był ani Karger, ani Andersen, tylko... startujący w dwóch rundach z dziką kartą Pedersen.

    Sorry za OT
    Sluszna uwaga. Chodziło o 2000 i zawodnika ze stalym numerem.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 12-02-2015 o 20:26

  20. Powrót do góry    #3976
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    F1/skoki kontra żużel - naprawdę? Gdzie tu jakikolwiek punkt odniesienia? Dalej piszesz, że mnogość spotkań zabije sport żużlowy. Pewnie coś w tym jest, ale czy żużel w formie skoków to byłby krok do przodu? Śmiem twierdzić, że wątpię.
    Odniosłem się do zacytowanego postu, mówiącego coś o atrakcyjności, niczego więcej. Nie odnosiłem się do ograniczenia startu w ligach, itp.

  21. Powrót do góry    #3977
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta

    Żałosne jest jęczenie n.p. Miedzińskiego o utracie 1-2 meczów w Czechach. Ma tyle "Bonanz" w Anglii. Taki poziom. Kompromituje siebie.
    Moglbys zacytowac te jeki?
    Przeczytalem co ma Miedziak do powiedzenie i chciabym zrozumiec w ktorym miejscu sie kompromituje poruszajac sprawe ligi czeskiej.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta

    Poruszony problem Ligi Mistrzów i hien.
    Niestety, ale nastały czasy, w których działaczom przyzwolono tylko na " działaczowanie ". Im się nic nie chce. Bo nikt nie wymaga. Stąd , kiedy ktoś widzi interes, to zrobią konkurs i... wygra firma z Anglii. I robi LM.
    Co robi PZM ? To samo. Opłaci się p. Witkowskiemu wypromować-zrobi GP za pieniądze związku w Wa-wie. Jaki to ja piękny jestem. A tak wspomóc Świętochłowice i Poznań. Pomóc kupić bandy, zrobić tor, wesprzeć w rozmowach z miastem. Poszukać sponsora klubom za 5% wkładu wpakowanego w GP im. Witkowskiego to już nie. Tylko nie pytajcie mnie skąd ma wziąć PZM pieniądze, bo mnie szlaka trafi. I mam nadzieję , że to ktoś wygarnie. Otworzy oczy przed wyborami w PZM.

    Kazdy by chcial jak najwiecej silnych osrodkow zuzlowych,ale od wskrzeszania trupa jest dr.Frankenstein.
    Takie Swietochlowice podobnie jak wiekszosc drugoligowych klubow mialoby szanse na egzystencje jedynie za
    publiczne pieniadze.Kolejny klub na garnuszku miasta.Nie wiem czy to zle czy dobre.
    Jesli chcesz aby drugoligowe kluby istnialy tylko po to aby szkolic mlodziez,ok.
    Wsparcie z miasta i heja.Niech "hoduja" perelki ktore potem beda mogly robic
    kariere w klubach wyzszych lig.Juz teraz praktykuje sie potracanie ekwiwalentu
    za wyszkolenie z "pensji" zuzlowca,wiec moze i udaloby sie uzyskac nieco
    srodkow z innego zrodla niz miasto czy bar " U Stefana".
    Pewnie kilku zapalencow odwiedzaloby "Skalke" popatrzec na
    mloksow z sasiedztwa zaczynajacych swoje harce na motocyklu w
    rywalizacji z Krosnem czy Pila.To tez ma niezaprzeczalnie swoj urok.
    Moge sie jednak zgodzic,ze PZM-ot oprocz przedsiewziec typowo komercyjnych
    ktore wspiera od dawna, powinien miec jakas misje.
    Tylko o ile pomoc w rozkreceniu zuzla w takim Poznaniu czy Warszawie
    gdzie jest potencjal na cos wiecej niz wegetacja na poziomie dolnych rejonow drugiej ligi ma sens ,
    to juz o Swietochlowicach tego powiedziec niestety nie mozna.
    Ten osrodek moim zdaniem bez ciaglego wsparcia czy to od PZM-otu czy miasta
    nie ma szans na przetrwanie.
    Najpierw pomyslmy,mowa tu m.i.n tez o Witkowskim, o ustabilizowaniu sytuacji w klubach
    ktore juz rywalizuja, borykajac sie czasem z duzymi klopotami a potem pomyslmy o wskrzeszaniu innych
    osrodkow.Jaki jest sens pojawienia sie na mapie zuzlowej Swietochlowic ktore i tak same sobie nie poradza ,gdy zagrozone jest istnienie
    klubu w Opolu,Lublinie,Czestochowie,Gdansku a w kilku innych osrodkach ledwo wiaza koniec z koncem?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-02-2015 o 08:01
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Semen (13-02-2015)

  23. Powrót do góry    #3978
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Właściwie to nie rozumiem, czemu uważasz, że Śląsk Świętochłowice nie poradziłby sobie, a Poznań i Wa-wa tak.

    Dyskusja ciekawa, aczkolwiek ściera się tu Buszmen, który uważa, że przyszłość żużla jest elitarna i komercyjna, vs Semen, który uważa, że żużel powinien być w przyszłości powszechny. Ja się zgodzę z tym drugim. Żużel to nie jest typowy sport motorowy jak F1, MotoGP czy WRC. Speedway bardzo mocno wrósł w rzeczywistość ligową i to jest przyszłość. Nie wiem skąd wymyśliłeś równanie do Bułgarów, nikt tego nie postuluje.

    Czy zasada jeden zawodnik = jeden klub jest słuszna, nie wiadomo. Na pewno poradziłaby sobie Polska, Anglia, Szwecja i Dania, gdzie żużloków jest mnóstwo. Tylko pytanie co np z ligą czeską czy niemiecką? Oczywiście, że zawodników tam jest wystarczająca ilość, ale czy atrakcyjność lig by nie spadła? Jak na jakiś czas wpadnie gwiazda, to jest większa radość dla kibiców a i lokalni żużlowcy mają się od kogo uczyć. A tak to zostanie im kisić się we własnym sosie. Nie mówię nie, ale tak sobie dywaguję.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  24. Powrót do góry    #3979
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Bo zawsze jest tylko czarne i białe.
    Albo będziemy jak F1, albo skończymy sto lat za murzynami. Dość osobliwe podejście
    Ja rozumiem, że aby się nie cofać, trzeba iść do przodu a nie stać w miejscu, ale dążenie do nabrzmiałej elitarności przynosi póki co więcej szkody niż pożytku.

  25. Powrót do góry    #3980
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    ... żeby była jasność, nie neguję tego , że potrzebna jest elita, która zrobi dyscyplinie rozgłos i przyciągnie pieniądz.
    Nie zgadzam się po prostu na obecną sytuację, kiedy wąska grupka ma ogromną przewagę finansową i sprzętową iw zasadzie nie ma konkurencji.
    Elita musi mieć zaplecze i musi jej wyrastać młoda konkurencja.
    Do tego niezbędne jest to, aby był to sport w miarę możliwości popularny w jak największej ilości krajów oraz możliwie dostępny finansowo (dlatego jestem za ograniczeniami sprzętowymi czyli cięciem kosztów) dla chcących (i ich rodziców) go uprawiać.
    W przeciwnym razie ta wąska grupa się zestarzeje nie dopuszczając jednocześnie zbyt wielu młodych do pańskiego(sponsorskiego) stołu.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  26. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Jap (13-02-2015), STALECZKA (13-02-2015)

  27. Powrót do góry    #3981
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Stąd , kiedy ktoś widzi interes, to zrobią konkurs i... wygra firma z Anglii. I robi LM.
    No i co w tym niby złego?

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Te komentarze pp. Stępniewski, Maślanka, Komarnicki w SF to ten obraz. Jeden bełkot o niczym. ZERO myśli.
    Heh, i kto to mówi ; ]

    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Czy zasada jeden zawodnik = jeden klub jest słuszna, nie wiadomo. Na pewno poradziłaby sobie Polska, Anglia, Szwecja i Dania, gdzie żużloków jest mnóstwo. Tylko pytanie co np z ligą czeską czy niemiecką? Oczywiście, że zawodników tam jest wystarczająca ilość, ale czy atrakcyjność lig by nie spadła? Jak na jakiś czas wpadnie gwiazda, to jest większa radość dla kibiców a i lokalni żużlowcy mają się od kogo uczyć. A tak to zostanie im kisić się we własnym sosie. Nie mówię nie, ale tak sobie dywaguję.
    Z pewnością gwałtowne wprowadzenie tej zasady mija się z celem i przyniosłoby więcej szkody niż pożytku. Natomiast zmierzanie do tego w procesie ewolucji jest jak najbardziej pożądane. Wprowadzić zasadę jeden zawodnik - max dwa kluby i obserwować jak to się rozwinie. I odnoszę wrażenie, że tak to właśnie jest zaplanowane.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... żeby była jasność, nie neguję tego , że potrzebna jest elita, która zrobi dyscyplinie rozgłos i przyciągnie pieniądz.
    Nie zgadzam się po prostu na obecną sytuację, kiedy wąska grupka ma ogromną przewagę finansową i sprzętową iw zasadzie nie ma konkurencji.
    Elita musi mieć zaplecze i musi jej wyrastać młoda konkurencja.
    Wiadoma sprawa, że elita musi mieć zaplecze. Ja również jestem przeciwny temu objazdowemu cyrkowi, jednak po części rozumiem Buszmena, który stara się dowieźć, że ta elita wcale nie jest taka stuprocentowo sztywna. Potwierdzają to nazwiska Vaculika, Iversena, G.Laguty czy Zagara, którzy jeszcze kilka lat temu w żadnym ścisłym topie nie byli. Na horyzoncie są z kolei np. Doyle, Kildemand czy Jonasson. Jakaś tam wymienialność ma więc miejsce. A że elita walczy o najwyższe cele? No cóż tak było zawsze. W latach 2005-2014, 13 żużlowców zdobywało medale IMŚ i jest to taka sama liczba co w latach 1961-1970.

  28. Powrót do góry    #3982
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Moglbys zacytowac te jeki?
    Przeczytalem co ma Miedziak do powiedzenie i chciabym zrozumiec w ktorym miejscu sie kompromituje poruszajac sprawe ligi czeskiej.
    .
    Sam będę podpisywał kontrakt w lidze czeskiej, gdzie chcę pojechać jeden lub dwa mecze i niczego więcej nie oczekuję.
    Taki kit o wspomaganiu Czechów.

    Nie chcę być niegrzeczny. Nie wiem jak odpowiedzieć na taki tekst.
    Widzisz potencjał w Wa-wie. Już Polny tam się rozłożył na łopatki. Klapa.
    Świętochłowice nie, bo na garnuszku ciągłym. Wszystkie "zawodowe" kluby są na garnuszku ciągłym miast i Państwa. Nie tylko żużlowe. Żyjesz w naszym kraju ?
    Najpierw pomyslmy,mowa tu m.i.n tez o Witkowskim, o ustabilizowaniu sytuacji w klubach
    ktore juz rywalizuja, borykajac sie czasem z duzymi klopotami a potem pomyslmy o wskrzeszaniu innych
    Od tego myślenia głowa rozbolała, więc odpocznijmy. Się zobaczy. Nie piekarnia...Będzie pani zadowolona. Będzie lepiej, bo musi. Mijają lata...

    Ten kierunek musi cieszyć. Czternaście zespołów w niemieckich ligach.
    Posiedźmy, zdrzemnijmy się. Słoneczko wyżej. Jest dobrze...

    Semen-
    Przyznaję się, że liberalnie uważałem: niech jeżdżą i w czterech ligach. To nie maraton. Będzie taniej. Jednak zanik klubów spowodował, że muszę zrewidować ogląd. Kilkudziesięciu żużlowców odcina tlen reszcie. Ta piramida mimo wysiłku szkoleń zamienia się w słup z elitą na wierzchołku.

  29. Powrót do góry    #3983
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Przy tym wszystkim chciałbym zdefiniować pojęcie "wąska elita". Co to znaczy wąska? 10 zawodników? 20? 50?
    Bo jak dla mnie to ostatnia liczba jest najbliżej. Zabovsky rzucił kilka przykładów zawodników, którzy weszli do elity - w zasadzie bez większych problemów, stopniowo. Można np. dorzucić Zmarzlika, który w wieku 19 lat wygrał SGP (ok, u siebie - ale jednak). Zresztą, to nie był żaden przypadek bo w końcówce sezonu był niesamowity na każdym froncie. SGP wygrał też Smoliński, zawodnik który nie startuje w żadnej poważnej lidze świata.

    Wg mnie akurat w ostatnich latach, dzięki temu że jest więcej pieniędzy w ogóle, jest ich więcej dla wszystkich i różnice sprzętowe, a co za tym idzie - sportowe, bardzo mocno się zatarły, a sam żużel się wyrównał. Oczywiście w grupie tych 50-100 zawodników. Niemniej, jakieś 10 lat temu, różnica między top10, a 11-30 zawodnikiem (umownie) były chyba większe. Mylę się?

    I jeszcze jedno, akurat SEC - gdzie stawka jednak trochę się różni od tej z SGP - daje szanse innym zawodnikom. Dlatego, naprawdę nie wiem Semen, czemu się o to tak ciskasz.

    A Best Pairs? OK, turniej komercyjny (choć mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni), bez rangi mistrzowskiej, ale powiedzmy wprost: w 2015 to będą zdecydowanie najmocniej obsadzone zawody.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 13-02-2015 o 13:34
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  30. Powrót do góry    #3984
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Właściwie to nie rozumiem, czemu uważasz, że Śląsk Świętochłowice nie poradziłby sobie, a Poznań i Wa-wa tak.
    Poniewaz teoretycznie w tak duzych miastach powinno byc latwiej o sponsora.Potencjal kibicowski tez jest wiekszy.
    Tam latwiej bedzie np.Witkowskiemu zaprosic na szwedzki buffet na stadionie jakiegos VIP-a,prezesa,celebryte
    a przeciez w kontekscie pomocy PZM-otu byl pisany ten tekst.
    Tam jest po prostu w czym lub bardzej w kim wybierac.
    Jak pokazuje zycie,jest tak tylko w teorii,wiec skoro nawet bogaty Poznan czy Warszawa nie daja rady,jak maja dac rade
    takie Swietochlowice? Leszno jest tylko jedno i nie wroze powtorki na Slasku.
    Slask wyzej Krosna czy Pily nie podskoczy a to nic innego jak drugoligowa wegetacja.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-02-2015 o 14:57
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  31. Powrót do góry    #3985
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Poniewaz teoretycznie w tak duzych miastach powinno byc latwiej o sponsora.Potencjal kibicowski tez jest wiekszy.
    Jak pokazuje zycie,jest tak tylko w teorii,wiec skoro nawet bogaty Poznan czy Warszawa nie daja rady,jak maja dac rade
    takie Swietochlowice? Leszno jest tylko jedno i nie wroze powtorki na Slasku.
    Slask wyzej Krosna czy Pily nie podskoczy a to nic innego jak drugoligowa wegetacja.
    Tylko teoretycznie. Akurat dość dobrze znam realia Warszawy i Śląska właśnie i powiem Ci że dużo bardziej prawdopodobna wydaje mi się opcja z odrodzeniem speedwaya na Śląsku niż w Wawie. Tutaj wszyscy mają to kompletnie w dupie. Skończy się na jednej imprezie (SGP) w roku. Tu nie ma tradycji a jak kogoś interesuje speedway to przyjezdnych, ale oni mają swoje preferencje i kibicują drużynom ze swoich miast a nie jakiejś wyimaginowanej warszawskiej. Na zawsze zostaniemy Falubazami, Krzyżakami, Tyfusami itd. choćbyśmy mieszkali w Wawie po 50 lat
    Na Śląsku jest inaczej. Tam pamięć do żużla jest żywa. Sentyment spory. Ludzie pamiętają że kiedyś Świętochłowice rządziły i dzieliły w lidze. Nie wiem na ile reaktywacja byłaby możliwa na Skałce, ale generalnie klimat dla speedwaya jest dużo lepszy na Śląsku niż w Wawie. Dlatego odtworzenie drużyny z budżetem na poziomie środka I ligi, uważam za całkiem prawdopodobne.

  32. Powrót do góry    #3986
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ja się zgodzę z Carlitosem. VIPa to Witkowski może zaprosić na narodowy, a nie na jakiś kurnik na którym teoretycznie miałaby być liga. A tymbardziej w Poznaniu. Poza tym w Świonach pamięć o wielkim Śląsku jest ciągle żywa, mają tam klub, coś tam się dzieje w zakresie amatorów. Tam mieli po prostu ten problem co w Poznaniu - stadion ruina. Z tego co kojarze w Świętochłowicach ma to się zmienić. I nie wiem czemu miałoby się to ograniczyć tylko do drugiej ligi.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  33. Powrót do góry    #3987
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Piszemy o zuzlu na jakims okreslonym poziomie tylko i wylacznie z duza pomoca miasta ?
    Podobnie jak Rybnik?
    Tylko ja o czym innym pisalem.
    Przywolujac potencjal Poznania i Warszawy mialem na mysli prywatny kapital mogacy wesprzec klub.
    Tradycja zuzlowcow nie nakarmisz i stadionu nie wybudujesz.
    Zobaczymy jak potocza sie losy Rybnika.Jesli z duza pomoca miasta ktora jest tu i teraz
    za jakis czas osiagna poziom samograja z niewielka dotacja miasta,przyznam Wam racje i
    pochyle czola nad potencjalem Slaska.
    Musicie jednak troche poczekac.
    Gdyby ten potencjal byl taki o jakim piszecie,cos by sie w sprawie Swietochlowic juz dzialo.
    Chocby tyle ile w przypadku Poznania czyli jakies zabiegi o stadion,druzyne i powrot
    na ligowe tory.
    Cos mi sie nie chce wierzyc,ze na Slasku robia to ,ale po cichu.
    Przyznam jednak bez bicia,ze slaskich realiow nie znam.
    Pisze o tym co widac golym okiem.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-02-2015 o 16:30
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #3988
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Poniewaz teoretycznie w tak duzych miastach powinno byc latwiej o sponsora.Potencjal kibicowski tez jest wiekszy.
    Tam latwiej bedzie np.Witkowskiemu zaprosic na szwedzki buffet na stadionie jakiegos VIP-a,prezesa,celebryte
    a przeciez w kontekscie pomocy PZM-otu byl pisany ten tekst.
    Tam jest po prostu w czym lub bardzej w kim wybierac.
    Jak pokazuje zycie,jest tak tylko w teorii,wiec skoro nawet bogaty Poznan czy Warszawa nie daja rady,jak maja dac rade
    takie Swietochlowice? Leszno jest tylko jedno i nie wroze powtorki na Slasku.
    Slask wyzej Krosna czy Pily nie podskoczy a to nic innego jak drugoligowa wegetacja.
    Czy czasami nie przegiąłeś porównując Świętochłowice do Krosna czy Piły? Śląsk to również Katowice, Chorzów , Zabrze czy inne ościenne miasta. Kibiców klub ze Świętochłowic miał rozproszonych po całej okolicy. Podobnie , przy dobrych działaczach można mieć sponsorów nawet z Czeladzi czy Dąbrowy Górniczej.

    Na pewno są tu lepsze warunki do zdobycia "KASY" niż w wielu drugoligowych klubach. To ,ze nie ma klubu to naprawdę tylko mega INDOLENCJA poprzednich działaczy.

  35. Powrót do góry    #3989
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Porownanie na niwie sportowej.Po prostu nie wydaje mi sie aby Swietochlowice moglo stworzyc cos lepszego niz Pila czy Krosno.

    Skoro jest taki potencjal to dlaczego oprocz Rybnika ktory jest na stale podlaczony do miejskiej kroplowki ,nic sie nie dzieje?
    Rozumiem ,ze dzialacze moga wszystko spartolic i to nie jest zadna nowosc,ale jesli Slask ma tylu potencjalnych zwolennikow,
    dlaczego nie znajdzie sie nikt co sie o zmartwychwstanie upomni?Obojetnie gdzie.W ratuszu,w PZM-ocie, u tutejszych firm.
    Wyglada tak ,jakby nikt oprocz kilku ktorzy kreca sobie kolka amatorsko sie tym nie interesowal.
    Tymczasem Poznan zabiega o jedna z rund DMSJ.Duzo roboty przed nimi,ale jednak podejmuja rekawice.

    ps.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...testy-na-torze

    Oby sie Czechom udal powrot do speedwaya.Trzymam kciuki.
    Przy okazji pytanie.
    Jakis czas temu mignela mi informacja,ze Jawe,ta zuzlowa mieli przejac Rosjanie.
    Przejeli czy byla to tylko plotka?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 14-02-2015 o 10:39
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #3990
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Co zmienić...

    Zmienić działaczy na takich, którzy myślą tak realistycznie jak ci z Krosna.
    Chylę głowę przed panami.
    Wrzucam link z zebrania KSM-u. Myślę, że można sporo się dowiedzieć o mechanizmach rządzących nie tylko II ligą.
    Zachęcam do obejrzenia w całości. Warto!

    https://www.youtube.com/watch?v=uvuLi8KG59c
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Jap (15-02-2015), STALECZKA (15-02-2015)

  38. Powrót do góry    #3991
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Dla tych co nieoglądali.

    Krosno w 2014 odjechało 12 spotkań, średnia widzów była chyba około 3 tys kibiców (może ktoś mnie poprawić, nie szukałem dokładnie).

    Budżet klubu 704 tys. na który składa się m.in.:
    230 tys sponsorzy
    103 tys miasto
    262 tys kibice

    Wydano 680 tys. (w tym 420 tys. na zawodników).
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #3992
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    No, to oczywiście ważne liczby, ale w tym materiale pada wiele ciekawych stwierdzeń, które oddają prawdziwy obraz polskiego żużla w niższych (i nie tylko) ligach.

    Imponuje też transparentność klubu. Szkoda, że kluby z ekstraligi tak nie funkcjonują.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  40. Powrót do góry    #3993
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Co byśmy nie powiedzieli na temat tej relacji będzie cholernie banalne. Tak jak banalna jest prawda, rzetelność, pozytywizm, uczciwość. A chcemy być w Hollywood. I skoro chcemy, to mamy fabrykantów snów. I płacimy słono za obłudę. My-kluby nasze i kibice.
    Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno ...
    Krew mnie zalewa, kiedy myślę jak można było dopuścić do utracenia takich firm jak LOTOS, Azoty, PGE, Tauron.PP. Karkosika, Półtorak. Oni już byli w ogródku. I poszli w diabły. Jak mogą dalej być w żużlu panowie Stępniewski, Komarnicki, reszta tej sitwy z RN Eligi i PZM. Jak można było dopuścić do windowania cen zawodników na taką skalę? I o dziwo na forum są tacy, którzy winią n.p. p. Półtorak za podbijanie cen przez zwykłych pajaców, hochsztaplerów, czy bankrutów na politycznych kredytach urzędników miast. Kto wszedł między wrony, to krakał jak i one. Bez umiaru.
    I to w sytuacji, gdy nie cisnęły nas ceny zagranicznych lig. To wręcz my-bankruci niszczyliśmy ligi zagraniczne. A lekceważąco prychaliśmy na rzetelność pani Kloc, czy p. Skrzydlewskiego. Polskie ego z płótnem w kieszeni. Szlachta z czworaków.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    Semen (16-02-2015)

  42. Powrót do góry    #3994
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    No, to oczywiście ważne liczby, ale w tym materiale pada wiele ciekawych stwierdzeń, które oddają prawdziwy obraz polskiego żużla w niższych (i nie tylko) ligach.

    Imponuje też transparentność klubu. Szkoda, że kluby z ekstraligi tak nie funkcjonują.
    Fakt, że liczby nie są najważniejsze, ale chciałem je przytoczyć, bo czasem słychać głosy, że jak na meczu nie ma 6 tys. kibiców, to klub do spotkania dokłada. A tu niekoniecznie. Poza tym skoro za 680 tys. zł można odjechać 12 spotkań, to ile spotkań może odjechać klub z budżetem 1,5mln łatwo można policzyć.

    Fakt, szkoda że takiej transparentności nie ma w Elidze. Podejrzewam, że dlatego, że każdy ma długi na koniec sezonu, bo czeka się na jakieś wpłaty od sponsorów, EE, TV czy kogo tam. Ja z chęcią zobaczyłbym też takie sprawozdanie Kolejarza Rawicz, który przy średniej ilości 400(?) kibiców na stadionie też wychodzi na zero(?).
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  43. Powrót do góry    #3995
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Wrzucam link z zebrania KSM-u.
    https://www.youtube.com/watch?v=uvuLi8KG59c
    Jeszcze całego nie obejrzałem ale odnoszę wrażenie, że na bardzo podobnych spotkaniach byłem z 7-8 lat temu w Grudziądzu.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  44. Powrót do góry    #3996
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Drapichrust, możliwe. Potwierdzałaby to obecna sytuacja finansowa GKM-u.

    Vicar, co do Kolejarza Rawicz to nie byłbym optymistą. Z moich informacji wynika, że klub istnieje jeszcze tylko dlatego, że wiernie służy GKSŻ/PZM. Jak nie ma chętnych do organizowania jakichś zawodów to wszystko robi się w Rawiczu (np. ZK)
    Istnieje jakiś układ na linii centrala-Rawicz, bo raczej już by w lidze nie jeździli.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  45. Powrót do góry    #3997
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Mówisz o układzie pozytywnie? To podstawowy obowiązek wspomagać najmniejszy z małych klub. Dał tylu wspaniałych zawodników. Tam mógłby Miśkowiak zrobić show na wzór Skórnickiego, memoriał Kapały, PZM umieścić Złoty Kask-el MP. Wspomóc organizacyjnie, wyszukać sponsora. Ech... chcę za dużo?

  46. Powrót do góry    #3998
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Vicar, co do Kolejarza Rawicz to nie byłbym optymistą. Z moich informacji wynika, że klub istnieje jeszcze tylko dlatego, że wiernie służy GKSŻ/PZM. Jak nie ma chętnych do organizowania jakichś zawodów to wszystko robi się w Rawiczu (np. ZK)
    Istnieje jakiś układ na linii centrala-Rawicz, bo raczej już by w lidze nie jeździli.
    Z jednej strony masz rację, ale z drugiej z jakiegoś powodu te imprezy są niechciane. Jeśli bierze je Rawicz to albo mu się to opłaca (przy tych 400 osobach), albo dopłaca im GKSŻ aby nie byli na minus (w co nie chce mi się wierzyć). Chyba, że masz na myśli przymykanie oka na procesie licencyjnym - z drugiej jednak strony nigdy nie słyszałem, aby jakiś zawodnik mówił, że Rawicz zalega mu kasę.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  47. Powrót do góry    #3999
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Rawicz na tym nie zarabia, bo koszty są takie same jak w przypadku organizacji w innym mieście.
    Cudów w kwestii finansów nie ma, tym bardziej jeśli tam przyjdzie 400 osób, a wiele klubów nie podejmowało się tego mając w perspektywie frekwencję około 1500 osób.

    Dlaczego to biorą?
    Oficjalnie nikt Ci nie powie, ale jasnym jest, że na próbę mogli wziąć to raz, sparzyliby się i błędu nie popełniliby po raz drugi.
    Oni jednak robią to od kilku lat mimo, ze są to imprezy deficytowe. Coś z tego mają. Co? Nie wiem. Możliwe, że przy przyznawaniu licencji na pewne rzeczy mają przymykane oko.

    Zawodnicy może nic nie mówią, moze ich to co napiszę ponizej nie dotyczy.
    Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że nie wszystkie swoje zobowiązania spłacali na bieżąco (w danym roku).
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Powrót do góry    #4000
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Czy kluby zarabiają na GP ? "Zarabiają", gdy miasto płaci rachunki. Taki to interes.
    Na 1/4 i 1/2 IMP , ZK na tej zasadzie zarobią. Zawodnicy muszą jechać, premie dołoży PZM. Kibice zobaczą czołówkę Polski, coś wpadnie grosza. I dobrze. Tak to widzę.

  49. Powrót do góry    #4001
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Piszesz o czym innym.

    Sprawa z finałami krajowymi (np. ZK) czy półfinałem IMEJ wygląda inaczej. Do nich trzeba dopłacić.
    Eliminacje IMP czy MPPK to inna bajka.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  50. Powrót do góry    #4002
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Czyli kilka rund finałowych IMP obowiązkowo w połączeniu ze ZK wygląda na konieczność.
    Zostanie Smoczyk, jakiś Dominik obiecał Budyń. Ech...( Wydrenowani max.

  51. Powrót do góry    #4003
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    No niestety tak to w ogólnym zarysie wygląda. Nikt tych imprez nie chce już organizować.
    Nawet finał IMP już się zdewaluował.
    Do tego doprowadziła durna polityka PZM i klubów.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  52. Powrót do góry    #4004
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    ^^
    Raczej brak zasady 1 zawodnik = 1 klub, a nie durna polityka PZM i klubów. Jako kibic naprawdę nie mam ochoty po raz n-ty oglądać tych samych zawodników - tylko w różnych konfiguracjach. Z drugiej strony zawodnicy mają tak dużo lig, że zamiast szukać jazdy w IMP/MPPK po prostu te zawody olewają. Ot, takie efekty polityki "prożużlowej" wg Krzysztofa Cegielskiego i ekipy...

  53. Powrót do góry    #4005
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Jeden zawodnik - jeden klub. I koniec dyskusji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •