Strona 42 z 158 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,846 do 1,890 z 7086

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2023 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1846
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Ja rozumiem sentyment ale Siopek to już jest za słaby nawet na 2 ligę.
    Nie no, jasne. Tak dla beki tylko napisałem, skoro ustalamy skład na 24'.
    white&young

  2. Powrót do góry    #1847
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    DMPJ Grudziądz:
    GKM Grudziądz - 46 pkt.
    1. Jan Przanowski - 13 (3,3,3,2,2)
    2. Kacper Łobodziński - 8 (2,3,d,-,3)
    3. Kevin Małkiewicz - 11 (2,2,2,3,2)
    4. Wiktor Rafalski - 6 (2,2,-,2,-)
    17. Kacper Pludra - 8 (3,2,3)

    Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 32 pkt.
    5. Mateusz Łopuski - 8 (1,3,2,1,1)
    6. Miłosz Wysocki - 10 (3,1,2,3,1)
    7. Seweryn Orgacki - 11 (2,2,1,3,3)
    8. Eryk Kamiński - 3 (1,1,w,0,1)

    Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 31 pkt.
    9. Wiktor Przyjemski - 15 (3,3,3,3,3)
    10. Bartosz Nowak - 6 (0,1,2,1,2)
    11. Jakub Kowalski - 3 (1,0,1,1,0)
    12. Olivier Buszkiewicz - 7 (3,1,1,2,0)

    KS Toruń - 11 pkt.
    13. Krzysztof Lewandowski - 1 (w,0,1,0,w)
    14. Mateusz Affelt - 3 (0,2,0,0,1)
    15. Oskar Rumiński - 2 (0,0,0,0,2)
    16. Jakub Breński - 5 (1,0,3,1,0)

    Bieg po biegu:
    1. Buszkiewicz, Rafalski, Łopuski, Affelt - (2:1:3:0)
    2. Wysocki, Małkiewicz, Kowalski, Lewandowski (w) - (4:4:4:0)
    3. Przyjemski, Łobodziński, Kamiński, Rumiński - (6:5:7:0)
    4. Przanowski, Orgacki, Breński, Nowak - (9:7:7:1)
    5. Przyjemski, Rafalski, Wysocki, Breński - (11:8:10:1)
    6. Łopuski, Małkiewicz, Nowak, Rumiński - (13:11:11:1)
    7. Łobodziński, Orgacki, Buszkiewicz, Lewandowski - (16:13:12:1)
    8. Przanowski, Affelt, Kamiński, Kowalski - (19:14:12:3)
    9. Pludra, Nowak, Lewandowski, Kamiński (w) - (22:14:14:4)
    10. Przyjemski, Małkiewicz, Orgacki, Affelt - (24:15:17:4)
    11. Breński, Łopuski, Kowalski, Łobodziński (d) - (24:17:18:7)
    12. Przanowski, Wysocki, Buszkiewicz, Rumiński - (27:19:19:7)
    13. Małkiewicz, Buszkiewicz, Breński, Kamiński - (30:19:21:8)
    14. Orgacki, Rafalski, Kowalski, Rumiński - (32:22:22:8)
    15. Wysocki, Pludra, Nowak, Affelt - (34:25:23:8)
    16. Przyjemski, Przanowski, Łopuski, Lewandowski - (36:26:26:8)
    17. Łobodziński, Rumiński, Kamiński, Kowalski - (3926:10)
    18. Pludra, Nowak, Łopuski, Lewandowski (w) - (4228:10)
    19. Orgacki, Małkiewicz, Affelt, Buszkiewicz - (44:3111)
    20. Przyjemski, Przanowski, Wysocki, Breński - (46:32:31:11)

    Jak w Śmierci w Wenecji, Buszkiewicz się rozwinie, trzeba dać mu czas. Wydaje mi się, że na jesień 2026 roku powinno być dobrze.

  3. Powrót do góry    #1848
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,073
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 173 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Jak w Śmierci w Wenecji, Buszkiewicz się rozwinie, trzeba dać mu czas. Wydaje mi się, że na jesień 2026 roku powinno być dobrze.
    To nie powinno być trudne, wystarczy go "zbudować". Klub ma pewne doświadczenie na tym polu, więc nie będzie źle.

  4. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Paweł#21 za jego przydatny post!

    Scorpion (24-05-2023), kitas (24-05-2023)

  5. Powrót do góry    #1849
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 67 w 34 postach
    cyt. z wywiadu z Panem Markiem Ziębickim, menadżerem Wiktora:
    "Wszystkim jednak powtarzam, że możemy sobie luźno podyskutować, ale nie chcę teraz czuć presji, a tym bardziej przelewać jej na zawodnika, bo on myśli zupełnie o czymś innym. Wiktor obecnie nie dopuszcza innej myśli niż awans do PGE Ekstraligi Polonii. Cały czas zastanawia się, co można zrobić, by cała drużyna jechała na wysokim poziomie. To może komuś wydać się dziwne, ale zapewniam, że on mówi o tym bez przerwy. Poruszał ten temat nawet podczas swoich urodzin - tłumaczy Ziębicki.

    - Gdyby doszło do sytuacji, że Wiktor będzie musiał odjechać ostatni mecz w barwach Polonii, to ten dzień będzie dla niego naprawdę trudnym przeżyciem. On sobie tego nie wyobraża i nadal uważa, że Polonia wygra ligę. Niektórzy powiedzą, że jest naiwny, a dla mnie to przejaw lokalnego patriotyzmu - dodaje."


    DZIĘKUJĘ Panie Marku za te słowa.
    Wygląda na to, że Wiktorowi zależy bardziej na Polonii niż niektórym kibicom tego klubu. Szacunek.

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Black Gryf za jego przydatny post!

    never_mind (25-05-2023), rogal1979 (25-05-2023)

  7. Powrót do góry    #1850
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Wiktor jest jednym z nas. Ogromny szacunek. Tylko Wiktor i Polonia!

    Zupełnie poważnie - po takich słowach to ja Wiktorowi będę kibicował nawet kiedy już nie będzie zawodnikiem Polonii. A z takim mentalem to do Torunia się mam nadzieję nie wybiera.
    Ostatnio edytowane przez Tymus_2II5 ; 25-05-2023 o 10:30
    white&young

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Tymus_2II5 za jego przydatny post!

    rogal1979 (25-05-2023)

  9. Powrót do góry    #1851
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    OK, postaram się streścić w kilku punktach
    No siema. Mam teraz małą chwilę, więc postaram się odpowiedzieć w miarę jasno

    1. Kanclerz być może się przeliczył i zakładał, że ten skład zapewni nam awans. Na tą chwilę to wydmuszka, a nie drużyna.
    Ja nie rozumiem dlaczego puścił bąka o tym, że chce odejść. Czemu to ma służyć? Jeśli ma inne plany, to niech postawi sprawę uczciwie
    i ludzie przestaną się łudzić, że Polonii zależy na awansie. O strategii w czasie meczu nie ma co pisać, bo jej po prostu nie ma.
    Przeliczył się już w momencie kiedy odpuścił walkę o silniejszych zawodników. Weszło liczenie na to, że Bellego zbudowany doświadczeniem z ELigi wróci silniejszy, a Lyager na starych śmieciach będzie śmigał jak nigdy. Jeden i drugi po przeciętnym sezonie widać jak jadą, chociaż Lyager chyba lekko zwyżkuje. Do tego doszło to, że założono (także po stronie kibiców), że Bjerre będzie zasuwał jak w minionym roku, a tu niespodzianka.
    Z tym o sprzedaży klubu przez Jurka mam mieszane odczucia. Bo z jednej strony masz rację, że fajnie by było mieć jasność, ale z drugiej wygląda na to, że mógłby to być słaby sygnał dla ... zawodników, dotychczasowych sponsorów, kibiców itp. Taktyka w czasie meczu jak piszesz - nie istnieje

    2. Pisanie o tym, że szantażuję Wiktora jest trochę śmieszne. Przecież kilka razy napisałem, że to on podejmuje decyzje ze swoim sztabem,
    a ja wyrażam jedynie swój punkt widzenia zwykłego, szarego kibica Polonii. Zresztą kim ja jestem, żeby zmarnować mu karierę skoro nie mam
    żadnego wpływu na jakiekolwiek decyzje w tym zakresie.
    Oczywiście, że nie masz wpływu jako jednostka. Ale jak będziesz Ty, plus Twoich dwóch kolegów, plus dwudziestu chłopaków ze stadionu, plus jakaś ekipa z SPP czy innego stowarzyszenia i będzie 100-200 osób, które będą krzyczeć do Wiktora, robić transparenty czy inne blokady na mieście. W ZG czy w Gorzowie też robili te akcje zorganizowane, a nie jako pojedyncze osoby.

    Równie dobrze możemy zadać pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, że tylko jazda w ekstralidze pomoże Wiktorowi w zrobieniu kariery?
    Jesteś może jakimś fachowcem w tej dziedzinie? A co powiesz jak za rok Wiktor w jakimś Lublinie, Wrocławiu czy Toruniu stanie na dobre
    w miejscu i nie rozwinie skrzydeł, co jest dla Ciebie takie oczywiste. Co wtedy powiesz? Może, że nie wyszło, bo się nie nadawał na ekstraligę?
    Wypisywanie bredni, że bez tego nie zrobi kariery jest dokładnie takim samym szantażem emocjonalnym wobec Wiktora jak moje pisanie
    o tym żeby został tam gdzie mu dobrze czyli w domu.
    Nie czujesz się podle z wywieraniem nacisku na tak młodego chłopaka?
    To nie ty ryzykujesz życiem na torze, więc nie zabieraj się za doradzanie Wiktorowi, który i tak ma sporo użerania się z kibolami, którzy
    wszystko wiedzą lepiej od niego.
    Czemu tylko jazda w ELidze pomoże mu rozwinąć karierę? Trochę zabawne pytanie, ale ok. Dwie kwestie - jazda z najlepszymi, kontakt z najlepszymi w parkingu. Przecież obecność i podpowiedzi od Janowskiego, Zmarzlika, Lindgrena czy Bewleya są dziś więcej warte niż od Lyagera czy Jeleniewskiego, no nie? Druga sprawa to oczywiście kasa. Za podpis, za punkt, większa szansa na zamożniejszych sponsorów, i być może wyższa pozycja na liście priorytetów u tunerów.
    Ja nie mówię, że to jest oczywiste, że pójdzie do klubu z ELigi i zrobi wielką karierę. Dodatkowo uważam, że pierwszy sezon będzie też dla niego trudny. Tym bardziej potrzeba mu więcej niż 1 sezonu juniorskiego w ELidze, żeby zdążył się z nią zderzyć, okrzepnąć i iść w górę.
    Sęk w tym, że ja nie naciskam na Wiktora żeby odszedł, ja mówię, że to jest dla niego wskazane, bo to mu pomoże się rozwinąć i osiągać coraz więcej.
    Otóż to - ani Ty, ani ja nie ryzykujemy na torze życiem. Więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego chcesz go hamować. Dlaczego żałujesz mu zdobywania sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej jak i zarobienia nieporównywalnie większych pieniędzy.

    3. Wątek Lewandowskiego jest już nudny, a ja mam za mało czasu, żeby szperać po forach co o nim na początku pisali.
    Powiem tylko tyle, że zarówno Lewandowski jak i Łobodziński od początku swoich karier mieli okazje ścigać się z najlepszymi.
    Według Twojej teorii powinni teraz zapierd...aż miło. Wszak dwa lata nauki w ekstralidze to najlepsza szkoła jazdy żeby zrobić karierę.
    Tyle mówi Twoja teoria. Ja jakoś nie widzę tych z.a.j.e.b.i.s.t.y.c.h postępów, o których tak ochoczo wypisujesz.
    No to się powtórzę - Lewandowski ma lepsze i gorsze momenty. Łobodziński popełnił błąd, bo ELiga to na pewno nie jego poziom, a brak jazdy ligowej nie pozwolił mu do tego poziomu dojechać.
    I nie wiem kto twierdził, że Lewandowski miał potencjał na poziomie Wiktora. Ja widziałem te opinie, że to jest zawodnik rokujący, ale nie na tyle co Wiktor. I jako takiego go oceniam.
    Ciąg dalszy w punkcie poniżej

    4. Wspominając o Unii Leszno, moim skromnym zdaniem strzeliłeś sobie wyjatkowo w kolano, bo nie ma takiego drugiego klubu w Polsce,
    który zbudowałby swoją chwałę na wychowankach. Więc ja się pytam kto zdobył te złote medale dla Unii?
    Pomogę: młodzież z Leszna jakbyś miał jakieś wątpliwości.
    Leszno jest idealnym przykładem na to, że tylko wychowanek odda swoje serce dla klubu, a kibice zawsze to docenią.
    Ok, a myślisz, że ta młodzież z Leszna pomogłaby zdobyć te medale dla Unii, gdyby nie obecność takich zawodników jak Kołodziej, Emil, Doyley...przecież to oni ciągnęli wynik, a juniorzy dorzucali cenne punkty. Do tego pamiętaj, że oni byli CAŁY CZAS w ELidze. Można tylko przypuszczać, ale możliwe, że część tych zawodników nie byłoby w Lesznie tak długo, gdyby drużyna jeździła poziom niżej przez 10 lat.
    I wracając do wątku "naszych wychowanków" w porównaniu do Unii. W Lesznie robią taki zabieg, że juniorzy na początku kariery trafiają do klubów z niższych lig, zbierają doświadczenie i potem wracają do ELigi.
    I trochę podobnie wygląda Wiktor. Jeździ w I lidze, nazbierał doświadczenie i teraz może iść do ELigi jako już objeżdżony chłopak, który umie wygrywać. Tego zabrakło u Lewandowskiego i przede wszystkim Łobodzińskiego. W sensie wybór innego klubu niż Polonia to były decyzje podyktowane odpowiednimi warunkami (głównie rozbijało się o Władka Golloba), ale nie wiem czy lepiej nie wyszliby na tym, aby nie rzucać się na głęboką wodę w ELidze, a zejść na rok niżej na wypożyczenie (niekoniecznie do Polonii, ale po prostu, aby mieć regularną jazdę i się trochę otrzaskać).
    I wg mnie Wiktor już jest na tyle objeżdżony i doświadczony w I lidze, że pozostanie w niej dłużej nic mu nie da, nie rozwinie się, będzie tylko tracił (i sportowo i finansowo).

    5. Powiedziałeś, że należy zbudować drużynę na tyle silną, żeby Wiktor miał do czego wracać.
    Twoje słowa "Wiktor kosztuje mały majątek jak na warunki I ligi, więc po jego odejściu zwalnia się też spora część budżetu na zakontraktowanie innych dobrych zawodników, np. na pozycje seniorskie"

    A ja się pytam o co Ci chodzi? Twój tok myślenia wygląda w ten sposób:
    Sprzedajmy Wiktora, bo za te pieniądze kupimy dobrych seniorów najemników, a jak kiedyś uda się awansować, to może Wiktor do nas wróci.
    Tak pisze kibic Polonii??? Błagam
    Czy odejście Golloba, AJ, Emila czy Woźniaka kompletnie niczego cię nie nauczyło???
    No oczywiście, że z odejścia Wiktora można zgarnąć innych zawodników. Zostaje X pln i zamiast Bellego bierzesz Przemka, zamiast Lyagera bierzesz np Rasmusa, albo zamiast Szlauderbacha bierzesz Kvecha czy Hansena.
    Na juniorce jest Buszkiewicz, do niego dojdzie ktoś na podobnym poziomie, a niedługo będzie Pawełczak.
    Oczywiście to tylko przykład.

    Czego nauczyło odejście Golloba czy Emila? Że jak nie ma w klubie wystarczająco kasy, dobrego zarządzającego i odpowiedniego poziomu sportowego to najlepsi odchodzą. I to samo się dzieje w przypadku Wiktora.
    Nie ma wystarczająco kasy na zbudowanie drużyny na awans, nie ma zarządzającego, który to ogarnie odpowiednio do potrzeb, a o poziomie sportowym chyba jest jasne - Wiktor jest juniorem na poziom ELigi.


    A teraz wrócę do mojego pytania, które nadal pomijasz.
    Skoro pozostanie w I lidze daje tyle korzyści i zawodnik nic na tym nie straci, to podaj mi proszę te liczne przykłady, dzięki którym zawodnicy tkwiący w I lidze osiągnęli jakieś spektakularne sukcesy, którzy dzięki I lidze tak bardzo zyskali.

    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    cyt. z wywiadu z Panem Markiem Ziębickim, menadżerem Wiktora:
    "Wszystkim jednak powtarzam, że możemy sobie luźno podyskutować, ale nie chcę teraz czuć presji, a tym bardziej przelewać jej na zawodnika, bo on myśli zupełnie o czymś innym. Wiktor obecnie nie dopuszcza innej myśli niż awans do PGE Ekstraligi Polonii. Cały czas zastanawia się, co można zrobić, by cała drużyna jechała na wysokim poziomie. To może komuś wydać się dziwne, ale zapewniam, że on mówi o tym bez przerwy. Poruszał ten temat nawet podczas swoich urodzin - tłumaczy Ziębicki.

    - Gdyby doszło do sytuacji, że Wiktor będzie musiał odjechać ostatni mecz w barwach Polonii, to ten dzień będzie dla niego naprawdę trudnym przeżyciem. On sobie tego nie wyobraża i nadal uważa, że Polonia wygra ligę. Niektórzy powiedzą, że jest naiwny, a dla mnie to przejaw lokalnego patriotyzmu - dodaje."


    DZIĘKUJĘ Panie Marku za te słowa.
    Wygląda na to, że Wiktorowi zależy bardziej na Polonii niż niektórym kibicom tego klubu. Szacunek.
    Ok, to jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, że chłopak chce awansować z Polonią. I brawa za taką postawę.
    Ale ten sam wycinek wywiadu mówi, że jeśli awansu nie będzie to pójdzie do ELigi bez Polonii.
    I tak, jestem w stanie uwierzyć, że dla Wiktora zmiana klubu może być trudnym przeżyciem. Ale też się przystosuje.

    Ale zakładam też, że Marek trochę gada pod publikę, żeby zrobić dobry PR wśród kibiców. Tak samo jak wypowiedzi o tym, że on wolałby, żeby Wiktor jechał tylko 3 biegi w meczu. Niby logicznie ma sens, że jak Wiktor nie jeździ z rezerw to drużyna daje radę, ale z drugiej wiadomo, że im więcej Wiktor jeździ i im więcej zdobywa punktów, tym więcej zarabia...

    Cytat Zamieszczone przez Tymus_2II5 Zobacz posta
    Wiktor jest jednym z nas. Ogromny szacunek. Tylko Wiktor i Polonia!

    Zupełnie poważnie - po takich słowach to ja Wiktorowi będę kibicował nawet kiedy już nie będzie zawodnikiem Polonii. A z takim mentalem to do Torunia się mam nadzieję nie wybiera.
    Ja osobiście trochę nie rozumiem kibiców, którzy podejście do zawodnika po zmianie klubu zmieniają o 180 stopni i z ulubieńca staje się najgłośniej wygwizdywaną osobą na tym samym stadionie.
    A co do możliwości - wydaje się, że największe parcie na jego pozyskanie mają Sparta i Motor, więc Toruń może mieć problem przebić ofertę. Zwłaszcza, że Wrocław logistycznie nie jest jakimś niesamowicie trudnym zadaniem w kwestii dojazdów z Bydgoszczy. Lublin pewnie trochę gorzej, ale na ile będzie logistyka miała udział w decyzji....

    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Ja osobiście mam tylko nadzieję, że Pan Kanclerz nie sprzeda Wiktora za ciężkie pieniądze, po to by z tymi pieniędzmi
    odejść na emeryturę. Bo jeśli tak się stanie, to o takich tuzach jak Bjerre czy Bellego będziemy mogli jedynie pomarzyć.
    Zostanie młócka w bezjajecznym sosie.
    Ale Jurek nie ma żadnej opcji sprzedaży Wiktora. Chłopak ma roczny kontrakt i będzie wolnym zawodnikiem.
    Ewentualnie pozostaje kwestia ekwiwalentu, nie pamiętam czy Wiktor licencję zdobywał pod ŻKS czy pod BTŻ, ale to nie będzie tak, że Jurek zgarnie miliony za przejście Wiktora gdziekolwiek.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Semen (25-05-2023)

  11. Powrót do góry    #1852
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    962
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta

    A co do możliwości - wydaje się, że największe parcie na jego pozyskanie mają Sparta i Motor, więc Toruń może mieć problem przebić ofertę. Zwłaszcza, że Wrocław logistycznie nie jest jakimś niesamowicie trudnym zadaniem w kwestii dojazdów z Bydgoszczy. Lublin pewnie trochę gorzej, ale na ile będzie logistyka miała udział w decyzji....

    Mógłby z Artiomem dojeżdżać
    On zdaje się ciągle w Bydgoszczy mieszka.

    wiadomo, że Lublin będzie miał kasę... ale we Wrocławiu też się zwolni jeden wysoki kontrakt.
    Pytanie, kto będzie bardziej zdeterminowany i czy pieniądze odegrają kluczową rolę, a nie np. kwestie typowo sportowe, jak organizacja, podejście do zawodników itp...

    Podzielam też zdanie, ze ostatnia wypowiedź menadżera, to czysty PR.
    Tutaj praca jest wykonana wzorowo.
    Wiktor z czystym sumieniem, będzie mógł na koniec sezonu powiedzieć: No robiłem co mogłem i bardzo chciałem, ale wyszło jak wyszło.

    Choć w mojej subiektywnej opinii, byłoby super, gdyby Polonia awansowała i Wiktor został u Was!
    Żużel potrzebuje takich lokalnych herosów na których się chodzi, z którymi się można utożsamiać.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Taisto za jego przydatny post!

    never_mind (25-05-2023)

  13. Powrót do góry    #1853
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,497
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 733 w 531 postach
    Niekoniecznie uważam że Wiktor trafi do Sparty, albo Motoru. Motor to w ogóle z racji logistyki można wykluczyć.

    Jak ktoś rzuci mu kasą, a do tego zaproponuje plan kilkuletni z gwarancją 4 biegów w meczu, do tego pewnym miejscem u24 w ekstralidze za kilka lat to naprawdę ciężko będzie Wiktora przekonać.
    Najciekawszą ofertę na pewno może mu złożyć Stal, tylko to oznacza pożegnanie z Paluchem, więc pytanie czy będą chcieli. Apator na pewno też miałby argumenty, ale tam strach iść jako junior akurat.

    Jeżeli Gorzów będzie zdeterminowany to raczej go zgarnie. Tam mu mogą zagwarantować miejsce w ekstralidze na lata, czym przede wszystkim powinien się pokierować. Zresztą takie plotki, że Stal robi bardzo poważne podchody pod Przyjemskiego i to ma być ich duży transfer krążą. A Motor albo Sparta mogą walczyć o Palucha za rok.

  14. Powrót do góry    #1854
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Taisto Zobacz posta
    Mógłby z Artiomem dojeżdżać
    On zdaje się ciągle w Bydgoszczy mieszka.

    wiadomo, że Lublin będzie miał kasę... ale we Wrocławiu też się zwolni jeden wysoki kontrakt.
    Pytanie, kto będzie bardziej zdeterminowany i czy pieniądze odegrają kluczową rolę, a nie np. kwestie typowo sportowe, jak organizacja, podejście do zawodników itp...

    Podzielam też zdanie, ze ostatnia wypowiedź menadżera, to czysty PR.
    Tutaj praca jest wykonana wzorowo.
    Wiktor z czystym sumieniem, będzie mógł na koniec sezonu powiedzieć: No robiłem co mogłem i bardzo chciałem, ale wyszło jak wyszło.

    Choć w mojej subiektywnej opinii, byłoby super, gdyby Polonia awansowała i Wiktor został u Was!
    Żużel potrzebuje takich lokalnych herosów na których się chodzi, z którymi się można utożsamiać.
    W sumie racja, mogliby się pościgać na S5 kto szybciej pod Olimpijski zajedzie
    No dlatego obstawiam, że sprawa rozegra się między Spartą a Motorem. Sparta musi oddać jednego seniora w świat, a Kowalski przejdzie na U24. Motor z kolei pewnie Cierniaka przesunie na U24, a Kubera w miejsce Hampela... wydaje się, że w obu ekipach więc ruchy dość naturalne i jedni i drudzy robią miejsce dla takiego zawodnika jak Wiktor. I w obu ekipach są zawodnicy, od których jest się czego uczyć i którzy mogą też udzielić dobrych rad i pomocy.

    Jasne, że dobrze by było mieć takiego zawodnika w składzie. Ale to by musiała być ELiga. Zresztą gdyby była, to byłoby z pewnością wielkie oczekiwanie, że do drużyny wróciłby Woźniak i Emil. I oni w połączeniu z Wiktorem byliby genialnym trzonem drużyny, z którym mogliby się kibice utożsamiać.
    Ale to jest kwestia marzeń i pragnień, a realnie jest tak, że Wiktor zostając dłużej w I lidze będzie marnował czas. Nam pozostaje czekanie na lepsze jutro, na Pawełczaka, Maroszka czy Mudło. Na to, że ktoś ten klub przejmie i zaprowadzi w nim porządek i finansowo i organizacyjnie, co się przełoży na efekt w poziomie sportowym.

    A Marek oczywiście wypowiada się PR'owo, robi to dobrze, bo wizerunek Wiktora wygląda wg mnie bardzo dobrze. Ale jest menadżerem zawodnika i w pierwszej kolejności to o zawodnika on ma dbać, a nie o klub. Póki te interesy są zbieżne to wszystko gra. Ale jeśli nie uda się awansować, to sentyment sentymentem, pójdzie to na bok i będą się liczyły kwestie indywidualne.

    Ratunek jest jeden - trzeba awansować. Wtedy nasze tutaj dyskusje i spory stracą kompletnie na znaczeniu. Wiktor wówczas mógłby zostać w drużynie, mielibyśmy ekipę w ELidze - win-win. Jeszcze tylko zmontować drużynę na PO, żeby nie podzielić losu Ostrowa i heja do przodu, wracamy do grona najlepszych

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Niekoniecznie uważam że Wiktor trafi do Sparty, albo Motoru. Motor to w ogóle z racji logistyki można wykluczyć.

    Jak ktoś rzuci mu kasą, a do tego zaproponuje plan kilkuletni z gwarancją 4 biegów w meczu, do tego pewnym miejscem u24 w ekstralidze za kilka lat to naprawdę ciężko będzie Wiktora przekonać.
    Najciekawszą ofertę na pewno może mu złożyć Stal, tylko to oznacza pożegnanie z Paluchem, więc pytanie czy będą chcieli. Apator na pewno też miałby argumenty, ale tam strach iść jako junior akurat.

    Jeżeli Gorzów będzie zdeterminowany to raczej go zgarnie. Tam mu mogą zagwarantować miejsce w ekstralidze na lata, czym przede wszystkim powinien się pokierować. Zresztą takie plotki, że Stal robi bardzo poważne podchody pod Przyjemskiego i to ma być ich duży transfer krążą. A Motor albo Sparta mogą walczyć o Palucha za rok.
    A czemu Paluch musiałby w takim przypadku odejść?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #1855
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,497
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 733 w 531 postach
    Bo Paluch raczej też będzie chciał w końcu nadprogramowe biegi czego przy Przyjemskim by nie było zbytnio. Dodatkowo też nie będzie tani, a utrzymanie dwóch tak drogich juniorów byłoby chyba niemożliwe.

  16. Powrót do góry    #1856
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Bo Paluch raczej też będzie chciał w końcu nadprogramowe biegi czego przy Przyjemskim by nie było zbytnio. Dodatkowo też nie będzie tani, a utrzymanie dwóch tak drogich juniorów byłoby chyba niemożliwe.
    To czy taki ruch ma sens? Jeśli mają ściągnąć jednego juniora, ale pozbyć się drugiego to wydaje się mało logiczne. No tanio z pewnością nie będzie, ale posiadanie dwóch takich juniorów ma sens.
    A w którym klubie Paluch (czy inny junior) będzie miał pewne 4 biegi? Może beniaminek ewentualnie, ale też nie jest to takie pewne, że w przypadku awansu np. Falubazu to junior dostanie tam biegi za jakiegoś seniora.
    A gdyby w takim Motorze czy Sparcie miał jeździć Wiktor dłużej, to też ma szansę docelowo zostać tam jako U24, bo akurat będzie miał 3 sezony na juniorce, a tyle samo miałby wówczas w obu klubach czy to Kowalski czy Cierniak na pozycji U24 i miejsce po nich też się zwalnia naturalnie.
    To oczywiście już tylko czyste domysły.
    Samo to, że Stal jest chętna ma sens, ale to, że oddadzą Palucha, żeby zgarnąć Wiktora jakoś mi nie pasuje.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #1857
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    962
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    Z perspektywy Stali, wymienić Palucha na Przyjemskiego, to byłaby totalna głupota.
    Paluch to legenda, to tradycja - kibice żużla lubią takie tematy, bo zawsze można powiedzieć na trybunie: A ja to pamiętam jak ojciec Oskra, porobił w 95 Knudsena na trasie!
    Zatem z perspektywy Stali to byłby strzał w obie stopy i kolana - na kimś Stal musi budować nową tożsamość, gdyż Zimny tam szybko nie wróci, wbrew pobożnym życzeniom.
    Zresztą, kibice Polonii też cos o tym wiedzą, gdyż pamiętam jak żyli nadzieją powrotu Tomka.

    Najważniejsze jest jednak to, że Stal nie będzie w stanie przebić ofert z Wrocławia i Lublina.

  18. Powrót do góry    #1858
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    cyt. z wywiadu z Panem Markiem Ziębickim, menadżerem Wiktora:
    "Wszystkim jednak powtarzam, że możemy sobie luźno podyskutować, ale nie chcę teraz czuć presji, a tym bardziej przelewać jej na zawodnika, bo on myśli zupełnie o czymś innym. Wiktor obecnie nie dopuszcza innej myśli niż awans do PGE Ekstraligi Polonii. Cały czas zastanawia się, co można zrobić, by cała drużyna jechała na wysokim poziomie. To może komuś wydać się dziwne, ale zapewniam, że on mówi o tym bez przerwy. Poruszał ten temat nawet podczas swoich urodzin - tłumaczy Ziębicki.

    - Gdyby doszło do sytuacji, że Wiktor będzie musiał odjechać ostatni mecz w barwach Polonii, to ten dzień będzie dla niego naprawdę trudnym przeżyciem. On sobie tego nie wyobraża i nadal uważa, że Polonia wygra ligę. Niektórzy powiedzą, że jest naiwny, a dla mnie to przejaw lokalnego patriotyzmu - dodaje."


    DZIĘKUJĘ Panie Marku za te słowa.
    Wygląda na to, że Wiktorowi zależy bardziej na Polonii niż niektórym kibicom tego klubu. Szacunek.

    Ale Wam nawija makaron na uszy a Wy łykacie jak pelikany

  19. Powrót do góry    #1859
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 67 w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Ale Wam nawija makaron na uszy a Wy łykacie jak pelikany

    Zajmij się lepiej karierą Lewandowskiego, bo póki jeździł w Bydgoszczy, to chłopak wiedział jak wykorzystać swój talent.
    Teraz żal patrzeć na to co wyprawia, podobnie jak reszta waszych wychowanków (ach zaraz zaraz zdaję się, że Lewandowskiego
    również uważasz za waszego wychowanka... ta trawka musiała naprawdę mocno kopać

  20. Powrót do góry    #1860
    Użytkownik Awatar Polonia_Bartodzieje
    Dołączył
    27-06-2018
    Postów
    292
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 42 w 28 postach
    Rozumiem, że dla kibiców ciapatora zawodnik któremu zalezy na klubie to science fiction, ale naprawdę w normalnych drużynach tak to funkcjonuje. Waszymi nowymi idolami są bydgoszczanie Emil Sajfutdinow i Krzysztof Lewandowski. Też bym popadł w kompleksy.
    JEŚLI MY ZAPOMNIMY O POLONII, TO NIECH BÓG ZAPOMNI O NAS!

  21. Powrót do góry    #1861
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polonia_Bartodzieje Zobacz posta
    Rozumiem, że dla kibiców ciapatora zawodnik któremu zalezy na klubie to science fiction, ale naprawdę w normalnych drużynach tak to funkcjonuje. Waszymi nowymi idolami są bydgoszczanie Emil Sajfutdinow i Krzysztof Lewandowski. Też bym popadł w kompleksy.
    No przecież nikt nie mówi, że Wiktorowi nie zależy na Polonii. Bo pewnie zależy. Idealnie by dla niego było jak by awansował z Polonią. Angaż by dostał na poziomie jakim oczekuje, toru obcego uczyć by się nie musiał, no i tor pod nosem by miał do dyspozycji. Więc mu pewnie zależy. Dodatkowo miałby okazję szlifować swoją formę wśród najlepszych. i czego chcieć więcej ?

    Ale rację ma ktoś tam co pisał, że menago Wiktora rozgrywa to wzorcowo. Jak Polonii nie będzie w SE to jednocześnie nie będzie stać Polonii na Wiktora. To jest oczywiste. Więc jego menago mówi to co kibice chcą usłyszeć. I w ten sposób buduje PR Wiktora. A gdyby jednak Polonia awansowała do SE to menago już ma urobiony grunt pod angaż dla Wiktora. Który niewątpliwie przełoży się na odpowiednią ilość zer pod kontraktem.

    A w ostateczności, bez względu na to czy Polonia awansuje czy tez nie awansuje, bez względu na to czy Wiktor odejdzie czy nie odejdzie, menago tak to rozegrał, że wygranym i tak będzie Wiktor. Czegoż chcieć więcej ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #1862
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polonia_Bartodzieje Zobacz posta
    Rozumiem, że dla kibiców ciapatora zawodnik któremu zalezy na klubie to science fiction, ale naprawdę w normalnych drużynach tak to funkcjonuje. Waszymi nowymi idolami są bydgoszczanie Emil Sajfutdinow i Krzysztof Lewandowski. Też bym popadł w kompleksy.
    ... i czego szczekasz?

    W niedziele byłem na obu meczach naszych drużyn.

    W Polonii na ośmiu zawodników widziałem tylko jednego, który był wychowankiem.
    W Apatorze na siedmiu wychowanków było dwóch...

    O Fan Clubie siódmego biegu słyszałeś?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 25-05-2023 o 15:29
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  23. Powrót do góry    #1863
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Black Gryf Zobacz posta
    Zajmij się lepiej karierą Lewandowskiego, bo póki jeździł w Bydgoszczy, to chłopak wiedział jak wykorzystać swój talent.
    Teraz żal patrzeć na to co wyprawia, podobnie jak reszta waszych wychowanków (ach zaraz zaraz zdaję się, że Lewandowskiego
    również uważasz za waszego wychowanka... ta trawka musiała naprawdę mocno kopać
    Widzę, że zaczynasz tworzyć jakieś legendy
    Możesz podać te
    indywidualne sukcesy Lewandowskiego z czasów bydgoskich?
    .
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-05-2023 o 16:44
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #1864
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    W 7 biegu wymiataliśmy, Głód, Malak, Patynek no i oczywiście toruńska gwiazda Urbański.

  25. Powrót do góry    #1865
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,073
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 173 w 131 postach
    Moimi ulubieńcami byli Piotr Pietsch i Paweł Jachym.

  26. Powrót do góry    #1866
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2021
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 29 w 19 postach
    Polonia zamiast otworzyć się na Miedzinskiego i odstawić np bellego, jednocześnie dać możliwość wtedy by Basso wchodził za szlauderbacha, woli go oddać do ekstraligi. Super ruch

  27. Powrót do góry    #1867
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No jakby Miedziak był w składzie zamiast Bellego, to wtedy by była taka możliwość. Ale to raczej lekko bez sensu XD jakim lachem by nie był Bellego, choć możliwe, że jest aktualnie najgorszym żużlowcem na świecie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  28. Powrót do góry    #1868
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    Cytat Zamieszczone przez Paweł#21 Zobacz posta
    Moimi ulubieńcami byli Piotr Pietsch i Paweł Jachym.
    To Pietsch się popłakał po którymś biegu co Tomek go pocieszał i mówił co Ty baba?

  29. Powrót do góry    #1869
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2022
    Postów
    335
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 40 w 31 postach
    Basso powinien być puszczany za nasze panienki

    To samo bylo z Sajdulinem
    Byl to material na drugiego Emila przy odpowiednim zapleczu i daniu szansy

    Ale u nas menago nie zaryzykuje

    Jurek dosc dobrze sorawowal sie jako menago

  30. Powrót do góry    #1870
    Użytkownik Awatar Tymus_2II5
    Dołączył
    03-06-2020
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 36 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... i czego szczekasz?

    W niedziele byłem na obu meczach naszych drużyn.

    W Polonii na ośmiu zawodników widziałem tylko jednego, który był wychowankiem.
    W Apatorze na siedmiu wychowanków było dwóch...

    O Fan Clubie siódmego biegu słyszałeś?
    Jedyny wychowanek w P zrobił tego dnia 13+2. Jak tam młode gwiazdki zza miedzą?
    white&young

  31. Powrót do góry    #1871
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Bo Paluch raczej też będzie chciał w końcu nadprogramowe biegi czego przy Przyjemskim by nie było zbytnio. Dodatkowo też nie będzie tani, a utrzymanie dwóch tak drogich juniorów byłoby chyba niemożliwe.
    A po co Stal ma inwestować w Jasińskiego na u24 jak za rok ma ostatni rok w gronie u24? Równie dobrze Stal może dać Przyjemskiemu gwarancje...5 biegów na mecz. Podobnie jak Paluchowi. W składzie byłby Hurysz i obaj go mogliby zmieniać. Jakiś inny klub dać mu może taka gwarancje? W Motorze czy Sparcie maks 3 biegi..

  32. Powrót do góry    #1872
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Stal dając gwarancje 5 biegów Przyjemskiemu może strzelić sobie w kolano.
    Ale co tam, niech próbują.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Powrót do góry    #1873
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez tuurystaaa Zobacz posta
    Basso powinien być puszczany za nasze panienki

    To samo bylo z Sajdulinem
    Byl to material na drugiego Emila przy odpowiednim zapleczu i daniu szansy

    Ale u nas menago nie zaryzykuje

    Jurek dosc dobrze sorawowal sie jako menago
    Oczywiście, że nie zaryzykuję. Bellego wygra jeden wyścig, powie, że oddał silnik do serwisu i mu wszyscy w klubie uwierzą.
    Lepiej cały sezon budować zawodnika i czekać na cud niż zaryzykować 2-3 razy.

    Jurek nie sprawował się zbyt dobrze, ale Krzychu pokazuje, że zawsze może być gorzej.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  34. Powrót do góry    #1874
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Stal dając gwarancje 5 biegów Przyjemskiemu może strzelić sobie w kolano.
    Ale co tam, niech próbują.
    Dlaczego ?

    1.Szymon Wozniak
    2.Wadim Tarasienko
    3.Martin Vaculik
    4.Oskar Hurysz u24
    5.Anders Thomsen
    6.Oskar Paluch
    7.Wiktor Przyjemski

    Przyjemski 3 swoje biegi i 2 za Hurysza. Paluch 3 swoje biegi i 1-2 biegi za Hurysza zalezne od sytuacji w meczu (3-4 biegi jak trzeba taktykow,5 biegów jak idzie w meczu)

    Aczkolwiek ja osobiscie nie byłbym za transferem Przyjemskiego do Stali bo nie jest on potrzebny. Lepiej wymienic Fajfera + Jasinskiego na pewniejszych seniorów

  35. Powrót do góry    #1875
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    5,497
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 733 w 531 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Stal dając gwarancje 5 biegów Przyjemskiemu może strzelić sobie w kolano.
    Ale co tam, niech próbują.
    Czysto wynikowo raczej to najmądrzejszy ruch by nie był, ale ja tylko zauważam że oni mają z czym usiąść do stołu, bo w sumie to co Przemek napisał to prawda, nie ma wielkiej różnicy czy pojedzie Jasinski czy Paluch z Przyjemskim.

    A 5 biegów w meczu i gwarancja składu w ekstralidze na najbliższe 6 lat to są argumenty które mogą Przyjemskiego skusić. Pytanie tylko jak bardzo Gorzów będzie zdeterminowany.
    Jeżeli naprawdę będą chcieli to go wezmą, mają wszystkie karty w ręku i argumenty których nie ma ani Sparta, ani Motor.

  36. Powrót do góry    #1876
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,073
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 173 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    To Pietsch się popłakał po którymś biegu co Tomek go pocieszał i mówił co Ty baba?
    Tak, to on we własnej osobie.

  37. Powrót do góry    #1877
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,557
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Dlaczego ?

    1.Szymon Wozniak
    2.Wadim Tarasienko
    3.Martin Vaculik
    4.Oskar Hurysz u24
    5.Anders Thomsen
    6.Oskar Paluch
    7.Wiktor Przyjemski

    Przyjemski 3 swoje biegi i 2 za Hurysza. Paluch 3 swoje biegi i 1-2 biegi za Hurysza zalezne od sytuacji w meczu (3-4 biegi jak trzeba taktykow,5 biegów jak idzie w meczu)

    Aczkolwiek ja osobiscie nie byłbym za transferem Przyjemskiego do Stali bo nie jest on potrzebny. Lepiej wymienic Fajfera + Jasinskiego na pewniejszych seniorów
    Jeśli Stal by tak to chciała rozegrać to głupi musiałby to wymyślić.

    Wystarczy jedna kontuzja któregoś z seniorów lub któregoś z dwójki Paluch/Przyjemski. I już cały misterny plan chuy strzela.

    Mając dwóch solidnych juniorów, ma się w każdym meczu rezerwę na nieprzewidziane okoliczności. Ktoś odniesie kontuzje, ktoś inny jedzie piach. I wtedy można się ratować mocnym juniorem w trakcie meczu. Ale jeśli z góry, przed sezonem, założymy taką taktykę, ze Przyjemski z Paluchem będą jechali za U24 i tam wstawimy plastron, to znaczy, że sami się zawczasu osłabiamy, bo to jest tak jakbyśmy od początku sezonu jechali z kontuzjowanym U24. Gdzie każda następna kontuzja jakiegokolwiek zawodnika powoduje dramatyczną sytuację. Mówi się, że jak jakiś zespól ma kadrę zawodników +1 to jest zabezpieczony pod względem kontuzji, chociaż rozwala atmosferę w szatni. Ale to co zaproponował Przemek to jest tak jak by drużyna celowo przystępowała do rozgrywek nie w 7 a mając 6 zawodników w składzie. To się nazywa sabotaż.
    Tu musiałby być przynajmniej taki Jasiński na tej pozycji. Tylko kto przekona takiego Jasińskiego, że ma robić regularnie za plastron ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #1878
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Dlaczego ?

    1.Szymon Wozniak
    2.Wadim Tarasienko
    3.Martin Vaculik
    4.Oskar Hurysz u24
    5.Anders Thomsen
    6.Oskar Paluch
    7.Wiktor Przyjemski

    Przyjemski 3 swoje biegi i 2 za Hurysza. Paluch 3 swoje biegi i 1-2 biegi za Hurysza zalezne od sytuacji w meczu (3-4 biegi jak trzeba taktykow,5 biegów jak idzie w meczu)

    Aczkolwiek ja osobiscie nie byłbym za transferem Przyjemskiego do Stali bo nie jest on potrzebny. Lepiej wymienic Fajfera + Jasinskiego na pewniejszych seniorów
    Jak planujecie plastrona na pozycji U24 to ok. Myslalem, że macie kogoś sensowniejszego na celowniku.
    Przyjemski w sumie w pojedynkach z SE seniorami też niczego nie gwarantuje i to miałem na mysli.
    Sam jestem ciekaw co chłopak pokaże w SE, bo w 1 lidze kosi strasznie, ale w sumie bazuje na starcie. W trasie jeszcze ciężko mu idzie, ale mlody jest.Wszystko przed nim,jednak pora zacząć pokazywać pazur.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-05-2023 o 21:14
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #1879
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jak planujecie plastrona na pozycji U24 to ok. Myslalem, że macie kogoś sensowniejszego na celowniku.
    Przyjemski w sumie w pojedynkach z SE seniorami też niczego nie gwarantuje i to miałem na mysli.
    Sam jestem ciekaw co chłopak pokaże w SE, bo w 1 lidze kosi strasznie, ale w sumie bazuje na starcie. W trasie jeszcze ciężko mu idzie, ale mlody jest.Wszystko przed nim,jednak pora zacząć pokazywać pazur.
    Z polskich u24 na rynku są jedynie Cierniak I Kowalski. Nikt ich nie puści. Stal chce wzmocnić się czwartym seniorem dlatego rozpatrywany jest polski u24. I nikogo i tak nie znajdziemy gwarantującego punkty na seniorach. A jadąc na plastron zaoszczędzamy kasę na kontrakt u24, plus możemy kasę zgarnąć z wypożyczenia Bartkowiaka. A sądzę że na naszym startowym torze Wiktor dałby radę i zdecydowanie lepiej wypełniłby lukę niż taki Jasiński.

    Ale to są tylko dywagacje i transfery zostawiam odpowiednim osobom. Ale fakt jest taki, że gdxies tsm sue mówi nieśmiałe o zainteresowaniu Stali Przyjemskim w sytuacji gdy Polonia nie awansuje.

  40. Powrót do góry    #1880
    Stały bywalec Awatar Taisto
    Dołączył
    07-04-2021
    Postów
    962
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 287 w 179 postach
    Czy ja wiem...?
    Kowalskiemu się co prawda w Sparcie podoba, ale... Biorąc pod uwagę jaka jest mizeria na rynku u24 to nie jest powiedziane, że ktoś mu nie zaproponuje kontraktu życia.
    Sparta ma Gustsa więc nie musi o Kowalskiego licytować za wszelka cenę...
    I nie jest tez powiedziane, że ewentualnie Przyjemski w układzie składu z Gustsem, nie wchodziłby za niego przy dobrej formie.
    Konkludując w Sparcie przy pewnym układzie też może mieć po 5 biegów w meczu

  41. Powrót do góry    #1881
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Przyjemski pewnie na 8 klubów eligi dostanie 7 ofert (oprocz Leszna). Ja obstawiam jednak ze trafi do Torunia. NICE jest jego sponsorem i to jedyne brakujące ogniwo w Toruniu. Mogą zachować nawet tegoroczny skład (choć pewnie uderzą po Sejferta,Kvecha czy Madsa hansena za Lamparta) plus Wiktor który już w 1 roku powinien te 1,4-1,6 na bieg klepnąć. A tor w Toruniu powinien mu pasować do tego blisko i myśle ze to on będzie priorytetem Torunia na 2024 jeśli Polonia nie awansuje

  42. Powrót do góry    #1882
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Przyjemski pewnie na 8 klubów eligi dostanie 7 ofert (oprocz Leszna). Ja obstawiam jednak ze trafi do Torunia. NICE jest jego sponsorem i to jedyne brakujące ogniwo w Toruniu. Mogą zachować nawet tegoroczny skład (choć pewnie uderzą po Sejferta,Kvecha czy Madsa hansena za Lamparta) plus Wiktor który już w 1 roku powinien te 1,4-1,6 na bieg klepnąć. A tor w Toruniu powinien mu pasować do tego blisko i myśle ze to on będzie priorytetem Torunia na 2024 jeśli Polonia nie awansuje
    Priorytetem będzie - tak jak piszesz - dla większości klubów. A największy hajs będą mogły zaproponować 2. Myślę, że przełknie trochę dojazdów jak mu wpadnie 100-150k więcej niż w Toruniu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  43. Powrót do góry    #1883
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    Możliwe, że kwestia Bellego za chwilę sama się rozwiąże.

  44. Powrót do góry    #1884
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,647
    Kliknij i podziękuj
    111
    Podziękowania: 564 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Możliwe, że kwestia Bellego za chwilę sama się rozwiąże.
    Co masz na myśli?

  45. Powrót do góry    #1885
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Co masz na myśli?
    Sheffield King Lynn David Bellego i Josh Pickering wycofali się z zawodów. Francuz po upadku w wyścigu szóstym nie jest zdolny do dalszej jazdy, z kolei Australijczykowi odnowiła się kontuzja barku.

  46. Powrót do góry    #1886
    Stały bywalec Awatar Paweł#21
    Dołączył
    02-08-2022
    Postów
    1,073
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 173 w 131 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Sheffield King Lynn David Bellego i Josh Pickering wycofali się z zawodów. Francuz po upadku w wyścigu szóstym nie jest zdolny do dalszej jazdy, z kolei Australijczykowi odnowiła się kontuzja barku.
    Może nie jest to super komfortowa sytuacja, ale kto wie czy to zdarzenie nie przyjdzie w sukurs umiejętnościom taktycznym pana Krzysztofa i uda się wygospodarować pare biegów dla BB?

  47. Powrót do góry    #1887
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    552
    Podziękowania: 223 w 146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scorpion Zobacz posta
    Sheffield King Lynn David Bellego i Josh Pickering wycofali się z zawodów. Francuz po upadku w wyścigu szóstym nie jest zdolny do dalszej jazdy, z kolei Australijczykowi odnowiła się kontuzja barku.
    Wstrząśnienie mózgu, bez złamań.

  48. Powrót do góry    #1888
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Zobacz posta
    Z polskich u24 na rynku są jedynie Cierniak I Kowalski. Nikt ich nie puści. Stal chce wzmocnić się czwartym seniorem dlatego rozpatrywany jest polski u24. I nikogo i tak nie znajdziemy gwarantującego punkty na seniorach. A jadąc na plastron zaoszczędzamy kasę na kontrakt u24, plus możemy kasę zgarnąć z wypożyczenia Bartkowiaka. A sądzę że na naszym startowym torze Wiktor dałby radę i zdecydowanie lepiej wypełniłby lukę niż taki Jasiński.

    Ale to są tylko dywagacje i transfery zostawiam odpowiednim osobom. Ale fakt jest taki, że gdxies tsm sue mówi nieśmiałe o zainteresowaniu Stali Przyjemskim w sytuacji gdy Polonia nie awansuje.
    Ten czwarty senior to za Fajfera i ma byc to obcy czy jednak za Vaculika?
    Salonena juz odpuscilicie?
    Obecny sezon ma kiepski,ale wczesniej cos tam szarpal.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  49. Powrót do góry    #1889
    Użytkownik Awatar Black Gryf
    Dołączył
    26-07-2022
    Postów
    225
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 67 w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Widzę, że zaczynasz tworzyć jakieś legendy
    Możesz podać te
    indywidualne sukcesy Lewandowskiego z czasów bydgoskich?
    .

    Wszystko, czego nauczył się Lewandowski w jeździe na żużlu, zawdzięcza naukom, jakie pobrał od trenera z prawdziwego zdarzenia pana Jacka Woźniaka.
    Jeśli twierdzisz inaczej, to gratuluję wiedzy i dobrego samopoczucia.

    Co do legend, to za chwilę najbardziej znaną stanie się ta na temat Torunia, który kiedyś potrafił wyszkolić sensownych młodzieżowców, ale to było wieki temu.
    Jeśli masz na ten temat inne zdanie, to odsyłam na wasze forum, gdzie od kilku lat toczy się dyskusja, jak tragicznie wygląda*szkolenie w Toruniu.
    Żeby nie było, są to opinie Twoich kolegów po szalu.

    Na koniec dorzucę, że gdyby nie nasz wychowanek Emil (mam nadzieję, że wybaczysz mi to sformułowanie) to w przyszłym sezonie mielibyśmy ponownie derby w I lidze.
    A więc naciesz oczy tym widokiem, póki możesz.

  50. Powrót do góry    #1890
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Piszesz nie na temat.
    Ogarnij sie albo odpusc.
    Nie prosilem o banaly na temat
    prawdziwego trenera ktory przez ostatnie
    10 lat wychowal 2 sensownych ligowcow a o sukcesy Lewandowskiego.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-05-2023 o 13:08
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •