Strona 34 z 177 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,486 do 1,530 z 7949

Wątek: Apator Toruń 2019 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1486
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    19-05-2014
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 248 w 171 postach
    Przegląd sportowy naskrobał troche inną wersje.

    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...pitalu/4l212p2

  2. Powrót do góry    #1487
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    PUKA i wszystko jasne...

    no i ta złamana kość UDOWA...

    kuźwa poziom dziennikarstwa żużlowego sięga dna.

  3. Powrót do góry    #1488
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,582
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Nie wiem czy takie uff. Akurat bez Holty ta kapela zaczęła w zeszłym sezonie grać i trąbić. Termos pewnie chciał tylko zrobić dobry gest w duchu get well, ale jak widać komornik nie daje za wygraną
    Czyli jak miałoby to wyglądać? Jakiś nieopierzony junior do składu i od początku za niego Jholder? Jeśli wszyscy coś jechaliby, to no problem, ale przy słabszym dniu jakiegoś zawodnika, to nie ma manewru, juniorzy nie nadają się na zastępstwo. Choć nie raz takie wysłąnie pod ścianę, robi dobrze zawodnikom, jak muszą, to jadą.

  4. Powrót do góry    #1489
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Dokładnie tak pojechali rok temu we Wrocławiu i wyciągnęli remis przy blamażu Choldera, który objechał tylko Liszkę. Nie wiem jaki mieli plan w klubie, ale powinni dać pojeździć Kościuchowi przynajmniej na początku, żeby miał minimum 4 wyścigi w meczu jak pozostali, a Holtę zostawić w obwodzie jako straszaka na spasionych kotów. Niech się kuruje, a w razie niedyspozycji lub (odpukać) kontuzji któregoś z seniorów byłby jak znalazł. W przeciwnym razie znów mogą być kwasy.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 13-03-2019 o 17:56

  5. Powrót do góry    #1490
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Czyli tak jak na Ostrów:

    Skład Get Well:
    9. Jason Doyle
    10. Norbert Kościuch
    11. Jack Holder
    12. Chris Holder
    13. Niels Kristian Iversen
    14. Maksymilian Bogdanowicz
    15. Igor Kopeć-Sobczyński
    16. Tim Soerensen

  6. Powrót do góry    #1491
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Dodam tylko , że do Ostrowa już nie jedziemy, gdyż nasi przestraszyli się świeżo dosypanej nawierzchni.

  7. Powrót do góry    #1492
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Daj spokój, niektórzy nieatakowani spadają ze schodów, Zengota w gipsie, Rychu w szpitalu, dziś Thorsell się załatwił a Ty od razu hura bura. Strach, aż zagrać w warcaby. Zdaję się, że jedziemy jeden z pierwszych oficjalnych sparingów i tego się trzymajmy. Niech na spokojnie pokręcą się na MA, a potem w świat.

  8. Powrót do góry    #1493
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Podsumowując:
    https://www.dailymotion.com/video/x2w1gwe

    Ten ze złamaną piszczelą to chyba nasz.

  9. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi sth za jego przydatny post!

    Gadol (14-03-2019), kingpin (14-03-2019), polewaczka (13-03-2019)

  10. Powrót do góry    #1494
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,767
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    PUKA i wszystko jasne...
    no i ta złamana kość UDOWA... kuźwa poziom dziennikarstwa żużlowego sięga dna.
    na zdiagnozowanie odmy to nie trzeba dwóch dni, chociaż specjalistą nie jestem. A dno przebite zostało dużo wcześniej.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  11. Powrót do góry    #1495
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Daj spokój, niektórzy nieatakowani spadają ze schodów, Zengota w gipsie, Rychu w szpitalu, dziś Thorsell się załatwił a Ty od razu hura bura. Strach, aż zagrać w warcaby. Zdaję się, że jedziemy jeden z pierwszych oficjalnych sparingów i tego się trzymajmy. Niech na spokojnie pokręcą się na MA, a potem w świat.
    dlatego tym razem zgadzam się z Chomskim... osiem drużyn i tylko siedem meczy na własnym stadionie to bzdura.

    jedna nawet nie duża kontuzja rozwala "sezon" trwający przy odrobinie pecha... kwiecień/maj/czerwiec/.../sieprień

    kto normalny da na to pieniądze.

    czas zrobić 10 drużyn w ekstra a reszta to pierwsza liga.

    no i ta lipcowa przerwa bo przecież po 2,5 miesiąca jazdy są zmęczeni... kuźwa.

    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...raligi/cffc5f8

  12. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi maci78 za jego przydatny post!

    Gadol (14-03-2019), Morciasz (13-03-2019), lego (14-03-2019)

  13. Powrót do góry    #1496
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    na zdiagnozowanie odmy to nie trzeba dwóch dni, chociaż specjalistą nie jestem. A dno przebite zostało dużo wcześniej.
    zgadza się, spokojnie w parę godzin to można zrobić. problemem jest tylko skąd ta odma czy ze stłuczenia czy z dziurki itd. a to już wymaga dłuższego pobytu w szpitalu . no i ból spory powinien być. samo Żebro może bolec parę miesięcy.

  14. Powrót do góry    #1497
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    kto normalny da na to pieniądze.
    Jak to kto? Urząd Miejski. Kradzione nie tuczy.

  15. Powrót do góry    #1498
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    maci napisał:
    dlatego tym razem zgadzam się z Chomskim... osiem drużyn i tylko siedem meczy na własnym stadionie to bzdura.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Ci sami ludzie, którzy zawsze blokowali projekt powiększenia Ekstraligi teraz najgłośniej krzyczą o jej powiększeniu.
    Normalka.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #1499
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    dlatego tym razem zgadzam się z Chomskim... osiem drużyn i tylko siedem meczy na własnym stadionie to bzdura.

    jedna nawet nie duża kontuzja rozwala "sezon" trwający przy odrobinie pecha... kwiecień/maj/czerwiec/.../sieprień

    kto normalny da na to pieniądze.
    Chyba nigdy w polskim żużlu ligowym nie było tylu pieniędzy co obecnie.

  17. Powrót do góry    #1500
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Kontrakty zawodników są znacznie mniejsze od tego co było 5 czy nawet 10 lat temu.
    Wzrosły kontrakty z Telewizją i jest inne zarządzanie pieniędzmi sponsorów, wyższe premie dla klubów może stąd takie mylne wyobrażenie.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  18. Powrót do góry    #1501
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    na zdiagnozowanie odmy to nie trzeba dwóch dni, chociaż specjalistą nie jestem. A dno przebite zostało dużo wcześniej.
    Cytat Zamieszczone przez cukrzyca Zobacz posta
    zgadza się, spokojnie w parę godzin to można zrobić. problemem jest tylko skąd ta odma czy ze stłuczenia czy z dziurki itd. a to już wymaga dłuższego pobytu w szpitalu . no i ból spory powinien być. samo Żebro może bolec parę miesięcy.
    Jako domorosły specjalista z powodu przebytej odmy postaram się odpowiedzieć. Do zdiagnozowania wystarczy osłuchanie pacjenta, zdjęcie RTG, sprawny wzrok lekarza. Lekarce w nocnej przychodni starczyło 10 minut osłuchiwania by momentalnie zapakować mnie w auto i zawieźć na SOR. Tam od zrobienia zdjęcia RTG do znalezienia się na stole u chirurga starczyło kolejne 20 minut.

    Leczenie odmy zależy od jej charakteru i rozległości, niewielka to po prostu leżenie do góry palnikiem i kontrole stanu pacjenta, przy większej niezbędny jest drenaż, który zwykle trwa kilka dni. Chyba, że ma się pecha jak ja i dodatkowo znajdą pęcherzyki rozedmowe mogące powodować nawrót odmy, wtedy bez interwencji chirurga się nie obejdzie. U mnie całe leczenie wraz z dochodzeniem do siebie trwały ponad pół roku.

    Po wypuszczeniu ze szpitala po drenażu zalecenia lekarza - przez 2 tygodnie zero większego wysiłku, unikać podnoszenia cięższych przedmiotów, unikać nawet chodzenia po schodach. Na kilka miesięcy zapomnieć o wycieczkach w góry, lotach samolotem czy nurkowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Gadol ; 14-03-2019 o 03:37
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  19. Powrót do góry    #1502
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    "Wielu kibiców twierdzi, że błędem było oddanie do Włókniarza Pawła Przedpełskiego. - Oczywiście, że lepszą inwestycją dla klubu jest mieć zawodnika, który ma przed sobą jakąś perspektywę, niż takiego, który jest u zmierzchu swojej kariery. W klubie podjęto jednak inną decyzję, za którą ktoś tam chyba odpowiada. Myślę, że w tej sytuacji należy zaufać intuicji Jacka Frątczaka - przyznał Sawina".

    Do potwierdzenia intuicji Frątczaka potrzebna jest teraz tylko w miarę dobra postawa Pawła we Włókniarzu.

  20. Powrót do góry    #1503
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,740
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Chyba nigdy w polskim żużlu ligowym nie było tylu pieniędzy co obecnie.
    to jeżeli to prawda, to chyba dobrze, żeby trafiały te pieniądze do 10 niż do 8 ośrodków? I tu chyba kryje się też ta tajemnica niechęci do poszerzenia, lepiej mieć 8 do podziału niż 10....

    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    Do potwierdzenia intuicji Frątczaka potrzebna jest teraz tylko w miarę dobra postawa Pawła we Włókniarzu.
    Z utęsknieniem czekam na kolejne popisy taktyczne, cudownie nie wstawiane taktyczne itp.

    I tak apropos. Pierwszy mecz w Zielonej jedziemy w piątek o 18.00. Czyli z Torunia będzie trzeba wyjechać ok. 12-tej...
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 14-03-2019 o 09:01
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    polewaczka (14-03-2019)

  22. Powrót do góry    #1504
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    817
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 67 w 46 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta

    I tak apropos. Pierwszy mecz w Zielonej jedziemy w piątek o 18.00. Czyli z Torunia będzie trzeba wyjechać ok. 12-tej...
    Skoro do Zielonej wyjeżdzać będziecie ok 12, to do Lublina o której? O 9 rano?

    A co do powiększenia drużyn do 10 to jestem i za i przeciw.
    Z jednej strony fajnie to byłoby więcej spotkań, a z drugiej... zawodnicy? Przecież te dodatkowe 2 drużyny musieliby mieć zawodników z TOP by ta liga jako tako wyglądała. I tu teraz pytanie o zasadność KSM w tym przypadku. Bo dajmy na tą chwilę, że do Ekstraligi wchodzi Gdańsk i Rybnik - jest 10 drużyn, ale te 2 a nawet 3 i 4 liczę Grudziądz i Lublin odstają lekko. Liga obecnie moim zdaniem jest silna i wyrównana, a przy 10 zespołach bez KSM może być słabo.

  23. Powrót do góry    #1505
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    "Wielu kibiców twierdzi, że błędem było oddanie do Włókniarza Pawła Przedpełskiego. - Oczywiście, że lepszą inwestycją dla klubu jest mieć zawodnika, który ma przed sobą jakąś perspektywę, niż takiego, który jest u zmierzchu swojej kariery. W klubie podjęto jednak inną decyzję, za którą ktoś tam chyba odpowiada. Myślę, że w tej sytuacji należy zaufać intuicji Jacka Frątczaka - przyznał Sawina".

    Do potwierdzenia intuicji Frątczaka potrzebna jest teraz tylko w miarę dobra postawa Pawła we Włókniarzu.


    Sawina się nie zna przecież
    Kościuch jest w połowie kariery

  24. Powrót do góry    #1506
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,740
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Skoro do Zielonej wyjeżdzać będziecie ok 12, to do Lublina o której? O 9 rano?

    A co do powiększenia drużyn do 10 to jestem i za i przeciw.
    Z jednej strony fajnie to byłoby więcej spotkań, a z drugiej... zawodnicy? Przecież te dodatkowe 2 drużyny musieliby mieć zawodników z TOP by ta liga jako tako wyglądała. I tu teraz pytanie o zasadność KSM w tym przypadku. Bo dajmy na tą chwilę, że do Ekstraligi wchodzi Gdańsk i Rybnik - jest 10 drużyn, ale te 2 a nawet 3 i 4 liczę Grudziądz i Lublin odstają lekko. Liga obecnie moim zdaniem jest silna i wyrównana, a przy 10 zespołach bez KSM może być słabo.
    Ad. 1. zwykle jestem trochę więcej niż godzinę przed meczem ma miejscu, czyli w Zielonej wypada być ok. 16.30. Po drodze warto jeszcze stanąć i jakiś obiad zjeść. Do tego to piątek i trzeba mieć jakiś zapas na trasie, bo ruch może być spory - czyli wyjazd ok. 12.00.

    Ad. 2. KSM niczego nie wyrównywał, wprowadzał tylko zamęt i promował przeciętnych zawodników, których KSM akurat pasowało do zespołów. Nigdy nie będzie super wyrównanej ligi - równanie na siłę to zresztą negacja sportu - raz się jest lepszym, raz gorszym, dlaczego osłabiać mocnych? A 10 drużyn - to więcej sponsorów, większy zasięg ligi, więcej zawodników będzie miało dostęp do większych budżetów, sprzętu, większy zasięg medialny, a i większa szansa na utrzymanie się w lidze po wejściu - a tak na dziś to mamy na ogół jednosezonowe awanse, bo drużyna, która wchodzi musi wymienić 3/4 składu i zwiększyć budżet x2 - to jest bezsensowne. etc.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    sth (14-03-2019)

  26. Powrót do góry    #1507
    Stały bywalec Awatar karolcp3
    Dołączył
    01-05-2018
    Postów
    577
    Kliknij i podziękuj
    319
    Podziękowania: 359 w 162 postach
    Z jednej strony człowiek po meczu będzie w Toruniu o całkiem przyzwoitej porze. Z drugiej strony niestety dzień wolny w pracy w takim przypadku jest niezbędny. Ciekaw jestem jak to odbije się na frekwencji, ale patrząc ma toruńską ekipe wyjazdową to nawet w piątek o takiej porze zjawią się te same twarze

  27. Powrót do góry    #1508
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    to jeżeli to prawda, to chyba dobrze, żeby trafiały te pieniądze do 10 niż do 8 ośrodków? I tu chyba kryje się też ta tajemnica niechęci do poszerzenia, lepiej mieć 8 do podziału niż 10....
    Nie, nie dobrze. Kto niby miałby być zespołem numer 9 i 10? Gdańsk, gdzie za liderów mają robić Gomólski z Pieszczkiem, który mieli problem aby załapać się do składów swoich ekstraligowych drużyn, mimo że te walczyły tylko o utrzymanie? Rybnik, o sile którego stanowią takie nazwiska jak Batchelor, Sundstroem i Szczepaniak? Czy może Tarnów, który poza Ljungiem ma na pozycjach seniorskich armię średniaków? Teraz wszystko jest w porządku - Ekstraliga zapowiada się ciekawie, I liga zapowiada się ciekawie więc w imię czego mamy to burzyć? Aż tak bardzo brakuje wam oklepów w stylu 60:30?
    Aha i jeszcze jedno - żużla jest pod dostatkiem, nawet tyle, że w szczytowym momencie sezonu ciężko się wyrobić, aby wszystko to obejrzeć.

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (14-03-2019)

  29. Powrót do góry    #1509
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Zacząłbym od zniesienia bana na Daugavpils, a dziesiąty "do brydża" się spokojnie znajdzie. Więcej meczy oznacza, że część zawodników mogłoby lub zmuszonych zostałoby do zmniejszenia lig, w których występują i żużel zacząłby bardziej przypominać inne sporty niż cyrk obwoźny, z jakim mamy do czynienia obecnie. Sporo mniej renomowanych uczestników tej zabawy przedwcześnie zawiesza kewlar na kołku, bo nie ma dla nich wystarczającej ilości jazdy, aby konkurować z garstką "gwiazdorów" obskakujących po 3-4 ligi w roku. W obecnej sytuacji będziemy coraz bardziej ewoluować w stronę F1.

    Kosztem nieco mniej wyrównanej ligi wolałbym zobaczyć więcej nowych twarzy, bo dla mnie jest żadną frajdą śledzenie wszystkich lig, kiedy widzę wciąż te same nazwiska, tylko w innych przebraniach. Szwecja przeżywa problemy, bo w minionych sezonach w porywach gwiazd było w niej więcej niż w Ekstralidze i to za niby mniejsze pieniadze, ale w większości to ci sami zawodnicy co u nas, tylko w innej konfiguracji, więc dla mnie to dziesiąta woda po kisielu. W zeszłym sezonie bardziej mnie interesowała angielska Premiership, właśnie dlatego, że jeździ tam sporo egzotycznych jak na nasze warunki zawodników, z elity zostali już chyba tylko sami hardcorowcy i bardzo mnie to cieszy.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 14-03-2019 o 12:46

  30. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Drapichrust (15-03-2019), Gadol (15-03-2019), Morciasz (14-03-2019), longlay1 (18-03-2019), peper (14-03-2019), sth (14-03-2019)

  31. Powrót do góry    #1510
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    817
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 67 w 46 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Aha i jeszcze jedno - żużla jest pod dostatkiem, nawet tyle, że w szczytowym momencie sezonu ciężko się wyrobić, aby wszystko to obejrzeć.
    Zaraz będzie więcej jakichś głupich memoriałów niż zawodów o coś, o pkt.

    Po co oni robią te memoriały? Jak nie jeden to drugi i co roku to nowszy wynajdują. Jada o puchar z alledrogo za 5 zł? Bo nie o pkt, zawody bez emocji.
    Moim zdaniem 8 spotkań w domu jest za mało jak na cały sezon.

    Nie dziwie się zawodnikom, że startują nawet w 3 ligach - po prostu może im się nudzić i z racji braku w lidze polskiej meczy jadą do Angli, czy Szwecji. Kasa jest tam mniejsza, ale przynajmniej rozwijają się i dbają o formę. W Szewcji jest tylu samo zawodników - gwiazd - co w Ekstralidze za mniejsze pieniądze ale jeźdzą tam, bo w Polsce jest za mało spotkań.

    Te memoriały są dla mnie niepotrzebne.
    Jak odejdzie na emeryturę Protasiewicz, Holta, jak skończy karierę Kasprzak, Zmarzlik itp, to za 10 lat będzie Memoriał co 2 dzień, a jazdy w polskiej Ekstralidze jak na lekarstwo.
    Ostatnio edytowane przez lpokarse ; 14-03-2019 o 12:21

  32. Powrót do góry    #1511
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,740
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie, nie dobrze. Kto niby miałby być zespołem numer 9 i 10? Gdańsk, gdzie za liderów mają robić Gomólski z Pieszczkiem, który mieli problem aby załapać się do składów swoich ekstraligowych drużyn, mimo że te walczyły tylko o utrzymanie? Rybnik, o sile którego stanowią takie nazwiska jak Batchelor, Sundstroem i Szczepaniak? Czy może Tarnów, który poza Ljungiem ma na pozycjach seniorskich armię średniaków? Teraz wszystko jest w porządku - Ekstraliga zapowiada się ciekawie, I liga zapowiada się ciekawie więc w imię czego mamy to burzyć? Aż tak bardzo brakuje wam oklepów w stylu 60:30?
    Sorry za tę wypowiedź - ale mylisz trochę przyczynę ze skutkiem.

    To, że jest tak mało dobrych żużlowców wynika ze słabej promocji tego sportu, z tego, że wielu zawodników jest odciętych od SGP, ekstraligi, dużych sponsorów, którzy chcą być w najwyższej klasie rozgrywkowej etc.
    Poziom szkolenia się obniża, co często niestety widać na zawodach młodzieżowych, gdy porównuje sie młodzików z kiedys i z dziś. Za rok, czy dwa ograniczysz ekstraligę do 6 zespołów, bo będzie za dużo Gomólskich i Pieszczków w składach? Dokąd to prowadzi?
    Kiedyś na salonach ekstraligi padł dowcip, że wymarzoną sytuacją dla niektórych byłaby ekstraliga licząca 4 drużyny - trzy walczą o medale, a jedna o utrzymanie i każdy mecz jest o coś... niezły absurd?
    Przy 8 zespołach dzieją się totalnie niewyobrażalne rewolucje w zespołach, które awansują i muszą zrobić cuda, żeby nie spaść. Bo wymiana składu, bo budżet 2x wyższy itd. A po spadku często długi etc. Gdyby było 10 drużyn utrzymanie byłoby mniej kosztowne, a mielibyśmy dopływ świeżej krwi, przegląd nowych drużyn, bo może Łódź, bo może Pila, bo może Tarnów, Gdańsk czy Lublin na dłużej? Ostatnie lata to do "wyrzygania" w kółko mecze z Gorzowem, Lesznem, Wrocławiem, Zieloną i wkoło macieju. Sezon, gdzie jechaliśmy 6 (słownie: sześć) meczów z Wrocławiem naprawdę to było to..... ech. Jak ja się cieszę w końcu na ten Lublin w tym roku i że będzie jakaś odmiana
    I spokojnie - jak będzie 10 drużyn to wielu liderów obecnych drużyn ekstraligowych trafi do tej drużyny nr 8, nr 9, nr 10. A niektórych ekipom da oddech finansowy. I będą to pojedynki na które będzie się czekać, bo w drużynach będą liderzy, bo słabszy ze słabszym, bo będzie niespodzianka bo drużyna nr 8 wygrała z drużyną nr 2 itd itd.
    Są ośrodki z potencjałem finansowym na ekstraligę, trzeba to wykorzystać. A to, że im większa liga tym większe dysproporcje między 1, a 10, niż między 1, a 8 drużyną to prawda - tu się zgadzamy. Ale warto ponieść ew. takie koszty.
    I jeszcze jedno - od lat nie powstał żaden nowy ośrodek żużlowy. To, że nie ma żużla w Warszawie mimo środowiska, mimo SGP to ogromny kamyk do ogródka PZM. A chciałoby się mieć jeszcze żużel w Świętochłowicach, Wałbrzychu, czy może w Szczecinie. Czy SE SA lub PZM robi jakieś poważna działania w tamtą stronę? I to byłyby drużyny, które weszłyby do I i II ligi w miejsce tych dwóch, które przeszłyby do eligi....
    Ot, taka teoria na dziś...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  33. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    Drapichrust (15-03-2019), longlay1 (18-03-2019), polewaczka (14-03-2019), sth (14-03-2019), stone_gossard (14-03-2019)

  34. Powrót do góry    #1512
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    817
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 67 w 46 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    I spokojnie - jak będzie 10 drużyn to wielu liderów obecnych drużyn ekstraligowych trafi do tej drużyny nr 8, nr 9, nr 10. A niektórych ekipom da oddech finansowy. I będą to pojedynki na które będzie się czekać, bo w drużynach będą liderzy, bo słabszy ze słabszym, bo będzie niespodzianka bo drużyna nr 8 wygrała z drużyną nr 2 itd itd.
    Są ośrodki z potencjałem finansowym na ekstraligę, trzeba to wykorzystać. A to, że im większa liga tym większe dysproporcje między 1, a 10, niż między 1, a 8 drużyną to prawda - tu się zgadzamy. Ale warto ponieść ew. takie koszty.
    I jeszcze jedno - od lat nie powstał żaden nowy ośrodek żużlowy. To, że nie ma żużla w Warszawie mimo środowiska, mimo SGP to ogromny kamyk do ogródka PZM. A chciałoby się mieć jeszcze żużel w Świętochłowicach, Wałbrzychu, czy może w Szczecinie. Czy SE SA lub PZM robi jakieś poważna działania w tamtą stronę? I to byłyby drużyny, które weszłyby do I i II ligi w miejsce tych dwóch, które przeszłyby do eligi....
    Ot, taka teoria na dziś...
    Jeżeli każdy lider, gwiazda trafi do zespołów 8, 9 i 10 to jestem za powiększeniem Ekstraligi. Bo nie chce oglądać drużyn 9 i 10, czy nawet 8 bez liderów tylko ze słabszymi zawodnikami, bo łomot byłby niemiłosierny. Dlatego KSM czy jakiś odpowiednik by się przydał, gdyby miało startować 10 drużyn. W każdej musiałby być jakiś lider, gwiazda by ta liga wyglądała atrakcyjnie, by mecze nie były tylko o pietruszkę.

    W Wawie żużlu nie ma i nie będzie. Ludzie na SGP w Wawie jadą dla lansu, strzelenia fotek, itp. Duża część kibiców jeździ z Torunia, Zielonej i innych ośrodków żużlowych w Polsce, a to sporo jednak ludu.
    To nie jest Puchar Polski, gdzie Lech czy Legia gra i w większości to kibice z Wawy bądź z Poznania i okolic.
    Jak był PP bez Legii to stadion pusty praktycznie. Przecież cała Polska kibicuje, cała polska interesuje się piłką. To dlaczego nie zapełniła stadionu narodowego w finale Pucharu Polski? Gdzie oni się podziali?

    Jednak przy SGP w Wawie jest duża różnorodność ludzi i kibiców z różnych ośrodków żużlowych w Polsce. Dlatego tam stadion zawsze się zapełnia i będzie zapełniał - w końcu to środek Polski, komunikacja najlepsza - czy z Lublina, Białegostoku, Poznania, Krakowa, Torunia czy Gdańska. Każdy może spokojnie w kilka godzin dojechać - w większości to 3-4 godzinki więc co to dla kibica żużlowego za problem?

  35. Powrót do góry    #1513
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Poziom szkolenia się obniża, co często niestety widać na zawodach młodzieżowych, gdy porównuje sie młodzików z kiedys i z dziś. Za rok, czy dwa ograniczysz ekstraligę do 6 zespołów, bo będzie za dużo Gomólskich i Pieszczków w składach? Dokąd to prowadzi?
    Nie, nie ograniczę bo stan obecny jest, przy uwzględnieniu wszystkich aspektów, optymalny. Tak jak pisałem - w miarę wyrównana Ekstraliga, wyrównana I liga, która byłaby chyba najciekawsza w historii gdyby w Rzeszowie władzę sprawowali poważni ludzie, a nie cyrkowcy pokroju Nawrockiego i Janika. II liga również nie ma powodów do narzekań. Proces budowy takiego stanu rzeczy trwał latami i chęć zburzenia tego ot tak, w dodatku w imię dwóch spotkań więcej na własnym torze to moim zdaniem droga donikąd.

    Kiedyś na salonach ekstraligi padł dowcip, że wymarzoną sytuacją dla niektórych byłaby ekstraliga licząca 4 drużyny - trzy walczą o medale, a jedna o utrzymanie i każdy mecz jest o coś... niezły absurd?
    No absurd. Nie rozumiem jaki sens miało przytoczenie tej anegdoty.

    Przy 8 zespołach dzieją się totalnie niewyobrażalne rewolucje w zespołach, które awansują i muszą zrobić cuda, żeby nie spaść. Bo wymiana składu, bo budżet 2x wyższy itd.
    Dopóki będą to budżety realne, a nie wirtualne to spoko - wezmę to. W żużlu i tak jest za mało pieniędzy.

    Ostatnie lata to do "wyrzygania" w kółko mecze z Gorzowem, Lesznem, Wrocławiem, Zieloną i wkoło macieju. Sezon, gdzie jechaliśmy 6 (słownie: sześć) meczów z Wrocławiem naprawdę to było to..... ech.
    Ja wolę mecze do wyrzygania z Gorzowem, Lesznem i Zieloną niż świeżą krew w postaci Miruchy Jabłońskiego, Davidssona, Adamczewskiego, Mroczki czy Watta. Kwestia gustu. A z Wrocławiem miałeś sześć spotkań z uwagi na regulamin play-offów, a nie na 8-mio zespołową Ekstraligę.

    I spokojnie - jak będzie 10 drużyn to wielu liderów obecnych drużyn ekstraligowych trafi do tej drużyny nr 8, nr 9, nr 10. A niektórych ekipom da oddech finansowy. I będą to pojedynki na które będzie się czekać, bo w drużynach będą liderzy, bo słabszy ze słabszym, bo będzie niespodzianka bo drużyna nr 8 wygrała z drużyną nr 2 itd itd.
    Skąd ta pewność? A co do drugiej części - przed 2012 słyszałem podobne głosy. Powiem więcej - w niektóre nawet uwierzyłem. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te opinie, a wyjazdowe derby 2013 to była truskawka na torcie.

    I jeszcze jedno - od lat nie powstał żaden nowy ośrodek żużlowy. To, że nie ma żużla w Warszawie mimo środowiska, mimo SGP to ogromny kamyk do ogródka PZM. A chciałoby się mieć jeszcze żużel w Świętochłowicach, Wałbrzychu, czy może w Szczecinie. Czy SE SA lub PZM robi jakieś poważna działania w tamtą stronę? I to byłyby drużyny, które weszłyby do I i II ligi w miejsce tych dwóch, które przeszłyby do eligi....
    Ot, taka teoria na dziś...
    Warszawa, Świętochłowice, Wałbrzych, Szczecin. Spoko, jak już tak teoretyzujemy to możemy dać się porwać fantazji do końca, dopisać jeszcze Przemyśl, Olsztyn, Bytom i mamy format 10x10x10.

  36. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (14-03-2019), Peter Kildemand (14-03-2019)

  37. Powrót do góry    #1514
    Stały bywalec Awatar atrock92
    Dołączył
    18-05-2018
    Postów
    856
    Kliknij i podziękuj
    279
    Podziękowania: 109 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Po co Polonii juniorzy z zewnatrz,skro maja tam kuznie talentow pod wodza Jacka Wozniaka,najlepszego trenera mlodziezy na Pomorzu i Kujawach,ktoremu
    Zabiki,Kosciechy i inne nasze trenera moge tylko buty czyscic.
    Po co wam Bogdanowicz, Kaczmarek, skoro macie kuznie talentów, pod wodza Karola Zabika, najlepszego trenera mlodziezy na Pomorzu i Kujawach, ktoremu....
    pomidor

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atrock92 za jego przydatny post!

    Semen (14-03-2019)

  39. Powrót do góry    #1515
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Proces budowy takiego stanu rzeczy trwał latami i chęć zburzenia tego ot tak, w dodatku w imię dwóch spotkań więcej na własnym torze to moim zdaniem droga donikąd.
    Dwa spotkania więcej w rundzie zasadniczej na własnym torze przy zaledwie siedmiu obecnie to duża zmiana.

  40. Powrót do góry    #1516
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta

    I tak apropos. Pierwszy mecz w Zielonej jedziemy w piątek o 18.00. Czyli z Torunia będzie trzeba wyjechać ok. 12-tej...
    Jakby było o 20:30, to pierwszy byś pisał, że późny powrót xD
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (14-03-2019)

  42. Powrót do góry    #1517
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jeszcze sezon nie wystartował a Wy już myslicie o powiększeniu Ekstraligi. Ciekawe dlaczego
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Cykaczu (14-03-2019)

  44. Powrót do góry    #1518
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Jeszcze sezon nie wystartował a Wy już myslicie o powiększeniu Ekstraligi. Ciekawe dlaczego
    Żebyś nie płakał jak Ci klub, który kupił Ekstraligę spadnie z niej.

  45. Powrót do góry    #1519
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Bez przesady kontuzja Holty czy odejscie Grodzkiego nie oznacza od razu spadku do nizszej ligi.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  46. Powrót do góry    #1520
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,478
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta


    Skąd ta pewność? A co do drugiej części - przed 2012 słyszałem podobne głosy. Powiem więcej - w niektóre nawet uwierzyłem. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te opinie, a wyjazdowe derby 2013 to była truskawka na torcie.

    Wiesz, z jednej strony sytuacje ktora mamy teraz (na ten moment optymalna) budowano latami, co sam przyznajesz, a 10 druzynowa elige skreslasz po jednym sezonie?
    Calym bledem bylo wlasnie idiotyczne podejscie. Zrobiono elige 10 zespolow na jeden, dwa sezony. Smiech na sali. Po kilku sezonach sytuacja pewnie by sie wyklarowala, ustablizowala.
    Wtedy wszystko bylo robione na dziko.
    10 ekip to po prostu wiekszy produkt. Wiecej zuzla do sprzedania, wieksza wartosc marketingowa, atrakcyjnosc dla sponsorow, dla TV. Glosy kibicow sa podzielone, ale przeciez i tak zapelniali by trybuny podobnie jak teraz.

    10 druzynowa ekstraliga to bylaby sytuacja idealna, problem w tym, ze na ten moment niemozliwa do osiagniecia, a przynajmniej nie od razu.
    Generalnie ja juz jestem zmeczony grzebaniem w regulaminie i wole by zostalo tak jak jest - ot, wybrac jeden scenariusz na dlugie lata i sie go konsekwentnie trzymac.
    Natomiast 2012 nie bralbym jako powazny argument, to wszystko byla na wariata. Po za tym Mroczki itp znajdowali miejsce w skladach eligowych rowniez w obecnym systemie.

    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Jeżeli każdy lider, gwiazda trafi do zespołów 8, 9 i 10 to jestem za powiększeniem Ekstraligi. Bo nie chce oglądać drużyn 9 i 10, czy nawet 8 bez liderów tylko ze słabszymi zawodnikami, bo łomot byłby niemiłosierny. Dlatego KSM czy jakiś odpowiednik by się przydał, gdyby miało startować 10 drużyn. W każdej musiałby być jakiś lider, gwiazda by ta liga wyglądała atrakcyjnie, by mecze nie były tylko o pietruszkę.

    W Wawie żużlu nie ma i nie będzie. Ludzie na SGP w Wawie jadą dla lansu, strzelenia fotek, itp. Duża część kibiców jeździ z Torunia, Zielonej i innych ośrodków żużlowych w Polsce, a to sporo jednak ludu.
    To nie jest Puchar Polski, gdzie Lech czy Legia gra i w większości to kibice z Wawy bądź z Poznania i okolic.
    Jak był PP bez Legii to stadion pusty praktycznie. Przecież cała Polska kibicuje, cała polska interesuje się piłką. To dlaczego nie zapełniła stadionu narodowego w finale Pucharu Polski? Gdzie oni się podziali?

    Jednak przy SGP w Wawie jest duża różnorodność ludzi i kibiców z różnych ośrodków żużlowych w Polsce. Dlatego tam stadion zawsze się zapełnia i będzie zapełniał - w końcu to środek Polski, komunikacja najlepsza - czy z Lublina, Białegostoku, Poznania, Krakowa, Torunia czy Gdańska. Każdy może spokojnie w kilka godzin dojechać - w większości to 3-4 godzinki więc co to dla kibica żużlowego za problem?
    Niewazne czy liga ma 4,5 czy 18 zespolow. KSM nigdy juz nie powinien sie pojawic. NIGDY. Udowodnilismy juz to na tym forum.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Morciasz (15-03-2019)

  48. Powrót do góry    #1521
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,582
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Mnie się lepiej podoba dłuższy sezon z ligą 10-zespołową, tylko taki szablon trzeba wprowadzić na dłuższy okres, co najmniej na 5 lat, a lepiej na 10 i dopiero po tym czasie oceniać. Każda diametralna zmiana potrzebuje czasu na dojrzewanie, kluby muszą mieć czas na dostosowanie się do realiów. Ogólny poziom drużyn pewnie spadłby minimalnie, bo inaczej być nie może, ale większych różnic niż dzisiaj nie byłoby.
    I oczywiście po tysiąckroć NIE dla KSM, to antysportowe, antymotywacyjne i demoralizujące.

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi noc za jego przydatny post!

    Morciasz (15-03-2019)

  50. Powrót do góry    #1522
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Wiesz, z jednej strony sytuacje ktora mamy teraz (na ten moment optymalna) budowano latami, co sam przyznajesz, a 10 druzynowa elige skreslasz po jednym sezonie?
    Calym bledem bylo wlasnie idiotyczne podejscie. Zrobiono elige 10 zespolow na jeden, dwa sezony. Smiech na sali. Po kilku sezonach sytuacja pewnie by sie wyklarowala, ustablizowala.
    Wtedy wszystko bylo robione na dziko.
    W najnowszej historii 10-cio zespołowa Ekstraliga funkcjonowała tylko przez dwa sezony, więc siłą rzeczy odnoszę się do tego okresu. Inna sprawa, że w latach 92-99 to rozwiązanie też nie zrobiło specjalnej furory.

    10 ekip to po prostu wiekszy produkt. Wiecej zuzla do sprzedania, wieksza wartosc marketingowa, atrakcyjnosc dla sponsorow, dla TV. Glosy kibicow sa podzielone, ale przeciez i tak zapelniali by trybuny podobnie jak teraz.
    Obecne realia są takie, że rozszerzenie Ekstraligi na powrót wpuściłoby do niej masę przeciętniaków, których miejsce jest szczebel niżej. I ja wolę aby tam właśnie jeździli, ścigając się między sobą, tworząc przez to wyrównane i ciekawe widowiska, niż oglądać zagubionych w akcji gości, walczących heroicznie o to żeby w sezonie wygrać indywidualnie chociaż 5 wyścigów.

    10 druzynowa ekstraliga to bylaby sytuacja idealna, problem w tym, ze na ten moment niemozliwa do osiagniecia, a przynajmniej nie od razu.
    Eliga w 10 zespołów - a niżej? 12 zespołowa I liga? Bez play-offów? Żaden prezes aspirującego do awansu klubu nie zgodzi się na pozbawienie tych dwóch generujących największe zyski spotkań (a dla niektórych nawet trzech, bo baraże na torze pierwszoligowca z reguły przyciągają na stadion tłumy). Wygląda to zatem co najwyżej średnio, a alternatywą byłby chyba jeszcze gorszy format 10x6x6. Przypomina to zatem rzeźbienie w błocie.

    Generalnie ja juz jestem zmeczony grzebaniem w regulaminie i wole by zostalo tak jak jest - ot, wybrac jeden scenariusz na dlugie lata i sie go konsekwentnie trzymac.
    I przed 2014 wybrano taki scenariusz - 8-mio zespołowa liga, brak KSM-u, play-offy dla najlepszej czwórki, zacieśnienie współpracy z telewizją. Wytrwale go realizowano, dzięki czemu teraz mamy to co mamy. I ja nie widzę potrzeby aby to zmieniać.

  51. Powrót do góry    #1523
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,740
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie, nie ograniczę bo stan obecny jest, przy uwzględnieniu wszystkich aspektów, optymalny. Tak jak pisałem - w miarę wyrównana Ekstraliga, wyrównana I liga, która byłaby chyba najciekawsza w historii gdyby w Rzeszowie władzę sprawowali poważni ludzie, a nie cyrkowcy pokroju Nawrockiego i Janika. II liga również nie ma powodów do narzekań. Proces budowy takiego stanu rzeczy trwał latami i chęć zburzenia tego ot tak, w dodatku w imię dwóch spotkań więcej na własnym torze to moim zdaniem droga donikąd.
    Wyrównana ekstraliga, gdzie po sezonie zasadniczym prowadzący ma 29 punktów, a ostatni 10? W zeszłym sezonie 25 punktów - 8 punktów?

    Na czym polega ta optymalność wg Ciebie? Żużel kostnieje, coraz mniej dobrze wyszkolonych młodzieżowców, coraz mniej żużlowców, sztuczny cyrk objazdowy
    w postaci SGP i ci sami żużlowcy jeżdżący niedziela Polska, poniedziałek Anglia, wtorek Szwecja, środa Dania itp. Zamknięte rewiry. Jeżeli nie będzie więcej ośrodków, więcej żużlowców to to wszystko padnie. A w przypadku 8, czy 10 zespołowej ekstraligi nadal będziesz oglądał wszystkich najlepszych żużlowców.

    Dwie druzyny więcej w elidze to zasadnicza zmiana dla ca 10% drużyn w Polsce! To kilkunastu więcej żużlowców z dostępem do wyższych budżetów etc.


    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No absurd. Nie rozumiem jaki sens miało przytoczenie tej anegdoty.
    Bo nie każdy mecz musi być o coś, albo o medal, albo o spadek. To pokazuje myślenie niektórych osób z centrali. Bo obecny system generuje niepotrzebne napinki finansowe, które nie przekładają się na rozwój tej dyscypliny, a przekładają się na błędne koło nierealnych płac/punktówek/kredytów itp.


    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Dopóki będą to budżety realne, a nie wirtualne to spoko - wezmę to. W żużlu i tak jest za mało pieniędzy.
    Ile klubów ma realne budżety oparte o bilety, faktycznych sponsorów, sprzedaż gadżetów, patronaty mediowe/sprzedaż praw do transmisji, a ile opiera się o dziwne układy sponsorskie i dotacje miejskie typu 550.000 zł na walkę z alkoholizmem za wywieszenie 2 tabliczek na zawodach?


    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Ja wolę mecze do wyrzygania z Gorzowem, Lesznem i Zieloną niż świeżą krew w postaci Miruchy Jabłońskiego, Davidssona, Adamczewskiego, Mroczki czy Watta. Kwestia gustu. A z Wrocławiem miałeś sześć spotkań z uwagi na regulamin play-offów, a nie na 8-mio zespołową Ekstraligę.
    Mi się nudzi widzieć co roku te same nazwiska tylko w różnych układach. Wchodzi taka drużyna z niższej ligi i bierze zawodników z ekstraligi i spadkowicza i co roku widzimy to samo tylko, że w różnych układach. Nicki tu, Nicki tam, Łaguta tu, Łaguta tam, Hancock tu, Hancock tam itd itd


    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Warszawa, Świętochłowice, Wałbrzych, Szczecin. Spoko, jak już tak teoretyzujemy to możemy dać się porwać fantazji do końca, dopisać jeszcze Przemyśl, Olsztyn, Bytom i mamy format 10x10x10.
    Warszawa, Świętochłowice, Wałbrzych, Szczecin to miasta, gdzie przymierzano się w ostatnich latach do żużla. Brak żużla w Warszawie to skandal. Czy naprawdę zwiększenie ilosci drużyn w Polsce z 23 do 26 to takie kosmiczne, nierealne wyzwanie?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    polewaczka (14-03-2019)

  53. Powrót do góry    #1524
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,478
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    No to sie zgadzamy, bo ja tez nie widze sensu tego zmieniac, ale problem jest taki, ze trzeba miec jakis plan na rozwoj. Jak sie cos nie rozwija, to predzej czy pozniej padnie.
    Potrzebujemy wiecej pieniedzy w zuzlu - tu rowniez sie zgadzamy. Nie jestem pewien, czy tym co mamy bedziemy w stanie wycisnac jeszcze wiecej, raczej watpie.
    Oczywiscie eliga 10 zespolowa nie daje zadnej gwarancji zmiany tego stanu rzeczy, ale rozwazyc trzeba wszystkie opcje majace na celu ulepszenie produktu.

    Ligi nizej stanowia tutaj pewien problem, ale ten problem moze sie za chwile sam rozwiazac, patrzac na praktyki krakowskie, pilskie o Rzeszowie szkoda wspominac...
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  54. Powrót do góry    #1525
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-04-2016
    Postów
    1,118
    Kliknij i podziękuj
    143
    Podziękowania: 242 w 159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    I jeszcze jedno - od lat nie powstał żaden nowy ośrodek żużlowy. To, że nie ma żużla w Warszawie mimo środowiska, mimo SGP to ogromny kamyk do ogródka PZM. A chciałoby się mieć jeszcze żużel w Świętochłowicach, Wałbrzychu, czy może w Szczecinie. Czy SE SA lub PZM robi jakieś poważna działania w tamtą stronę? .
    W Wałbrzychu żużel istniał gdzieś w latach 50-tych i to własciwie byłoby na tyle. W czasach obecnych powstał wprawdzie klub motorowy ale skupił się głównie na enduro. Trzy lata temu miał powstać tor żużlowy ale do tej pory ni widu ni słuchu i raczej nie powstanie. Kilka lat temu grupa dzieciaków 9-10 letnich z tego klubu wygrywała wprawdzie zawody na minitorach ale teraz jest cisza. Ani SE ani PZM nic tu w tej sprawie nie zrobi bo wszystko rozbija się o kasę. Po upadku kopalń nie ma klimatu w tym mieście dla sportu. Wystarczy popatrzeć w jakim miejscu jest kopana, siatka czy kosz czyli dyscypliny które w latach 80-90tych liczyły się w kraju. A żużel? Zainteresowanie jest bo trochę ludzi z Wałbrzycha i okolic jeździ w miarę regularnie na Spartę i pewnie jakby taki klub żużlowy powstał na miejscu to byliby zadowoleni. Ale niestety nie ma na co liczyć.

  55. Powrót do góry    #1526
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Czy jest ktoś w stanie zweryfikować wtorkowy artykuł najmarniejszego ze znanych nam dziennikarzy jakoby Prezes Terminski chciał oddelegowac A. Kruzynskiego do pracy w BSI?
    Jak mnie się tylko zdawało, że coś takiego przeczytałem to z góry przepraszam. Różne rzeczy po ludziach chodzą a to by jakieś takie nielogiczne było.

  56. Powrót do góry    #1527
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,767
    Kliknij i podziękuj
    2,849
    Podziękowania: 2,433 w 1,281 postach
    oczywiscie, ze byl. Na nasze szczęście, Polak ma małe szanse na takie stanowisko
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  57. Powrót do góry    #1528
    Stały bywalec Awatar STRZELBA POWER
    Dołączył
    17-10-2015
    Postów
    990
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 405 w 225 postach
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Czyli jak miałoby to wyglądać? Jakiś nieopierzony junior do składu i od początku za niego Jholder? Jeśli wszyscy coś jechaliby, to no problem, ale przy słabszym dniu jakiegoś zawodnika, to nie ma manewru, juniorzy nie nadają się na zastępstwo. Choć nie raz takie wysłąnie pod ścianę, robi dobrze zawodnikom, jak muszą, to jadą.
    Paradoksalnie w 2018r kiedy wypadł Holta i każdy miał "swoje" biegi to Toruń zaczął jakieś punkty zdobywać. A ten brak manewru to mit i bujda na resorach. Jak ktoś ma słabszy dzień i jest w plecy to są taktyczne. A dobry zawodnik pod "ósemką" jest problematyczny, no bo co? Zmienisz komuś po jednym słabszym biegu? A może dasz mu drugą szansę? A jak mu dasz i zawiedzie to zmienisz go w 3 starcie i wprowadzisz zawodnika z "8" w połowie meczu? A może ustalisz przed meczem że będą zmiany? To wtedy się licz ze spiną jaka była chociażby w Lesznie, gdzie Przedpełski strzelił focha i nie przyjechał.

    A co do samego Holty to jest żużlowy dziadek. Zachowanie klubu, jak i to co się dzieje w mediach przypomina mi sytuację sprzed paru lat z Sullivanem. Nikt nic nie wie ale każdy mądry, a klub też mataczy i nie powie wprost.

  58. Powrót do góry    #1529
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach

    icon20.gif

    Panie Termos ! Baran (Karol) dzis Panu zwial. Trza teraz szukac Oskara Ajtnera Golloba w Zjednoczonych Emiratach czy tez w innym Omanie. To obecnie jedyny wolny do wziecia, godny zastapienia Holty zawodnik (Polak)
    A mowilismy. Czasem warto posluchac kibicow.

  59. Powrót do góry    #1530
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,797
    Kliknij i podziękuj
    584
    Podziękowania: 763 w 441 postach
    Cytat Zamieszczone przez STRZELBA POWER Zobacz posta
    Paradoksalnie w 2018r kiedy wypadł Holta i każdy miał "swoje" biegi to Toruń zaczął jakieś punkty zdobywać. A ten brak manewru to mit i bujda na resorach. Jak ktoś ma słabszy dzień i jest w plecy to są taktyczne. A dobry zawodnik pod "ósemką" jest problematyczny, no bo co? Zmienisz komuś po jednym słabszym biegu? A może dasz mu drugą szansę? A jak mu dasz i zawiedzie to zmienisz go w 3 starcie i wprowadzisz zawodnika z "8" w połowie meczu? A może ustalisz przed meczem że będą zmiany? To wtedy się licz ze spiną jaka była chociażby w Lesznie, gdzie Przedpełski strzelił focha i nie przyjechał.

    A co do samego Holty to jest żużlowy dziadek. Zachowanie klubu, jak i to co się dzieje w mediach przypomina mi sytuację sprzed paru lat z Sullivanem. Nikt nic nie wie ale każdy mądry, a klub też mataczy i nie powie wprost.
    Tak strzelił focha i nie przyjechał. Najzwyczajniej został wywalony ze składu przez władze najwyższe. Żeby jechać pełnym składem z silnym zawodnikiem pod 8 to trzeba mieć naprawdę wiele rzeczy ustalonych a menadżer musi mieć autorytet wśród wszystkich zawodników. W zeszłym roku w Toruniu to bida z nędza pod tym względem i chyba najgorszy menadżer jakiego można sobie wymyśleć.

    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Panie Termos ! Baran (Karol) dzis Panu zwial. Trza teraz szukac Oskara Ajtnera Golloba w Zjednoczonych Emiratach czy tez w innym Omanie. To obecnie jedyny wolny do wziecia, godny zastapienia Holty zawodnik (Polak)
    A mowilismy. Czasem warto posluchac kibicow.
    Nie śledzę tego co sie dzieje w tym wspaniałym teamie ale czy ktoś jest niedysponowany. Czyżby został zakontraktowany zawodnik, który może być niezdolny do jazdy?

    Cytat Zamieszczone przez sth Zobacz posta
    "Wielu kibiców twierdzi, że błędem było oddanie do Włókniarza Pawła Przedpełskiego. - Oczywiście, że lepszą inwestycją dla klubu jest mieć zawodnika, który ma przed sobą jakąś perspektywę, niż takiego, który jest u zmierzchu swojej kariery. W klubie podjęto jednak inną decyzję, za którą ktoś tam chyba odpowiada. Myślę, że w tej sytuacji należy zaufać intuicji Jacka Frątczaka - przyznał Sawina".

    Do potwierdzenia intuicji Frątczaka potrzebna jest teraz tylko w miarę dobra postawa Pawła we Włókniarzu.
    Intuicja Frątczaka, dobre sobie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •