Strona 86 z 168 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,826 do 3,870 z 7533

Wątek: Apator Torun 2018 - watek klubowy

  1. Powrót do góry    #3826
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Brawa się Danielowi należą jak psu szynka. Na lubianym torze w Lesznie po brąz przynajmniej .

  2. Powrót do góry    #3827
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,733
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,331 w 698 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Brawa się Danielowi należą jak psu szynka. Na lubianym torze w Lesznie po brąz przynajmniej .
    A Pawełek 5 pkt i same ciury za sobą... żeby tylko za sobą. Kryzys trwa...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  3. Powrót do góry    #3828
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,924
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Ciekawe czy byl z siebie zadowolony.Choc tak umiarkowanie,bo przeciez awansu nie ma.

    ps.
    Zupinski,Nizgorski,Bartkowiak scigali sie na 250cm³.
    Jakis komentarz czy tylko swoich krytykujemy?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2018 o 09:41
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. Powrót do góry    #3829
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Co tu komentować? Kolejna wymyślona przez FIM rywalizacja z d... wzięta.
    Zawody tak (po)ważne jak Mistrzostwa Świata Mojego Osiedla w jeżdzie wózkiem w markecie *********(tu była reklama).
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  5. Powrót do góry    #3830
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,422
    Kliknij i podziękuj
    7,720
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    No nie do konca Semen. Te twoje osiedlowe wyscigi wozkow sklepowych bym akurat chetnie obejrzal..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Semen (07-07-2018)

  7. Powrót do góry    #3831
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Zupinski,Nizgorski,Bartkowiak scigali sie na 250cm³.
    Jakis komentarz czy tylko swoich krytykujemy?
    Po co krytykować poszczególnych zawodników jak można od razu całym zawodom pocisnąć

  8. Powrót do góry    #3832
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Nabijasz się , ale taka jest prawda.

    1)W tym sezonie rozgrywa się:

    IME (SEC)
    IMEJ
    MEP
    IPE 125cm3
    DMEJ
    IPE 250cm3
    IPE 85cm3
    IPE U-19
    PEP U-19

    DMŚJ
    IMŚJ 250cm3

    Nie za dużo tego?!

    Niedługo będzie więcej imprez mistrzowskich niż żużlowców.

    2) Jaki sens mają zawody, w których rywalizują zawodnicy startujący na co dzień w 500cm3 w zamożnych(jak na żużel) klubach, mający wsparcie sponsorów indywidualnych i klubowych z chłopcami, którzy jeżdżą na 250cm3 i to tylko dzięki swoim rodzinom.

    3) Ile kosztuje toruńską społeczność taka impreza? Jak ma się to do korzyści szkoleniowych toruńskiego żużla?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  9. Powrót do góry    #3833
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    2) Jaki sens mają zawody, w których rywalizują zawodnicy startujący na co dzień w 500cm3 w zamożnych(jak na żużel) klubach, mający wsparcie sponsorów indywidualnych i klubowych z chłopcami, którzy jeżdżą na 250cm3 i to tylko dzięki swoim rodzinom.

    3) Ile kosztuje toruńską społeczność taka impreza? Jak ma się to do korzyści szkoleniowych toruńskiego żużla?
    Być może taki żeby kilku z tych zawodników, jak to ująłeś, rywalizujących na 250cc tylko dzięki swoim rodzinom, miało szansę dać znać o sobie, dzięki czemu zdobędą sponsorów umożliwiających im start w dorosły żużel? Wiadomo, że taki Żupiński czy Bartkowiak, poza ewentualnymi medalami, nic z tego typu zawodów nie wyniosą, ale poza nimi jechało w nich ponad dziesięciu innych chłopaków. Poza Hjerrildem, który też ma 16 lat to z bardzo fajnej strony zaprezentowali się między innymi Rew, Ernst czy po raz drugi z rzędu Hellstrom-Bangs, a więc 15-latkowie. Fajne momenty miał też 14-letni Palin chociaż odniosłem wrażenie, że dość mocno niedomagał sprzętowo. Być może któryś z nich za kilka lat będzie rywalizował o medale IMŚJ na 500cc i nie za bardzo rozumiem dlaczego mielibyśmy odbierać im szansę zaprezentowania się w takich imprezach jak wczorajsza.

    Co do kosztów to ja ich nie znam, pytaj organizatorów.

    Jeśli zaś chodzi o mnogość imprez to tutaj też czegoś nie rozumiem. Z jednej strony narzekanie, że organizuje się eventy tylko dla gwiazd i wszystko (SGP, SEC, IMŚJ, IMME, mecze międzypaństwowe) objeżdża wąskie grono powtarzających się w kółko tych samych nazwisk, a jak do życia powoływane są turnieje w domyśle dla drugiego, a nawet trzeciego garnituru zawodniczego to kwitowane to jest... narzekaniem, bo zawodów będzie za dużo. Spoko, można i w ten sposób tylko nie wiem czemu ma to służyć.

  10. Powrót do góry    #3834
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,113
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Bo tu chodzi o to, żeby sobie ponarzekać.
    Z jednej strony Semen ubolewa nad kurczącym się speedwayem, a z drugiej krytykuje, gdy jest coraz więcej imprez. Tym bardziej, że w tym przypadku mówimy o narybku, a więc im więcej tym lepiej. Taka życiowa postawa po prostu.

  11. Powrót do góry    #3835
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Obaj nie rozumiecie sedna sprawy.

    Hitman to, że jest więcej zawodów byłoby fajne gdyby nie to że to nie przekłada się na powstrzymanie tego kurczenia się. Ponadto zaczyna się w gronie młodych robić podobne kiszenie się we własnym sosie jak czołowki w GP i najsilniejszych ligach.
    Najpierw rozwój poprzez minimalizację kosztów, szkolenie, pomoc krajom w których żużel umiera, a potem jak będzie szerokie grono zawodników można wymyślać dodatkowe formy rywalizacji, bez szafowania tytułami mistrza globu.

    zabovsky mogli się pokazać OK, ale to nie musi nazywać się od razu mistrzostwami świata, o których nawet w Toruniu mało kto wiedział, że o kosztach nie wspomnę.

    To na co zwracacie jest prawdą, ale to jest zabieranie się do sprawy za przeproszeniem od dupy strony...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 07-07-2018 o 18:04
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  12. Powrót do góry    #3836
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,113
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Nie obraź się Semen, ale takie głupoty wypisujesz, że naprawdę głowa boli. To co wg Ciebie, jeśli nie więcej różnego rodzaju zawodów (w tym przypadku nastolatków) ma powodować popularyzację tego sportu?

    Wiedzę o speedwayu być może masz ogromną, ale szukanie dziury w całym na każdym kroku z Twojej strony naprawdę czasami (jak w tym przypadku) jest komiczne.

    Niby wytykamy tym naszym władzom żużlowym wiele błędów, ale całościowo Ekstraliga i I liga w ciągu kilku ostatnich lat naprawdę poszła w praktycznie każdym aspekcie mega do góry. Za rok będziemy mieli w tv wszystkie mecze danej kolejki. Ja pamiętam, jak za gówniarza czekałem do 23 w niedzielę, bo Polsat robił retransmisję 1 meczu. Doceńmy co mamy, bo jak się tak pamięcią sięga lata wstecz, to naprawdę teraz jest bajka pod tym względem.

  13. Powrót do góry    #3837
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Dalej nie rozumiesz, nawet nie próbujesz zrozumieć tego co wytykam co krok.

    Popularyzacja? K...... jaka popularyzacja jak nawet w Toruniu mało kto wiedział,że rozgrywane mają być MŚ.
    Zresztą jak to popularyzacja w Toruniu czy ogólnie mówiąc w Polsce, Europie, na świecie? Żadna, taka jest bolesna prawda.

    Ligi poszły mega w górę, medialnie, finansowo i na tym koniec, a najsmutniejsze jest to, że te pieniądze (m.in. od Tv) są przeżarte, przepite przez działaczy i wąską grupę zawodników. Ile z tego skapnęło na szkolenie? Nic, albo tyle co nic.

    Te ligi to kolosy na glinianych nogach, ale fakt, że piniądz się kręci.
    Za parę lat będziesz miał liczne grono zawodników około pięćdziesiątki i praktycznie zero świeżej krwi.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 07-07-2018 o 19:46
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Rysiek (08-07-2018), Staleczka 3 (08-07-2018)

  15. Powrót do góry    #3838
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,480
    Kliknij i podziękuj
    1,694
    Podziękowania: 4,342 w 3,130 postach
    Za parę lat będziesz miał liczne grono zawodników około pięćdziesiątki i praktycznie zero świeżej krwi.
    To prawda. I jedynym rozwiązaniem tego problemu jest to aby szefowie speedwaya ze Szwecji, Anglii, Polski, usiedli do stołu i stopniowo, rok do roku, ograniczali zawodnikom ilość lig. Tak aby np. w ciągu kilku lat, dojść do sytuacji kiedy jeden zawodnik będzie mógł startować tylko w jednym klubie. Dzisiaj widzimy, że szkolenie jest bardzo drogie, i zbyt szybko pozbywamy się zawodników którzy kończą wiek juniora. A oni kończą kariery bo nie ma dla nich miejsca w klubach I i II ligi. I tak będzie dopóty pojedynczy zawodnicy będą obskakiwać po 2,3 lub nawet cztery ligi.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Ali_G (08-07-2018), Semen (07-07-2018), Staleczka 3 (08-07-2018), pawko.trn (10-07-2018)

  17. Powrót do góry    #3839
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Za parę lat będziesz miał liczne grono zawodników około pięćdziesiątki i praktycznie zero świeżej krwi.
    Za parę, tzn za ile? Napisz, to sprawdzimy
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  18. Powrót do góry    #3840
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    G.Walasek będzie miał 47 lat za 5 lat
    N.Pedersen będzie miał 47 lat za 6 lat
    R.Holta będzie miał 47 lat za 2 lata
    P.Protasiewicz będzie miał 47 lat za 4 lata
    A.Jonsson będzie miał 47 lat za 9 lat
    H.Andersen będzie miał 47 lat za 9 lat
    R.Okoniewski będzie miał 47 lat za 9 lat
    G.Hancock ma 48 lat
    T.Jędrzejak będzie miał 47 lat za 8 lat
    J.Franc będzie miał 47 lat za 8 lat
    B.Pedersen będzie miał 47 lat za 7 lat
    Dm.Baliński będzie miał 47 lat za 6 lat
    S.Ułamek będzie miał 47 lat za 4 lata
    M.Puszakowski będzie miał 47 lat za 7 lat

    Wybierz sobie jaka cezura czasowa Ci odpowiada.
    Oczywiście niektórzy z nich skończą karierę, ale na dobrą sprawę każdy z nich o ile będzie miał zdrowie i chęci bez problemu znajdzie zatrudnienie za te ... lat.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  19. Powrót do góry    #3841
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    zabovsky mogli się pokazać OK, ale to nie musi nazywać się od razu mistrzostwami świata, o których nawet w Toruniu mało kto wiedział, że o kosztach nie wspomnę.
    Nie musi ale może - co w tym złego? Serio wygląda to na czepianie się dla czepiania.

    A tę listę to w ogóle nie wiem czy traktować na poważnie - serio uważasz, że chociaż połowa z nich dotrwa do tych 47 lat?

  20. Powrót do góry    #3842
    Użytkownik
    Dołączył
    21-03-2012
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 26 w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Dalej nie rozumiesz, nawet nie próbujesz zrozumieć tego co wytykam co krok.

    Popularyzacja? K...... jaka popularyzacja jak nawet w Toruniu mało kto wiedział,że rozgrywane mają być MŚ.
    Zresztą jak to popularyzacja w Toruniu czy ogólnie mówiąc w Polsce, Europie, na świecie? Żadna, taka jest bolesna prawda.
    No dobra, to skoro to nie była popularyzacja to lepiej żeby juniorzy w ogóle nie jeździli? Czy jak?

  21. Powrót do góry    #3843
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Nawet przez myśl mi to nie przeszło.
    Niech jeżdżą,niech jeżdżą jak najwięcej, ale nie na takich zasadach.
    Nie w turniejach, które nazywa się MŚ tylko po to żeby ludzie z FIM-u swoje wyciągnęli,
    a miejscowi działacze udawali, że nie wiadomo jaką pracę wykonują.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie musi ale może - co w tym złego? Serio wygląda to na czepianie się dla czepiania.

    A tę listę to w ogóle nie wiem czy traktować na poważnie - serio uważasz, że chociaż połowa z nich dotrwa do tych 47 lat?
    1) Nie,nie czepiam się, jestem (tak mówi mi wielu)po prostu bardzo krytyczny w sprawach, które leżą mina sercu.

    2) Tak, myślę, że żużel idzie w tę stronę. Coraz łatwiejsze tory, coraz droższy sprzęt , wymogi tv i reklamodawców oraz wiele innych czynników powodują, że średnia wiekowa będzie szła mocno w górę.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 08-07-2018 o 00:53
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  22. Powrót do góry    #3844
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1) Nie,nie czepiam się, jestem (tak mówi mi wielu)po prostu bardzo krytyczny w sprawach, które leżą mina sercu.

    Sam Fratczak po ostatnim zwycięstwie stwierdził, że do sukcesu w dużej mierze przyczyniła się spora ostatnio internetowa krytyka że strony kibiców.

    W sumie na Facebooku także swoje cegiełki moja skromna osoba do tego dokładala. Było mi troche przykro, gdy część kibiców nazywała mnie kibicem sukcesu.....ale ......warto było

  23. Powrót do góry    #3845
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,924
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Obaj nie rozumiecie sedna sprawy.

    Hitman to, że jest więcej zawodów byłoby fajne gdyby nie to że to nie przekłada się na powstrzymanie tego kurczenia się. Ponadto zaczyna się w gronie młodych robić podobne kiszenie się we własnym sosie jak czołowki w GP i najsilniejszych ligach.
    Najpierw rozwój poprzez minimalizację kosztów, szkolenie, pomoc krajom w których żużel umiera, a potem jak będzie szerokie grono zawodników można wymyślać dodatkowe formy rywalizacji, bez szafowania tytułami mistrza globu.

    zabovsky mogli się pokazać OK, ale to nie musi nazywać się od razu mistrzostwami świata, o których nawet w Toruniu mało kto wiedział, że o kosztach nie wspomnę.

    To na co zwracacie jest prawdą, ale to jest zabieranie się do sprawy za przeproszeniem od dupy strony...
    Wszystko zaczelo sie od mojego wpisu,wiec moze wyjasnie.

    Z calym szacunkiem Semen,ale wycofales sie rakiem.
    Czego dotyczyl moj wpis?
    Na pewno nie organizacji tych zawodow a starcie w nich
    zawodnikow ktorzy juz z powodzeniem smigaja na 500-tkach.
    Byles jednym z najglosniej krzyczacych,ze Zabik puszczajac
    w takich zawodach Turowskiego czy Kopcia robi im krzywde.
    Wlasciwie wszyscy sie z tym zgodzili,bo to w sumie prawda.
    Ktos dodal,ze chodzi o kase z magistratu,medale ktorymi sie mozna pochwalic.
    Spodziewalem sie ,ze podobnie postapisz w przypadku Zupinskiego,Nizgorskiego
    i Bartkowiaka.
    Zamiast krytyki sztabow szkoleniowych i ich samych,skupiles sie na
    organizatorach.
    Nie kupuje tego,ale widocznie w tym przypadku swoje smierdzi bardziej niz czyjes.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #3846
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Przyznam szczerze, że nie rozumiem o co Ci chodzi.
    Nie wycofałem się rakiem, po prostu nie odpowiedziałem na twój wpis.
    No, bo jak mam oceniać poszczególnych zawodników skoro nie widziałem zawodów?
    Skrytykowałem same zawody i udział w nim tych, którzy startują już w zawodach 500cm3 czyli Bartkowiaka i Żupińskiego tak jak wcześniej udział w tego typu zawodach Turowskiego i IKS-a.
    Tyle...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Powrót do góry    #3847
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,924
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Nie chce mi sie odkopywac wpisow dotyczacych Zabika i startow Turosia w takich zawodach,ale fala krytyki byla olbrzymia i to skierowana ad personam.
    Tutaj skupiles sie bardziej na sensie rozgrywania takich zawodow,nic o trenerach ktorzy wysylaja takiego Zupinskiego do scigania sie z dziecmi,ale ok.
    Niech bedzie,ze skrytykowales...tak jak wczesniej.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #3848
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    G.Walasek będzie miał 47 lat za 5 lat
    N.Pedersen będzie miał 47 lat za 6 lat
    R.Holta będzie miał 47 lat za 2 lata
    P.Protasiewicz będzie miał 47 lat za 4 lata
    A.Jonsson będzie miał 47 lat za 9 lat
    H.Andersen będzie miał 47 lat za 9 lat
    R.Okoniewski będzie miał 47 lat za 9 lat
    G.Hancock ma 48 lat
    T.Jędrzejak będzie miał 47 lat za 8 lat
    J.Franc będzie miał 47 lat za 8 lat
    B.Pedersen będzie miał 47 lat za 7 lat
    Dm.Baliński będzie miał 47 lat za 6 lat
    S.Ułamek będzie miał 47 lat za 4 lata
    M.Puszakowski będzie miał 47 lat za 7 lat

    Wybierz sobie jaka cezura czasowa Ci odpowiada.
    Oczywiście niektórzy z nich skończą karierę, ale na dobrą sprawę każdy z nich o ile będzie miał zdrowie i chęci bez problemu znajdzie zatrudnienie za te ... lat.
    No z tym "każdy" to wysoce przesadzone. Ponad połowa wymienionych zawodników jeździ w 2 lidze i raczej sukcesywnie spada. Puszakowskiego pominę z litości Zresztą, to są dwa różne aspekty. Bo generalnie wydłuża się kariera w żużlu i nie tylko w żużlu, ale i w sporcie w ogóle. Większy profesjonalizm, świadomość i można dłużej cisnąć.

    Ale ja tam widzę, że co roku wpada świeża krew i miesza. Czy brak tych w/w zawodników jakoś mocno dotknąłby żużel?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  27. Powrót do góry    #3849
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie widze problemu, zeby zawodnicy jezdzili do 50. Inne metody leczenia, wieksze zarobki i motywacja, stosunkowo mniejsza ilosc tragicznych wypadkow. To wszystko jeszcze za Huszczy bylo mzonka, zatem teraz Okoniewskie i Jedrzejaki beda korzystay ile wlezie i mnie to wcale nie przeszkadza.

  28. Powrót do góry    #3850
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,422
    Kliknij i podziękuj
    7,720
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    I najwazniejsze - latwiejsze tory.

    Duzo lepsze szkoleniowo byloby wybrac jakas kadre krajowa takich mlodzikow i zamiast organizowac takie zawody w Toruniu to wyslac ich na turniej z kolegami w podobnym wieku gdzies na torze w Danii, potem w UK, potem w Szwecji, Niemczech, nawet na Ukrainie.
    A niech poczuja czym jest ten sport, ciagle podroze, a gwarantuje, ze szybciej sie wykrusza ci, ktorzy i tak po skoncznieu 21 lat by skonczyli kariery, a na ich miejsca wskocza ci, ktorym sie chce.
    Niech to beda nawet jakies luzne test-mecze.

    No bo po co komu taki tytul? Ja kompletnie nie kupuje wersji, ze ktos dzieki temu moze znalezc sponsora. O sponsora to sie trzeba bardziej postarac niz tylko pojezdzic pare kolek na twardej jak stol MA.

    O tym turnieju to nawet ciezko znalezc info, ze sie odbyl. To na pewno zacheca potencjalnych dawcow pieniedzy..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Semen (08-07-2018)

  30. Powrót do góry    #3851
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,301
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,360 w 1,670 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    No bo po co komu taki tytul?
    Zapytaj 14-15 letniego dzieciaka, który wygrał takie zawody "na co ci taki tytuł chłopcze". Obstawiam, że dla niego coś to jednak znaczy.

    A informacje o wynikach tych zawodów były na SF, PS i innych tego typu portalach. Może zabrakło wzmianki na łamach L'Equipe czy La Gazetty dello Sport, ale w przypadku żużla to raczej nic nowego.

  31. Powrót do góry    #3852
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,422
    Kliknij i podziękuj
    7,720
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    no obecnie ciezko znalezc wyniki, chociaz przyznaje, ze jakos bardzo sie nie staralem. No, ale pisalem w kontekscie teggo pokazania dla sponsorow..

    A to ze dla dzieciaka to cos znaczy to ja nie neguje. Ale z drugiej strony, jakikolwiek turniej, w jakiejkolwiek dziedzinie by sie nie wymyslilo, to dla wygranego bedzie cos znaczyl. Ale chyba nie o to chodzi.

    Jestem pewien, ze to wygrywanie swego czasu przez Turowskiego z dzieciakami, tez cos dla niego znaczylo
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  32. Powrót do góry    #3853
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To prawda. I jedynym rozwiązaniem tego problemu jest to aby szefowie speedwaya ze Szwecji, Anglii, Polski, usiedli do stołu i stopniowo, rok do roku, ograniczali zawodnikom ilość lig. Tak aby np. w ciągu kilku lat, dojść do sytuacji kiedy jeden zawodnik będzie mógł startować tylko w jednym klubie. Dzisiaj widzimy, że szkolenie jest bardzo drogie, i zbyt szybko pozbywamy się zawodników którzy kończą wiek juniora. A oni kończą kariery bo nie ma dla nich miejsca w klubach I i II ligi. I tak będzie dopóty pojedynczy zawodnicy będą obskakiwać po 2,3 lub nawet cztery ligi.

    1. To po pierwsze.
    2. Po drugie- czas przestawić część żużla na silniki dwu zaworowe.
    Koszty szkolenia i rozwoju zawodników do 18 lat jest bardzo wysoki.
    W Polsce może i dają niektórzy radę bo większość sponsorów wie co to jest speedway ale
    we Francji, Słowenii czy nawet Czechach jest z tym coraz gorzej.

    Gdyby młodzież zaczynała na takich w miarę tanich silnikach, to można liczyć,że napływ nowych, utalentowanych zawodników byłaby
    dużo większa i za kilka lat można by mówić o reprezentacji Francji czy Słowenii w kontekście DPŚ a nie jakiś par.

    3.W speedwayu od kiedy zaczął sie niczym nieograniczony wyścig "zbrojen" nastąpiło ogromne rozwarstwienie. Teraz tylko w Polsce najlepsi zawodnicy zarabiają tyle aby kupić najlepszy sprzęt. Średniaków już na to nie stać i dlatego mamy tak małą rotację na szczeblu GP czy SEC.

    Czas najwyższy powołać do życia FORMUŁĘ 2 , w której będzie dozwolona jazda na silnikach dwu zaworowych z ograniczeniem tuningowania.
    Najlepsi z F2 mogliby przechodzić do F1 i odwrotnie albo jeździć w obu.
    Federacje poszczególnych krajów mogłyby decydować , które ligi jadą w F1 a które niżej.
    Szkolenie by ruszyło w wielu krajach , bo koszty by radykalnie spadły.
    To ważne szczególnie w takich krajach, gdzie nikt nie może liczyć na sponsorów.
    Poza tym ci biedniejsi też mogliby zostać IMŚ ale w F2.

  33. Powrót do góry    #3854
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Ta, a w NBA zakazać za wysoko skakać. W piłce nożnej za szybko biegać.
    Bez kitu, tych wizjonerów jakichś zmian i smęcenia o domniemanym upadku (które gdyby chociaż trochę wspólnego z prawdą miały, to już dawno byłoby po tymże upadku) to już nie da się czytać, aż agresję to powoduje. Zrozumcie, że to jest sport motorowy, elitarny i takim będzie i ma być.

    Just enjoy. Zamiast szukać jakichś recept, zmian, innych gówno-pomysłów i przemyśleń.

    Ta mała rotacja, to jak została wyliczona? Kiedy ktoś ostatnio obronił tytuł IMŚ? Na którym miejscu w klasyfikacji GP są mistrz i vicemistrz świata, a na którym Łaguta? Toż to jakieś bzdury, pojęki starej baby. Ja tam naprawdę nie miałbym problemu, gdyby tego sportu nie było, ale nie widzę problemów, obiektywnie patrząc, żeby działo się w nim cokolwiek złego. Wręcz przeciwnie.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-07-2018 o 21:23
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  34. Powrót do góry    #3855
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie chce mi sie odkopywac wpisow dotyczacych Zabika i startow Turosia w takich zawodach,ale fala krytyki byla olbrzymia i to skierowana ad personam.
    Tutaj skupiles sie bardziej na sensie rozgrywania takich zawodow,nic o trenerach ktorzy wysylaja takiego Zupinskiego do scigania sie z dziecmi,ale ok.
    Niech bedzie,ze skrytykowales...tak jak wczesniej.
    Nie tak jak wcześniej!!!
    Skrytykowałem w wątku toruńskim, a teraz podobnie wskazuję na ten problem, ale nie rozwijam tematu szczegółowo, personalnie, z prostej przyczyny, bo to dalej wątek toruński, a i moja wiedza na tematy gorzowskie(Bartkowiak) i gdańskie(Żupiński) jest zbyt mala.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Zapytaj 14-15 letniego dzieciaka, który wygrał takie zawody "na co ci taki tytuł chłopcze". Obstawiam, że dla niego coś to jednak znaczy.
    Nikt nie neguje tego, że ten dzieciak będzie to przeżywał! Niech się cieszy.
    Problem w tym, że to nie ma wymiernej wartości dla rozwoju tej dyscypliny.
    Z pewnością wiesz kto to jest Gaetan Stella, to pomyśl co zawody w których brylował wniosły do młodzieżowego żużla, jego popularności np. we Francji,nie mówiąc o Europie czy świecie.

    Buszmen to że kompletnie nie wiesz jak przedstawia się sytuacja żużla na świecie, czyli w Europie i Australii, nie zwalnia Cię od myslenia. Przykład z NBA jest naprawdę niskich lotów,a zdania:

    Ja tam naprawdę nie miałbym problemu, gdyby tego sportu nie było, ale nie widzę problemów, obiektywnie patrząc, żeby działo się w nim cokolwiek złego. Wręcz przeciwnie
    nie pasują do kogoś kto ma niezłe rozeznanie w tym sporcie.

    EDIT: Sport elitarny to może i byłby, gdyby żużloki jeździli na silnikach wielkich koncernów motoryzacyjnych, a nie klepanych np. w Cierpicach pod Toruniem. Nie rób sobie jaj z tą elitarnością. Proszę!
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 08-07-2018 o 22:24
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  35. Powrót do góry    #3856
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Dobra to ustalcie w końcu datę, kiedy żużel padnie i chętnie to sprawdzę. Jehowi mniej końców świata wieścili niż Wy upadków żużla.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-07-2018 o 22:49
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  36. Powrót do góry    #3857
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Padnie jako sport,a nie że w ogóle nikt nie będzie kręcił kółek, to dla uściślenia.
    Jako sport to już prawie jest trupem... bliżej mu do szoł niż do sportu.

    ...a tak na spokojnie: Nie widzisz róznicy między tym czym był żużel jakieś 15-20 lat temu, a tym czym jest teraz?
    Powinieneś widzieć, bo nastolatkiem nie jesteś.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Powrót do góry    #3858
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    No w porównaniu do tego, co było 15-20 lat temu, różnica jest raczej na plus.
    Lepsze stadiony, tory, więcej pieniędzy. Nie wiem co takiego świetnego było np. w 1998 roku, a nie ma tego teraz? Liga angielska na pewno straciła (Polska za to mega progres), ale to akurat przez tego typu pomysły jak te wyżej i nieustanne mieszanie w regulaminach.

    czyli za ile lat padnie? 10? 20? 50? 200?

    No ale bliżej show niż sportu to bardzo enigmatyczne pojęcie. Czy np. MMA jako sport jest trupem?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-07-2018 o 23:01
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  38. Powrót do góry    #3859
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Sorry, bez urazy, ale wychodzio na to że jesteś klientem, który kupuje gówno w pazłotku i tego nie widzi.
    Progres , bo co? Bo jest jej wiecej w tv, bo budżety są wieksze?
    To tylko zewnętrznie, przekładając na relacje damsko-męskie:
    Starzejąca się baba,nawet jak się wymaluje,wstrzyknie botox i przygasi światło dalej będzie starą, z roku na rok coraz starszą babą.
    Tobie to pasuje OK, o gustach ponoć się nie dyskutuje. Mnie takie atrakcje nie podniecają.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Czy np. MMA jako sport jest trupem?
    Nigdy nie było, nie jest i nie będzie sportem, to szoł tak jak i twoj ulubiony wrestlig.Zwykły produkt tak jak chińskie tenisówki.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Powrót do góry    #3860
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2018
    Postów
    329
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 60 w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ta, a w NBA zakazać za wysoko skakać. W piłce nożnej za szybko biegać.
    Bez kitu, tych wizjonerów jakichś zmian i smęcenia o domniemanym upadku (które gdyby chociaż trochę wspólnego z prawdą miały, to już dawno byłoby po tymże upadku) to już nie da się czytać, aż agresję to powoduje. Zrozumcie, że to jest sport motorowy, elitarny i takim będzie i ma być.
    To może, skoro jest to sport motorowy, porównuj z innymi sportami motorowymi a nie z NBA, czy piłką nożną, co? Ile masz klas w crossie? Ile masz klas w wyścigach torowych? Ile masz klas w rajdach?

  40. Powrót do góry    #3861
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Powiedz to Różalowi xD

    Jesteś idealistą. Komercja w sporcie jest niezbędnym dodatkiem. Bez tejże komercji, to wszystko faktycznie padnie, bo uwierz, że gdybyś serwował żużel w opakowaniu z lat 90-tych to na stadionie znalazłoby się może z 50 osób. Nie tylko żużel. Dotyczy to wszystkich atrakcji, sportów, czegokolwiek...

    Cytat Zamieszczone przez stefanwons Zobacz posta
    To może, skoro jest to sport motorowy, porównuj z innymi sportami motorowymi a nie z NBA, czy piłką nożną, co? Ile masz klas w crossie? Ile masz klas w wyścigach torowych? Ile masz klas w rajdach?
    No dobre, to zróbmy klasy. I zlikwidujmy wtedy ligi. Nie wiem jaki sens mają w żużlu jakieś klasy? Chyba, że chcesz w GP puszczać na 600-tkach i w górę. Bo nie widzę sensu, żeby zamiast na normalnych silnikach puszczać zawodników na pierdziawkach czy rowerach. Tak chcesz przyciągnąć widzów?

    Wydaje mi się, że psucie produktu, a do tego sprowadza się większość pomysłów to nie jest dobra droga.
    Silniki dwuzaworowe to brzmi jakby w WRC mieli jeździć Seicento.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-07-2018 o 23:15
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  41. Powrót do góry    #3862
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Powiedz to Różalowi xD
    leżę i kwiczę, zabrzmiało jak na dyskotece w Kokocku: "Powiedz to Ździchowi".

    Jesteś idealistą. Komercja w sporcie jest niezbędnym dodatkiem. Bez tejże komercji, to wszystko faktycznie padnie, bo uwierz, że gdybyś serwował żużel w opakowaniu z lat 90-tych to na stadionie znalazłoby się może z 50 osób. Nie tylko żużel. Dotyczy to wszystkich atrakcji, sportów, czegokolwiek...
    Nie jestem idealistą, po prostu wiem co to jest sport i jak wygląda, wiem ponadto jaką kurvę z niego zrobiono. Sorry, powiem brutalnie: Ty ją kupujesz, ja nie.

    Żużel zaś umiera z różnych przyczyn(temat jest bardzo złożony), a ten twój progres tylko zaciemnia obraz tragicznej sytuacji w jakiej znalazła się ta dyscyplina.

    Moje zdanie jest takie: Bez urazy, ale nie rozumiesz kompletnie idei sportu i nie rozumiesz żużla, mimo tego, że wiedzę o nim(głównie statystyczną i regulaminową) masz dużą. Podyskutować możemy, ale nie w sprawach zasadniczych, wręcz dogmatycznych. Nie ma sensu się kłócić czy nie daj Boże wzajemnie obrażać.

    Sport, żużel sprowadzasz do produktu.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 08-07-2018 o 23:22
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  42. Powrót do góry    #3863
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Czyli kiedy ten upadek?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  43. Powrót do góry    #3864
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    13 grudnia 2089 roku około 17.15 czasu moskiewskiego
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  44. Powrót do góry    #3865
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-10-2016
    Postów
    2,236
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 427 w 280 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    13 grudnia 2089 roku około 17.15 czasu moskiewskiego
    Może uda nam się do tego czasu zdobyć jeszcze z jedno DMP na MA?!

  45. Powrót do góry    #3866
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Starzejąca się baba,nawet jak się wymaluje,wstrzyknie botox i przygasi światło dalej będzie starą, z roku na rok coraz starszą babą.
    Tobie to pasuje OK, o gustach ponoć się nie dyskutuje. Mnie takie atrakcje nie podniecają.
    Sorry ale dobra Milfa nie jest zla
    Nie jedna mloda moglaby sie uczyc.

  46. Powrót do góry    #3867
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,924
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    I najwazniejsze - latwiejsze tory.

    Duzo lepsze szkoleniowo byloby wybrac jakas kadre krajowa takich mlodzikow i zamiast organizowac takie zawody w Toruniu to wyslac ich na turniej z kolegami w podobnym wieku gdzies na torze w Danii, potem w UK, potem w Szwecji, Niemczech, nawet na Ukrainie.
    A niech poczuja czym jest ten sport, ciagle podroze, a gwarantuje, ze szybciej sie wykrusza ci, ktorzy i tak po skoncznieu 21 lat by skonczyli kariery, a na ich miejsca wskocza ci, ktorym sie chce.
    Niech to beda nawet jakies luzne test-mecze.

    No bo po co komu taki tytul? Ja kompletnie nie kupuje wersji, ze ktos dzieki temu moze znalezc sponsora. O sponsora to sie trzeba bardziej postarac niz tylko pojezdzic pare kolek na twardej jak stol MA.

    O tym turnieju to nawet ciezko znalezc info, ze sie odbyl. To na pewno zacheca potencjalnych dawcow pieniedzy..
    Jedni maja blizej,inni dalej.Jedni jezdza raz u siebie,raz w na saksach.Niemcy,Dunczycy,Szwedzi ,Rosjanie jechali na saksach,za jakis czas Polacy beda na wyjazdach,takich co to niby maja ich hartowac.
    W latach 70-80 nasi ,oprocz kilku wyjatkow nie jezdzili nigdzie.Kisili sie we wlasnym sosie i jakos z kilku z nich wyroslo na zuzlowcow za ktorymi tak sie tu niekiedy wzdycha,wiec wojaze po zagranicznych pipidowkach
    nie jest jakims koniecznym wymogiem.
    Ogolnie to rozpierducha niezla w tym temacie,bo z jednej strony wymagacie aby ci chlopcy jak najwiecej jezdzili i to najlepiej zagranica ,z drugiej strony nie podoba sie wam,ze jezdza w oficjalnych zawodach.
    Gdyby je wszystkie nazwac treningiem,byloby ok?

    Ci zawodnicy w wiekszosci to chlopcy,wiec ciezko ich wrzucac na jakies bagno ktore 250-tka nawet nie uciagnie.Nie rozumiem tego przytyku o twardosci i stole.
    To jest rywalizacja sportowa a nie szkola przetrwania.Na ciezsze tory przyjdzie czas.

    Takie zawody odbywaja sie praktycznie w kazdej dyscyplinie sportu i skoro jeszcze nikt ich nie zlikwidowal,wydaje mi sie ,ze sa potrzebne.
    Co do sponsora,to dla rwalizacji mlodziezowej zawsze takowego jest ciezej znalezc.Przewaznie sa to darczyncy lokalni,ktorzy sponsopruja
    zawodnika ktory zapuka do jego dzwi i pochwali sie wynikami.Nie sa to wielkie pieniadze,ale na tym etapie takowe nie sa potrzebne.
    To,ze o sponsorach nie slychac nie oznacza ,ze ich nie ma.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-07-2018 o 07:40
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #3868
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,422
    Kliknij i podziękuj
    7,720
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    Juz abstrahujac od tych zawodow (bo w sumie macie tez sporo racji) uwazam, ze na kazdym kroku robimy celowo jak najlatwiejszy zuzel, bo jak bedzie zbyt trudno to nikt nie przyjdzie nawet na trening.

    w zasadzie nie mam z tym jakiegos wiekszego problemu. No moze jeden sie pojawia:
    Zarowno w Tarnowie jak i w Toruniu od lat narzekamy za brak ogarnietych juniorow i rozwoju w tym temacie.
    Ja za to winie wlasnie takie podejscie, czyli zrobmy ultra beton i niech sie mlodzi slizgaja, niewazne 250, 500.

    Ja nie mowie, zeby ich testowac na kopie, ale potem plynnie przechodzi sie do ewentualnego szkolenia - na tym samym betonie.
    U zachodnich sasiadow jest podobnie, rowniez w Czechach czy na Slowacji - same betonowiska.

    Problem jest znacznie bardziej zlozony i zdaje sobie z tego sprawe, no bo jak wyglada egzamin praktyczny na "Ż" - wg mnie wyglada zenujaco.
    Potem przychodzi mecz ligowy i dla tych samych mlodych (tylko kilka lat starszych) robi sie betonik, zeby przelozeniami byli lepsi od ich rownie betonowych odpowiednikow rywala.
    Twarde nawierzchnie to nauka slizgania i dobierania przelozen.


    W skokach narciarskich jest preznie dzialajacy Lotos Cup. Fakt, jest potezny sponsor i tego nie da sie zastapic dobrymi checiami. Ale od checi jednak wypada zaczac.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Powrót do góry    #3869
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,924
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Niby racja,ale z drugiej strony popatrz na takiego Przedpelskiego.
    Pomijam juz jego forme od 2 lat,ale chlopak niby wychowany na betonie,jednak jechal wszedzie.
    Masz tez Szwedow,Dunczkow czy Anglikow,ktorzy sa wychowani na roznych nawierzchniach
    i roznych geometriach a poza kilkoma wyjatkami nie jada nic.
    Dawno juz przesalem sie ludzic,ze na wychowanie dobrego zuzlowca jest jakas recepta.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  49. Powrót do góry    #3870
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,797
    Kliknij i podziękuj
    584
    Podziękowania: 763 w 441 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    A Pawełek 5 pkt i same ciury za sobą... żeby tylko za sobą. Kryzys trwa...
    Niedługo koniec sezonu i okres transferowy. Przyjdzie czas na pewne decyzje i myślę że może dojść do uwolnienia Twoich cierpień oglądania Przedpełskiego w Toruniu. Po pierwsze Paweł raczej nie pójdzie kolejny sezon na walkę o skład. Po drugie przykład Adriana, że odejście z Torunia to dobry ruch. Może wróci Walasek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •