Strona 27 z 33 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,171 do 1,215 z 1465

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2017 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1171
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Z tą Łodzią jest pewnie tak, że W.Gollob puścił w obieg tekst z którego nic nie wynika.

    Cytuję za Gazetą Pomorską:

    Oskar? Rozwinął się sportowo przez ostatnie dwa lata w Polonii i bardzo by nam się tu przydał. Ale... to będzie jego wybór. Jestem zaprzyjaźniony z prezesem Orła i pretensji nie będzie.



    Cwaniak, wie, że ludzie będą dopatrywać się w tej wypowiedzi zainteresowania innych klubów usługami Oskara.
    W tym zdaniu tak naprawdę nie ma nic po za stwierdzeniem o "przyjaźni" z W.Skrzydlewskim.
    Zresztą Oskar niewiele ma do zaoferowania, bo ani sportowo, ani wizerunkowo nie jest żadną opcją wzmocnienia dla pierwszoligowych klubów.
    Facet jeździ na motorach dwadzieścia lata, ma dostęp do sprzętu z najwyższej półki, a osiąga przeciętne wyniki najczęściej jadąc w parze ze słabiutkimi nie mającymi praktycznie na czym jeździć kolegami.
    Naiwnych pewnie gdzieś znajdzie, tylko pytanie co dalej...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  2. Powrót do góry    #1172
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Co by nie pwoiedziec o Oskarze to jednak co roku robi malutki progres. Rok temu jeszcze jako junior miał średnią 1,60/bieg gdzie przecież liga była połączona a więc miał oprocz biegów juniorskich też mecze w Rawiczu,Krosnie czy Opolu. A w tym jako senior 1,72 a więc poprawa. Wg mnie czyni systematyczne postępy

  3. Powrót do góry    #1173
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Czy ja wiem? Z takim zapleczem?
    Ma praktycznie wszystko...,a szału nie ma.
    W zeszłym roku średnią nabijał na juniorach, teraz często robi punkty na kolegach z drużyny.
    Cyferki niby pokazują progres, ale patrząc na jego postawę na torze, niczego szczególnego nie zauważyłem.
    Ciekaw jestem, jak jeździłby w obcym klubie.
    Był w Toruniu. Dziadek stwierdził, że nie dawano mu szansy. Prawda była taka, że w zawodach młodzieżowych niczym się nie wyróżniał, inni byli lepsi.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  4. Powrót do góry    #1174
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Jeśli jest progres to niewielki, a lata lecą. Z drugiej strony wszyscy wiemy kiedy Doyle odpalił.
    Wg mnie Oskar nie ma mentalności i samozaparcia żeby choć zbliżyć się do poziomu i osiągnięć jego taty. Miewa naprawdę dobre biegi by w kolejnych przyjeżdżać daleko za rywalami , często zjeżdżając z toru z niby defektem. Chyba nie zależy mu tak bardzo na speedwayu a szkoda, bo talent na pewno ma.

  5. Powrót do góry    #1175
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Wladka mozna wydupcyc tylko w jeden sposob - wypowiadajac mu umowe uzytkowania stadionu. Klub pozostanie jego ale bez opcji startow na torze. Czy komus w miescie to sie kalkuluje skoro i tak musieliby placic dotacje bo Wladek wystawilby tesm do DMPJ i tyle chyba wystarczy zeby otrzymac dotacje.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  6. Powrót do góry    #1176
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Widać że w ogóle nie zrozumieliście planu Władysława. Po prostu postanowił on zrobić z Polonii towar luksusowy - niska dostępność, wysoka cena. Popyt, podaż itd.

    A serio, to nie zdziwmy się jeśli w przyszłym roku będzie to standard. O ile w ogóle coś będzie w przyszłym roku...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  7. Powrót do góry    #1177
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    W przyszłym roku (i pewnie nie tylko) i tak cała widownia zmieści się na trybunie głównej. Ewentualnie wypadałoby wykarczować jakieś 2 rzędy w którymś sektorze dla gości, chyba że i oni dostaną rezerwację na 20 miejsc na głównej.
    Smutno patrzeć na to wszystko, bo spadek spadkiem, do przełknięcia. Ale jednak styl pozostawia wiele do życzenia...wygraliśmy fuksem 1 mecz, 1 zremisowaliśmy. 3 punkty to tyle, co każdy z naszych rywali zrobił na nas 1 meczem w sezonie.
    Czekam jeszcze tylko na sprawozdanie Władka z osiągnięć finansowych klubu w tym roku. Optymalnie byłoby dowiedzieć się, że jedziemy w II lidze, ale spoko - długu nie ma, tudzież zostanie jakieś 100-200k do spłacenia, co bez problemu pójdzie z dotacji miasta. No, ale to tylko moje życzenia
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  8. Powrót do góry    #1178
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Słuchajcie, czy dotacja miejska jest uwarunkowana startami drużyny w rozgrywkach ligowych?
    Jeśli tak, to pewnie Papie pasuje ta druga liga. Zresztą tak sobie myślałem w zeszłym, że walkę o 9 miejsce wygrało, spadając, Krosno.
    Koszty niewielkie, meczów mało a dotacja i tak będzie.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  9. Powrót do góry    #1179
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Słuchajcie, czy dotacja miejska jest uwarunkowana startami drużyny w rozgrywkach ligowych?
    Jeśli tak, to pewnie Papie pasuje ta druga liga. Zresztą tak sobie myślałem w zeszłym, że walkę o 9 miejsce wygrało, spadając, Krosno.
    Koszty niewielkie, meczów mało a dotacja i tak będzie.
    Gdzieś czytałem, że wystarczy wystawić młodzieżówkę
    w jakichś MDMP i będzie dotacja .
    !Adrian walcz!

  10. Powrót do góry    #1180
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Ktoś w mediach chlapnął sobie taki tekst, ale wątpię aby to było prawdą.
    Z drugiej strony patrząc to w kraju nad Wisłą urzędnicy maja w dupie swoje obowiązki, więc możliwe i to, że czegoś w umowie miastu nie zagwarantowali.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  11. Powrót do góry    #1181
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,517
    Kliknij i podziękuj
    82
    Podziękowania: 469 w 382 postach
    Nie pamiętam już, czy expressie czy pomorskiej, ale czytałem wypowiedź Papy, że z 5 mln długu zostało 1,5 mln może trochę mniej.

  12. Powrót do góry    #1182
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2017
    Postów
    165
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 29 w 24 postach
    A ja temu dziadowi w jego deklaracje w ogóle nie wierzę!! Już nie raz motał się podając różne wartości spłaconego długu... Moim zdaniem miasto powinno mu zrobić zewnętrzny audyt i wtedy mielibyśmy pewniejsze dane. A szczerze powiedziawszy to nie zdziwię się jak tego długu jest jest jeszcze 3-4 miliony. Tylko, że wierzyciel się zmienił i klub wisi kasę warsztatowi ślusarskiemu władysława g.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Pablosss za jego przydatny post!

    rafalsky (06-08-2017)

  14. Powrót do góry    #1183
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pablosss Zobacz posta
    A ja temu dziadowi w jego deklaracje w ogóle nie wierzę!! Już nie raz motał się podając różne wartości spłaconego długu... Moim zdaniem miasto powinno mu zrobić zewnętrzny audyt i wtedy mielibyśmy pewniejsze dane. A szczerze powiedziawszy to nie zdziwię się jak tego długu jest jest jeszcze 3-4 miliony. Tylko, że wierzyciel się zmienił i klub wisi kasę warsztatowi ślusarskiemu władysława g.
    Gdzieś było że pan Władysław pożyczył klubowi 800 tysięcy i odzyska je dopiero kiedy klub stanie na nogi może to już ten moment

  15. Powrót do góry    #1184
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    A ja się zastanawiam, czemu z Bydgoszczą nie było jak z Włókniarzem. Oni pięknie się podnieśli po upadku, jeszcze dwa lata temu Ekstraliga była dla nich czymś nieosiągalnym i każdy by prychnął, usłyszawszy o jeździe tam tak prędko. Korzystny splot okoliczności z połączeniem lig i awansem dopomógł, a Świącik wzorowo wykorzystał sytuację.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  16. Powrót do góry    #1185
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    W Częstochowie w odróżnieniu od Bydgoszczy ludzie chodzą na żużel.

  17. Powrót do góry    #1186
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    597
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    Awizowane składy:
    Grupa Azoty Unia Tarnów:
    1. Peter Ljung
    2. Jakub Jamróg
    3. Artur Mroczka
    4. Artur Czaja
    5. Kenneth Bjerre
    6.
    7. Michał Nowiński

    Polonia Bydgoszcz:
    9. Wiktor Kułakow
    10. Mikołaj Curyło
    11. Marcin Jędrzejewski
    12. Damian Adamczak
    13. Oskar Ajtner-Gollob
    14. Tomasz Orwat
    15. Mateusz Jagła


    Ciekawe czy wyjdziemy z 30??? Może Władek miał racje, z tym aby zamknąć stadion.....
    Łezka się kręci... jak się na to patrzy...

  18. Powrót do góry    #1187
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Kudriaszow rozumiem zakończył już starty w Polonii?

    W sumie robił najwięcej punktów i nawet za jego śmieszne 600 zł za punkt wychodzi kilka tysięcy złotych punktówki. Władek wie co robi. Mikołaj może z 1.5 tys. ujedzie.

  19. Powrót do góry    #1188
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    A co to zmieni ze nie bedziemy mieli dlugu? Dalej Wladek bedzie rzadzil, dalej nie bedzie sponsorow i miasto na pewno nagle nie wylozy 5 milionow na sezon wiec NIC sie nie zmieni po splacie dlugow bo Wladek jest skapym starcem bez zadnej perspektywy dla tego klubu. Na razie walczy z wiatrakami czyli z wszystkimi dookola bo kazdy jest beee pod jakims wzgledem.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  20. Powrót do góry    #1189
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Miasto wtedy da dotacje jak innym czyli do 0,5 mln i nic więcej. Żeby zrobić skład na 2 ligę trzeba sponsorów... Kto by ich pozyska? Władysław nie ma szans. Co dalej? Po ewentualnym awansie w 1 lidze trzeba jeszcze większych pieniędzy... Jestem przekonany, że w 2 lidze usłyszymy że nikt nie chce wspierać drużyny na takim szczeblu. Tak jak teraz problemem są długi.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  21. Powrót do góry    #1190
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Ale Władek długów nie narobił. Gdzie są generał, Wojciechowski i Deresiński? To ich trzeba rozliczać z obecnego katastrofalnego stanu spółki.

  22. Powrót do góry    #1191
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Miasto dało kasę na spłatę i jak widać na drużynę. Władka trzeba rozliczyć z ilości pozyskanych sponsorów. Tylko czy jakiś pozyskał? Klub jest praktycznie amatorski. Wszystko chaotyczne bez pomysłu. Strona internetowa jest dobrym przykładem. Nie dość że komunikat że zrobiona darmowym narzędziem to jest pod stroną innego serwisu. Za każdym razem gdy myślę że osiągnęliśmy dno Władek puka od spodu pokazując że można gorzej.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  23. Powrót do góry    #1192
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Ale Władek długów nie narobił. Gdzie są generał, Wojciechowski i Deresiński? To ich trzeba rozliczać z obecnego katastrofalnego stanu spółki.
    Ja prostym człowiekiem jestem i na ekonomii się nie znam... Czy możesz mi wyjaśnić, w jaki sposób poszukiwana trójka długi narobiła? Wydaje mi się, że długi robi się za pomocą konkretnych decyzji. Któryś z nich (wszyscy?) podeszli do księgowej i powiedzieli, żeby "zrobiła długi"? A może któryś (wszyscy?) kontraktowali zawodników za ogromne pieniądze, których suma (w danym sezonie) znacznie przekraczała prognozowane przychody? Albo któryś (wszyscy?) w jakiś magiczny sposób zmniejszali przychody? Bo tak na mój prosty rozum to musi chodzić o jedno lub drugie - nadmierne wydatki bądź zbyt niskie przychody. Jesteś w stanie przytoczyć konkretne decyzje w znaczący sposób wpływające na stronę przychodową lub wydatkową?
    Myślę, że najłatwiej byłoby mi zrozumieć, gdybyś podał przybliżone bilanse działalności poszczególnych osób i ich (bilansów) przyczyny, np. prezes A - przyrost zadłużenia o 3mln PLN spowodowany zatrudnieniem zawodnika X za 300% przeciętnej stawki biegopunktowej dla tej klasy żużlowca i zawodnika Y za 250% przeciętnej kwoty za podpis; odejście sponsora na 1mln PLN uzasadnione sporem personalnym, etc.

    Jesteś w stanie podać takie (przybliżone) zestawienie? Czy tylko wylewasz swoje żale na łatwe kozły ofiarne bez zrozumienia swojego tekstu?

  24. Powrót do góry    #1193
    Użytkownik Awatar glamos
    Dołączył
    03-02-2007
    Postów
    163
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 20 w 6 postach

    Polonia Bydgoszcz 2017 - wątek klubowy

    Jest wyjaśnienie dot. ograniczenia ilości widzów:

    "Okazuje się, że jest to pokłosie wydarzeń, które miały miejsce na Sportowej w dniu 16 lipca br. Tego dnia Polonia Bydgoszcz podejmowała imienniczkę z Piły. Kibice gości w pewnym momencie odpalili sporo rac. Po tym incydencie policja cofnęła Polonii Bydgoszcz pozytywną opinię na organizację imprez masowych. Dlatego właśnie niedzielny mecz z Unią Tarnów będzie imprezą niemasową, na którą zostanie wpuszczonych maksymalnie 999 osób."

    Całość: http://www.expressbydgoski.pl/sport/...icow,12322896/
    Ostatnio edytowane przez glamos ; 03-08-2017 o 00:08

  25. Powrót do góry    #1194
    Ekspert
    Dołączył
    22-01-2016
    Postów
    13,582
    Kliknij i podziękuj
    529
    Podziękowania: 2,083 w 1,453 postach
    Nie zazdroszczę. Jako kibic żużla.
    Przeżywałem już ze swoją drużyną i dni chwały i sromoty.
    Jednak takiej katastrofy nigdy nie było u nas. To już powoli zaczyna zaglądać widmo upadku w oczy.
    Kibice bydgoscy będą skazani na TV i MA w Toruniu? Chyba nie? Jakoś może uratuje się ten speedway w Bydgoszczy? Byłoby szkoda wykreślić ten adres z mapy speedwaya. I to jeszcze z szefującym ojcem, najlepszego polskiego zawodnika (dotychczas).

  26. Powrót do góry    #1195
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,462
    Kliknij i podziękuj
    2,142
    Podziękowania: 301 w 204 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    A ja się zastanawiam, czemu z Bydgoszczą nie było jak z Włókniarzem. Oni pięknie się podnieśli po upadku, jeszcze dwa lata temu Ekstraliga była dla nich czymś nieosiągalnym i każdy by prychnął, usłyszawszy o jeździe tam tak prędko. Korzystny splot okoliczności z połączeniem lig i awansem dopomógł, a Świącik wzorowo wykorzystał sytuację.
    Częstochowa zwinęła sprzęt nie spłacając długów i po roku karencji wystartowała od 2-giej ligi jako nowy podmiot.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi never_mind za jego przydatny post!

    polewaczka (03-08-2017)

  28. Powrót do góry    #1196
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    Ja prostym człowiekiem jestem i na ekonomii się nie znam... Czy możesz mi wyjaśnić, w jaki sposób poszukiwana trójka długi narobiła? Wydaje mi się, że długi robi się za pomocą konkretnych decyzji. Któryś z nich (wszyscy?) podeszli do księgowej i powiedzieli, żeby "zrobiła długi"? A może któryś (wszyscy?) kontraktowali zawodników za ogromne pieniądze, których suma (w danym sezonie) znacznie przekraczała prognozowane przychody? Albo któryś (wszyscy?) w jakiś magiczny sposób zmniejszali przychody? Bo tak na mój prosty rozum to musi chodzić o jedno lub drugie - nadmierne wydatki bądź zbyt niskie przychody. Jesteś w stanie przytoczyć konkretne decyzje w znaczący sposób wpływające na stronę przychodową lub wydatkową?
    Myślę, że najłatwiej byłoby mi zrozumieć, gdybyś podał przybliżone bilanse działalności poszczególnych osób i ich (bilansów) przyczyny, np. prezes A - przyrost zadłużenia o 3mln PLN spowodowany zatrudnieniem zawodnika X za 300% przeciętnej stawki biegopunktowej dla tej klasy żużlowca i zawodnika Y za 250% przeciętnej kwoty za podpis; odejście sponsora na 1mln PLN uzasadnione sporem personalnym, etc.

    Jesteś w stanie podać takie (przybliżone) zestawienie? Czy tylko wylewasz swoje żale na łatwe kozły ofiarne bez zrozumienia swojego tekstu?
    Danych nie podam, bo niby skąd? Księgowym nie byłem ani nie jestem, ale logiczne wydaje się, że długi na poziomie kilku milionów robi się podpisując kontrakty na które nie ma się pokrycia. Jeśli poprzednicy W. Golloba za to nie odpowiadają, to w takim razie kto?

  29. Powrót do góry    #1197
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2017
    Postów
    165
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 29 w 24 postach
    nasza gwiazdeczka już nie kocha Polonii??
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/70...adrzejsza-opcj
    już nie mogę się doczekać jego jazdy w innym klubie gdzie zdejmą mu znad rozkapryszonej główki parasol ochronny, który miał u dziadka i taty
    Cały klub budowany pod tego cwaniaczka a i tak średnia punktowa na bardzo przeciętnym poziomie. I te jego defekty udawane wciąż...
    WON z Polonii. I weź tatusia i dziadka w pakiecie

  30. Powrót do góry    #1198
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Nigdzie nie pójdzie. Gdzież by miał lepiej?

  31. Powrót do góry    #1199
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Oskar głośno krzyczy, że czeka na oferty. Trwa ewakuacja z Polonii. Kto wie może to po tym sezonie zgaśnie światło.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  32. Powrót do góry    #1200
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Możliwe bo pomału fakty sprzedaży klubu wypływają a jak jeszcze Jonsson by się do tego włączył ze swoimi papierami - które może nie były tak straszne jak to głosił Bruski to może być ciekawy okres jesienno- zimowy. Podobno przed meczem z Unią(przed TG) nawet ma być akcja "Podziękuj Bruskiemu" za zniszczenie żużla Ciekawe ilu chętnych wpadnie

  33. Powrót do góry    #1201
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    597
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    Światło zostanie zgaszone, wtedy kiedy skończą się dotacje z UM…
    Szkoda zawodnika, który miał zapewnione całkiem nowe kolarzówki, W 2018 sukcesem będzie jak nasi będą mogli dojechać do mety 😉

  34. Powrót do góry    #1202
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez kitas Zobacz posta
    Oskar głośno krzyczy, że czeka na oferty. Trwa ewakuacja z Polonii. Kto wie może to po tym sezonie zgaśnie światło.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Dokładnie tak. Najpierw Dziadzia zaczął zaloty w kierunku Skrzydlewskiego, teraz młody osobiście pobiegł do mediów z ogłoszeniem. Obawiam się, że może jednak zabraknąć chętnych.

    Nasza siła na kolejny sezon:
    1.Siop
    2.Adamczak
    3.Curyło
    4.Sitarek
    5.brak zawodnika
    6.Orwat
    7.Jagła
    ew. J.Gollob jeśli zakończy kurację z pozytywnym skutkiem.

    Jak sobie przypomnę mecze REZERW Polonii z 1991 to robi się naprawdę przykro.

    Czy ktoś zorientowany może potwierdzić lub zaprzeczyć, że Kudriaszow nie jeździ, bo nie podpisał aneksu przed sezonem z wynagrodzeniem za punkt 800zł zamiast 1000zł?
    Ostatnio edytowane przez rogal1979 ; 03-08-2017 o 14:20

  35. Powrót do góry    #1203
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,845
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Za rok Skrzydlak robi atak na Ekstraklasę, więc OAG raczej mu się nie przyda !

  36. Powrót do góry    #1204
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Vito szuka pomocników przy budowie stadionu

  37. Powrót do góry    #1205
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Listopad za pasem, ktoś do sprzedaży kwiatów/zniczy pewnie znów się przyda...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  38. Powrót do góry    #1206
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Danych nie podam, bo niby skąd? Księgowym nie byłem ani nie jestem, ale logiczne wydaje się, że długi na poziomie kilku milionów robi się podpisując kontrakty na które nie ma się pokrycia. Jeśli poprzednicy W. Golloba za to nie odpowiadają, to w takim razie kto?
    Jeśli "Twoja osoba nie jest w posiadaniu wiedzy" to z jakiej racji oskarżasz innych? Czy jesteś przekonany, że każdy z powyższej trójki podpisywał nowe zobowiązania bez pokrycia? Każdy budował skład, na jaki nie było go stać? Nikt nie "odziedziczył" zbyt mocnego (i drogiego) składu, a także kontraktów, których nie dało się łatwo rozwiązać?
    Zdajesz się też zapominać o jeszcze jednym prezesie...
    Celem w zarządzaniu jest maksymalizacja zysku _albo_ minimalizacja strat. Jest osiągnięcie _najlepszego możliwego_ wyniku, który czasem może być wynikiem ujemnym.
    Jeśli nie masz żadnych konkretnych argumentów to nie oskarżaj konkretnych ludzi. Wrzucanie wszystkich do jednego worka przy arbitralnie wybranym kryterium (czyt. bo byli prezesami) nie jest sprawiedliwe. Chyba, że chcesz rozmawiać na poziomie spotkania przy wódeczce z kumplami...

    A może odpowiadają za to "kibice", którzy przegonili "pikniki" z przeciwległej prostej (bo przecież to miejsce należy się prawdziwym kibicom, którzy są z klubem na dobre i na złe), którzy protestowali przeciwko planom budowy nowego stadionu na obrzeżach miasta (bo przecież tradycja jest najważniejsza i na nowy stadion nikt i tak nie będzie chodził w odróżnieniu od starego), którzy wygonili sponsorów (bo przecież to wyłączna wina sponsorów, że Tomek Gollob nie wrócił do Bydgoszczy, a bez nich Tomek by jeździł za darmo i jeszcze by sprowadził nowych sponsorów). Czy to oznacza, że bartekdm jest winny sytuacji finansowej Polonii? Jest przecież jednym z kibiców, a logiczne wydaje się, że długi na poziomie kilku milionów robi się wyrzucając kibiców i sponsorów...

  39. Powrót do góry    #1207
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Ja nikogo nie oskarżam. Napisałem tylko, że W. Gollob przejął klub z kilkumilionowym długiem. A odpowiedzialny za finanse z reguły jest prezes. Kto był prezesem przed panem Władysławem każdy wie. No i faktycznie, zapomniałem o Tillingerze.

  40. Powrót do góry    #1208
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    Jeśli "Twoja osoba nie jest w posiadaniu wiedzy" to z jakiej racji oskarżasz innych? Czy jesteś przekonany, że każdy z powyższej trójki podpisywał nowe zobowiązania bez pokrycia? Każdy budował skład, na jaki nie było go stać? Nikt nie "odziedziczył" zbyt mocnego (i drogiego) składu, a także kontraktów, których nie dało się łatwo rozwiązać?
    Zdajesz się też zapominać o jeszcze jednym prezesie...
    Celem w zarządzaniu jest maksymalizacja zysku _albo_ minimalizacja strat. Jest osiągnięcie _najlepszego możliwego_ wyniku, który czasem może być wynikiem ujemnym.
    Jeśli nie masz żadnych konkretnych argumentów to nie oskarżaj konkretnych ludzi. Wrzucanie wszystkich do jednego worka przy arbitralnie wybranym kryterium (czyt. bo byli prezesami) nie jest sprawiedliwe. Chyba, że chcesz rozmawiać na poziomie spotkania przy wódeczce z kumplami...

    A może odpowiadają za to "kibice", którzy przegonili "pikniki" z przeciwległej prostej (bo przecież to miejsce należy się prawdziwym kibicom, którzy są z klubem na dobre i na złe), którzy protestowali przeciwko planom budowy nowego stadionu na obrzeżach miasta (bo przecież tradycja jest najważniejsza i na nowy stadion nikt i tak nie będzie chodził w odróżnieniu od starego), którzy wygonili sponsorów (bo przecież to wyłączna wina sponsorów, że Tomek Gollob nie wrócił do Bydgoszczy, a bez nich Tomek by jeździł za darmo i jeszcze by sprowadził nowych sponsorów). Czy to oznacza, że bartekdm jest winny sytuacji finansowej Polonii? Jest przecież jednym z kibiców, a logiczne wydaje się, że długi na poziomie kilku milionów robi się wyrzucając kibiców i sponsorów...
    To ja pozwolę sobie przytoczyć kilka przykładów. SGP, które przyniosło straty. Kontrakty z trójką AJ, Emil, Okoniewski, a do tego np. Buczek na realia I ligi. Zawodnicy kontraktowani na łączne kwoty przekraczające budżet (np. Hancock, Walasek). Kontrakty życia dla gwiazd typu Kościecha, Gapa, Miśkowiak. Niewykorzystanie potencjału Artioma (tor chyba był robiony pod Kościecha, Artioma przez cały sezon nie wyprosił toru pod swoje wskazania). Co do kibiców to wspomniane przez Ciebie przegonienie pikników z prostej przez prawdziwych, wiernych gówniarzy w dresie, czy sławetny okrągły stół, który pozbawił nas Sawarskiego z grona sponsorów (i jego kolegów).
    To tak z głowy, bo bawię się telefonem.

    Z ostatniej wypowiedzi Wladka wynika, że długu jeszcze ok 1,5 mln (z ponad 5) ale zobaczymy podsumowanie po sezonie. Liczyłem jednak, że będzie poniżej bańki...


    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  41. Powrót do góry    #1209
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Właśnie, mentikk. To było wałkowane już wielokrotnie.
    Tylko czy rzeczywiście wszyscy prezesi w takim samym stopniu lekceważyli budżet i możliwości finansowe klubu?
    Możemy szukać kozły ofiarne, możemy przeklinać każdego prezesa, ale co to da? Poza zwykłą uczciwością i przyzwoitością gubimy z oczu rzeczywiste problemy. Jeśli skupimy się na konkretnych osobach to za rok znowu zaakceptujemy w 2. lidze skład, który walczyłby o utrzymanie w ekstraklasie. Albo skład złożony z emerytów bez jakiegokolwiek planu na kolejne sezony. Mało osób buntowało się przeciwko Emilowi w 1. lidze. Mało osób buntowało się przeciwko składowi na aktualny sezon - 99% spadek bez jakiejkolwiek wizji przyszłości. Skoro zakładamy spadek to po co inwestujemy w Rosjan, którzy na 99% odejdą? Po co inwestujemy w Mikiego, czy Damiana? Może lepiej byłoby zostawić Oskara i Siopka, uzupełnić skład jakimś doświadczonym emerytem (do podpowiadania młodym), a do tego wypożyczyć kilku juniorów i dać im dużo startów?
    My albo jedziemy składem 3x droższym niż druga drużyna w lidze, albo walczymy o 3 miejsce w 2. lidze składem 2x droższym niż drużyna na spokojne utrzymanie, albo jedziemy o pewny spadek drużyną, której rozwojowa połowa odejdzie po sezonie. Żadnej strategii, żadnego planowania na więcej niż rok. Przeciwko temu nie ma protestu. Nikt nie domaga się elementów zarządzania strategicznego. Jeśli teraz nie dostrzegamy, że coś idzie w złym kierunku to nie mamy prawa krytykować później. To bardzo proste potępiać innych nie dostrzegając zawczasu ich błędów.
    Możemy dziś wyzywać byłych prezesów, ale bez elementarnego zrozumienia podstaw ekonomii będzie to zwykłe prostackie, bezwartościowe wycie...

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi chrzan za jego przydatny post!

    yahata (06-08-2017)

  43. Powrót do góry    #1210
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pablosss Zobacz posta
    nasza gwiazdeczka już nie kocha Polonii??
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/70...adrzejsza-opcj
    już nie mogę się doczekać jego jazdy w innym klubie gdzie zdejmą mu znad rozkapryszonej główki parasol ochronny, który miał u dziadka i taty
    Cały klub budowany pod tego cwaniaczka a i tak średnia punktowa na bardzo przeciętnym poziomie. I te jego defekty udawane wciąż...
    WON z Polonii. I weź tatusia i dziadka w pakiecie
    Bez przesady... Oskar ma swoje wady (markowanie defektów - irytujące), fakt że nie jest żadnym pewniakiem ale swoje jechał. Ten parasol ochronny to w czym się przejawiał? Byli lepsi kandydaci do składu zamiast niego? Adamczak, Curyło? Nie zrzucajmy na niego winy bo też się nazywa Gollob...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  44. Powrót do góry    #1211
    Stały bywalec Awatar krystyn
    Dołączył
    04-11-2007
    Postów
    556
    Kliknij i podziękuj
    137
    Podziękowania: 64 w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Bez przesady... Oskar ma swoje wady (markowanie defektów - irytujące), fakt że nie jest żadnym pewniakiem ale swoje jechał. Ten parasol ochronny to w czym się przejawiał? Byli lepsi kandydaci do składu zamiast niego? Adamczak, Curyło? Nie zrzucajmy na niego winy bo też się nazywa Gollob...
    W królestwie ślepców - jednooki jest królem...

    Oskar zostanie - a Władek wykorzysta to marketingowo, zobaczcie mógł odejść a został
    Chyba że odejdzie, a wtedy... Władek będzie mógł powiedzieć- tak to szło:

    ...Nie zaskoczył mnie. Większość zawodników traktuje kluby jak poczekalnię do drukowania pieniędzy...

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/55...b-jak-bankomat
    Ukryta zawartość 1969, 1973, 1975, 1976, 1977, 1978, 1983, 2014, 2016
    1964, 1965, 1966, 1968, 1971, 1974, 1979, 1981, 1984, 1992, 1997, 2012, 2018Ukryta zawartość 1982, 1987, 2000, 2011, 2017




  45. Powrót do góry    #1212
    Typer Bęc 2012
    Super Typer Grand Prix 2014

    Dołączył
    27-03-2010
    Postów
    1,236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Oskar zostanie tym bardziej ze lokomotiv zrezygnuje i jak rzeszow wygra to pewno nas zaprosza do startu

  46. Powrót do góry    #1213
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Nie zrezygnują. Gdzie niby będą jeździć? Do Władywostoku na ligę rosyjską? Mają od lat dużo zdolnej młodzieży i gdzieś te chłopaki muszą jeździć.

    Ktoś się wybiera dziś na mecz?

  47. Powrót do góry    #1214
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Swego czasu Łotysze poważnie rozważali przeniesienie drużyny z ligi polskiej do ligi szwedzkiej.
    Szczerze mówiąc nie dziwię się im.
    Nie znam realiów w jakich funkcjonuje klub z Dyneburga, ale jeśli im to nie zburzy posad organizacyjnych to ja na ich miejscu z polskiego bagna bym uciekł.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Powrót do góry    #1215
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Raczej z polskiej ligi nie zrezygnują. Tam trwają jakieś walki polityczne chyba ale mieszkancy kochaja żużel. Zresztą dziś jadą z Bogdanowsem i Lahtim więc jakas kaska na PO się znalazła

Strona 27 z 33 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •