Pokaż wyniki od 1 do 27 z 27

Wątek: Polski stadion olimpijski im. ... Turka Sukura?!

  1. Powrót do góry    #1
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Polski stadion olimpijski im. ... Turka Sukura?!

    o malo nie spadlem z krzesla - info za dzisejsza Wyborcza:

    Stadion olimpijski im. Hakana Sukura, tor Formuły 1, park rozrywki i lotnisko połączone z Warszawą autostradą i linią szybkiej kolei mają powstać pod Białą Podlaską - donosi turecka gazeta "Zaman". Już w 2006 r. na stadionie mają zagrać Brazylijczycy!

    W piątkowe popołudnie w redakcji zadzwonił telefon. Turecki dziennikarz chciał się dowiedzieć od nas szczegółów budowy nowego stadionu olimpijskiego w Białej Podlaskiej. Przez chwilę myśleliśmy, że w Turcji 19 lipca wypada prima aprilis. Z niedowierzaniem przeczytaliśmy artykuł, na który powoływał się dziennikarz.

    Według dziennika "Zaman" firma Epit KRWZ (tajemniczy skrót oznacza Korporację Rozwoju Wschód - Zachód) przystępuje właśnie do budowy wielkiego kompleksu rozrywkowo-gospodarczego z lotniskiem pod Białą Podlaską. Jedną z głównych atrakcji ma być stadion olimpijski im. Hakana Sukura z rozsuwanym dachem na 60 tys. miejsc. Dlaczego im. Sukura? Według Vahapa Toya, prezesa Epit KRZW i przyjaciela ojca piłkarza, Sukur ma w Polsce rzesze fanów, dla których jest symbolem "pracowitości, skromności i wytrwałości w pokonywaniu przeciwności losu". - Miałem łzy w oczach, gdy się o tym dowiedziałem - powiedział Sukur, który we wtorek był w Polsce na zaproszenie prezesa. Dowiedzieliśmy się, że turecki piłkarz odwiedził Polskę właśnie w celu promowania inwestycji.

    Vahap Toy nie jest postacią anonimową. To turecki inżynier, przyjaciel byłego prezesa Pogoni Szczecin Sabriego Bekdasa, projektował warszawski biurowiec Reform Plaza.

    Sam stadion to nie wszystko. Po ukończeniu budowy w maju 2006 roku w turnieju na nowym obiekcie mają zagrać Brazylia, Niemcy, Turcja, Korea, Senegal i Polska.

    - Hakan Sukur sam wyszedł z taką inicjatywą - wyjaśnił nam Ryszard Grabas, wiceprezes Epit KRWZ. - Bardzo zapalił się do tego projektu. Wiceprezes wyjaśnił, że stadion będzie częścią projektu "Lotnisko i strefa gospodarcza Biała Podlaska". - Sami nie możemy nadać obiektowi statusu olimpijskiego - dodał. - Będzie spełniał wszystkie parametry olimpijskie, podobnie jak tor wyścigowy, na którym w przyszłości mają się ścigać bolidy Formuły 1. Żeby bolidy nie pogubiły kół na wyboistych polskich drogach, Białą Podlaską z Warszawą połączy autostrada oraz (prawdopodobnie dla kibiców) linia szybkiej kolei. Całkowity koszt ambitnego projektu zamyka się w kwocie 5,7 mld (słownie pięć miliardów siedemset milionów) dol.

    Można już mrozić szampana i z niecierpliwością czekać na przyjazd Ronaldo i kolegów? Niestety nie. Cała sprawa ciągnie się już od prawie dziesięciu lat. Na terenach byłego lotniska wojskowego miał początkowo powstać "tylko" międzynarodowy port lotniczy. Stopniowo dodawano kolejne elementy projektu. - Pan Grabas składa od 10 lat różne propozycje, a każda następna różni się tylko wyższą kwotą planowanych inwestycji - mówił dwa lata temu "Gazecie" wiceprezydent miasta Andrzej Czapski. Inwestycja nie może ruszyć, bo Ministerstwo Środowiska nie wydało zgody na wycięcie połaci lasu na obszarze, na którym planowana jest budowa. - Wciąż nie dostaliśmy zgody na odlesienie wszystkich terenów - przyznaje Grabas. - Inwestorzy czekają cały czas na tę zgodę i w każdej chwili możemy przystąpić do realizacji projektu.

    Ryszard Grabas nie potrafił nam do końca wyjaśnić, jak zamierza znaleźć prawie sześć miliardów dolarów. Ma to być typowe project financing, czyli, jak mówił, "współpraca inwestorów, projektantów". Na dokładniejsze wyjaśnienia zaprosił w przyszłym tygodniu. Nam udało się dowiedzieć, że jednym z inwestorów ma zostać były prezes Fenerbahce Stambuł Vefa Kucuk.

    - Łącząc talent sportowy Hakana Sukura i mój talent menedżerski, przywrócimy Turcji należne jej w świecie miejsce - zakończył Vahap Toy. Dlaczego Turcja szuka miejsca pod Białą Podlaską, nie wyjaśnił.
    ----------------------------------

    Jezeli nasi nie potrafia od 30 lat wybudowac stadionu z prawdziwego zdarzenia, to niech to robia Turcy ( byle nie tak jak Bekdas budowal Pogon w Szczecienie:(

    Jestem ZA!:)


    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Beka :D Ja slyszalem ze Sukur przyjechal do polski bo ojciec tu jakies interesy kreci ale nie myslalem ze az takie :D Jak to cos ma powstac to chce byc pierwszy na tym stadionie i w tym parku rozrywki :D "SUKURLANDIA" ;) Brzmi niezle, tylko po co lotnisko :|
    Ah te burżuazy z Turcji :)

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale wy macie orient panowie. o tym w Lublinie mowi sie powaznie od ponad roku. budowa lotniska, tor formuly 1 i innego rodzaju budynki -kina, korty, parki rozrywki, bosiska, stadion. wszystko polaczone autostrada z warszawa.

    Widac ze burzuje z Polski A nie interesuja sie Polska C:P
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jezu! Turcy Nas zbawiają! Może Sobieski źle zrobił, że im dał lanie i mielibyśmy już dawno takie stadiony i piłkarzy pokroju Sukura?:P
    A tak na poważnie to bardzo się ciesze, żę przedsiębiorca turecki wyszedł z taką inicjatywą! Prawda jest taka, że jeśli on nie wybuduje nam takiego stadionu z prawdziwego zdarzenia to my sami niestety napewno go nie zbudujemy!
    Może na tym stadionie umieścić chowany w ziemi tor żużlowy?:)
    Pozdrawiam!

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    I jeszcze jedno. Otóż w Szczecinie mieliśmy już Turka, który chciał zbudować bardzo silną drużynę na miarę pucharów europejskich i trzeba przyznać, że były już zaczątki tego. Chciał też wybudować kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny dla mieszkańców. Poprostu chciał coś zrobić dla ludzi, a co się stało? Niestety ale polskie matoły nie chciały mu dać kilku hektarów pod inwestycje! Żałosne!
    To ja się pytam: Jeśli mu nie chcieli pomóc w budowie, to niech teraz sami to zbudują!
    I tu podsumowanie: Oby ludzie w Bielsku Podlaskim inaczej myśleli i przyjeli Turka niż w Zachodniopomorskim!
    Pozdrawiam!

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie, prosze o wpsiy troszke bardzie rozwiniete i wnoszace cos do dyskusji, a nie "Sukur Olimpic Stadion w Bialej WOW!:)"
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-06-2002
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej,dlaczego OLIMPIJSKI??? Ma być tam olimpiada letnia?? Czy jakieś Mistrzostwa Świata?? Fajnie by było.Tylko czy nas na to stać??

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I tu podsumowanie: Oby ludzie w Bielsku Podlaskim inaczej myśleli i przyjeli Turka niż w Zachodniopomorskim!
    Pozdrawiam!
    No jednak mialem racje ludzie z Polski A nie interesuja sie Polska C.

    W JAKIM BIELSKU PODLASKIM? W BIAŁEJ PODLASCE (dla kogos kto nie zna mapy jest to miasto 120 km na polnoc od Lublina)

    Ale z tego co mi wiadomo jest juz problem, poniewaz w celu budowy tego kompleksu trzeba wykarczowac kilkadziesiat hektarow lasow, na co nie chca zgodzic sie ekolodzy.
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    No to sie lekko mówiąc zdenerwowałem , dlaczego niby Polacy maja grac na narodowym stadionie im.Hakana Sukura ??
    Wszedzie stadiony narodowe są nazywane imieniem osoby która która jest obywatelem danego kraju a tutaj niby Polacy mają grac w Polsce na stadionie Hakana Sukura. Z drugiej strony potwierdza sie to ze my Polacy niepotrafimy nic zdziałac , zawsze potrzebujemy jakiejs osoby z zagranicy która musi nam pomóc. Polski zespoł tyle lat niemógł awansowac do jakiejs duzej imprezy , i dopiero po przyjsciu Olego gralismy w MS. To Turkowie i Koreańczycy budowali potege Pogoni i Legii (niedokońca im sie to udało) Ciągle musimy korzystac z pomocy osób obcych a my nic sami niepotrafimy zrobic i to mnie boli.
    Tylko Falubaz!

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2002
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie tylko nie potrafimy nic zrobić, ale nawet ekolodzy nie potrafią pomóc i blokują zbawienną inwestycję.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2002
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No jeżeli tor F1 to ja jestem jak najbardziej za.

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    1,594
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tor F1 to by było naprawdę coś :) A później może Grand Prix Poland ;)

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Troche czytałem to z lekkim (malo powiedziane ;)) niedowierzaniem. Tyle juz wersji o tym przyjezdzie Hakana Sukura słyszałem, ze już sam nie wiem co z tego bedzie.

    Owszem, tak jak Paweł "J_D", słyszałem, ze cos pod Białą Podlaską ma powstać, jednak nie myslalem ze az takie cos. Pamietam, ze wspominano cos o lotnisku, autostradzie, no ale nic nie szło własnie przez Ministerstwo.

    Mam pomysł. Jezeli az tak zle z tym i jesli ma to sie jeszcze ciagnac przez kolejne 10 lat to niech nasze forum zadziała ;););).

    Moze tak jak troche dzieki nam slyszano o Klimowiczu damy rozgłos temu pomysłowi?

    Hehe ;););)

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    04-02-2002
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja również czytałem to z "nie lekkim";):P niedowierzaniem i nawet jeżeli takie plany są to i tak nie wypalą. Oczywiście- jestem całkowicie za, ale jak panowie/panie (niepotrzebne skreślić);):) myślicie: Czy w Polsce- w kraju mlekiem i miodem płynącym (jeśli ktoś nie wie to to jest w przenośni;P) można wybudować taki kompleks sportowy pod Białą Podlaską jak chociazby w Białymstoku jest raptem kilka "stadionów", jeden z nich jest jakiej takiej wielkosci, nawet jeżeli weszłoby na niego ze 20, no moze 30 tys. ludzi to z pewnością by się zawalił. A nie mówie tutaj o jeszcze innych miastach, w których sytuacja jest nie wiele lepsza albo gorsza.
    Sprawa następna. Dlaczego Biała Podlaska?! Czy Turcy nie mogliby sobie wybrać jakiegoś dużego, dobrze rozwiniętego miasta, w którym możnaby umiejscować taki obiekt oszczędzając przy tym hektary lasów. Nie wydaje mi się żeby Biała Podlaska osiągała sukcesy sportowe.
    Poza tym sprawa już wcześniej poruszana- dlaczego Sukur?! Nie będę już tłumaczył dlaczego jest to niedopuszczalne. Jeśli ktoś się nie domyśla to albo powinien pójśc do szkoły albo zastanowić czy nadal powinien pisać na tym Forum. W końcu musi ono prezentować jakiś poziom intelektualny.:P

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...podobno w dalszym etapie na Bałtyku ma powstac rafa koralowa, a na hałdzie w Łaziskach lądowisko dla UFO, z kolei w rejonie Łomży ma powstać Kosmodrom skąd Turcy będą wystrzeliwać rakietę na marsa oczywiście z polską załogą (miedzy innymi planowany jest Hajto), w zatoce Puckiej mają być hodowane wieloryby, a w Bieszczady mają zostać sprowadzone żyrafy, podjęta zostanie także próba zadomowienia w Tatrach Yeti...

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aleks-->LOL

    Bez jaj panowie.Ktoś wierzy,ze z Turcji przyjedzie św.Mikołaj i wyda 6 mld $???Kim jest ten facet?Tureckim Billem Gatesem?A poza tym założmy nawet,że przez ostatnie 40 lat drukował po nocach dolce w swojej piwnicy.Po co ma je inwestować w Polsce?Przecież to się w zyciu nie zwróci.Kto będzie grał na tym stadionie?Repra 4 razy w roku?O pomysle z GP Polski nawet nie wspomnę.Gdybysmy nawet mieli najnowocześniejszy tor na świecie to i tak nie dostaniemy własnej eliminacji.O swoje GP starają się m.in. Rosja i Chiny.Porównajcie sobie zainteresowanie sponsorów związane z wielkością rynków zbytu.
    Jak dla mnie jest to rewelacja w stylu-Sukur w Legii :)

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Troszke nie orientujecie sie w temacie.

    Lubelska prasa od ponad roku donosi o roznych pomyslach ktore maja byc realizowane w woj. lubelskim.
    Wszystko zaczelo sie od tego ze czesc Polski po prawej stronie Wisly jest rejonem atrakcyjnym dla inwestorow. jednak na przeszkodzie zeby inwestycje zostale zrealizowane stoi wiele rzeczy np. slabo rozwinieta siec drog oraz przedewszystkim brak lotniska. Istnieje kilka koncepcji jego budowy jednak w kazdej jest jakis problem
    1. Swidnik-problem jest taki-mieszkancy lubelskiego osiedla Felin nie chca zgodzic sie na jego budowe poniewaz boja sie halasu choc pas startowy jest w zupelnie innym kierunku, problem drugi to jakies pieprzone susly czy cos takiego:). Mianowicie maja one swoje gniazda na terenie gdzie mialoby powstac lotnisko-protestuja ekolodzy.
    2.Niedzwiada-problem z wykupem ziemi i drogami dojazdowymi
    3.Biala Podlaska-ten projekt wydaje sie bardzo realny do realizacji. Trzeba sobie szczerze powiedziec ze istnie pewna rywalizacja pomiedzy Lublinem a Białą. Ktore pierwsze z nich bedzie mialo lotnisko otworzy sie przed nimi duza perspektywa(otwarcie na wschod). Dlatego w Bialej opracowano plan budowy calego kompleksu-lotnisko, tor formuly1, oraz stadion.
    Jednak jak to w Polsce bywa zawsze stoi cos na przeszkodzie. Aby zrealizowac ta inwestycje trzeba wykarczowac kilkadziesiat hektarow lasow. dlugo czekano na decyzje z MOŚ ale byla ona negatywna. co sie dalej dzieje w tej sprawie to nie wiem...

    Ale znajac polskie realia jak zwykle stanie cos na przeszkodzie.....

    Dobrze ze chociaz Lublinianka bedzie miala wypasiony stadion...
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fajnie! Pośmiałem się i w ogóle. Poczekam. Jak zbudują to wszystko przed, powiedzmy, moją emeryturą, to będę pierwszym forumowiczem, który przeprosi za brak wiary. Obym musiał przepraszać...

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,014
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    swego czasu był o tym artykuł w Polityce, ale ja podtrzymuję swoją poprzednią wypowiedź

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-02-2002
    Postów
    608
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mi zupelnie nie przeszkadza czy reprezentacja bedzie grala na stadionie im.K.Górskiego H.Sukura czy O.b Ladena
    wazne zeby byl
    a jak jeszcze bedzie tor formuly 1 to juz zupelnie poza tym ze mam jakies 300km do Bialej czyli wcale nie tak daleko

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Przed chwilką słuchałem wiadomości na RMF i tam włąśnie mówiono na temat strefy ekonomicznej koło Białej Podlaskiej. Ale co mnie zdziwiło, iż mówili, że w to wszystko ma zaiwestować przedsiębiorstwo zza oceanu (z USA i Kanady) ale ani słowem nie wspomnieli o Tureckim kapitale. Tak więc jak to jest do końca? Czyżby firma była amerykańsko-kanadyjska a Turek tylko nią zarządzał?
    Pozdrawiam!

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W RMFie dobrze powiedzieli. Turek jest tylko PROJEKTANTEM a kapitał zapewniają m.in banki amerykańskie i kanadyjskie.
    Wcześniej padło też pytanie, dlaczego akurat Biała Podlaska. Ano dlatego, że jej położenie jest b. atrakcyjne. Taka inwestycja nie jest robiona dla jednego miasta (to nie miałoby sensu).
    1. Biała lezy przy trasie międzynarodowej wschód-zachód (drogowej i kolejowej).
    2. Niedaleko jest do Warszawy (samochodem 2 godziny jazdy, więc weekendowy wyoad do aquaparku jest jak najbardziej możliwy)
    3. Za kilka lat 30 km od Białej będzie granica Unii. to będzie świetne okno na rynki rosyjski i azjatyckie.
    4. Po zamachu z 11 września w N.Y. fochowcy opowiadają sie raczej za unikaniem budowy takich lotnisk w wielkich aglomeracjach miejskich
    5. kolejne powody mozna wymieniać i wymieniać

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moozgo,ALEKS i Zibi całkowicie się podpisuję pod waszymi opiniami i właściwie nie muszę nic dodawać poza tym że kilku tureckich cwaniaków chce wykręcić niezły numer na koszt banków i innych tego typu instytucji.

  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    IDOLMAN jeżeli na świecie jest jakiś bank, który da się naciągnąc jakiemuś cwaniakowi, to ten bank jest wart tego, aby zrobić go w balona

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    20-08-2002
    Postów
    140
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to jest sciema uwago bo juzzaplanowali kto zagra w turnieju w 2006 roku, jasne:):)

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-03-2002
    Postów
    896
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [. To Turkowie i Koreańczycy budowali potege Pogoni i Legii (niedokońca im sie to udało) Ciągle musimy korzystac z pomocy osób obcych a my nic sami niepotrafimy zrobic i to mnie boli.[/quote]


    O NIE, NIE MALUTKI, POTĘGĘ LEGII NIE BUDOWALI KOREAŃCZYCY, POTĘGA LEGII ZOSTAŁA ZBUDOWANA NA PRZESTRZENI WIELU LAT ,ONI JEDYNIE PRZEZ PEWIEN CZAS WSPIERALI FINANSOWO NIE BEZ WŁASNEJ KORZYŚCI ( PATRZ REKLAMA, JAKBY KTOŚ NIE WIEDZIAŁ O CO CHODZI)

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    221
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zaczym wybuduja w polsce jakis pozadny stadion to mina wieki :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •