Pokaż wyniki od 1 do 33 z 33

Wątek: Transfery, kontrakty itp.

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2002
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Transfery, kontrakty itp.

    Proponuję rozpocząć wątek na temat przyszłorocznych kontraktach i transferach w PLK. Jeśli macie jakieś ciekawostki to wrzucajcie na forum!!!


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2002
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jeff Nordgaard

    Jak podało "Radio W", amerykański skrzydłowy Anwilu Włocławek - Jeff Nordgaard podpisał wstępną umowę z tym klubem na grę w przyszłym sezonie. Amerykanin, w zakończonych wczoraj rozgrywkach ligowych, był wyróżniającą się postacią włocławskiej drużyny, notując przeciętnie 13,8 punktu, przy niezłej skuteczności rzutów (58% za 2, 39% za 3, 71% za 1) oraz 4,6 zbiórki w meczu.


  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2002
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Michael Wright

    MVP tegorocznych finałów (średnia 17,6 pkt i 9,2 zbiórki z pięciu finałowych spotkań) - Michael Wright nie będzie najprawdopodobniej występował w przyszłym sezonie w Idei Śląsku Wrocław. Szanse na przedłużenie kontraktu z mierzącym 202 cm Amerykaninem są bardzo nikłe. Jak przyznał sam zawodnik dziennikarzowi Gazeta.pl zaraz po bankiecie wylatuje do USA gdzie uda się na obóz letni New York Knicks.

  4. Powrót do góry    #4
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    Slask

    co do Wrighta to GS bardzo chce by zostal on w Slasku, lecz na chceniu sie pewnie skonczy...

    Odchodzi na 90% Hawki, gdyz jest za drogim zawodnikiem jak na Idee.

    Ponad Schet jest zainteresowany powrotem Karolka Banana czyli Charlesa O'Bannona.

    Poki co kontrakty maja Tomczyk, Skibniewski i bodajze Wiekiera...
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    2,102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak podał portal interia.pl Adam Wójcik jesat zainteresowany powrotem do Śląska, powodem jest moze nie kłopoty finansowe klubu greckiego ale fakt jest faktem ze klub ma zadłużenie wobec Adama za 4 miesciące.....czy to plotka???zdaje mi sie ze tak
    Adam dopiero sie rozwija a powrót do Polski nie jest dla niego dobrym rozwiązaniem......
    Mówi się tesh we Wrocławiu o niezapomnianym Rai'u Miglinieksie:)
    Szkoda że Hawki odchodzi strasznie lubiłem oglądać jego gre:)

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    2,102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aleksander Petrovic nie jest jeszcze oficjalnie szkoleniowcem Anwilu Włocławek na nowy sezon, ale już kompletuje zespół. Na pewno zostaną w nim Armands Skele, który ma długoletni kontrakt z Anwilem, Jeff Nordgaard i byc może Ed O'Bannon.

    Nordaard stara się o polskie obywatelstwo. Z kolei O'Bannon zainteresowany jest dalszą grą we Włocławku. Podpisał już nawet wstępną umowę z klubem.

    Być może asystentem Petrovica, który ma także oferty pracy z Włoch i Hiszpanii, będzie Igor Griszczuk. Prawdopodobny jest powrót do Anwilu chorwackiego rozgrywającego Vladimira Krstića, który grał już wcześniej we Włocławku.

    Do ligi greckiej wyboiera się z kolei center Anwilu, Białorusin Aleksander Kul, który nie pozostawał w najlepszych stosunkach z trenerem Petrovicem.
    interia.pl

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2002
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ed O'Bannon i Matt Sanadgelo dostali bardzo ciekawe i konkretne propozycje od klubu z... Poloni Warbud Warszawa (prosze, prosze...). Jednak najprawdopodobniej zostana oni na przyszly sezon w Anwilu. Trener Petrovic chcialby widziec oprocz Kristicia takze i Markovicia, jednak ten mial bardzo udany sezon we Wloszech i najprawdopodobiej tam spedzi i przyszly.

    W Slasku na 100% zostaje Tomczyk, Skibiniewski i Wiekiera, ktorzy maja jeszcze podpisane kontrakty. W Slasku zostanie najprawdopodobniej i Maciej Zielinski (jak twierdzi Schetyna jest to 99% szans - czyli dosc duzo:)). Nie potwierdza sie wiec plotki jakoby Zielony mial przejsc do jakiegos klubu z Francji lub Grecji. Jezeli jednak doszloby do tego to na miejsce Zielinskiego ma przyjsc Sesar.

    Prokom wywala na 100% dwoch Amerykaninow i Gregova. Mozliwe jest odejscie Mc Naula, Markovicia i Vrankovicia(!) - szansa dla Slaska:). Do zespolu ma dolaczyc Jacek Krzykala (ciekawe czy na pierwsza 1, czy na druga...)

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    2,102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Transferowy raport Gazety Wrocławskiej Pewni pozostania w Idei Śląsku na przyszły sezon są tylko gracze, którzy mają ważne kontrakty, a więc Dominik Tomczyk, Paweł Wiekiera i Robert Skibniewski. Co z pozostałami?

    Maciej Zieliński - Prezes Grzegorz Schetyna twierdzi, że na 99 % procent Zieliński zostanie we Wrocławiu. W niedawnym wywiadzie dla Gazety Wrocławskiej sam zawodnik także przyznał, że nie chce opuszczać Śląska, ale... Właśnie. - Żadnych rozmów ze Śląskiem jeszcze nie prowadzimy, nie dostaliśmy nawet oficjalnej propozycji

    Dainius Adomaitis -Danius najprawdopobniej zdecyduje się na podpisanie kontraktu z Lietuvos Rytas Wilno. Nieoficjalnie mówi się, że bardzo konkretną ofertę dla Adomaitisa ma Prokom Trefl Sopot.

    Michael Wright i Michael Hawkins - obu Amerykanów trudno będzie namówić na kolejny sezon w Śląsku. Obydwaj chcą grać w NBA

    Tomas Pacesas - agent zawodnika przesłał ponoć ofertę do Sopotu, tak jak do... setki innych klubów w Europie.

    Aleksander Miłosierdow - z Wrocławiaem pożegnał się skonfliktowany z trenerem Andrejem Urlepem. Poza tym jednemu z przypadkowo spotkanych kibiców oddał złoty medal, zaś podczas mistrzowskiego party w toalecie "wykąpał" klubowy szalik. Więc chyba wiadomo co z nim....
    Sporządził Michał Lizak

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stal Ostrów

    oto gracze ktorymi interesuje sie Kowal:
    Derrick Hayes(ostatnio Detroit Dogs liga ABA)
    Oleg Juszkin(Czarni)
    Ruslan Bajdakow(Czarni)
    Krzysztof Roszyk(Alba Chorzow)
    Tomasz Celej(Unia Tarnow)
    Cezary Trybanski(MKS)
    Piotr Ignatowicz (Spojnia)

    podobno tez wchodza w gre Bigus,Sessoms i Hlebowicki....



  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    2,102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jedną z opcji rozpatrywaną przez działaczy Prokomu Trefla Sopot jest pozyskanie gracza Czarnych Słupsk Michała Hlebowickiego. Zawodnik już w przeszłości przez dwa lata występował w barwach wicemistrzów Polski. Spore znaczenie w wyborze przez "Hlebika" nowego pracodawcy może mieć fakt, że żona koszykarza - Ilze Ose-Hlebowicka - w nadchodzącym sezonie będzie występować w Lotosie VBW Clima Gdynia.
    trojmiasto.pl

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2002
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wzmacnia się tesh warszawska Legia.
    Tomasz Celej występujący w zeszłym sezonie w barwach Unii Tarnów jest bliski podpisania kontraktu z warszawską Legią. Trener Jacek Gembal jest bardzo zadowolony z chęci przyjścia Tomasza Celeja do warszawskiej drużyny. Uważa on że Tomek jest bardzo młodym, zdolnym i przyszłościowym zawodnikiem i warto go jest miec w swojej drużynie. Poczynił on znaczne postępy w zeszłym sezonie.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A.Krygier dyr.d/s sportowych Anwilu-nazwisko nowego trenera przedstawimy w czwartek 27.06.
    jednym z kandydatów jest A.Urlep

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Bilu tropem Wójcika ... , Urep w Lublanie ?

    Super Express
    Były środkowy Idei Śląska Wrocław Piotr Szybilski może pójść śladem Adama Wójcika i trafić do ekstraklasy greckiej. W jednej z najlepszych lig w Europie mógłby zarobić za sezon nawet 250 tysięcy dolarów.


    - Piotrek otrzymał kilka bardzo ciekawych ofert. Interesują się nim PAOK, Aris Saloniki, Maorusi Ateny oraz AEK Ateny! - powiedział nam Tarik Khrais, menedżer zawodnika.
    Wszystko wskazuje na to, że zatrudnienie znajdzie także były trener Idei Śląsk Wrocław Andrej Urlep. Słoweniec jest poważnym kandydatem do objęcia funkcji szkoleniowca Olimpii Lublana. Rozmowy ze Słoweńcem prowadzą także działacze Anwilu Włocławek, którzy nie doszli do porozumienia z Aleksandrem Petrovicem.

    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A.Pluta-na pewno nie blachy a alternatywa,anwil lub wrocław.

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    27-06-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Andrzejem Plutą zainteresowany jest już tylko włocławski Anwil. Mowa oczywiście o polskich klubach. Wcześniej sam zawodnik przyznawał, że rozmawia również z działaczami Idei Śląska Wrocław, jednak jak udało się nam ustalić szefowie wrocławskiego klubu zrezygnowali z usług reprezentacyjnego rozgrywającego i nie biorą go pod uwagę przy ustalaniu składu.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i dobrze ja wole od pluty pacesasa
    pluya to jednak najwieksz kelner wśród polskich rozgrywajacych
    niech anwil go bierze
    chociaz niw sadze by urlep sie zdecydowal

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Adomaitis we Włocławku ?

    Gazeta Wyborcza - Wrocław
    KOSZYKÓWKA. Dainius Adomaitis jest już bardzo blisko podpisania kontraktu z Anwilem - tak twierdzą działacze włocławskiego klubu. Śląsk natomiast nie spieszy się do negocjacji ze swoim najlepszym zawodnikiem

    - Z Andrzejem Plutą praktycznie zakończyliśmy rozmowy i będzie on grał u nas. Istnieją bardzo duże szanse na to, że podpiszemy także kontrakt z Adomaitisem - twierdzi Zbigniew Polatowski, dyrektor Anwilu.

    Dla wrocławskich kibiców to z pewnością dobre informacje nie są. Adomaitis był bowiem w ubiegłym sezonie jednym z najlepszych graczy Śląska. To właśnie z nim w pierwszej kolejności miał zostać przedłużony kontrakt. Na razie niewiele na to wskazuje.

    - Na razie wszystkie informacje znam od mojego agenta. Wiem, że są prowadzone poważne rozmowy z Anwilem, ale o konkretach jeszcze nie słyszałem - powiedział nam wczoraj Litwin. - Rozmawiałem już natomiast raz z trenerem Urlepem.

    Niestety, wygląda na to, że działacze Śląska nie wykazują większego zainteresowania Adomaitisem.

    - Agent mówił mi, że rozmawiał z nimi tylko raz - twierdzi zawodnik.

    - Jesteśmy nadal zainteresowani Adomaitisem - stanowczo mówi Grzegorz Schetyna. - Wysłaliśmy ofertę. Czekamy na odpowiedź.

    Z informacji, jakie docierają z Włocławka, wynika jednak, że szanse na pozostanie Adomaitisa we Wrocławiu są coraz mniejsze. Śląsk jest natomiast zainteresowany wypożyczeniem z Benettonu Treviso Mario Stojicia. Chorwat wobec dużej konkurencji wśród graczy obwodowych we włoskim klubie jest spychany na dalszy plan. W minionym sezonie w Eurolidze grał średnio mniej niż 20 minut w meczu, zdobywał około sześciu punktów.

    - Złożyliśmy Benettonowi propozycję przejęcia kontraktu. Czekamy na odpowiedź, która ma zapaść w przyszłym tygodniu - twierdzi Grzegorz Schetyna. - Jeżeli Benetton zdecyduje się na wypożyczenie koszykarza do klubu Euroligi, to my jesteśmy pierwsi w kolejce.
    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2002
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To stek bzdur. Adomaitis nie bedzie gral we Włoclawku.

    Schetyna jest juz na bardzo zaawansowanych rozmowach z agentem Adomaitisa, a to co wypisuja w GW jest o kant dupy rozbic. Drukuja cos co przyciagnie czytelnikow tak jak zwykly brukowiec.

    Adomaitis powiedzial, ze chce grac w druzynie, ktora wystepuje w Eurolidze, a taka mozliwos w Polsce ma tylko w Slasku!

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To stek bzdur. Adomaitis nie bedzie gral we Włoclawku.

    Schetyna jest juz na bardzo zaawansowanych rozmowach z agentem Adomaitisa, a to co wypisuja w GW jest o kant dupy rozbic. Drukuja cos co przyciagnie czytelnikow tak jak zwykly brukowiec.

    Adomaitis powiedzial, ze chce grac w druzynie, ktora wystepuje w Eurolidze, a taka mozliwos w Polsce ma tylko w Slasku!
    właśnie taaaaaaaaaaaaak

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gazeta Wrocławska
    WROCŁAW - W ciągu tygodnia, może 10 dni zdecyduję, czy zagram we Wrocławiu - mówi Josip Sesar, jeden z najbardziej utalentowanych chorwackich koszykarzy.

    *Czy to prawda, że w przyszłym sezonie będziesz grał we Wrocławiu? - W tej chwili nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Grę w Śląsku bardzo poważnie biore pod uwagę, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Rozmawiałem już zarówno z prezesem klubu, jak i trenerem Zvi Sherfem i wiem, że obaj chcą mnie w swoim zespole. W tej chwli mój agent prowadzi szczegółowe rozmowy na temat kontraktu. Wszystko wyjaśni się w ciągu tygodnia, może 10 dni. Dłużej nie ma na co czekać.

    * W Śląsku cie chcą. A czy ty chcesz grać we Wrocławiu? - Dlaczego nie?! Dla mnie najważniejsze jest to, bym dalej grał w Eurolidze, a Śląsk ten warunek spełnia. Poza tym rozmawiałem z Josipem Vrankovicem, który od dwóch lat gra w Polsce, w Sopocie, i on zapewniał mnie, że Wrocław to bardzo ładne miasto, a klub ma od lat wysoką pozycję w kraju i duże aspiracje - także w Europie. Dlatego myślę, że byłby to dobry wybór. Choć - jak już mówiłem - decyzja jeszcze nie zapadła.

    * O czym twój agnet rozmawia teraz z szefami wrocławskeigo klubu? O pieniądzach? - Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, kto będzie grał w tym zespole, jak silny będzie skład. Choć pieniądze też są ważne i przy okazji podpisywania kontraktu sporo się o nich mówi. To przecież normalne, bo to moja praca.

    * Jesteś drogim graczem? - To Śląsk musi zdecydować, czy jestem drogi czy nie, czy klub stać na zatrudnienie Sesara. Ja wiem tylko tyle, że jestem jeszcze młodym perspektywicznym zawodnikiem, który cały czas chce się rozwijać i podnosić swoje umiejętności. Do Polski na pewno nie przyjechałbym na emeryture.

    * Twój agent rozmawia ze Śląskiem o rocznej umowie? - To jeszcze nie zostało ustalone. Z tego co wiem szefowie klubu chcieliby podpisać kontrakt na 2 albo nawet na 3 lata.

    * A ty zgadzasz się na tak długi kontrakt? - Zobaczymy. Wszystko okaże się po rozmowach agenta z prezesem klubu z Wrocławia.

    * Na pewno masz także inne oferty... - To prawda, ale interesuje mnie przede wszystkim gra w Eurolidze. Klubów, które nie będą brały udziału w tych rozgrywkach w zasadzie w ogóle nie biorę pod uwagę.

    * A masz propozycje z innych zespołów Euroligi? - Jakieś tam są. Jesli już sam miałbym wybierać sobie kraj, w którym miałbym grać, to chciałbym występować we Włoszech - odpowiada mi i tamtejsza liga, która jest przecież jedną z najsilniejszych w Europie i klimat, bardzo podbny do tego, jaki jest w Chorwacji. Wiem, że mój agent prowadzi także rozmowy z klubami włoskimi... Jeśli tam szybko nie uda się ustalić czegoś konkretnego, raczej zdecyduję się na Śląsk. O ile oczywiscie dogadamy się we wszystkich sprawach...

    * W 1996 roku, wraz z reprezentacją Chorwacji zdobyłeś tytuł mistrza Europy juniorów i zostałeś wybrany MVP - najlepszym graczem turnieju finałowego. Wtedy wydawało się, że możesz grać w zasadzie gdzie tylko zechcesz, a jednak nigdy nie wyjechałes z Chorwacji. Dlaczego? - Wiesz - ja cały czas jestem jeszcze młodym zawodnikiem. Mam dopiero 24 lata. Przed dwoma laty przeszedłem z Zadaru do najlepszego klubu Chorwacji - Cibony. W Zagrzebiu grałem w Eurolidze, a wiec na pewno był to krok do przodu. Miałem tam dwuletni kontrakt. Może powinienem wyjechać już przed rokiem? Nie wiem. Faktem jest, że teraz umowa się skończyła a ja wyjeżdżam z Chorwacji.

    * Myślisz, że Polska to dobre miejsce, by zaczynać europejski rozdział twojej kariery? - Oczywiście, że tak. Josip Vranković powiedział mi wiele dobrego o waszej lidze. Poza tym, skoro Gordan Giricek mógł świtnie grać w Moskwie i z Rosji trafił teraz do NBA, to dlaczego ja miałbym mieć jakies wątpliwości, czy zagrać we Wrocławiu? Ale czy rzeczywiście trafię do Śląska - to się dopiero okaże.

    Zvi Sherf o Sesarze To świetny zawodnik i co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. Jeśli trafiłby do naszego zespołu, bardzo wzmocniłby skład, bo mielibyśmy jeszcze jednego zawodnika na naprawdę wysokim poziomie. W tej chwili prowadzone są rozmowy, ale nie możemy nic zrobić za wszelką cenę. Chcemy mieć Sesara, ale z drugiej strony wiemy, ile możemy na niego wydać. Jesli uda nam się dojść do porozumienia, byłoby wspaniale, bo Sesar bardzo pasowałby do naszego zespołu. Jest młody, chętny do pracy i głodny sukcesów. Gdyby trafił do Śląska, to byloby dobre rozwiązanie dla wszystkich - zawodnika, klubu i kibców, bo to bardzo widowiskowy zawodnik. Na pewno byłby jednym z kandydatów na lidera Śląska. Wiem, że kibice we Wrocławiu trochę się niepokoją, że wciąż jest tak wiele niewiadomych w kwestii składu zespołu. Zapewniam jednak, że my cały czas pracujemy. W ciszy i spokoju rozmawiamy o różnych możliwościach, szukamy graczy, sprawdzamy na kogo nas stać. Wszystko jest pod kontrolą.

    W opni rodaka

    Aleksander Petrović - były trener Cibony Zagrzeb i reprezentacji Chorwacji, ostatnio w Anwilu Włocławek

    Jeśli Jospi trafi do Śląska to sadzę, że obie strony na tym zyskają. Sesar będzie grał w dobrym klubie i co ważniejsze, w Eurolidze, a więc na pewno będzie się rozwijał. A Śląsk zyska świetnego zawodnika. Sesar jest bardzo efektowny i trudno go zaszufladkować. Jest zawodnikiem nietypowym i nieprzewidywalnym - to czyni go bardzo groźnym dla każdego rywala. Jest tylko jeden problem - nigdy nie grał poza Chorwacją i trudno przewidzieć, jak wyjazd z rodzinnego kraju odbije się na jego występach.

    Jospi Sesar * Wiek: 24 lata * Wzrost: 195 cm * Pozycja: obrońca - skrzydłowy * Przebieg kariery: KK Zagrzeb, Cibona Zagrzeb * Największe sukcesy: 2 razy mistrzostwo Chorwacji, 2 razy Puchar Chorwacji; mistrzostwo Europy juniorów (1996), wystepy w reprezentacji Chorwacji podczas mistrzostw Europy (1997, 2001) * Wysokość kontraktu: 30 000 dolarów miesięcznie.

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I jeszcze jeden ...

    Gazeta Wyborcza - Wrocław
    KOSZYKÓWKA. Josip Sesar, Mario Stojić i Dainius Adomaitis: dwóch z tych graczy najprawdopodobniej zagra w Śląsku. Pozycje 2-3 dzielić będą z Maciejem Zielińskim

    Właśnie sprawa zatrudnienia pozycji rzucającego obrońcy bądź niskiego skrzydłowego w Śląsku jest obecnie najbliżej zakończenia. Wrocławski klub, który na razie przedłużył kontrakt z Maciejem Zielińskim, a nie zatrudnił żadnego nowego gracza, poważnie rozważa kandydatury Chorwatów Josipa Sesara i Mario Stojicia oraz Litwina Dainiusa Adomaitisa. Wszyscy do Wrocławia jednak na pewno nie trafią, bo wówczas chyba żaden z nich nie mógłby być usatysfakcjonowany liczbą minut spędzanych na parkiecie.

    - Dlatego chcemy zatrudnić dwóch z nich - mówi Grzegorz Schetyna, prezes rady nadzorczej wrocławskiego klubu.

    Z pewnością najbardziej znanym i cenionym zawodnikiem w Europie z wymienionej trójki jest Sesar. Świetny strzelec, znakomity w pojedynkach jeden na jednego, typ zawodnika, wokół którego można budować grę ofensywną zespołu. Z powodzeniem może występować także jako rozgrywający. Ale to także koszykarz niesforny, który nie zawsze potrafi podporządkować się dobru zespołu, słabszy w obronie. I na pewno najdroższy z całej trójki.

    Stojić i Adomaitis nie obciążają w tak znaczącym stopniu budżetu, ale w ich przypadku od dłuższego czasu negocjacje nie posuwają się naprzód. W przypadku Chorwata szansa na to, że trafi do Wrocławia jest chyba największa. Śląsk zaproponował Benettonowi Treviso wykupienie kontraktu zawodnika i teraz czeka na odpowiedź. Z taką samą prośbą zgłosiło się również kilka włoskich klubów, ale to mistrz Polski jest pierwszy na liście. Adomaitisa chce mieć w Anwilu trener Andrej Urlep i na razie włocławscy działacze wykazują sporą determinację, aby do tego transferu doszło.

    Niewiele natomiast wiadomo o kandydatach na inne pozycje. Wiadomo, że grę ma prowadzić Amerykanin z doświadczeniem w Europie. W obsadzie pozycji środkowego najczęściej pojawia się opcja jugosłowiańska. Prezes Grzegorz Schetyna zawsze bardzo cenił Jovo Stanojevicia, więc i tym razem temat powrócił. Zawodnik w ostatnim sezonie występował w Partizanie Belgrad (świetne statystyki w Eurolidze: 16,4 pkt, 8,1 zbiórki i 2 asysty na mecz), ale klub postanowił się z nim rozstać.

    - Sprawdzaliśmy możliwość jego zatrudnienia, ale on jeszcze nie jest wolnym graczem - twierdzi Grzegorz Schetyna. - Cały czas jest jednak przez nas poważnie brany pod uwagę.

    Jako zmiennika dla pierwszego środkowego rozważana jest natomiast możliwość zatrudnienia środkowego reprezentacji Polski Kordiana Korytka.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak podało dziś Radio Eska Wrocław, Adomaitis uzgodnił wszystkie warunki nowego kontraktu na grę w Śląsku i podpisanie przez obie strony umowy może nastąpić choćby i dziś. Kontrakt może być podpisany nawet na dłużej niż jeden sezon.
    Poza tym Śląsk prowadzi rozmowy z dwoma amerykańskimi rozgrywającymi, ale nie ma w tej 2 Hawkinsa.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w esce ponoc podali też że slask jest bliski podpisania umów z sesarem i żanem tabakiem !!!

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dwaj litwini w anwilu
    janis blums - skonto ryga
    aigar vitols - ventspilis
    --------------------------
    stary znajomy Daniel Jusup został trenerem Zadaru.

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gazeta Wyborcza - Wrocław
    KOSZYKÓWKA. Z dwójki Chorwatów Josip Sesar - Mario Stojić do Śląska najprawdopodobniej trafi ten pierwszy. Jeszcze w tym tygodniu powinny zostać zakończone negocjacje z agentem zawodnika

    Po podpisaniu kontraktu z Dainiusem Adomaitisem wiadomo było, że kolejnym ruchem Idei Śląska Wrocław będzie zatrudnienie jednego z Chorwatów: Mario Stojicia lub Josipa Sesara. Obaj występują na tej samej pozycji rzucającego obrońcy, ale ich klasa jest nieporównywalna. Sesar jest o wiele bardziej znanym i cenionym w Europie graczem, ale co za tym idzie, także droższym. Wszystko wskazuje jednak na to, że to właśnie on trafi do drużyny mistrzów Polski. Z agentem zawodnika toczą się bardzo zaawansowane negocjacje, natomiast co do Stojicia działacze Śląska wciąż czekają na decyzję Benettonu Treviso. Mistrz Włoch, z którym ważny kontrakt ma Chorwat, musi bowiem zgodzić się na przekazanie koszykarza do Wrocławia. Nowy trener Benettonu Ettore Messina chce jednak zatrzymać Stojicia. Po tym, jak Bostjan Nachbar został wybrany w drafcie do NBA, a później podpisał kontrakt z Houston Rockets, w Benettonie Stojić będzie miał teraz więcej okazji do gry.

    Prezes Idei Śląska Grzegorz Schetyna nie chce przyznać, że sprawa jest już przesądzona. Potwierdza jednak, że wrocławskiemu klubowi bliżej jest do Sesara.

    - Obie opcje są wciąż brane pod uwagę - zastrzega. - Jedna jest bliżej, ale nie dostałem jeszcze z Treviso informacji, że sprawa przejęcia kontraktu Stojicia jest już nieaktualna.

    Od tej decyzji uzależnione są dalsze ruchy kadrowe w Śląsku. Sesar to bowiem zawodnik, wokół którego można zbudować całą strategię ofensywną zespołu. No i zarabia ponad dwa razy więcej od swojego rodaka.

    - Te dwie drogi to dwie zupełnie inne koncepcje, Sesar to przecież gwiazda europejskiego formatu - mówi Grzegorz Schetyna. - Ta decyzja ustawi nam następne ruchy transferowe, także pod kątem budżetu. Musimy zamknąć tę sprawę jak najszybciej. Chcę, aby to nastąpiło jeszcze w tym tygodniu.

    Artur Bajer, utalentowany skrzydłowy Idei Śląska Wrocław, jeżeli nie zmieści się w kadrze drużyny na najbliższy sezon, być może zostanie wypożyczony do Spójni Stargard Szczeciński.

    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  27. Powrót do góry    #27
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Mirosław Łopatka (25 lat, 213 cm) podpisał roczny kontrakt z belgijskim zespołem Telindus Antwerpia. Zespół ten w minionym sezonie uplasował się na ósmym miejscu w tabeli ligi belgijskiej.
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    671
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A teraz info najbiedniejszego klubu poskiej ekstraklasy: dzis odbyl sie pierwszy trening koszykarzy Azotow Unii Tarnow w zespole sa dwie nowe twarze niestety nieznam nazwisk ale jeden gral ostatnio w rezerwach Anwilu a drugi KKS Poznan, a pod koniec sierpnia ma pojawic sie dwoch zawodnikow zagranicznych. Koszykarze nie wyjezdzaja na zaden oboz beda sie przygotowywac na wlasnych obiektach

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec Awatar Maldini
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    1,222
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kontrakty ze Stala Ostrów na kolejny sezon podpisali już Furman, Budzinauskas, Parzeński, Tomaszewski, Szawarski, Sroka, Rospara i Szcześniak

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-01-2002
    Postów
    725
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Amerykański rozgrywający z niemieckim paszportem - Eric Taylor (33 lata, 178 cm), podpisał wstępną umowę z SSA "Ostrów". Jeśli pomyślnie przejdzie testy to jego kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższy rok. Taylor ostatnio występował w szwedzkim - Solna Vikings, gdzie w 19 meczach notował 26,2 pkt., 5,7 zb., 6,4 as. i 2,1 przechwytu.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec Awatar Maldini
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    1,222
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stal rozwiązała wstępny kontrakt z E.Taylorem, nowym rozgrywającym ostrowskiej stalówki został 26-letni Litwin Saulius Kazevicius, z którym podpisano kontrakt do końca sezonu.
    Wstępnne kontrakty podpisano natomiast z:
    - Maurice Jeffers /s/
    - Davon Wade /s/
    - Michael Moten /c/
    - Xawier Morton /c/

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Maldini
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    1,222
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stal rozwiązała wstępny kontrakt z E.Taylorem, nowym rozgrywającym ostrowskiej stalówki został 26-letni Litwin Saulius Kazevicius, z którym podpisano kontrakt do końca sezonu.
    Wstępnne kontrakty podpisano natomiast z:
    - Maurice Jeffers /s/
    - Davon Wade /s/
    - Michael Moten /c/
    - Xawier Morton /c/

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Masiulis pod sopockim koszem!

    Wiadomość ze strony Trefla
    Masiulis pod sopockim koszem!
    2002-08-20, 11:12
    W dniu dzisiajeszym SSA Trefl podpisała 2-letni kontrakt z Tomasem Masiulisem, litewskim silnym skrzydłowym. Tomas to dobry znajomy Dariusa Maskoliunasa i Jiriego Zidka, z którymi grał z Żalgirisie Kowno. Koszykarz przyleci do Trójmiasta 24 sierpnia i od razu uda się do Kołobrzegu, gdzie od dzisiaj Prokom Trefl zaczyna swój drugi obóz przygotowawczy. Poniżej przedstawiamy krótką biografię i charakterystykę gracza.

    Urodzony 19 września 1975 roku w litewskim Kownie, Tomas Masiulis pierwsze zawodowe kroki w koszykówce stawiał w zespole drugoligowym - Statyba Janova. Od sezonu 1995/96 reprezentował już barwy najbardziej znanego litewskiego klubu Żalgirisu Kowno, gdzie grał nieprzerwanie aż do połowy sezonu 2001/02. W marcu tego roku opuścił Litwę i przeniósł się do Włoch do zespołu Montepaschi Siena, gdzie grał obok takich gwiazd europejskiej koszykówki jak Petar Naumoski, Mindaugas Zukauskas, Boris Gorenc czy Robarto Chiacig.

    Masiulis jako zawodnik Żalgirisu i etatowy kadrowicz reprezentacji Litwy (zarówno juniorskiej jak i seniorskiej) ma na swiom koncie wiele koszykarskich osiągnięć. Pierwszą poważną zdobyczą był złoty medal na Mistrzostwach Europy zawodników do lat 22 w 1996 roku. Rok póżniej z tą samą reprezentacją uczestniczył w Mistrzostwach Świata. Kolejne osiągnięcie w barwach narodowych to brązowy medal Igrzysk Dobrej Woli z 1998 roku. Największym sukcesem było zdobycie trzeciego miejsca na Igrzyskach w Sydney w 2000 roku, gdzie reprezentacja Litwy dwukrotnie była bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki, walcząc jak równy z równym z amerykańskim Dream Teamem (graczem reprezentacji Litwy na tych Igrzyskach był również D. Maskoliunas).

    Tomas Masiulis równie dużymi osiągnięciami może pochwalić się w karierze klubowej. Razem z Żalgirisem Kowno w latach 1995-2001 5-krotnie zdobywał Mistrzostwo Litwy. W sezonie 1997/98 łupem litewskiego zespołu padł Puchar Europy, a rok później Masiulis mógł pochalić się wygraniem prestiżowej Euroligi. W kolejnym sezonie zespół z Kowna, oczywiście z Tomasem w składzie, brał udział w ekskluzywnym Turnieju McDonalda. Ostatni sezon zakończył się dla Litwina zdobyciem piątego miejsca w Mistrzostwach Włoch.

    Masiulis jest typowym silnym skrzydłowym (205cm). Jego żywiołem jest walka podkoszowa, a najlepiej wykonywanym elementem są zbiórki, zarówno w obronie jak i ataku. Grając w Żalgirisie i w Sienie regularnie zaliczał ich ponad 10 grając średnio ok 25 minut w meczu. Daje to bardzo dobrą efektowność minutową; bez względu na to czy zaczyna mecz w pierwszej piątce, czy z ławki jest zawsze graczem bardzo pożytecznym, wykonującym ogromną pracę w obronie. Tomas nie jest typowym łowcą punktów, jednak potrafi być bardzo skuteczny jeżeli wymaga tego sytuacja na boisku. Regularnie celność rzutów z gry przekraczała 60 procent. Oprócz rzutów spod kosza i półdystansu Masiulis potrafi również zaskoczyć przeciwnika rzutem z dystansu, co czyni z niego gracza uniewersalnego, groźnego na całym boisku.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •