Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Prokuratura?

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    27-10-2001
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Prokuratura?

    To juz mnie troche zdziwilo. Czy Ferrari popelnilo jakies przestepstwo? Od kiedy to brak fair play scigany jest przez prokurature? A moze oni jechali po pijanemu? ;)

    Powaznie, czy ktos wie cos wiecej? Bo az mi sie wierzyc nie chce...


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    FIA nie chce ukarac za brak Fair Play tylko
    za to ze w czasie hymnu dla zwyciezcy ktos inny stal na podium.
    To byl po prostu Cyrk !!!

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Schumi był po tym GP osłabiony i nie chciał ryzykować zdrowiem,wspinając się na jakieś wzniesienia.Z resztą bidula nie miał nawet siły unieść pucharu i oddał go Rubensowi.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    156
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co wy macie do Schumiego wg mnie zachowal sie bardzo ladnie
    Co mial stanac i nie wjechac na mete?

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    18-04-2002
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NO WLASNIE MIAL STANAC???WYSTARCZYLO ZWOLNIC I WSZYSTKO OK BO RUBENS ZWALNIAL 50M PRZED META. A TEN CYRK NA PODIUM TO BYL ZALOSNY.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2002
    Postów
    172
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Grrrrrrrrr

    Gotuje mi sie w gardle jak przypominam sobie to zdarzenie.
    Nie zawinil tu nikt poprostu pysznosc i brak jakiego kolwiek szacunku dla kibicow i Rubensa szefowstwa teamu Ferrari.
    To zdarzenie nie moze zostac pozostawione bez echa.
    Zobaczymy czy Ferrari bedzie ukarane 26.06 przez komisje.
    Oby tak!
    Nie chodzi tu o moja antypatie do czerownych tylko poprostu TO nie bylo zgodne z zasadami fair play i zdrowa rywalizacja.
    F1 zrobilo sie sportem druzynowym?

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w F1 zawsze jeździ się pod jednego kierowcę... prawie zawsze. Michael ma taką przewagę nad Rubensem, że głupotą było by nie jechać 'na niego'.

    Ps. I jak poszło im na tej komisji? Byli? hehehe...

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spotkanie komisji jest w czerwcu

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2002
    Postów
    172
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W czerwcu, bodajrze 26.

    Co do jezdzenia na jednego kierowce to moze i tak czasem jest ale nie jest to w porzadku wobec kierowcy ktory traci pozycje na korzysc kolegi z teamu.

    Wydarzenie na A1 ring oburzylo mnie bardzo. MS i tak wygra ten sezon wiec po co odbierac te kilka punktow Rubensowi?!
    A jesli panom z zarzadu Ferrari(tfu!) chodzilo o tabele z wynikami i rekordami oznacza to iz ich szacunek do kibicow i samego Rubensa nei jest na wysokim poziomie.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ferrari, Schumacher i Barrichello ukarani

    Wladze teamu Formuly 1 Ferrari oraz jezdzacy w niej kierowcy: Niemiec Michael Schumacher i Brazylijczyk Rubens Barrichello zostali ukarani wspolnie grzywna w wysokosci miliona dolarow, ale w zawieszeniu.

    Kare nałozyla Miedzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) na srodowym posiedzeniu, ktore odbyło sie w Paryzu.

    Powodem nalozonych sankcji było zdarzenie jakie mialo miejsce 12 maja na ostatnim okrazeniu wyscigu o Grand Prix Austrii, na torze A1-Ring koło Spielberga.

    Na ostatnich metrach wyscigu, w ktorym Barrichello prowadzil niemal od samego startu, szefowie włoskiego teamu wydali Brazylijczykowi przez radio dyspozycje, aby przepuscił jadacego na drugiej pozycji Schumachera. Dzieki temu Niemiec mogl powiekszyc przewage w klasyfikacji mistrzostw swiata nad innymi kierowcami.

    Podczas dekoracji Schumacher ustąpil miejsca na podium swojemu koledze z ekipy, chcąc pokazac, że Barrichello zasluzyl na zwyciestwo w tych zawodach.

    Komisja FIA oglosila, ze nie jest w stanie ukarac dwoch kierowcow za ich postawe podczas wyscigu w Austrii, gdyz "obaj są zwiazani kontraktem ze stajnia samochodowa i musza wykonywac polecenia, wydawane przez ich pracodawców".

    Grzywna zostala nałozona wiec tylko za zachowanie podczas dekoracji najlepszych kierowcow po Grand Prix Austrii.

    www.onet.pl

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-06-2002
    Postów
    2,218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kara jest....i być powinna!!

    Uważam, że nalożona kara na Ferrari i kierowców tego teamu jest w pełni uzasadniona. Zawody powinny opierać się na zdrowej rywalizacji sportowej tylko i wyłącznie pomiędzy zawodnikami. To oni mają za zadanie 'walczyć' o jak najlepszy wynik dla siebie. Swoją drogą nikt Ferrari na pewno nie odbierze mistrzostwa wśród konstruktorów. Michael i tak wciąż na torze potwierdza swoją klasę, toteż team nie musi wpływać na końcowy ezultat. Przecież ostatnio w GP Europy Barichello mógł odnieść drugie z rzędu zwycięstwo, a tak ma tylko 1-no. Skoro Schumacher tak bardzo był uprzejmy i ustąpił koledze miejsca na podium, to mógł po prostu przyjechać na 2m i nie byłoby żadnych dyskusji. Każdy zająłby swoje miejsce w szeregu(czyt.na podium), na które w tym dniu zasługiwał. Mimo to uważam, że kwestią czasu jest wywalczenie przez MS kolejnego tytułu MŚ w Formule 1 !!!

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,010
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dużo czasu upłynęło od GP Austrii.Bezposrednio po jego obejzeniu byłem zniesmaczony.Teraz opinia trochę mi się zmieniła.Nalezałoby zadać pytanie co tak bardzo zbulwersowało kibiców.Sam TO? Raczej nie,bo przecież uzywano go już wielokrotnie.Więc może bezceremonialność tego manewru?I chyba właśnie o to chodzi.W koncu Rubens prowadził przez cały wyścig,a tu nagle zabierają mu zwycięstwo na ostatnich metrach.Dzisiaj moge już powiedzieć,że podoba mi się sposób jaki wybrało Ferrari.Prawdę mówiąc,oberwało im się za... uczciwość.Przecież nie stanowi problemu przygotowanie taktyki wg ktorej Barrichello musi "popełnić błąd" 3 okrażenia przed koncem GP.Jedno Ferrari na chwile wjeżdza w trawę,drugie w tym momemncie wychodzi na prowadzenie i wszyscy są zadowoleni.Ot zwykły błąd kierowcy jakich wiele.Z resztą łatwo się z niego rozgrzeszyc.Wystarczy powiedzieć,że w ostatniej fazie wyscigu bolid robił się mało stabilny.Podobnych sposobów na zamiane pozycji kierowców można opracować jeszcze wiele.Tylko po co?Zeby uniknąć pretensji kibiców i restrykcji ze strony FIA?Powód jest dobry,ale ja mam nadzieję,że tak się nie stanie.W Austrii wszystko było jasne.Rubens był szybszy,ale punktów bardziej potrzebował Michael.Jeżeli FIA zaczęłaby karać za team ordrer,to F1 zamieni się w coś na kształt wrestlingu.Wyreżyserowane widowisko,w którym widzom wmawia się że widzą coś co tak naprawdę wcale nie ma miejsca.Doprowadzi to do paranoidalnej sytuacji,gdy w każdym wyprzedzeniu,błędzie czy awarii kibice dopatrywać się będą kolejnego oszustwa.

    PS
    Myślę,że po GP Europy,kierowcy Ferrari są kwita.Michael nawet nie próbował naciskać(wolniejszego tego dnia)Rubensa.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dokładnie ta kara brzmi: 1000000$ dla teamu ferrari i kierowców-rubensa i michaela.połowa płatna od ręki druga połowa po roku ,jeśli w ciągu roku nie odwalą takiego samego numeru druga połowa będzie darowana.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •